Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) V/ válasza cof (#34447) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtan pár héttel ezelőtt hogy nincsenek felkészülve sem a 11.11.re, sem a karácsonyra, így lehet spórolni az üzemanyaggal és az emberi erővel. Nálatok is van felvétel a postára, gkv és kézbesítő is kell nekik.

(#34452) V/ válasza Fail3D! (#34449) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha december 3 az nem jó, biztos jó a szám?

(#34453) agroman


agroman
senior tag

masik topikban irjak hogy a posta megint arat emel elsejetol..

------

(#34454) V/ válasza agroman (#34453) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig szoktak januárban és júliusban. Akkor teszi lehetővé a postai törvény.
De én azt nem értem hogy miért nem teszik ki a honlapjuk, ki az a MTI? Nekem nem haverom, nekik meg nem ügyfél, talán bennünket ügyfeleket illene tájékoztatni Postás Úrak!
Az új díjszabás nincs, ilyen sumákolásos hírrel tájékoztatnak, ha rákattintasz akkor már írnak árváltozás témában, miért szégyellik? Árat emelünk cím jobb lett volna.


Levél termék igen olcsóbb, de a német ügyfél többet keres és így arányaiban náluk drágább a postai szolgáltatás főleg ha kisem hozzák azt amit háznál kell kézbesíteni és a csomagok áraiban meg nem olcsóbb az MP.

[ Szerkesztve ]

(#34455) cof válasza INGJOKE (#34448) üzenetére


cof
veterán

Igen az... Te sem fél munkát végzel ha fizetnek neked valamiért.

A kisebb csomagokat eddig legalább kihozta a gyalogos postás, bár azt sem neki kellett volna, hiszen nem férnek bele a postaládába. Ezek mind aláírós küldemények, van olyan ami nem az, és azok persze, hogy nem jöttek meg, 3 ilyen csomagom is van, most fejtsem meg, hogy hol tűntek el, mert onnan, hogy beérkezett az országba nincs adat.

(#34451) V/ Igen, elég régóta van, a gyalogos postás is nemrég lett csak fix, de ez nem az én problémám. Akkor sztrájkoljanak és harcoljanak ki magasabb béreket. Egyből lenne jelentkező szolgálatra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#34456) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Tiszteletem!

Ez a csomag várható még idén? :O

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#34457) INGJOKE válasza cof (#34455) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hidd el nekem szart se fizetnek és ezért még anyagi felelősséget is kell vállalnom. :D

(#34458) V/ válasza LendvaiFeri1 (#34456) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#34459) Fail3D! válasza V/ (#34452) üzenetére


Fail3D!
addikt

Mar nem akarok farasztani senkit, de tenyleg kavar van melyik csomagokal vannak a bajok. Mutatom a dec 3 szamot:RP833241845CN

[ Szerkesztve ]

(#34460) V/ válasza Fail3D! (#34459) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel sincs gond, ez elindult december 3-án Shenzenből.
Ezt olvasod mondjuk
03 Dec 2019 10:00 Küldemény átadása nemzetközi szállításra
Külföldi postai kicserélő üzem
Ez még Kínában történt, úton van ide. A bejegyzést tette az adatbázisba a Hungarian Post, nem pedig azt jelenti hogy itt van.
Mivel november 30 a vásárlásod a szállítási védelem úgy január végéig él. Ezt lehet türelmesen várni.
Van ami nem 2 nap, hanem 30 nap alatt ér ide.

[ Szerkesztve ]

(#34461) Fail3D! válasza V/ (#34460) üzenetére


Fail3D!
addikt

Megnyugodtam. Ahogy irod, a hungarian szo utan nemtudtam mihez velni hogy nem ert ide, pedig mar 3-4 oldalt is nezek:) Koszi a turelmet meg1xer.

(#34462) fairi válasza V/ (#34460) üzenetére


fairi
addikt

Gondolom több ezzel a csomagtípussal a tapasztalatod.
[link]
Szépen haladt az észt küldemény, átadták a postának vagyis nem PPP-s sztori, és utána kb 24 napja eltűnt valahol Hanh és Budapest közt.
értékesebb csomag, nem pár dolláros kategória.
Aliexpress standard shippinget választottam, kereskedő önkényesen módosított módszert.

