Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48901) Met válasza werszomjas (#48900) üzenetére


Met
Topikgazda

OSB szerintem jobb mert ha azt hozzá csavarozod a laminálthoz nem fog annyira recsegni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48903) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Ezt a fajta redőnytakarót hogy lehet levenni?

(#48904) Ton-ton válasza werszomjas (#48900) üzenetére


Ton-ton
tag

A gipszkarton ide nem jó. A gipsz rost lap esetleg, azonban az drágább mint az OSB...

http://qtp.hu

(#48905) Bacusuz válasza werszomjas (#48900) üzenetére


Bacusuz
őstag

+1 MET és Mennalinak.

Ha veszel egy fogatlan spaklit , meg egy d3 faragasztót azzal át lehet húzni a parketta felületét,bemegy a fugába és az is ad egy kis tartást.
Kötés után színtelen,ha mégis egyszer csiszolva lesz.
osb-ből nutféderest vennék

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48906) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszönöm mindenkinek, akkor OSB lap lesz :R

üdv

(#48907) macilaci78 válasza werszomjas (#48900) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Recsegő parkettára rakhatsz akármit, az recsegni fog utána is. :(

Mitől recseg a parketta? Ha betonra van ragasztva, akkor szarul van lerakva és egy-két elem mozog, akkor azt vagy felszeded, vagy lecsavarozod a betonba, hogy ne mozogjon. Esélyes azonban, hogy vakpadlós, esetleg szegezett parkettád van, azt vagy felszeded, vagy megtűröd a recsegést.

OSB-ből csapnútos, telibe ragasztod parketta ragasztóval a meglévő parkettára fogas léccel elkenve a ragasztót, és még 40-50 centis közökkel rácsmintában lecsavarozod. 1k PU parkettaragasztó, az rugalmasan köt, így tud majd dilatálni a parkettával együtt.
Erre már mehet a laminált egy akármilyen polyfoammal.

Gipszkarton felejtős erre a felhasználásra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48908) fero02 válasza YAS-dude (#48887) üzenetére


fero02
veterán

(#48909) r.levente75 válasza pelenka35 (#48872) üzenetére


r.levente75
addikt

Távolságtartót nem használtál a fúráshoz?

(#48910) M@nH. válasza zoli03 (#48894) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Arra a pár alkalomra szerintem ez is megteszi. Bár nem dolgoztam még ilyennel.

(#48911) zoli03 válasza M@nH. (#48910) üzenetére


zoli03
őstag

Lehet, csak én látom rosszul, de ebben semmi áttéttel nincs. Eddigi tapasztalataim alapján így viszont sokat nem ér

(#48912) szakalistvan válasza zoli03 (#48911) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Extol Premium
Knipex
Az extolt nem tudom milyen.
Cégnél egy Knipex van,most már 8. évét tapossa,pár kapcsolószekrény meg lett vele csinálva,kifogástalan.
Én ezt ajánlom érvégezésre,más kérdés hogy megfizethetetlen:D

(#48913) csemberlen válasza zoli03 (#48911) üzenetére


csemberlen
őstag

2,5mm2-ig nincs jelentősége az áttétnek.
De ha mégis olyat akarsz akkor bőven megteszi egy univerzális 6mm2.
pl. mint ez a kék szinű: [link]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#48914) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek:
Laminált parketta vásárlása esetén milyet ajánlotok? 7-8 mm, kopásállóság? Nappaliban lenne használva.
Halottam már olyat is, hogy a DIEGO-s jobb minőség mint az OBI-s.

(#48915) ALI_G válasza Gergőke88 (#48914) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia, nekünk diego-s van előszobában pár éve. Még semmi kopás nem látszik rajta. Obi-sat sokak szerint kerülni kell, de valójában lehet ugyanazt árulják.
Én a magas kopásállóak közül választanék. Milyen fűtés van a nappaliban?

(#48916) Gergőke88 válasza ALI_G (#48915) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia

Köszi a gyors választ.
Panellakás, radiátoros fűtés.
32 vagy 33-as kopásállóság?

(#48917) macilaci78 válasza Gergőke88 (#48916) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szabvány szerint 31 a lakossági kopásállóság teteje, a 32 kis irodai használatra van kitalálva, a 33-as pedig olyan nagy forgalmú helyekre, mint szállodák előtere, konferenciatermek.
Impregnáló szert vegyél hozzá, ha nincs türelmed kézzel kicsavarni a felmosót. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48918) Gergőke88 válasza macilaci78 (#48917) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tehát akkor a 33 úgymond felesleges a lakásba?

