Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43401) 426os válasza pjen (#43400) üzenetére


426os
őstag

Épp azért akarok mindenképpen Lítium akksis gépet venni, azok talán kevésbé érzékenyek az alkalomszerű használatra és az önkisülésük is kisebb. Aztán majd meglátjuk, hogy jól gondoltam-e.

.

(#43402) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Laminált padlót szeretnék lerakni egy szobában, csak nem tudom, hogy milyen alátét kell hozzá.
A padló most lesz újrabetonozva, így remélhetőleg sima és vízszintes lesz. A laminált padló 8mm vastag. Melyik alátétet kell ilyenkor használni? A fehér, puhább tekercseset vagy a zöld, keményebb táblásat?

(#43403) Met válasza Kombat (#43402) üzenetére


Met
Topikgazda

Emelet vagy földszint? Alattad mi van, pince vagy főd?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43404) Siriusb válasza 426os (#43401) üzenetére


Siriusb
veterán

Jól gondolod. Tavaly vettem én is Lítiumos Makitát, s ha előszedem 2-3 hónap állás után, akkor is vígan muzsikál. Negyedóra alatt meg 75%-ra tölt, de amúgyis 2 aksi van hozzá, így nekem teljesen jó, biztos nem maradok gép nélkül, ha kell.

(#43405) macilaci78 válasza Kombat (#43402) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van még fekete is a tekercsesből, fehér a táblásból, de ha szeretnéd, van zöld is.
Azt vedd, amelyik megy a szemed színéhez! ;]

Ha most lesz betonozva, kell neki pár hét, hogy a beton kiszáradjon. A lamináltak alá max 2 % CM aljzatnedvességű beton mehet (padlófűtésnél 1,8 %). Egy vastag párazáró fóliával ez kb 3,5 %-ig elmehet. Ha magasabb a nedvesség, akkor megdagad a laminált, ami nem garanciális probléma.

Akármilyen friss betonra illik padlopont tenni, az alá pedig egy tapadóhidat. Kb 3 mm vsatagsággal lehet számolni.

8 mm laminált alá max 3 mm vastag alátétet keress, a vastagabbal nagy a valószínűsége, hogy a kapcsolódási pontokon eltörik a laminált és szépen szétcsúsznak a szálak.

A legolcsóbb a 2 mm vastag polyfoam, vagy PE fólia, ami gyakorlatilag egy csomagolóanyag, semmit sem ér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43406) kennystyle válasza macilaci78 (#43001) üzenetére


kennystyle
tag

Én gázórát nem szereltetnék le, azonban csőszakaszt illetve füstgázcsövet (kéménybe menő) szüntetnék meg. Két szerelővel beszéltem eddig, mindkettő azt mondta, hogy ez esetben ha a gázos vízmelegítőt elektromosra cserélem nem szükséges gázterv illetve engedélyeztetés.
Hihetek nekik ? Mert amit a neten olvastam az ennek ellent mond.

(#43407) macilaci78 válasza kennystyle (#43406) üzenetére


macilaci78
nagyúr

ha a gázos vízmelegítőt elektromosra cserélem nem szükséges gázterv illetve engedélyeztetés

Ha egyetlen egy ember is ezt mondta volna nekem, ne adj Isten, írásba is adta volna, akkor nem kéne kb 250 k-t költenem új tűzhelyre. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43408) pjen válasza macilaci78 (#43407) üzenetére


pjen
félisten

Pedig át teszik a gáz szerelők,unoka öcsémnél a gázórát tavaly egyik helységből a másikba,Tesómnál egy hete a církót a fal másik oldalára.Senki nem foglalkozik vele.Legalábbis eddig.

(#43409) DeFranco válasza macilaci78 (#43407) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a laikus sejtésem az, hogy ha a csövet nem bántod, magyarul max. az elzáróig mész vissza és ott ledugózod, akkor az nem minősül módosításnak, ergo gázterv sem kell.

(#43410) pjen válasza zoltan6 (#43394) üzenetére


pjen
félisten

Már le sem merem írni.Most voltam intersparban:2 sebességes SKIL LI-ION Aksis fúro csavarozó durván 17000 ft.

