Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) badbull1


badbull1
csendes tag

Röviden. Az utóbbi hozzászólások tekintettében afsz -től független hazánkban törvényi szabályozás van!
herrká példájában vázoltakra 90% esélyes egy kártérítési igény érvényesíthetősége.
Könyvelt küldemény kézbesítésére a tv eleve konkrétan kizárja a levélszekrénybeli kézbesíthetőséget illetve konkrétan átvételi elismertetést ír elő az arra jogosult tekintetében!

(#34252) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni . Nem is olyan rég új bankkártyát kaptam és ugye most nem tudok így fizetni Alin. Mikor egy terméket szeretnék megrendelni feldobja az ablakokat , hogy írjam be a kártya számot ,de nem fogadja el . Hol lehet beállítani a fizetési feltételeknél a kártyát fixen ? Nem találok ilyen menüpontot . :W

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34253) diablo1984 válasza jozefgucci1 (#34252) üzenetére


diablo1984
veterán

Szia. Gondolom nem ékezetes karakterekkel próbálkozol névnél? Mert ha igen, akkor ne tedd, ne használj ékezetet és elfogadja....

(#34254) V/ válasza jozefgucci1 (#34252) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld a régi számút és a következő fizetésnél jegyeztesd meg az újat, van ott egy pipajel.
Összefoglaló 12. Gyakran ismételt kérdések, 5. Hogy tudom törölni az eltárolt bankkártya adatokat?

És ahogy diablo1984 írja, felejtős az ékezetes karakter bármkly adat megadása esetén.

[ Szerkesztve ]

(#34255) jozefgucci1 válasza V/ (#34254) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi a segítséget. Nem használtam ékezetes betűket .

"1. Az Alipay-n regisztrált kártya törlése:
Belépés, az egérrel a jobb szélen a név fölé állni a felbukkanó menüben a legalsó My Alipay pontra kattintás, felső menüsor Settings, Manage your cards, Remove igen ezt elolvastam csak én nem regisztráltam a korábbi kártyámat alipay-en ez szinte biztos . Anno első fizetésnél megadtam az adatokat és azt adta be automatikusan. Most pedig amit megadtam arra állandóan visszadobja , hogy megerősítést kér ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34256) V/ válasza jozefgucci1 (#34255) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a másik pont mivel nem Alipay-en regisztrált kártyáról van szó.
Most cseréltem a sorrendet, talán így egyértelműbb.
Mindig az Alipay a fizetési kliens, csak ha nem regisztrálod a kártyát az oldalukon, akkor az AliExpress jegyzi meg, nem az Alipaybe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#34257) jozefgucci1 válasza V/ (#34256) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Értem ezek szerint akkor mobil appot ha letöltöm ott tudom ezeket törölni és másikat hozzáadni ezek szerint ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34258) V/ válasza jozefgucci1 (#34257) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Amikor fizetsz teljesen mindegy hogy app vagy böngésző, akkor tudod eltároltatni az újat, nincs olyan hogy előre megadod, az csak az Alipay kártya regisztráció esetén van.

(#34259) jozefgucci1 válasza V/ (#34258) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Ez nem hangzik valami jól . Ezek szerint amit eddig megadtam azt csak felül tudom vele íratni ? Bocs , hogy értetlennek tűnök ,de anno semmi nehézséget nem okozott a használat , most meg első tételt nem tudom megrendelni :W

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34260) V/ válasza jozefgucci1 (#34259) üzenetére


V/
Topikgazda

Telepítsd az app-ot és töröld, a legközelebbi fizetéskor megjegyzi az új adatokat.
Egyébként is hasznos az app, vannak speciális árak és ajánlatok.
Van amikor még + app kedvezmény ha rajta keresztül fizetsz.
Egy kártya a kapacitása. Régebben lehetett a böngészős verzióban is törölni, de azt kivették.

[ Szerkesztve ]

(#34261) tranceplanet válasza V/ (#34260) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Tudtok erről a típusú tracking számról mondani valamit, miféle: UT441047445CN.
2 hónapja jön a cucc, a postai rendszerben nem ír Mo.-i státuszról. Írtam az eladónak, a szokásos sablon válasz. Most kértem védelem hosszabbítást. Régóta china post registered airmail szállítással rendelek mindent, nála nem volt ez a lehetőség. Ez a sellers shipping method úgy érzem nemgyerebe! Kösz előre is a választ! Elnézést nem válaszként szerettem volna írni!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#34262) V/ válasza tranceplanet (#34261) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gond, ez az a kategória az U kezdettel amin nincs mit követni, majd ideér.

