Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#144451) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Csak limitáltam építő/felújító, de hátha van tippetek. :) Szerintetek mi lehet ez, ami beette magát a szigetelésbe? Elég pici a bejárat, de azért tolja ki rendesen az anyagot… [kép]

*Hajrá Loki!* i15+

(#144452) Met válasza szezso15 (#144451) üzenetére


Met
Topikgazda

Egér?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#144453) szezso15 válasza Met (#144452) üzenetére


szezso15
addikt

Beférne ekkora résen? Akkor ebből egérírtó lesz, köszi! :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#144454) föccer válasza szezso15 (#144453) üzenetére


föccer
nagyúr

Ennél kisebb helyen is elférnek a rohadékok. EPS nagy hátránya a gyapottal szemben, hogy szeretik a rágcsálók.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#144455) szezso15 válasza föccer (#144454) üzenetére


szezso15
addikt

Köszi a megerősítést, mindjárt indulok is csapdáért! Aztán utána jó kérdés, hogy mivel burkoljam vissza a lyukat, hogy ez többet ne forduljon elő... :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#144456) macilaci78 válasza Z_A_P (#144442) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem az a kérdés, hogy visi-e, hanem hogy meddig?
Az ilyesmi fizikai munka, beleáll az ember és csinálja. Bosszantó, ha a munkatempót az akkus gép akkus mivolta limitálja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144457) macilaci78 válasza Tapsi (#144445) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érdemes utánajárni, ha magánszemélyként veszed, de az EKÁER miatt észnél kell lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144458) macilaci78 válasza atika88 (#144449) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ételfestéket a kád vizébe! Ha a tócsa is színes lesz, a kádból jött a víz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144459) lemmy71 válasza föccer (#144454) üzenetére


lemmy71
őstag

Egeret még nem, de patkányt már láttam kőzetgyapotban fészkelni :K
Mi az ilyen rágcsálókat, kénfüstel szoktuk kiírtani a szigetelés alól.

(#144460) User_2


User_2
tag

egér ellen az itt említett dió+befőttes üveg vált be egyedül,
klasszikus egérfogóból kiette a csalit
a mérget meg se nézte
ragasztót kikerülte
dió+üveg kb egy hét után fogta meg, az első alkalommal rosszul raktam össze, a diót elvitte az üveg alól dióhéjjal együtt

(#144461) lemmy71 válasza User_2 (#144460) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó az egérfogó, csak halál finomra kell hangolni :DDD Nekem három jutalom falatot csent el, mire meglett :D

(#144462) Morris válasza Z_A_P (#144442) üzenetére


Morris
veterán

Jó koronggal, természetesen.

(#144463) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! próbálom megoldani magam a wc csésze cseréjét. alsó kifolyású. most vettem hozzá lefogatócsavarokat és ültetőgumit. a gumival kapcsolatban bizonytalan voltam, hogy melyik lenne a jó. azt tudom, hogy 2 éve az ugyanilyen paraméterekkel rendelkező előző wc-nél egy sima gumit rakott be a szerelő, így néz ki. most a boltban az eladó ezt ajánlotta, merthogy ez újabb, tartósabb. alföldi wc, a ház 80-ban épült, szóval nem tudom, hogy a padlón a lefolyó rész milyen lehet illeszkedés szempontjából. elhoztam a műanyagot, jó lesz az nekem?
a felrakással kapcsolatban: a régi wc misunggal van lerakva, szóval szét kell verni. hogy fogom tudni ezt jól megcsinálni? hogy lesz szép sík a felület? hogy nem töröm fel a járólapot? amúgy frankón rátakar a régi helyére az új wc, azzal nincs gond.
köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#144464) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Családi ház, a kaputól a kövesútig kb 5m füves rész, ami minden télen, így most is csupa sár a keréknyomban, az autó kihordja a földet, gödrös lessz. Mindig töltöm felfele, de nem sokáig tart. Nagyon elvetemült dolog lenne szerintetek arra a részre kiszórni 5 cm zúzottkövet? Szóval nem rendes bejárót 30cm mélyen kiszedve, hanem csak leszórni követ, és majd beletapossa a kocsi?

-

(#144465) Tapsi válasza 7Sony7 (#144464) üzenetére


Tapsi
addikt

Pár hónap alatt megy a levesbe, és elsárosodik. 5 centi az semmi, alá kell dolgozni rendesen.

(#144466) 7Sony7 válasza Tapsi (#144465) üzenetére


7Sony7
addikt

Á, akkor inkább töltögetem. Akkor biztos engedély is kéne, meg aztán rendesen megcsinálni sokba lenne szerintem.

