Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81351) r.levente75 válasza canniball (#81350) üzenetére


r.levente75
addikt

Milyen felületről van szó? Síma vakolt, vagy köporos stb?
Hány rtg lehet a falon? Milyen lehet a festék típusa?

(#81352) Mawyx válasza gerisz23 (#81342) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én ma csiszoltam az ebédlőt meg próbáltam beszalagozni a plafon repedést, de ez embertelen munka, nem birom felemelni a karom és nem is sikerült, kilátszik a háló, mindig lehúzódott a spaklival. Már az a kevés glett, ami egyáltalán nem a földön, rajtam, konyhaszekrényen, széken, fejemen kötött ki. Tegnap a horonymaróból nyeltem egy kis port, nincs porszívó, ma meg a csiszolás, kivagyok, #soseleszkész, #mindmeghalunk, # holasöröm :O :D
Az első bekevert glettgipsz kőkeménnyé kötött mire felmásztam a létrára :DDD
[kép1]
[kép2]
[kép3]

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81353) canniball válasza r.levente75 (#81351) üzenetére


canniball
nagyúr

Zsalukő kerítés, polisztirol ragasztóval vakolva, hálózva; még nincs rajta semmi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81354) r.levente75 válasza Mawyx (#81352) üzenetére


r.levente75
addikt

Kétféle szalag van. Az egyik rácsos a kettő közül és ragad a hátulja. 5cm széles. Ez is üvegszövetes. Ezt használd van 25m és 90m tekercsben.
Hozzá a por rigips super ez is van többféle kiszerelésben.

(#81355) r.levente75 válasza canniball (#81353) üzenetére


r.levente75
addikt

Az jó hír akkor ne fessd le semmivel hanem szinezd le. Ha lefested akkor elég nagy munkával lecsiszolható egy zsiráffal de valszeg meggyengíted a ragasztót és talán a háló is sérülne. Ezért nem javaslom a lefestését ha a késöbbiekben szinezni szeretnéd.
Mondjuk szvsz egy jól kivitelezett és előkészített festés is lehet szép és tartós. Árban olcsóbb is talán.

[ Szerkesztve ]

(#81356) philoxenia válasza Mawyx (#81352) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a glettgipsz legalább egy órát bír, lassan mászol... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81357) Mawyx válasza philoxenia (#81356) üzenetére


Mawyx
senior tag

Lehet, volt vagy 40 fok a plafonnál. :D
Az úgy volt, hogy bekevertem a zacskón lévő leírás szerint. Olyan volt mint a leves, úgyhogy borítottam még bele egy kis gipszet. Kimentem innivalóért, felhúztam a kesztyűt, felmásztam a létrára és jöhettem le másikat kotyvasztani.

Ragacsos szalagot raktam fel, az szépen fel is ragadt, csak a takony nem akart fentmaradni hozzá. És nem lett teljesen síma a szalag se, van ahol kipúposodik.
Az előszobát én lehet nem csiszolom át kézzel festés előtt, lesöpröm oszt jóvanazúgy :U

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81358) n@p@lm válasza Mawyx (#81357) üzenetére


n@p@lm
őstag

Most gipszelsz vagy glettelsz?
A glettnek elég nagy a bedolgozási ideje, vagy 40 perc.
A gipsz pedig 5-10 perc alatt megköt.

(#81359) philoxenia válasza Mawyx (#81357) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Emlékeztetsz a fiamra... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81360) gerisz23 válasza Mawyx (#81357) üzenetére


gerisz23
őstag

Hálóhoz glettgipsz kell,először gipsz a repedésbe,majd rá a háló,és úgy elhúzni lepkével vagy glettvassal.Érdemes megkeresni a magas pontokat,vonalakat hogy tudd merről húzd a vasat.
Ma lekapartam kb 50nm2 felületet,holnapra még van 20nm2.Aztán kéménykormolás,új kéményajtók beszerelése,vakolatjavítás,alapozás glettelés,fehérrefestés.Közbe meg tán a bejárati ajtót is sikerül kicseréltetni.
Jah villanyszerelés kimaradt,de nekem van porszívóm ;] :P

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81361) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Menetes vas vízcsövet hogy tudok otthon széttekerni ?
Próbáltam két csőfogóval de nem bírom . :) (satu nincs)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#81362) philoxenia válasza DonThomasino (#81361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még egy ember, WD40, melegítés....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81363) DonThomasino válasza philoxenia (#81362) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ki még ? :D