(#34463) V/ válasza fairi (#34462) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem az észt postás nem tied vagy eltévedt, Csehországba küldték, nem ide. A Post11 a logisztikai szállító cége az észt postának, nem egészen igazi posta. Ez hasonlít a Sprinters szállításra.
Amit a Magyar Posta kézbesített ilyesmi számmal az Németországból 2 napon belül itt volt.

[ Szerkesztve ]

(#34464) fairi válasza V/ (#34463) üzenetére


fairi
addikt

Első tippen ez, de mégis a célpont Magyarország. Cseheket tranzitnak írja vagyis gépjárműs posta talán. Eddig oké, de már 25 napja semmi új infó róla...Kézbesítés nem történt.
kereskedő szarik belé. Magyar posta látja....

(#34466) V/ válasza fairi (#34464) üzenetére


V/
Topikgazda

Csehország az kerülő út lenne. Stuttgart, München, Bécs, Budapest a szállítási útvonal

(#34467) agroman válasza V/ (#34454) üzenetére


agroman
senior tag

ajanlott level 350->405Ft... ~15%

------

(#34468) INGJOKE válasza agroman (#34467) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tértivel kell feladni az olcsóbb és több a szolgáltatása... A hivatalból már nagyon régen minden tértivel megy. :)

(#34469) badbull1 válasza cof (#34455) üzenetére


badbull1
csendes tag

Az a baj hogy nagyon nagy a kavar a fejekben itt a postai szabályokról s a negatív kritikák 95% ennek tudható be. Illetve még ehhez járul hozzá a posta többségében jóindulatú hozzáállása melyre sokan elvárható minimumként tekintenek további esetekre is.
Nem akarom részletezni most hogy hogyan kell értelmezni a "könyvelt" küldeményt és az hogyan és ki számára követhető és mely módon, meg hogy az "U" kezdőbetűs csomagazonosító nem az untracked -ből "ered", meg mit jelent ha valami "tracked" stb. csak röviden a Te esetedre:
A fő probléma ott van hogy ha a nyers szabályozást nézzük akkor az általad rendelt küldeményt nem is adhatták volna fel hazánkba csak csomagként (nyilván más díjazással) s nem levélként. Az hogy kiviszik többségében az azért is lehet mert erre van +szolgáltatás ill. az fizetve is van a "registred" lévén.(de nyilván árban még így is van különbség s ezt csak halkan kérdezem hogy Te mit szeretnél? Megfizetni a kezelési különbség árát vagy netán hogy megtagadják ezen levélnek álcázott csomagok kezelését ? )
Sajna ezek nem annyira fekete/fehér -ek mint ahogy látszik hanem jóval árnyaltabb.

(#34470) V/ válasza agroman (#34467) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem is sokat emelnek, és jó lenne ha ennek ellenére az ajánlott ne veszne el.
De a poén az, hogy csak sejtik hogy ez nehezen megy le az emberek torkán mert magyarázzák, ami szerintem a szokásos parasztvakítás. Kiemelések tőlük vannak, és akkor én nem vagyok állampolgár mert kettőnél több levelet adok fel évente. Bár hogyan számolták azt nem tudom. Meg honnan jön az EU-s összehasonlítás, jövedelemhez viszonyítva drága a MP

A Magyar Posta levéltermékeinek árai európai összehasonlításban a legalacsonyabbak közé tartoznak és ez a 2020. január elsejei áremelkedéssel sem változik. Az ügyfelek nagy többsége üzleti partner, a lakosság által feladott levelek mennyisége alacsony. Ezt mutatja az a szám is, mely szerint egy állampolgár évente átlagosan kevesebb, mint 2 levelet ad fel, így a lakosság számára elhanyagolható terhet jelentenek a levél feladáshoz kapcsolódó költségek.

(#34471) anniston


anniston
csendes tag

Sziasztok! Valaki kapott már csomagot kínából egy bizonyos J-NET nevezetű szállító céggel ? Szerintem nagyon lassan jön. Ki fogja ezt a csomagot kihozni , mert a magyar postánál ismeretlent írt. ?Csak a track 17 ismerte fel. Válaszokat köszönöm.

(#34473) V/ válasza anniston (#34471) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a száma? Ha a MP követőjében nem látszik attól függetlenül még ők viszik ki,.

(#34474) anniston válasza V/ (#34473) üzenetére


anniston
csendes tag

JNTCU-val kezdődik . Remélem Posta hozza majd ki. Te kaptál már J-NET-el csomagot Aliról?

