Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42201) zoltan6 válasza emitter (#42200) üzenetére


zoltan6
őstag

Metrikus menet méretek mm-coll
Menet méret

mm

Menet méret

coll (")

9.728 mm = 1/8"
13.157 mm = 1/4"
16.662 mm = 3/8"
20.955 mm = 1/2"
22.911 mm = 5/8"
26.441 mm = 3/4"
30.201 mm = 7/8"
33.249 mm = 1"
37.897 mm = 1 1/8"
41.91 mm = 1 1/4" = 5/4"
44.323 mm = 1 3/8"
47.803 mm = 1 1/2" = 6/4"
53.746 mm = 1 3/4"
59.614 mm = 2"
65.71 mm = 2 1/4"
75.184 mm = 2 1/2"
81.534 mm = 2 3/4"
87.884 mm = 3"
93.98 mm = 3 1/4"
100.33 mm = 3 1/2"
106.68 mm = 3 3/4"
113.03 mm = 4"
125.73 mm = 4 1/2"
138.43 mm = 5"
151.13 mm = 5 1/2"
163.83 mm = 6"

(#42202) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!
Milyen fúróval lehet fürdőszobai csempét megfúrni? Ilyennel: [link]?

Köszi!

(#42203) _Petya_ válasza ph2012 (#42202) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen. Előtte a furat közepén a csempéről pattintsd le a mázat (pl egy hegyes szöggel vagy csavarral, odarakod a hegyét ahol majd a furat közepe lesz, és finoman üss rá. Ekkor egy pici helyen lepattan a máz, ez fogja vezetni a fúró hegyét, különben elcsúszkál).

Először finoman fúrj ütés nélkül, majd ha átértél a csempén (érezni fogod), akkor lehet ütésre kapcsolni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42205) zoli03


zoli03
őstag

Be akarom falazni az egyik pinceablakunkat, a mérete kb 135x50 cm. Kisméretű téglával akarom csinálni, van otthon felesleges. Mivel nem olyan nagy munka, zsákos habarcsot és vakolatot akarok venni, de habarcsból fogalmam sincs, hogy hány zsákot vegyek. Kb hány zsák kéne hozzá (inkább maradjon több, mint hogy újra mennem kelljen habarcsért)?

(#42206) _Petya_ válasza zoli03 (#42205) üzenetére


_Petya_
őstag

Egy tanács: Az O*I nevű narancssárga áruházban vissza szokták venni a bontatlan cuccokat. :D

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42207) Met válasza _Petya_ (#42206) üzenetére


Met
Topikgazda

Az O*I az OBI-t jelenti?:D Ki lehet írni szerintem.

Vissza veszik csak majd észben kell tartani hány napig lehet vissza vinni, blokk kell hozzá.
Kp-t adnak, nem kell levásárolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42208) föccer válasza Met (#42207) üzenetére


föccer
nagyúr

30 napom belul tuti nincs gond.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42209) Met


Met
Topikgazda

Újabb árnyékolásos kérdés.
Le lettem szavazva a hővisszaverő fólia ügyében, viszont roló kell mindenféleképpen.
Érdemes ezerpárszáz forinttal többért hővisszaverőset venni? Az a terv hogy nappal ha betűz a nap akkor kétharmadig lenne lehúzva hogy azért fény is jöjjön be.
Déli fekvésű a lakás, mostanában elég durván meleg van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42210) salieri.


salieri.
őstag

Üdv.

Valakinek van ötlete ,hogy páraelszívó csövének a végére,hogy kerüljön fel a madárrács?Elérni sajnos lehetetlen az ablakból és 3.emelet. :F

(#42211) zoli03 válasza _Petya_ (#42206) üzenetére


zoli03
őstag

Kb 50 km-re van olyan áruház, szóval inkább valamelyik helyi tüzépen veszem majd meg. De találtam egy táblázatot, ott veszteség nélkül két sor téglához 84 kg/m2-t írnak, szóval nekem elvileg 2 zsák elég lesz.

