Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) WOT-H-A-C válasza Gépötty (#2148) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Ettől független az Alinak PayPal-szintű a
biztonsági rendszere, ha abban megbízol,
ebben is megteheted."

köszi az informáciòt!! :C

Hagykérdezzem meg te mivel fiztesz az alin?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2152) Gépötty válasza WOT-H-A-C (#2151) üzenetére


Gépötty
senior tag

Neked az eleje szólt, a többi a kérdezőre vonatkozik, de ha végigolvastad volna, ezt is írtam :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2153) WOT-H-A-C válasza Gépötty (#2152) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor talán használhatnád a kiemelést ha egy posztban 2 embernek válaszolsz, meg a szerkesztés gombot is megkereshetnéd mert azzal is gondjaid vannak!!!

Egyébként nem nagyon kaptam választ arra hogy te mivel fizetsz....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2154) maestro87 válasza Gépötty (#2148) üzenetére


maestro87
őstag

És ha bankkártyával fizetek nem kell regisztrálni mondjuk az Alipay-ra? Mert nem tudom még hogy ez micsoda, de múltkor mikor beakartam ide regisztrálni és kérte a személyigazolvány számomat is, na akkor léptem ki belőle...
Most van egy fiókom amibe be van állítva a szállítási cím, és semmi mást nem kell csinálni csak rákattintani a Buy-ra majd kiválasztani, hogy bankkártyával fizetek és beírni a kártyaszámot? Ennyi lenne?

(#2155) Gépötty válasza WOT-H-A-C (#2153) üzenetére


Gépötty
senior tag

Bocsánatot kérek!
Minthogy a szövegértő olvasást általános iskola második osztályában tanítják, voltam oly balga, hogy mertem felételezni, ezzel a képességgel minden ittlévő fel lett vértezve már rég, és képes azt készségszinten használni. Valóban, elfeledkeztem azokról, akik akkor éppen hiányoztak, mea culpa! ;)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2156) Gépötty válasza maestro87 (#2154) üzenetére


Gépötty
senior tag

Az igazolványszám a pénzmosás elkerülésére van bevezetve, azért hogy minden tranzakció mögött legyen olyan ember, akihez vissza lehet jutni.
Enélkül úgy zajlik a fizetés, ahogy leírtad, egyszerű kártyás vásárlásként jelenik meg a bankszámládon.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2157) WOT-H-A-C válasza Gépötty (#2155) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD na valld be nyugodtan hogy te is kártyával fizetsz és csak egy magasröptű mondatot belefirkantottál a posztba amivel egyébként mindenki tisztàban van csak azért, hogy mondj valami okosat.... ;)

Látom még mindíg gondok vannak a "szerkesztés" gombbal! ;]

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2158) maestro87 válasza Gépötty (#2156) üzenetére


maestro87
őstag

De akkor anélkül is védve vagyok, igaz?
Egyébként ő lenne a kiszemelt áldozatom.:)

[ Szerkesztve ]

(#2159) Gépötty válasza maestro87 (#2158) üzenetére


Gépötty
senior tag

Figyelj!
Te az Alival állsz kapcsolatban, az eladó nem kapja meg a kártyaadataid. Az Ali erre fel van készülve, rajtad kívül még néhány (tíz)ezer ember vásárol ugyanígy naponta. Eddig nem volt ezzel a rendszerrel probléma, és ahogyan az ezzel kapcsolatos legelső, mások által félreértett hozzászólásomban arra próbáltam rávilágítani, a sikeresen lebonyolított tranzakciók mennyisége alapján nem kevésbé biztonságos, mint a PayPal.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2160) maestro87 válasza Gépötty (#2159) üzenetére


maestro87
őstag

Ok. Köszi, csak nem tudom mi ez az Alipay, olyan mint a Paypal?
De most rákattintottam a Buy-ra. Újabb kérdés. Ilyen kupon kódot hogy lehet szerezni? Vagy ilyen összegnél még nem lehetne beváltani?

(#2161) Gépötty válasza maestro87 (#2160) üzenetére


Gépötty
senior tag

Alipayről mást kérdezz, én még nem rágtam át magam az ismertetőjén.
Kupont általában bizonyos összegű vásárlás fölött szokás adni, én a magam részéről nem foglalkozom vele, mert a tapasztalataim szerint jelentéktelen az engedmény, vagy ha nem, akkor magasabb összegből adják, és ugyanott vagy, mintha olcsóbb helyen veszed meg, kupon nélkül. Az eladó személye sokkal fontosabb, mintsem pár Dollár spór reményében bukjak bármennyit.

