Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) V/ válasza atala (#35700) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit megtennél hogy a vásárlásnál a View detailra kattintanál és alul a Product Details résznél jobb oldalt a szállítási módot ellenőriznéd? Mert akkor erre a szállítási módra is igaz lesz a Meest-es szállítás.
Én mondjuk Yanwen-es szállítással ilyen formán kaptam: Yanwen Economic Air Mail és ilyen küldeményazonosítóval S00000014658871 és normál postai vonal volt, a Special Line-YW fizetősként láttam ami drágább volt mint a China Post Registered Air Mail

[ Szerkesztve ]

(#35702) minas


minas
aktív tag

Rendeltem valamit az aliról EU raktárból szállítással. Az eladó 2 nap múlva írta, hogy a termék nincs készleten, várjak 30 napot. Válaszoltam, hogy nem várok, törlöm a rendelést és refundoljon. Az alin töröltem a megfelelő módon, indokként megjelöltem, hogy nincs készleten a termék. Mennyi idő az átfutás, mire visszakapom a pénzt? Remélem az ali ügyintézése nem áll meg a kínai ünnep miatt. Nem értem, hogy az eladó miért nem engedte rendelni a terméket (más eladó ilyenkor "kiszürkézi" és nem lehet az adott termékre rendelést leadni).

[ Szerkesztve ]

(#35703) dobolan válasza minas (#35702) üzenetére


dobolan
senior tag

Először az eladónak kell elfogadnia a refund kérelmedet. Utána 5-6 nap és megkapod a pénzt, bár ez szerintem bankfüggő is. Nekem CIB számlára 3-4 munkanap alatt visszaér a pénz.

(#35704) Eversmann válasza V/ (#35662) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Most utalták vissza :) Kellett egy kis idő

Life is better with a Titan

(#35705) V/ válasza Eversmann (#35704) üzenetére


V/
Topikgazda

Keddre jósoltam legkésőbb, így valószínüleg már könyvelési időn túl érkezett.

(#35706) minas válasza dobolan (#35703) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz. Gondolom az eladó most sem fogja elsietni. Korábban valahogy gördülékenyebben mentek a dolgok. Most pl. olyat is láttam, hogy ha nem érkezett meg a cucc, de a valós (olykor nem valós) követés alapján beérkezett a célországba a cucc, akkor nem nagyon van mit tenni, a vevőé az utánajárás az ali szerint, miközben ez itthon nem így működik, mert mindig a feladó a szerződött partner, csak ő kezdeményezhet tudakozványt. Már ügyet sem enged nyitni az ali.

(#35707) XFishboneHUN válasza V/ (#35689) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ha nem tiszta, akkor leírom. :)

Rendeltem csomagot az Aliexpressről, még valamikor novemberben. Néztem, hogy mikor hol jár, december 18-án frissült utoljára avval, hogy megérkezett a célországba. Viszont, ezután nem érkezett se SMS, se email, se semmi. Vártam, vártam, egy hónapnyi türelmi idő után meguntam és elkezdtem utánamenni ennek az egésznek. Kerestem a tracker oldalakon és az egyik oldal mutatta csak meg szerencsémre, hogy a Sprinterhez ki lett szállítva a csomagom. Felhívtam az ügyfélszolgálatot és az ügyfélszolgálatos, hosszas keresgélés után megtalálta a nem MST-s tracker numbert, ami a csomaghoz volt kapcsolva. Majd végül ők mondták, hogy a csomag ki lett szállítva egy MOL PickPack Pontra Budapesten.

Elmentem végül és amikor átvettem, a csaj lelkesen csipogta a hozzám tartozó barcodekat és csak ekkor jött meg az emailes értesítő és sms, hogy XY Pickpack Pontos helyen átvehető a csomagom.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#35708) dobolan válasza minas (#35706) üzenetére


dobolan
senior tag

Szerintem, ha még nem adta fel -vagyis nyilvánvalóan nem shipped-, akkor rányom az apply-ra, hisz dispute esetén látszik a rendeléstörténet, és neked adna igazat az ali, főként, hogy a választott raktárból küldeni sem tudja. Nekem volt ilyen esetem már néhány. Mindig visszakerült a pénz hozzám gond nélkül. Szerintem EU raktárak készleteivel nincsenek napi szinten tisztában, én ezt el is tudom fogadni, csak legyen lemondható a rendelés, ha nem tudják küldeni.