Siriusb:A Makita az egy másik kategória!

[ Szerkesztve ]

(#43411) macilaci78 válasza pjen (#43408) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gázszerelő alatt a szakit érted, aki fogja a flexet, hegesztőt, vagy a gázszolgáltató által kiküldött embert?
Előbbinek első sorban Te dirigálsz, utóbbinak pedig a hatályos jogszabályok.
De ha az előbbi kamarai tagsággal rendelkezik és számlát ad a munkáról, tutira nem fog szabályba ütköző módon eljárni.

DeFranco: laikusként én is azt hittem, hogy a pirossal jelölt fogyasztó és a hozzá menő gázcső megszüntetésével változatlanul használható marad a zölddel jelölt fogyasztó, de nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43412) DeFranco válasza macilaci78 (#43411) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és a hozzá menő gázcső megszüntetésével

gázcső ledugóz, terepszínűre fest, kaspótartónak használ.

sokba került az az egy flexvágás.

(#43413) pjen válasza macilaci78 (#43411) üzenetére


pjen
félisten

Ja ha Neked számla kell meg kamarai tagság akkor kicsit bonyolultabb.Minek a számla?A Svájci gárdának ne legyen tagja? ;]

(#43414) zoltan6 válasza macilaci78 (#43411) üzenetére


zoltan6
őstag

simán megcsinálja mindenki gázterv nélkül,legalábbis itt vidéken,órához nem nyúlsz,plombát nem piszkálod,a fogyasztást meg fizeted továbbra is,ennyi.senki nem foglalkozik ezzel.

(#43415) kennystyle válasza macilaci78 (#43411) üzenetére


kennystyle
tag

Arra gondoltam én is, hogy kérek számlát, munkalapot. Csak nem csinál olyat ami szabálytalan ha visszakövethető.
Kéményseprő eddig ha járt nálam soha nem foglalkozott azzal hogy a konyhában milyen tűzhely van, a fürdőbe ment automatikusan a vízmelegítőhöz, eddig össz-vissz ránézett, adott egy papírt és ment tovább.
Idén meg is lepődtem, hogy fúrt egy lukat a füstgáz csőre és méregetett... :Y

(#43416) Met válasza pjen (#43410) üzenetére


Met
Topikgazda

Szalámi volt? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43417) macilaci78 válasza pjen (#43413) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem nekem kell, hanem annak a mazsomnak, aki esetleg később elkezdte volna vakargatni a témát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43418) macilaci78 válasza DeFranco (#43412) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én úgy vagyok vele, ha valakinek nem kell a pénzem, akkor nem erőltetem... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43419) DeFranco válasza macilaci78 (#43418) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most ezt nem értem mire írod.

azt akartam jelezni, hogy ha jól értelmezem a tényálladékot, (már pedig némi guglizás is megerősített ebben, ha áttételesen is) akkor ha a gázmelegítő helyett felcsapod a falra a villanybojlert, mondjuk 10 centivel arrébb, és a csövet nem bántod azon kívül, hogy beletekertetsz egy lezáró dugót a végébe, akkor minden egyéb dolog maradhat változatlan, nem kell sem gázterv, sem óralevétel sem semmi, és mindezt teszed szakszerűen és messzemenően legálisan.

lehet, hogy nincs igazam, és nem szerelhetsz le egy gázkészüléket gázterv nélkül, de ha a gázkészülék cseréjét engedi imigyen, ha az új nem nagyobb teljesítményű mint a régi és azzal azonos besorolású, akkor gondolom a 100%-kal kisebb teljesítményű új, "null" típusú készülék is ebbe a kategóriába esik. feltéve persze, hogy egy centit nem vágsz a csőből.

[ Szerkesztve ]

(#43420) pjen válasza Met (#43416) üzenetére


pjen
félisten

Persze most fúrtak bele fűszer betöltő nyilásokat a Skillel. :D :DD :DDD

macilaci78:mazsomnak?

