Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Wasp91 válasza V/ (#35400) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Az enyémek. De nem kaptam semmit se, se értesítő semmi.
Hol látod ezt hogy kézbesítették nekem?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#35402) walakyb válasza gyulazsolti (#35399) üzenetére


walakyb
aktív tag

Az egy centert ujrakuldest erosen nen ajanlanam, mivel ha valami tortenik a csomaggaly akkor ennyit is kapsz vissza.

(#35403) walakyb válasza Wasp91 (#35401) üzenetére


walakyb
aktív tag

Esetleg innen: [link]
Holnap menj be a postara, es kerdezz ra, hogy mi van.
A csomagot ezek szerint neked adtak fel, es a nyomkovetok alapjan valoban ide is ert. A tobbit majd a posta megmondja.

(#35404) #94529552 válasza walakyb (#35402) üzenetére


#94529552
törölt tag

De nem is kell újból megrendelni, az eladó anélkül is tudja küldeni, mint ahogy nálam is történt, és az új Tracking number-t a chatben megírta. Sőt a drágább és sokkal gyorsabb szállítási módon adta fel.

(#35405) walakyb válasza #94529552 (#35404) üzenetére


walakyb
aktív tag

O irta, hogy az is jo, ha 0.01-ert ujrakuldi, erre reagaltam, hogy szerintem ezt ne.
Tudom, hogy ha eleg hamar ideer az eredeti csomag, akkor igy is meg lehet oldani. Nalam azert erosen szituaciofuggo, hogy belemegyek-e. Jelenleg 2 ilyen ujrakuldott csomagra varok, az egyiknel teljesen mast kaptam, mint amit kertem (nagyjabol egyertelmuen tevedesbol, nem szandekosan), a masiknal pedig hibas a termek, amit kaptam. Egyiknel sem az alihoz fordultam, mindket elado teljesen korrekt volt. 21, illetve 30 nap volt meg az idobol, kertem rajuk hosszabbitast, aztan had szoljon, csodalkoznek, ha problema lenne barmelyikkel is.

[ Szerkesztve ]

(#35406) V/ válasza Wasp91 (#35401) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy küldeményt nem kézbesíteni nekem akkor a Postánál indítson a "disputot" nem az AliExpress-en. Ha nem kerül elő majd azután. Te tudod hogy milyen címre kérted az alapján a Posta megmondja hogy mi van vele

(#35407) Gergő170 válasza V/ (#35380) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Na jelenleg ez a változás lépett fel. Így néz ki most a követés. [link]

(#35408) gyulazsolti válasza V/ (#35390) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Na válaszolt az eladó, hogy töltsek fel neki videót.
Ide kérné.
Én meg nem szeretnék ide is beregelni.
Dropboxra, vagy google drivera mehet?

(#35409) V/ válasza gyulazsolti (#35408) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül írta, lehet hogy a másik kettő Kínában tiltott elérhetőség szempontjából, de az AliExpress feltöltést is meg tudja nézni.

(#35410) gyulazsolti válasza V/ (#35409) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Még nincs vita.
Csak beszélgetés, oda meg nem tudom a videót feltölteni, csak képeket.
Csak azért kérdeztem, mert küldtek már fájlt Dropboxon keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#35411) walakyb válasza gyulazsolti (#35410) üzenetére


walakyb
aktív tag

Tolem wetransferen kerte az elado, es amikor elkuldtem eloszor dropboxon, kuldte a kepet, hogy nen tudja megnyitni. Wetransferen elkuldtem, fel ora mulva mar csomagolta a caeredarabot.

(#35412) V/ válasza gyulazsolti (#35410) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja akkor értem, Nyugodtan regisztrálhatsz erre a Yandex-re is, legfeljebb azután törlöd.

[ Szerkesztve ]

(#35413) #95213056


#95213056
törölt tag

Sziasztok! Regisztrálva vagyok az Alipay-en, Aliexpress-en hibátlanul zajlik a vásárlás, azonban az Alipay oldalon nem jelentkezik egy tranzakció sem, csont üres, no records kiírással, pedig az utóbbi 3 hónapban 10-szer biztos vásároltam. Járt már valaki így? Vajon hol a hiba? Jó lenne, ha jó lenne.