(#34475) V/ válasza anniston (#34474) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kaptam még, ez is valami kínai postai logisztika van nyomkövető oldaluk is, jobb oldalt a trackig, de a Parcelsapp is látja elméletileg. 2011-es a cég, de valahogy eddig nem futottam össze velük.

[ Szerkesztve ]

(#34476) V/ válasza badbull1 (#34469) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem amit írsz, 2 kg súlyig és 90 cm befoglaló méretig levélküldeményről van szó, ami ennek megfelel az nem csomagként jön.
A képen az U kezdetűeknél az van írva hogy ide az tartozik ami nem könyvelt, nyomkövetett (LA–LZ), nem regisztrált (RA–RZ), nem biztosított (VA–VZ) ezeket kell vezetniük, szóval mire lehet azt mondani hogy ez akkor mégsem untracked, ami ráadásul a címkéjére is rá van írva.
Az UPU szabálya

Alul a megjegyzés:

Címke:

[ Szerkesztve ]

(#34477) agroman válasza INGJOKE (#34468) üzenetére


agroman
senior tag

tertivevenyt csak ajanlottal vagy cimzettkezebevel lehet feladni, szoval ugy meg dragabb.

------

(#34478) V/


V/
Topikgazda

Közben megnéztem az új díjszabást, pofátlan emelést kapunk ha külföldre akarunk küldeni valamit, piros színnel az új árak. Nem véletlenül magyarázkodnak.

(#34479) INGJOKE válasza agroman (#34477) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi simán csak tértivevényel adjuk fel postán és olcsóbb :)

(#34480) V/ válasza INGJOKE (#34479) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami nem jó, mert ezt van a tértivevénynél:
Valamennyi postai szolgáltatóhelyen igénybe vehető járulékos szolgáltatásnak minősülő –belföldi és nemzetközi viszonylatú könyvelt küldeményekhez igénybe vehető

Ajánlott
Valamennyi postai szolgáltatóhelyen igénybe vehető járulékos szolgáltatásnak minősülő postai többletszolgáltatás, amely a –belföldi és nemzetközi viszonylatú –nem könyvelt levél küldeményt, vakok írását tartalmazó küldeményt könyvelt küldeménnyé minősíti

Szóval az ajánlott a könyvelt, külföld esetén meg ajánlott csak az elsőbbségi lehet. Egymagában nincs tértivevény.

[ Szerkesztve ]

(#34481) badbull1 válasza V/ (#34476) üzenetére


badbull1
csendes tag

A 90cm igen az általános nemzetközi levélméretezés. (Belföldön már 2017-től a levélszekrény méretezéshez van igazítva a csomag fogalma.)
Nemzetközi viszonylatban a célországok többsége tekintetében nem lehet nature levelet feladni hanem + más minimum kötelező szolgáltatással együtt.
Ha jól rémlik idén év elejétől van a posta számára kedvezmény kormányrendelet szinten hogy ha -jellemzően webshopokból - nemzetközi levélként hazánkba címzett küldemények mérete nem fér bele a hazai viszonylatban meghatározott levélméretbe s nincs extra szolgáltatás mellette akkor a posta azt nem köteles házhoz kézbesíteni.

UPU10 tekintetében ott van az általad linkelt doksiban is a csomagszám képzési logika. Gyakorlatilag már az M -es és a Q -s szervizindikátor is untracked kategória. S valóban az az U-s is igen de ez az untracked indikátor nem egyenlő a " without customeroriented tracking" alatti fogalommal még ha kapcsolják is egymáshoz hogy az utóbbihoz még valóban azt sem tartják irányelvnek hogy legyen. De esetenként lehet mert nincs megtiltva hogy ezen indikátorra ne küldhessenek állapotüzeneteket egymásnak. Bár mivel nincs +szolgáltatás mögötte kézbesítési igazolást jelző bejegyzés nem lesz mellette az majd biztos de pl. vámeléállítási bejegyzés lehet mellette mert pl. ezért is kérhetik a minimális azonosítót hogy egyéb esetekre azonosítható legyen a csomag!

(#34482) V/ válasza badbull1 (#34481) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lenne a lényeg hogy amikor azt írom hogy az U-val kezdődő nem követhető, az úgyis van.
Ezzel nem érdemes számolni hogy ha megérkezést lát valaki, a mi postánk az biztos nem könyveli.
Ismerem a postai kézbesítési szabályokat. Az is átverés, mert a postaláda bedobó nyílásra 30 mm van előírva és ők 24 mm-ben szabták meg a bedobható vastagságot. Amit említesz az 2017 áprilistól él.