[ Szerkesztve ]

(#43421) jsk


jsk
senior tag

Ha valaki vízszerelőt keresne, akkor messziről kerülje el a Dancsok-Jusztin Kft.-t. A kedves szerelő úr két radiátort cserélt nálam egy panellakásban. Majd amikor a rendszerfeltöltés során mindkét radiátornál a csatlakozás ereszteni kezdte a vizet, nem volt hajlandó kijönni elhárítani a hibát "épp most vitték el az autómat vizsgázni" kifogással. Holott előre tisztázva volt, hogy azonnal hívom, ha probléma adódik aznap.

Csak azért nem jelentem fel, mert végül más ingyen elhárította a hibát. Mindenesetre minden budapesti messzire kerülje a céget-vállalkozót.

(#43422) Kombat válasza macilaci78 (#43405) üzenetére


Kombat
őstag

Met: Földszint, alatta föld, a rétegrend: 4 cm szerelőbeton, vízszigetelés, 10 cm hungarocell, 6 cm beton.

macilaci78: Igen, tudom, hogy száradnia kell, kb.: egy hónapot akarok is várni vele, de az anyagot megvenném már most.
Tehát akkor a 2 mm-es semmit sem ér, de 3 mm-nél vastagabbat meg ne is vegyek. Ez így szépen leszűkíti a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#43423) fi:zi'k válasza jsk (#43421) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi volt a hiba?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43424) Met válasza Kombat (#43422) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem elég a vékony.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43425) macilaci78 válasza DeFranco (#43419) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Függetlenül attól, hogy igazad van-e, a gázcső útban van a villanybojlernek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43426) DeFranco válasza macilaci78 (#43425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudván hogy igazam van-e azért érdemes tisztázni, hogy honnan-meddig mire kell gázterv, nehogy más tévedésbe essen.

az, hogy te úgy döntesz, hogy ennek ellenére vágatsz, alakítasz, akármilyen okból is, és vállalod ennek az anyagi következményét, ez nyilván a te szuverén döntésed, nem vonhatja kétségbe senki.

(#43427) macilaci78 válasza pjen (#43420) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Majom, flansziásan. (Franciásan...)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43428) macilaci78 válasza Kombat (#43422) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alátét anyaga sokat nyom a latba. PE fólia kerülendő, de a tekercses parafa például nagyon lnne jó lenne, és szintén van belőle 2 mm-es is. Tudom, az jellemzően barna. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43429) pjen válasza macilaci78 (#43427) üzenetére


pjen
félisten

Tasmánul?mert franciául nem. :DDD

(#43430) macilaci78 válasza pjen (#43429) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Franciásan =/= franciául.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43431) jsk válasza fi:zi'k (#43423) üzenetére


jsk
senior tag

A radiátor és a cső közötti csatlakozót (valami kúpos francot emlegetett a másik szerelő) valószínűleg nem tisztította meg, nem zsírozta be, vagy egyszerűen nem húzta meg eléggé. Mivel a rendszert feltöltötték, így most jól meghúzta a másik szerelő, így elállt a folyás. Jövőre - ebben én voltam a hülye - alulra is rakatok elzárót, bár lehet, hogy akkor meg ott folyt volna. Mindenesetre haver haverja volt a másik szerelő, így egy kávéért megcsinálta.

(#43432) pjen válasza jsk (#43431) üzenetére


pjen
félisten

Inkább vegyél egy csô fogót,lehet 1x2 szer légteleníteni kell,vagy van a végén légtelenítô?

(#43433) _BM_ válasza zoltan6 (#43390) üzenetére


_BM_
senior tag

"én nem látok a leírásánál fúrást"

Talán nem akarták szaporítani a szót. :DDD

(#43434) pjen válasza _BM_ (#43433) üzenetére


pjen
félisten

Az ujságban sincs szó fúrásról,és a nyomatékról is halgatnak.1500 as fordulaton biztos lehet fúrni, de lehet csak pquha fába,vékony mûanyagba. :F

(#43435) csibor válasza zoltan6 (#43397) üzenetére


csibor
őstag

Én [link] vettem. Nagyon megvagyok vele elégedve. Fúrni is alkalmas.