(#35414) V/ válasza #95213056 (#35413) üzenetére


V/
Topikgazda

Tavaly augusztus óta nem kerülnek be a vásárlások.Változtattak, de az okát nem közölték, ez időtájt volt az is hogy egy időre volt hogy eltűntek az e-mail értesítők is és a mobill app-on kezdtük kezelni az üzeneteket is. Rákérdeztem, válasz nem érkezett. Már nem foglalkozom vele.

(#35415) #95213056 válasza V/ (#35414) üzenetére


#95213056
törölt tag

Köszi, akkor nem nálam van a hiba. Esetleges hivatalos bizonyítás esetén (pl vám) innen lehetett nyomtatni a dokumentumot, van erre valamilyen másik lelőhely?

[ Szerkesztve ]

(#35416) V/ válasza #95213056 (#35415) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az AliExpressen vásárolsz ott van a vásárlás igazolása.
Ezt ajánlom az Összefoglalós leírásban és ezeket is küldöm be mindig:
Az AliExpress vásárlás (az Orders listában) View Detail-ja-nak Order és Financial fülére kattintva a mindkét képernyő, olvasható formában, a bankkártyás fizetés tranzakciója

(#35417) #95213056 válasza V/ (#35416) üzenetére


#95213056
törölt tag

Értem, köszönöm, akkor a továbbiakban én sem foglalkozom az alipay-el.

(#35418) Flashget


Flashget
félisten

Mas csoportokban (fb) megy a panaszkodas jogosan a MP-ra. Most ujabban azt csinaljak, hogy nem viszik ki sem a csomagot/levelet sem ertesitot, hanem 1 honap utan visszakuldik kinaba mondvan a cim olvashatatlan, cimzett nem elerheto stb.De volt akinek kessel atvagva, kibontva uresen vittek ki.
Nekem sem jottek meg csomagok 11.11 rendelesbol, felajanlottam 10 napot ami lejar hetfon. Mivel postas nem hozza ki sem ma se vasarnap igy ment a dispute.
Jart mas is, hogy az ajanlott kuldemenyet ezzel az indokkal visszakuldtek?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#35419) TMhun válasza Flashget (#35418) üzenetére


TMhun
tag

Azért ez kicsit meredek lenne...

(#35420) Flashget válasza TMhun (#35419) üzenetére


Flashget
félisten

pedig megtettek nyomkoveton latni.

Realme GT Master Edition

(#35421) V/ válasza Flashget (#35418) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig indok, valamikor valódi ok hogy olvashatatlan a cím, de mivel vissza küldik ezt így nem láthatod. De a visszaküldés nam azonnali, pár nap, ha azt látod a nyomkövetésben a hogy kézbesíthetetlen akkor rögtön a posta elérése és tisztázni.
De volt akinek kessel atvagva, kibontva uresen vittek ki. És volt olyan hülye aki kivitte és olyan aki át is vette? Eleve ez már kézbesíthettelen csomag, jeygzőkönyv stb. még bent a postán, ha még is kivinnék akkor nem átvenni kép róla és jegyzőkönyv.
Nem egy hónap a visszaküldés 10 napig tárolás (ha olvasható a cím) a kézbesítési naptól és 4-5 nap.
De honnak tudja hogy egy hónap nézegeti anyomkövetést hogy mikor viszik addig csak tátott szájjal bámészkodik? Nem kellene a esetleg felemelni a valamit, telefon vagy a s..ét?

[ Szerkesztve ]

(#35422) Flashget válasza V/ (#35421) üzenetére


Flashget
félisten

Az urese csomag a postaladaban landolt nem ajanlott volt.
Regebben tudok konkret Bp. egyik keruleti fopostarol ahol dezsmaltak a csomagokat. Rendorsegi feljelentes is volt az ugyben.

