Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71301) Morris válasza DoItYourself (#71300) üzenetére


Morris
veterán

ja, hirtelen az üveggyapot ugrott be.

(#71302) pjen válasza Morris (#71301) üzenetére


pjen
félisten

Ikremnél most cserélték a cserepet+lécezték,fóliázták.Tettek még 5 centi szigetelést,de a 25 éves üveg gyapot se volt össze esve a ferde tetőn.

(#71303) runner 125 válasza Morris (#71301) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem jó ötlet, én visszamondtam a befújós üveggyapotosokat a hőhíd veszélye miatt és EPS80-nal fogom leborítani szintúgy 15 cm vastagon, OSB-vel borítva szintúgy.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#71304) runner 125


runner 125
nagyúr

Most próbáltam google-zni, de konkrétat nem nagyon találtam. Erkélyajtóknál, bejárati ajtóknál a laminált parketta lerakáskor mennyit kell elhagyni vagy ezen pontokon hogy illik illeszteni? Diletáció miatt (falakhoz 12 mm-t ír a papírja) gyanítom itt sem szabad koppra rátolni, nem?
Mekkora hézagot hagyjak el? S, eztn a hézagot utána h takarom el?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#71305) Met válasza runner 125 (#71304) üzenetére


Met
Topikgazda

Előbb tegyél ilyen profilt és ebbe csúsztasd bele a lamináltat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71306) Morris válasza pjen (#71302) üzenetére


Morris
veterán

Gondolom azért mert nem vízszintesen van és nem kap port.

(#71307) Morris válasza runner 125 (#71303) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem így elbírja a lépkedést. Bár mindenhol azt írják, hogy oda már AT/N 100-as kell.

(#71308) gordonfreemN válasza runner 125 (#71304) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem L profilt adtak ami felülete a parkettára érkezik öntapadós. Nos alkoholos tisztitás után ugy a parkettájoz tapad, hogy elhajlott a szegő mire visszaszedtem.
Ez azért is jó, mert mindegy a perketta meg alatta a szigetelés vastagsága és együtt mozog a parkettával.
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71309) DoItYourself válasza Morris (#71307) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha mar foglalkozol vele, csinald meg rendesen. Csaladi haznal is elfogy a hely elobb-utobb, ilyenkor jol jon egy hely ahova el lehet suvasztani a dolgokat.
Impregnalt pallot vegyel 10 vagy 15 cm szeleset, amit elere allitva rakj le 2m-kent, a keret szelenel nehany L vassal osszefogatva, majd mehet koze a hoszigeteles. A masodik retegnel a pallok merolegesen alljanak az elso reteg palloira, 1m-es osztassal, ezek koze is mehet a hoszigeteles, igeny szerint parafekezo folia szalas hoszigetelesnel, majd osb. 20 szal 10-es pallo kb. 40e impregnalva.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71310) Morris válasza DoItYourself (#71309) üzenetére


Morris
veterán

1800nm-es a telek + van 3 sufnim :)

(#71311) Ice&Lime válasza r.levente75 (#71293) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az elso fent van. A masodik reteg azert kene, mert nagyobb reszeken a glett teljesen el lett tavolitva, igy az elso reteg kozvetlen puszta a betonfalon van.

[ Szerkesztve ]

(#71312) DoItYourself válasza Morris (#71310) üzenetére


DoItYourself
addikt

Akkor feleslegesen írtam, sokat. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71313) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Fölső, és oldalsó szomszéd zaja ellen szeretnék védekezni társasházi lakásban.
Korábban már jártam itt, de szerencsére elköltöztem ideiglenesen, de most újra birtokba veszem a lakást.
Azóta már egy falszomszédom is van :) Minden este RTL klubot kell hallgatnom éjfélig. A fölső szomszédom, viszont tankként közlekedik, remeg a mennyezet, amikor elindul.
Kb 50 nm-t kellene szigetelni, ebből 35nm a plafon, a maradék az oldalfal.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71314) Met válasza Ace Ventura (#71313) üzenetére