(#43436) zoltan6 válasza csibor (#43435) üzenetére


zoltan6
őstag

de ez az ütvecsavarozó amit linkeltél nem? én a sima 18v-os akkus fúró-csavarozót várom, ezt azt tervezem bevásárolok belőle többfélét,dekopír,szúrófűrész stb.amelyikbe ugyanazok az akksik valók.

[ Szerkesztve ]

(#43437) csibor válasza zoltan6 (#43436) üzenetére


csibor
őstag

Igen, ütve csavarozó, de simán fúrok is vele. Nekem jobban tetszik mint a sima. Van hozzá bitvégű fúrókészletem .

(#43438) jsk válasza pjen (#43432) üzenetére


jsk
senior tag

Van légtelenítő a radiátorokon, bár panelban nem központilag légtelenítenek?

(#43439) pjen válasza jsk (#43438) üzenetére


pjen
félisten

Ha már 2 csöves a rendszer Nálad maradhat levegô a radiátorban.

(#43440) jsk válasza pjen (#43439) üzenetére


jsk
senior tag

Köszönöm az infót, akkor légtelenítem.

(#43441) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Wc ülőkét hol érdemes venni? Műanyag egyszerűt és olcsót szeretnék a telekre vásárolni. Van valakinek javaslata, tapasztalata? Mire erdemes odafigyelni? Pl milyen zsaner ami tartosnak mondhato muanyag eseten..?

(#43442) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kihúzhatós 50 cm es pára elszívót miért nem találok sehol
ha van is akkor csak neve nincs márkából.
Minden jó kihúzhatós 60 cm lenne?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#43443) pjen válasza gorje (#43441) üzenetére


pjen
félisten

Kőbánya bazár?

(#43444) macilaci78 válasza gorje (#43441) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fém zsanéros legyen, rozsdamentes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43445) gorje válasza macilaci78 (#43444) üzenetére


gorje
senior tag

Koszonom a valaszokat! Vegul magyar (lorinci) muanyag lett 1500ft-ert es vettem hozza 1 plusz zsanert 400ft-ert ami persze muanyag. Probacseresznye..

Kellmes hetveget!

(#43446) Siriusb


Siriusb
veterán

Mivel a Főgáz most már monopolhelyzetbe kerül, minden indokkal fognak pénzt lekaszálni. Pl. társasházban gázvezetékcsere miatt mindenhol leszerelték a gázórákat. Visszaszereléskor az ürge azt mondta, hogy a lakáshoz a központban nem találnak leadott engedélyeztetést (előző tulaj sara lehet), ezért engedély nélküli vezetékcserének minősítette és piros plomba felkúszott. A teljesen jó állapotban lévő gázvezetéket a lakásban le kellett cserélni, mert festve volt és gáz meonál csak festetlen lehet...
Másoknál a kéményseprők szórakoznak.
Elég nagy a káosz, úgy tűnik, még senki nem tudja mi a helyzet, milyen előírásoknak kell megfelelni. Egy éven belül a harmadik kazáncserét csinálom, és elegem van belőle.

(#43447) macilaci78 válasza Siriusb (#43446) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most szereltetjük le a gázórát és állunk át villanyra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#43448) fi:zi'k válasza macilaci78 (#43447) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi tavaly leváltunk a gázról, ledugóztuk, viszont útban van a gázcső.
Legszívesebben levágatnám a felesleges részt, de tartok tőle, hogy egy ellenőrzés során sokba fájna ez nekem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43449) Siriusb válasza macilaci78 (#43447) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha lehetne, leköltöznék falura és lenne egy jó cserépkályhám vagy vegyestüzelésű kazánom, amihez nem kell se áram, se gáz... Vagy egy jancsi-kályha :D

(#43450) zoltan6 válasza Siriusb (#43449) üzenetére


zoltan6
őstag

nagyszüleim meg 20 évig vártak falun hogy végre bevezessék a településre a gázt,aztán megszűnjön a gázpalack cipelés bicikli kormányon,fafűrészelés,szénhordás,hajnalban kelés a kályhát megrakni fával szénnel. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.