Szerk: Nem tűnik ez gyanúsan olcsónak? Ebayen kétszerennyiért megy. Csak kérdezem, nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2162) maestro87 válasza Gépötty (#2161) üzenetére


maestro87
őstag

Szerintem nem. A banggood.com-on is van egy, ott ~5000Ft-ért kínálják. De ez egyébként is csak klón, nem eredeti. A visszajelzéseket végigolvastam és nem írtak semmi negatívat, sőt az egyik azt írja, hogy annyira jól működik, hogy nem tudja megkülönböztetni az eredeti pickit3-jától. Meg 100%-os visszajelzést adtak erre a termékre, szerintem ennyi elég, nem?:) Van még egy ~270Ft-tal olcsóbb változat is, de ez jobban tetszik, mert jobban hasonlít az eredetire mivel ezen a Microchip logója van és nem az MPLAB IDE felirat, meg azt írja, hogy ez jobban működik az olcsóbbaktól (bár lehet egyformák csak a logójuk más.:)). Remélem a vámosok nem fogják lefoglalni hamis termék gyanúja miatt.:)

Egyébként a cardholder name-nél hogy írjam be nevemet? First name (kereszt) | Last name (vezeték) sorrendben kéri, de a kártyán ugye a magyaros Last name (vezeték) | First name (kereszt) szerepel.

(#2163) maestro87 válasza maestro87 (#2162) üzenetére


maestro87
őstag

Az utolsót nem kérdeztem: úgy kell ahogy a kártyán szerepel. (vezetéknév keresztnév)

(#2164) Gépötty válasza maestro87 (#2163) üzenetére


Gépötty
senior tag

Értelemszerűen, ahogy kéri :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2165) szili.tamas1 válasza maestro87 (#2162) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

First name = vezeteknev. Lasd angolban a Gipsz, Jakab formulat. A vesszo lenyeges mert anelkul a Gipsz a last. Tehat first a vezetek a last a keresztnev. Ne foss ennyire, rajtad kivul milliok adjak meg a kartyaadataikat napi szinten.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#2166) vityax82


vityax82
tag

Rendeltem egy napszemcsit de nem az a színű érkezett!
Én a rendeléskor megadtam hogy melyik színű kell, de ezt az üzenetet nem találom sehol, így hogy nyissak disputot, mert így nincs bizonyítékom hogy a másikat kértem.

(#2167) maestro87 válasza szili.tamas1 (#2165) üzenetére


maestro87
őstag

A first name az nem a vezetéknév hanem a keresztnév! És ha rosszul adom meg akkor sikertelen lesz a tranzakció, szóval nem mindegy (vessző meg nem volt sehol). Szóval elsőnek fordítva akartam megadni: keresztnév vezetéknév, mivel így kérte, de most már tudom, hogy rosszul kérte! A paypal okosabb ebből a szempontból.

(#2168) szili.tamas1 válasza maestro87 (#2167) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

:K :C

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#2169) manom


manom
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy aliexpressnek saját rendszere van arra, hogy olyat kapjak amilyet rendeltem, viszont olvastam emellett olyat is, hogy az aliexpress nem válaszolt, nem tudta a vásárló, hogy visszakapja-e a pénzét abban a problémás helyzetben.
Van-e olyan biztonságos az aliexpress bármilyen utalás esetén mint az ebay, ahol pontosan tudom, hogy milyen határidővel kell megérkezzen a csomag, különben visszafizetik minden esetben, vagy ha nem pontosan az jönne, akkor minden esetben visszakapom a pénzem, vagy arányosan annak egy részét?

Köszönöm a válaszokat :)

(#2170) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok,

kis kutatásba kezdtem Aliexpress ügyben - főleg a csalókat és azok módszerét szeretném megérteni.

