Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24251) runner 125 válasza troland26 (#24250) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24252) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

le kelel vennem a hmv hofokat es csohejjat kapott a falon kivuli rezcso mert futot mint a dog /a szekreny hat mogott nemvolt csohej tervezve d kell:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24253) DeFranco válasza runner 125 (#24249) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vicces, de nálunk az előszoba izom-narancssárga... féltem tőle, mint a tűztől de működik, mindenki dícséri... igaz a többi szín pasztell, egy (1) fal van, ami élénk (bordó), a többi barack, sárga vagy fehér

tudom mire gondolsz, panelfelújításoknál volt divat pár éve ez a csiricsáré "mediterrán" de finoman tud mutatni azért...

[ Szerkesztve ]

(#24254) föccer válasza DeFranco (#24253) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálam 3 részből vannak összerakva a színek. A 2,5m-es belmagasságban az ajtó szemöldökfáig (1,9 körül) egy világosabb napsárga (nem is narancs, nem is citromsárga), a fenti rész pedig halvány égkék. A kettő között pedig egy bordó díszléc van. Nekem tetszik, nagyon hangulatos lett.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24255) Integra válasza DeFranco (#24253) üzenetére


Integra
titán

uhhh, na az még... :DDD

runner:
izom-narancs - LOL, ezt sem hallottam még így, de találó :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24256) DeFranco válasza Integra (#24255) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hidd el, jó... nem egy top of the art trendy fancy mittudoménmi, akkor fehér lenne és sötétbarna (nem emlékszem a tiédre, ha ilyen ne vedd magadra, az is tetszett) de a maga súlycsoportjában igen is összeáll, szép, harmonikus, és midenek előtt otthonos. én sem hittem el, de működik

Innen már látták páran, készültek fotók, mindenkinek tetszett (részletkérdéseket leszámítva)

Ami pedig természetesen a legfontosabb: nekünk tetszik, mi pont így érezzük jól magunk, akinek pedig nem tetszik, megnyalhatja a koronaékszereket... :P

[ Szerkesztve ]

(#24257) Morris válasza runner 125 (#24251) üzenetére


Morris
veterán

:C

(#24258) troland26 válasza Morris (#24257) üzenetére


troland26
őstag

Most azt ne mond már , hogy a te lilád szebb mint az én zöldem ;]

(#24259) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ha festéskor maradt valakinek Bp-en kb 1 liter vagy valamennyi bontott rikító lime zöld falfestékje, arra elcserélnék egy doboz sört. Apróhirdetésben van pár, de pont ilyen színt nem akarnak olcsóért eladni.

Nálam az előszoba Héra lime, a konyha Dulux mango melody, a fürdőszoba Héra babakék, a szoba meg valamilyen citromsárga.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#24260) runner 125 válasza Mawyx (#24259) üzenetére


runner 125
nagyúr

Váá tudtaaam, h kihagytam még egy színt. A "babakék", igen, a sokadik "kedvenc".
Köszi. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24261) harry válasza runner 125 (#24260) üzenetére


harry
veterán

Íme az idevágó videó :D [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24262) DeFranco válasza harry (#24261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"és fűzöld legyen a plüsskanapé" :DDD :C

(#24263) neduddki válasza DeFranco (#24262) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

proban csak normalis pluss huzaot kereszni minisegben es szinben megertend a problemet:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24264) Dr.Zoo válasza runner 125 (#24260) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem hiányzik még a cunci rózsaszín is... :U
Gyorsan hallgatok is egy kis "rózsaszín" zenét ;]
[link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24265) runner 125 válasza Dr.Zoo (#24264) üzenetére


runner 125
nagyúr

A "Valaki beszorult egy Zetorba" valahogy nagyobb üt. :D
..hatalmas formák, vagy 10 éve mutatta először őket unokabátyám.

harry

lol. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24266) Dr.Zoo válasza runner 125 (#24265) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem a személyes kedvencem a Béla Bá' című számuk, attól felsírok... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24267) Winner_hun válasza Dr.Zoo (#24266) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] + [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24268) Dr.Zoo válasza Winner_hun (#24267) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sukár, tényleg jók lettek!! :DDD

Köszönet a Kollégának a minitaliért, ablakcsere projekt elindult! :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24269) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#24172) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na kaptam is egy másik árajánlatot, ez mindjárt jóval olcsóbb, és minőségibb ablakok is:

