Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#145501) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Villanyász kérdésem lenne.

32A mért fővezetékének kell betennem egy MT-t. Falon kívül, lesz rögzítve, maximum kábelcsatornában vezetve, 25 méter hosszon.

Milyen keresztmetszetet kell betenni?

Köszi!

fg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145502) Tapsi válasza föccer (#145501) üzenetére


Tapsi
addikt

10-es kábel kell.

(#145503) föccer válasza Tapsi (#145502) üzenetére


föccer
nagyúr

Köcc a megerősítést. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#145504) emvy válasza Z_A_P (#145500) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi.

while (!sleep) sheep++;

(#145505) 6030D válasza bexinho23 (#145467) üzenetére


6030D
Ármester

Még esetleg azt vedd a képletbe, hogy mennyi időd van rá. Fizetsz-e azért, ahol most laksz? Mert a jelenlegi albérletárak mellet, ha valami 4-6 hónappal tovább tart, akkor az megdobja a költségvetést 1M-val.
Jó dolog a nulláról felújított lakás, mi most ilyenben lakunk, a gáz-, villany- és a vízszerelésen kívül mindent mi csináltunk, fél évig tartott (részben idő és pénzhiány miatt is). Ár lényegtelen, 15 éve volt.
Most épül a ház, amit generálkivitelező csinál (így vettük, projektként). 1 km-re van tőlem az építkezés, itthonról dolgozom, "bármikor" felállhatok a gép mellől, ha van valami. Sokszor van az, hogy inkább odamegyek, ne telefonon kelljen egyezkedni, valaki félreért valamit, kérdés van, nem lesz-e jobb így vagy úgy stb. Meg ha az egyik brigád nem jön, vagy nem végez, akkor nem nekem kell lemondani a következőt, meg hallgatni az anyázást, utána meg térdelni, hogy gyere már, mert most már jöhetsz. Én nem bántam meg a generált (mondjuk normálisat is fogtunk ki), nem lenne energiám magamnak rohangálni, meg telefonálgatni a dolgokért. Így is kell bőven.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145506) aleister


aleister
veterán

Urak, végül mi lett a polikarbonát tető sorsa? Gagyinak minősítette a nagyérdemű?

Nekem csak két darab 90-es ajtó fölé kéne valami kis védelem, hogy ha kilépek a házból, ne rögtön a nyakamba húljon az eső. Arra azért jók az ilyen kis előtetők?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145507) Met válasza aleister (#145506) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen célra elmegy, ha nem látni az utcáról és a szomszédok se nagyon látnak rá ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145508) OPiiPO válasza Met (#145507) üzenetére


OPiiPO
addikt

Az Utcának Népének és a Szomszédoknak építkezel? :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#145509) aleister válasza Met (#145507) üzenetére


aleister
veterán

Hádde! Az egyik az utcafront felöl lenne, a másik oldalt. A napvédelem nem cél, mert csak áthaladunk alatta. A lényeg, hogy az esőt megfogja.

Mennyire jellemző, hogy besárgul az UV miatt a polikarbonát?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145510) Met válasza aleister (#145509) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen mértékben én elviselhetőnek tartom de egy teljes teraszt ilyennel beburkolni :N

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#145511) A Zéé válasza aleister (#145509) üzenetére


A Zéé
addikt

2,5 éve kerültek fel:

Kettőből ki van törve a felső polikarbonát, a harmadik még tartja magát, de szépnek nem mondanám. Ezek déli homlokzaton vannak, van 2 északi is, azok se jobbak.
Szerintem felejtős...

Just a simple Lineman...

(#145512) aleister válasza A Zéé (#145511) üzenetére


aleister
veterán

Ez elég lehangoló.
Arra gondoltam, hogy ha besárgulna, akkor finom csiszolóvászonnal enyhén felérdesíteném a polikarbonát felületét, hogy megtapadjon rajta normálisan a festék, aztán a díszvakolattal harmonizáló színnel befesteném. De ha ennyire törnek, akkor ez nem megoldás.