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#81364) pjen válasza DonThomasino (#81363) üzenetére


pjen
félisten

Bárki,aki tudja fogni a másik csőfogót.Reméljük nem egy lakatlan szigetre költöztél. :)

(#81365) DonThomasino válasza pjen (#81364) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jaaaa. :)
OK megpróbáljuk. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#81366) Mawyx válasza gerisz23 (#81360) üzenetére


Mawyx
senior tag

Itt a felszerelés: [kép]
Éjjel kifehéredett, csiszoljam és utána újra glett vagy most újra gletteljek a tetejére és utána csiszoljam holnap? Attól félek, hogy csiszolással vissza leszedem a hálót. Ezer irányból húzgáltam a spaklit, nagyon elegem van ebből, pedig csak most csináltam először.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81367) pjen válasza Mawyx (#81366) üzenetére


pjen
félisten

Minden kezdet nehéz.Lassan belejössz,rá áll a kezed.Végeredményben a szobafestő egy szakma.Szinte senki nem születik úgy,hogy tud glettelni,gyakorolni kell.

(#81368) gerisz23 válasza Mawyx (#81366) üzenetére


gerisz23
őstag

Azzal a spaklival szvsz nem lehet szépen elhúzni,modelgipszhez jó.Glettelni tiszta és éles szerszámmal lehet normálosan tapasztalataim szerint.Én még most is anyázok,pedig párnm2-en túl vagyok.Nézz meg pár glettelős videót youtubon.Az egyébként nem baj ha szélesebben glettelsz a repedésre.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81369) eszmilan válasza Mawyx (#81366) üzenetére


eszmilan
tag

Azért lett kemény a glett, mert rosszul keverted be. Először víz, aztán glett, amíg csak kis víz vagy semennyi víz nincs a tetején, ezt fajtája válogatja. Itt vársz 5 percet és utána kevered meg, lehetőleg utólag már nem raksz bele semmit. De ez rajta van a glett zsákján is.

(#81370) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kert tároló építéséhez milyen engedély szükséges ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#81371) pjen válasza DonThomasino (#81370) üzenetére


pjen
félisten

Ez sok mindentől függ.Családi,iker,esetleg társas ház?Telek nagysága,tároló nagysága,helyi előírások,stb.Legegyszerűbb bemész az Önkormányzathoz és megkérdezed.

(#81372) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

szeretnék egy 120x40centis polcot felfúrni téglafalba.

kb 20 kiló teherbírással számolok, annyi cucc lenne rajta.

mekkora konzolt vegyek hozzá? 2 db elég hozzá, vagy inkább 3?

mekkora tiplivel tegyem fel?

Köszi!

(#81373) Mawyx válasza gerisz23 (#81368) üzenetére


Mawyx
senior tag

Találtam ilyen lapos vasat, sokkal jobb lett, köszönöm!
[kép]

További segítségre van szükségem. A kályha körül elkezdtem spaklizni és hát kong és jön le, de van ahol nem esik magától, hanem tolni kell. Mit tegyek? Ezt kaparjam le mind? És hogy lesz ez majd festhető újra? Ezt le kell símítani most már, mert így totál szétcsaptam :(
Valami védelem ide kellene a kályhához, hát szétéget mindent. Kő fal díszburkolat?
[kép]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81374) Met


Met
Topikgazda

Az újabb műanyag ablakoknál mennyire természetes hogy víz van a piros felületen? [kép]
Tegnap kicsit idevert az eső és reggel láttam a vizet.
Azért úgy kérdezem hogy újabb mert a többi ablak régi és azokban van egy plusz vájat, ilyesmi a kialakítás csak nem gumi az elválasztó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81375) Nkboy válasza Met (#81374) üzenetére


Nkboy
senior tag

Előfordul, azért van rajta vízkifolyó (nem szellőző). :)

A második képen, egy középgumi tömítéses, ablak látható, nincs összefüggés. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81376) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Földelés nélküli random alu vezetékkel szerelt vályog ház, pár éve telepítve lett lakáselosztó, szépen apránként költöznek bele a helyiségek... A konyhába le lett hozva egy 5x2,5mm²-es kábel, amiről mehetnek a konyhai gépek: mosogatógép, mosógép, elektromos sütő, vízforraló, mikró, ez-az... mivel sok a nagy fogyasztó, így a szekrényből közvetlen három fázis lett lehozva. Nyilván fi relé se ártott volna, de örülök, hogy földelés lesz a konnektorokban...