Nekem volt olyan is, hogy sürgős lett volna, és pont azért fizettem 5 dollár felárat, mert EU raktárból 5 napot írt szállításra. A kínai meg feladta kínából 30-50 napos szállítási idővel, és mikor reklamáltam nála, annyit írt, hogy az EU raktárban nem volt. Írtam neki, hogy ezt az előtt kellett volna közölnie, mielőtt feladja, mert nem így rendeltem, és akkor lemondtam volna. Nyitottam is rá reklamációt, és az Ali el is fogadta, visszakaptam a cucc árának a felét.

Szóval neked tuti visszamegy a pénz, csak némi idő kérdése.

(#35709) minas válasza dobolan (#35708) üzenetére


minas
aktív tag

Remélem mielőbb lezajlik a dolog. Úgy rémlik, hogy ha már feladta, akkor eleve törölni sem lehet a rendelést, legalábbis a rendeléstörténetben ez a gomb addig aktív, feladás után már nem látszik. Eddig igazán sosem volt olyan gondom, ami ne rendeződött volna számomra is megnyugtatóan, most se legyen másképp. Csak azért lenne jó minél hamarabb, mert akkor máshonnan venném meg, ha végre visszajön a pénz, ugyanis több tízezer forintos termékről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#35710) atala válasza V/ (#35701) üzenetére


atala
addikt

Ott is ez van.
Special Line-YW
Estimated Delivery Time:15-60 Days
Will be shipped within (Business days)5 Days

(#35711) atala válasza Eversmann (#35704) üzenetére


atala
addikt

Nekem 23-án fogadták el a visszatérítést, azóta sem érkezett meg. Gondolom az ünnepek miatt.

(#35712) V/ válasza atala (#35710) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, ez úgy néz ki hogy új információ, ha megérkezik nézd már meg hogynem-e átlett címkézve egy Yanwe-es címke.

(#35713) walakyb


walakyb
aktív tag

Mivel nagy altalanossagban panaszkodas miatt van megemlitve egy-egy elado, gondoltam irok egy (pontosabban ket) pozitiv peldat.
[link] innen vettem egy 20 centis TypeC-TypeC kabelt december masodikan. Januar 10 kornyeken megjott a csomag, benne 3db lightning fejjel magneses kabelhez (kabel semmilyen nem volt benne). Irtam az eladonak, kepet kuldtem a tartalomrol, hamar jott az elnezest kero level, es hogy refundot kerek, vagy ujrakuldest. Ujrakuldest kertem, es bar volt meg ido boven, kertem emelest is. Tegnap befutott a megrendelt kabel.
[link] innen pedig egy 2.4/5Ghz-es repeatert rendeltem, hibas volt, amit kaptam. Kert egy videot, amin latszik a hiba, majd szinten elnezest kerve szinten megkerdezte, hogy penz, vagy csere. Itt is volt ido, kertem ra egy kis pluszt, majd mar meg is jott a hibatlan cseretermek.

(#35714) fairi válasza atala (#35710) üzenetére


fairi
addikt

Ez nem jelent semmit. velem többször előfordult, az volt kiírva hogy ez meg az a cég, de a kapott számot teljesen más logisztikai cég kezelte.

Kapott számot felismeri a yanwen? [link] ez yanwen trackingje, ha nem ismeri fel a számodat akkor valójában más cég kezelte nem ők.
Én most voltam túl a legdurvább eseten, ajánlott levelet fizettem az volt kiírva, pont ott ahol mutatod, de a csomagszám small packet volt, vagyis untracked.

(#35715) atala válasza fairi (#35714) üzenetére


atala
addikt

Felismeri a yanwen a számot, de csak 19-ig vannak bejegyzések. [link]
Egyébként én sem értem, hogy került át a Mees-hez.

(#35716) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Alin ki lehet kapcsolni valahogy az email értesítéseket?

(#35717) V/ válasza Peter.70 (#35716) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyiket? Mert pont az volt gondunk hogy nem kaptuk. Most a mobil app-ban kapcsolható ki és be. Itt a kép Alul a csúszkát áthúzod és nem fognak jönni.

[ Szerkesztve ]

(#35718) cof


cof
veterán

Most már én is látok ilyen Special Line-YW megoldást. Figyelni kell nagyon... [link]

#Meest #PPP

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35719) V/ válasza cof (#35718) üzenetére


V/
Topikgazda

A Cainiao Super Economy Global az még mindig posta, de ennél az Aliexpress Standard 1 $, ha ugyanazzal jön, akkor a Special Line-YW miért ingyenes?

(#35720) fairi válasza atala (#35715) üzenetére


fairi
addikt

ez valami újítás. speciel line-nál eddig mindig valami ismert postának adták át, svájci, kínai, vagy ami elérhető volt. általában valami postai formátumnak tűnő a száma van, ....YP a vége.
ám ennél a csomagnál az SF.express kezelte később aki továbbadta végül a Meestnek.

