Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92701) Ispy válasza ctrlaltdel13 (#92698) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ja, csak erősen kell fogni mindenkinek a kezét közben, így most 200k-val többe került, de már lesz@rom, csak legyen jó a végén. :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#92702) Intel fan11 válasza szaszyka (#92700) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az en telom nem tamogatja a vezrteknelkuli toltestv hogy csatlakozik ez a teloval?

Battletag: hojszi#2983

(#92703) Morris válasza Intel fan11 (#92702) üzenetére


Morris
veterán

Akkor mégis mit vársz? Amúgy is rossz topikba vagy a kérdéssel:U

(#92704) Intel fan11 válasza Morris (#92703) üzenetére


Intel fan11
őstag

Melyik csopiba irjak?

Battletag: hojszi#2983

(#92705) Morris válasza Intel fan11 (#92704) üzenetére


Morris
veterán

Gondolom a telefonod topikjába.
De amúgy sem értem a problémát.
Ha az indukciós töltést nem támogatja a teló, akkor csak a vezetékes töltés marad.

[ Szerkesztve ]

(#92706) szaszyka válasza Intel fan11 (#92702) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ilyet kereshetsz akkor, ha nem vezeték nélküli kell. Micro USB-s, de átalakítóval megy a Lightning is. Type C -t ne keress, max Ebay-en, Alin Kínából, talán.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#92707) Ispy válasza szaszyka (#92706) üzenetére


Ispy
veterán

Én is gondolkodtam ilyesmin, de inkább lett konnektor, és akkor mehet bele akármi is. Ráadásul a családban van c-s eszköz is, tablet, telefon, meg a villanyszerelő sem javasolta.

Én valena usb-t néztem.

Annyi, hogy ahol tudom, hogy íróasztal lesz oda az asztal lap fölé kértem a konnektort.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#92708) SaNyEe válasza hcl (#92671) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Szia!

Nekünk egy 77m2 lakást vitt egy mika 6 turbo, melegvíz előállítással (indirekt tároló) gond nélkül.
A kérdés viszont nem az, hogy hány m2, bár látom már megfotelhuszárkodták a kérdést itt :)

A kérdés az, hogy -13°C (Budapest esetén) hőmérsékleten a fűtött térnek mekkora teljesítményigénye van. A 6KW mika kb 4.8-5KW kakaót fog tolni a fűtőkörbe, többi megy a szabadba.

Amennyiben 4.8KW-nál nem több a kecó igénye elbírja gond nélkül.

A 77m2 lakásunknál sima Ytong kitöltőfalazat + régi bár hőszigetelt nyílászárók voltak és nagyon hosszú fűtetlen falfelület tartozott hozzá, alul és felül mondjuk volt szomszéd.
A termosztátot mindig a kívánt hőmérsékleten tartottuk, így nem kellett szenvednie a kazánnak a visszafűtéssel nagy hidegekben (bár lehet tudta volna .. )

Manapság a Mika 6 EU-t nyomatják, nekünk sima turbo volt, váltószelepes. Fürdőszobában volt, annyira nem volt hangos, de halknak nem mondanám, mint egy sima kazán.
Hálószobába, nappaliba nem tenném.

Szerk:Energetikus tud segíteni a kérdésben

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#92709) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok.
Kéményterhelhetőségi szakvéleményre lenbe szükségem egy gázos átfolyós vízmelegítő cseréjéhez. Hol tudom ezt beszerezni?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#92710) canniball válasza Ispy (#92701) üzenetére


canniball
nagyúr

Húha, lemaradtam az elejéről, mi készül itt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#92711) Ispy válasza canniball (#92710) üzenetére


Ispy
veterán

Hővisszanyerős szellőztető az új házba.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#92712) Intel fan11 válasza szaszyka (#92706) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ilyenre gondoltam. Ez vezeteknelkuli, mivel csak csalakozo van. Beleallitom es tolti is. Akkor type c meg alma nem letezik? Vegulis kis atalakitovalbis jo. Bar az lassit a toltesen? Igazabol en a vezeteket utalom. Sosincs meg a tolto mikor kene. Log osszevissza.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#92713) Morris válasza Intel fan11 (#92712) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy így nem tudod tölteni használat közben.
Szép, meg dizájnos meg minden, de ...
18k:F