(#48919) macilaci78 válasza Gergőke88 (#48918) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az érem másik oldala, hogy semmi sem tart örökké. Még a 34-es ipari kopásállóságút is össze lehet verni.
Én csak elmondtam, mit jelentenek a számok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48920) ALI_G válasza Gergőke88 (#48916) üzenetére


ALI_G
veterán

Mivel a kopásállóság nem látszódik rajta (vagy számomra volt láthatatlan), így nyugodtan választhatod a 32-33-at, de itt szerintem inkább a mintázat legyen a mérvadó. Emlékeim szerint nekünk 31 vagy 32 van előszobában.

[ Szerkesztve ]

(#48921) Gergőke88 válasza macilaci78 (#48919) üzenetére


Gergőke88
addikt

értem.
és szerinted minőségre azonos árkategóriában hol találok jobbat?
obi vagy diego?

(#48922) macilaci78 válasza Gergőke88 (#48921) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ilyen árszinten akarsz keresgélni, akkor inkább Diego.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48923) Bacusuz válasza Gergőke88 (#48921) üzenetére


Bacusuz
őstag

Érden a hubertparketta sem rossz,folyton akcioznak,kaindl is van naluk ha jol tudom jo aron.
Ha masert nem legalabb ott hozzaertok vannak es nagy valasztek.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48924) Gergőke88 válasza macilaci78 (#48922) üzenetére


Gergőke88
addikt

3-5e ft kozott nezem. Milyen markat ajanlasz?

(#48925) #33253120 válasza #33253120 (#48903) üzenetére


#33253120
törölt tag

Erre valaki valami ötletet?

(#48926) macilaci78 válasza Gergőke88 (#48924) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Hubert Parketta fő profilja a Classen. Jó minőségű, német gyártmány.
Kaindl dettó, LG Trend és JafHolz a 2 magyarországi forgalmazó, de kvázi a hentesnél is lehet kapni Kaindl-t.
A Kronó nem rossz, de piszok olcsó. Ha jól tudom, biatorbágyi a magyar lerakat, Gipsz Jakab utcáról beeső ügyfélnek is ugyanazt az árat adja, mint nagyker viszonteladónak, ilyen 1500 Ft/m2 nettót.
HARO van még, ami a megfizethető kategóriába esik, szintén nagy választékkal.
Egger, Berry Allock, Parador, Tarkett már drágábbak, amit vagy a szebb dekorokkal, vagy a magasabb műszaki tartalommal indokolnak.
Nagyjából el is mondtam az ismertebb márkákat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48927) macilaci78 válasza #33253120 (#48925) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyém nem ilyen, de az is trükkös, csavar nélküli megoldás.
A lényeg, hogy a felső rész egy nútba fut bele, ami teljes szélességében fogja az anyagot, az alsó rész meg valszeg 90%-ban le van hajtva és így kapaszkodik a helyére. Én alulról próbálnám felnyomni az utca felőli oldalánál, hogy enged-e. Vagy megkérdezni az építtetőt, ablakos céget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48928) Gergőke88 válasza macilaci78 (#48926) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszönöm a válaszodat.
A CLassen lesz akkor a befutó, az érdi bolt közel is van, és árban is szimpatikus.

(#48929) #33253120 válasza macilaci78 (#48927) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi. Szerdán megyünk arra megint, rápróbálok.
A redőnyös egyrészt normálatlan, másrészt meg olyan mint Columbo felesége. :)
Kilógatta a tápokat a szobába, mi meg oldjuk meg. :/

(#48930) _Petya_ válasza macilaci78 (#48919) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha már laminált padló kopás, ha jól tudom te padlós szaki vagy:

32-es kopásállóságú laminált padlóm van, műanyag padlóvédő a forgószékem alatt. Párszor véletlenül sikerült legurulnom vele a padlóvédőről, le is kopott szépen a lamináltnak a színe (tehát ha jól látom, nem látszik ki a belső régete, csak ahol eddig barna volt ott fehér, mintha lejött volna a festék róla). Ki lehet ezt valahogy javítani vagy csak a csere segít?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#48931) macilaci78 válasza _Petya_ (#48930) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csere az egyetlen jó megoldás.
Létezik hozzá javító szett: többféle színes viasz, amit bele lehet olvasztani és valami színtelen lezárás a kopásállóság végett. Ez spéci szerszámokat igényel és alapvetően mélységgel járó sérülésekre (karcok, megpattant felület) van kitalálva. Egy ilyennel rendelkező szaki 10-15k-t szokott elkérni egy pénzérményi terület javítására kiszállással együtt. (Ha több a sérülés, akkor fajlagosan olcsóbb.)