(#42212) föccer válasza salieri. (#42210) üzenetére


föccer
nagyúr

Belulrol meg kell bontani, a csovon keresztul megoldani a feladat, mint a nogyogyaszok, majd visszaepoteni a rendszert.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42213) salieri. válasza föccer (#42212) üzenetére


salieri.
őstag

50 centis főfalat megbontani? magfúróval lett kifúrva.Azon gondolkodom lehet e előre legyártatni rozsdamentes csőből,aminek a vége integrált madárrács?

(#42214) Met válasza salieri. (#42213) üzenetére


Met
Topikgazda

Fogsz egy akkora csövet amekkora belefér a lukba, a végére rágyógyítod a rácsot, bedugod a lukba hogy a vége a fal külső síkjánál legyen, körbenyomod szilóval hogy ne essen ki és mehet rá a cső többi része.

De egy kép segítene és hogy mekkora a luk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42215) föccer válasza salieri. (#42213) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem a falat teee :)

Hanem a csohalozatot.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42216) salieri. válasza Met (#42214) üzenetére


salieri.
őstag

12,5 cm a furat átmérője, na most nézem 12,5 cm a beépítő szett is hozzá ,de azt a négyzet alakú rácsot nem tudom ,hogy lehetne berakni .Egyébként ilyennel lett kifúrva

[ Szerkesztve ]

(#42217) Met válasza salieri. (#42216) üzenetére


Met
Topikgazda

Belülről odaférsz a falhoz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42218) salieri. válasza Met (#42217) üzenetére


salieri.
őstag

Természetesen oda!

(#42219) Met válasza salieri. (#42218) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor sima ügy, csődarab ami kicsit hosszabb mint a fal vastagsága, annak a végére ráapplikálsz valami rácsot, kidugod a lukon, tömíted a réseket és a belül lévő csonkra ráapplikálod a szellőző csövét.

Mondjuk ha ki kifér a lukon az a négyzetes vég akkor én valahogy megpróbálnám rögzíteni.
Mittudomén, megdrótozom pl. azért is hogy ne ejtsem le:) kidugom, a drótokkal visszahúzom és a drótokat rögzítem valahogy.
De ezt így látatlanba nehéz megmondani mit lehetne:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42220) salieri. válasza Met (#42219) üzenetére


salieri.
őstag

Na majd lefényképezem! De nem lesz egy egyszerű mutatvány.Egyébként kötelező megvenni ezt a drága szettet hozzá? Sima pvc cső nm jó kivezetésnek?

(#42221) Met válasza salieri. (#42220) üzenetére


Met
Topikgazda

Dehogynem jó! Ha a méret stimmel.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42222) föccer válasza salieri. (#42218) üzenetére


föccer
nagyúr

Es ha veszel egy fem szunyoghalot, bevagod a megfelelo meretre es alakra, es azt ragasztod belulre?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42223) etejedu


etejedu
őstag

Betonfal fúrószárat tud valaki ajánlani?

(#42224) Lipton válasza #46372352 (#42204) üzenetére


Lipton
őstag

Szia, hol vettétek és mibe kerül? Akár privátba... köszi!

(#42225) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Lakasbiztosításra vmi tuti tipp?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42226) Met válasza etejedu (#42223) üzenetére


Met
Topikgazda

Bosch vagy Makita, de ha tényleg beton akkor oda jobb egy fúrókalapács.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42227) etejedu válasza Met (#42226) üzenetére


etejedu
őstag

Skill márkájú fúróm van még az ősidőkből. Fúróagyra rája vagyon irva hogy made in holland. Van rajta kalapácsfunkció. Csak jó ebbe?!
Kösz a tippet!

(#42228) Met válasza etejedu (#42227) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha tényleg beton amit fúrni akarsz akkor oda már kell egy fúrókalapács mert hiába a jó fúrószár erővel nem fogja bírni egy ütvefúró (tapasztalat).
A régi Skill minősége meg sem közelíti a mostaniakat, gondolom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42229) salieri. válasza föccer (#42222) üzenetére


salieri.
őstag

12,5cm átmérőjű pvc cső végére?
lehet ilyen méretű csövet kapni egyáltalán?

