Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) fairi válasza miti5 (#35093) üzenetére


fairi
addikt

"Mert segítőkészség az nulla részükről azért!! te nem itt élsz?"
azért nem segítenek mert az a küldemény sose nem került a posta kezébe. egyszerűen nem nekik adják át hanem egy magán cégnek a Meestnek.
Posta teljesen ártatlan, Aliexpress keveri a szart.
Kb az történhet megérkezik a csomag Hanhba és ott levámolják, és átadják Meest Europe Sp. z.o.o-nak 1097 Táblás u. 39. Mikor ez megtörténik akkor delivered a csomag. Innentől a postai azonosító átváltozik megrendelési kóddá. és uj nyomkövetési számot kap ez a MST.....

magyar posta sose látja, mert az észt posta logisztikai cége nem nekik adja át hanem a Meestnek és az ajánlott levél kézbesítve van.

(#35102) agroman válasza V/ (#35099) üzenetére


agroman
senior tag

de a penz nem az eladonal van, hanem az alinal..miert kuldene a felado?
ha elveszett a csomag, akkor az elado szepen beirja a dispute-ba hogy elvesztette a szallito a csomagot, mehet a refund az alitol..

------

(#35103) fairi válasza agroman (#35102) üzenetére


fairi
addikt

Simán az Alit ki akarja kerülni. te zárod a dispute-ot, ő utalja a pénzt, majd te leokézod a rendelést és 15 nap múlva Ali utalja a vételárat neki.
Néhány kereskedő csinálja ezt, hogy miért én nem értem. lehet sok elveszett csomag valami büntetést jelent?

pont ehhez hasonló mikor eladó nem tudja elküldeni neked. volt aki rám ír és cancelt kért mert logisztikai problémája van, másik feladta, és csak később derült ki az ajánlott levél nyomkövetőjéből hogy másik ember kapta. és mehet a dispute.

[ Szerkesztve ]

(#35104) V/ válasza mexel (#35100) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: Az Alipay nem az mint a PayPal. Ez itt az AliExpress fizetési kliense, és még ezt nem ad +lehetőségeket mert mindig a kártyáról fizetsz
Ez azt jelenti hogy amikor fizetsz, a kártya adatokat az Alipay fizetési felületén adod meg, mint amikor egy szolgáltatónál -villany- fizetsz a kártyáddal az OTP fizetési kliensében.

Az eltárolás azt jelenti hogy mivel megjegyezteted az adatokat nem kell beírnod minden fizetésnél, hanem a Pay gombra kattintva automatikusan szedi a pénz le a kártyáról.
Nem úgy működik, mint amikor a PayPal-on keresztül fizetsz.
Annyit tudj, hogy magyar AliExpress regisztráció esetén nincs PayPal, de pl. aki német regisztrációval rendelkezik neki van PayPal fizetési is. Nem lehet cselezgetni azzal hogy németországi kamu adatokat adsz meg magyar fiókhoz, a PayPal is német kell hogy legyen.
Ez a fizetési opció nem minden ország esetén használható.

(#35105) V/ válasza fairi (#35103) üzenetére


V/
Topikgazda

Cancel volt a kérése, nem close, zárás! A kettő nem azonos dolog. A cancel olyan mintha nem is indult volna és ezért lehet másikat indítani ha nem vagy kifutva az időből.

[ Szerkesztve ]

(#35106) mexel válasza V/ (#35104) üzenetére


mexel
veterán

Nagyon köszönöm a kielégítő választ. Akkor jobb lenne ha egy webkártyás számlához rendelném. Ezzel a kártyával nem szeretek online fizetni, és sajnos most csak ez van jelenleg.

(#35107) V/ válasza mexel (#35106) üzenetére


V/
Topikgazda

Így van és mivel EU-n kívüli ezért nincs a banki megerősítő dolog sem.
Én is netes kártyával használom, de van aki hitelkártyával fizet, több mint 8 éve használom foglalkozom vele, de olyat hogy az AliExpress rendszerén keresztül törték volna fel a kártyáját nem hallottam. Nem értem ez alatt azt hogy az eszközét (telefon, számítógép) törték fel és úgy vásároltak. A kockázat ugyanannyi mint amikor máshol fizetsz bankkártyával.