(#34483) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, h a decool(lepin) lego utánzatot, a vámon nem foglalják le, h hamisítvány vagy ilyesmi? A választ előre is köszönöm!

(#34484) badbull1 válasza V/ (#34482) üzenetére


badbull1
csendes tag

Ne érts félre nem kötözködni szeretnék csak itt sem vagyok biztos hogy egyről beszélünk ill. nem is mindenben értünk egyet.
A tracked szolgáltás minimális irányelve csak a csomagfelvétel és a csomagkézbesítés bizonyos körülményeinek rendelkezésre bocsátását (itt nincs kötelezően előírva az általad is bármely tracking number webes lekérdezhetősége pláne nem a teljes pl. transitpontokat is érintve!) írja elő. Írtam már régebben hogy az alapszolgáltatásokra épülnek ezen mára elég elterjedt + szolgáltatások mint a customer oriented tracking (bár valóban kölcsönös megállapodásban ez is köthető).
Én sosem állítottam hogy az U-s csomag, az itt többség által értelmezetten végigkövethető. De a MP nyomkövetőben megjelenő esetleges U-s bejegyzéseknek nem szabadna valótlannak lennie és nem csak a feladó országból származhat, stb. Sőt esetenként érdemes lehet az MP -t is megkeresni mert válaszolni nem csak a weben is elérhető adatbázisuk alapjából nyújtanak információt hanem van több eltérő adatokkal is dolgozó rendszerük melyben felbukkanhat a csomag + információkat biztosítva.

"Az is átverés ..." Ha belegondolsz egyrészt mivel 2mm es toleranciát elfogadnak és mivel a postaládába nem teljes mélységében tudod becsusszantani a csomagot derékszögben hanem egy bizonyos helyzetben már ferde metszéssel kell számolni akkor már nem is annyira átverés e tekintetben hanem abban sem vagyok hirtelen biztos hogy bele lehet helyezni.

(#34485) badbull1 válasza Zoli1222 (#34483) üzenetére


badbull1
csendes tag

Szia!

Tudomásom szerint ha kint is oltalom alatt áll akkor az Ali oldalon is lehet jelezni a jogi problémákat, de ha csak itthon akkor is van esélyed az elkobzásra még ha kicsi is.

(#34486) Flashy válasza Zoli1222 (#34483) üzenetére


Flashy
veterán

rég nem olvastam arról, hogy valakiét bezúzták volna, de volt rá példa.
ha nagy doboz, már röntgenen látható hogy egy igazi LEGO készlet másolata, és ráadásul nem csak LEGO de más védjegyet is érint (pl. Disney) akkor veszélyes. nem a Lego kocka védett, hanem a név, a készlet, a design, a téma. ha fából faragok Lego kockát atomnyi pontossággal, azt még árulhatom is. de ha megfaragom a Lego által kiadott Jégvarázs kastély elemeit és készletként árusítom, akkor az Lego és Disney jogot is sért.

(#34487) V/ válasza Zoli1222 (#34483) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogják, az nem Lego, már a két cég tisztázta a dolgokat. Bár Angliábna nem szabad Lepint venni egy év eleji bírósági döntés alapján.
Lejárt az iparjogi védelem és az EU-ban a kockára nem kapta meg a Lego a jogot, egy kocka nem védhető. Nem igazán azonosak a készletek sem.
Itt a cikk

[ Szerkesztve ]

(#34488) INGJOKE válasza Flashy (#34486) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mi több ismerős gyerekének is rendeltünk aliról olyan legó-t amire nem az volt írva, hanem valami más név, de kb 95%-ban azonos volt mint a legó meg a Disney ilyen összerakos szarjai. Nem volt annyira prémium, de úgyis kb játszik vele 5x a gyerek aztán kuka jó az 1/3-ad áron. :)

(#34489) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#34490) maroni


maroni
aktív tag

Megint lehet coinért venni piros alis kupont!

[ Szerkesztve ]

(#34491) ANOka válasza maroni (#34490) üzenetére


ANOka
őstag

Hol, hol? :D

Szerk.:
Már látom, hogy a szokott helyen az app-on belül. :R

[ Szerkesztve ]

(#34492) maroni válasza ANOka (#34491) üzenetére


maroni
aktív tag

Exchange coins for coupons a mobil appban! Már látom megtaláltad!