(#42230) fi:zi'k válasza etejedu (#42227) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Betonhoz pneumatikus rendszer, azaz fúrókalapács ajánlott.
Fúrószárban részemről a Makitára +1, abból is a középső, de ha nem gond a pénz, akkor a Makbuster.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42231) etejedu


etejedu
őstag

Ok!
Akkor nem gyilkolom le a fúrómat. Beszerzek egy megfelelő eszközt. Köszönöm a segítséget!

(#42232) _Petya_


_Petya_
őstag

És még mindig van tovább a zuhany sztori, pedig azt hittem tegnap már véget ér..

Tegnap volt a vizes mester, berakta az új Ravak zuhanytálcát, immár a fém lábas verziót. Rá a régi kabint (amiről előtte a régi szilót lekapartam, majd Soudal szilikon eltávolítóval leszedtem a maradékot, aztán mosószeres szivaccsal letakarítottam alaposan), ez tegnap este 9-kor volt. Azt mondta ma este már használható. Este 8-kor ketten lezuhanyoztunk, utána tócsa a tálca alatt (még jó hogy nincs leburkolva még az eleje..)

Kis nyomozás után kiderült, hogy nem a tálca folyik, hanem a tálca és a kabin találkozásánál elöl végig, és onnan folyt be alá.

Csak akkor folyik, ha beleállok a kabinba, a szélére, és oda locsolok a zuhannyal. Ha nem állok benne , és úgy locsolom akkor nem folyik.

A tálca ekkora mozgása megengedhető, vagy ez a lábas megoldás is szar? A folyás felderítése után megfogtam a szilikont, és még ragadt egy kicsit. Ez hogy lehet 21 órálval a kinyomás után? Valamiért nem kötött volna meg? Ravak szilikon, ami a beépítő készletben volt, és az a garancia feltétele, hogy ezzel legyen berakva...

Mi a teendő? Kihívjam újra a mestert? Addig használjam, vagy inkább hagyjam kiszáradni, hogy újra lehessen szilózni?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42233) fi:zi'k válasza _Petya_ (#42232) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez így elég gáz, mert így kvázi csak az egyetlen feladatát képtelen ellátni a zuhanytálca. Biztos jól lett telepítve?
Nálam 10-12 óra után már egyáltalán nem ragadt a szilikon.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42234) Met válasza _Petya_ (#42232) üzenetére


Met
Topikgazda

A tálca alá nem lehet tenni plusz alátámasztást? Nem tudom hogy vannak a lábai.
Nekünk a tálca peremére volt szilóval ragasztva egy perem és az ajtó alján volt egy műanyag profil aminek gumi pereme volt és az vezette le a vizet a perem túloldalára hogy befelé menjen a víz. Ezek vannak Neked?
A tálca és az ajtó is Ravak volt.

A szilikon mit ír mennyi a kötés ideje? Furcsa hogy annyi idő múlva is fogott még :U

Ettől függetlenül vissza hívnám a mestert mert ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42235) _Petya_ válasza Met (#42234) üzenetére


_Petya_
őstag

Így van berakva a tálca: [link]

A tálca peremén ott van az a vízvető, de abban látok egy kis fekete pöttyöt, lehet lyuk, és ott folyik le a tálca alá.

Egyébként nem is az ajtó alján van a legnagyobb gond, hanem a kabin oldalán, az egyenes résznél, csukott ajtó esetén, ha arra a felére lépek. Ott ereszt a víz a kabin és a tálca között..

Egyébként elképesztő, hogy 3 hét és 100 ezer forint elköltése után pontosan ugyanott tartok, mint az elején...

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42236) zoltan6 válasza _Petya_ (#42235) üzenetére


zoltan6
őstag

na ebből is azt a tanulságot vontam le,ha valamikor zuhanytálcám lesz,épitettet fogok csináltatni,még nem láttam normális gyárit,amin ne folyt volna a víz orrán száján.

