Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#64551) Morris válasza rii (#64550) üzenetére


Morris
veterán

Standolit olajfesték jó erre!

[ Szerkesztve ]

(#64552) r.levente75 válasza rii (#64550) üzenetére


r.levente75
addikt

Lazúroznám, elég sok árnyalatban létezik, van alapozója is. Az összes színes lazúr uv álló pigmentes, többet bírnak időjárás szempontból.

(#64553) fess válasza rii (#64550) üzenetére


fess
őstag

Mi sadolin alapozóval + vékonylazúrral kentük le

(#64554) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Nyílászáró cserénél mennyire számít hogy 2 vagy 3 üveg ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#64555) molnartibor válasza philoxenia (#64549) üzenetére


molnartibor
tag

Hőszigetelésre kb 5% körül lehet vagy még kevesebb nem találtam olyan táblázatot ami 20cm szigetelés fölé számolna valószínűleg mert nincs értelme.

http://www.pannonmuhely.hu/energetika/hoszigeteles-kalkulator.php

B30 tégla (W/m^2K):
szigeteletlen: 1,44
10cm EPS: 0,32
18cm EPS: 0,20

(#64556) pjen válasza molnartibor (#64555) üzenetére


pjen
félisten

Ezek szerint gyakorlati haszna a +8cm nek sincs.Akkor nem bánom,hogy halgattam a szigetelősökre és csak 10cm van.Annyival is nagyobb a telek.

(#64557) Flowtation válasza rii (#64550) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
A többiek ajánlása mellett én még a lenolajat is ajánlanám. Tömíti a pórusokat, nem vizesedik annyira. Egy nagyon enyhe színt is ad neki, bár egy rétegben ha beszívódik pár nap alatt, akkor nem látszik. Ha kétszer lekened, jóval kevesebb lazúr is elég, mert nem szívja be a fa úgy, mint ha kezeletlenre kennéd.

más, mindenkitől:

Mennyi az ára egy nm hőszigetelésnek, mindennel együtt, úgy nagy vonalakban? Gondolom vastagságfüggő, mondjuk 10 cm-ben gondolkodva?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#64558) föccer válasza pjen (#64556) üzenetére


föccer
nagyúr

A kulonbseg nem kicsi a 10 vs 18 centinel, ugyanakkor a hatekonysag nem linealisan no a szigeteles vastagsagaval mint ahogy az ara. Ebbol kifolyolag mindig az elso centi eri meg legjobban. Azt szokas mondani hogy olyan vastag szigeteset tegyen fel ami anyagilag toleralhato.

Sok esetben a teto/ zarofodem es a nyilaszarok szigeteleaere koltve az "extra" kiadast jobb energiahatekomysagot, ezaltal jobb megterulest eredmenyez. Ez tervezoi feladat optimalizalni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#64559) r.levente75 válasza Flowtation (#64557) üzenetére


r.levente75
addikt

Szakmailag a lenolaj, nem a legjobb választás lazúr alá, mert az nem rovar és gombaölő. Minden rendszernek megvan a maga alapózója, azt célszerű használni. A lenolajnak is van letjogosultsága, csak nem itt.

(#64560) pjen válasza föccer (#64558) üzenetére


pjen
félisten

Persze,nem abszoút értelemben gondoltam én sem.A plusz 8cm árát hatékonyabban is fel lehet használni.Esetleg amennyivel többe kerül, az már emberi léptékkél sosem térül meg.

(#64561) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Nem munkára, hanem otthoni szerelésre lenne használva a csavarhúzó szett. E hét csütörtöktől az Aldiban lesz ilyen szett. Workzone típusú. Ez milyen márka, milyen minőségű? Workzone márkájú termékek, szerszámok megbízhatóak? pl.: nem fog két csavar után tönkremenni? :)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#64562) bbubby00 válasza föccer (#64558) üzenetére