(#35721) cof válasza V/ (#35719) üzenetére


cof
veterán

Ez durva...

Cainiao Super Economy Global még itt sem volt amikor linkeltem.

De most, hogy idekerült, én akkor sem ezzel rendelném mert nincs TN, és tudom, hogy a SD kártyák pendrive-ok szeretnek eltűnni... persze sokan nem nézik meg a postázási lehetőségeket.

(#35720) fairi

Már látod a közvetítőknél a parcelsapp oldalon, Tracked with couriers, Found in a PakTrac-et, Meest-es lesz, megfigyelésem szerint.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35722) cof


cof
veterán

Kis Meest...

Hol tudom megnézni, hogy hova kell a csomagért menni?

Ugye beírtam a pickpack keresőbe az MST számot és ez fogad.

A csomag nem került átvételre.Kérjük a csomag kézbesítéséről kérjen információt Ügyfélszolgálatunktól.

Tudom hívhatnám az üf. szolgálatot, de hátha valakinek hasznos lesz az információ a jövőben. Gondolom bárki átveheti, ha mondja a csomag számot és a nevet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35723) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Erre van esély, hogy megjöjjön?

(#35724) V/ válasza Tomi0703 (#35723) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 23 Dec 2019 03:27 még a reptér és a város árú szállító része nem volt lezárva, még a betegségről sem volt szó.
Ha itt nézed van egy csomó kínai szöveg, akár úton is lehet még ide.

(#35725) fairi válasza Tomi0703 (#35723) üzenetére


fairi
addikt

CHINA POST utolsó üzenete
"+Wuhan City, signed, others collect, delivery officer: Xiong Jianhong, tel: 15971424689"
ez elég rossz előjel.
Biztonsági kockázat miatt Pekingból szépen visszaküldték Wuhanba. Lehet visszaadták a feladónak?
sok esély nincs hogy újra onnan elküldjék.

Első wuhani esetek december 1-én történtek (feladáskor már tucat súlyos eset volt), vagyis lehet tényleg a járvány miatt rendelték vissza azt a csomagot. Léteznek olyan vírusok amik 6 hónapot kibírnak gazdán kívül.

(#35726) V/ válasza fairi (#35725) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne keverd már ide azt amit kértem hogy hanyagoljatok. Benne volt híradásokban hogy mikor lett lezárva az igen csak január volt. Kezd már rémhírterjesztéssé fajulni a dolog. és arra zéró toleranciám van.
És megérthetnéd hogy ez emberről-emberre közvetlenül fertőz, a cseppfertőzéses terjedés nem történik csomagokon keresztül, ha már megszáradt amit ráköptek. Mire ideér biztos megszárad.
Ha valaki fo..ni akar akkor itt van neki a magyar influenza járvány, a madár influenza, meg az épület tetejéről a cserép, meg a gépjármű ami elüti és a vízzel teli fürdőkádban a hajszárító használat. Ja meg a mobiltelefon káros sugárzása és a kozmikus sugárzás.
Lehet hogy a hülyeséget le kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#35727) cof válasza V/ (#35726) üzenetére


cof
veterán

Unalmas már nagyon, a csapból is ez folyik.

Tök mindegy milyen csomagot rendeltek, már itt van Európában, az emberek viszik-hozzák magukkal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35728) fairi válasza V/ (#35726) üzenetére


fairi
addikt

Kínáról van szó, már decemberben komolyan történtek ott a dolgok csak sumákoltak. A nyomkövetésből látszik azt a csomagot biztonsági ok miatt visszaküldték Wuhanba és ahelyett hogy újra próbálkoztak volna ott is maradt. Nincs jele, hogy azóta továbbment volna.
Már decemberben baj volt, azt hitték nyilvánosságra hozás nélkül is megoldják, de nem, így januárban hivatalossá tették a járványt.

(#35729) Tomi0703 válasza V/ (#35724) üzenetére


Tomi0703
őstag

es (#35725) fairi:
Azt en is neztem, hogy wuhani, de meg decemberben adtak fel. Akkor nem volt ekkora hype korulotte (legalabbis mi nem nagyon hallottunk rola). Amugy most vasarnap lejar a hatarido. Alin meg ilyen gondom nem volt.
Eloszor a boltnak irjak, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35730) V/ válasza Tomi0703 (#35729) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lenne célszerű, mert akkor kiderülne hogy tényleg visszaküldték-e neki, én nem tudok kínaiul, de az a szöveg amit olvasok nem feltétlen azt jelenti. Jó eséllyel már reagálni fog mert a Neten ez nem terjed, számítógéphez ülhet. Annak függvényében hogy mit válaszol jöhet a következő lépés, vagy a szállítási védelmi idő emelésének kérése vagy lejárta után dispute.