Esetleg menne rá zsindej. Bár ezt már nem bírná el szerintem az pár csavar, amit adnak hozzá.

Met:
Nem-nem. Teljes teraszra én sem raknám. Pont ilyen kis kilépőnek kellene, mint Zéé kollégánál van.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145513) pjen válasza aleister (#145512) üzenetére


pjen
félisten

Nem tőrnek, ott valami törént. Nálam 10 év alatt egy se tört el. Pedig cserélték az eresz csatornát és azon járkáltak. 70cm közzel 60x40mm zárt szelvény váz.

(#145514) aleister válasza pjen (#145513) üzenetére


aleister
veterán

Akkor bevállalom. Nem akkora kiadás, hogy nagyon melléfogjon az ember.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145515) csemberlen válasza föccer (#145501) üzenetére


csemberlen
őstag

10mm2 elég lehet, de hivatalosan MTK-t nem szabadna. Kültérben főként nem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#145516) A Zéé válasza pjen (#145513) üzenetére


A Zéé
addikt

nem tudom mi lett velük, 2 évig nem voltam az irodában folyamatosan.
Ez az északi oldali kettő, ezek régebbiek, kb. 5 évesek.

Just a simple Lineman...

(#145517) aleister válasza A Zéé (#145516) üzenetére


aleister
veterán

A padlásra hogyan mentek fel? :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145518) Z_A_P válasza A Zéé (#145516) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jezus :Y
En szintugy mint majd a leendo terasztetore, az elotetonel is uvegre voksoltam, kb igy nez ki: [link]
Bizok benne ez is 25+ evig mint ujkoraban, egyszer kell csak felrakni.

[ Szerkesztve ]

OK

(#145519) A Zéé válasza aleister (#145517) üzenetére


A Zéé
addikt

az ott egy lapostető, a padlásajtóhoz meg rakattam fel még a hőszigetelés előtt 10-es kazánlemezből egy 14 cm széles "küszöböt", annak támasztjuk neki az alu létrát :D
Hozzáteszem, szerintem én jártam ott fenn utoljára kb. 2 éve, amikor felmértem, hogy mennyi kőzetgyapot kellene még a padlás szigetelés befejezéséhez.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#145520) pjen válasza A Zéé (#145516) üzenetére


pjen
félisten

Ez tömör? Nekem 10mm légkamrás van.

(#145521) pjen válasza Z_A_P (#145518) üzenetére


pjen
félisten

Azért ebből 20 négyzetméter+ a vas szerkezet+ üveges múnka díja. Nem szeretnék annyit rákölteni. Ráadásul ezalatt pont olyan meleg van mint a PK alatt.

(#145522) aleister válasza Z_A_P (#145518) üzenetére


aleister
veterán

Ez is pofás és modern is, de röhej az ára. 150e ...üveg nélkül. :D

A Zéé:
Azt hittem van lejtése. Lapostetőként valóban nem nagy a kihívás értéke. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145523) sakal83 válasza Tapsi (#145485) üzenetére


sakal83
addikt

350e?

Nagyin éhes. Lattam mar leirt velemenyet... Helesirás... Kidolgozottsag.... Zero megoldasi javaslat...

Egyszerűen hasznalhatatlan. En a jogszkodasaitol maszok falra. Ahhoz egy picit ertek, fogalnazzink ugy, hogy csondbe maradhatna...

(#145524) sakal83 válasza aleister (#145506) üzenetére


sakal83
addikt

Ha rasut s nap 3 ev alatt kivegzi. A kivitelezo nalunk ilyet szerelt anno, es 100%os volt a 3 even beluli hiba24 haznal :DDD

Mindegyik besargult, majd szepen felpuposodott, es reccs :DDD

Szinte persze pontosan egy ideig birtak.

Szintiszta pazarlas.

Megoldas: femkonzol arra osb lap xps, es homlokzati szinezes ra vagy badog.

[ Szerkesztve ]

(#145525) A Zéé válasza pjen (#145520) üzenetére


A Zéé
addikt

nem tömör ez sem. Sztem ugyanez. 10mm környéki, légkamrás.

