Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24501) föccer válasza Winner_hun (#24493) üzenetére


föccer
nagyúr

Én lehet bejelentkeznék rá, vagy egy részére. kb 130-140 m2-re kellene összesen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24502) thEndeR válasza Dr.Zoo (#24496) üzenetére


thEndeR
tag

Mi uveggyapotot raktunk. Egyaltalan nem szuros. A komuves polo nelkul ott fetrengett benne. :D

(#24503) Reaper04 válasza philoxenia (#24487) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Van kőműves 2 is, aki jön majd segíteni. Illetve ők csinálják majd meg fent, meg jön a nép segíteni :D
EGyenlőre mind kettő külföldön tartózkodik ... ősszel jönnek haza, majd akkor tudok velük leülni és megbeszélni a dolgokat.
Addig meg nem árt kicsit tájékozódni, másrészt meg úgy nézegetem, hogy azért értetek itt a dolgokhoz :R

föccer: Szombathelyen lakom. Vagy esetleg maradjak a régi e gerendásnál? :F
De nem elavult? Mindenhol VB-t meg porothermet látok...

csemberlen: Van építészünk, ő porothermet ajánlott. Miért ne csinálhatnám magam, vagy család segítségével? :) A lényeg a végeredményen van. Ha sz@rul csináljuk meg és a műszaki ellenőr nem fogadja el a munkát, akkor van ciki :)

(#24504) csemberlen válasza Reaper04 (#24503) üzenetére


csemberlen
őstag

Mért nem csinálhatod simán magad?
Kérdezd meg az építésztől majd megmondja.
2013-ban a lényeg a papirokon van :))

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24505) föccer válasza Reaper04 (#24503) üzenetére


föccer
nagyúr

Mit jelent nálad a gerendás? Fagerendás? "E" gerendás, "G" gerendás? :))

Dobj fel pár képet a mostani helyzetről, az sok midnent elárul. Az, hogy milyen technológiát használsz leginkább a pénztárcádon és a födém geometriai méretei múlik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24506) Jovanny2 válasza thEndeR (#24502) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nem inkább kőzetgyapot volt az? Ha tényleg üveg, akkor az esti fürdésnél már lehettek kellemetlenségei. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24507) Reaper04 válasza csemberlen (#24504) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Ez a rész rendben van. Nem arra gondoltam, hogy minden papír nélkül belevágunk :)
Az építész tervez (nem is kevés pénzért)
... a kivitelezést meg műszaki ellenőrzéssel karöltve elvégezzük magunk segítséget kérve a rokonoktól.

föccer: Írtam hogy e gerendásra gondolok :D Csak kis betűvel.

Milyen képet tegyek fel még? Fél nyeregtető, és téglalap alakú egyszerű kisház :)

[ Szerkesztve ]

(#24508) Dr.Zoo válasza thEndeR (#24502) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azért filóztam a knaufon, mert nagyon jó a szigetelő képessége, és nem sokkal drágább 15 centisben, mint a sima üveg/kőzetgyapot.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24509) föccer válasza Reaper04 (#24507) üzenetére


föccer
nagyúr

A koszorú-eresz rész lehet még érdekes. úgy emlékszem, hogy tetőtér beépítést szeretnétek, ott még az a csomópont lehet fontos.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24510) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

beadam a derekam meg hatott a lebeszeles kludi kilove, grohe lett mindenhova
ja kozben meglet a bordur es a konyhagep is eloleg alal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24511) thEndeR válasza Jovanny2 (#24506) üzenetére


thEndeR
tag

Uveggyapot volt. :D

(#24508) Dr.Zoo: Mi is Knaufosat vettunk. :)

(#24512) Winner_hun válasza Dr.Zoo (#24497) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megy, a nagy darabok talán elfogytak, mikor volt pár perc holtidőm. A nyele nagyon más a Fiskars fejszének, nem üt úgy vissza mint a fa nyelű társa. Jó lenne valami csomómentesebb anyag összehasonlításnak.