(#35108) szabi__memo válasza Fr@nkieWilde (#35079) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenképpen érdekel ki mit mond az ügyben!

(#35109) zappafan válasza mexel (#35106) üzenetére


zappafan
csendes tag

Esetleg egy Konzolvilágos Mastercard is szóba jöhetne. Ha nincs rajt pénz, akkor nulla a havidíj. A szükséges összeget kell csak rátölteni, vásárlás esetén. Elvileg ez is ingyenesen megoldható. Én is most akarok a fiamnak egyet igényelni.

(#35110) fairi válasza V/ (#35105) üzenetére


fairi
addikt

Mit irtam
" te zárod a dispute-ot, ő utalja a pénzt, majd te leokézod a rendelést és 15 nap múlva Ali utalja a vételárat neki."
mikor található Alin dispute-on olyan parancs hogy "close", általában cancel látható.Eladó cancelt akar, utána utalja a pénzt, de azt mondod megkaptad a terméket, majd ezután 15 nap múlva Ali adja a pénzt az eladónak.

Lényeg miért csinálja ezt a kerülést.

(#35111) mexel válasza V/ (#35107) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm ismét. Én sem hallottam egyébként semmi negatívat, csak valahogy bennem van ez a kis paranoia, ezzel a kártyával nem is szoktam soha online fizetni, max paypal, vagy volr másik céges amivel lehetett.

zappafan: köszi ezt megnézem, valami webkártyát keresek, vagy valami olyasmi megoldást ami ingyenes lenne erre, amíg ez a Maestro nem jár le, mert azt hiszem ha lejár akkor ilyen már nem lesz, akkor jön majd helyette valami amivel lehet webkártyát is használni.

Ezt a konzolvilágost megnézem, bár nem hiszek az ingyenebédben :)

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, dea Revolut és a Transferwise nem használható ilyesmire?

(#35112) V/ válasza mexel (#35111) üzenetére


V/
Topikgazda

De bármelyik Visa, Mastercard kártya használható, mi használjuk a TW kártyáját egy másik fiókhoz.

(#35113) zappafan válasza mexel (#35111) üzenetére


zappafan
csendes tag

Elvileg azok is jók lehetnek, sajnos nem ismerem annyira.
A Revolut -nak van topikja, ott biztosan többet tudnak segíteni.

(#35114) mexel válasza V/ (#35112) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj hogy nem mastercard kártya van most nálam, csak egy Maestro. Azzal szerintem semmit sem tudok kezdeni, olvasgatom hogy ahhoz mit lehet rendelni de az valami alap és semmit nem tudok tenni mellé :(

Közben néztem a ravolutot és a leggyorsabban az jött le hogy nem tudom használni. A telefonom még droid 4.4-es és nem támogatott, webes felület pedig nincs állítólag :( Pedig úgy tűnt az jó lehetne.
Na ebből sem lesz ma vásárlás azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#35115) V/ válasza mexel (#35114) üzenetére


V/
Topikgazda

A Transferwise kártya Mastercard, a Revolut meg lehet Visa vagy Mastercard. Ezeket kérdezted. És ezekkel is lehet fizetni az AliExpressen.
Nem értem hogy miért ne tudnál egy Mastercard kártyával fizetni?
Teljesen mindegy hogy melyik bank vagy a Revolut adja ki, más is használ itt fizetésre Revolut kártyát, az a lényeg hogy az AliExpressen $ legyen a deviza beállítva, ne ők váltogassák.

[ Szerkesztve ]

(#35116) miti5 válasza pulutodurumo (#35094) üzenetére


miti5
tag

hozzád ki szólt te .... ??? témába vág a szöveged? nem! akkor ? kinek képzeled itt magad őstag?? atyaistennek !!! postás vagy mi?

