Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71551) Melack válasza seadrone (#71550) üzenetére


Melack
veterán

Nálam egy vasúti síndarab helyettesíti :( De nem tudnám hová tenni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#71552) macilaci78 válasza seadrone (#71550) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem ingyen elvihető, akkor ebben a topikban nincs helye.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71553) Met válasza Ace Ventura (#71549) üzenetére


Met
Topikgazda

Valamennyit biztos, majd számolj be róla :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71554) philoxenia válasza seadrone (#71550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Távolságfüggő is még ingyen is, nem írtad merre van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71555) seadrone


seadrone
őstag

BP-n.

ááá, akkor inkább beolvasztom, és csinálok belőle egy vastrónt :D

(#71556) philoxenia válasza seadrone (#71555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...egy kinder figurának? Az eredeti vastrón hatalmas lett volna, csak a sorozatban nem valósult meg...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71557) seadrone válasza philoxenia (#71556) üzenetére


seadrone
őstag

a törpének jó lesz :)

na befejeztem az offot :)

(#71558) eszmilan válasza runner 125 (#71548) üzenetére


eszmilan
tag

Kösz a leírást, úgy látom ez így egy vagyon lenne kiépíteni, úgyhogy marad a termosztatikus szelep, azt is be lehet lőni nagyjából jóra.

(#71559) Ace Ventura válasza Met (#71553) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Örültem volna előtte valami pozitív tapasztalatnak :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71560) Met válasza Ace Ventura (#71559) üzenetére


Met
Topikgazda

Valamennyit fog rajta az biztos.
Igazából mindenki kérdezi de nincs visszajelzés hogy amikor megcsinálták mennyit csillapít.
Ilyen rezgés elnyelő rendszert tegyél fel amit javasol a profilgyártó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71561) djculture válasza ALI_G (#71462) üzenetére


djculture
félisten

Simán megcsinálják az elpusztíthatatlan cucc.

[ Szerkesztve ]

(#71562) eszmilan válasza Ace Ventura (#71559) üzenetére


eszmilan
tag

Jó a sima gipszkarton is. Itthon egy ajtó helyét tömtük be üveggyapottal jó 20-30 cm vastagon, egyik oldalról a gagyi vetemedett ajtó, másik oldalról 10-es OSB és nem lehet úgy üvöltetni a zenét, hogy egy pisszenés is áthallatsszon még éjszaka sem.

(#71563) ALI_G válasza djculture (#71561) üzenetére


ALI_G
veterán

Hetfon jonnek megnezni, en is drukkolok :))

(#71564) Ace Ventura válasza eszmilan (#71562) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos nekem 5-6 cm-nél nem lehet vastagabb réteget feltenni, pedig 10-et én is felpakolnék biztos, ami tuti alapon.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71565) Chaser válasza Ace Ventura (#71564) üzenetére


Chaser
titán

5cm rockwool xd 10cm üveggyapotot biztos tud, hangszigetelő kartont plafonra csak úgy tudod felrakni ha nagyon sűrűn rakod a profilokat és végig merevítőzöd, bár sztem a 12kg/nm+ a gyapot tömege még úgyis necces, az falakra való, ha nagyon hatékony akarsz lenni és kicsi a vastagság ragassz első körben parafát a mennyezetre, de az már pénzes történet, viszont magában sztem 1cm lefed 5cm rockwool xd-t mint már mondtam, de ha mindenképp kartonozni akarsz akkor 2-3mm-es tekercset ragassz a mennyezetre és úgy a karton szerelvény gyapottal, 9,5mm-es normál kartonnal, ezek nem csak a beszédhangot fogják likvidálni

szerk: őket hívtam múlt héten, elsőre felvette a leányzó, aztán megbeszéltük mikor hívom, hívtam nem vette fel, azóta is hív ( : égi jelnek tekintettem, szóval a kartonos megoldást likvidáltam is, nálam marad parafa a válaszfalaknál

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71566) Ace Ventura válasza Chaser (#71565) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Közben megnézegettem a parafát is (csak expandáltat találtam, nem tudom az jobb-e), mert kiszámoltam, hogy a kartonozás súlya tényleg húzós lenne.
Parafából 20-30 mm még beleférne árban. Azt sima plafonra milyen módszerrel lehet feltenni?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71567) Chaser válasza Ace Ventura (#71566) üzenetére