Ebben a hozzászólásban egy igen gyanús Aliexpress ajánlat van. Ez már túl szép. Nem értem. A jelenleg 173 vevőt sem (köztük magyarok is). Az "eladót" még kevésbé.
Gyakorlatilag fele ár (ez még hagyján), ijesztő név, semmi előzmény. De hogy még ingyenes DHL szállítás is van! 2 nap alatt! A bibi ott van, hogy vállal 10 nap előkészületet, és 2 nap szállítást. Jó, legyen a szokásos 1 hét a DHL. De utána? Nagyon hamar kiderül, hogy kamu. A legelső vevő szeptember 13-i (még viszonylag normális áron) de még nem értékelt...
Hogy kaphat meg a pénzből bármit is az eladó? Amíg nem igazolják vissza, addig az ali nem utal neki semmit.

Konspiráció: mi van, ha ez az ali egy sima pénzgyűjtési akciója - megrendeltetik a népekkel a nyilván kamu terméket, persze nem lesz semmi -> dispute -> refund.
Eredmény?
1.) Egyszeri vásárló nagyon megörül az ali megbízható rendszerének -> bizalom feléjük nő
2.) Escrow 60 napig használja a népek pénzét ingyen.

(#2171) WOT-H-A-C válasza kurtuzov (#2170) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez nem mai dolog már, de jó helyen kapisgáls....

Anak idején felvett pár ezer kamu eladót az ali és adott nekik pár ezer rendelést és pos. feedbacket ez ment egyideig de lebuktak.Majd ha megtaláloma hírt akkor linkelem!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2172) kurtuzov válasza WOT-H-A-C (#2171) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Jó ég! Ez ennyire durva? Gondolom benne van az is, hogy lám a mi boltunkban mennyi eladó/termék van. Lásd a Microsoft Store app mennyiségi dicsekvéseit, azt kiderült nagy részük használhatatlan.

Bár az is fura nekem, hogy mintha mókolt lenne ez a bolt: a rendeléshez 173 order van írva, azonban ha máshol nézem, a szerint 200 volt az elmúlt hat hónapban. Mi több ma párszor ránéztem és lettek újabb vásárlók, de az orderek száma nem nőtt...

A cikkre kíváncsi vagyok, de én is rákeresek akkor...

[ Szerkesztve ]

(#2173) WOT-H-A-C válasza kurtuzov (#2172) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

csalók az alibabán

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2174) kurtuzov válasza WOT-H-A-C (#2173) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Köszönöm. Ugyan ez baba, de ugyanaz a cég, valamiért nem csodálkozom, hogy akkor az expressen is dívik ez a modell. Pedig most aztán nagy transzparencia kell a tőzsdei léthez.

(#2175) Szikszó válasza WOT-H-A-C (#2173) üzenetére


Szikszó
csendes tag

Azért egy 2011. februári cikkel nem kellene 2014. év végén riogatni...
Csalók mindig mindenhol lehetnek.
Én teljesen megbízhatónak tartom az AliExpress pénzkezelési-visszatérítési rendszerét, problémáim eddig az SD memória kártyákkal voltak, ezek vételárai rendben visszaérkeztek a számlámra.

(#2176) WOT-H-A-C válasza Szikszó (#2175) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

" Ez nem mai dolog már, de jó helyen
kapisgáls....
Anak idején felvett pár ezer "

Ezen neked mi nem világos?? Mùlt időben beszéltem, és a cikkben is ott a dátum amit te is rettentő ügyessen el tudtál olvadsni!!!

Egyébként meg majd én eldöntöm, hogy miről akarok beszélgetni a kolegával a te bele eggyezésed nélkül is.....

Ja és ha a cikk olvasása közben tovább jutsz a dàtumnál akkor kiderül hogy a teljes vezetést leváltották stb... de köszi hogy felhívtad rá a figyelmem!! ;]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2177) Gépötty válasza Szikszó (#2175) üzenetére


Gépötty
senior tag

És ezeket a vásárlásokat tudtad értékelni is? Mert nekem ma a legnagyobb szemétségnek az tűnik az Ali részéről, hogy a nyilvánvaló átverések után nem tudsz negatív visszajelzést adni. A most alig 100% alatti értékelésű, lehúzásból élő eladók nagy többségének átlaga simán lemenne megbízhatatlan szintre, és ebben az az elgondolkodtató, hogy erről az Ali főnökeinek is nyilván tudnia kell, azaz megéri nekik ezt a rendszert fenntartani.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2178) Szikszó válasza Gépötty (#2177) üzenetére


Szikszó
csendes tag

Persze tudtam értékelni, mert a visszatérítést úgy kértem, hogy néhány centet mindig meghagytam nekik, így értékelhetők maradtak a végén.

