Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) gerlaip válasza Vladi (#34299) üzenetére


gerlaip
addikt

CentOS 6-ot én is megnézem. Nem tűnik egy Vistának :DDD

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#34302) Vladi válasza quailstorm (#34300) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért bennem megvan az, hogy igen, szeretném a cuccaimat használni. sokáig. :D Nem költünk olyanra ami még működik.

Sajnos a szoftveres világ ennyire elszródott, hogy nem foglalkoznak régi cuccokkal. Vegyél újat. :(
Egyébként a régi gépednek milyen feladatot szánsz?

Engem érdekel ez a téma, hogy mire lehet hasznli? Mit várnak a régi vasaktól az emberek?

(#34301) gerlaip:

Remélem is. :DD sok sikert, ha bejön, van topikja. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34303) quailstorm válasza Vladi (#34302) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szeretném végigvinni a Prince 3D Arabian Nights-ot. Lehetőleg nem AMD K6-on és nem Vanta 16-tal.
Amúgy meg szülőnek napi használatra kell.

(#34304) Vladi válasza quailstorm (#34303) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez a főgéped, vagy ilyen kiegészítő? Elég régi játék, egy 5 éves gép is lenyelné keresztbe.

Hm... ha már itt tartunk, az athlonos gépembe milyen nvidia kártyát javasolnátok? Lehet az lenne a következő kiszemeltem. :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34305) quailstorm válasza Vladi (#34304) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak sajna a kompatiblitása olyan ergya, hogy a ötéves gépeden annyit írna ki, hogy összeomlott.
De még a P4-en is azt írja ki.
Legújabb amin elment, az az XPSP3, Athlon XP, 4200Ti kombó volt.

Bezzeg Win8.1-en fut, csak ott megy egy directx hiba miatt tekeri a procit és szaggat...

Radeon 9600PRO.

[ Szerkesztve ]

(#34306) Vladi válasza quailstorm (#34305) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sega dreamcast emulátor? :D

Amúgy mázlid van, mert korabeli izomgépet 10k-ért simán összeraksz. :)

mondom: envídija! Nem izom kártgyát akarok, hanem passzívat. Teljesítmény nem kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34307) quailstorm válasza Vladi (#34306) üzenetére


quailstorm
nagyúr

9550. Az passzív ;]

Dreamcast emulátorral egyszer próbálkoztam, nem jött össze. Pedig kb minden más igen.
Meg nem teljesen azonos, és a felbontás se olyan.

1280x1024-ben 4xMSAA mellett jobban adja gépen. (tudom a játék menüjében csak 1024-ig megy, de ha hexeditorral átírod a konfigfájlt, akár fullHD is megy)

(#34308) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Komoly értekezések mennek itt Uraim :)

Minden korszakhoz kell egy gép, megfelelő oprendszerrel. Ha egyiken lassú/gond van vele, bekapcsolok egyel erősebb gépet ;]

Linuxból meg csak Puppy- t használok, PII- től a legújjabb gépekig műkszik.

(#34309) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Egyre jobb ez a ph :D megint egy figyelmeztetést

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34310) Fenyő válasza quailstorm (#34295) üzenetére


Fenyő
őstag

Hát nem tudom nekem még mindig a 3.2.(83)-es kernel van (és az X is még a default 11.3-as) a 12.0.4.5-ös Lubuntuban, akkor nálad vmi frissítési beállítás nagyon el van/volt állítva (3.13-as kernelt is fel lehet rá erőszakolni, de régi vason minek), ez egy Athlon Xp-és gépen van, 31.7 ESR FF és 34-es Chromium is van rajta, de FF érezhetően jobban fut, na persze kell órási különbségre gondolni, Adblock plus nincs esetleg fenn, na az nagyon meg tud fogni egy gyengébb vasat, max uBlock javallot (az már egy erősebb egymagossal és 1GB-al is elvan), de én pl flashblock+bluhell firewall+hosts file-os szűréssel használom a kevés ramos (1GB-nél kevesebb) gyengébb procis gépeket, így nem igen megy 300mb fölé a ramfogyasztása még több lap esetén sem.
Vladi: (#34287) A screan tearing-et úgy ismered fel a linkelt videóban, hogy a jobbra - balra oda vissza futó fehér sávban vertikális törés(ek) van(nak).
gerlaip: Hát én próbáltam Centos 6-t, de egyrészt nem annyira kezdőknek való, másrészt asztalira nem biztos, hogy a legjobb ötlet a régi csomagok és a screan tearing okán.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34311) Sanchez638 válasza DarthSun (#34308) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én azt akarok :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34312) Fenyő válasza Fenyő (#34310) üzenetére


