Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) Fenyő válasza bacsis (#34399) üzenetére


Fenyő
őstag

A cahce Tag chipet kapd ki, legtöbbször az szokott a ludas lenni az ilyen nehezen felderíthető hibánál (néha megy, néha félid, néha nem), ha már amúgy mindent végipróbálgattál.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34402) bacsis válasza DarthSun (#34400) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

AWE: 5-ös IRQ, 220h IO cím, GUS: 7-es IRQ, 240h IO cím, LAN: 11-es IRQ 360h IO cím :)
Fenyő! Ebbe a hülye lapba nem az a standard elterjedt fizikai méretű TAG chip van... sajna ezekből nincs 2 másik :( de tényleg az a legegeyszerűbb hogy áttolom másik lap alá a cuccokat, azt meglássuk

[ Szerkesztve ]

(#34403) Rive válasza bacsis (#34402) üzenetére


Rive
veterán

Vedd visszább az órajelet, ha tudod.
A 386-os lapokon a cache chipeket még ahhoz válogatták, hogy milyen proci ment bele eredetileg. Más chipeket kapott, amibe 33-as, mást, amibe 40-es...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34404) Rive válasza Rive (#34403) üzenetére


Rive
veterán

Pláne ez a kétchipes TAG volt még a korai időszakban. Lehet, még a 33MHz is sok lesz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34405) frescho válasza Exian (#34394) üzenetére


frescho
addikt

Koszonom, legrosszabb eseetben ha nem fer el mind, akkor testveriesen megosztozunk rajta a tobbi gyujtogeto hangyaval.

https://frescho.hu

(#34406) bacsis válasza Rive (#34403) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem tudom vissább venni az órajelet.. max ugye kvarc cserével... 80MHz-es van benne...
eredetileg az tuti hogy nem 486DLC procc volt benne... meg nem is 256K Kess, azt már én mókoltam bele...
De ami a lényeg! összejött a 2 hangkártya!
gban volt a megoldáshoz a legközelebb! :C
tényleg sérült volt a file... bár az kérdéses hogy mitől sérült meg?! :U letöröltem az egész SB16 mappát, majd újra kicsomagoltattam a telepítővel, újra telepítettem, és gyönyörűszépen megy Win alatt is a 2 hangkártya :C
Köszi srácok :R
Egyenlőre meghagyom ezt a lapot alatta, aztán majd meglássuk :)

Viszont lenne itt még valami!
Letöltöttem egy DOS-os midi playert, most fejből nem tudom mi a neve.. itt a topicba kerestem rá, és benedekco valami 2010-es hsz-ében javasolt egy DOS-os midi lejátszót, de most nem találom... szóval letöltöttem, indítanám, szépen felismeri a hangkártyákat meg minden, majd kilép hogy nem talál VESA VGA BIOS-t...
gondolom nem csak VESA-s VGA-val tudna elindulni.... csak gondolom a generic DOS VGA driver nem fexik neki... amúgy egy Tseng ET4000 van a gépben...
akkor ehhez kéne szereznem egy DOS-os drivert?

szerk meg is van! SoundWorx midplay

[ Szerkesztve ]

(#34407) gban válasza bacsis (#34406) üzenetére


gban
Közösségépítő

Természetesen tudom az újabb kérdésre is a választ, de nem lenne korrekt ha megint én aratnám le a babérokat, így meghagyom másnak a válaszadás dicsőségét :DDD

Sérült fájl tipikusan lehet a hdd mellett a hibás memória következménye is, jelen esetben a korábban tapasztalt anomáliák simán okozhatták ezt is.
Amennyiben egyik nap jó volt, de másik nap már sérült volt, abban az esetben a hdd fat-je sérülhetett.
Ha egyből rossz lett volna, a kicsomagolás után, akkor meg az adatátvitelkor változott volna meg a kiírt tartalom a bejövőhöz képest, hibás memória-működés folyományaként.

Postázást nem vállalok.

