Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#81451) philoxenia válasza Nkboy (#81449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Beton nélkül... Olyan mintha vennél súlyzókat és a csomagolás súlyával számolnál...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81452) r.levente75 válasza dodopek (#81446) üzenetére


r.levente75
addikt

Dobj be egy képet ami látszik a teljes nyílászáró. Eloszlanak a kételyek...

[ Szerkesztve ]

(#81453) philoxenia válasza dodopek (#81450) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a falnyílás mérete marad, akkor úgy látom, nem teherhordó. Felülvilágítós nyílászárók?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81454) macilaci78 válasza Nkboy (#81449) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Linkelnéd a 4 méterest?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81455) Nkboy válasza macilaci78 (#81454) üzenetére


Nkboy
senior tag

Porotherm gerenda 4 m

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#81456) AXisBOLD válasza macilaci78 (#81422) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Porta Doors
Dekor tok, festett lap

(#81429) dh66e: hát nem állapodtunk meg, csak hogy beépítik. tanulópénz megvolt...

viszont abban sem, hogy az ajtók 1-2 milire mozognak, megjegyeztem, hogy ezzel kezdeni kell valamit, erre hogy ennek még örüljek, ez a kisebbik rossz, de már 1 nap használat után is nagyon zavaró, meg ha 5-ből 1 sikerült passzentosra a maradék 4 miért nem...?

Holnap hívom Őket, a szilózást meg megoldom én utána.

Aurea mediocritas

(#81457) zoli03 válasza seadrone (#81436) üzenetére


zoli03
őstag

Ahhoz, hogy ennél a fém polcnál esztétikusabb fa polcot csinálj, nem lesz elég egy dekopírfűrész, meg tapasztalat is kell hozzá.

(#81458) dh66e válasza AXisBOLD (#81456) üzenetére


dh66e
veterán

Pikk pakk kihúzod te is akrillal.

A mozgást úgy érted hogy amikor be van csukva elrúg az ajtó a toktól a zár felöli oldalon?

(#81459) AXisBOLD válasza dh66e (#81458) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen, pontosan.

tudnak majd ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#81460) dodopek válasza r.levente75 (#81452) üzenetére


dodopek
addikt

Holnap reggel próbálok egy értelmes képet lőni.

(#81453) philoxenia
Felül marad a szélesség. Alul kell vagy 10-10cm bontani az ajtó két oldalán, mert egy szárnyas Napsugár ajtóhoz széles, két szárnyashoz meg keskeny. Úgy lesz, hogy felül 3 fix ablak, alul bukó/nyíló-ajtó- fix ablak. Nem értek hozzá, de hogy hogy nem teherhordó az a falrész, ha felette végig ott megy a tető, és arra a tégla sorra fekszik fel?

(#81461) macilaci78 válasza Nkboy (#81455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor jól láttam, hogy az előző linken nem láttam. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81462) dh66e válasza AXisBOLD (#81459) üzenetére


dh66e
veterán

Az az én ajtajaimon is megvan egy mm körbe engem nem zavar mert így legalább nem koppan akkorát ha huzat van vagy ha valaki bevágja (a gumittömítés tompítja).
Nem hiszem mert az ajtózár fogadóját azaz a zárlemezt nem fogják tudni beljebb rakni.Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#81463) eszmilan válasza Nkboy (#81455) üzenetére


eszmilan
tag

Ez födémgerenda, nem áthidaló.

4 méteres nyílásra én 25x50 -es monolit gerendát szoktam tervezni két végén 25x25 monolit vasbeton pillérrel.

Valami nem stimmel ezzel a nyílással.

(#81464) Morris válasza AXisBOLD (#81416) üzenetére


Morris
veterán

Polisztirol díszléc?
Én azt raktam. Szebb mint a sziló.

(#81465) AXisBOLD válasza dh66e (#81462) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értem, köszi.
hát az 5 ajtóból 1 tökéletes, 1-nél tényleg csak 1 mili a mozgás, viszont a másik háromnál a több, 2-3 mili már sok szerintem, mindenesetre zavaró :)
meglátom mit tudnak tenni, mindenesetre az egyik így egy nap után már nem záródik, a nyelv nem éri el a zárlemezt, szóval mindenképpen jönniük kel.