-

(#144467) lemmy71 válasza benfolds (#144463) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó az amit ajánlottak, pár éve én is olyanra tettem a csészét.
A misungot szépen óvatosan egy kis vésővel és spaklival fel lehet kocogtatni. Utánna a maradékot vizkőoldóval vagy sósavval lemaratod. Az új csészét ne csavarozd le, FBS -l ragaszd a padlólaphoz.

(#144468) User_2 válasza 7Sony7 (#144464) üzenetére


User_2
tag

bontott téglát tettem le, csak azon a nyomon ahol az autó jár.
bontott tégla volt itthon.
nem tettem alá semmit.

könnyű lerakni, felszedni, újrarakni. ha felszedem nem hagy szemtetet maga után.
ha autó relatíve ritkán jár rajta fű benövi, a fű később port gyüjt, egy idő után már nem is látszik, hogy alatta tégla van.

(#144469) 7Sony7 válasza User_2 (#144468) üzenetére


7Sony7
addikt

Az ötlet nem rossz. Szétnézek, milyen árban adják...

-

(#144470) lemmy71 válasza 7Sony7 (#144469) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha csak személykocsival hasznàlod a bejárót, akkor gyeprácsot is letehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#144471) Zola007


Zola007
veterán

Tudtok ajánlani barkács árkategoriaban 20V körüli Li-akkus csavarozót, ami
- nyomatékhatárolós
- leoldás állítható legalább 50-60 Nm-ig? :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#144472) 7Sony7 válasza lemmy71 (#144470) üzenetére


7Sony7
addikt

Attól tartok, felszedik, és elviszi valaki. :)

-

(#144473) benfolds válasza lemmy71 (#144467) üzenetére


benfolds
őstag

ok, köszi. egyelőre marad a schell szelep fölötte, úgy számoltam, hogy el lehet úgy helyezni a wc-t, hogy ha később tartály lesz, akkor ne kelljen mozgatni. a csövet, ami a schell szelephez van ragasztva, hogy lehet oldani? az új csövet simán be lehet forgatni a wc-n a lyukba, enged annyit a szelepnél?

(#144474) lemmy71 válasza benfolds (#144473) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért ne lehetne, lényeg hogy a csésze hátulja ne legyen a falon minimum 20 - 25 centi legyen. Úgy bármikor könnyedén betudod kötni a falon kívüli tartályt. A schell szelep helyére teszel egy sarokszelepet, amiről betáplálod a tartályt. Nagyvonalakban ennyi ;)

[ Szerkesztve ]

(#144475) beers válasza Zola007 (#144471) üzenetére


beers
addikt

Én ezt [link] vettem!
Volt makita akkum, tökéletes vele!
Meg is lepődtem mennyire bika!
12,5k volt akcióba!

M&N

(#144476) benfolds válasza lemmy71 (#144474) üzenetére


benfolds
őstag

az fura, mert a két éve felrakott új alföldi bázis beömlője peremének faltól való távolsága csak 13 cm. laguna tartály van fölötte. mondjuk meg is van dőlve a cső a fal felé, terveztem, hogy szétszedem, mert bántja a szememet, de ezek szerint van rá esély, hogy nem tudok vele mit kezdeni, ha ennyire közel van a falhoz a wc.

(#144477) Chris0321 válasza lemmy71 (#144474) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha nem ilyen alacsonyra teszi a tartályt akkor lehet közelebb is a falhoz a csésze.

(#144478) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Valaki otthon van a Fég gázkonvektor működésében?
kb 1 hónapja rendszeresen ment probléma nélkül, pár napja kikapcsol amint elér egy bizonyos hőfokot és lenyomja az őrlángot is, csak kihülés utàn lehet visszakapcsolni. Olvastam utána, azt írtàk a fúvókát tisztítsam ki, kitekertem kifújtam de ugyanez, mi lehet még? Termosztát? Vagy mire tippeltek? A fúvókát, hogyan tisztítják?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#144479) tothjozsi96 válasza b4sxe (#144478) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Hogyha N állásra tekered, és csak az őrláng ég, akkor égve marad az őrláng?
Milyen égő van benne? Létezik olyan verzió ami meteor égőcsöves, meg van kerámia égőfejes is. Utóbbi okozhat érdekes anomáliákat, azért az el tud törni és az is szivathat.