Just a simple Lineman...

(#145526) alcsa válasza A Zéé (#145516) üzenetére


alcsa
senior tag

Valoszinu, hogy hozzajarult a gyors eloregedeshez, hogy rosszul van hajlitva.

"Hajlított (íves) fedés esetén a
lemezeket csak úgy szabad ívelni, hogy az ív a cella irányával
párhuzamos legyen, valamint az előírt minimális rádiusznál
jobban ne legyen meghajlítva. Ellenkező esetben a lemez
megrogyhat, valamint az UV-védelme sérülhet és ez a mechanikai szilárdságát nagymértékben csökkentheti."

[link]

(#145527) Z_A_P válasza aleister (#145522) üzenetére


Z_A_P
addikt

+pjen
Ezzel speciel szerencsem volt: mar ki volt nezve, amikor a jofogasre egy pont ugyanolyan kerult fel: nem stimmelt nekik a meret a felujitas vegen, igy eladtak, 80 ezer volt mindenestul, uveg + tartok :D
Viszont ez nehez, 40+ kg sztem biztos van az uveg. :Y

[ Szerkesztve ]

OK

(#145528) A Zéé válasza alcsa (#145526) üzenetére


A Zéé
addikt

nem hajtottunk mi semmit, így volt a dobozában... :K

Just a simple Lineman...

(#145529) pjen válasza Z_A_P (#145527) üzenetére


pjen
félisten

[kép]
3x1m. Több mint 10 éves, még a Baumax ban vettem. Azért a sok borda, mert egy ronda drótos üveg lett kiválltva.

(#145530) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Szigetelés téma.

Sok helyen láttam már , hogy ahol engedi a belmagasság ott álmennyezetet készítenek váz + gipszkarton kombinációjával.
Esetleg még valamilyen üveg/kőzet gyapot is kerül bele a még jobb hatásfok miatt.

Kádár kocka a ház , semmiféle szigetelés nincs.
Alulról felfelé haladva a födém rétegrend kb így fest :
- Festék
- nádszövetes vakolat ( 2-3-4 cm ? )
- deszka ( 1-2 cm )
- gerenda ( 15-20 cm ? )
- deszka ( 1-2 cm )
- nád/sár kombó ( 10-15 cm ) a

A belmagasság kb 293 cm !
A 3 szobában 3 db klíma is van.
2 db a mennyezettől kb 30 cm-re kezdődik lefelé...
Az utolsót sajnos magasabbra tették ott a klíma teteje és a mennyezet között kb 20 cm távolság van.

Tervezem a nyár folyamára a sárpadlás szigetelését a lehető legolcsóbban , teríteni le a paplan szigetelést....2*10 cm vastagságban. Nem feltétlenül kell járhatónak lennie.
Nem tárolok fent semmit.

Viszont amit fentebb is írtam a belső szigetelés....
Arra gondoltam, hogy 10 cm vastag hungarocell táblákat ragasztanék a mennyezetre, kilegózva minden szobát....kivéve a fürőszobát !
Ha nagyon kell , akkor hosszú facsavarral és nagy lapos alátéttel akár rögzíteni is lehet a mennyezethez....mondjuk 1 táblát 2-3 ponton.
Majd erre ragasztanék alulról egy újabb réteg hungarocel mennyezeti dekor lapot....hogy nézzen ki valahogy.

Ezt a műveletet akár egyedül is meg tudom csinálni és így csak az anyagköltség lenne mint kiadás.

- 10 cm vastag Hungarocell táblák ( kb 100 nm összesen )
- facsavar 20 cm-s hosszban 250-300 db + hozzá nagy alátétek.
- Ragasztóhab....de milyen ?
- 50*50-s dekor hungarocell mennyezet burkolat.

A cél a jobb hőszigetelés , az alacsonyabb belmagasság.
Eszétika nem igazán érdekel.