(#35731) cof válasza cof (#35722) üzenetére


cof
veterán

Na még egy kis Meest...

Meglett a baj, nem PPP pontra megy a csomag, hanem házhoz jön. Miért?

Egy itteni kolléga MST száma:

és az én számom:

Látható, hogy nálam kimaradt a PPP jelölés, az ügyfélszolgálat is megerősítette, hogy háznál kézbesítik.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35732) V/ válasza cof (#35731) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nagyon értem a problémádat. De nem véletlenül ez a címe az Összefoglalós leírásnak:
11. Egy rövid összefoglaló az AliExpress Standard Shpping szállítás észt postai nyomkövetési számra hasonlító és a Sprinter futárszolgálat által vagy Pick Pack Ponton vagy háznál kézbesítendő küldeményekről.

Ismert a dolog, ahogy az aláhúzással itt most jelölöm két módon kézbesítenek. Azt is megbeszéltük ha háznál történik a kézbesítés akkor nem kifogásoljuk hogy a Sprinter hozza, mert gyorsabb mint a MP, a probléma a PPP-os kézbesítés.

(#35733) cof válasza V/ (#35732) üzenetére


cof
veterán

Nincs semmi probléma, csak információt hagyok itt az utókornak.

Nézem az én MST számomat ugye a keresőben tegnap, szépen írva volt, hogy szállítás alatt. Fel sem tűnt, hogy nekem nincs is PPP pont logó, ha nincs a kolléga száma, nem esik le, hogy ez házhoz jön. Mert az oké, hogy PPP-re és házhoz is megy a Sprinter, de nincs olyan, hogy mi választhatunk, ők döntenek, RO123456789EE számot megkapjuk, és lehet nézegetni amint megjelenik a Meest nyomkövetőben.

Mondjuk az én városomban csak egyetlen egy PPP van, nem lett volna nehéz megtalálni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#35734) ANOka válasza cof (#35733) üzenetére


ANOka
őstag

Tippem alapján nincs a településeden - ahol laksz - PPP.
Nálam eddig (2x) mindig házhoz hozták.
(Egy Pest megyei kis faluban élek, legközelebb az egyik szomszéd település egyik benzinkútján van PPP.)

[ Szerkesztve ]

(#35735) V/ válasza cof (#35733) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem. Akkor ez neked egy új dolog volt, de jó ez így, lehet hogy ezt hamarabb elolvassák mint az Összefoglalót. :R

(#35736) atala válasza cof (#35731) üzenetére


atala
addikt

Nekem sajnos nincs ilyen szerencsém. Most jött az értesítés, hogy meghetek a csomagomért a pick-pack pontra. Kocsival 5 perc, gyalog fél óra. :((
Pedig Special Line-YW szállítást választottam, de ezen már kár rágódni.
Egyébként nem kell keresgélni, mert amikor megérkezik a pontra, megírják email-ben, és sms-ben is, hogy hová kell menned.

[ Szerkesztve ]

(#35737) INGJOKE válasza atala (#35736) üzenetére


INGJOKE
veterán

Napi fél óra séta és egy alma kell az egészséges élethez... :DDD :DDD :DDD

(#35738) V/


V/
Topikgazda

Akkor egy újabb tapasztalat.
Rendelve egy Wifi modem. A szállítás módja ePacket. Kapom ezt a nyomkövetési számot: SYRM100685937. Ma a vásárlástól számolt 13. napon megérkezik.
Kék nemzetközi ajánlott címke (EU-s) aláírásos. Rajta a fenti szám is de, LB842749936BE belga posta, belgiumi feladás, az eladó Kínában.
Lényeg az hogy a kínai E-packet címke "felülbírálva" egy belgiumi címkével.

(#35739) V/


V/
Topikgazda

No akkor van aki már elkezdett szállítani, 2 vásárlásom is elindult, egy apró bökkenő van, az egyiknél a China Post Registered Air Mail szállításhoz ezt a számot adta meg: VR177786317YP

(#35740) pulutodurumo válasza V/ (#35739) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Lehet ebből még rendes szám is. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35741) atala válasza V/ (#35712) üzenetére


atala
addikt

Kérted, hogy nézzem meg a Yanwe-es csomagot. Nyoma sincs a Yanwe-nek. Az elején rá lett egy cimkére ragaszta, de én úgy láttam, hogy ugyan azt tartalmazza. Átvilágítottam, mert leszedni nem tudtam, még melegítéssel sem, mert hőpapírra nyomtatták.
[kép]
[kép]

Szerintem itt csak annyi történt, hogy az eladó valamiért nem Yanwe-el adta fel, hanem Meest-el. Ha majd más is kap Yanwe-es csomagot Meest-el, akkor más lesz a helyzet.