(#34408) bacsis válasza gban (#34407) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tök jó, hogy temetitek a gépet, hogy full szar meg minden :))

(#34409) Fenyő válasza bacsis (#34406) üzenetére


Fenyő
őstag

+1 hibásan működő memóriától/memória alrendszertől tipikusan sérülhetnek a fájlok, amúgy hány nanósak a tag chipek, egy DLC-nek nem árt 20-as legalább, amúgy simán lehet, hogy még 386-os mellett bírta a tempót, de DLC-vel már nem, ill ha már 128KB felett van az L2 bankban akkor már szintén nem jó bármilyen tagchip, ill. az sem mindegy, hogy WB vagy WT módban megy a cache, amit szintén a tagchip képességei döntik el, hogy melyik móddal birkózik meg.
Más, kipróbáltam 3Dfx-et antiX 13.2 alatt, simán felismerte (igaz opengl csak szoftveres módban van), most is arról írok, a ph simán megy rajta (Cumine P3 1,13Ghz, 512Mb), komolyabb oldalakon azért már kicsit döcögősebb a scroll, de egy kicsit életképesebb Ati vagy Nvidia vga-val és egy Tua P3-assal nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kényelmesen lehessen netezni vele (ha már Athlon Xp-vel lehet, amitől nincs távol egy Tua P3). Amúgy Win2K mellé került, ami "kissé" már elavult netezéshez (10.12-es ESR FF az utolsó rá), meg amúgy is ez a régi 2. gépem, amit baromi régen kapcsoltam be utoljára, szóval időszerű volt ránézni és a 80-as vinyó végére kreáltam a 7Gb-os partíciót aminek a felét sem foglalta el a rendszer. Ami pozitív a 12-es verzióhoz képest, hogy ez már rögtön megkérdezi, hogy milyen tárolóval szeretném telepíteni (alapból a stable/Wheezy -t ajánlja fel ami régebbi gépekhez mindenképpen ajánlott) és a nonfree csomagokat is engedélyezi és az antiX Control Centerben további tárolókat engedélyhetünk (pl backports) könnyedén. Flashblock alapból fennt van az IceWeaselhez és automatikus hosts file szűrést is kérhetünk az advert-block nevű alkalmazással. Mivel viszont már nem a legfrissebb maga a telepítő, így a tároló hitelesítő kulcsok frissítésre szorulnak, ezt pl a Synaptic csomagkezelőből megtehetjük a szükséges *-keyring csomagok frissítésével, ami után nyugodt szívvel frissíthetünk és lesz egy teljesen up to date rendszerünk a 15 éves vason. :D

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34410) bacsis válasza Fenyő (#34409) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

20nanós Cache-ek vannak a lapban, és csak WT módban, mert a lap nem tudja még a WB-t...
Egyenlőre komoly nyüstölés és megfigyelés alatt a gép, azt majd elválik mi lesz a sorsa :)

(#34411) Fenyő válasza bacsis (#34410) üzenetére


Fenyő
őstag

Teszteld le Goldmemoryval vagy SuperPi-vel (legalább 1M-ással) azok jó eséllyel kihozzák, ha hibázik a cache, de rajta hagyhatod a Doom demoját is futni egy pár órát. :D

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34412) bacsis válasza Fenyő (#34411) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Super PI 1M teszt... komolyan gondoltad? :DDD
Mondjuk, egyszer már lefutott rajta :))

(#34413) gerlaip


gerlaip
addikt

Kerestem már máshol is a megoldást egyelőre jót nem találtam, itt eléggé vágjátok a régebbi oprendszereket.
Mivel varázsolhatok USB támogatást win98-ra?

lámavakond

(#34414) gban válasza gerlaip (#34413) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van neki, csak driver kell a pendrájvnak. Meg mindennek.
Vagy hogy érted?

Postázást nem vállalok.