[ Szerkesztve ]

(#92714) Intel fan11 válasza Morris (#92713) üzenetére


Intel fan11
őstag

ez igaz. Amúgy ha fixen bevan dugva a töltő aljzatba az fogyaszt áramot?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#92715) macilaci78 válasza Intel fan11 (#92712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam az előszobafal melletti konnektorba van bedugva egy USB töltő, kijön belőle 2 db micro-USB kábel, ez így kvázi fixen is van. Az egyik madzag végén van egy Type-C átalakító, illetve az előszobafal tükrére raktam egy mágneses autós tartót, ide csak fellököm a telefont. A vezeték végére egy kiherélt toll rugóját csavartam, ha nincs a telefonba dugva, akkor a tartó mágnese megtartja a kábelt, le sem kell hajolnom érte.
A Valena dupla USB-s fali aljzatában gondolkodtam, de egyrészt nem akartam eldobni a hagyományos konnektort sem, másrészt sokkal nagyobb tudású fali töltőket kapni olcsóbban. QC2.0, QC3.0, kettőnél több port, stb.

Ha az alvással töltött legalább 5-6 óra kevés, akkor vegyél több portos töltőt és csatlakozónként külön-külön jó minőségű kábelt.

Még egy gondolat: lehet kapni vékony műanyagból kis kosarat, amit a konnektorra, vagy a töltőre akaszthatsz, megtartja a telefont és egy 20 centis kábellel neked sem lenne bajod.

#92713: természetesen van készenléti áramfelvétele.

Morris: elvétve van igényem telefont töltés közben használni, ha mégsem bír végig egy munkanapot, akkor powerbank, amúgy meg tölt, amikor alszom.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#92716) End-ru válasza csubuka (#92691) üzenetére


End-ru
aktív tag

Igen, erre.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#92717) csubuka válasza End-ru (#92716) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

(#92718) Morris válasza macilaci78 (#92715) üzenetére


Morris
veterán

Jó persze, de 18k-ért csak azért, hogy éjszakára belerakjam?

[ Szerkesztve ]

(#92719) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!
Ujepitesu lakas vasarlasanak folyamataban vagyunk jelenleg az alapozast csinaljak es egy olyan kerdesem lenne hogy a lejtos telek eseteben ez mennyire normalis hogy nincs egy szintben a zsaluzas?Ahogy a kepen latszik a bal szele 2 sort kapott mig a hatso saroktol jobbra egy sor van csak illetve elol van meg eltolas,ahonnan egy sorral folytatodik. 3 lakasos sorhaz lesz mienk a jobb szelso lakas.


Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#92720) chungee


chungee
addikt

Estét!

Elnézést az OFF-ér. Lakás biztosítással kapcsolatos kérdésem lenne. Most veszem ígénybe először (közel 20 év alatt nem történt káresemény). Mostanság a viharos és villámlási időjárás miatt kiverte a kazánom főpanelját. Melynek cseréje munkadíjjal együtt 70.000. Ezt benyújthatom a társasághoz:F Max elutasítanak más úgy sem nem lehet tenni igaz:F

(#92721) orion1025 válasza mihione (#92719) üzenetére


orion1025
őstag

Elbaxták a sávalap betonozást/ lustaság/ spórolás egyvelege van a képen.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#92722) mihione válasza orion1025 (#92721) üzenetére


mihione
őstag

Es ez mennyire gaz igy?Elso hazunk lenne,nem keves hitellel.A foglalot pont ma fizettuk ki...utana mentunk ki megnezni hogy all a dolog.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#92723) pjen válasza chungee (#92720) üzenetére


pjen
félisten

Mér utasítanának el,ha van a biztosításodban villám kár elleni rész.Arra figyelj,hogy a romlás dátuma egyezzen egy környéketek beli zivatarral.Ha van másodlagos villámkár elleni biztosításod is,nem kell,hogy konkrétan hozzád csapjon be.