(#144480) 6030D


6030D
Ármester

Gázszerelősbe nem jött választ, itt hátha:
Pelgrim konvektor legnagyobb fokozaton is olyan, hogy rajta tudom tartani a kezem. A hőmérsékletet elvileg érzékeli, mert kattant, és begyújt őrlángról, de kevés. Tudok valamit takarítani rajta, hogy jobb legyen, vagy marad a szerelő?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#144481) LógaGéza válasza föccer (#144441) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, így lett :R

Még egy kérdés: mi a jó rétegrend fal/plafonnak könnyűszerkezetnél?
Eddig kivülről: 12cm grafitos XPS -> 20mm OSB -> páraáteresztő fólia -> 15cm szerkezet, közötte 15cm kőzetgyapot. Erre jön majd egy hőtükrös párazáró fólia, és hogyan tovább?
Éptárban a Thermo falnál közvetlen raknak rá egy OSB-t és utánna tűzgátló gipszkartont.
Máshol inkább raknak még egy plusz lécvázat a szerkezetre, rá megint 5centi szigetelést, és arra megy a fólia+gipszkarton.
Láttam olyat is, ahol a plusz szerkezet fölött nincs szigetelés, hanem alá megy a párazáró fólia, vagyis fólia -> szerkezet -> gipszkarton a rétegrend.
Melyik lenne a jó? Szeretném a vezetékelést is a gipszkarton alatt intézni, gondolom itt nem az igazi ha megfúrom a fóliát...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#144482) Lauda


Lauda
félisten

Lassan a kád cserére szorul és gondolkodom zuhanybox vásárlásán. Csak a víz és lefolyócsatlakozás kell neki és kész. A szatmáriban a roltechniket és a sanimixet ajánlották/forgalmazzák. Mivel egyszer kell ezt is megvenni és 10-20 évig teszi a dolgát, gondoltam mennék feljebb minőségben. Persze azt sem tudom, hogy a szóban forgó márkák milyen minőséget képviselnek, lehet ezek is bőven megfelelnek.
Olvastam a ravakról, hogy az jó minőségű termékeket gyárt (persze a gyártó mit mondana magáról :D). Tényleg jók a cuccaik? A két korábban említett márkánál 200-220 ezer forint a box, a ravak boxok ennek a duplájába kerülnek. Esetleg tudnátok ajánlani olyan gyártót, aki valóban jó minőségű termékeket gyárt és vannak zuhanyboxaik?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#144483) Borisz76 válasza Lauda (#144482) üzenetére


Borisz76
veterán

Mekkora méretűek ezek a kinézett zuhanyboxok ?
Mert én akárhányat láttam, próbáltam nekem kicsinek tűntek.

Ezért is lett nálam épített zuhanyzó....94 * 140 cm-s méretekkel.
Nem bántam meg !

Nálad nincs lehetőség épített zuhanyzó kialakítására ?
Vagy nem is gondoltál még rá ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#144484) pjen válasza Lauda (#144482) üzenetére


pjen
félisten

nekem salotechik volt sokáig, nem volt vele semmii baj. Ha van egyenes oldalút vegyél, az íveltet sz@r takarítani. Inkább nyíló mint toló ajtósat. :)

(#144485) pjen válasza Borisz76 (#144483) üzenetére


pjen
félisten

Én is arra cseréltem, sarokban van, csak egy üveg falat kellett venni. Meg az elejére egy zuhany függönyt.

[ Szerkesztve ]

(#144486) Borisz76 válasza pjen (#144485) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam felújítás alkalmával a bal oldali állapotból lett átalakítva a jobb oldalon látható verzióra : Elnagyolt a rajz de a lényeg szerintem átjön.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#144487) pjen válasza Borisz76 (#144486) üzenetére


pjen
félisten

Két fürdő van. Az egyikben volt a zuhany kabin a másikban a kád. most mindkettőben épített zuhany kabin van. Mindkettő sarok és egy fala üveg.Nekem már nincs kád. Alig bírtuk kivinni 170 es öntvény. A helyén mosó+szárító gép van

[ Szerkesztve ]

(#144488) sakal83 válasza Lauda (#144482) üzenetére


sakal83
addikt

Zuhany=radaway, ravak, hüppe.

A tobbit meglatva idot se pazarolj, mert hosszutavon sok bosszusagod lesz. Gagyi kinaiak, kvazi alkatreszutanpotlas nelkul.

En is most szenvedek zuhany vetelevel. Duplajara mentek az arak 2020 ota. Mintha a fogamat tepnek...

Probalj minta es outlet darabokat keresni. Azok csak szimplan dragak de legalbb 40-50%al olcsobbak.

[ Szerkesztve ]

(#144489) YAS-dude válasza LógaGéza (#144481) üzenetére


YAS-dude
őstag

Legyen szerkezet a párazárón belül, lécváz, előtétfal, akármi. Jól érzed, kell hely a vezetékeknek, csöveknek, szerelvényeknek. Ne kelljen a villanyszerelőnek, gépésznek a párazárással foglalkozni, mert nem fognak.