Lesz, szoba festése már kész van, a konyha van még hátra. Meg pár nap pakolás...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24513) rii


rii
nagyúr

tó: (megint)

tegnap este mondtak egy olyant, hogy ha valaki a csepel szigeten ás egy 2 m mély gödröt, akkor már jön is fel a talajvíz ... mi kell még innen, hogy abú tó tav tavacska legyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24514) Dr.Zoo válasza rii (#24513) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

halak? :U ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24515) runner 125 válasza rii (#24513) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most nem vagyok otthon, majd csak jövő péntektől, de ha gondolod dobok fotókat. 2009-ben csináltam a tavat, igaz nem nagy, kb 5-6 m2-es lehet, és 90-100cm a legmélyebb pontja.
A titok a minél több növény.
Itt leírtam részletesen h miként csináltam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24516) Reaper válasza Reaper (#24429) üzenetére


Reaper
őstag

Erre valaki? Reggelente ráég az arcomra a bőr a naptól. :(((

(#24517) Met válasza Reaper (#24516) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem az ilyet egyszerűbb úgy intézni hogy ha valamelyik szomszéd csináltatott akkor azt hívod ki, feltéve ha elégedett volt vele és esetleg Te is megtudod nézni hogy dolgozott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24518) runner 125 válasza Reaper (#24516) üzenetére


runner 125
nagyúr

..két redőnynél szerintem tök mind1 kivel csináltatod. Üsd be a Google be és kész.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24519) DeFranco válasza runner 125 (#24518) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na majd ha sajat lakasod lesz meglatom hanyszor csinalsz ilyet...

aztan 20 kommenttel kesobb meg megy a rohoges hogy a sok kokler hogy meg tud elni a rengeteg mamlaszbol akik tajekozodni sem tudnak

...ne ertsd felre nem rad haragszom de valaki mindig bekiabalja oldalrol hogy ussed be a gugliba szjovan, ugysem nem nagy penz...

(#24520) Reaper válasza Met (#24517) üzenetére


Reaper
őstag

Sajnos ezen már túl vagyok, elköltözött valahova a világ végére aki csinálta az egész háznak, a google-t én is tudom használni, csak gondoltam, hátha van valaki akinek van személyes jó tapasztalata, mert nagyon könnyű beszopni, pl a klímással jártam már így. 8000-ért megmondták, hogy szar, cseréljem ki, most viszont végre találtam valakit aki meg is nézi, miért szar, és talán meg is tudja javítani.

(#24521) Morris válasza Reaper (#24520) üzenetére


Morris
veterán

Műanyag ablakos céget keress. Ők biztos, h tudnak segíteni.

(#24522) runner 125 válasza DeFranco (#24519) üzenetére


runner 125
nagyúr

Redőnyről van szó, nem burkolásról, festésről, kőműves munkáról, vagy asztalosi ipari végtermékről.
H lehet elkúrni egy redőnyt? Ablak szélességet még a legkóklerabb is le tudja mérni némi ráhagyással.
3 m2-ről beszélünk, ami kb 15k...

Hozzáteszem nem egy dolgot csináltattam már Google-ból megtalált szakikkal, és soha nem szoptam be.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24523) DeFranco válasza runner 125 (#24522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ismerosomnel megfurta a tokot, szetkapta az egeszet majd bejelentette hogy ez neki sajnos magas majd angolosan tavozott.

A masik ismerosnel szinten szetkapta (szunyoghalot kellett volna betenni) majd anyagigenyre hivatkozva lelepett ugy haromnegyed eve, azota permutalja a korhazban van, kulfoldon van, nincs anyag, nincs ido, halaleset tortent kifogasokat. Az ablak meg osszeduct-tapezve mert mar nem is zar.

Mindketto netes volt.

szerk: amugy ez nem gyurodeszka hogy lemered szjovan, itt tok is van, a sint is be kell epiteni, hevedergep, csigaszerkezet, esetleg komuvesmunka... nem csak annyi hogy bekenjuk pipamocsokkal

[ Szerkesztve ]

(#24524) neduddki válasza runner 125 (#24522) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"H lehet elkúrni egy redőnyt?" rossz akerdes, hejejsn ugy hangizk hun aanlok oooaj redonyos akinke a redonye 10 ev napi unais muxik rendesen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24525) Integra


Integra
titán

kertészek, figyelem :)
nálatok is sárgul a fű? annyira dög meleg van, hiába a locsolás, a trágya, a fűnyírás, ápolás, becézgetés, nálam már foltokban sárgul, brühühü :(
tegnap lenyírtam a füvet és kb 60%-kal kevesebb füvet nyírtam, mint amikor végre bedurrant a fű a trágyázástól és gyönyörűen elkezdett zöldelni... elkenődtem :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24526) zoltan6 válasza runner 125 (#24522) üzenetére


zoltan6
őstag

én tudom hogy lehet elkúrni a redőnyt,mi költöztünk már olyan lakásba,hogy öklömnyi lyukat fúrtak a zsinórjának fújt be a szél rajta,a redőnyt nem lehetett felhúzni teljesen mert úgy maradt.