(#34415) quailstorm válasza gerlaip (#34413) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NUSB

egy mappával feljebb van újabb
lehet, hogy német kódlapú

(#34416) Fenyő válasza gerlaip (#34413) üzenetére


Fenyő
őstag

Pontosan mihez kéne, én Win95-höz az Usbstr95-öt használtam, az mindenféle pendrive-ot, usb-és hdd-t felismert.
Bacsis: Komoly stabilitásteszthez idő kell, nem elég néhány órácska. :D

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34417) gerlaip


gerlaip
addikt

Ezt az NUSB próbálom én is épp, köszi.
Első sorban az a problémám, hogy az USB egeret nem látja, de PS2 átalakítóval sem, és persze semmit nem lát, amit az USB-be beteszek.
De talán ez megoldja.

lámavakond

(#34418) gerlaip válasza Fenyő (#34416) üzenetére


gerlaip
addikt

Win 98 SE

lámavakond

(#34419) bacsis válasza gerlaip (#34418) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor ott valami más gebasz lesz.. a win98(SE) már cosnt nélkül bekajálja az USB-s egeret/bill-t...

(#34420) gerlaip válasza bacsis (#34419) üzenetére


gerlaip
addikt

Szerintem az alaplapi telepítővel lehet a geb@sz. Először csak nforce telepítőt találtam, és az nem teljesen jó hozzá, mostmár van rendes az Asus A7N8X lapomhoz, csak nehezen tudom rávarázsolni a winyóra.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34421) quailstorm válasza gerlaip (#34420) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, az nem árt, ha az alaplapi USB vezérlő is fel van telepítve.
A NUSB-ot én Mass Storage eszközökhöz használtam, alias 1 gigás Bölény.

(#34422) gerlaip


gerlaip
addikt

Ez lesz a megoldás, remélem...

[link]

lámavakond

(#34423) gerlaip válasza quailstorm (#34421) üzenetére


gerlaip
addikt

Bölény? :)
Én 2004-ben vagy 2005-ben vettem magamnak 1 gigás A-Data pendrive-ot, akkor 17 ezer Ft volt, ahogy lejárt a garija, meg is döglött. Az egy igen rossz vétel volt... :(((

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34424) quailstorm válasza gerlaip (#34423) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Buffalo. A-data is van itthon, 2 gigás. Jó lassú...

(#34425) gerlaip válasza quailstorm (#34424) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen, piszok lassú volt. Írásban eleinte 2MB/s-ot tudott, aztán egyre lassult. Mielőtt megpusztult, már csak 600KByte/s-mal írt.

lámavakond

(#34426) gerlaip


gerlaip
addikt

Szörnyű gyanúm van. Az alaplapi usb csatlakozó felől csúnya sípolás jön, remélem nem halt meg... :(((
A másik winyómon Windows ME van, az még kezelgeti az USB-t, de terhelés alatt kékhalál...
Affranc. Nem szeretném ha meghalna ez az Asus nforce2 lap, szeretem....

lámavakond

(#34427) gerlaip


gerlaip
addikt

És erre a szóra meggyógyult! Megy az USB, igaz a :C friss Win98-at újrahúztam.

lámavakond

(#34428) gerlaip


gerlaip
addikt

Most megint behalt...
Szóval a tünet a következő: az alaplap hátlapi USB csatlakozók felől sípolás hallatszik. Az USB-s egér nem mozdul. Kék halál, újraindulás.
Be kell vetnem a pótlapomat Abit NF7 sata nélkül. Meglátjuk, sajnos sokáig a fiókomban hevert, remélem nem sérültek a kondik...

lámavakond

(#34429) DarthSun válasza gerlaip (#34428) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen hőfokon megy a chipset ? Nekem az NForce630- ason volt olyan 60-70 fok. Aztán megtámogattam egy 8 centis ventivel, lement 40 fok környékére. Asus azt írja hogy ennek a 80 fok is normális, szerintem meg badarság.

(#34430) quailstorm válasza DarthSun (#34429) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ami azt illeti, nekem a G41-em is igen meleg. Ujjal borzalmasan sütős, hivatalosan 105°C-ig normális.
De azon egy venti nem segítene szvsz.

(#34431) gerlaip válasza DarthSun (#34429) üzenetére


gerlaip
addikt

Van egy nagy borda az északi hídon, légmozgás is biztosított, eddig semmi baj nem volt. Konkrétan a hátlapi usb felől jön a sípolás egy ideje, de csak mostanában jön a fagyogatás...

lámavakond

(#34432) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon melegen mennek ezek, ha nincsenek rendesen hűtve meghalnak előbb-utóbb, a statisztika is ezt mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#34433) gerlaip válasza DarthSun (#34432) üzenetére


gerlaip
addikt

Gondoljátok, hogy a passzív északi híd miatt fosott be az usb?
Pedig az Asus A7N8X alapból passzív.

