Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#82401) föccer válasza pjen (#82400) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha váltasz hőszivattyúra kérjél "H"tarifát,nem számít bele az ingyenes 32A be.

Azt nem tudtam, hogy a H tarifa nem számít bele, ez így jó. Akkor szerintem simán 25+32A lesz kérve. Tuti, hogy légkábel csere is kell meg új mérőhely stb. A légkábelt úgy szeretném behúzatni, hogy elbírja a másik lakásra is ugyan ennyit, összesen 120A-t. Ez mennyire elvetemült ötlet (Bakker egy pici családi házról beszélünk meg 120A-ról :DDD)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82402) X Factor válasza föccer (#82401) üzenetére


X Factor
addikt

Voltam szlovéniában nemrég, egy mesebeli helyen volt szállásunk egy zsákfakluban, gáz nem volt, viszont minden villanyról ment, 120nm-es ház, elektromos fali fűtőtestekkel, kiváncsisagbol kinyitottam a műanyag szekrényt. Ott is 100A volt.

Ismerősnél meg szintugy no gáz, minden villany és infrapanel a padloban végig az is 2*8nm és 3*25A.

Szóval elsőre szokatlan, de akadnak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#82403) pjen válasza föccer (#82401) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzal baj.A hőszivattyú sosem fog annyit kérni,de ingyen van,és bármi történhet.

(#82404) föccer válasza X Factor (#82402) üzenetére


föccer
nagyúr

Irodaházba 3*125A-van berakva, amire nemrég csináltunk egy terheléses mérést. Összes klímát betoltuk főtésre, a villanyboilereket, mikrókat, a lenti szárítószekrényeket, meg amit lehetett betoltuk. (4 szintes, szintenként 260 nm). Erre jött ki összesen 250A körüli terhelés. Most 82 nm-ről beszélek, de akkor csak nekem tűnik soknak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82405) pjen válasza föccer (#82404) üzenetére


pjen
félisten

Nekem most 2x10+16A van.Van villany sütő,mosó gép mosogató gép,mikró,5 darab 2,5 Kw os klíma(azzal fűtök)+ világítás,laptop,Tv.Porszívozunk is.Kis odafigyeléssel minden kényelmesen működik.

(#82406) LanyUs válasza kunberci (#82387) üzenetére


LanyUs
senior tag

kunberci, pjen: az volt nekem a lényeg, hogy bírja a 32A. Fogalmam sem volt, hogy milyen vezetékek vannak. Azt tudtam, hogy kevés a 1,5 és 2,5, ezért mondtam, hogy kösse 4-el vagy 5-el, de mivel nincs ötös, lehet 6-os lett. Meg is kérdezem, mert konkrétan már nem is került szóba az igény után. Nem konnektoros a dolog, hanem külön a villanyórából indul is direktbe vannak kötve. Azt sem tudtam, hogy ezek a konnektorok 16A bírnak max, de tanulok a fórumból :)

(#82407) gerisz23 válasza föccer (#82399) üzenetére


gerisz23
őstag

Beszélj regisztrált villanyszerelővel,aki meg is nézi mit szeretnél.
Valószínűleg új mérőhely kell,amennyiben nem szabványos műanyag dobozban vannak az órák,és a csatlakozó is régi.

A hosszabítós-klímás kérdéshez:Ha maxon megy a klíma és arról az áramkörről akar porszívózni akkor a 16A-os kismegszakítót is leveri.A dugaljak-elosztók rövid ideig bírják a 16-A-ert ha jó erősek a csatlakozó csavarjaik (pár óra kell nekik maximális terheléssel-ami elég valószínűtlen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#82408) gerisz23 válasza LanyUs (#82406) üzenetére


gerisz23
őstag

Egy idősebb fickónál szereltek kollégák.Minden áron 16-os Mkh val akarta megcsináltatni a hifije konnektorját.
Nem sikerült lebeszélni róla,megcsinálták.Mikor fel kellett volna szerelvényezni derült ki hogy a tulaj ismerőse autóhifi újságba olvasta hogy az erősítőnek 16-os keresztmetszet kell... :W
Otthagyták neki hogy kösse be akkor legyen szives a 16-os Mkh-t a sima 230V-os prodax dugaljba :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#82409) dewil666 válasza gerisz23 (#82408) üzenetére


dewil666
őstag

:DD :DD

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#82410) csemberlen válasza gerisz23 (#82408) üzenetére