(#81464) Morris: biztos szépen meg lehet oldani úgy is, de minimalista párti vagyok, ahhoz jobb a sziló, bármennyire is gány.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#81466) macilaci78 válasza AXisBOLD (#81465) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A zárlemeznek van egy kis hasa, abból csiszolva tudsz állítani.
A másik hibaforrás, hogy a zárnyelv és a zárlemez nincsenek vonalban, az ajtólap magasságán kell állítani.
Harmadik, hogy az ajtótok síkja nem párhuzamos az ajtólapéval. A sarkok közti távolság azonos?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81467) Morris válasza AXisBOLD (#81465) üzenetére


Morris
veterán

Én is az vagyok.

(#81468) AXisBOLD válasza macilaci78 (#81466) üzenetére


AXisBOLD
addikt

esetemben ha abból csiszolnánk, akkor csak még jobban mozogna, pont hogy valamit még be kellene tenni, hogy jobban tartsa, de nem tudom van-e erre megoldás... :F

ez lenne e legegyszerűbb, mármint meggyűrűzni a zsanérokat, de "sajnos" egy vonalban vannak. szerk.: egy kicsit talán lejjebb van a nyelv mint a zárlemez hasa, talán ezzel lehet majd valamit mókerolni, de 1-2 mili lehet csak, szóval nincs totálisan rossz helyen, hogy hogy egyértelműen ez legyen a hiba.

végig ott voltam a beépítésnél, minden be lett vízszintezve, de most is megnéztem, szépen illeszkedik, nem mértem le, de szemmel nem lehet észrevenni eltérést.

(#81467) Morris: akkor meg tudnád mutatni, hogy milyet tettél fel? :)

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#81469) philoxenia válasza dodopek (#81460) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ajtó semmiképp nem tarthatja a tetőt, fölötte a nyílás át kell legyen hidalva valamivel, akár fa, akár betongerendával. Az elképzelhető, hogy a téglasort az ajtó/ablak fölött az ajtóra/ablakra ráhelyezett deszka tartja, de a tető odaeső terhelését biztosan kiváltották valamivel. Tippre mellé van falazva a gerendának.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81470) Morris válasza AXisBOLD (#81468) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom mennyire látszik. De hogy a full igénytelen szilónál sokkal jobban néz ki, az tuti

[ Szerkesztve ]

(#81471) runner 125 válasza Morris (#81470) üzenetére


runner 125
nagyúr

Muszáj volt polisztirol lécet alkalamzni? :F

Nagyon durván görbe falnak kell ahhoz lenni, vagy nem értem, az ajtókeret szegője azon felén nem fóliázott, ahova raktad a szegőt?

Tavaly raktam már be két új CPL fóliás ajtót én is, igaz új közfalakra, és tökéletesen felfeküdt mindent pontján, viszont én 100% h ha olyan problémába ütköznék (régi falnál fogok is), h valahol eláll a tok, festhető szilóval fogom kikenni, és a falszínre lesfestetem. Szerintem sokkal ízlésesebb, és kevésbé feltűnő.

[kép], [kép]

A laminált szegőin nem gondolkodtál, h gérbevágva rakod le és nem fordítóval?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81472) Morris válasza runner 125 (#81471) üzenetére


Morris
veterán

Sajnos ferde a fal. Kénytelen voltam így eltakarni. Ráadásul a tok még így sincs függőben. Ha függőbe rakják, akkor 2 centi lett volna felül.
Plusz az ajtók hamarabb kerültek be, mint a laminált padló. Így ott is trükközni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#81473) macilaci78 válasza AXisBOLD (#81468) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a nyelv lejjebb van, akkor a kilincsnél fogva emeld meg a csukott ajtót. Egyrészt hallanod kell, ahogy beugrik a helyére, másrészt csak húzással nem tudod majd kinyitni. Ha ez így van, akkor az ajtólapba csavart pántok állításával tudod a lap szögét befolyásolni. A felsőt egy fordulattal beljebb, az alsót eggyel kijjebb próbáld meg.