Az NF7 északi hídjára egy MSI bordáját tettem, lehet, hogy dobok rá egy pici ventit, van elfekvőben...

lámavakond

(#34434) DarthSun válasza gerlaip (#34433) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet de nem biztos, egy próbát azonban megér, ha csak túlmelegszik de még nem károsodott a híd akkor lehet hogy használ a venti.

(#34435) gerlaip


gerlaip
addikt

Bedobtam az NF7-et, így oldottam meg az északi híd hűtését.


Passzív borda, rajta egy 5cm-es venti, Zalman potméterrel szabályozva a Voodoo3 hasonló megoldásával paralell.

A cpu-n egy GlacialTech Igloo Silentbreeze, még jön be az Ati 9500. A házventi is glacialtech, ott még vacilálok, hogy 5V vagy 7V legyen. A kábelek kicsit kuszák, de az NF7 elrendezése elég hülye, illetve még nem rendezgettem el a cuccokat benne.

lámavakond

(#34436) gerlaip


gerlaip
addikt

Minden tiszteletem az Abité. Ott hányódott az alsó fiókomban ez az NF7 lap pucér északi híddal, nem olyan régen raktam rá a bordát egy döglött MSI-ről. Egy kis nógatásra (kb 2. indítás majd cmos clear) elindult. Kár, hogy már nem gyárt alaplapokat... :(((

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34437) gerlaip


gerlaip
addikt

No. Van ismét egy parám, most az Abit lappal, de ez valószínűleg nem meghibásodás.
PCI videokártyával gond nélkül szalad, AGP-be helyezett 8x-os ATI videokártyával el sem indul, állnak a ventilátorok, 4x-es mx440 videokártya esetén indulnak a ventik, de nem bootol, és sötét marad a monitor. Hibajelző sípolás nincs.

Mit gondoltok, mit állítsak a biosban?

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34438) bacsis válasza gerlaip (#34437) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az alaplapi USB csatiokhoz nem kell driver... illetve nem feltétlenül.. ha felraksz egy Win98SE-t a generic driverével kezel annyit bőven ha ráköcöllézel egy egeret vagy bill-t az megy... max az USB2.0-t nem fogod kihasználni... szal ha kékhalál miegymás, akkor szar az alaplapi USB-d... ha AGP-s VGA kártyával meg nem indul a gép akkor megint kuka az alaplap, mindenféle BIOS beállítástól függetlenül pöcc röcc indulnia kellene...

(#34439) gerlaip válasza bacsis (#34438) üzenetére


gerlaip
addikt

Az Abitnak még adok egy esélyt... :U

Szerk.: egyébként ehhez annyit, ha pci videokártyát érzékel a lap, hajlamos az agp videokártya helyett azt indítani, és azt hiszem el is tárolja a bios, hogy a pci vga-t hajtotta meg. Emiatt is történhetett a dolog.
Illetve 2x/4x-es agp foglalat van az NF7 lapon, lehet, hogy a 8x-sal nem tud mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34440) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Előlapi USB kivezetés mint megoldás felmerült már?

(#34441) gerlaip válasza quailstorm (#34440) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszi, hogy írod. Feladtam annál hamarabb, durván kékhalálozott,
Igaz egy próbát mindenképp megér. :K

lámavakond

(#34442) gerlaip válasza bacsis (#34438) üzenetére


gerlaip
addikt

TNT2-vel elindult az agp foglalatban az NF7, ami Radeon 9500-zal nem ment.

lámavakond

(#34443) MasterDeeJay válasza gerlaip (#34442) üzenetére

NF7-hez elég egy borda is, csak nagy FSB-nél és túlfeszelésnél kell hűteni. Én egy sima P3-asról leszedett alacsony bordát ragasztottam rá.
Alapból tuning nélkül havernál évekig úgy ment hogy a venti csak ki volt kötve.
TNT2-es is passzívos nagyobb bordával. Valahol van nekem egy geforce2 MX-em amin nincs borda sem gyárilag, asszem HP gépben volt.
Legjobb utángyártott VGA hűtés ami bevált abból a korszakból az sima s370-es borda + 8-9cm-es venti 5v-on, halk is és húzni is lehetett.
Mindig is elleneztem a kis venti nagy fordulat kombót.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34444) Balathruin válasza MasterDeeJay (#34443) üzenetére


Balathruin
veterán

Az én NF7-s lapomon is egy kisebb réz s370 hűtő van. Venti nélkül is simán bírja.

