Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#140022) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Van egy dupla dupla kapunk, amiből az egyik egy betonozott garázs lejáróhoz vezet.
Nagyobb esőzéskor (néhány utcára vezetett eresz miatt is) a víz csak felénk tud jönni. mert "szerencsésen" ide lejt az egész úttest és járda is. Az Önkormányzat betett 2 kis láda szikkasztót meg egy rácsot (a képen még nem látszik), de hogy is mondjam szépen... szóval kb. nyerünk 3 percet, amíg megtelik és ömlik a pincébe a víz, idén már vagy 3x beáztunk, főfalak, egész pince alja tiszta víz, hónapokig szárad. Ebből van már elegem, homokzsákok vannak kint 0-24, már az UV is megeszi őket, no meg a garázs így csak dísz. Van ötletetek arra, hogy mit tudnék itt tenni, hogy a víz ne jöjjön be, de egy autó azért igen?
A második dupla kapuhoz gondoltam szikkasztót, a lejárós kapu alá meg folyókát, de ez megint csak véges kapacitás és nem szerencsés a házhoz közel tenni a szikkasztót sem, így inkább emelni kéne a szintet. Gumi fekvőrendőt vagy parkolási gurulás gátlókat néztem, de általában 6-7cm magasak, ami szerintem nem elég, ami ennél több, azon meg nem menne át az autó. Szedessem szét a kaput és emeljük meg a szintet valami szolidabb lejtéssel?

A lehető legkevesebb macerával szeretném megoldani, ha van egyéb tipp, megköszönöm.
Üdv.: elekresz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.