Fenyő
őstag

Közben kifutottam a szerkesztési időből, de itt a 12.04.5-es Lubuntus Screenshot;

Itt meg FF ramfogyasztás 2 lappal 160 Mb;

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34313) bacsis válasza DarthSun (#34308) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és te érted is miről beszélnek ezek itten? :DDD :B
tegnap este, miután kikapcsoltam a memory parity error check-et a GUS-.t is fel tudtam rakni, megint megy a 2 hangkari... asszonnyal teszteltettem melyik szól jobban!
Doom: GUS
Pinball: AWE32
Panzer General: GUS
szal 2:1-re nyert a vörös démon :))

(#34314) gerlaip válasza quailstorm (#34307) üzenetére


gerlaip
addikt

Egyébként az XP lesz valószínűleg, mert egy Voodoo 3 2000 PCI is van a gépben, illetve sűrűn cserélgetném a vga-kat és jó lenne, ha futnának a dolgok...

lámavakond

(#34315) Fenyő válasza gerlaip (#34314) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondom nyugodtan tehetsz rá egy lájtos Linuxot az Xp mellé 10Gb-on bőven elfér, de akkor legyen 15 és telepakoltad mindennel, simán használom (meg más is, ez ilyen tartalékgép) netezésre a fenti Athlon Xp 2500-+os gépet, egy nem túl acélos K7S8X-es lappal, igazából csak azért van rajta 12.04 Lubuntu, mert korábban egy Ti4200 volt benne, ahhoz meg kb max addig van zárt driver, de kb bármilyen xfce-es vagy lxde-es disztró mehetne rá.
Driverek miatt meg ne aggódj, 2D-és/alap opengl-es mindenféléhez van alapból a kernelben, mondjuk az ilyen egzotikusabb S3 vagy Sises vagy az említett 3dfx-hez csak vmi alap 2D/vesás lesz, de ezekhez már Xp-hez sem volt rendes támogatás (3dfx-et win9x alá érdemes pakolni inkább), szóval max ha Nv-t teszel bele kell zárt drivert telepíteni, de az kb egy klikkel lehet fel-le telepítgetni ha szükséges.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34316) quailstorm válasza Fenyő (#34312) üzenetére


quailstorm
nagyúr

menöü

mondjuk azt a két lapot nem vitted túlzásba ;]
én ilyen minecraftwiki-vel tesztelek, az már anyázósabb
Adguard Adblocker szintén nem eszik annyit, mint az Adblock, az van fenn

Ezek után meg fogom még egyszer próbálni. A frissítés meg nem tudom, hogy lehetne elállítva. Proposed nincs bekapcsolva, más nem volt állítva, automatikusan kínálta a kernelfrissítést.
Meg ugye eleve a friss telepítőben már ez fogad. Azt gondoltam majd azzal megúszom a várakozást, mint Windowson az integrálttal.

(#34317) Fenyő válasza quailstorm (#34316) üzenetére


Fenyő
őstag

Alap beállításon felfrissítené 14.04-esre (amiben a 3.13 kernel van ofkorsz), szóval ki kell lőni az értesítés következő Ubuntu verziók keresése opciót a frissítési beállításoknál és akkor nem lesz ilyen gondod (nekem csak a 3.2-es kernel frissítései jönnek alapból, persze újabbakat is feltehetnék, de mivel nincs olyan hardver a gépben amihez kéne így minek), mondjuk én az automatikus frissítéskezelőt is kilőttem, csak csomagkezelőből (Synpatic) vagy a terminálból szoktam csak frissíteni manuálisan, akkor legalább látom is mit akar csinálni, meg felül is tudom bírálni ha kell.
Adguard Adblock plushoz képest mindenképpen jobb, bár Athon Xp-hez kicsit soknak érzem (a lentebbi táblázatban egy sokkal komolyabb procit is meg tud tekerni egy Adblock), nagyon maximum uBlockot tennék rá ha van legalább 1 GB ram, egyébként inkább csak Noscript Lite vagy Flashblock+Bluhell Firewall+hosts file-os szűrés a legkímélőbb.