bbubby00
őstag

Hmm... Akkor lehet nem mondanak hulyeseget es boven eleg lesz nekunk a 15centi? Aztan a fodemre jobban kellene odafigyelni?!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#64563) Met válasza bbubby00 (#64562) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet hogy "nem éri meg" a +5 cm csak az indoklás hülyeség.
Esetleg többet nyersz ha a fennmaradó összeget a födémre vagy a nyílászárókra fordítod mert akkor nem az lesz a gyenge pont a szigetelésben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#64564) bbubby00


bbubby00
őstag

Tudtok ajanlani valami embert veresegyhaz feloli reszen, aki kiszamolja mire mennyit erdemes koltenem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#64565) Met válasza Adler (#64561) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha tönkremegy visszaviszed és blokk ellenében vissza kapod az árát.
De szerintem nem lesz gond vele:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#64566) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Egy másik topikban megkérdeztem, de eléggé kihalt, úgyhogy gondoltam itt is felteszem a kérdést, itt jóval többen vagytok akik biztos láttak már ilyet\értenek hozzá.

Szóval új házat tervezünk épiteni és elektromos fűtést szeretnénk. Vagy hőszivattyús vagy infra paneles lenne. Én utóbbi felé hajlok, de persze meggyőzhető vagyok. Nem igazán tudom, hogy egymáshoz viszonyitva melyiknek mi az előnye\hátrány, illetve mennyibe kerülne a kivitelezése egy kb nettó 120nm-es nappali +3 hálós házikóba.
Szóval ha valakinek van erről több infója, esetleg látott\csinált\használ ilyet, nagyon megköszönném ha megosztaná a tapasztalait! :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#64567) eszmilan válasza Flowtation (#64557) üzenetére


eszmilan
tag

10 cm-ben 7000-7500 ft/m2 anyag+díj midennel.

(#64568) eszmilan válasza bbubby00 (#64564) üzenetére


eszmilan
tag

Csak mérnököt, pénzért.

(#64569) PETEE78 válasza Termi16 (#64566) üzenetére


PETEE78
senior tag

Szia!

Párom faterjáéknak kandalló+infrapanelek vannak. Mi is építkezésnél tartunk... szintén kandalló+infrával fogjuk megoldani. Az infrat mi csak kiegészítőnek szeretnénk használni, vagy pl ha elmegyünk több napra akkor beállítunk egy hőfokot, hogy ne a hideg lakásba kelljen hazaérnünk.

You are being revived

(#64570) bbubby00 válasza eszmilan (#64568) üzenetére


bbubby00
őstag

Ilyensmire gondoltam.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#64571) philoxenia válasza Adler (#64561) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kézi szerelésre alkalmanként elfogadható. Gépbe ne tedd inkább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64572) KrAt válasza eszmilan (#64567) üzenetére


KrAt
veterán

Ez szigetelés-vakolással, mindennel? :)

(#64573) Termi16 válasza PETEE78 (#64569) üzenetére


Termi16
őstag

Szia!

Mi igazából elsődleges megoldást szeretnénk, ami az egész házat megfelelően felfűti mindenféle egyéb nélkül.
Ez fontos szempont.

Amit olvastam eddig, az alapján szimpatikus az infra, csak nem tudom, hogy mennyire terhelné meg a villanyszámlát. Ha pl nem lehet lenullázni egy 2-3 misis napelemes rendszerrel, akkor valószinűleg nem éri meg és inkább hajlanánk a hőszivattyúra.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#64574) eszmilan válasza KrAt (#64572) üzenetére


eszmilan
tag

Ez cakkumpakli az egész (nem én csinálom). Táblázás, dübelezés, glettelés, hálózás, nemesvakolat. Anyag+díj. Kb. 2800-4000-ig terjednek a díjak felület stb. függvényében. Ha állványozni kell, akkor +1000-2000 Ft/m2. De kivitelező függő. Ja, és nettó árak.

(#64575) eszmilan válasza bbubby00 (#64570) üzenetére


eszmilan
tag

Pü ment.

(#64576) ALI_G


ALI_G
veterán

Faterasz párnafájának betonba rögzítéséhez tudnátok ajánlani dübelt?