A másik lehetőség, hogy van állítható zárlemez, de elég macerás lesz olyat találni, ami a meglévő helyére passzol.

Morris: ez is egy vélemény, te meg azt fogadd el, hogy nekem ez így nem tetszik.

runner 125: és ha lapjára vágta volna gérbe és lefordítja a padlóhoz, akkor nem is kellett volna szilózni az ajtó mellett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81474) pjen válasza macilaci78 (#81473) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem ezt az ajtót,de a zár lemezt nem lehet picit lefelé megreszelni,vagy a zár nyelv aljából leszedni egy kicsit.Akár ferdén.

(#81475) macilaci78 válasza pjen (#81474) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De, az is megoldás. A zárlemez elég magas, ha kell, a mögötte lévő tokból is kireszelhet. Az a tapasztalatom, hogy kézi erővel lassan halad, Dremellel fognék hozzá, leszerelt zárlemezzel.
De a reszelésre egyszerűbb alternatíva a pántok igazítása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81476) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Na sikeresen kifestettem. Supralux részemről ajánlott, jól fed és szárad.

Kérdés.

Az előző lakó igazi barom volt. Mindent összekent falfestés során. Kapcsolók, ablak ajtó keret, padló, szegély stb... Ilyet nem látni minden nap.
Hogy tudom ezt eltüntetni? A kapcsolókat pl leszedném és úgy esnék neki. Vegyszeres megoldás is jöhet akár. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81477) dh66e válasza pjen (#81474) üzenetére


dh66e
veterán

Egy használt ajtónál ez ok, mondjuk az is a gányolás kategória,de ez egy frissen beépített ajtó a kollégánál,kijönnek állítanak rajta és kész.

(#81478) Met válasza MADcat (#81476) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha vízbázisú festéket használt akkor nedves mikrószálas rongy és türelem...
Lehet még nedves mosogató szivacs dörzsis felével de az karcolhat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81479) tomazin válasza MADcat (#81476) üzenetére


tomazin
veterán

de sajnos nem ritka az ilyen eset. van aki még a szekrényt sem tolja odébb, mert minek.
nálam sima vízbe beáztat egy fél napra, majd után körömkefe.

[ Szerkesztve ]

(#81480) macilaci78 válasza MADcat (#81476) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vízbázisú festék, a műanyagokat áztasd be, fogkefével sikáld...
Ajtó, ablak, stb óvatosan, fel ne ázzon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81481) dh66e válasza AXisBOLD (#81465) üzenetére


dh66e
veterán

2-3 mm az sok valóban ezt oldják meg ők ahogy tudják. Amelyik nem záródik annál a pánton fognak állítani az sima ügy. A lényeg hogy ne bréheld ne nyúlj hozzá a garancia így él.

(#81482) MADcat válasza tomazin (#81479) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek!
Mondom ilyet ritkán látni...
Akkor kövön is áztassam be és mondjuk gyökér kefe? :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81483) tomazin válasza MADcat (#81482) üzenetére


tomazin
veterán

Jah olyan helyen ahol nem tudod áztatni oda a csoda szivacs a megoldás. (kínai topicban mintha láttalak volna, úgyhogy elvileg tudod mi az). ha meg nem és meg tudjuk oldani akkor adok, mert gondolom nem 1-2hónap múlva kell.

(#81484) Met válasza tomazin (#81483) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem a csodaszivacsot hamar szétszedi a festék.
Kőre jó a mosogató szivacs dörzsis fele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81485) tomazin válasza Met (#81484) üzenetére


tomazin
veterán

persze, de ablak, ajtó, fal, meg olyan helyek ahol nem tudja feláztatni oda jobb, mint nedvesítgetni.
nekem volt ami csak azzal jött le, pedig nyomtam a dörzsit, körömkefét mint süket a csengőt.

(#81486) MADcat válasza tomazin (#81485) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Rossz hírek, rossz hírek..