Met
Topikgazda

Az oldasó szomszéd ellen: váz a falra rezgéselnyelő rögzítéssel, közé kőzetgyapot, rá egy réteg GK lap, rések szílózva, rá még egy réteg más vastagságú (ha az első a véonyabb volt akkor a másik a vastagabb legyen) GK lap eltolással (hogy az illesztések ne egy helyre essenek).
Ez jó a léghangokra, pl. tv, beszéd. De a lépéshangokkal nem nagyon tudsz mit csinálni mert a fal szerkezete viszi le a hangot. Valamivel jobb lesz a helyzet de nem lesz 100%-os az eredmény.
A plafonra ha van belmagasság tehetsz függesztett álmennyezetet rezgéselnyelő rögzítéssel, de nem gk lapokkal hanem kazettás rendszerbe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71315) Ace Ventura válasza Met (#71314) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam.
A fölső szomszéd ellen elég szerinted a problémás szobát, vagy az egész lakást meg kell csinálni? Sajnos átpakolta a falakat is, és a már meglévő parkettára kövezett le.Még durvábban jön a hang, mert megváltozott az egész lakása akusztikája. Minden ajtónyikorgását hallom, ahogy wc-re jár, és nem csak a wc lehúzást, hanem minden csobogás tökéletesen lehallatszik.Minden beszédhang. A éjfélkor történő telefonbeszélgetései. És a kedvencem a reggelenkénti 20 perces rezgőre állított ébresztője, ami engem előbb felébreszt, mint őt, mivel a parkettára teszi maga mellé.A kutyája körmeinek a kopogásáról nem is beszélek.
5 cm kőzetgyapot táblákra gondoltam. az jó a mennyezetre is?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71316) dh66e válasza Ace Ventura (#71315) üzenetére


dh66e
veterán

és a már meglévő parkettára kövezett le

:Y

(#71317) Ace Ventura válasza dh66e (#71316) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, míg jóban voltunk felhívott, hogy nézzem meg milyen szépen átalakította a lakást, és akkor láttam, hogy a régi 1000 éves fekete szurokba ragasztotta parkettára tett le járólapot.
Egyébként egy építőmérnökről van szó :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71318) Nkboy válasza dh66e (#71316) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem olyan régen voltam egy lakásban, ott a linóleumra lett rárakva. Nem is értem, hogy hogy nem jön fel. Sőt, még a fugáknál sincs megrepedve.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#71319) dudika10 válasza Nkboy (#71318) üzenetére


dudika10
veterán

Felújítás előtt nálam is úgy volt (semmi közöm nem volt ahhoz). Nagy szerencse, mert így egyet felszedtem, a többit már csak meg kellett rúgni oldalról finoman, és már jött is fel.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#71320) dh66e válasza Nkboy (#71318) üzenetére


dh66e
veterán

Jó hát sok gány munkát láttam már én is. :(((

(#71321) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Közben van egy másik kérdés is.
Van egy ilyen csengőm, amit most vettem. [link] Ez a bejárati ajtó, és a lépcsőházi csengőtábla csengője is.
Azt tanácsolták, hogy ezt beköthetem rendes 8V csengő helyére.
A működéshez kell 2db ceruzaelem, és a vezeték bekötését a 4 db csavar közül a 1, és a 3-as helyre kell végezni.
A problémám, hogy 2 naponta elemet kell cserélni, mert tönkreteszi az elemeket.
Mit rontok el? Lehetséges, hogy rossz tanácsot kaptam, és ez a fajta mégsem jó nekem?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71322) sanzi89


sanzi89
addikt

Sziasztok

A WC melegítésére beszereztünk egy Home FKF 2000/S LCD Fali ventilátoros fűtőtestet, aminek a használati utasításában a következő van írva:

"Tilos a készüléket gépjárművekben vagy szűk (< 5 m2 ), zárt helyiségekben használni (pl. lift)!"

Nekünk nincs 5 négyzetméter a WC, így felmerült a kérdés, hogy mi okozza a tiltást? A készülék nincs folyamatosan bekapcsolva, csak ha valaki a helyiségben tartózkodik, és dolga végeztével pedig kikapcsolja. Lehet bármi probléma ebből, hogy kicsi az alapterület?

Köszi a segítséget!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#71323) Chaser válasza Ace Ventura (#71315) üzenetére


Chaser
titán

mennyezetre parafa is jó lehet, 1cm-es, piszok drága, de a munkadíj kiesik mert könnyű felpakolni, nálam az lesz ha lesz, szerencsére elvétve ha hallok valamit fennről, gyapot is jó lehet, de azt dübelezni kell, rockwool xd-ről csak jót olvastam, direkt hangszigetelésre van, még én is gondolkozom rajta

szerk: fürdőben godolkozom elektromos padlófűtésen, az mehet aljzatkiegyenlítő alá, jól tudom?

szerk: sanzi89 ha jól sejtem azért mondja, nehogy túlmelegedjen - leégjen - a készülék, ha csak időszakosan használod akkor nem lehet gond

Oposzumtoszó alapozóval nyugodtan lekenheted, pár ezer ft

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71324) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Régi járólapra szeretnék aljzat kiegyenlítőt rakni. Alá kell kezelnem valamivel, vagy elég csak egy alapos tisztítás?

