Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) Sátán44 válasza Zebu (#35143) üzenetére


Sátán44
addikt

V/, Zebu

Sima üzenetben jött válasz:
"Dear customer, Sorry, if you don't cancel the dispute, we can't refund it. This is our rule, we also want to refund you soon. So I hope you can understand, Thank you"

2 nap van a dispute zárásig, várjam meg? Mit csináljak most?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35152) V/ válasza Sátán44 (#35151) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor indítottad akkor ugye 2020-01-19-ig volt még hátra a szállítási védelemből? Ha igen akkor ha nem teljesíti 1-3 napon belül akkor 17-én újból el tudod indítani és lesz egy + hivatkozás is arra hogy át akart verni. Ha most Cancelt választasz az így jó lesz.
Egyébként nem igaz, amit ír és az AliExpress is neked adna igazat mert kamu számot adott meg.
Írják a saját szabályukat, neked meg az a szabályod ha visszakaptad a pénzed, akkor jelezni az AliExpress felé a csaló eladót.

[ Szerkesztve ]

(#35153) Sátán44 válasza V/ (#35152) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen 2020-01-19-ig van határideje. Rendben akkor 17-én újraindítom, ha addig nem kapom meg a pénzem. Köszönöm.

Mi történne, ha lejárna a 2 nap dispute idő?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35156) V/


V/
Topikgazda

#35154 miti5 hozzászólása.
Értem,,de valamit írt mégis a posta nyomkövetés oldalon is (átvéve kézbesítésre vagy megérkezett célországba) . Így érthető ahogy leírtad,de ez akkor is valami nagy ki..szás ,track számba se viszik be sehol h megváltozott vagy hogy kinek adták át....Didpute-t nem inditottam ,pedig kiváncsi lennék h ők kiderítették volna-e ,hogy kinek lett kézbesítve,vagy ........ volna rá. Köszi

(#35157) V/ válasza V/ (#35156) üzenetére


V/
Topikgazda

miti5
az Összefoglaló 11. Egy rövid összefoglaló az észt postai nyomkövetési számra hasonlító és a Sprinter futárszolgálat által vagy Pick Pack Ponton vagy háznál kézbesítendő küldeményekről. leírva hogy hogy miként működik.
Ott Távol-Keleten beírják ezt az észt postai számot a nemzetközi postai adatbázisba, mert formailag helyes, de ezzel azután posta nem foglakozik, a magyar posta meg egyáltalán nem. Azért látod,mert a Magyar Postai is abból a nemzetközi adatbázisból szedi az információkat.

[ Szerkesztve ]

(#35158) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Nektek is sokat kell verifikálni a bejelentkezést mostanában?

(#35159) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Kellene 1 kis segitseg. Rendeltem nagyobb mennyiseget 1 boltbol es dec elejetol nemtudok. A buy utan nwm tortenik semmi, vissza dob. , illetve ez a kep fogad: mas felhasznaló fiokjával lehet rendelni.. Se az appnol se az asztalrol nem enged. Az eladoval beszeltem hogy vennek egy nagyibv keszleter megint, de egyszeruen nemtudok ebbol 1 az boltbol vasarolni. Valakinek van 5lete?

(#35160) Fr@nkieWilde válasza DrojDtroll (#35158) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Igen, én már kódot is adtam meg, kért.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35161) Dolphine


Dolphine
addikt

Lehalt a magyar posta nyomkövetési rendszere? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35162) Tsebacsi válasza Dolphine (#35161) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Le hogy a **** egye meg :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35163) V/ válasza DrojDtroll (#35158) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.

(#35164) V/ válasza Fail3D! (#35159) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyennel nem igazán találkoztam, de kisebb mennyiség esetén mi a helyzet? Nem vagy véletlenül tiltva nála?

(#35165) V/ válasza Dolphine (#35161) üzenetére


V/
Topikgazda

Használjatok másikat, azok egyébként is pontosabbak

(#35166) gyulazsolti válasza DrojDtroll (#35158) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem igen.
Sőt eddig a lányom tudott böngészni bejelentkezés nélkül laptopon.
Most meg nem. Mindenáron regisztrációt kér.