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81487) Met válasza MADcat (#81486) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha van kéznél, a denaturált szeszt kipróbálhatod. Külsőleg ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81488) MADcat válasza Met (#81487) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kérem a macitól 🤓

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81489) macilaci78 válasza MADcat (#81488) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tőlem? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#81490) MADcat válasza macilaci78 (#81489) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Met. Avatar. Maci. Vodka! :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81491) tomazin válasza MADcat (#81490) üzenetére


tomazin
veterán

na már az sem mindegy kitől van a pia? :DDD

(#81492) dodopek


dodopek
addikt

Kicsit sötét, de ilyen képet sikerült csinálni :

Sajnos a falba nem nem látok bele, így nem tudom mi tartja a terhet. :-(

(#81493) Met válasza dodopek (#81492) üzenetére


Met
Topikgazda

A vakolatot leszedheted, félig már úgy is lent van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#81494) dodopek válasza Met (#81493) üzenetére


dodopek
addikt

Felhívtam a volt tulajt, hátha Ő többet tud, bár Ő is "csak" itt nőtt fel, nem Ő építette, és azt mondja, hogy úgy emlékszik van áthidaló, de nem teljes fal szélességben. Anyagát nem tudja megmondani, de szerinte élére állított (?) gerenda van benne + egy tégla sor...

(#81495) ttower


ttower
aktív tag

Sziasztok

Konyhafelújítás alatt szeretném kicserélni a vezetékeket és új kiállásokat létesíteni a pult fölé. Van egy elképzelésem, de nem tudom méretügyileg mennyire állja meg a helyét.
A falakba 20as mü II csöveket gondoltam mert nincs kedvem/lehetőségem hajlítgatni a mü III-ket. Három kör jönne be a konyhába, 1 a hűtőnek és villanysütőnek (főzőlap gázos) 2.5ös MKH-val, a 8 konnektornak a munkapult fölött + mosogatógép szintén 2.5 MKH, illetve a világításnak (led égő + ledsorok) 1.5 MKH. Itt kérdés hogy a mosogatógépet áttegyem e inkább a sütő/hűtő körre vagy maradhat a konnektorok mellett?
A másik hogy a kábelek méretezése megfelelő e (16os schneider biztosítékot terveztem mindkét kétésfeles körre és tízeset a villanyra), illetve a két kétésfeles kör mehet e közös földdel az elosztódobozig vagy húzzak 3-3 eret mindkettőnek (nem azon az egy éren múlik, csak annyival kevesebbet kell végigrángatni a csövön).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#81496) eszmilan válasza dodopek (#81494) üzenetére


eszmilan
tag

Mi a terved vele? Ha ezeket a nyílászárókat kibontod le fog jönni az egész.
Én úgy saccolom, hogy úgy van rajta a födém, hogy ide pont nem terhel.
Valószínűleg a nyílászárókat berakták és simán ráfalaztak.
Helyileg hol van ez?

(#81497) pjen válasza dodopek (#81494) üzenetére


pjen
félisten

Lehet benne a tégla sor mögött akár egy I gerenda is.

(#81498) philoxenia válasza dodopek (#81494) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt saccoltam én is. Ilyen, vagy ilyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#81499) AXisBOLD válasza Morris (#81470) üzenetére


AXisBOLD
addikt

látszik, tényleg jó, köszi az ötletet!

(#81473) macilaci78: sikerült beállítaniuk mindet, azért köszi a tanácsokat! Lehet később hasznát veszem :K

(#81481) dh66e: ahogy írtam sikerült, de ja, amíg megvan a gari egy imbuszt nem veszek elő, kis túlzással... :)

köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#81500) dodopek válasza eszmilan (#81496) üzenetére


dodopek
addikt

Helyileg Bagon van. Konkrétan a nyílászárók cseréje lenne a terv, de nem hajlandóak beépíteni, mert nem tudják, hogy van e bármilyen áthidaló. Most szakembert keresek, aki tudna rá valamit mondani.
Szerintetek mennyiért lehet egy ilyet nyílászáró kompatibilissé tenni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.