Szóval a probléma következő:
Elektromos szekrény, három kismegszakító.
Onnan az öteres kábel le a konyhába.
A fázis a fekete, barna és szürke vezetőn megy.
Ha felkapcsolom a feketének megfelelő kismegszakítót, akkor a barnán és szürkén nem jelentkezik feszültség.
Ha felkapcsolom a barnát, a feketén megjelenik ~100V, de a szürkén nem.
Ugyanez, ha a szürkét kapcsolom fel: a feketén ugyanúgy ~100V, a barna feszültségmentes.

A feketén lévő ~100V-ot próbaként beterheltem 100kOhm-mal, aminek következtében leesett a feszültség 8V-ra...

Először bekötve tapasztaltam a jelenséget (derengett a fázisceruza ott, ahol nem illett volna neki), de utána kikötöttem a wagokat és a csupasz vezetékvégeken is ráellenőriztem, úgy is jelen volt (tehát öteres kábel jön a kismegszakítóktól a szerelődobozig, toldás nélkül, és ott nincs rászerelve semmi).

No, ez mi lehet? :) Megsérült valahol a kábel? Vagy az egymás mellett haladó vezetők indukálják? Ha utóbbi, akkor a fekete miért nem indukál rá a barnára vagy a szürkére? Valami nedvesség vagy efféle okozta átvezetés? Ha az, akkor visszafelé miért nem történik meg? (barnából feketébe átvezet, de feketéből barnába már nem).

Bele lett húzva MÜ III-as csőbe, hogy ne közvetlenül a kábelt kelljen rögzíteni a padláson (így nem nyomódik annyira a PVC), illetőleg a födémben acélcsőben lett elvezetve, hogy ne rágja meg semmi (a padláson előfordulnak egerek, nyestek...). A csövön nem látok sérülést.

Előre is köszönöm az ötletet :)

[ Szerkesztve ]

(#81377) Met válasza Nkboy (#81375) üzenetére


Met
Topikgazda

Értem, tudtam hogy a nyílás nem szellőzés céljából van ott :)
A második képet azért raktam be hogy a régi ablak tokja 2 részre van osztva, nyilván akkor a víz a keskenyebbik vájatba gyűlik. Csak ilyen gumitömítéses képet találtam, fényképezni meg nem volt kedvem :B

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81378) gerisz23 válasza Mawyx (#81373) üzenetére


gerisz23
őstag

A vakolat is jön vagy csak a festék?Ha csak a festék akkor alapozni kell.De a rossz réteget le kell szedni teljesen.Alapozóval vigyázz,ha megfolyik ronda lesz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81379) gerisz23 válasza spidersoft (#81376) üzenetére


gerisz23
őstag

3 fázist ha felnyomod megjelenik mind3?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81380) spidersoft válasza gerisz23 (#81379) üzenetére


spidersoft
senior tag

Külön-külön megjelenik, igen. A számomra érthetetlen hiba miatt egyszerre még nem mertem... :D

Szóval a fekete vezetőn (amin megjelenik a 100V), ott is tud lenni rendes, terhelhető fázis, ha az ő kismegszakítóját tolom fel. Ilyenkor a barna meg a szürke feszültségmentes (nincs rajta a 100V se -- ezért nem értem... olyan, mintha csak egy irányba akarna szivárogni... félvezető nyestnyál?...). Csak a kábel tud szivárogni valahol, mert a a fekete vezeték (amin a 100V van) egyik vége a konyhában szabadon fityeg, a másik meg be van kötve a kismegszakítóba. Toldás a kábelben nincs...

[ Szerkesztve ]

(#81381) Mawyx válasza gerisz23 (#81378) üzenetére


Mawyx
senior tag

[kép]Főleg csak a festék, de nem a legfölső, hanem 3 színt látok. A fal hepehupás lett, eddig síma volt, nem festhető így. A kályhacső falba csatlakozásánál a körív mentén meg potyog ki a vakolat körbe.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81382) pjen válasza spidersoft (#81380) üzenetére


pjen
félisten

Kössél le minden elmenő kábelt a kismegszakítókról,úgy mérjél a csavarokon.

(#81383) sketchifun válasza spidersoft (#81380) üzenetére


sketchifun
senior tag

Első, és legfontosabb.