Dolphine

Nekem sem megy, a posta.

[ Szerkesztve ]

(#35167) V/ válasza gyulazsolti (#35166) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit célszerű ellenőrizni hogy a böngésző biztonsági beállításainál nem-e változott valami, mert a legutóbbi Firefox és Chrome frissítések után én is vettem észre problémákat. Pl a Parcelsapp-ra a Firefox nem engedett be. Router újraindítás, új ip cím, a böngésző teljes takarítása, még a könyvjelző törlése is után újból tudtam használni. És egy gyári beállítást a védelemnél visszavarázsolt, amire nem igazán van szükségem. Néha a böngésző törlése és full új telepítése is segíthet.

(#35168) V/


V/
Topikgazda

Szokott ilyet csinálni az MP, ez itt nem hír. Nemzetközi küldemény használjátok az Öf. 5. pontnál felsoroltak közül.

(#35169) gyulazsolti válasza V/ (#35167) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Most én úgy gondoltam, hogy neki laptop van, sosem volt regisztrációja.
Nekem PC, és van regisztráció.
2 külön gép.
De megpróbálom amit írtál.
IP régóta ugyanaz. Nem változott.

Más.
Megint jönnek az emailok a rendelés, vásárlás, stb. mint régen

Szerk:

Igen hétvégén általában lehal a posta.

[ Szerkesztve ]

(#35170) Fail3D! válasza V/ (#35164) üzenetére


Fail3D!
addikt

Se 1 se tobbet nemtudok tole venni.. Eleg sokat beszelgettunk es csak nem unatkozott es altatott egesz nap azzal hogy elad nekem kozben letilt.

(#35171) V/ válasza gyulazsolti (#35169) üzenetére


V/
Topikgazda

Jönnek nekem is e-mail-ok miután az app-ban bekapcsoltam az e-mail értesítőt, a böngészős verzión az sem működött, mindegy milyen állásban volt. De arról sehol sem írtak hogy ezt így oldották meg.

(#35172) gyulazsolti válasza V/ (#35171) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, mikor írtad régebben, hogy van az az opció, megnéztem.
Nekem alapból be volt kapcsolva. Csak én dec 1-én rendeltem utoljára, meg most a hét elején, így én nem tudtam "ellenőrizni" a köztes időt.

(#35173) Myers


Myers
senior tag

Vettem az elmúlt napokban pár dolgot, de még nem látom át teljesen a működést.
És kaptam egy kis "ajándékot" is. A egyik vásárláskor vásárlási limitbe ütköztem, mert nem volt túl magasra állítva a számlámon. Átállítottam, de mikor visszamentem fizetni, akkor már nem volt hajlandó figyelembe venni az ali kupont (a selectet igen). Köszi.

Ez a szállítási idő nekem nem tiszta.
A termékek adatlapján (1./2./3. megrendelt termék):
A szállítók: 1. UPS/2. China post/3. ePacket
Estimated Delivery: 1. 13-18 days/2. before 02.09/3. 19-27 days

Aztán, ha bemegyek a rendelésekhez, akkor a státusznál: Will be shipped within:
1. 25 nap / 2. 5 nap / 3. 25 nap

Ez így összességében azt jelenti, hogy az
1-nél: 25 napon belül feladja, és onnantól számítva még 13-18 nap a szállítási idő?
2-nál: ott viszont tuti megérkezik február 9 előtt, mert 5 napon belül feladja?

http://www.muszaj.hu/

(#35174) Zebu válasza Sátán44 (#35151) üzenetére


Zebu
addikt

Kamuzik.