(#92724) orion1025 válasza mihione (#92722) üzenetére


orion1025
őstag

Összedőlni nem fog, de ha itt ilyen takony munkát végeztek, máshol is lehet számítani hasonló megoldásokra. Én bevallom őszintén ilyen munkát még nem láttam, pedig tévedt az utamba már sok műalkotás.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#92725) hcl válasza astorre19 (#92709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Kéményseprő cég, aki helyileg illetékes... ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#92726) astorre19 válasza hcl (#92725) üzenetére


astorre19
aktív tag

Köszi!
Kicsit utánaolvastam és én is erre jutottam.
Hétfőn fel is keresem

Van valakinek tapasztalata mennyire engedélyezik az ilyesmit?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#92727) Rotyi válasza astorre19 (#92709) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ilyenről még nem hallottam.
Áramlástechnikai méretezésben tudok segíteni, de ha kéményseprő szakvélemény kell, akkor az illetékes a katasztrófavédők lesznek, hacsak nincs vállalkozás vagy cég bejelentve az adott címre.

Ami majdnem az, az nem az!

(#92728) astorre19 válasza Rotyi (#92727) üzenetére


astorre19
aktív tag

Köszi Neked is h írtál.

Egy forgalmazó bolt oldalán olvastam,akik beüzemelést is vállalnak,hogy csak ebben az esetben tudják vállalni:
"Készülék csere esetén, a felszerelés előtt, a Katasztrófa védelemtől kéményterhelhetőségi szakvéleményt kell kérni!!!"

Jelenleg nekünk fa nyílászárók vannak,társasházi lakás,egyedi bélelt kéményekkel.
És nem tudom,hogy mire számítsak,mert beszéltem egy gázszerelővel aki szerint hivatalosan nem lehet cserélni.

Hétfőn elmegyek a katasztrófavédelem helyi kirendeltségére és remélem többet megtudok.

A régitől mindenképp szabadulnék,elég rossz állapotban van már,meg olyat szeretnék ahol nem megy az őrláng állandóan.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#92729) hcl válasza astorre19 (#92726) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én arra is jutottam, hogy Magyarországon gázkészüléket beüzemelni gyakorlatilag lehetetlen :D Több helyen is írják...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#92730) pjen válasza hcl (#92729) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehetetlen,csak sokba kerül.Lányomék tavaly cseréltek kazánt és kéményt.

(#92731) Rotyi válasza hcl (#92729) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Akkor több helyen is rosszul írják.
Ahogy pjen kolléga is írja, inkább sokba kerül.
Ahogy astorre19 szavaiból kiveszem, nála egyszerűsített készülékcsere lesz, aminek itt vannak a feltételei.

Ami majdnem az, az nem az!

(#92732) inf3rno válasza bazsimano (#92678) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálj meg valami ilyesmit: [link] Hátha be tudsz fújni vele anélkül, hogy leszednéd az ajtót. Én bringához használok zsír spray-t, de nyikorgós ajtókra is bevált.

Buliban hasznos! =]

(#92733) canniball válasza Ispy (#92711) üzenetére


canniball
nagyúr

Az érdekes. Meg szabad kérdezni mekkora ház, mennyi helyiség és ahhoz mennyi lesz a rendszer?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#92734) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Milyen tapadóhíd kéne járólapra, ha ytongot akarok rá tenni? A fürdőkád előtti takarást akarom megcsinálni, mert a házgyári megoldás kiszolgálta az idejét, de ugye a járólap belóg a kád alá bőven. Arra jutottam, hogy a legegyszerűbb ytong és csempe lenne, csak nem tudom, hogy az így megoldható-e. Sajna az nem opció, hogy a járólapot odáig szedjem fel, mert kb a lap felénél van a kád vonala. Pár évet bírjon ki, amíg eljutunk egy teljes felújításig. Vagy egy gipszkartonnal jobban járok? Ebben az esetben hogyan tudná felfogatni, és mihez? Sajna max a padló vagy a jobb oldali fal fúrható (balról vékony szerelőbeton választja el a WC-től, az nem igazán bírja a fúrkálást) úgyis max csempén/járólapon keresztül.

Köszi.