(#35117) mexel válasza V/ (#35115) üzenetére


mexel
veterán

Igen, azt értem hogy a revolut mondjuk mastercard lesz, csak visszaléptem egy szintet gondolatban, hogy a saját kártyámhoz nem tudok webkártyát rendelni mert az Maestro.

A másik amiért nem tudom használni a revolutot, az hogy csak telefonos app van hozzá ami legalább droid5-öt igényel. A telefonom android 4.4-es, tehát nem fog működni. le sem tudom tölteni.

Most a Transferwise-t kell megnéznem.
Csak egy kérdés mert ez már off itt és köszi a sok segítséget is:
Ezekre a kártyákra( revolut és Transferwise) az utalás ugyanolyan mintha bárhová utalnék az otp számláról ( azaz van díja) plusz ha fizetek vele pl Alin akkor konverziós díj is lesz, ha nem ugyanaz a pénznem van a kártyán mint amiben fizetnék. ( ha usd-ben akarok fizetni akkor usd-t kell utalnom a kártyára, akkor az otp konverziót fizetem, ha forintot akkor a transferwise konverzióját fizetéskor ha jól sejtem. Mennyivel drágítja meg ez a fizetést pl egy Paypalhoz képest, vagy ha közvetlenül az otp kártyámmal fizetnék?)
Ezzel kapcsolatban itt nem kérdezek többet, megyek a saját topikját olvasni, bocs a sok offért, iagz talán mást is érdekel ali fizetésnél

(#35118) Tsebacsi válasza miti5 (#35116) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Végy egy nagy levegőt és nyomj a kilépés gombra, majd enged el az egeret. Neked, is nekünk is jobb lesz úgy :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35119) maroni válasza V/ (#35115) üzenetére


maroni
aktív tag

Szia! Délelőtt küldted mikor milyen akciók lesznek és az első oldalt külön!
Ez mit jelent ? Coupon$5 off AliExpress coupon when you pay with PayPalAliExpress Coupon Codes and Promo Codes January 2020 PAYPAL5
Surf this collection of tech, clothing, and more with this AliExpress coupon code to save $5 when you spend at least $5 and pay with PayPal.

(#35120) V/ válasza maroni (#35119) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol van az AliExpressen PayPal fizetés, mondjuk németországi regisztrációk ott van ez. Mi magyarok nem tudjuk használni.

(#35121) szabi__memo válasza V/ (#35120) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Németeknél van? Az komoly. Nem gondoltam hogy eu-ban bárkinek van

(#35122) pulutodurumo válasza Tsebacsi (#35118) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Á, hagyd rá. Privátban már elküldött anyámba, de nem tudok megsértődni az ilyen egyszerű lényeken. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35123) mexel


mexel
veterán

Hogy miért nem jó nekik a PP... :( leegyszerűsítenék most a helyzetem :D

(#35124) maroni válasza V/ (#35120) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm, Ausztriában is van?

(#35125) V/ válasza maroni (#35124) üzenetére


V/
Topikgazda

Ausztriában nincs.
Franciaország, Németország, Olaszország, Hollandia, Norvégia, Portugália, Spanyolország, Svédország, Nagy-Britannia ahol lehet PayPal-al is fizetni az AliExpressen.
Alapfeltétel hogy a két regisztráció országa az megegyezzen.

[ Szerkesztve ]

(#35126) mexel válasza V/ (#35125) üzenetére


mexel
veterán

Feltételezem a szállítási cím is oda kell hogy szóljon. Azt nem lenne nehéz megoldani hogy kint regizzen valaki egy paypalt és alit, csak kérdés hogy az működne-e.

(#35127) V/ válasza mexel (#35126) üzenetére


V/
Topikgazda

Tévedés, a PayPal kéni fogja okmányokkal igazolnia az adatokat. Nem igazán lehet trükközni. A szállítási cím az változtatható.