(#34445) gerlaip válasza MasterDeeJay (#34443) üzenetére


gerlaip
addikt

Nem is hosszú életű a kis venti nagy fordulaton, én leszabályzott ventit használok, potméterrel.

Van egy összehasonlító teszt, mit szóltok:

Lehetséges ez?

3DMark2001 (2800+ Bartonnal az első A7N8X lappal, a második NF7-tel)

Voodoo3 2000 16MB
2189 pont

Leadtek TNT2 32 MB
16biten(!)
1655 pont
24 biten
1588 pont

lámavakond

(#34446) Fenyő válasza gerlaip (#34439) üzenetére


Fenyő
őstag

NF7-esen 3.0-ás tehát 4X/8X-os agp port van, pont az 1x/2x-es kártyákat nem kezeli, de a 9500 universal agp-és (SS7-es/P2-es lapban is megy akár) szóval simán mennie kéne vele, banális kérdés kieg agp táp rá van kötve, bios legfrissebb? Ha mind2 igen, akkor másik kártyával megpróbálhatod a biosban agp fastwritesot kilőni, és a sebességét fix 4x-resre állítani.
Amúgy az északi híd kisebb fsb-vel elmegy passzívan is ha kap vmennyit légáramlatot a procihűtőtől (persze biztosabb ha aktív van rajta), de a déli híd is melegszik ám, ami csupaszon van, arra sem árt egy borda, az usb-t pl ez vezérli, sanszos, hogy ez dögledezik az Asuson.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34447) gban válasza gerlaip (#34442) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tuti jó az a 9500?
Teljesen olyan a jelenség mint amikor zárlatos a kártya, és a táp azonnal lekapcsol.

Postázást nem vállalok.

(#34448) gerlaip válasza Fenyő (#34446) üzenetére


gerlaip
addikt

Az én lapom valamilyen első szériás lehet, mert csak 2x-es és 4x.es agp-t lehet választani a biosban.

lámavakond

(#34449) gerlaip válasza gban (#34447) üzenetére


gerlaip
addikt

Az A7N8X-ben működött.

lámavakond

(#34450) bacsis válasza gerlaip (#34439) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen lehet állítani hogy mi legyen az elsődleges VGA AGP vagy PCI... de ha egy VGA van a lapba akkor tök mindegy mi van neki állítva azon fog képet adni ami ill. ahol van VGA...
Fenyő meg jól írja.. az Abit NF7 a 4X8X és az univerzális AGP-s VGA-kat kezeli, tehát úgy nagyjából az Nvidia TNT2-től kezdve és az ATI Rage PRO Ultra-tól kezdve az összes VGA-val indulnia kellene ha hibátlan lenne...
(3DFX-ekekből elvileg a Voodoo4 ami mehet bár nem tanácsolt azért beleerőltetni)

Nekem is lenne egy kérésem!
Hiába temeti DarthSun gban és Fenyő a kis 386-ost, köszöni szépen tök jól megy :K
elkezdtem játszani az AWE32-vel, és töltöttem bele egy 2M-s hangfontot.. szebben szólt... majd raktam a kártyába 2X4MB RAM-ot.. betöltöttem a 4MB-os gyári hangfontot, és tényleg tök szépen szólt.. fogtam a 16MB-os SIMM RAM-jaim, beraktam azt is a kártyába és kezeli azt is, iulletve 28MB-ot kezel :DD
szóval skaccok!
Kellene nekem valami jó nmagy hangfont AWE32-höz ami még belefér a 28MB-ba, olyasmi kéne amivel még szebben szóna a midi!
tudnátok linkelni\küldeni valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.