(#35742) atala


atala
addikt

Viszont ezzel kapcsolatban azon gondolkodtam, hogy ha Az Alis csomagokat előbb Észtországba küldik, és onnan ide, akkor elméletileg adó, és vám mentesen lehet kínából vásárolni, ha az Aliexpresszes küldést választjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#35743) V/ válasza atala (#35742) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is ere gondoltam, hogy kiírva Yanwen, aztán nem úgy küldi, úgy mint az enyém hogy China Post Registered Air Mail helyett Yanwen lett.
Rajta a vámos címke hogy vámmentes, ha nem kértek igazolást akkor a 10,2 $ alapján döntöttek az ottani vámosok. Ha 50 $ van rajta akkor ugyan mi történik, mert az észteknél is 22 € a vám és áfamentes határ és ez alatta volt?
Szóval nem egészen úgy értendő ahogy szeretnéd :N
De gondolom ott is működik úgy mint a hollandoknál, sárga címke és nem vámolják, akkor viszont itt kell megcsinálni valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#35744) atala válasza V/ (#35743) üzenetére


atala
addikt

Ez most bőven a határ alatt volt.
Abból indultam ki, hogy a csomag cimke szerint Észtországból indult a csomag. Mivel Észtország Uniós tagállam, így vámentesen érkezik onnan.
Az itteniek, már szerintem csak azt nézik, hogy melyik országból jött a csomag. A csomagon meg a feladó címe Észtország, nincs sehol hogy Kínából jött.
Vagy gondolod ha mondjuk ez egy telefon, és az Észt posta sárga cimkét ragaszt rá, akkor itthon a Sprinternek vámolnia kell? Lehet, nem tudom.

(#35745) V/ válasza atala (#35744) üzenetére


V/
Topikgazda

A német vámos címke rajta van, szóval ezt beléptették, mint EU-n kívüli. Egyébként minek tennének rá, hiszen nem kell vámoltatni? A kék EU-s kis címke kellene rá.
Azonkívül EU-n belül nincs CN22 vámárúnyilatkozat, a címke az első képed jobb oldalán azt tartalmazza. Akínai írásjelekről meg nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#35746) Tomi0703 válasza V/ (#35730) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát, de most ők nem dolgoznak. Meddig tart az ünnep náluk amúgy?
Ha lejár az idő és nem hosszabbítják akkor cseszhetem az egészet? Szóval ha az eladó nem válaszol akkor, még határidőn belül kéne, hogy vitát nyissak?

(#35747) V/ válasza Tomi0703 (#35746) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma lett volna az első munkanap de a járvány miatt még hozzáadták ezt a napot és szombatot, vasárnap az meg az. De az üzenetet elküldheted, kérhetsz pár nap védelmi idő kiterjesztést, de ha semmi reakció és a zárja rendszer a vásárlást, akkor is van még 15 napod a meg nem érkezett dispute-ra.

[ Szerkesztve ]

(#35748) vandor01


vandor01
őstag

akkor ertem mar mai elso munkanapon gyorsan egysegesen felkerekitettek a Awaiting Shipment idot 19napra..... :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#35749) V/ válasza vandor01 (#35748) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem meg elindítottak két csomagot is. De van ahol továbbra is zárlat van, de az már nem az ünnep miatt. Gondolom ez azért érthető.

(#35750) V/


V/
Topikgazda

Ha itt is felmerülne angol vonal, akkor az értelmezés megkönnyítésére:

Mielőtt a médiában megjelenő téves információk problémát okoznának itt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatója.
Az Egyesült Királyság 2020. február 1-jén kilép az Európai Unióból, azonban a kilépést az Európai Unió és az Egyesült Királyság által elfogadott megállapodás alapján egy 2020. december 31-ig tartó átmeneti időszak követi.
Az átmeneti időszakban az Egyesült Királyságban továbbra is az uniós jogot kell alkalmazni, az uniós jogban a tagállamok körébe az Egyesült Királyság továbbra is beleértendő. 2020. december 31-ig tehát az Egyesült Királyság a vámunió része marad, azaz az Európai Unió és az Egyesült Királyság közötti áruforgalomban továbbra sem kell vámalakiságokat alkalmazni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.