Szerintetek ? Kivitelezhető a belső szigetelés ilyen módon ?
Padlófűtés van az egész házban, minten tök száraz és versenyeznek a porcicák, hogy ki tud nagyobbra nőni :D.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145531) alcsa válasza A Zéé (#145528) üzenetére


alcsa
senior tag

Gyarilag sz*r volt ;]

(#145532) kiir válasza LógaGéza (#145458) üzenetére


kiir
tag

Ne dőlj be a válaszolóknak, ők nem olvasták el alaposan a kérdésedet. Az Uponor Minitec (mint más hasonló rendszerek) arra van kitalálva, hogy teherhordó és sík burkolatra teszed le. Ha EPS/XPS-szigetelést akarsz alá (amit a terhelés valamelyest összenyom, pontszerű terhelés meg még inkább), akkor annak a tetejére teherelosztó szárazesztrich megy 2 cm magasságban, és csak arra jöhet a padlófűtés. A Minitec rétegrendje önmagában nem biztosítja ezt a teherelosztást. Az olasz oldalon látott 1 vagy 2 cm-es EPS400 (nézd meg, ez van odaírva!) egy kompromisszum, amit a gyártó még el tud képzelni. És valószínűleg erre is hidegburkolatot vagy max. vastagabb laminált padlót lehet tenni, arra viszont lábakon álló magas könyvespolcot meg semmiképp sem.

Aki itt a lépésálló EPS 100-at meg EPS150-et javasolta neked, az mind úgy képzelte, hogy a tetejére még megy a szokásos beton (vagy szárazesztrich).

Amúgy nyilván van értelme, az első 2-3-5 cm szigetelés fogja meg a hőveszteség fajlagosan nagyobb részét. Ha az a pince hideg, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogyan lehetne beleszuszakolni a rétegrendbe.

Discalimer: nem vagyok szakember, csak hasonló problémán agyalok pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#145533) lemmy71 válasza aleister (#145514) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha valami ilyesmiben gondolkozol, akkor gyorsan felejtsd el :K Ez egy rakás sz@r és akkor még finom fogalmaztam.
Tavaly tavasszal raktam fel egy ilyet a szomszédban, egy padlás teres tűzfalra. Ez első komolyabb vihar kitépte a polikarbonátot. Jó pénzért vissza tettem, de akkor már beragasztottam sikaflexel :DDD Majd jött a jégeső, ami gyönyörűen összetörte. Megint mehettem leszerelni, jó pénzért :D Mondtam a gazdasszonynak hogy dobja ki. Erre rendelt hozzá egy tábla víztiszta plexit:CAzt szépen beleszabtam és be is ragasztottam. Így már bírja, mivé egy darabból van nem pedig két szír sz@r gagyi polikarbonátból.
Nekem megérte ez a műsor, de vajon a tulajnak is :DDD

(#145534) lemmy71 válasza Borisz76 (#145530) üzenetére


lemmy71
őstag

Belső mennyezeti szigetelésnél felejtsd el az eps -t. Oda kőzet vagy üveggyapot kell, amit alulról párazáro fóliával lezársz. A végén pedig kartonozod, ennek ez a járható útja. Vagy a padlás térben szigeteled a födémet, üveggyapot paplannal két rétegben. Mivel saralt a födém, így nem kell párazárás a paplan alá. De a második felső paplanból, olyat érdemes venni, ami mikroperforációs kasírozással van ellátva.

(#145535) sakal83 válasza kiir (#145532) üzenetére


sakal83
addikt

Ezt en is felreertettem. A specifikacio szilard aljzatot!

Sorry :R

De ez egesz egyszeruen keresse meg a kollega az uponort, es kerjen irasos velemenyt a retegrendrol.

[ Szerkesztve ]

(#145536) Borisz76 válasza lemmy71 (#145534) üzenetére


Borisz76
veterán

Belső mennyezeti szigetelésnél felejtsd el az eps -t. Oda kőzet vagy üveggyapot kell, amit alulról párazáro fóliával lezársz. A végén pedig kartonozod, ennek ez a járható útja.
Elviekben ha az üveg/kőzet gyapot felkerül és párazáró fóliával lezárom, akkor nem tud nedvességet magába szívni....igaz ?
Na de ha EPS-t teszek a mennyezetre az sem tud nedvességet magába szívni.....tehát ez a rész ugyanaz.
Akkor még is miért nem ajánlott az EPS mennyezetre ?
Tényleg érdekelne mert nem akartam a vázzal és a gipszkartonozással bíbelődni ....lehet egyedül meg sem tudnám csinálni.