Előre is köszönöm!

(#71325) Ace Ventura válasza Chaser (#71323) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem tudom, hogy az 1 cm parafa mennyivel jobb, mint pl 4-5 cm kőzetgyapot. Valahogy kevésnek találom a vastagságát.

Pont az elektromos fűtésről beszéltem én is a burkolóval nyár elején, ő is aljzatkiegyenlítő alá akarta rakni. :K

Oposzumtoszó
[link]
Ez a nick.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71326) r.levente75 válasza Oposzumtoszó (#71324) üzenetére


r.levente75
addikt

Murexin d4 alapozó is használható erre a célra.

(#71327) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a régi járólapok közül jőn ki a fuga. Ha jól vagyokinformálva, akkor ez hibás burkolásra utal és fel kell szedni a régit. Jól tudom?

Ace Ventura: Örülök, hogy tetszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71328) Chaser válasza Ace Ventura (#71325) üzenetére


Chaser
titán

40 millió cella/cm3, van egy tippem hogy megfelel 5cm rockwool xd-nek, normálól meg vastagabbnak is
volt itt szó róla többször, valakinél parafa tapéta van - 3-4mm - és teljesen néma lett a szoba
már egy ideje olvasgatok a témában, sztem tedd te is:)
6-7e/nm az 1 centis, ez benne a szépséghiba, de kartonozás se lesz olcsóbb kompletten, rockwool xd 2e/nm 5 centis vastagságban, és azt meg glettelni kell, előtte üvegszövet vagy valami háló, dübelezés, vége annak is lesz 3-4e, a parafát meg ha szépen felragasztod gyakorlatilag festheted is utána

Oposzumtoszó fuga attól is feljöhet, h gyenge minőségű volt, esetleg túl hígra keverték
én megnézném a helyedben mennyire könnyen jönnek fel a lapok, nálam most is annyi volt géppel megcsiklandoztam és 3-4 emelkedett egyszerre, csemperagasztót volt néhol küzdősebb felszedni, de ha stabil maradhat is ha nincs útban

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71329) Lipton


Lipton
őstag

Szilot kellene leszednem padlorol, mit tudtok ajanlai amit mar ki is probaltatok es mukodik? Mechanikusan leszedtem ameddig birtam.

(#71330) föccer válasza Lipton (#71329) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán háztartási ecet oldja a maradékot. Vigyázz, hogy a burkolatot ne marja meg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71331) csemberlen válasza Ace Ventura (#71321) üzenetére


csemberlen
őstag

Próbáld ki bekötés nélkül is "eszi-e" az elemet ha nem akkor át kellene kötni csengőtrafót.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#71332) Lipton válasza föccer (#71330) üzenetére


Lipton
őstag

Kozben nekiestem es megcsinaltam. Probanak indult. Greskeramia lap. Szike + dorzsizivacs es 2 metert felkapartam. Neha a legegyszerubb megoldas a legjobb ;)

[ Szerkesztve ]

(#71333) föccer válasza Lipton (#71332) üzenetére


föccer
nagyúr

Erőszaknak a vas is enged. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71334) Chaser


Chaser
titán

válaszfalon kartonon gondolkozom még, dübelezve az fenn marad ragasztás nélkül? ott nem szeretném tégláig szedni a vakolatot ( : alsó 30-40cm-nél lehullott, oda meg menne csemperagasztó, felülre meg úgyis konyha szekrények mennek azok is odafogják, két réteg rigips blue és parafa tapéta rá már elég jó lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71335) Ace Ventura válasza csemberlen (#71331) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Bekötés nélkül egyáltalán nem megy.
Ha az elemeket kiveszem, és csak simán bekötöm, akkor se megy.
A csengő kapcsolóját is kicseréltem. Tele van vezetékkel. Én is azt gyanítom, hogy át kell kötni.... Kérdés hol találok rá szakit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#71336) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy tudna valaki segíteni tapéta ügyben? 2 falat szeretnék letapétázni és jó lenne tudni pontosan mennyi tekercs kellene belőle, mert Németországból lesz rendelve a tapéta (sokkal olcsóbb mint nálunk svédben)
A két fal 510 és 492 cm hosszú a belmagasság pedig 260 cm mindkettőnél. A tapéta a szokásos 10.05 m hosszú és 53 cm széles. A minta ismétlődése 64cm mindkét tapétánál.
Köszönettel :R