csemberlen
őstag

Én is dolgoztam hifi-s embernek. Ő megelégedett dedikált 2,5mm2 vezetékkel. ( 150W-os erősitőnek).
Állítólag ő hallja a különbséget ha másik dugaljba van bedugva. Meg persze arany tápkábel arany árban szintén jobb hangot produkál.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82411) bajnokpityu válasza gerisz23 (#82408) üzenetére


bajnokpityu
félisten

10mm2 tenyleg volt divat. De en pl megelegedtem 6mm2 keresztmetszettel, es igy is jo. Fo poen nem is a keresztmetszet, hanem hogy direktbe menjen oratol hifi elosztoba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#82412) pjen válasza csemberlen (#82410) üzenetére


pjen
félisten

HiFi.Órától külön kihúzott MKH,az elején 32A Tracon(és más gyártmány nem)kismegszakítóval.A dugalj tól a készülékig öregített flexibilis réz vezeték.Hogy lehet a rezet öregíteni?Azért egy vak teszt eredményeire kiváncsi lennék.

(#82413) csemberlen válasza pjen (#82412) üzenetére


csemberlen
őstag

Gondolom akkor megkérik az áramszolgáltatót is, hogy cserélje le a saját kismegszakitóját, NKI-ját, fővezetékeit, és a központi trafóját is a fogyasztásmérővel egyetemben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82414) fero02 válasza csemberlen (#82413) üzenetére


fero02
veterán

Nem nem. Az ilyeneknek Paksról húznak iránykábelt. ;] :DDD

(#82415) pjen válasza csemberlen (#82413) üzenetére


pjen
félisten

Én is erre hivatkoztam,de azt mondták,csak a lakásban lévő kábel számít.És mindezt egy hivatásos énekes. :((

(#82416) Mawyx


Mawyx
senior tag

A radiátorzománc festék miben különbözik a bármilyen normál festéktől? Hőálló? A radiátorok kézmelegek csak. Stabil márkájú síma zománcfestékkel lefesthetem a radiátorokat? [link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#82417) pjen


pjen
félisten

Üdv urak.Fehér supralux homlokzati festékkel festettem és több helyen rácsöppent a szürke viacolor burkolatra.Valami ötlet,hogy mivel tudnám leszedni? :R

(#82418) Ijk


Ijk
nagyúr

Parapetes kazánnal van tapasztalat? Regi 56nm lakasba gobdolkozom a még eredeti konvektorok helyett.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82419) csemberlen válasza Ijk (#82418) üzenetére


csemberlen
őstag

MIKA?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82420) Ijk válasza csemberlen (#82419) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt találtam neten böngészve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#82421) Morris válasza pjen (#82417) üzenetére


Morris
veterán

Fúróba fogható drót kefe.
Más nem nagyon hozza le. :(

(#82422) pjen válasza Morris (#82421) üzenetére


pjen
félisten

Megpróbálom,köszi.

(#82423) dewil666 válasza Mawyx (#82416) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
A fehér radiátor zománc nem sárgul be!!
5-10 év múlva is olyan fehér mint amikor rákented!
Sima zománc besárgúl 1 és alatt!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#82424) canniball válasza pjen (#82405) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nekem most 2x10+16A van."
Azt meg hogy? Gondolom a 16A a H tarifás óra, ha csak 4A/klímával számolunk már nem jön ki a matek.
Illetve a 2x10-t hogy kell érteni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82425) pjen válasza canniball (#82424) üzenetére


pjen
félisten

Nem ez még az alap.90 ben mikor beköltöztünk,akkor kértem 3 fázist:2x10A+16 A kismegszakítóval.Ebből gazdálkodom.Most intézem a H tarifát,elég lassan mert maga a klíma komplett benne van az Elmü listában,minden téren megfelel-Viszont külön meg kell adni a beltéri és a kültéri típusát.Az én beltérim Típus jelében van egy Q az Elmü listában az M betűs van.Mindkettő megfelel a H tarifának,csak be kell venni a listába,ami lassan egy hónapja nem történik meg.Nem is tudom hol lehetne ezt meg sűrgetni,vagy ki az aki felül bírálja.Tehát van 3 fázzis 36A erről megy minden.
Viszont nincs olyan,hogy 4A /klíma és nem jön ki,hiszen nem megy mind egyszerre csővégen,akkor nagyon drága lenne.

(#82426) csemberlen válasza Ijk (#82420) üzenetére


csemberlen
őstag

Indexen van topikja, sokan dicsérik sokan szidják.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82427) headhunter


headhunter
addikt

Hasonló kerítést [link] akarok lefedni T8 vagy T7-es trapézlemezzel, előfúrást meg lehet "úszni" önmetsző csavarokkal?

kb. 50x30, 50x50mm-es zártszelvénybe lenne csavarozva + szögvas 25x25mm-es és vagy "U" profilba.