Mod : Egy dolog ugrott be ami miatt nem ajánlott : éghető az EPS.

Vagy a padlás térben szigeteled a födémet, üveggyapot paplannal két rétegben. Mivel saralt a födém, így nem kell párazárás a paplan alá. De a második felső paplanból, olyat érdemes venni, ami mikroperforációs kasírozással van ellátva.
Ezzel egyet értek...bár én úgy gondoltam, hogy az egészet a végén páraáteresztő fóliával letakarom majd , hogy felülről ne porolódjon, koszolódjon el. De utána nézek a mikroperforációs , kasírozott paplannak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145537) Veron válasza Audience (#145413) üzenetére


Veron
őstag

Akkor kézi véső + kalapács, ja jól sejtem.
Muszáj kitekernem egyszer a szárat, mert portalanítani kell a furatot. Sűrített levegőt még be tudok fújni a 2mm-es hézagon a szár mellett, de gondolom jó lenne kis ecsettel/fogkefével is kitakarítani.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145538) macilaci78 válasza Veron (#145537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vizipipa tisztító. :D De airsoftra vettem tisztítóvesszőt, 6 mm belső átmérőjű csőbe kell használni. Kb 4 mm-es a merev szár, a kefés fej sem sokkal vastagabb. Kölcsön tudom adni.
Vagy még egy ötlet: Párom anno házibulira vett vastag szívószálat. Egész addig röhögtünk, amíg ki nem próbáltuk. Bakker, horpad a fejem használat közben, cserébe a borsófőzelék is elfér benne! A lényeg, hogy kitekered a menetes szárat épp csak annyira, hogy rá legyen kapatva a dübelre, de tőben még mozog. A szívószálat rátolod, hogy védje a menetet. Az elfordított szár mellett befér a csőr, benyomod a csodaszert. A szárat betekered a helyére, majd lehúzod a szívószálat és hurkapálcával betuszkolod az anyagot, majd a csőrrel pótolod a fogyást.

De abból fakad a mostani gond, hogy a furat túl mély, mármint a mélyén van a fém dübel és a furatban engedi oldalra mozogni a dübelt. Nem lehetne kiékelni mondjuk egy hengerrel? Például egy másik fém düberől levágod a táguló részt és ráhajtod a menetes szál tövére.
Vagy felfúrni a lyukat annyira, hogy a szár mellé beférjen a csőr, persze a fm dübelt nem bántva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145539) aleister válasza lemmy71 (#145533) üzenetére


aleister
veterán

Egyre több negatív véleményt olvasok itt. A tetőn trapézlemez van. Lehet, hogy megpróbálok abból csinálni valamit.
Igazából az tán jó megoldás lehet, hogy egyszerűen felrakom ezt, és már eleve a legrosszabbra számítok, és amikor széthullott már a polikarbonát, akkor felfogatok rá egy méretre vágott trapézlemezt. A plusz súly miatt persze nagyobb csavarokat is kell majd használnom.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145540) lemmy71 válasza aleister (#145539) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem mind olyan hulladék minőségű, csak az olyan félék amit linkeltem (20 - 30 k. kategória).
De ha ez a vágyad, akkor olyat vegyél amiben egy darab polikarbonát van, nem pedig két darab össztoldva. Az talán tovább bírja. Tv shopból és bovli online áruházból ne vegyél ilyesmit :N

(#145541) Chris0321 válasza aleister (#145539) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem lenne egyszerűbb csináltatnod egy tartót és ráraknod most a trapézlemezt? A képen látható tartó nem egyenes, a trapézlemez nem biztos, hogy örülni fog neki ha fel akarod rá hajtani.