(#35128) mexel válasza V/ (#35127) üzenetére


mexel
veterán

Valóban. Igaz nekem még soha nem kérték, de már igen régi a pp számlám.
Mindegy, lehet hog ymegkockáztatom hogya kártyámat regizem az alipay-en, év végn ez a kártya úyis lejár és már ilyen nem lesz, megszűnik.
Ha jól tudom ( remélem) ha visszaélnek az adatokkal vagy igazolhatóan nem én nyúlok le pénzt róla akkor megtéríti a bank. ( talán ezeknél is van online vásárlási limit, mindjárt megnézem)
Nagyon vásárolni szeretnék, azt hittem simán megoldható bármihez a webkártya kis pluszért, de sajnos nem.

(#35129) maroni válasza V/ (#35127) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm!
Szép estét

(#35130) V/ válasza mexel (#35128) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak fizetni tudsz a Maestroval és a fizetési klienssel megjegyeztetni, az Alipayhez csak MC és Visa adható. A kártyához hozzáférés itt is csak akkor van amikor belépsz és fizetnél valamit, ezt védik ők is.

(#35131) mexel válasza V/ (#35130) üzenetére


mexel
veterán

Affenébe. Akkor viszont Alipay védelem nem is jár gondolom, nincs refund és semmi ilyen. :( Jó hogy írod, éppen most kezdtem nekiállni átnézni ennek a számlának az adatait, díjait stb. ( érdekes, ezzel a számlával nem foglalkoztam, ez rég inagyon és most látom hogy nem is biztos hogy az éves olcsóbb díj valóban olcsóbb mindennel együtt mint egy normálisabb számlacsomag. Persze ennek utána kell nézzek, talán váltanom is kell akár bankot is. Most módosítottam az online limiteket is, sms-stb, de ahogy olvasom minden kis gombnyomásnak kb díja van :( Ezzel lesz a napokban egy-két köröm, ideje lesz ezt is rendbetenni)

[ Szerkesztve ]

(#35132) V/ válasza mexel (#35131) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Aliexpress alapból biztosítja a vásárlói védelmet, ha 60 (vagy a szállítás módjától függően kevesebb nap) napon belül nem kapod meg a pénzed visszakapod, ha probléma van azzal amit megkaptál szintén van védelmed. Itt dispute.nak hivják.
Az Összefoglalóban erről is van szó. Az eladó addig nem kapja meg a pénzt amíg nincs leigazolva hogy megérkezett és nincs vele gond, hogy legyen fedezete a védelemnek
Az Alipay az egy komplexebb dolog, Kínában elég komoly felhasználói tábora van, bankként is funkciónál. Itt csak az AliExpress fizetési lehetőségét biztosítja a nem kínai személyeknek, nekik más dolgokat is biztosítanak.

[ Szerkesztve ]

(#35133) mexel válasza V/ (#35132) üzenetére


mexel
veterán

Hú akkor talán kezdem érteni. ( bocs, nem vagyok ám ennyire h@lye csak hirtelen neki akartam ugrani és azt hittem pikkpakk meglesz egy webkártya, alipay stb )
Szóval röviden: fizessek nyugodtan, semmivel nem lesz rosszabb mint Alipay-el :)

Akkor talán mégis vásárolok még ma.

Be is regiztem próbaképpen alipay-re, és azt vettem észre hogy az account nem törölhető :) Fura.

Az összefoglalót ismét elolvasom, pedig nyitva egy ablakban és onnan is puskázok :)

[ Szerkesztve ]

(#35134) rushty válasza V/ (#35132) üzenetére


rushty
senior tag

Úgy tűnik szeretik újabban az eladók meghosszabbítani.

Én pl a hibás 2/1 termék miatt reklamálnék, vártam a határidőt, de így nem tudom mikor kéne, mert lehet, ha a meghosszabbítás letelik eltűnik a form rá.

Revolut meghívó pü-ben

(#35135) Myers


Myers
senior tag

Apróságokat melyik boltból érdemes venni, ahol a szállítási mód:
- China Post Registered Air Mail vagy
- AliExpress Standard Shipping vagy
- mindegy? :)

Amilyen eseteket itt leírtok, hogy tök más postapontra megy, azok jellemzően milyen szállítással jönnek és milyen méretű csomagok?

http://www.muszaj.hu/

(#35136) Mr.Pentele válasza Myers (#35135) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Az csak akkor van ha, AliExpress Standard Shippinget jelölsz meg. Nem postapontra, hanem Pick pack pontra kerül a Meest nevű cég által.