A fázisceruzát dobd ki a francba.

Multiméterrel mérsz? Át tud verni, a legkülönfélébb okokból.

Tegyél a konyhai végekre egy-egy wagót, hogy ne érhessenek össze, és kapcsold fel mindet.

Nagy bajt nem tudsz csinálni, ha zárlat van, a megszakító úgyis leold. Ha nincs, a mérés volt hibás, a kábelnek kutya baja.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#81384) spidersoft válasza pjen (#81382) üzenetére


spidersoft
senior tag

jogos :K ha lezajlik a főzés, csinálok áramszünetet és megnézem. ha ott is megjelenik, akkor a kismegszakító húz át vagy oldalra a másik kismegszakítóba, vagy a DIN sínre. Elvileg egyiknek se volna szabad megtörténni... :D arra gondolok még, hogy pár hónapja volt egy villám, ami pár házzal odébb csapott be és az egyik fázison lévő dolgokat elkormolta az utcában mindenütt, lehet a kábelnek is odavágott, vagy a kismegszakítónak. A multiméterem elvileg elmér 60 MOhm-ig, de az ő aprócska feszültségén nem biztos, hogy jelentkezik átvezetés...

[ Szerkesztve ]

(#81385) canniball válasza r.levente75 (#81355) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, pont az ár (és az idő) miatt került képbe a festés, még ha a színezés jobban is mutatna, hiszen az passzolna a ház homlokzatához.

De ha a festék eltávolítása ilyen macerával járna akkor mindenképp jól átszámolom a többi kiadást, hátha ki tudom sakkozni a színezésre valót.

Mindkettőtöknek köszönöm a válaszokat!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81386) ALI_G


ALI_G
veterán

Vasaroltam ket fali csatlakozot a lidlben. Az elso ilyen cserem. Lekapcsolom a fokapcsolot, mielott barki figyelmeztetne :D
A kerdes annyi, hogy L es N van az aljzaton. L a fazis es N a null? Lehet ugyanez van a mostanira is irva, de meg nem szedtem szet.
Azt viszont mar most latom hogy 1 mm híján nem fer be a belso resze :(

[ Szerkesztve ]

(#81387) pjen válasza ALI_G (#81386) üzenetére


pjen
félisten

Valószínű, hogy, az van rajta. Ha nem az sem gond, csak föld legyen jó helyen. Már ha egyre gondolunk.

(#81388) spidersoft válasza sketchifun (#81383) üzenetére


spidersoft
senior tag

A fekete vezeték mindkét végét felszabadítottam (egyiket kiemeltem a kismegszakítóból, a másikat kivettem a wagoból), feszültség alá helyeztem a rendszert: a fekete vezetékben ugyanúgy megjelent a delej... a lekapcsolt kismegszakító végén nem, így valószínűleg nem ott a hiba. A fekete vezeték és a másik négy között 200MOhm-os méréshatárban sem mérek átvezetést (tehát a föld és nulla felé sem), persze a kicsi feszültségen, amit a multiméter diktál... majd próbálok szerezni valahonnan egy erre a célra alkalmas gépet kölcsönbe (vagy szakembert, aki rá tud mérni), mert így, hogy egy kábel mindkét vége szabadon van, és mégis feszültség van benne, nem alszok nyugodtan... nem szeretnék lakástüzet.

Ugyanezt megjátszottam kíváncsiságból a szürke és a barna vezetékkel is: hiába adok a feketére feszültséget, a mindkét végén megszabadított szürke vagy barna vezetékben nem mérek feszültséget. Ez ugye egy öteres kábel, mindhárom fázis egymáshoz közel fut egy bontatlan burkolatban... sérülést nem láttam rajta, ahogy végigfutottam a padláson a kábelt. Szóval nem értem.