Chaser
titán

20-30mm-es parafának nm-e hasraütve 12-20e ft, az expandáltnak utánanézek az olcsó, hálózva és glettelve uo. mint a kartonozott fal, mivel könnyű felragasztod és kész, van direkt parafa ragasztó, de ha nem tévedek nagyot nagyon sok ragacs jó hozzá
ha 9,5mm-es standarddal kartonozol az 5-6kg/nm, + a szerelvények és a gyapot, az annyira nem vészes, 90kg/m3, ha jól számolom 5 centinél 4,5kg/nm, összesen 13-15kg/nm szerelvényekkel, parafa max 1kg lehet nm-enként 1 centinél, de majd telefonálgatok expandált ügyben
összességében ha munkadíjat beleszámolod még olcsóbbra is jön ki mint a karton és nem jár nagy ganajjal és zajjal'
eddig mennyezet kérdőjeles volt, de megcsinálom azt is, bár felettem egy lassan 100 éves öreg néni lakik '38 óta:) a lényeg itt inkább én ne zavarjam ( :

szerk: dekopírral vágott már valaki fém profilokat kartonhoz? flexnek nem tetszik a hangja meg az égett fém szaga se:) pár helyen kénytelen vagyok kartonozni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71568) Ace Ventura válasza Chaser (#71567) üzenetére


Ace Ventura
addikt

1nm expandált parafa 3600 Ft/nm áron kapható.
Ha a parafás verziót választom, akkor nem kartonoznék rá. Simán hálózható, glettelhető?
Sajnos most reggel vettem észre, hogy van egy gázcsövem a konyhába, amitől nem fér még el az előre kigondolt 5 cm gyapot+karton, szóval egyre valószínűbb, hogy maradnom kell a parafánál, de valahogy az anyag vastagságával van problémám, hogy a 2-3 cm sem fog meg semmit. Aztán lehet, hogy csak bebeszélem magamnak :)

Igen, létezik fémhez való lap, nyugodtan csinálhatod.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71569) macilaci78 válasza Ace Ventura (#71568) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A parafa nem nedvszívó, a többi fától eltérő ragasztója és lakkja van. Nem tudom, milyen glett áll meg rajta.
Itt lehet kérdezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71570) Chaser válasza Ace Ventura (#71568) üzenetére


Chaser
titán

A 2cmes expandalt, de van ami nem expandalt, az sokkal dragabb, kulonbseget meg nem tudom de hetfon telefonalgatok, glett ugyben is, szilikon alapu tortenetre gondolok amivel lehet ragasztani, haaonloan mint a nikecell lapokat, ebbol a szempontbol egyformak
Olvass, kerdezz utana, 40 millio legbuborek/nm, nem veletlen van belole 4mm-es padloburkolat is, az expandalt ipatibb lehet es ilyen aron biztos kevesbe jok a tulajdonsagai, nem expandalt 6-7e/nm/1cm
Nem veletlen draga, vizallo ho es hangszigetelo kis vastagsagban, ezt semelyik anyag sem tudja, es nem kell a kis vastagsagtol felni, az csak egy a sok fontos tulajdonsag kozul ami meghatarozza az anyag ho es hangszigeteleset

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71571) canniball


canniball
nagyúr

Olyan fóliát keresnék amit az üvegre belülről felragasztva olyanná varázsolja azt, hogy kintről nem lehet belátni de bentről kifelé igen. Nekem egyből a filmekben látott kihallgató szobák ugrottak be ahol belül tükör az üveg így rákerestem a tükörfóliára viszont mint kiderült az más. De akkor mit keressek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71572) föccer válasza canniball (#71571) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyen nincs. A fényforrás irányába mindig átlátható marad. Ergó ha a szobában világos van, odakint meg sötét, akkor belátnak. A filmekben is "csak" egy tükröződő fólia van fent, de a mögötte állóknak mindig sötétben kell lenniük.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71573) Chaser válasza canniball (#71571) üzenetére