(#35175) Lomas


Lomas
tag

Sziasztok, egy vér profi ali-guru segítségére van szükségem: még november 11-én rendeltem spot lámpákat, 5 rendelés volt, egyenként 28 USD-ért. Az eladó jelezte, hogy csak 10 nap múlva tudja küldeni. Mivel az utóbbi időben többször megtörtént, hogy apróségokat rendeltem ugyanattól az eladótól, és egy csomagban kaptam meg valamire ráéreztem, és a 10 napot elfogdó válaszlevelemben jeleztem, hogy nem véletlenül adtam fel 5 rendelést, kértem, hogy aszerint, 5 csomagban küldje el részemre, leírtam az okát is, hogy mivel jár, ha nem aszerint, 28 USD-s "egységcsomagban küldi a rendelést. Visszajelzett, hogy rendben. Ezt követően azt látom, hogy van három tracking számom, vagyis 2-2 csomagot egyben küldött a spórolós kis kínai. Ma jött az SMS, naná, vámeljárás... Ilyenkor mi van, nekem ugyanis 5 darab 28 USD-s rendelésem van (10 d spot/cs) , 2 csomagban viszont most 20 lámpa van, ami meg 56 USD. Hogyan küldjem a doksikat? Elküldhetek 1 trackigot 28 USD-vel, de az 10 db-ról szól, a csomiban meg 20 van... Ha tréfát kell fizetnem, szerintetek az ali bíróság megítéli a visszatérítést az előzmények ismeretében, vagyis hogy amiatt keletkezett költségem, mert az eladónyomatékos kérésem ellenére nem úgy teljesített ahogy kértem, illetve ahogy a rendelést leadtam?

Kitartó figyelmetek köszönöm, minden tanács, tapasztalat, ötlet jól jönne...

(#35176) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Ilyesmiket rendelt már valaki?
Vajon megérkezne?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35177) agroman válasza Fr@nkieWilde (#35176) üzenetére


agroman
senior tag

nézd meg a review-kat..
az első linken pont egy magyar vasarlonak deformálodtak, de nem törtek össze a darabok..

------

(#35178) Sátán44 válasza Zebu (#35174) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem leszek gáláns, nem törlöm a dispute-ot. 2 nap múlva legkésőbb beavatkozik az ali?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35179) Zebu válasza Sátán44 (#35178) üzenetére


Zebu
addikt

Így van! Ha a dispute folyamat lejárati határidejéig nincs megállapodás, akkor alihoz kerül az ügy.

(#35180) V/ válasza Lomas (#35175) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szükséged van rá akkor az áfát ki kell fizetned, nem véletlenül szoktam javasolni hogy ilyen esetben a következő rendelés akkor induljon ha az előző már postára adva.
Fel kellett volna osztanod 40 $-os értékű csomagokra és egymás után megvenni, ekkor nincs áfa és vámeljárás.
A + költségedet sem az eladótól, sem bírósági úton -eleve nem tudod perelni az AliExpress-es eladót- nem tudod visszaszerezni.
Az hogy mit írtál neki az nem számít. Arról kell vételár igazolás ami a küldeményben van, amit vámeljárás alá vontak.

[ Szerkesztve ]

(#35181) Joker88


Joker88
őstag

Ti hogy vagytok vele ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35182) diablo1984 válasza Joker88 (#35181) üzenetére


diablo1984
veterán

Koponyát viszonylag keveset rendeltem..... :DDD
De a postás biztos örül neki, mikor centizgeti, hogy hogy férne be a postaládába a cucc..... :))

(#35183) Dolphine


Dolphine
addikt

Automatikus hosszabbítás eddig is volt? :Y Két csomagomnál is +40 nappal meghosszabbították az érkezés dátumát. Ilyet hányszor csinálhatnak?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35184) szabi__memo válasza diablo1984 (#35182) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Úgyis csak értesítőt dobnak be

(#35185) Joker88 válasza szabi__memo (#35184) üzenetére


Joker88
őstag

kivéve ha.. :D
ha jó ismerősöd a postás néni, és karácsonyra, születésnapjára veszel neki valami apróságot :D
na,akkor már reggel csörög telefonon hogy van pár tízdarab küldeményed , otthon vagyok-e :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35186) V/ válasza Dolphine (#35183) üzenetére


V/
Topikgazda

1* max 60 nap.