(#34263) badbull1 válasza jozefgucci1 (#34255) üzenetére


badbull1
csendes tag

Írásodból nem derül ki, ezért világosan megkérlek lépj be ide (még ha nem is regisztráltál be kártya adatokat).
Nem kell félni mert az aliexpressre dob vissza hitelesítésre s beléphetsz az aliexpresses accountoddal nyugodtan.
Nézd meg hogy látsz e kártya adatokat behitelesítés után feljövő weblapon!
Ha nem akkor marad a mobil appos variálás ...
(azt csak halkan kérdezem meg hogy nem e egy 3. alkalmazás kavar be nálad pl. a böngésző vagy egy program ... bár azoknál is többnyire ki kell választani a kártyát s nem auto töltik ki a webes formokat adatokkal)

[ Szerkesztve ]

(#34264) jozefgucci1 válasza badbull1 (#34263) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Szia !

Megnéztem az oldalt és belépve még a régi kártyaadataimat láttam igen .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34265) V/ válasza badbull1 (#34263) üzenetére


V/
Topikgazda

Szeretné törölni a régi kártya adatait mert az van megjegyezve.
Az amit javasolsz ugyanez van leírva az Összefoglalóban is, felesleges ismételni azt, ami már egyszer el lett mondva, le van írva.
Már leírtam neki. 2* és most akkor harmadjára is írod. Köszi a megerősítést.
Ezt írta, úgy hogy kiderül abból amit írt:
csak én nem regisztráltam a korábbi kártyámat alipay-en ez szinte biztos .
De nyilván tévedett. Viszont ha itt eltávolítja, még nem lesz kiszedve az AliExpresst megjegyzésből.

[ Szerkesztve ]

(#34266) badbull1 válasza jozefgucci1 (#34264) üzenetére


badbull1
csendes tag

Akkor örülök hogy segíthettem s nem kell evégett mobilapp telepítéssel bajlódni :DD
Én meg elhiszem és tudom hogy nem kell(ett) regisztrálnod/direkt rögzíteni a kártyát ahhoz hogy ott is eltárolj a ;)

(#34267) V/ válasza badbull1 (#34266) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem telepíti ami nem okoz túl sok munkát, akkor kedvezményektől esik el, mert vannak speciális csak mobil app-ban használható dolgok.
És én is örülök hogy már előzőleg segíthettem neki. :F Nem túlzás ez egy kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#34268) fairi válasza badbull1 (#34266) üzenetére


fairi
addikt

Mobilapp akár 1-2% kedvezményt is ad. nagyobb összegnél akár 2000-3000 Ft-tal is olcsóbb lehet appon keresztül.

(#34269) badbull1 válasza fairi (#34268) üzenetére


badbull1
csendes tag

Tudom nekem is van ;)
De
1. nem ez volt a kérdés
2. s ekként fogalmaztam : "s nem kell evégett mobilapp telepítéssel bajlódni"
(gyerekek: szövegértés! :B ... amúgy ne vedd magadra csak van akit/akiket már nem merek megszólítani itt :DD )

[ Szerkesztve ]

(#34270) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Nyitottam dispute-ot, mert nem a leírásnak megfelelő termék érkezett. Az eladó felajánlott 5$ refundot, én elfogadtam. Most már csak várnom kell, amíg jön a pénz? Miért lett cancelled a dispute?

(#34271) walakyb válasza fairi (#34238) üzenetére


walakyb
aktív tag

Foldszinten van a csekk, levelfeladas, ilyesmi, elson a kulonbozo kuldemenyek atvetele (csomag nem, de mi mindig levelpostai kuldemenyt kapunk), masodikon az ugyfelszolgalat, meg irodak, harmadikon pedig a kezbesitesi osztaly. Ott lehet csengetni, aztan turelem, nekem volt, hogy 20 perc utan jottek ki, hogy mit akarok...