Chaser
titán

Sztem nem letezik ilyen, a gyarilag ilyen reteges ablakoknal is kb 10cmrol mar be lehet latni, ha nem kertes hazhoz keresel foliat akkor nem jo, es az is jelentosen levesz a bejovo fenybol
A filmekben latott csodaknal sztem a megfelelo fenyviszonyokkal erik el h az egyik oldalrol ne lehessen rajta atlatni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71574) föccer


föccer
nagyúr

Marad szűk fél zsák Adesilex P9 ragasztó és szűk fél zsák novoplan maxi aljzatkiegyenlítő. Van még 5 tábla 5 cm kőzetgyapotom. Ha kell valakinek szóljon, viheti.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71575) Melack válasza föccer (#71574) üzenetére


Melack
veterán

Az 1 tábla az mennyi méretre?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#71576) föccer válasza Melack (#71575) üzenetére


föccer
nagyúr

60*100 cm

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71577) macilaci78 válasza canniball (#71571) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy a többiek is írták: a lakásban világos van, kint meg sötét, akkor vagy belátnak, vagy te se látsz ki.
Ha kint világosabb van, akkor a belátást már jócskán lehet korlátozni úgy is, hogy azért fény még jusson be.

Hővédő fóliákra keress rá, komolyabb cégeknél van táblázat arról, hogy a fóliák mennyire tükröződnek és mennyi fényt engednek át. Őket hívd fel az igényeiddel és majd megmondják a tutit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71578) Met válasza Chaser (#71567) üzenetére


Met
Topikgazda

Lemezvágó olló?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71579) Chaser válasza Met (#71578) üzenetére


Chaser
titán

Nem akarok komplett epitoipari vallalkozast nyitni ha nem muszaj ( :

Ace Ventura koszi ezt nem lattam, tudom h van femvago lap hozza, egy evig azzal vagtam fat ( : semelyik mesternek nem tunt fel, anno mikor vettem levettem egyet a polcrol es kesz, nem gondoltam h van femvago is, multkor eltort, a neni mondta ez femvago, a favago tenyleg hatekonyabban viszi a fat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71580) Ace Ventura válasza Chaser (#71579) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én a nyáron kb 200 lyukat fúrtam ki fába egy betonfúró szárral. Kicsit nehezen ment, de én se vettem észre :)
Lassabban készült a kerítés, de meglett :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71581) föccer válasza Ace Ventura (#71580) üzenetére


föccer
nagyúr

Auch. Normális? 500 Ft egy fúrószár fához, egy jobb is megáll 1000 Ft-ből. Mi a pöcsnek szenvedtél vídiással?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71582) philoxenia válasza föccer (#71581) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az volt otthon? Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...Fúrószár... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71583) föccer válasza philoxenia (#71582) üzenetére


föccer
nagyúr

De bakker 200 db lyukat... :D Azért amennyi időt pluszba elcseszett a szenvedésre bőven el tudott volna menni venni egy normális fúrószárat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71584) philoxenia válasza föccer (#71583) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van aki élvezi az ilyesmit. Nálunk az ácsok csak a vidiással fúrtak a beütős dübelhez... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71585) Chaser válasza Ace Ventura (#71580) üzenetére


Chaser
titán

fordítva lett volna izgalmas ( :

szerk: standard erkélyajtónál meg lehet azt játszani, hogy átfúrni a kilinccsel szemközti oldalát és áttenni rá a kilincset?
nekem jobbos kellene, de másik oldalon a kilinccsel ( : külső ajtónak megy a bejárati elé, legrosszabb esetben csináltatok, de obiban egész korrekt áron van kész, méretre is okés
- kökinél most lett kész az ajtó bemutató, jobbos-balos téma nem megy aki címkézett, össze-vissza van minden:d tegnap hoztak nekem egy jobbos ajtót, mire ideért balos lett...:) -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71586) föccer válasza Chaser (#71585) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lehet átrakni. A vasalattal mit csinálsz?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71587) Chaser válasza föccer (#71586) üzenetére


Chaser
titán

nem értek hozzá, ezért kérdem:)

egész jó leírás expandált parafáról

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71588) Land


Land
veterán

Vettünk pár hónapja a panel lakásunkba Nívó ajtót. Eléggé huzatos a lépcsőház és valamiért szinte folyamatosan sípol, fütyül az ajtó. Milyen megoldást tudtok erre?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#71589) föccer válasza Land (#71588) üzenetére


föccer
nagyúr

A beépítés után körbe rendesen kifújták habbal? Alul, a küszöb alatt nem szokták, azt lehet pótolni, talán javul a helyzet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71590) Met válasza Land (#71588) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a tok és a fal között szelel és nagy a rés, az említett purhab és/vagy sziló.
Ha az ajtó szárny és a keret között akkor purfix.