Profil: 74mm 6 légkamrás német Gealan S8000, UV stabil műanyag profil horgany -
zott acélmerevítéssel
Vasalat: Maco-Multi-matic , hibás működésgátlóval,rés-szellőző funkcióval
Üvegezés: 4 mm float - 16 mm argongázzal töltött rés - 4mm Low-E , k=1,0 / m2 K
Üveg léghanggátlás: 35 dB
Szélállóság: SZ 1 fokozat
Vízzárás: V 1 fokozat
Légzárás: L 1 fokozat
Éghetőség: nehezen éghető," C " tűzveszélyességi osztálytól alkalmazható
Garancia: az általunk gyártott és szakszerűen beépített szerkezetekre 10 év garancia,
amely két részből áll: 5 év jótállás, melyet 5 év szavatosság követ

Ablakcsere, redőny, párkány, bontás, beépítés, törmelékelszállítás bruttó: 322 341 Ft.

(#24270) Morris válasza B-L-A-C-K (#24269) üzenetére


Morris
veterán

Kérdezz már egy premier ablakrendszereket forgalmazó cégre is! Csak kíváncsi vagyok az árára.
Nekünk Premier comfort-line van, és nagyon jó, nagyon meg vagyunk vele elégedve immár 5 éve. Az 5 éves garancia már lejárt, de adtak rá egy 10 évest is. Ebből még van 5.

Nekem anno a Gealan-t nem javasolták. :U

[ Szerkesztve ]

(#24271) föccer válasza B-L-A-C-K (#24269) üzenetére


föccer
nagyúr

És ez csak az arkéjajtó ugye? Erre gondoltam 350k-t. Akkor nem lőttem nagyon mellé :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24272) B-L-A-C-K válasza föccer (#24271) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, ez az erkély ajtó + a mellette lévő ablakok, illetve a másik szobában lévő nagyobb ablak (ahogy eredetileg felvázoltam). Tudom még ez se a legolcsóbb, de a másikhoz képest nem a legalja anyag/minőség, hanem a leírtak alapján jó, és nem 403 ezer-től akarták rám sózni.

Morris: Még lesz egy hely, ahol találtam ismeretséget, csak 1 hét múlva tudok onnan árajánlatot kérni, viszont a kiszemelt lakásból lehet nem lesz semmi szóval lehet mind1 is... Bár úgyis találok másikat, és lehet oda is kell, így jó ha tudom honnan érdemes ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

(#24273) neduddki


neduddki
nagyúr

hi|

en kis naiv aszittema festes-tapetazasst meguszom ocson, asztan gyutt a tasso/erfurt:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24274) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Felmerült, hogy panellakásban az erkélyt fel kellene esetleg újítani, ami elsősorban a vasszerkezet lecsiszolását-festését, illetve a berepedett dróthálós üveg cseréjét jelentené.

Ilyesmi az erkély, mint ezen a fényképen.
Nálunk mind az összes üveg be van már repedve, a vasszerkezet meg elég ramaty, ráférne a festés.

A kérdésem az lenne, hogy a dróthálós üveget ugyanúgy dróthálós üvegre érdemes cserélni, vagy inkább polikarbonát lapra?

Így józan paraszti ésszel a polikarbonát lap jobb megoldásnak tűnik, a tömegénél fogva kevésbé terhelné a szerkezetet, könnyebb vele dolgozni, gondolom olcsóbb is. Nem? Csak nem tudom, hogy a napfényre nem öregszik-e el pár év alatt, és a szélterhelést bírja-e?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#24275) FatalEror válasza batagy (#24274) üzenetére


FatalEror
addikt

A műanyagot mindenképp öregíti,és megkockáztatom,hogy a koszt is beletudja égetni,illetve könnyebben karcolódik.

HardCore is my LifeStyle

(#24276) szakalistvan válasza batagy (#24274) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Érdemes lenne beszélned egy üvegessel,drótüveg nagyon drága,de mi a tömbbiztosításra csináltattuk meg,a számlára viszont más üveg lett írva.Te fizetsz az üvegesnek,neked meg a biztosító.
De ugye jött a kárszakértő(25K volt anyag+munkadíj) ehhez kölcsönkértem egy szép üvegasztalt,és azt mondtam hogy ez tört el. Tolómérőt(!) kellett neki adnom hogy biztosan le tudja mérni az üveg vastagságát...