(#2179) Gépötty válasza Szikszó (#2178) üzenetére


Gépötty
senior tag

És ezt honnan tudtad? :)
Én simán kértem full refundot abban az egyetlen esetben, mikor ezt kellett tennem, aztán csodálkoztam, hogy nem tudok értékelni, mintha nem is lett volna tranzakció.
A fenti kérdésnél is fontosabb: elfogadható eljárás ez az Alitól? Szerintem a hosszú távra tervező, becsületes eladóknak semmiképp, ahogyan a vevőknek sem. Viszont van egy nem túl szűk kör, akik az üzletfelük lehúzására játszanak. Nekik jó lehet.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2180) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Üdv!

Rendeltem aliról mi key-t. Meg is jött, de nem működik megfelelően... Más készülékekkel sem. Ellenben másik mi key-el jól működik... Hirdetésben az áll ha nem jön meg 60 napon belül full refound. Van valami esélyem a pénz visszaszerzésére?

[ Szerkesztve ]

(#2181) Szikszó válasza Gépötty (#2179) üzenetére


Szikszó
csendes tag

Az első visszatérítés kérésekor írta nekem az eladó, hogy ne kérjem a teljes vételárat, hagyjak neki pár centet, így tudok neki öt csillagos visszajelzést a visszatérítésért adni. Megkapta ami járt neki: teljes negatív értékelést.

(#2182) Gépötty válasza Szikszó (#2181) üzenetére


Gépötty
senior tag

Pfff, jól járt :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2183) Gépötty válasza Hajas Mao (#2180) üzenetére


Gépötty
senior tag

Miért kell egyből kiskapukat keresni? Hibás a termék? Az. Akkor miért nem erre hivatkozol? Reklamáld meg, kérd vissza. Azt a két Dollárt szó nélkül vissza fogják adni szerintem.
Viszont az nem fordulhat elő, hogy saját alkalmazása van, mert nem mikey, hanem csak valami ahhoz hasonló? Olyankor szoktak adni linket, ahonnan le lehet tölteni hozzá a cuccot, amivel viszont már működnie kell.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#2184) wwenigma válasza WOT-H-A-C (#2176) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha mult ido akkor miert kell felhozni? Miert kell egy feltetelezest egy reg nem aktualis dologgal "alatamasztani"? :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2185) Füleske válasza kurtuzov (#2170) üzenetére


Füleske
addikt

Hello, friends, because we store freeze, we need refund your money, please send your credit card number, we wait for the refund to you, thank you.
In order to accurately refund your money, please send the correct credit card
(Credit Card Type:
(credit card number:
(Cardholder Name:
(Expiration Date:
(Security Code:
send it to us, we refund to your credit card within one day!

Remélem érted.

(#2186) kurtuzov válasza Füleske (#2185) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ó nekem már volt ilyen, de sokkal ügyibben megoldottam! Lefotóztam a bankkártyám és mellé a személyimet s és azt küldtem nekik át a mail címükre, mert ott könnyebben meg tudják nyitni! ;]
Remélem a néhány idetévedő lökött nem veszi komolyan. ..

Érdekes azért nézni, hogy egy megvitatandó kérdés ma is mennyire ki tud térni az eredeti medréből. Pedig nem ma kezdtük a fórumozást.

Továbbra sem az a célom, hogy a maradék kedvét is elvegyem a népeknek a netes vásárlástól. Viszont minél többet beszélgetünk a csalókról, a módszereikről, a felismerés ükről, annál többet segítünk a bajba jutásokat megelőzni.

Továbbra is a csaló ismérveit kellene összeszedni. A friss bolt, előélet még hagyján. De valahogy a nagyok is elkezdték, tehát ne zárjunk ki egy eladót csak mert kezdő. Pl én is vettem most hátsó bicikli lámpát. 2€. És nem egy nagy bolt. Ő adta fel legelsőnek az aznapi rendeléseim közül. Persze a termék elromolhat még de ugye az nem feltétlen a kereskedő hibája.

Ilyenek miatt lenne jó feltérképezni a csalók működését.

(#2187) WOT-H-A-C válasza wwenigma (#2184) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Azért mert a kolega jòl gondoljodik, és ha csak fele annyi dologra figyelne oda a leendő vásárlò mint a kolega akkor jóval kevesebb sírás lenne a topikba.