(#35137) mexel


mexel
veterán

Még egy gyors kérdés: Az alin van olyan lehetőség mint pl Gearbest vagy Banggood -on a Priority Line? Nagyobb értékeknél jól jöhet.

(#35138) agroman válasza mexel (#35137) üzenetére


agroman
senior tag

mostanaban egyre tobb eladonak (nagyobbak) van eu-s lerakatai. ezeket megtalalod a termeklapokon..

------

(#35139) mexel válasza agroman (#35138) üzenetére


mexel
veterán

Igen, az megvan természetesen, csak a kínából való szállításra vonatkozott a kérdés. Pontosítva: ha nem is Priority Line néven, de más néven van -e ami ennek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#35140) Zebu válasza Sátán44 (#35098) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem ne fecséreld tovább az idődet. Dispute és hagyja jóvá. Ennyi. Mondd meg neki ha nem megy bele akkor alacsonyra értékeled.

amúgy ezek copy-paste szövegek. Volt hogy nekem elrontotta és később full ugyanazt másolta be, mint amit először. Vannak itt furcsa dolgok, nem tudom miért csinálják ezt az időhúzást olykor.

(#35141) #94529552 válasza mexel (#35139) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mobiltelefonoknál asszem DPD-t lehet az ingyenes Ali standard shipping helyett választani, és 15 Euró vagy több is lehet, de azt nem tudom, hogy a GB-hez és BG-hez hasonlóan vám és áfamentes lenne.

(#35142) Sátán44 válasza Zebu (#35140) üzenetére


Sátán44
addikt

Megírtam neki, hogy full refundot kérek, majd ezután megy a cancel dispute. Válasz még nem érkezett.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35143) Zebu válasza Sátán44 (#35142) üzenetére


Zebu
addikt

Az lenne a legjobb ha elfogadná a dispute igényedet és kész... mindig azt mondom nekik, hogy nem kerülöm meg a standard folyamatot amit a rendszer és a platform kínál. :)
Bár ahogy írtam korábban, sajnos annyiszor láttam már ugyanazt leírva, hogy már nem nagyon levelezgetek velük.

[ Szerkesztve ]

(#35144) Zebu válasza Zebu (#35143) üzenetére


Zebu
addikt

Egy példa. Kb mintha fogalma sem lett volna miről van szó a végén már... :)
természetesen sosem érkezett meg...
1. [kép]
2. [kép]
3. [kép]

(#35145) V/ válasza mexel (#35139) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt ne számolj ilyennel, ritka int a fehér holló.

(#35146) Lucho7


Lucho7
tag

Sziasztok, ha a csomag vám elé van állítva, de még értesítés nem jött, érdemes már most beküldeni a papírokat? Bőven érték alatti.

(#35147) V/ válasza Lucho7 (#35146) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell csinálni semmit, ha a Magyar Posta nyomkövetési oldalán azt látod hogy adat bekérés akkor foglalkozz vele. Van olyan nyomkövető amelynél a beérkezéskor a vámos dolgot írja, de az úgy igaz ahogy írom az Összefoglalóban:
Ha olyan szöveget látsz a nyomkövetésnél hogy vámon (hold customs, Into customs), az azért van, mert minden, akár 0,5 $-os tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.

(#35148) Lucho7 válasza V/ (#35147) üzenetére


Lucho7
tag

Ezt a magyar posta követője írja. Csak gondoltam megelőzöm a heteket😂 De köszönöm válaszod!

(#35149) V/ válasza Lucho7 (#35148) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre is vonatkozik. Előhozták a régebbi megnevezést.
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
ezután általában még aznap vagy 24 órán belül ez jön:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
Ha az alábbi jelenik meg akkor készítheted a papírokat, mert 1-2 percen belül az adatbekérés követi.
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

(#35150) mexel válasza V/ (#35145) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ezt jó tudni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.