(#24527) runner 125 válasza DeFranco (#24523) üzenetére


runner 125
nagyúr

Evidens, h nem "Kiss Géza e.v."-t fogom kihívni redőnyt szereltetni, hanem egy céget, akik minden bizonnyal nem tegnap óta foglalkoznak redőny/ablak gyártással. De, hozzáteszem lehet én vagyok túl optimista, mert szaki engem még nem húzott le, és mindent a megbeszéltek szerint csináltak meg, így negatív példát nem tudok említeni.
Amikor leszigetelték majd színezték a házat, lemérték a keretet, megkérdezték hol szeretnénk felhúzni, legyártották, felszerelték és a mai napig hibátlanok.

Integra

Persze, főleg a szegélykő mellet. :(
Locsoljuk mi is ezerrel, de van, h nem segít. Sőt, egy friss tujám is megadta magát, a hétvégén cseréltem ki, pedig 2-3 naponta 15 liter vizet kap egyenként mind.
Egyébként nagy melegben nem is szabad nagyon kicsire lenyírni, mert akkor még hamarabb kiég, én pl. 3 hete nem nyírtam, de a locsolás ellenére még mindig nem akkora, h lenyírjam.

zoltan6

Ezek a kontárok, lásd fentebb.
Egy ablak/redőnygyártással foglalkozó cég biztosan nem fog ilyen munkát végezni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24528) maross válasza Integra (#24525) üzenetére


maross
veterán

Ne is mondd, itt hagytuk egy hetre ugy hogy anyosek locsoltak, es total kiszaradt. Kiveve azokon a teruleteken, ahol elotte kiserletkeppen tul volt locsolva. Ahogy latom, csak ugy lehet eletben tartani, hogy duplaannyit locsolsz, lehetoleg nem permetezve, hanem direktbe, hogy beigya a fold rendesen.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#24529) Integra válasza runner 125 (#24527) üzenetére


Integra
titán

heti egyszer nyírom a füvet és kellően hosszúra. az öntözőrendszer meg detto, ahogy mondod, a szegélykövek mellett.. áááááá, helyenkén gyalázatosan néz ki :( most jöttem rá, hogy a szóró fejek gyenge pontja pont a széle, amikor ugye feljön a szegélykőnél és a szegélykővel párhuzamosan kellene teríteni a vízet, egyszerűen nem spriccel kellő mennyiséget oda.
feltételezem, hogy szórófej és szórófej között is nagyságrendi és minőségbeli különbségek vannak, ezek itt nálunk nem hiszem, hogy a komolyabb szórófejek közé tartoznának. :U
jó lenne egyszer látni egy valóban minőségi alkatrészekből dolgozó, profi rendszert.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24530) runner 125 válasza Integra (#24529) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy profi fejet is nehéz úgy belőni, h csak oda juttasson vizet, s mondjuk a térkőre már ne. Nálunk ugye nincs szórófej, slaggal locsolok, de pl a szegélykő mellett kétszer is végig szoktam menni. Ilyen időben úgy látszik az sem használ, hisz a kb 50-60 fokos beton egyszerre elszippantja a vizet.

Azt bánom kissé, h a szegélykő fű felőli oldalát nem fóliáztam le. Akkor kevésbé száradna ki mellette a fű szvsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24531) csemberlen válasza runner 125 (#24527) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem pont az E.V. fog neked jobb melót csinálni, mint gipsz jakab Kft alulfizetett embere.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24532) Integra válasza runner 125 (#24530) üzenetére


Integra
titán

óóó, én szívesen locsolnék picit a kőre is, csak kapjon eleget a szegélykőnél :DDD sajnos a szórófejek mind műanyag lapkásak, amik egy csavarral vannak a henger tetejére rácsavarozva, szerintem ez is idővel deformálódik a víznyomástól. gondolom van komoly, minőségi fém szórófej is. 5x ennyiért :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24533) Agostino


Agostino
addikt

locsolósok, mikor locsoltok? mert ha napközben amikor süt a nap az cinkes tud lenni. legjobb estefelé amikor lenyugvóban a nap. persze ha evidens, nem szóltam

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#24534) Integra válasza Agostino (#24533) üzenetére


Integra
titán

hajnali 5, amikor már éjjel a lehető legjobban lehűlt minden. így jár a legkevesebb veszteséggel a locsolás. lehetne még mondjuk este 9-kor is egy kört, szóval inkább megemelném a hajnali locsolás vízmennyiségét az esti helyett, na de az már napi 2m3 víz.. nonsense :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24535) Jovanny2 válasza Integra (#24532) üzenetére