(#145542) Veron válasza macilaci78 (#145538) üzenetére


Veron
őstag

Hát én már őszintén nem tudom mit csináljak. Annyi ötlet érkezett (köszi!), hogy fogalmam sincs melyiket alkalmazzam.
Eddig úgy volt, hogy a dübel marad, benne a szár, kicsit vések a betonból, bedugom a csövet és kinyomom a cuccal. De nem vagyok biztos benne, hogy könnyen ki tudom vésni azt a 12 cm betont a dübelig egy csőr vastagságban.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145543) lemmy71 válasza Chris0321 (#145541) üzenetére


lemmy71
őstag

Az a baj ezekkel az olcsó gagyikkal, hogy 4 mm. nút van a konzolokban. Ezért max egy 4mm -s víztiszta plexire tudod cserélni a benne lévő polikarbonátot.

(#145544) kenwood3 válasza Borisz76 (#145536) üzenetére


kenwood3
őstag

Hasonlo cipoben jarok vagyis jártam én is. Komuves vagyok nagyon sokat dologzok eps-el , de en inkabbb xps-ben gondolkodtam menyora, mert az eps kepes felvenni a vizet. Sokaig gondolkodtam mi legyen, aztan mivel tetofelujitaskor rajtam rohadt vagy 200fm tetolec, egyertelmu lett, hogy kartonozni fogok belole bar mar vagy 15 eve nem.kartonoztam . Annyi a kulonbseg, hogy nekem e gerendas fodemem van szigeteletlenul. Vegul kapott 15 centi gyapotot, meg 1 hőtükrös párazáro foliat. 2 nap feldobtuk a szerkezetet+ rá a fóliát. Már csak a karton kell, de előbb aljzatolni akarok, aztán addig fel nem rakom a kartont
Eps mogott elobb utobb be fog rohadni a para, aztan lesz belole szep dohos penesz szag majd az egesz hazban

Mi az az ekezet dragasag??

(#145545) sakal83 válasza aleister (#145539) üzenetére


sakal83
addikt

A trapezlemeznek figyelj ida, hogy ne legyen felette haloszoba, mert egy esos esten virrasztas lehet a jussod a kopogas miatt.

(#145546) Chris0321 válasza lemmy71 (#145543) üzenetére


Chris0321
addikt

Közelről még nem láttam ilyet, de gondoltam a tetejére akarja majd ráfogatni felülről.

(#145547) macilaci78 válasza Veron (#145542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

12 centi van a dübelig? Felejtsd el a dübelt, fúrd fel a mostani furatot szár +4-5 mm átmérőre, vágd vissza a szárat, nyomd ki félig a cuccal a furatot és told be. A dübelt meg ott egye meg a fene...
A vegyi dübel betonban többet fog, mint akármelyik műanyag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#145548) lemmy71 válasza Chris0321 (#145546) üzenetére


lemmy71
őstag

Gyenge műanyag fröccs öntvény. Ha előfúrod akkor lemezcsavarral megoldható a trapézlemez felfogatása. De baromi otromba lesz ;]
Amit adnak hozzá felfogató "dűbel" az egy vicc.
Én ki sem csomagoltam a gyári felfogató csavarokat. Egy az egyben átfúrtam a falat és egy átmenő, menetesszárral rögzítettem az egész, hóbelebancot :D

(#145549) lemmy71 válasza macilaci78 (#145547) üzenetére


lemmy71
őstag

Abból a menetesszáras kötéltartó karabinerből nem szabad levágni :N
Fúrni kell egy új lyukat és szépen be kell ragasztani, ennyi a történet. De ezt már jó páran elmondtak ;)
De ha így halad a dolog, akkor lassan kinövi a gyerek a hintát :DDD

(#145550) Veron válasza macilaci78 (#145547) üzenetére


Veron
őstag

Rosszul mondtam. Kb. 7-8 cm van a dübelig, utána a dübel kb. 5 cm. A furat 16, a szár 12 mm.
Elég ez a 7-8 cm abban az esetben ha levágom a szárat?
B terv: új szűkebb furat mondjuk 14 mm és beleba 12es szár. Dübel nélkül.
Melyik legyen?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.