(#35187) Dolphine válasza V/ (#35186) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35188) agroman válasza Dolphine (#35183) üzenetére


agroman
senior tag

nincs automatikus hosszabitas. az elado hosszabbitotta meg.

------

(#35189) INGJOKE válasza Joker88 (#35185) üzenetére


INGJOKE
veterán

Aha én is ezt mondanám, hogy ajándékot adtam neki... Hisz te magad vagy neki az ajándék :DDD :DDD :DDD

(#35190) Dolphine válasza agroman (#35188) üzenetére


Dolphine
addikt

Bocsánat rosszul fogalmaztam, így korrekt ahogy Te írtad!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#35191) szabi__memo válasza Joker88 (#35185) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én ebbe inkább nem megyek bele, ahogy a hálapénzt is ellenzem

[ Szerkesztve ]

(#35192) #94529552 válasza szabi__memo (#35191) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha te kapnád, biztos nem elleneznéd. Usában egyébként kötelező az éttermekben a borravaló, majd azt ellenezd, ha egyszer odakerülsz. Orvosi beavatkozásnál nincs ilyen, csak ott meg egy kis műtétecske, és simán röpködnek az ezer dollárok, de ettől még hibáznak is eleget.

(#35193) Fr@nkieWilde válasza agroman (#35177) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Rosszul fogalmaztam, arra voltam kíváncsi, hogy itt vett e már valaki ilyen készletet, bármilyet. Visszaigazolásokat természetesen szoktam olvasni.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35194) szabi__memo válasza #94529552 (#35192) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem hiszem hogy nem ellenezném, ahogy sok normális orvos is ellenzi annak ellenére hogy kapnák.
A borravaló ott egységes. Nagy baromság de mindenki egységesen fizeti. Remélem érted

[ Szerkesztve ]

(#35195) V/


V/
Topikgazda

Borravalóval már elég lesz foglalkozni, köszönöm.

(#35196) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv.
probáltam keresni,de nem jutottam elöbbre. (árfigyelö, ármozgás) keresöszavakkal.
Szóval valamiért ugy emlékszem egy alis termék ármozgására van böngésző kiegészitö vagy program, ezt hol találom? b van ilyen?

(#35197) V/ válasza Ittnemaz (#35196) üzenetére


V/
Topikgazda

Aliprice
Crome kiegészítőben Ali Price Compare
Firefox kiegészítőben Alitools
De ilyen gyenge forint árfolyam mellett és egyébként sem, amikor a fix ár nem egészen jellemző az itteni kereskedések kapcsán.Romlik a jüan értéke vagy a piaci szabályozás, már hozzáfognak nyúlni, az hogy 6 hónappal ezelőtt X áron adta az alapján úgy döntesz hogy nem veszed meg, vagy azon pufogsz hogy 6 hónappal ezelőtt kellett volna megvenni, bár akkor még nem volt rá szükséged
Kitalálnak egy árat, amiért sohasem adnák az a indulási ár és ahhoz viszonyítgatni az árcsökkentéseket a kampányok során nem igazán látpm értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#35198) Ittnemaz válasza V/ (#35197) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Köszönöm!

(#35199) Domestos válasza V/ (#35186) üzenetére


Domestos
tag

Nekem 12 naponként hosszabbítgat egy eladó. A 60 nap ez esetben is felső határ a hosszabbításokra?

(#35200) V/ válasza Domestos (#35199) üzenetére


V/
Topikgazda

Hányszor lett meghosszabbítva az eladó által és hányszor kérted te? Most hol tartasz a vásárlás napjától? Ja és milyen értékű dologról van szó? Az hogy egymás után többször növeli az időt az nekem újdonság, de utána nézek hogy miként változott.
Nem feltétlenül kell bevárni a lejáratát, főleg ha nem követhető a küldemény, hiszen ő sem tudja hogy hol van, az hogy a Magyar Postán van hetekig az csak blöff legtöbbször.
Egyébként meg 1 * is szép *

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.