Jovanny2
őstag

Hát nem tudom, nekem Rain Bird-ök meg Hunterek vannak, nincs velük gond. Nem hinném, hogy csinálnak ilyet fémből. 3 éve üzemelnek, nem változik nagyon a szórásképük. Az alap, hogy maguk körül nem tudnak locsolni (a spray-k biztos nem), ezért el kell érniük locsoláskor a mellettük lévő szórófejet. Ez ugye teljesül nálad? Ez a meleg egyébként tényleg nagyon visszafogja a fejlődést, 3-4 hetente kell csak vágnom, pedig durva fekete föld van, normálisan elég körönként az 5 perc hajnalban, de most 10 perc körönként este, és ugyanennyi hajnalban. Sárgulni szerencsére nem kezdett, de a here kezd folyni benne 1-2 helyen, rohadjon meg. :O

@Agostino: a 4:30 a normál, most 20:30-kor is indul egy adag.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24536) Met válasza Agostino (#24533) üzenetére


Met
Topikgazda

Bármikor lehet locsolni, a fű nem ég ki (pl. parkokat, sport pályákat is napközben locsolják mégsem ég ki), tapasztalat.
Locsolni célszerűbb hajnalban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24537) Integra válasza Jovanny2 (#24535) üzenetére


Integra
titán

persze, az átfedések mindenhol megvannak. hogy milyen szórófejek vannak, nemtom, hunter vezérlőegységen dolgoznak. sajnos nálunk már 2 fejet cseréltek. ma ellenőriztem a teljes rendszert, minden zónát és egy helyen már nem terít rendesen az egyik sarokszórófej. megtanulom a beállítását, mert ezért nem fogok kertészt hívni megint.

egyet tudok, időnként manuálban rásegítek locsolótömlőből :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24538) FatalEror válasza Integra (#24525) üzenetére


FatalEror
addikt

Fölös vele foglalkozni,csak locsolgasd tovább,és majd magához tér.

HardCore is my LifeStyle

(#24539) neduddki válasza runner 125 (#24527) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

erdekes modon nekmpon a kisiparos emberek csinaka eddi gpojjan munaka amikre igazn buszke vagyok, lasd abalakok , szekreny, konyaszekreny, olomuveg etc

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24540) rii válasza runner 125 (#24515) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!!

átnézem!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24541) Jovanny2 válasza Integra (#24537) üzenetére


Jovanny2
őstag

A szűrőket évente kell a fejekben tisztítani, ehhez ki kell húzni a fejet a földből (kicsit macerás, mert a rugó ellen kell dolgozni), megfogni az alsó recés részt, és letekerni (a felső 1 centi a szórásszög állító, az alatt kell tekerni). Kis kék szűrőt átmosni, aztán vissza az egészet. A "beállítás": egyik oldalra (balra) fix a szög, attól függően, hogy áll a fej. Ha elindítod a locsolást, és kinn a fej, akkor be tudod állítani a locsolási szöget a felső 1 centis recés résszel jobbra. Ha balra kell állítanod valamiért, akkor megfogod a nyakát erősen (mondjuk egy csiszolóvászonnal, mert csúszik), és az egész fejet óvatosan, de határozottan tekered kicsit balra. Vizes leszel valószínűleg. Meg lehet csinálni szárazon is, ha kézzel kihúzod és tartod a fejet, de akkor nem látod, mikor áll jól.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24542) runner 125 válasza Agostino (#24533) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy Integra is mondja, kb csak veszteség szempontjából számít az, h mikor locsolsz. Egyértelmű h a legideálisabb, ha kora hajnalban, vagy későn este teszed azt. De az erős sztereotípia, h "délelőtt, délután" ne locsoljunk, mert kiég a fű.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24543) Integra válasza Jovanny2 (#24541) üzenetére


Integra
titán

ilyen égéseim vannak :(
1, 2, 3, 4, 5

ja és voltam olyan ügyes, hogy most észrevettem fotózáskor, hogy én balfék, elnyírtam az egyik szórófejet a fűnyíróval... :( nem csoda, hogy nem terít rendesen...:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24544) Lipton válasza Integra (#24543) üzenetére


Lipton
őstag

Teszek majd neked fel kepet, nalunk csodalatos zold a fu :) hetente kell nyirni es igy is eleg necces - nagyon sokat no. Tavasszal volt iden egyszer mutragyazva. Osszesen olyan 2,5 orat megy a locsolas egy ejszaka/hajnalban (2000m2 kozel). A szivattyu elmeletileg 5,5m3/ora 5 bar nyomason.
Nappal a fuvet lehet locsolni viszon a kornyezeteben a novenyek mar nem biztos, hogy nagyon szeretik ilyen tuzo napo a vizcseppeket a levelukon...