Realme GT Master Edition

(#35423) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Elég sok dolgot rendeltem idáig, amikkel nem volt semmi problémám, időben meg is jöttek. Most is megérkezett gyorsan és sértetlenül egy xiaomi note 4 kijelző. A gondom az, h a kijelző nem 100%-os. Használható, de elég zavaró. Nyissak dispute-ot? Kérjem vissza a pénzt? Vagy kérjek egy másik kijelzőt? A választ előre is köszönöm!
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#35424) walakyb válasza Zoli1222 (#35423) üzenetére


walakyb
aktív tag

Pontosan mit ertesz az alatt, hogy nem 100%-os? A szelen korben a kicsit eltero arnyalatra gondolsz?
Ha az, akkor azzal nagy esellyel nem fogsz tudni mit kezdeni, erosen ragaszto megfolyasnak tunik, ami a beszereleskori helytelen hokezeles eredmenyere fognak hivatkozni, es (mivel valoban annak is nez ki) az ali ezt sanszosan el is fogja fogadni. Esetleg erdemes felvenni a kapcsolatot az eladoval, aztan amit mond, kb azt rahagyni, kis alkudozassal, dispute-bol szinte biztos, hogy rosszul jonnel ki :(

Edit: a termek linkjet kuld mar el legyszives itt, vagy privatban, valamit azert megnezek.

[ Szerkesztve ]

(#35425) Zoli1222 válasza walakyb (#35424) üzenetére


Zoli1222
őstag

Tessék a link: [link]
Arra gondolok igen. Amúgy komplett adták az egészet csak csavaroznom kellett.

[ Szerkesztve ]

(#35426) Zebu válasza Zoli1222 (#35425) üzenetére


Zebu
addikt

Őszintén szerintem a csere nem járható út. Illetve nekem csere sosem jött meg. Megállapodtunk és nem küldték. SD kártyákat és telefon kábeleket várok a mai napig.

dispute és refund a tiszta dolog.

volt olyan aki azt mondta, hogy csináljam meg a rendelést, ( mert mondtam, hogy akarom a buyer protection-t, puszira nem engedem el ) és Ha kész akkor leviszi nullára az árat fizetés előtt az orderen. Persze nem sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#35427) Zoli1222 válasza Zebu (#35426) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi!
Úgy érzem én is, h ezt kell tenni. Nem örülök neki, mert nem szeretek konfrontálódni, de ez van.
Azért még kíváncsi vagyok, h más is így gondolja-e!

[ Szerkesztve ]

(#35428) walakyb válasza Zebu (#35426) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nekem mar tobbfele modon volt nagyon pozitiv tapasztalatom is eladokkal (persze, kocsogokkel is talalkoztam szep szammal), most is jon 2 kalandos cuccom, ennek ellenere azt en is maximalisan tamogatom, hogy uj rendelesben 0ert csere soha senkinek.
Viszont egyreszt, ha nem volt eleve gazos a tortenet (pl mas tn-jet kapom meg es "jaj, ujrakuldom (ugyan mit??)), akkor minek ajtostul bemenni? Sok esetben (tenyleg) normalis kommunikacioval tobbet el lehet erni, mint disputtal. Ebben az esetben plane nen kene (legalabbis egybol semmikeppen) forszirozni, nagyon vekony a jeg. Szerintem a szervizek nagy resze a fotora siman beszerelesi hibat mond, es ha az ali elmeszel, meg egy jo nagy fekete pont is jar erte...
Igazandibol az egeszben azt nem ertem, miert nem irtal egybol az eladonak, meglatni mi az o hozzaallasa? Rendeltem egy repeatert, megerkezett, de hibas, nincsenek SSID-i, anelkul meg kinfiguralhi se lehet. Irtam a csokanak, kert egy videot, fel orara ra jott a valasz, hogy ez valoban hibas penzt kerek, vagy ujrakuldest. Mivel nem igazoltam vissza, mert egybol kiderult a hiba, volt meg 30 nap hatra, rarakattam 20 napot, es jon a cserecsomag. Ha barmi gond lesz, ott van a levelezes, az ali mindent vissza tud nezni.

[ Szerkesztve ]

(#35429) Zoli1222 válasza walakyb (#35428) üzenetére


Zoli1222
őstag

Mikor kellett volna egyből írnom az eladónak?
Összeszerelés nélkül, honnan tudjam, h hibás-e vagy sem?
Nem teljesen értelek az az igazság.