Mondjuk pl antiX-al az egész ramfogyasztás nincs 160 mega FF (IceWeasel) -estül mindenestül a fentebbi módszerrel (Pentium M 512-32Mb integrált S3 :O vga);

Egy régebbi (kb 2011-2012 körüli) Wary Puppy Linux (5.2.1-es) meg kemény 20 megát eszik a K6III+-as konfigomon, az Win95OSR2.1 mellet van, bár azon már kell egy kis türelem a netezéshez, de fóurmozni, olvasgatni simán lehet vele (persze itt már szigorúan flash és java nélkül).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34318) quailstorm válasza Fenyő (#34317) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kősz az infót, könyjelzőzve

A Puppy az mennyi RAM-ot kaphat max? K6-ban nekem most 192 van.

(#34319) Fenyő válasza quailstorm (#34318) üzenetére


Fenyő
őstag

Hogy érted, hogy mennyi ramot kaphat, amennyit adsz neki :DDD , de 128 megával már repül (persze verziótól is függ), ha az SS7-es lapra érted akkor azok max 768mb-ot tudnak lekezelni, de 256-nál felesleges többet beléjük pakolni, mert úgyis a proci lesz a szűk keresztmetszet. Mondjuk én csak ilyen P3 előtti masinákra teszek Puppyt, mert azért elég fapad, meg szűkös a csomagválaszték rá.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34320) Vladi válasza quailstorm (#34318) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem a minimum érdekel?
Ennyin már elmegy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34321) quailstorm válasza Fenyő (#34319) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A kérdés az lett volna, hogy a gépedben mennyi a RAM. De ezek szerint nem sikerült megfogalmazni.
Mindegy, lényeges választ kaptam.
256-ot bele tudok rakni simán, csak hogy megnézzem mire elég.

(#34322) Vladi válasza quailstorm (#34321) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az már jó.

p1 korabeli gépekre jó a dsl. Én fintorgok rá a fejlesztési metódusa miatt, mivel nagyon bizonytalan. Persze ilyen gépen a megymég! élmény is elég legyen. Tudom.

Ami még szóba jöhet a delicate linux és a ConnochaetOS. De ezek megint bizonytalan jövőjűek. A kedvenceim a tiny core és a slitaz is kipróbálható, de lehet nekik egy p1 már kevés. ( :DDD )

Ilyen őrült ötlete támadt már másnak is, hogy freedos guival, vagy reactos, netán terminál only linux terminálos appokkal, mint mp3 lejátszó, webböngésző.... :C :Y :W :DDD :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34323) quailstorm válasza Vladi (#34322) üzenetére


quailstorm
nagyúr

voltak olyan hetek az életemben, mikor egy linux terminálon SSH-n keresztül QVGA képernyőn lestem a netet délelőtt ha kellett
links2 forevör

(#34324) Fenyő válasza quailstorm (#34321) üzenetére


Fenyő
őstag

256mb van benne (meg egy Ne200-as isás hálókártya :DDD ), de 128-hoz képest nincs túl nagy különbség, proci a szűk keresztmetszet inkább, hisz böngészővel is csak ritkán megy 100mb fölé;

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34325) DarthSun válasza bacsis (#34313) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy részét értem, tehát akkor már profi vagyok XD. Az Awe nagy hangmintákkal kerülhet fölénybe.

(#34326) gerlaip


gerlaip
addikt

A Linux úgy látszik varázsszó volt, mindenkiről kiderült, hogy elvetemült arc... :DD :))

lámavakond

(#34327) quailstorm válasza Fenyő (#34324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hallod, most már tényleg ki fogom próbálni. Nagyon jól néz ez ki.

Amúgy akartam OS/2 Warp4-et telepíteni a K6-ra, sikerült is, de igen hamar összefosta magát. :(

(#34328) bacsis válasza DarthSun (#34325) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megmutattam délelőtt még a Dukenukem3D-t is, azt 3 felállásban: 1: GUS, 2, AWE32 SB16-ként beálíltva és AWE32 AWE32-ként beállítva... az AWE32-t hozta ki az asszony győztesnek... nekem is tetszettek a hangszereknek tényelg hangszer hangjuk volt, deeee nekem úgy tűnt mintha pár szólammal megcsonkította volna a dallamot...