Persze ez egyedi eset,de szerintem összejöhet.A vasszerketet én csiszoltam és festettem újra(persze üveg nélkül) a végeredmény itt látható : 4.emelet Kapott pár réteg kültéri glettet,kültéri festéket,nikecellt,hálót,vellanyt és mákos greslapot amit soha többet nem raknék erkélyre:)

(#24277) batagy válasza szakalistvan (#24276) üzenetére


batagy
őstag

Én is a biztosításra gondoltam megcsináltatni, ez nem is kérdés.

Valóban az üvegessel meg megnézetni, de én ezen a műanyag polikarbonát lapon agyalok....
Biztos az üvegesnek is lesz véleménye róla.

Ahogy eddig olvastam van hátránya is a műanyagnak:
- az élein szakszerűen le kell zárni, por és bogarak ellen, meg hogy a víz nem pangjon benne.
- lehet hogy nem is szabad fölrakni, ha megváltoztatja a homlokzat kinézetét, mert társasházaknél egységesnek kell lenni a kinézetnek. Szóval az is lehet hogy csak ugyanolyan drótüveget (vagy legalábbis ugyanolyan színű lapot, ha műanyag) lehet tenni.
- ahogy olvasom, eléggé hangos, kopog, ha esik az eső.

(#24278) maross


maross
veterán

Aram fogyasztasmerobol mi az alja, amit erdemes venni? 3000-ert van jopar tipus, mindegy mit veszek?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24279) szakalistvan válasza batagy (#24277) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Azért kellett másik üvegről a számla mert a se a tömb,se a lakásbiztosításba nincs benne az erkélyüveg,ennek nézz utána de ez szerintem biztos.
Az üvegnek van egy nagy előnye hogy nagyon szép:) Nem szívesen nézegetnék egy műanyag lapot egy teljesen felújított erkélyen.

(#24280) batagy válasza szakalistvan (#24279) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz hogy szóltál. Valóban a drótüveg nem biztos hogy benne van a biztosításban, ezt meg kell nézzem.

(#24281) sanzi89


sanzi89
addikt

Egy kis tipp vályogban rögzítéshez. Régi karnisok voltak rögzítve úgy, hogy a falba fúrt lyukba egy fa tipli van ütve és abba beletekerve a csavart. A gond ezzel csak annyi volt, hogy mivel nehéz a vályogba pontosan fúrni a lyuk nagyobb volt, mint a tipli ezért gyufaszálak meg szigetelőszalaggal próbálták rögzíteni a tiplit. A sok évi le-fel szerelés úgy kitágította a lyukat, hogy lényegében az egész fa tiplis cucc kiesett egybe egy bazi nagy lyukat hagyva maga után. Gipsszel vagy vakoló anyaggal betömni a lyukat nem vált be, nehéz újra fúrni, tiplit rögzíteni, stb. A megoldás az lett, hogy csemperagasztóval kitömtem teljesen a lyukat, majd mielőtt megkötött volna belenyomtam egy tiplit. Brutál erősen megkötött, tökéletesen fogja a tiplit és a bele tekert csavart.

Ha nincs lyuk, akkor pedig egy csavarozógéppel, kis fordulatszámmal valamint nagy nyomatékkal beletekerni egy buznyák nagy pozdorjacsavart. Ha nincs nagy súly, tökéletesen fog, nem kell bénázni tiplivel meg fúrással.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24282) neduddki válasza neduddki (#24273) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat nem a tasso let a befuto, nem azert mert ojj kedves vot a noszemej, de mindkepp kerulendo a bosnyak teri bot:- (((
ki is valasztottuk a erfurt-bol a 7es szeriat /vastagab erosebb szovertszalas 25x.75 meretben/ es kiderult van fatyoljuk is nagy orom es nagy boldogsag:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24283) canniball válasza maross (#24278) üzenetére


canniball
nagyúr

Van ennek külön topikja, ott a Voltcraft termékeket szokták ajánlani (ha jól tudom itt a PH-n is azzal készítik a teszteket); de ha nem tévedek a legolcsóbb az Energy Check ami 7k-ba fáj.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24284) maross válasza canniball (#24283) üzenetére


maross
veterán

Koszi. voltcraftbol akksi toltom van, azzal meg vagyok elegedve.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24285) neduddki válasza maross (#24284) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 3500as mar trurms-es a tapsztaltk szerint

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24286) Retro DJ válasza maross (#24278) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ebben a kategoriaban kb mindegy, pontossaguk esetleges.