Jaaa! Arra gondolsz, h dispute előtt? Még nem indítottam el! És most nézem, h tudok levelezni. Szóval ennyire nem volt még gondom az alis rendelésekkel.
Viszont én voltam a hülye, h nem néztem a hsz-eket. Sokan panaszkodtak, h hibás kijelzőt kaptak és az eladó persze minden esetben beszerelési hibának mondta.

[ Szerkesztve ]

(#35430) Zoli1222 válasza walakyb (#35428) üzenetére


Zoli1222
őstag

Na! Írtam nekik. Csatoltam képeket is. Persze majd csak február 3 után foglalkoznak az ügyemmel talán. Itt miért nincs 2 hetes újévi ünnep?

(#35431) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

18650-es akksiból tud valaki ajánlani forrást EBBE a fejlámpába? Tudom, a védett és a nem védett akksi eltérő hosszúságú, nekem nem derült ki, hogy a Boruit-ba belefér-e a védett cella:F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35432) hemaka válasza Flashget (#35418) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem sem jött meg a 11.11es rendelésem, de nem csodálkozom, 2018-as is elveszett valahol félúton... (Tracking szerint itt az országban)

(#35433) tahepa válasza t72killer (#35431) üzenetére


tahepa
senior tag

Nála keresgélj
Dzerintem védett kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#35434) walakyb válasza Zoli1222 (#35429) üzenetére


walakyb
aktív tag

Ertelemszeruen akkor, amikor kiderult, hogy hibas. Azt ertettem, hogy nem nyitottal disputeot meg, de most, hogy itt az ujev, plane sietni kell.
Es igen, mindig erdemes elore elolvasni az adott rermek negativ (1-2*) ertekeleseit, de meg azt is, hogy az elado arulja-e masik "cikkszamon" ugyanazt a rermeket (igy oszlatva el sok fele a negativokat), pont este lattam egy boltot, amelyik 1 ZMI powerbankot legalabb 6 kulon arukent arulja, mindig picit mas aron is. Erre a megnezesre a legjobb pelda a 4.7*-os 9900mAh-s 18650-es akksi 2$ koruli aron. Ha valaki ert hozza, egybol vagja, hogy kamu, a jobbak is 4000 alatt vannak, viszont rengetegen megkapjak a cuccot, gyors volt, azt kapta, amit vett, mukodik (fel perc teszt alatt...), Mar toljak is az 5*-ot. Aztan a sulymeres soran kiderul, hogy fele annyi a sulya, mint egy ertelmese, es a 9900mAh leginkabb 990. De az emberek veszik, mert hatalmas kapacitas fillerekert, es tobb ezer rendelesbol 4.7*, ami nagyon jo ertek.

[ Szerkesztve ]

(#35435) t72killer válasza tahepa (#35433) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem Mo.-gon vagyok, úgyh aliról rendelném.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35436) Flashget válasza hemaka (#35432) üzenetére


Flashget
félisten

2018-ban 1, tavalyi 11.11 rendelesbol 2 csomag nem jott meg mindketszer 8-9 rendelesem volt. Iden akkor 3 lesz ez a szam? :D

Realme GT Master Edition

(#35437) hemaka válasza Flashget (#35436) üzenetére


hemaka
nagyúr

Passz, én most megfogadtam hogy nem rendelek semmit idén abban az időszakban.

(#35438) walakyb


walakyb
aktív tag

Ha minden marad az eltervezettek szerint, akkor iden 11.11-kor mar annak tudataban szabad csak rendelni kinabol (pontosabban az eun kivulrol), hogy ha az ev vegeig nem er ide, arra bizony mar fizetni kell majd

[ Szerkesztve ]

(#35439) V/ válasza walakyb (#35438) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az összes 11.11-es (15 vásárlás innen) befutott, az utolsót 2019.12.31-én hozta a postás az 50. napon, China Post Registered Air Mail, az hogy fizettem érte nem számít, mert ilyen módon küldenek free-ben is.
Ennyi idő nem annyira probléma.

[ Szerkesztve ]

(#35440) Zebu válasza walakyb (#35428) üzenetére


Zebu
addikt

Jogos. Sajnos ahogy korábban írtam belefáradtam már a kamu vagy könyörgős szövegekbe. Lehet megpróbálom újra ha előfordul, de az utóbbi időben csak elvesztegetett idő volt...