(#34329) DarthSun válasza bacsis (#34328) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Toljál bele egy 20M- ás hangmintát. Vagy egy Roland hangmintát :)

(#34330) Fenyő válasza quailstorm (#34327) üzenetére


Fenyő
őstag

Maga rendszer baromi gyors, de a K6-III-ast azért böngésző meg tudja fogni (főleg bizonyos oldalakon), pedig csak 2.0.11-es Seamonkey és 9.64-es Opera van rajta direkt (mondjuk sokkal újabbat amúgy sem tudna futtatni az SSE hiánya végett, egy 3-4es FF is már nagyon megfogja, újabbat meg nem tud, szóval annyira nem nagy érvágás), ha nagyon gyorsat akarsz, akkor Turbo Puppy még egy P1-esen is szalad, igaz ez már régebbi eresztés 2008-2009 körüli, vagy az Xp Puppy, ami úgy néz ki mint az Xp, az utolsó 4-es szériára épülve.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34331) quailstorm válasza Fenyő (#34330) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A tervezet az, hogy végignézem a lehetőségeket K6-on, P2-őn, P3-on, Athlon XP-n, és Willamette P4-en.
Én nem szeretek visszamenni ennyire az időben, próbálom megkeresni a legrégebbit, ami elfut. A sebesség az nem lesz olyan gigász fontos, mint hogy helyesen jeleníti-e meg az oldalt.

(#34332) Fenyő válasza quailstorm (#34331) üzenetére


Fenyő
őstag

K6-2-re PII-re Wary Puppy akkor (+win9x ha retró játék is a cél) itt az SSE hiánya végett még a P3/Athlon Xp-hez képest jobban be leszel határlova, P3-ra antiX (+win2000), Athlon Xp-re és P4-re meg kb szinte bármilyen kurrens xfce-es vagy lxde-es disztró jó (+xp), bőségesen van választék, de persze ez csak szigorúan szvsz.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34333) quailstorm válasza Fenyő (#34332) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win2000 meg lesz nézve, de csak mert soha nem láttam még, kimaradt az életemből. Amúgy mindre XP megy és valami linux.
98SE vagy ME most is van rajtuk.

(#34334) gerlaip válasza quailstorm (#34333) üzenetére


gerlaip
addikt

Én is szeretem az ME-t, az van a régi gépen, bár a parancssor hiánya nem feltétlenül jó. Elő lehet ott hozni valahogy?

lámavakond

(#34335) quailstorm válasza gerlaip (#34334) üzenetére


quailstorm
nagyúr

eddig sose kellett, nem tudom

(#34336) Sanchez638 válasza quailstorm (#34333) üzenetére


Sanchez638
addikt

ME nekem is itt van a p3-as gépen, nagyon megszerettem.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#34337) bacsis válasza gerlaip (#34334) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

parancssor máig van a Win10-ben is.. kell is hiszen sok dolgot csak onnan tudsz megoldani... tiszta linux feeling :DDD
a futtatásba beírod hogy command
Win2k/XP-től pedig cmd-t kell ebírni a futtatásba

(#34338) gerlaip válasza bacsis (#34337) üzenetére


gerlaip
addikt

Tudom, hogy van benne, de a Win98>WinME váltásnál változtattak rajta, elérhetőségén vagy valamin. Egy haveromat zavarta, aki sokat használta, ő még dosban szerette használni a gépet, engem nem zavar... :)

lámavakond

(#34339) quailstorm válasza gerlaip (#34338) üzenetére


quailstorm
nagyúr

igen, a DOS mód teljesen másképp töltődik be
Itt a kérdés most a számítógép indítás DOS módban. Arra mondom, hogy nekem nem kellett.
Attól indul ilyen gyorsan az ME, hogy védett módban megy.
De ki lehet kapcsolni, mint a gyorsindítást Win8-on, csak nem érdekelt még.