Amelyik tetszik azt vedd meg!

Retro

(#24287) maross válasza Retro DJ (#24286) üzenetére


maross
veterán

"ebben a kategoriaban" = 3000-es kategoria? Szoval a 6000-es voltcraft mar egy kovetkezo szint lenne?

@neduddki: ezt nem tudom ertelmezni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24288) fero02 válasza sanzi89 (#24281) üzenetére


fero02
veterán

És mondjuk egy konyhaszekrény felfogatására mi lenne jó megoldás? :U

(#24289) T. Almeida válasza fero02 (#24288) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Mi annó úgy oldottuk meg (bojler + konyhaszekrény), hogy teljesen átfúrtuk a falat, bele hosszú tipli + csavar, melyet másik oldalán egy laposvasba rögzítettük bele. Remélem érthető voltam. :) Mondjuk a fal túloldalán a kazánház volt, vagyis az esztétikára nem kellett figyelni.

(#24290) neduddki válasza maross (#24287) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

mert politikailag kepzetlenvagy:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24291) DeFranco válasza neduddki (#24290) üzenetére


DeFranco
nagyúr

minek neked ennyi? nekem meg egy sincs! mindjárt bevezetem két méteres körzetben a kommunizmust...

(#24292) neduddki válasza DeFranco (#24291) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kimondta zt hogy nem kell nei a fogyimero meg a tilen????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24293) maross válasza neduddki (#24290) üzenetére


maross
veterán

az vagyok, de még mindig nem tudom, hogy mi az a trurms, es hogy kell e nekem 3500 vagy 4000 es voltcraft, vagy jo a 3000.

Kozben elolvastam a 3000-es leirasat, TrueRMS a megfejtes. Ugy bokted be a mondat kozepebe, mintha az egyszeru embernek tudnia kene :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24294) DeFranco válasza neduddki (#24292) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebből a nei nincs meg

(#24295) neduddki válasza maross (#24293) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erdeks erdeks me az enyem nem tutta.... erre azert meg rakerdezek holnap
ejnye bejnye hetkoznapi ember nem esmeri a trurms=t? hat meg ijjet:- )

udv

neduddki

mod: ex-Kiksig: ott van a mondat kozpeen:- ))) /nei-nem/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24296) sanzi89 válasza fero02 (#24288) üzenetére


sanzi89
addikt

Mi is hasonlóan csináltuk a bojler felfogatást, mint ahogy T. Almeida írta. Fogtunk két nagy menetes szárat, ráhegesztettük két nagy vaslemezre, amit bemélyítettünk egy picit, majd vakoltuk, így szép is lett. Másik oldalon meg anyával. De nem egy nagy bojler, csak 80 literes, lehet egy 300 literes bojlert jobban meg kellene tervezni. De egy konyhaszekrényt biztos elbír egy ilyen cucc, rá is ülhetsz. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24297) talpas válasza T. Almeida (#24289) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem, mert a tipli műa. amit nem lehet hegeszteni. Vagy átmenő vagy tipli. ne vigyük a málnásba az enbereket.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#24298) zoltan6 válasza talpas (#24297) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem úgy csinálta hogy a laposvasba fúrt egy lyukat,és abba nyomta bele a tiplit.

(#24299) Agyasima


Agyasima
senior tag

Mosógép ügyben kérnék tanácsot. Ilyet kellene neki tudnia:
- legalább A+-os energiahatékonyság
- A mosóhatás
- felültöltős
- centrifuga mindegy, nem baj, ha a cucc kevésbé gyűrődik össze és pár órával tovább szárad
- legalább 3 év gyári garancia (biztosító által vállalt kiterjesztettben nem bízom)
- belefér egy ilyen 90-100 ezresbe? Mert az lenne az ideális

Az asszony már unja a mosodába járást! :D

(Megkérdezem itt is. Talán ide többen járnak, a másik totyikban le se kakkantott senki. :) )

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24300) Morris válasza Agyasima (#24299) üzenetére


Morris
veterán

Electrolux vagy AEG. Én ezek közül választanék. Abból pedig ami szimpatikus.[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.