(#64577) Met válasza ALI_G (#64576) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt nem úgy kellene rögzíteni hogy a betonhoz valami nem nedvszívó és ahhoz a párnafa? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#64578) AndrewBlase válasza Met (#64577) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Bolomittal bekenni, aztán mehet a sima beütős dűbel rögzítés gyanánt.

Miért mindig én???

(#64579) Morris


Morris
veterán

Urak, benzines fűkaszát tudnátok nekem ajánlani? Max 40k-ig.
Amit néztem:
Hecht 130R
MTD Smart BC 26

[ Szerkesztve ]

(#64580) ALI_G válasza Met (#64577) üzenetére


ALI_G
veterán

Vízszigetelés gyanánt lábazati festéket vettem. Eddig ezt ajánlották.

(#64581) runner 125 válasza Morris (#64579) üzenetére


runner 125
nagyúr

Annyiért én inkább minőségi (Sthil, Husqvarna) használat vennék, bár azok még úgy is neccesek.
Az olcsó páldányok amellett h nem túl tartósak, iszonyú esetlenek és jellemzően dög nehezek. Rossz velük dolgozni.

Nekem egy Husqvarna van kb 5 éve, azzal nyírom az árkot, még eredeti dugó van benne, igaz teljesen szintetikus 2T olajjal használom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#64582) bbubby00 válasza Morris (#64579) üzenetére


bbubby00
őstag

Keresztapam olcso tescosat hasznal, volt v 20e ft.
Neha butykolgetni kell, de komolyabb baja nem volt.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#64583) Morris válasza runner 125 (#64581) üzenetére


Morris
veterán

Hát használtban sem nagyon van ebben az árban. Intenzíven használva nem lenne. Csak itt ott. Amíg rendbe nem teszem a kertet.

[ Szerkesztve ]

(#64584) Morris válasza bbubby00 (#64582) üzenetére


Morris
veterán

Nekem mtd fűnyíró van, azt szeretem. Jó kis gép, csak kiegészítésre kellene.

(#64585) Melack válasza PETEE78 (#64569) üzenetére


Melack
veterán

Aposodnak mennyit eszik a panel? Mert nekünk is hasonló felállás lenne (cserépkályha), de sehol sem találok valós fogyasztási adatokat.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#64586) Lipton válasza Morris (#64579) üzenetére


Lipton
őstag

Aldis van sok eve es csak tankolunk bele. 30k korul van talan es 3ev blokkgarancia. Damil es kes is van hozza.

(#64587) philoxenia válasza Morris (#64584) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elektromos? Az sokkal költséghatékonyabb. Damillal végképp nincs vágásveszély, de késsel is tudsz vigyázni szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64588) PETEE78 válasza Melack (#64585) üzenetére


PETEE78
senior tag

Utána fogok kérdezni pontosan, de eddig nem panaszkodott a fogyasztásra.

Télen mikor náluk voltunk bekapcsolta a paneleket, hogy megmutassa mennyi idő kell, hogy befűtsön pár foknyi meleget. A kandallót előtte nem rakta meg így elég hűvös volt a házban.
Kb 5 perc múlva dőlt rólam a víz. Jó volt már bennem egy pálesz :D, de akkor is. Szóval jól ki van ez találva, de szerintem csak azzal fűteni... hát inkább kiegészítőnek ajánlanám.

Szobánként van 1 paneljük, illetve a nagyszoba-konyhába 2. Azt mondta, oda elég lett volna 1 is...

You are being revived

(#64589) Morris válasza Lipton (#64586) üzenetére


Morris
veterán

Kerestem, de most nem kapható. :(

Philo: benzinest szeretnék, mert a kábeles nagyon igényli a kompromisszumot.

(#64590) philoxenia válasza Morris (#64589) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát fűnyíróban nekem bevált, pedig 40m csak az utcafront végig árokkal. Van hátránya természetesen, de a benzineseknek is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64591) Termi16 válasza PETEE78 (#64588) üzenetére


Termi16
őstag

Nem csak az számit, hogy mennyi panel van, hanem hogy mekkora a teljesitményük.