Vagyis ha valaki elolvassa a kis "eszmefuttatását" mindjárt könnyebben tud kiszùrni egy "kamu eladòt" szerintem ez hasznos.......

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2188) szili.tamas1 válasza Füleske (#2185) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Beszaras azert hogy ennyire hulyenek nezik a jonepet. :)
Johogynem kuldjem el nekik postan a kartyamat, mellekelve a pinkodot...

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#2189) Winne


Winne
nagyúr

Az normális, hogy ezt még nem kaptam meg?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2190) hulkobb


hulkobb
tag

Ha nem jött meg a csomag,és azt irja az eladó vitánál,hogy ujrakuldi nekem,viszont en nem akarom inkabb a penzem akarnam vissza akkor mi a tehendo? Megkell varni meg letelik a 20 nap?

(#2191) datRotten


datRotten
csendes tag

16 napja várok egy PostNL-es követésre, normális ez? Az előző PostNL-es csomagot úgy 2 nap múlva már láttam.

(#2192) szili.tamas1 válasza Winne (#2189) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Normalis.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#2193) datRotten válasza datRotten (#2191) üzenetére


datRotten
csendes tag

Update:

"Hi, my friend, the post answered me today, the package be returned back for havent pass the security check. will back to our company in 2-3 days. I am very sorry, you wait for so many days. if you are urgent, I am ok to refund this time, you choose. "

Szóval nem normális. :)

(#2194) ell86


ell86
újonc

Rendeltem overallt a kislányomnak, ami 1 hónap alatt szépen meg is jött.
Csak 3 dolog nem stimmelt :D
1. nagyobb méretet küldtek (még ez nem is akkora gáz, majd belenő :P )
2. a nadrágon a minta egy sima cicafej volt a hello kitty helyett
3. hibás volt a festése.

Partial refunddal kaptam vissza kb 66 %ot az árból.
(Nyugi nem panaszkodni jöttem emiatt :D )

2 csillagot adtam nekik.....erre ma már a 2. levelet kapom h változtassam meg a visszajelzést. Kissé felháborít. Utánanéztem, más is járt ugyanígy, mint én.(hibás naciminta, rossz festés)

Tegyük fel megváltoztatom a feedbacket h én jobban járjak (mert ugyebár ajándékot vagy árengedményt ígért a következő vásárlásnál a menedzser bácsi), de ezzel meg ~átverem~ az esetleges vásárlókat, mert azt hiszi h milyen szuper terméket fog kapni....legközelebb meg én szívok ilyen miatt....

Ezek után (meg a full refundos no feedback után) megbízható egyáltalán a feedback? Hagyatkozhatunk még erre?
Kíváncsi vagyok ki mit gondol...

Ja és bár hozzászólni keveset szoktam, de én "szívesen" olvasom kivel milyen csalást történt/mit hallott. hátha én nem járok úgy