A teljes szett 20-30 színnel kb 300€ körül van. A színeket külön is lehet kapni, szerintem Praktikerben is. A gázpákás célszerszám és a lezáró anyag is kapható külön.

Azért fehér, mert papír nem jött le, csak a szín. Olyan, mint egy matrica, amit nem sikerült szépen lehúzni és a két réteg elengedte egymást. Vegyél 24 színű filctollkészletet és éld ki művészi hajlamaidat! :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#48932) DeFranco válasza macilaci78 (#48931) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hányszor kell legurulni egy görgős székkel a parkettavédőről, hogy feljöjjön a fedőréteg?

tudtam, hogy a laminált sérülékeny, de ennyire?!

(#48933) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Lenne egy kissé off kérdésem.
Autómban a tetőkárpitban rezonáló hang van bizonyos fordulaton.
Rájöttem hogy az első és hátsó belső világítást összekötő kábel ad hangot.
Ha betudnám húzni valami szivacsos anyagba mint pl csőhéj az megoldaná,de ilyen vékony átmérőjűt nem találok.Hosszában megvágnám és úgy könnyen belegyömöszölném a vezetéket.
Tudnátok ajánlani valamit erre a célra?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48934) RexpecT válasza macilaci78 (#48931) üzenetére


RexpecT
addikt

"Vegyél 24 színű filctollkészletet ".
Ilyet hol lehet kapni, és mi a pontos megnevezése? :R

(#48935) pjen válasza RexpecT (#48934) üzenetére


pjen
félisten

24 színű filctollkészlet:ez a neve.Papír írószer bolt,tesco stb.

(#48936) philoxenia válasza pjen (#48935) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azzal fessen lamináltat? Nálam még a papírra sem fogott a tescos.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48937) pjen válasza pjen (#48935) üzenetére


pjen
félisten

Nem én találtam ki.Csak azt írtam,hogy hívják és hol lehet kapni,hogy mire lehet használni nem volt szempont.

(#48938) RexpecT válasza philoxenia (#48936) üzenetére


RexpecT
addikt

Én is emiatt kérdeztem, mert szerintem a sima filc az letörölhető könnyedén a lamináltról.

(#48939) philoxenia válasza pjen (#48937) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48940) pjen válasza philoxenia (#48939) üzenetére


pjen
félisten

Nekem csap-hornyos tölgy parkettám van,részemről bármelyik megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#48942) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok! Polisztirolra szeretnék műanyagot ragasztni a lehető legerősebben. A sziló csődöt mondott. Ajánlanátok valami nagyon erős ragasztót?

(#48943) r.levente75 válasza AndrewTdi (#48942) üzenetére


r.levente75
addikt

Montagefix-w (den braven)

(#48944) Bacusuz válasza r.levente75 (#48943) üzenetére


Bacusuz
őstag

azt inkább ne.
Hisz a vízbázisú ragasztók használatakor legalább az egyik fellületnek szívónak kell lennie.
tehát az ide nem lesz jó.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48945) Bacusuz válasza AndrewTdi (#48942) üzenetére


Bacusuz
őstag

ide ilyen bázisú ragasztókat használhatsz:
MS polymer,Hibryd,vagy poliuretán alapú ragasztó jöhet szóba.

pl: tytan power flex,tytan ms1000,tytan fix & seal,tytan vector rapid

Kissé rizikós,mert műanyag a pe és pp is,és azt semmi nem ragasztja meg.
Ehhez használhatsz pvc hegesztő oldószeres ragasztót,de az meg a polisztirol felét eszi majd meg.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48946) pjen válasza AndrewTdi (#48942) üzenetére


pjen
félisten

Az milyen mműanyag amit a PS hez akarsz ragasztani?A PS t oldja a benzin ha a másikat is esetleg meg lehetne próbálni .Én ragasztottam PS t és danamitot araldit av134 el,de nem lett túl erős. :((

(#48947) Bacusuz válasza Bacusuz (#48933) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48948) r.levente75 válasza Bacusuz (#48944) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy próbát lehet, hogy megérne, hiszen a habléc sem nedvszívó anyag és felület. Két hablécet, ha összeragasztunk vele, csak szikével vágható szét.

(#48949) Met válasza Bacusuz (#48947) üzenetére


Met
Topikgazda

Vékony polifoam csík hosszában bevágva snicerrel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48950) macilaci78 válasza philoxenia (#48936) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Green Papir-ban vettem alkoholos filcet, pórusos kőrist tökéletesen befogta. Volt vagy 800 Ft az az egy darab.
A Diegos viasz jó megoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.