(#71337) szaszyka válasza Avicularia (#71336) üzenetére


szaszyka
senior tag

260/64= 4.06 . 4X64=256 vagy kihagysz 4cm-t csíkonként, vagy eldobsz 60centit csíkonként!!! De mivel 256cm az ismétlődés, ezért sehogy sem jön ki 4 csík, csak 3 egy tekercsből, ami 1,5m széles lesz. Ha 510cm az egyik fal, a másik pedig 492cm, ezért meg kell kezdeni mindig a 4. tekercset. Tehát 4-4 tekercset kell venni, ha külön minták lesznek . Nem nehéz ez, “csak” matek ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#71338) r.levente75 válasza szaszyka (#71337) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha váltott tekercses illesztést használ akkor nem 60cm esik le az illesztéseknél hanem kevesebb. Ettől függetlenül kell a 4 tekercs falanként hacsak nem mindkét falon ugyanaz a papír lesz.

(#71339) gerisz23 válasza Pingvinpötty (#71292) üzenetére


gerisz23
őstag

Mérd ki mi megy pontosan a kábelen,ahogy írták éjszakai áramra szokták kötni-nálad ezek szerint ez nem játszik.Az óránál gondolom régi elosztó van,át lett szerelve a ház villany szempontjából?Elképzelhető hogy öregek a vezetékek és áthúz valahol.Nulla is szikrázhat ha potenciál különbség van!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#71340) gerisz23 válasza sanzi89 (#71322) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem szabad letakarni,víz ne folyjon rá, nem szabad őrizetlenül hagyni,lehetőleg legyen Fi-reléd ha baj történne.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#71341) rlazol


rlazol
addikt

Urak, a 71256-ra vki, esetleg?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#71342) föccer válasza rlazol (#71341) üzenetére


föccer
nagyúr

csillár, világítás lámpák ez teljesen szubjektív dolog. Erre nem nagyon lehet érdemben segítséget nyújtani. Azt és úgy rakod fel ahogy szeretnéd.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71343) rlazol válasza föccer (#71342) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm.
Az a fő kérdés, hogy amennyiben én világos szobát szeretnék este is, ez kb elég-e?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#71344) DoItYourself válasza rlazol (#71343) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az attól függ, milyen fényerejű izzókat teszel bele. Érdemes olyan lámpákat venni, amibe több izzót is lehet tenni, mert a ledes izzók kevesebb fényt adnak, mint a régi izzószálasok. Nálunk 15m2-es szobákban kb. 2000 lumen mennyezeti világítás van, plusz helyi világítás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71345) Avicularia


Avicularia
veterán

Köszönöm urak a választ :R

(#71346) macilaci78 válasza runner 125 (#71240) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy keményen bekötbérezed és nem írja alá a szerződést, vagy annyira nem kemény az a kötbér, és benyeli, te meg ugyanúgy ott vagy, ahol a part szakad, de drágábban. Sógornőmék az utóbbit választották. Az augusztus végi szerkezetkész (hidegburkolatok, szaniterek, fehér festés) átadásból annyi valósult meg, hogy cserép már van a házon, de homlokzati nyílászárók még nem. Kötbér maximális összege már régen elérve stb stb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71347) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Most vettem egy lakást és van benne egy LG klima. Gyanitom,hogy évek óta nem volt karbantartva,de ez nem biztos. Mivel most lesz a festés.dzerintetek egy bajjal hivjak szakit kitiszittatni,vagy ha télen úgyse használom ráérek május körül is,mert addig csak elkoszolódna a nem használt klima. ?
És kb mibe kerül egy ilyen tisztitás?

(#71348) föccer válasza Remekelek28 (#71347) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem használt klíma nem igazán koszolódik. Szrintem hívd most, most még ráérnek az ilyen aprósággal foglalkozni. Szezon elején nem találsz hozzá embert.

Nekem cimborám átugrott egy hétvégén 5k-ért kipucolta, lefertőtlenítette a kültéri-beltérit. Mind a kettő könnyen hozzáférhető volt. Szerntem vállalkozó 10k-t elkérhet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71349) macilaci78 válasza Remekelek28 (#71347) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a portól kell félni télen, hanem a penésztől. Én kitisztíttatnám.

A műanyag burkolatot levenném, úgy maszkolnám körbe, szebben tud a festő dolgozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71350) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Ok,köszi,akkor egyúttal letudom most. A festő én leszek. :) Úgy akarnám,hogy amikor ő ott van akkor festem azt a szobát és majd leszedi addig a klimát. A külső meg az erkélyen van.
Festésnél a radiátort le szoktátok szedni? Vagy csak ameddig beférek egy kis hengerrel addig lefestem azt go.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.