[ Szerkesztve ]

(#34493) atala


atala
addikt

Meg tudnátok nézni ezt a küldeményt? Ezer éve utazik, és most végre landolt magyarországon, de pár napja azt írja, hogy Nemzetközi szállítás folyamatban, és Nemzetközi repülőtér. Ilyen beírás még sosem volt nekem. Az egységképző lezárása után már csak a Központi posta szokott lenni, és a kiszállítás.
Neekem olyan érzésem van, mint ha vissza fordították volna.

RV214515514CN

(#34494) doni11


doni11
tag

Sziasztok!

Gondoltam leírom, hogy jártam.
Eddig, amit rendeltem, mindig hozta a postás, vagy a futár. Most is vártam csomagot, de nem jött. Írtam az az eladónak, hogy gond van. Ő azt írta vissza, hogy 1 hónapja kézbesítették a csomagot. Ment a vita és nyomozás, mire kiderült, hogy a Sprinter futárszolgálat a kérésemre egy benzinkútra vitte a csomagot (pick-pack pont)
Felhívtam őket és azt mondták, hogy küldtek mailt.
Igaz, én nem figyeltem a leveleimet és nem is láttam, mert spam levelek között volt, amit én soha nem nézek. A levélben találtam is nyomkövetés számot, amire rákeresve azt látom, hogy 1 hónapja visszaküldték a csomagot a feladónak. Eddig még oké, habár én nem kértem pick- pack pontra semmilyen csomagot, de mindegy.

Írok az eladónak, hogy visszaküldték a csomagot, de ő tagadta, hogy ez megtörtént és ne is zaklassam, mert átvettem a küldeményt és látja a 17track.net rendszerben a visszaigazolást.
Hívom újra a Sprinter céget, hogy hogyan lehet az, hogy kézbesítették a csomagot és közben a saját nyomkövető rendszerük szerint meg visszaküldték.

Most átvettem, vagy visszaküldték :F
Kicsit várjak, mert megnézi ő is a rendszerükben.
Jött a válasz, hogy hát nem küldték vissza és nem is vettem át, mert náluk van tárolva !!! de holnap kiviszik a címemre.
Ez hogyan lehet, ha a rendszerük azt mutatja, hogy 1 hónapja visszaküldték.

Na, most jön a hablatyolás:
Az eladó úgy rendelte meg a szállítást, hogy először kifizette a pick-pack pontra való kedvezményes szállítást és kifizette a magasabb áras házhoz szállítást is.
Mi van, :Y
na persze a kínai eladók arról híresek, hogy dupla szállítási költséget fizetnek
Na így sumákolnak újabban a csomagokkal. Aki nem jár utána, rengeteg időt, energiát rááldozva, az búcsút inthet a csomagjának. Mivel kézbesítettnek van jelezve, ezért a csomagnak is más valaki örülhet és a pénzedet sem kapod vissza, hiába az aliexpress garancia.

[ Szerkesztve ]

doni11

(#34495) havri1


havri1
félisten

Ma adta fel a kínai a 11.11-én rendelt telefont.
Spanyol raktárból, 1-3 napos szállítással.
Persze 40 napot ad rá innentől a rendszer, hogy megerkezhet...
Korrekt csávó.
TN alapján amúgy spanyolból jön.

havri

(#34496) pn4hvq válasza havri1 (#34495) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Pffffff. Vagyis a spanyol raktárból 11.11 után elfogyott, beszerezték Kínából és indul eu-n belülről. Korrekt :(.

(#34497) V/


V/
Topikgazda

Tudunk róla, sokat beszélgettünk az Aliexpress Standard szállítás új módjáról és ezért is került bele az Összefoglalóba. Egyébként nem az eladó szervezi az ide és az itteni szállítást. Az sms-eket sem kaptad meg? Mert azt is küldenek.

(#34498) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na ilyenem se volt még, ilyenkor mivan? Nem érkezett meg a csomag, de nem enged úgy dispute-ot nyitni, hogy azt jelölném be, hogy nem érkezett meg. Utolsó 24 órában vagyok.

(#34499) avena71


avena71
tag

Sziasztok,
Ha dispute miatt az Ali visszautalna, de közben megszűnt a bankkártyám (a hozzátartozó számla nem) akkor mi a helyzet? :F

(#34500) tupacamaru válasza avena71 (#34499) üzenetére


tupacamaru
veterán

Számlára utalnak, nem bankkártyára.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.