(#24545) Integra válasza Lipton (#24544) üzenetére


Integra
titán

de hogy a búsban?! :DDD
ami a trágyázást illeti, nekem úgy tűnik, mintha nem is trágyáztam volna ezzel a hiperszuper scotts trágyával, ilyen érzésem van szubjektív :( de tényleg lehet, hogy csak a meleg csinálja ki és 3x ennyi vízzel kéne naponta locsolni..

viszont ami pozitív, hogy van kút, csak rákell kötni a rendszert, meg szomszéddal beszélni, mert használja a kutat. kicsit kacifántos ez nekem, de nem is értem pontosan jelenleg. a lényeg, hogy most kell találnom szakit, aki ezt megcsinálja szépen, patent módon. akkor lehet, hogy nem lenne gond a napi 2m3 víz ellocsolása itt sem :) de így jelenleg havi 20e a víz....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24546) Lipton válasza Integra (#24545) üzenetére


Lipton
őstag

Fene sem tudja...
A talaj alapban nagyon jo, humuszos
Jo a vizelvezetes
Tavasszal szelloztetessel egybekotve szepen ki volt takaritva a fu
Locsolo egyenletesen ontozi a teruletet ejszaka
Tavasszal kapott tartos mutragyat
Nagyon jol regeneralodo sport kevereket hasznaltunk (eurosport aire de jeux)
Stb.
Talan mindegyik szamit egy kicsit...

Nekunk volt nyaron 40e forint felett is regebben a víz :(

[ Szerkesztve ]

(#24547) Integra válasza Lipton (#24546) üzenetére


Integra
titán

na a talaj.. sajnos itt az biztos rosszabb. nem rossz ez összességében most sem, de ha eldurran az agyam és minden klappol, akkor én jövőre szétbombázom az egész mindenséget, az biztos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24548) runner 125 válasza Integra (#24547) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kell egy mini földgyalu, azzal frankón fel lehet szedni mindent. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24549) Integra válasza runner 125 (#24548) üzenetére


Integra
titán

bobcat-tel fogok őrjöngeni, diadalittas hörgések közepette hátsó tengelyre állítva, ahogy szétzúzok mindent és berámolok a sittes konténerbe. aztán jöhetnek a kertészek.. :))
de előtte a medence lesz a fő projekt, addíg kertnek neki nem állok, amíg az nincsen kész. és a medencével össze kell majd koordinálnom az öntözőrendszer újraépítését is, új kiállásokat a locsoló tömlőnek (mert nincsen csak egy..) mert a villamossági kábelek és egyebek a föld alatt futnak és a járólap lerakást, a burkolást meg legutoljára kell hagyni. és csak egyszer szeretnék mindent csinálni, de akkor jól :) és tervben van a ház napelemes modernizálása is, amit úgy kell megoldani, hogy képes legyen a medencét is akár fűteni, de ha kellő teljesítménnyel tud bedolgozni a melegvízbe, akkor akár a teljes feljárót is megcsinálni. de ez csak terv, olvasnom kell meg megértenem az összefüggéseket, hogy egy ilyen rendszer mit bír, mit érdemes. lehet, hogy egyszerűen csak úgy fogom a feljárót megoldani, hogy könnyen lehessen lapáttal lekotorni róla a havat és kész, ehhez pedig egy megfelelő minőségű és felületű burkoló anyagot, vagy követ kell találnom. halálom, mikor a hólapát éle mindig megakad valami kiállásban, élben... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24550) runner 125 válasza Integra (#24549) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, az jó holmi, vezettem már olyat én is. Szögegyszerű. :D Sőt, a fickó simán tudott vele menni a hátsó két keréken is.
Medencével mi a célod? Ha, jól rémlik ez még ilyen klasszik beton-csempe megoldással készült, nem?
Lehet egyszerűbb lenne csináltatod bele polipropilén belsőt. Sokkal többet kibír, ráadásul 10-15 év garival kapod nagy részét és esztétikailag is szebb szvsz.
2-3 éves tervben nálam is szerepel, de addig marad a strand. :))

Napelem is piszok jó, mára h áll egy komplett rendszer telepítése, megtérülést tekintve? Mert, annó amikor utánaolvastam, kb. azon a szinten volt, h a belepakolt lóvét nem hozza vissza, mivel x idő után újra cserések a panelok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.