De az alapján, amit irsz, náluk abszolút úgy lett tervezve, hogy csak kiegészitésnek legyen, mert bár nem tudom mekkorák a szobák, de 1 illetve 2 panel nagyon ritkán alkalmas egy egész helyiség teljes felfűtésére.

A homogén hőmérséklet elérése érdekében érdemes több panelt telepiteni kisebb teljesitménnyel, legalábbis én ezt olvastam, ezt mondták nekem.
A szükséges teljesitményt egyszerűen ki lehet számolni, légköbméterenként minimum 30W-nak kell lennie.
Tehát nálunk pl a konyha-nappali-étkező 35nm lesz 2,8m belmagassággal, ez 98m3, szóval kb 3000W kell, hogy tökéletesen befűtse. Ide mi 6db 500w-os, vagy 4db 700W-os panelt tennénk. A többi szoba\fürdő nyilván jóval kisebb, oda már elég kevesebb panel is.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#64592) philoxenia válasza Termi16 (#64591) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fő fűtésnek nagyon drága. Számolj fogyasztást.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64593) Termi16 válasza philoxenia (#64592) üzenetére


Termi16
őstag

Programozható termosztáttal szerintem még éppen elmegy, ha konfortban tényleg azt hozza, amit irnak róla, akkor nekünk megérheti.

Sajnos még szakemberrel nem tudtam beszélni erről, de azt irják mindenhol, hogy a fűtött órák számát el lehet osztani 3-mal, mert ahhoz, hogy egyenletesen fenntartasa a kivánt hőmérsékletet, 15-20 percet kell menni 1 órában. Ehhez az is hozzájön, hogy a ház nagyon jól lesz szigetelve. Plussz ugye lesz mellé napelem, az is sokat számit.

Szóval emiatt még nem aggódom, de persze nem értek hozzá, ezért is kértem segitséget. A végén lehet, hogy hőszivattyú lesz, de ez az infrapanel nagyon szimpatikus eddig.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#64594) PETEE78 válasza Termi16 (#64591) üzenetére


PETEE78
senior tag

Nyilván nem csak a darab, hanem a teljesítmény is számít.
Mint írtam ez csak kiegészítésként van telepítve, arra bőven elegendő a szobánként 1 panel (nagyobb teljesítményűből 1000W)

You are being revived

(#64595) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Vettem asztalos ismerősnek egy Extol craft 120cm-es vízmértéket de sajnos nem volt elégedett a pontosságával. Ha megfordítva ugyanott mért valamit akkor már eltérés volt ...

Na most vennék neki egy másikat szintén 120cm-est mit ajánlanátok?
Nézegettem: Fortum terméket, Tovarna amik egy árban vannak

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#64596) Adler válasza Met (#64565) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a választ.

philoxenia: Kézi csavarhúzók. Gépben nem is lehetne használni. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#64597) ALI_G válasza anonymus89 (#64595) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem azt vidd vissza. Az extol nem prémium márka, de az obi gazdaságosnál azért jobb és szerintem az se lehet ennyire béna.

betondübel?

(#64598) anonymus89 válasza ALI_G (#64597) üzenetére


anonymus89
addikt

Már visszaküldtem írtam egy levelet szóval vissza is utalták de soha többet nem rendelek online vízmértéket csak ha át tudom venni itt helyben boltban.

Vélemény valakinek a márkákkal kapcsolatban? Fortum vagy Tovarna

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#64599) canniball válasza Morris (#64589) üzenetére


canniball
nagyúr

Dehogynem kapható, amilyen szerencséd van pont most a vasárnaptól érvényes akcióban van ez is.
A 18-tól érvényes újság 13. oldalán találod. ;)

Viszont a damilos fejre kérdezz rá, mert ha az újságban található példány ehhez tartozik és ha az azt jelenti hogy a damilt magát nem lehet cserélni csak a dobbal együtt az szerintem űber gáz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64600) Melack


Melack
veterán

20-30m-es lengőkábelt az OBInál olcsóbban hol lehetne venni? Kb ennyi kellene, hogy a meglévő 20m után a teljes udvart le tudjam fedni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.