[ Szerkesztve ]

(#34272) walakyb


walakyb
aktív tag

Tegnap egy erdekes dolgot konstataltam, jo lenne hozza valami megerosites/cafolat. Baseustol rendeltem csomagot 11.11 akcioban, benne asszonynak egy kezmelegitos powerbank. Holland postaval jott, tegnap kaptam meg, es meglepodesemre kek matrica volt rajta. Jo lenne tudni, hogy ez altalanos onnan, vagy csak igy jott ossze

(#34273) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Köszi a tegnapi segítséget srácok :R Az appot akkor már csak letöltöttem ha ennyire javasoltátok :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#34274) V/ válasza -ZeeZee- (#34270) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt csak te tudod megszakítani, mire nyomtál mer az eladó itt szó szerint és hivatalosan Proposal: Refund US $ 0.00 ajánlott az hogy a sa megjegyzésbe beírta az nem jelent semmit. Neked az ajánlatára kell tenned valamit ami $ 0.00, vagy elfogadni, Accept, vagy elvetni, Reject és van az a lehetőség hogy megszakítod a dispute-t Cancel, ezt történt most.

(#34275) fairi válasza walakyb (#34272) üzenetére


fairi
addikt

Véletlenül nem L-lel kezdődött a regszám? Kékkel a prime leveleket jelölik.

(#34276) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Rendeltem a lányomnak egy selfie lámpát.
Cseh raktár (hogy itt legyen az ünnepre), tripod-al együtt (képen látszik), de az nem volt a csomagban.
Nélküle kb 10$- al olcsóbb.
Viszont az állvány kéne, nem az ára.
Mi a teendő?
(Eladónak írtam, még nem reagált)

#?*@&!

(#34277) V/ válasza fairi (#34275) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább erről a címkéről van szó:

(#34278) walakyb válasza V/ (#34277) üzenetére


walakyb
aktív tag

Igen, erre. Magyarul Hollandiaban ujra feladtak (holland cim a felado a csomagon) a cuccot, ergo afamentes.

@fairi
Nem veletlenul, LX929592692NL volt a ragszam, mint a legtobb holland postas cuccnal.

[ Szerkesztve ]

(#34279) -ZeeZee- válasza V/ (#34274) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Acceptre nyomtam. Még örültem is, hogy nem kezd el mellébeszélni. Akkor nyissam újra?

(#34280) fairi válasza V/ (#34277) üzenetére


fairi
addikt

ismerem, minden epacketem ilyet kap.

(#34281) Met válasza zeon.hu (#34276) üzenetére


Met
nagyúr

Kicsomagolós videó volt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34282) V/ válasza fairi (#34280) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de akkor tudtad hogy ez is kék, de ha ez van az e-packet-en, akkor annak könyvelt EU-s küldeménynek kell lenni, de nem mindegyik az.
Viszont kék csak az EU-s küldeményekre kerülhet, mert ami nem az annál piros címke van.

Az elsőbbségi címkét nem kellene ide keverni azok legtöbbször nem könyveltek és ez a címke az a mit használ a Magyar Posta, most külföldire nem emlékszem, szerintem kiírva nyomtatják a szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#34283) fairi válasza V/ (#34282) üzenetére


fairi
addikt

kínai prime-on, holland prime-on ilyen szokott lenni, kék színű. Jött egy belga prime is, majd este megnézem arra mit ragasztottak.

(#34284) zeon.hu válasza Met (#34281) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, de elvileg külön csomagban jött volna.

#?*@&!

(#34285) tranceplanet válasza V/ (#34262) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm szépen az infót, akkor nem szenvedek mindenféle nyomonkövető oldallal. U-val kezdődő, ezt pedig megjegyzem. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#34286) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy megrendelésem, amit a megrendelés után kb 10 másodperccel később vissza is vontam, de az összeget ugyebár már levette a kártyámról. Ezek után a megrendelést átrakta teljesítettre a rendszer valamiért kb egyből, a szállítási információnál csak a címemet adja ki, semmi más infót (mivel nem történt meg a szállítás). Ez volt 2 napja, visszautalást azóta nem kaptam, és order completed a rendelés továbbra is. Milyen úton módon tudok valakivel kapcsolatba kerülni ezzel kapcsolatban, vagy mi tévő legyen ilyenkor?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#34287) Met válasza zeon.hu (#34284) üzenetére


Met
nagyúr

Csomagszám van?

Ha külön csomag akkor még keringhet valahol.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34288) V/ válasza MR ME (#34286) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell tenned semmit., amit visszavontál az a vásárlás le lett zárva. A pénz a bankszámládon láthatóvá válik 2-5 banki munkanap után. (Ha Revolut kártyát használtál mivel az nem bank, ott több nap lehet a visszakönyvelés) Az pénz ki sem ment a bankból, hiszen normál vásárlásnál is csak napokkal később utalja el a bankod, addig csak zárolja hogy legyen fedezet. Lényegében most is a zárolás feloldására vársz.
Ja még egy, nem sms-ben várj értesítést a banktól.