(#2195) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Alis tapasztalataim (mivel erről is szól a fórum).
Eddig több tucat terméket rendeltem, ebből szerencsére csak kettővel volt gond. Az én tapasztalatom az hogy nem szabad drága vagy gyanúsan olcsó dolgokat venni, akkor se ha rá van téve a képre hogy akció. Erre van a SuperDeals "menü", bár az sem biztosíték. Kerülni kell a ruha és cipő árukat, mivel más a méretezés (láttál már kövér Kínait? Na ugye!) és nem tudod felpróbálni, valamint rengeteg a hamisítvány, amit a vám elkobozhat (üzletszabályzat kimondja, ha vám köteles /te fizeted/, vagy vám gátolja a beérkezést, vagy megsemmisíti, nem kapsz vissza pénzt, mert az eladó elküldte). Nem szerencsés telefont vagy tabletet innen venni, erre jók azok az oldalak melyek erre specializálódtak, pl.: Minideal. Pendrive és memóriakártya vásárlása ismét lutri, ha veszel használd a H2test programot és készíts képeket közben.
Minden csomag kibontásáról készíts videót, így tudod bizonyítani, hogy törötten érkezett, vagy nem azt a színt kaptad, vagy tégla van a dobozban. Általában semleges színű dolgokat válasz, mert ha nem jó a szín visszakérik az eredetit, azt meg a Posta aranyáron viszi vissza Kínába, és 99% kiírja a vásárlásnál, hogy nem téríti a díjat.
A vásárlásnál a bankkártya használata nem veszélyesebb mint bárhol máshol megadni (Spar, Tesco). Naponta több százezren adják meg a kártya adataikat. amennyiben félsz, kérj a bankodban virtuális bankkártyát.
Az ali 60 napig nem adja át a pénzt az eladónak, ha nincs még a kezedben, de a trackeren látni, hogy jön, akkor kérj egy 30 napos hosszabbítást. Bármi gond van, disputot tudsz nyitni és részben vagy teljesen visszakérheted a pénzedet. Soha nem zárd le a rendelést, csak mert megérkezett az árú, várj vele 1-2 hetet és használd, hogy nem megy- e tönkre idő előtt. Ha zártad, már nincs védelem.
Amennyiben a tracker szám 10 nap múlva se él, nyiss disputot, vagy rögtön élni kezd, vagy visszakapod a pénzt. Én a pénzt 5 napon belül eddig megkaptam (elméletileg 5-10 nap).
Érdemes olyan terméket rendelni, amiből már van Feedback és látod, hogy ha gond van az eladóval, már sajnos a sok eladás és jó visszajelzésű eladók se mindig megbízhatóak. Legyen itt egy példa, nagy eladó 98,8% visszajelzés:
Rendeltem egy solar Power Bankot, már az gyanús volt hogy olcsó volt nagy kapacítás és Wedo-val küldte (tudtam, hogy a kapacitás tizede lesz, de így is kalkuláltam). Aztán a tracker szerint 50 napnál már Mo-n, vámon volt. Kértem hosszabbítást a védelemre, amit meg is kaptam. Utána kezdődött a kálvária, mert csak nem kaptam meg, az eladó pedig váltig állította hogy ott van az a vámon. Kértem egy hivatalos állásfoglalást a vámtól (nem volt ott), és disput mellett feltöltöttem, a levelet, fodítást, stb. Na ekkor jött a kínai, hogy vonjam vissza a disputot, fogadjam el hogy megjött az árú és visszaküldi a pénzt. Hülyének nézet, miután rájött, hogy ez nem megy, elfogadja a disputott, csak adjak neki 5 csillagot. Írtam az alínak, hogy hülyének néz az illető, ott a hivatalos állásfoglalás, hogy nincs a vámon a termék és a posta se tud róla. Pár nap alatt lezárta az ali, pénzt visszakaptam.
Másik, nagy eladó, 97,8% - 64g pendrive, micro USB - hatalmas leárazással vettem 11$-ért. Megjött, program 7 óra alatt lefuttatva, 8g. Képeket feltöltöttem, és rákérdeztem, hogy akkor ezzel mi is van? Azonnal válaszoltak, hibás a termék, csak viszont eladók, őket is átverték, 7$ vissza ad, vagy küldjem vissza a pendrivet és vissza adja az árat. 7$ kértem, mert nekem 8g is elegendő, és a posta drága, nem megbízható.
Bocsánat, hogy hosszú lett, remélem van akinek segít.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#2196) Dzsi18


Dzsi18
csendes tag

Sziasztok!
Kerlek segitsetek! Vannak kuponjaim,de a vasarlasnal nem tudom felhasznalni oket!:(

Hogyan lehet,vagy valamit irjatok legyszi! Koszonom!

(#2197) WOT-H-A-C válasza Dzsi18 (#2196) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mennyi a kupon értéke és mennyi a vásárlási limit és mennyiért akarsz vásárolni?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2198) Dzsi18 válasza WOT-H-A-C (#2197) üzenetére


Dzsi18
csendes tag

Konkretan 2 dollartol lehet.Akartam roluk kepet csatolni,de nem sikerult.Ra megyek,hogy Use now,kihoz termekeket,de egyszeruen nem engedi.Termeknel megprobalom lenyitni,hogy kupon hasznalata,de nem akar beadni semmit.5 kuponom van.

(#2199) WOT-H-A-C válasza Dzsi18 (#2198) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

általában minimum 100$+ os vásárlás esetén tudsz érvényesíteni 5-10$ os kupont!Az alatt nem nagyon...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2200) Dzsi18


Dzsi18
csendes tag

Rendben,igy mar ertem,koszonom!
Amugy kinek mennyi ido alatt szokott megjonni az aru?:) Ruhakra gondolok legfokeppen!:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.