(#92735) lemmy71 válasza kasza blanka (#92734) üzenetére


lemmy71
őstag

A gipszkarton nem jó megoldás a víz miatt. Az Ytong egyszerű könnyen méretre vágható stb. csemperagasztóval könnyedén összetudod ragasztani, a legutolsó sornál pedig felül használj ragasztóhabot. Amikor megvagy a fallal, az egészet telibekened csemperagasztóval majd rá a dryvit háló még egy sor ragasztó és ha megszáradt egy két nap múlva burkolható, atom biztos nem fog kiborulni. Felesleges tapadóhidazni ha úgyis csak ideiglenes lesz, max ha van a háznál.

(#92736) chungee válasza pjen (#92723) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#92737) hcl válasza pjen (#92730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerencsések :D
Nekünk közös kémény van (ha van), az előző lakásomban is az volt, stb.
Bármi olyat, ami nem oda csatlakozik, nem engedtek feltenni
Stb.
Boldog vagyok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#92738) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Adott egy lakas a 13 keruletben, mosoly u.ban padlass alatti lakas! A padlas alatti reteg az valamilyen konnyuszerkezes epitmeny (nad es baratai).. tavalx nyaron teto csere volt...es valiszinu ahogy jartak a padlason nagyon megsulyedt es kozel a leszakadas..
Erdeklodni szeretnek hogy milyen megoldasok lehetnek? Es ha van szaki akit ajanlotok
Koszonjuk elore is!

(#92739) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3x8 fokos alu létrából mi a jó? 30.000 környékén sok fajtát kapni (JKH, STS, stb.), számít a márka vagy mindegy?

(#92740) Ispy válasza canniball (#92733) üzenetére


Ispy
veterán

112 nm a ház, 8 helyiségbe van bevezetve a cucc, 10 darab szellőző van, 4 szívó, 6 fújó. A rendszer Zehnder márkájú, ez nem éppen a legolcsóbb, a gép 1,4 misi, anyag 1,1 misi, munkadíj 600k.

A gépen lehetett volna még faragni, ha nem ennyi extrával kérem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#92741) kalifa777 válasza ALI_G (#92545) üzenetére


kalifa777
tag

Mennyit bírt a napvitorla? Két évet? Sikerült valakit találni a pótlására?
(Nem megoldás hogy egy ponyvát ráteszel a pergolára?)

(#92742) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Rehau ajtó ablakokrol mi a vélemény?

Battletag: hojszi#2983

(#92743) SaNyEe válasza hcl (#92737) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ez nálunk is így volt, ezért lett mika 6 :D beépítve
Persze azon még lehetett aggódni, hogy a homlokzati változtatáshoz (turbo csöve) hozzájárul-e a nagyérdemű lakóközösség..

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#92744) Met válasza Intel fan11 (#92742) üzenetére


Met
Topikgazda

Talán jobban jársz ha itt kérdezősködsz.
Vannak ott ablakbeépítős szakemberek is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#92745) gerisz23 válasza SaNyEe (#92743) üzenetére


gerisz23
őstag

Már csak kondenzációsat engednek beépíteni tudomásom ez szerint.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#92746) Morris válasza Intel fan11 (#92742) üzenetére


Morris
veterán

Jók. Csak szerintem nem éri meg a felárat.

(#92747) Rotyi válasza gerisz23 (#92745) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Létezik [link]

Ami majdnem az, az nem az!

(#92748) SaNyEe válasza gerisz23 (#92745) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ezt az utat már végigjártuk. Jogi értelemben nem kazàn besorolás alá esik (szándékosan)
a konvektorok közé helyezik :) Van belőle kondenzációs is, de sztem nem véletlenül nem nyomatja az eladásukat a Technorgáz.

-- end of transmission --

(#92749) headhunter válasza Kalandor (#92739) üzenetére


headhunter
addikt

3x11 nagy lenne?

Ár/érték : [link]

(#92750) hcl válasza SaNyEe (#92743) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Itt már konvektoros cucc van, szóval a kivezetés az egyetlen, amivel nincs gond. Inkább az a baj, hogy 90m2 a lakás, és a melegvizet is ennek a gyösznek kéne előállítania.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.