[ Szerkesztve ]

(#34289) zeon.hu válasza Met (#34287) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van, de csak egy.
Az értékeléseknél minden képen 2 csomag van.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#34290) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok!
Már régóta alizok de most lett egy problémám amihez a tanácsotokat szeretném kérni. Az öcsémnek karácsonyra rendeltem egy drónt. Fel is adták jött szépen majd múlt hét pénteken észrevettem a trackingon hogy nem Budaörsre jött a csomag hanem Maglódra és ott át is vették. Felhívtam a maglódi postát azt mondták (ami valószínű) hogy rossz trackinget kaptam. Írtam az eladónak hogy adjon egy másik trackingot de csak annyit ír hogy ne aggódjak meg fogom kapni.... Ez engem nem nyugtat meg. A vásárlási időpont November 11 volt. Mivel az oldalon úgy tűnik hogy megkaptam az árut (csak én nem konfirmáltam le természetesen) attól félek hogy az oldal elfogadottnak tekinti és nem tudok refundolni. Elvileg 35 nap múlva zárja a vásárlást. A kérdésem az lenne hogy várjak vagy nyissak egy disputot full refunddal? Az eladó néhány napos késéssel válaszolgat csak szóval nem valami megbízható.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#34291) MR ME válasza V/ (#34288) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszönöm, igen, revolut kártya volt, akkor megnyugodtam h csak várnom kell :)

(#34292) INGJOKE válasza pászka (#34290) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyugotan várd ki a 35 napot. Után tudsz nyerhető refundot indítani. Ha addig megjön oké, ha nem jön meg és lejár az idő, akkor megírod, hogy lejár a védelem nincs ár kéred vissza pénz.
Most sajnos csak várni tudsz.

(#34293) V/ válasza pászka (#34290) üzenetére


V/
Topikgazda

Várhatsz a semmire. Amikor nekem ilyen szituáció merült fel azután soha nem kaptam meg a csomagot, szerintem fel sem adta, így az hogy tévedett és rossz számot írt be, az mese kategória.
De a hasonló esetek miatt került ez be az Összefoglalóba, 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt.

[ Szerkesztve ]

(#34294) pászka válasza INGJOKE (#34292) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm a válaszod akkor várok. Igazából még annyit okoskodott hogy én 3 akkuval rendeltem ő pedig csak 1 akkuval adta fel. Erről tájékoztatott is. Az volt a problémája hogy a szállítási díjba nem fért bele. Ezzel én nem nagyon akarok foglalkozni, mert én 3 aksit fizettem ki és azzal rendeltem ő meg eggyel küldte. Ezt meg is írtam neki. Felajánlotta hogy küld plusz egy akkut amit nem fogadtam el.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#34295) INGJOKE válasza pászka (#34294) üzenetére


INGJOKE
veterán

Loool
Ez valami simlis kínai. Szerintem kérd vissza pénzt és rendel meg máshonnan, bár a kuponjaid meg a 11.11-es már nem lesz meg.

(#34296) Met válasza zeon.hu (#34289) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor az egyben ment csak be volt rakva valami zacsiba vagy nagyobb dobozba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34297) pászka válasza INGJOKE (#34295) üzenetére


pászka
aktív tag

Ja valami nem stimmel nála. Most is egy árban van az oldalán az 1-2-3 aksis drón ami ugye lehetetlen. Még várok aztán a 33-34. napon indítok egy full refundot. csak hát addigra elmúlik a karácsony én meg mit mondok az öcsémnek? :) :F

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#34298) V/ válasza pászka (#34297) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarlak rábeszélni, de hidd el teljesen feleslegesen vársz, mehetne a dispute. Amikor tudtam igazolni hogy a másik helyen átvették rögtön indítottam. Az AliExpress rendszerében annál vásárlásnál az van hogy kézbesítve.

(#34299) pászka válasza V/ (#34298) üzenetére


pászka
aktív tag

Igen az van hogy kézbesítve... Volt már refundom eddig semmi bajom nem volt, mindig visszaadták a pénzem, még olyankor is mikor megérkezett a cucc de csak pár nap múlva vettem észre hogy nem működik. Persze én konfirmáltam amint megjött mégis visszakaptam a pénzt a megrendelt termék meg maradt.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#34300) V/ válasza pászka (#34299) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit nem kaptál meg azt nem kell leigazolni, te kaptál egy kamu nyomkövetési számot és nincs bizonyíték arra hogy elküldte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.