[ Szerkesztve ]

(#35441) Ixion77 válasza V/ (#35439) üzenetére


Ixion77
őstag

Akkor szerencséd volt. Nekem egy múlt héten jött, egy e héten, kettőt még mindig várok. A többi már megjött decemberben. Tavaly amikor a nagy cirkusz volt állítólag a postán, minden 11.11-es rendelésem megjött karácsony előtt. Szerencsejáték ez.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35442) V/ válasza Ixion77 (#35441) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban eléggé szerencsejáték, egyébként ami nagyon lelassult kinti feladásilag is, azok a november 25 - december 5 közt vásároltak, 2-3 hétig Kínában voltak, vannak helyben topogtak.

(#35443) V/


V/
Topikgazda


Emlékeztetőül!

Hamarosan leállás, már volt olyan eladó aki jelezte hogy hétfőtől már pihen.

(#35444) cidalain


cidalain
veterán

16-án rendeltem egy terméket, még nem adták fel. AE oldalon azt írják, hogy még 23 nap van a feladásra, szóval no panic.
Eddig itt nem szokott ekkora szám lenni, kb 5 nap szokott lenni. Ez most a leállás miatt ekkora?
A rendelésnél a termék lapon semmi nem utalt ilyen nagy processing time-ra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#35445) fairi válasza Flashget (#35436) üzenetére


fairi
addikt

nekem 31 rendelésból 1 nem jött meg. Egész szerencse vagy ki tudja mi.
Igaz ami nem jött meg az a Tronsmart Official Store-ból volt. Permium bolt, rengeteg elégedett vevővel.
Persze az én csomagom akad el, és tényleg 60 napja ugyanabban a státusban van.
Dispute és ennyit ír
"https://t.17track.net/en#nums=SF6042071571792,RS033475755EE The package has arrived at the post office of the destination country. but the post office didn't process your package in time, Can you contact your local post office to check your package? Or you can go to local post office to pick up the parcel directly."

Ilyen szintű arroganciát még sose láttam. Tracking alapján világos sose érkezett meg, ez egy ajánlott levél vagyis valami nyoma lenne, 60 napot nem késik a nyomkövetés.
Mint egy robottal beszélnék.
Ám utolsó perben mégis elfogadta a javaslatomat és visszaadta a pénzt.

(#35446) pulutodurumo válasza cidalain (#35444) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, a kínai újév miatt automatikusan megemelik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35447) atala


atala
addikt

A véleményetekre lennék kíváncsi.
Adott egy küldemény amit a Ferihegyi repülőtérről vissza fordítottak.
[link]
Mielőtt lejárt volna a védelmi idő, indítottam disput-ot. Az eladó nem fogadta el, azt írja, hogy hosszabbítsunk még időt. Ezt én elutasítottam, mert látszik a nyomkövetésből, hogy már járt Magyarországon, és most az utolsó bejegyzés a Beijing-i repülőtér. Valószínűleg lekopott az én címem, és az eladóé is.
Most az Ali válaszára várunk.
Szerintetek elfogadják a követelésem. Nagyon mérges lennék ha nem.

[kép]
[kép]
[kép]

Én bizonyítéknak mellékeltem a nyomkövetés képét, ahol látszik, hogy már járt Magyarországon, és visszaküldték. Ezt a magyar posta is megerősítette.
[kép]

(#35448) fairi válasza atala (#35447) üzenetére


fairi
addikt

Kereskedő próbálkozik, ki akar valahogy futtatni a védelmi időből. Világos hogy baj van, erre bemásol egy sablon szöveget.
Nekem úgy tűnik még józan ésszel egyértelmű esetekben is inkább eszkalálnak.
Untracked csomagnál mondhat bármit, nem lehet ellenőrizni, nyomkövetettnél meg látod ha baj van, de mégis úgy írnak mintha másmilyen lenne.

(#35449) Eversmann válasza V/ (#35443) üzenetére


Eversmann
aktív tag

De jó, hogy pont most tartják :U Ha Cancelled lesz, mennyi idő kb. mire visszautalják a pénzem?

Life is better with a Titan

(#35450) agroman válasza atala (#35447) üzenetére


agroman
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.