(#144490) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok. 211cm magas az ajtó nyílásom, de 206—ig le kellene vinni( új beltéri ajtó lesz). Gipszkarton a fal, fém profillal. Mit fúrjak rá a fém profil alá? 5 cm vastag deszkát vagy xps-t? Illetve milyen csavarral? 60mm hosszú önmetsző csavar jó ide?

(#144492) Audience válasza S-eye (#144490) üzenetére


Audience
aktív tag

Bramac léc, vagy XPS szinte mindegy, ha kész egybe hálózód és gletteled a fallal és mehet az ajtó.

(#144493) daninet


daninet
veterán

Sziasztok,

Mosógép mellé tettünk egy szárítógépet, azt is rá kellene kötni a csatornára, hogy ne kelljen ürítgetni. Egy ilyennel csatlakozik most a mosógép [link]
Szerintetek ha letekerem a tetejét akkor egy ilyen rátekerve csatlakoztathatom a szárítógépet? [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#144494) macilaci78 válasza daninet (#144493) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tetejében van egy golyó, amolyan bűzzár, illetve visszacsapó szelep. Ennek megvan az oka.

Inkább vegyél mégegy mosógépszifont, húzd ki a mostanit és a kettőt egymás mellett egy T, vagy Y idommal dugd be a falba. Így elkerülhető, hogy az egyik gép a másikba tolja véletlenül a vizet.
Persze ez ormótlan megoldás, kiállna nagyon a falból. Lehet, van ettől helytakarékosabb megoldás is.

Szerintem egy szerelvényboltban személyesen is tudnak segíteni.
Tekintetbe véve, hogy a legolcsóbb szállítás is drágább, mint maga a termék, gondolom, hogy személyesen vennéd meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#144495) YAS-dude válasza daninet (#144493) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem, ha letekered a tetejét, akkor azt fogod látni, hogy van benne egy golyó, ami a bűzzárásért felel. Megemelkedik, ha alulról nyomja a gép a vizet és visszaüla helyére, ha nincs áramlás, ezzel elzárva a csatornából visszajövő szagok útját.
Kell egy 32-es elágazás, mégegy ilyen szifon és megcsinálni egyszer rendesen.

(#144496) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek, vagy tudna ajánlani olyan helyet ahol tudok venni 1 tábla Austrotherm XPS TOP 50-et.

(#144497) A Zéé válasza CragON (#144496) üzenetére


A Zéé
addikt

Legtöbb tüzép darabra adja, nem bálára. De ilyen a Praktiker/Obi is.
Ha pont ilyent nem találsz, akkor sincs nagy tragédia, igazából bármelyik XPS-el helyettesíthető.

Just a simple Lineman...

(#144498) föccer válasza CragON (#144496) üzenetére


föccer
nagyúr

Budapesten én a Szigatech-be járok. 1 db csavart is adnak ha úgy van.

Egyébként OBI/PRAKTIKER/BAUHOUSE is darabra adja. Bármilyen zárt cellás XPS jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#144499) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok

utcafront, uj kerites, uj kapu.
Eltolhato gorgos kapu van, uszokapu lesz, a lenyeg, hogy ugye ez a kerites sik mogott van, hogy el lehessen oldalra tolni.
Emiatt van egy zartszelvenybol keszitett, utra meroleges kb 30cm hosszu "oszlop", hogy a gyalogos bejaro sikban legyen a szomszed keritessel
Foto: [kép]

Namost, az uj kaput ugy tervezik a szakik, hogy azt az oszlopot kiszedik, es a gyalogos bejaro bejjebb kerul, egy sikba a kapuval [kép] . Mert igy sokkal szebb lesz, a nivo lecek is igy mutatnak jol, nem kell belulrol benyulni abba a kiugroba amikor kilincshez nyulunk, stb. (de lehet mert igy egyszerubb nekik?, passz...).

EGY buktatoja van, hogy igy nem lesz sikban a szomszed keritessel a gyalogos bejaro, hanem az elvalaszto keritesnek csatlakozik majd, olyan 30-50cm-rol lehet szo.

Nem tudom elkepzelni hogy ez jo vagy rossz otlet, ti mit gondoltok?
Marmint praktikusabbnak tunik, de a kinezet?
Ha mar kiadok jo sok penzt ne nezzen ki nagyon hulyen. :O

:F :R

ui: nem tudom ertheto-e, lerajzoltam:
mostani: [kép]
uj: [kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#144500) S-eye válasza Audience (#144492) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi. A csavar jó amit írtam?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.