(#34340) Vladi válasza Fenyő (#34324) üzenetére


Vladi
nagyúr

wow! Ez p1? nem gtk felülettel? Azt látom, hogy az x, meg a gtk kezdi megenni a procit böngészésnél. MIlyen gpu? Az meg van dolgoztatva?

(#34326) gerlaip:

Az xp kivonásával a régi gépes emberek megindultak a linux irányába. Aki rendzseresen jár linuxos topikokba, látja, hogy hetente 2x jön egy új arc, hogy van egy 10 éves gépe, mit tegyen rá. Ez a téma vonzza a linuxos hozzáállást. Ilyen országban élünk, sok embernek egyszerűen nem futja. Még 20 k sincs gépre. :(
De én már felvetettem volt, hogy indítsunk régigépes linuxos topikot is. Az itteni régi arcok már tépik lassan magukat, hogy ez tuning topik, minek járunk ide. :))

(#34337) bacsis:

Lassan, lassacskán azért csak fejlődnek redmondban is, el kell ismernem :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34341) DarthSun válasza Vladi (#34340) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet ide Linuxal is járni és tuningolni sem kötelező - minden ami retro belefér.

(#34342) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

"De én már felvetettem volt, hogy indítsunk régigépes linuxos topikot is. Az itteni régi arcok már tépik lassan magukat, hogy ez tuning topik, minek járunk ide. " - Jó ötlet.

Munkahelyre én is direkt egy 2500+ Bartonos amd-t dobtam össze az elfekvő alkatrészekből netready+ph readonly-ra. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#34343) Fenyő válasza Vladi (#34340) üzenetére


Fenyő
őstag

K6-III+ 550, végül is tényleg P1 szteroidokon Wary Puppy Linux 5.2.1-el, ami icewm-et használ ofkorsz (ami gtk-ás ha jól rémlik), a vga egy TNT2 Pro, ami nem is lenne rossz, csak Puppy alá nem lehet zárt drivert tenni (meg eléggé behatárolt, hogy egyáltalán milyen csomagokkal kompatibilis), így csak mezei nouveau van, ami alap 2D-ét, Opengl-t tud, de nincs pl dri (direct rendereing, bár ez lehet inkább a gpuval van inkább összefüggésben vagy Puppys korlátozás a fene sem tudja, túl mélyen nem ismerem a lelki világát), ami a weblapok scrollozásánál igencsak meglátszik, Win95 OSR2.1 alatt mxk6opt-al és "zárt" 8.05 nv driverrel meg szinte lefolyik a képernyőről olyan folyamatos, csak ott meg a K-Meleon (1.5) ami még elfut rajta már jó sok oldalt nem tud helyesen megjeleníteni, de ph-et pl még igen. :D .

Win ME-ból meg tényleg ki van herélve a natív dos de az io.sys, command.com és a regenv32.exe hekkelésvel vissza lehet állítani ha már benne van végül is lehessen már használni, engem is nagyon bosszantott annó, mivel nem lehetett a config.sys-t, autoexec.batot használni, így régebbi hardvereket belőni, Bootmenut készíteni, hogy Dosba vagy Winbe bootoljak (ami még 9x-nél simán ment, hogy a 7.1 dos vagy Win induljon el), mivel akkor még bőven használtak dosos appokat. Egyetlen pozitívuma, hogy már normális volt az usb kezelése, nem kellett minden kütyühöz 3rd party drivert keresni ha használni akartad, de amúgy az akkori gépekhez mérten több erőforrást bezabált a 9x-hez képest, meg ilyen félkész nem működő appok is akadtak benne, mint pl a rendszervisszaállító, szóval nem voltam elájulva tőle, a szódával elmegy felejthető kategória, a Win2K mérföldeket vert rá, szvsz az MS egyik legjobb rendszere volt, főleg ha azt nézzük, hogy 99-ben jött ki és az akkori mezőnyhöz hasonlítjuk.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34344) Fenyő válasza Fenyő (#34343) üzenetére