[link], [link], [link]

Gép: [link]

(#82428) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kismegszakító témához.

Pár hónapja költöztünk, 16A automata van fent. Alsó szint 90m2, ketten lakják, felső szinten 70m2, hárman lakjuk. Gépek: kettő mosogatógép, egy mosógép, kettő konyha, a szokásos gépekkel, kettő fürdőszoba, kettő 3.5kW-os Daikin FTXB35C klíma. 90m2 pince, kettő hűtő nonstop megy, egy kút, benne 1.5kW-os csavarszivattyúval. Lehet hogy csak szerencsém volt, de még egyszer sem kellett kismegszakítót visszakapcsolni.
"C"-s automata van fent.

Szerk: természetesen megkértem a bővítést, 3X25A-re. :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#82429) vzozo


vzozo
senior tag

Falra rögzítési kérdés, falikonzolt tennék fel lapostévéhez. Ez a "rétegrend":

- Betonfal
- 5 cm levegő / kőzetgyapot
- Szimpla gipszkarton lap (12.5mm)

Azt eleve kizárom, hogy csak a kartonra rögzítsem, szeretném ha a beton tartaná. De ott van a fal és a karton közti távolság.

Mi erre a best-practice? Olyanon agyalok, hogy felfúrok egy ilyen vastag falécet (tetőléc?) oda, ahol a rögzítési pontok lesznek, és akkor a tipli átmenne a kartonon, a fán és a betonban is lenne egy 3-4 centi mélyen, hogy tartson valamit.

Ti hogyan csinálnátok? Köszi.

(#82430) pjen válasza vzozo (#82429) üzenetére


pjen
félisten

Ászok csavart is tehetsz,ahogy a klímások szerelnek.Nézz körül klímás topikban,van fenn rajz.

(#82431) csemberlen válasza vzozo (#82429) üzenetére


csemberlen
őstag

Molly tipli , és gipszkarton. bőven megtartja.
Ha mégsem akkor volt itt a topikban is linkelve fisher csavar, ami hosszú, és betonban fogna.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82432) YAS-dude válasza vzozo (#82429) üzenetére


YAS-dude
őstag

Vagy hosszabb csaval és a betonba fogatod, vagy a párnafákat keresed meg és ahhoz. Jól érzed, hogy nem elég csak a kartonhoz fogatni.

csemberlen: Nem tudjuk mekkora tv, nem tudjuk milyen típusú konzol, szerintem kissé kockázatos leírni, hogy megtartja a gipszkarton.


[ Szerkesztve ]

(#82433) csemberlen válasza YAS-dude (#82432) üzenetére


csemberlen
őstag

Évek óta rakok fel molly tiplivel nagyobb súlyokat. Irodaházban ahol minden válaszfal gipszkarton szerinted oda mi kerül? Persze nem 2-2 db-bal raknám fel. 4-4 db tipli elég. A fotón nem molly tipli van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82434) canniball válasza pjen (#82425) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy még H nélkül értendő, így már zöld!

Ha már felmerült a hifis-elektromos téma ezzel kapcsolatban is kérdeznék, mert elvesztettem a fonalat: a házimozi szobát én is külön körre akarom köttetni (a gerjedések megszüntetése végett), milyen vastag kábelt tetessek oda?

Illetve az átépítés során a szekrénybe (megszakítók és nem tudom még mi kell majd oda) mely gyártó(k) termékeit ajánlott (vagy nem) tetetni, ami(k) már nem a bóvli kategória?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82435) Pitterix válasza YAS-dude (#82432) üzenetére


Pitterix
őstag

Veszprémben a várban 20 kilós képeket tettek fel az általunk csinált gipszkartonra gipszkarton tiplivel, a mai napig fenn vannak.
Nálam is ami falon van, mivel minden falam gipszkarton, azzal van rögzítve.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#82436) pjen válasza canniball (#82434) üzenetére


pjen
félisten

Azzal,hogy külön körre kötöd,nem lesz jobb,a terhelésnek megfelelő vezeték keresztmetszet bőven elég.Legrand,Scneider,Siemens.