De mivel pár hónapos, ne piszkáld, hívd vissza őket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71591) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnék venni egy kapaszkodót, foggantyút a padlásfeljáróba, mert nem túl könnyű felmenni, lejönni. Pont kézre esne egy kapaszkodó, amit az egyik tetőgerendához tudnék erősíteni. Már ha ilyet lehet. Azonban nem találok ilyet a barkácsáruházakban. Hol kapok ilyet? Kb olyan kellene mint az autókban a majrévas, s bár bontóból könnyű lenne, de kicsit tré :))

(#71592) föccer válasza ALI_G (#71591) üzenetére


föccer
nagyúr

Fürdőszoba felszerelések között keress. Bármelyik barkácsárúházban vagy szerelvényboltban kaphatsz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71593) Ace Ventura válasza föccer (#71581) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mint ahogy írtam, nem vettem észre, csak annyit, hogy nehezebben megy :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71594) föccer válasza Ace Ventura (#71593) üzenetére


föccer
nagyúr

Én egyszer (vagy 20 évvel ezelőtt) jártam úgy ,hogy egy vídiás fúrószárat szidtam mint a bokrot. Hasonló mennyiségben fúrtam téglákat, alig vitte, döcögött. Szar ez a bosch szár, kukába vele. A végén jöttem rá, hogy mindvégig fordított irányba forgott az ütvefúró... :D

"Szar" Bosch fúrószár, még így is elvitte... :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71595) Ace Ventura válasza föccer (#71594) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az se rossz :) Az öreg bosch. Nekem bit készletem van tőlük, elnyűhetetlen.

Múlt héten kérdeztem itt a fórumon, hogy valami gond van a csengővel, amit vettem, mert folyton kinyírja az elemet. Nem is mertem itt elmesélni, de azóta már vettem 2 másik fajtát, és egyik se jó....
Mérgembe lemegyek a lépcsőházba, és ott volt kiakasztva egy táblán egy telefonszám, és egy név, ami a társasházat karbantartó emberé.(2 hónapja vettem a lakást, nem ismerek senkit) Felhívtam, hogy mi a gondom, erre azt mondja, hogy tud róla, és hétfőn jön megnézni, mert a lenti trafó még nincs üzembe helyezve. A villamos hálózat átvizsgálása közben cserélte, de még nem végzett.
Mondom ember.....3 csengőt vettem már azóta, mert azt hittem, hogy azok a xarok....
Bele lehet futni ilyen jó dolgokba :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71596) gordonfreemN válasza föccer (#71594) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD
Nagy vagy :R

Radiátor/konvektor mögé tehető hőtükrös szigetelőlappal van értelme bajlódni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71597) Ace Ventura válasza gordonfreemN (#71596) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Konvektor, és radiátor is üzemel Nálad?
Nem kerül olyan sokba, hogy ne legyen érdemes kipróbálni. Max leszeded, ha nem érzel különbséget.Ha nem kell sok belőle, akkor egy fűtésszezonon belül behozza az árát.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71598) dh66e válasza Land (#71588) üzenetére


dh66e
veterán

Állítani kell az ajtón,Valahol nem fekszik rá rendesen a szegetelőgumira.

(#71599) föccer válasza gordonfreemN (#71596) üzenetére


föccer
nagyúr

elvileg mukodnie kell. Gyakorlatilag nem hinnem hogy ki lehetne mutatni a hatasat, de valoszinuleg hasznal. Filleres tetel artani biztos nem art. En nem hasznalok.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71600) gordonfreemN válasza Ace Ventura (#71597) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem üzemel csak radiátor, de a kérdés a kovektorodoktól is releváns :)
Azon agyalok hogy ha rajzszöggel fogatom fel akkor kipróbálásra megteszi-e?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.