Fenyő
őstag

Ill. most megnéztem 9.64-es Operával Puppy és Win95OSR2.1 alatt is (az van mindkettő alá) és hasonlóan nem túl gyors a scrollozás, szóval akkor inkább ez a K-Meleon érdeme (ami egy régebbi lecsupaszított gecko motort használ az 1.5.x verziókban), nem pedig az oprendszertől, vga drivertől függ, amúgy érdekes, hogy Puppy alatt 73Mb volt a teljes memóriahasználat Operával ugyanazon oldalt böngészve, addig, 95 alatt 96Mb, pedig 95 is már optimalizálva van általam, egy 98 is legalább 1,5x-er annyit megeszik.
Amúgy valóban egyrészt sajnos csoróság miatt is tévednek be annyian a kezdő Linuxos topikba, hogy akkor most milyen op-t tegyen az öreg vasára, de van aki csak szimplán nem akarja kidobni ha már még jól működik, használná ilyen 2. 3. gépének vagy lepasszolná gyereknek, asszonynak, kiskutyának, rászorulóbbnak stb., ill. akik ebben a topikban megfordulnak, meg leginkább csak szimpla kíváncsiságból, hogy mit lehet az ilyen egykoron dicső, de mára levitézlett holmikból kihozni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34345) quailstorm válasza Fenyő (#34344) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Opera smooth scrollingot használ, ami cpu rendererbe nem gyors.
Beállítások, haladó, böngészés, finom görgetés.

(#34346) Fenyő válasza quailstorm (#34345) üzenetére


Fenyő
őstag

Állítgattam már annó mindent rajta (a finomgörgetést is), hogy még egy kis pluszt kihozzak belőle, de nem igazán számított, ennyit tud a proci és kész, komolyabb/nagyobb/összetettebb oldalakat egyszerűen nem tud kellően gyorsan lerenderelni, így aztán a scrollozás sem lesz gyors.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34347) snake1977 válasza Fenyő (#34343) üzenetére


snake1977
őstag

Ha már ennyire linuxolltok, van egy p3-as thinkpadem 1,1ghz, 10gigás vinyóval, 768 rammal super savage s3-as vga-val, milyen linuxot javasolnátok rá, amivel ezen a konfigon el tudnék netezgetni?
Puppy-t próbáltam de nem tudtam telepiteni, csak pendrive-ról volt hajlandó futni. Valami hasonlóan egyszerünek tudnék örülni, és akkor nem nyuznám a nagygépet annyit. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#34348) Fenyő válasza snake1977 (#34347) üzenetére


Fenyő
őstag

Azon már egy icewm-es (12, 13.x, 15 beta) antiX jól el fut, annyira kell csak figyelni, hogy tárolólisták (Debian, antiX) stable-ra legyenek állítva, ha netán testingen lennének alapból, persze a proci itt is szűk keresztmetszet, ahogy az S3-hoz sincs acélos Linux driver (mondjuk Winhez sem igazán :DDD ), de Savage-hez talán vmi alap 2D gyorsítás azért van alapból, ha opengl-t is szeretnél akkor lehet hegeszteni kell.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#34349) snake1977 válasza Fenyő (#34348) üzenetére


snake1977
őstag

Hűha, én totál nem értek a linuxhoz, csak feltelepíteném és használnám, driver hegesztés stb. meg távol áll tőlem, de ha elketyeg és a ph, meg esetleg a facebook normálisan használható az nekem már tökéletes. :)
Esetleg egy linket dobnál még ha szépen kérlek, hogy honnan szedjem le a telepítőt? Nem a lustaságom végett, csak hogy tényleg jó verziót szedjek le. :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#34350) Fenyő válasza snake1977 (#34349) üzenetére


Fenyő
őstag

A 13.2-őt innen (Debian 7-re épül, igazolványkép róla, a 15 betát pedig innen (ez már Debian 8-ra épül, kép), tárolólista állítgatáshoz van gui (Antix Control Center) is, szóval megúszhatod terminál nélkül is ha szükséges :) , mondjuk a P3-ashoz szintén régebbi flash kell, de pl itt pontról pontra le van írva, hogy kell feltenni, amúgy ph sima úgy azt még K6-III-on is lazán tudok, de szvsz Face sem lesz gond, annyi, hogy Iceweaselhez ("Debianos FF") tegyél fel flashblockot (bár antiX alatt lehet alapból van, max white listhez add hozzá a youtube-ot, azzal ha jól rémlik nem kompatibilis), Bluhell Firewallt, és hosts file szekesztést is eszközölhetsz, az sem egy bonyolult művelet.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.