[ Szerkesztve ]

(#42237) _Petya_ válasza zoltan6 (#42236) üzenetére


_Petya_
őstag

Az épített is vacak állítólag, mert ott meg a folyékony fólia szigetelés szokta megadni magát.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42238) zoltan6 válasza _Petya_ (#42237) üzenetére


zoltan6
őstag

régen is csináltak építettet,hol volt még akkor a folyékony fólia? aztán mégis működik.jó beton,normális járólappal,jól befugázva,aztán örök élet.medencéket is így csinálják,mégse folyik.

(#42239) Met válasza _Petya_ (#42235) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha úgy lett berakva ahogy a videóban mutatják akkor a fali tartók alacsonyan vannak azért hajlik meg ahogy odalépsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42240) _Petya_ válasza Met (#42239) üzenetére


_Petya_
őstag

Akkor most mit csináljak? Rúgjam ki ezt a szerelőt is? És hívjak másikat, vagy esetleg a Ravak márkaszervizt, hátha ők képesek normálisan beépíteni?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42241) macilaci78 válasza Met (#42239) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A peremet alulról hiába fogja, ahogy belelép, deformálódik kicsit az anyaga és az 5 centivel feljebb lévő perem felső része elválik a faltól.
Ezzel addig nem tud mit kezdeni, amíg nincs a tálca mindenhol egyenletesen alátámasztva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#42242) Met válasza _Petya_ (#42240) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem azt hívd vissza aki csinálta.

macilaci78 Tudom de csak nem reklámoznák ezt a beépítési módszert ha szar lenne, legalább is ebből indulok ki. Mindenképpen az lenne a legjobb megoldás hogy a falnál, a beépítő lábak között és elöl is alá lenne támasztva.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42243) _Petya_ válasza Met (#42242) üzenetére


_Petya_
őstag

És gondolod másodszorra képes lesz normálisan megcsinálni?

Ezeket a plusz alátámaszásokat miből kellene megcsinálni? Vegyek még egy vagy két olyan láb készletet?

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#42244) zoltan6 válasza _Petya_ (#42243) üzenetére


zoltan6
őstag

az a baj ezekkel a korszerü ravak meg hasonló dolgokkal,hogy kevés szaki van aki halad a korral meg technologiával.az én vizesem is úgy elhajította a kádam gyári lábazatát,mint a huzat.aztán megcsinálta a saját bevált technikájával.ytong+purhab.de jó is lett.ki se lehetne robbantani a helyéről.
olyat kellett volna keresned,aki már csinált ilyet.

(#42245) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

Elektromos festékszóróval szeretnék majd mészfestéket fújni. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Állítólag lehet vele meszelni, festeni... A falat persze előtte majd lekezelem, glettelem a hibás részeket és utána lenne ezzel fújva.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#42246) salieri. válasza _Petya_ (#42243) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem van hozzá gyári láb ,valamint középen illetve a széleken is megtámasztották ytonggal.

(#42247) Met válasza _Petya_ (#42243) üzenetére


Met
Topikgazda

Ahogy zoltan6 írta, ytong+purhab.
A lábkészlettel nem lennél előrébb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42248) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Voltak az ablakosok és betették az ajtót az ablakot és a redőnyt is.Lehet én vagyok f@sz,de vannak hibák.
A redőny nem zár teljesen lehúzás után és az ablaknál is "betakarták" a széleket,és lekenték de egészen ocsmányul nézz most ki,hogy kezd megszáradni.
Szerintetek ez normális?Nyáron még rendbe lesz rakva a szoba mondjuk.Festés stb...Akkor meg tudjuk csinálni szépre.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42249) pjen válasza Andris837 (#42245) üzenetére


pjen
félisten

Meszelni lehet vele,harisnyán szûrd át a meszet.Nagyon alaposan takarj le mindent,mert egy mész köd lesz amitôl minden fehér lesz.

orlin:ez redôny,nem szita? :((

[ Szerkesztve ]

(#42250) Met válasza Orlin (#42248) üzenetére


Met
Topikgazda

A redőnyt kérdezd meg miért nem zár rendesen, a javítás meg olyan amilyen, nem kőművesek.
Persze meg lehetne szépen is csinálni de hát ilyen a legtöbb munkás...tisztelet a kivételnek :R
Majd ha festetek rendbe lehet tenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.