(#82437) Mawyx válasza dewil666 (#82423) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szürkét szeretnék. Síma szürke zománccal lefesthetem? A hőálló ezüst nagyon drága és nem kell 800 fokot kibirnia.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#82438) canniball válasza pjen (#82436) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogyhogy nem lesz jobb? Ha külön körön lesz a hifi, akkor nem tud "belebúgni" a többi gép, nem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82439) vzozo válasza Pitterix (#82435) üzenetére


vzozo
senior tag

Hm, oké, köszi a válaszokat mindenkinek! De gondolom azért a teherbírásnál számít, hogy "ahogy illene" duplán van-e rakva a karton, miközben én csak egy réteget tervezek. Alszom még erre egyet.

(#82440) dewil666 válasza Mawyx (#82437) üzenetére


dewil666
őstag

Szerintem lefestheted!
Milyen hőálló ezüst amit írsz?
Én használtam dobozos/fújósat de az nem szárad meg rendesen még akkor sem ha eléri a maximum hőfokot ami rá van írva. Állandóan fogott mint az aluminium.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#82441) csemberlen válasza vzozo (#82439) üzenetére


csemberlen
őstag

Ja, még nincs meg a fal? Akkor tegyél a tartók helyére 5 cm-es fát a betonra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82442) pjen válasza canniball (#82438) üzenetére


pjen
félisten

Bele búgni leginkább a sérült árnyékoláson tud,esetleg az egymáshoz nagyon közell vezetett erős és gyenge áramú vezetékek között lehet zavar.A kialkuló föld hurokra kell még figyelni.Külön körön a kismegszakítón keresztü ugyanúgy átjön a zavar.

(#82443) föccer válasza YAS-dude (#82432) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez nem gipszkarton, hanem csak egy mdf lap és csk egy sima szárnyas anya. A molly 4 felé nyílik. Dupla GK falra simán fel lehet tenni egy szekrényt is 4 mollyval.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82444) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!

Terasz lefedésére polikarbonátból mi a minimum követelmény amit nem ver szét a jég, nem fagy szét az első télen stb.? Ismerős mondta, hogy 16 mm vtg vegyek, mert az jobban bírja, viszont ahogy nézem ára is van. 10mm az nagyon kevés ide vagy mást is kell nézni nem csak a vtg-ot? Északi oldalon lenne, 2,50*4,00m táblára lenne szükségem kb.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#82445) pjen válasza Nerazim (#82444) üzenetére


pjen
félisten

Nekem évek óta 10mm vastag van két terasz fölött is,semmi baja.

(#82446) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Konvektort szeretnék venni, FÉG-et raknánk be mert a régi parapetje úgyis bent van a falban. A kérdésem a teljesítmény méretezésére vonatkozna, konvektorból érdemesebb a "35" jelűt (kb 4kW) venni, vagy legyen a "25"-ös (2,9kW) egy kb. 30 légm3 szoba fűtésére? Mármint nyilván mindkettő elég a befűtésre, most egy régi, 2kW-os van... Azt értem ezalatt, hogy mivel úgysem tartja a hőt, azt gondolnám, hogy a nagyobb teljesítményű hamarabb felfűt, viszont kb. ugyanolyan ütemben csökken a hőmérséklet, tehát összeségében gyakrabban kapcsolgatna, az meg nem jó annyira, vagy rosszul gondolkozom?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#82447) macilaci78 válasza philoxenia (#82219) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabadságon voltam, nem foglalkoztam vele, de ez a golyós csapágy például 1 méter átmérőjű tengelyre illeszkedik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82448) macilaci78 válasza Dark KillerX (#82314) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam megfelelő vastagságú fenyő deszkából lett keret csinálva az egyik helyen, négy sarkába valami gumidóm, vagy szintezőláb.
Máshol 2 réteg bútorlap volt egymáshoz ragasztva, csavarozva, közös élzárás és ugyanúgy műanyag lábak a sarkokba.

Mindenképpen emelkedjen el valami vízálló lábbal akár csak pár millimétert a padlótól, hogy a kifolyó nedvesség ne okozzon gondot! Szintezőláb azért hasznos, mert pl kőpadlón sem fog billegni a tűzhely.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#82449) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Alulról vakolt stukatúros mennyezet alá szeretnék szigetelést + gipszkartonos álmennyezetet. A fagerendák elhelyezkedését sajnos nem látni, mert fent is deszkázva van, amire salakbetont tettek. Hogyan kellene függeszteni a kartont, hogy ne essen a fejemre egy szép napon az egész?
Előre is köszi a tippeket!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#82450) pjen válasza morfondőr (#82449) üzenetére


pjen
félisten

Véső kalapács párossal,gyorsan meg lehetne keresni a gerendákat.Biztos ahhoz rögzíteném.egyébként lehet kinyúlnal a falon túlra,ott már nincs salak,csak be kell bújni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.