Ha van ötleted, hogy mi okozhatja ezt, akkor szívesen meghallgatom. Én a múltkori villámra tippelek, hogy valamit összekócolt a PVC anyagszerkezetében :) 100kOhm-mal terhelve ezt a kósza 100V-ot (dugvillába beleraktam egy ellenállást), a feszültség leesik 8V-ra, szóval teljesítményt nem tud leadni (fél milliwatt, ha jól számolom), de nem hagy nyugodni, lehet később "utat nyit" magának az ionizálás. Nem esne jól most kicserélni 15m kábelt, de ha muszáj lesz, hát muszáj lesz. Előtte azért nyilván jó lenne rámérni, hogy a kábelnek van-e valami baja, vagy ez most mi. :U

(#81389) csemberlen válasza spidersoft (#81388) üzenetére


csemberlen
őstag

Sima "áthallás" ne foglalkozz vele.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#81390) gerisz23 válasza Mawyx (#81381) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezt újra kell glettelni.Glett alá mély alapozó. Kályhacső elég furán ált már az első képen is...Ott visszakell javítani előbb a bevezető csövet.Idővel bármit csinálsz vele újra kimozdul a hőtágulás miatt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81391) gerisz23 válasza spidersoft (#81388) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha tudsz szerezz szigetelésvizsgálót,azzal tudod magad megnyugtatni.
Láttam már ilyet de az bontott kábel miatt volt,ott csere volt az egész rendszernek.
A szigetelés vizsgáló nem hazudik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81392) Mawyx válasza gerisz23 (#81390) üzenetére


Mawyx
senior tag

Glettelni kell vagy símító vakolattal inkább az egész falat mint építkezésénél?

Borzasztó ez a benti kályha dolog, de muszáj. Ott a kályhacsövet ahol bevonul a falba hogyan tudom szépen helyrehozni?

Ez a falburkoló birja-e a hőt, ez jó lenne-e a kályha mögé a falra? [link] A csemperagasztó birja-e a hőt vagy lepotyog, amit felrakok? A repedés nem baj, hisz eddig a falon is volt bőven, a falburkolón kevésbé feltűnő, csak ne essen le, ne égjen szét, ne máljon szét.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81393) Ferike81 válasza macilaci78 (#81212) üzenetére


Ferike81
senior tag

Vettem pvc-t is fóliát is. Egyik sem az igazi. Nem igazán tetszik. Most újabb agylövésem támadt. Homokfúvott üveg felragasztva, úgy hogy a matt oldala lenne kívül. Nem látszik rajta annyira a vízcsepp, homogén felület, és vízálló is. Járható, vagy felejtsem el?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#81394) gerisz23 válasza Mawyx (#81392) üzenetére


gerisz23
őstag

Glettelni mindenképp kell,ha nagyon mély hibák vannak rajta akkor lehet vakolni is.
Kandalló mögé lehet kapni hőtükröt,pontosan nem tudom mi a neve.A lényege hogy nem ég tőle szét a fal.Amúgy én messzebb tenném a kandallót a faltól,10-20cm is sokat segít.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81395) Mawyx válasza gerisz23 (#81394) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor már benne lesz a nappaliban és nem lehet tőle eljárni, így is kerülgetni kell és rettentő ronda lenne ha ilyen cső építmény még kintebb is lógna és valami szép burkolat kellene, mint amit linkeltem, nem szeretnék egy ezüst fóliát nézegetni a modern nappaliban, csak nem tudom az birja-e a hőt meg a csemperagasztó birja-e.
[kép]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81396) macilaci78 válasza Ferike81 (#81393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem savmart üveg van a konyhaajtóban a tűzhely mellt. Nagyon meglátszik minden a mart felén és takarítás után is mintás. Kérj üvegestől egy tenyérnyi mintát...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81397) gerisz23 válasza Mawyx (#81395) üzenetére


gerisz23
őstag

Csempét nem akarsz ragasztani a falra?Az még a hőt is tárolná esetleg.
Flexibilis ragasztó szvsz kikell bírja,csak valami márkásat kell venni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81398) Mawyx válasza gerisz23 (#81397) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ez nem csempe? [link]
Az én fogalmaim szerint a csempe, járólap, padlólap, falburkoló, metlaki egy és ugyanaz, ami valami kemény "kőműveskedni kell" típusú cuccot jelent, ami nem szőnyeg és nem linóleum. De ha már így kérdezed, akkor valószínűleg ez nem csempe.

Esetleg Delap? Hőállónak írják, csak mecerás felrakni, hogy olyan kis darabok. [link]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#81399) gerisz23 válasza Mawyx (#81398) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezek us jók lehetnek,de kérdezz rá boltban hogy mennyire bírják a közvetlen hőt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#81400) Ferike81 válasza macilaci78 (#81396) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ok. Nekem itt csak a mosdók mögé ragasztanám. Nem érné annyi zsír. Kérek egy darabot és meglesem. Köszönöm szépen!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.