Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#121701) Tamy válasza rosejbli (#121700) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, de az is csak a szifonban tudja kifejteni a hatását, ha később, a csőben van a dugulás, ott már felhígul, ha folyamatosan nyomatod rá a vizet. Forró vízzel persze más, de ott meg maga a víz fogja kifejteni a hatását, a felhígult szer már semmit nem fog marni. Egyébként ezekről a granulátumokról azt írják, hogy összeáll csomóba, és még nagyobb dugulást okoz, bár személyesen ezt konkrétan nem próbáltam.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#121702) macilaci78 válasza Tamy (#121701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a Búvár vált be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121703) Reggie0 válasza Tamy (#121696) üzenetére


Reggie0
félisten

Vorosrezet a sosav nem marja meg.
De a legjobb a lefolyo tisztito, ami altalaban natrium-hidroxid es meg nehany kiegeszito adalek(szemcsesites, reakcio lassitas miatt).

[ Szerkesztve ]

(#121704) Bacusuz válasza z0d1@Ku$ (#121694) üzenetére


Bacusuz
őstag

a 3M-nek vannak speciális akril ragasztói ilyen alacsony felületi energiájú műanyagokhoz de sajnos nem ismerem pontosan melyek.
PE PP(polietilén, polipropilén stb)
Tőlük vettem erős öntapadós ragasztószalagot, ami tépőzáras. Van valami mintaboltjuk Pesten, talán méterre is adtak. Vedd fel velük telefonon a kapcsolatot, én is úgy kezdtem.
Nyilván a legegyszerűbb a csavar+tipli. ;)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#121705) Tamy válasza Reggie0 (#121703) üzenetére


Tamy
senior tag

A vörösrezet nem. Ezekkel a szerekkel mind az a gond, hogy nehéz odajuttatni, ahol valóban szükség van rá. Ahogy írtam, sűrű formában megáll a szifonban, ha meg hígítod, akkor nem elég hatékony. Esetleg nagy mennyiségben. Mindenki másra esküszik, olvastam a kávézaccot is, nekem az is inkább összetapadt. Nálam a forró víz bevált, olcsó, és minden háztartásban elérhető.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#121706) python1


python1
veterán

Néhány szó a páráról. [link] [link]
De mindenről is tart rögtönzött előadásokat.

[ Szerkesztve ]

(#121707) python1


python1
veterán

Szellőzés és, modern nyílászárók beépítése, gondolkodjatok rajta, akinek inge. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#121708) Reggie0 válasza Tamy (#121705) üzenetére


Reggie0
félisten

Itthon kevesbe elterjedt, de nyugaton sokszor kensavat arulnak lefolyotisztitonak. Na az tuti eljut mindenhova, mert baromi jol oldodik vizben.

A lugok altalaban azert jok, mert sokmindent feloldanak, zsirt, szor/hajszalat stb.. (Es nincs mergezo gazkepzodes).

[ Szerkesztve ]

(#121709) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Horonymarás (10méter koax, géppel) után gipsszel rögzítjük a csöveket, ez eddig OK. Utána mivel kell bevakolni? Vizezni kell a téglát? Innen (OBI) tud valaki keresni anyagot, hogy mit kell venni pontosan hozzá?

(#121710) python1 válasza d@minator (#121709) üzenetére


python1
veterán

Én Rigips rimano 6-30-as gipszes vakolatot ajánlom, nálam a falak azzal vannak vakolva, javítva. Könnyű vele dolgozni, gyorsan szárad, tapad és strapabíró felületet ad.

(#121711) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


A kémény helyét hogyan lehet 'eltüntetni'? Tegyek oda valami műanyag/eps;xps darabot, és be lehet vakolni? 4db konvektor volt a házban, de padlófűtés lesz, az meg kap új kéményt.
A régi kémény még legalább 10 évig fent marad, csak nem lesz semmi bekötve. Valaki írta korábban, hogy cêlszerű födémig vissza bontani. Nem merem, mert akkor a pala törni fog tuti, és tetőcsere most nincs tervben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#121712) tothjozsi96 válasza d@minator (#121709) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Előbb portalanítani aztán vizezni kell a felületet. Árban ő nagyon jó és jó az anyag is, viszont hogyha a továbbiakban sehova sem kell az anyag, akkor érdemesebb lehet őt megvásárolni, drágább és csak ötöd annyi anyag van benne, viszont sokkal jobb anyag és nagyon szépen el lehet húzni. Utóbbit azért mondom mert lehet ez is szempont hogy ne maradjon rajtad annyi felesleges anyag, ha máshova nem kell.

(#121713) tothjozsi96 válasza Victoryus (#121711) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem purhabbal fújd ki, azért télen ott folyhat vissza pára is, tehát ebben a formában semmiképp ne vakold vissza. Én purhabbal kifújnám és utána vakolás. Amúgy jók ezek a régi kémények, én megtartottam az egyik régi kéményt, fürdőben van, ugyanígy mint nálad, van rajta egy lukacsos papír, és kiviszi a párát. Később majd teszek rá egy ilyen szellőzőrácsot, így esztétikus is lesz.

(#121714) python1 válasza tothjozsi96 (#121713) üzenetére


python1
veterán

Nem is rossz ötlet! :R
Nálam talán jövőre szűnik meg a kémény, valószínű, hogy én is befogom erre a feladatra, pedig van szellőztető, de ahol van a kémény ott nem lehetett kialakítani.

(#121715) lemmy71 válasza Victoryus (#121711) üzenetére


lemmy71
őstag

Oda zárt bádog kémény stucnit szoktunk tenni (bármelyik bádogos vagy kályhás lehajtja neked) utána ahogy engedi 2 centis xps ragasztunk rá. Így a későbbiekben könnyen kibontható. Tető felet meg vissza kel bontani a kéményt cserép alá, vagy födém szintig.

(#121716) Rotyi válasza lemmy71 (#121715) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Miért kellene visszabontani?

Ami majdnem az, az nem az!

(#121717) lemmy71 válasza Rotyi (#121716) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem használod akkor minek legyen tetőn kívül.
Plusz csak az idő eszi és jól visszahűti a falat, bele költöznek a darazsak stb. Most nem tudom milyen szabályozások vannak, de régen minden kéményért fizetni kellett "kéményseprő díjat" ami tetőn kint volt, hiába nem használtad. Szóval ezekért szokás visszabontani, persze nem egy három járatos kéményre gondoltam, bár én azt is visszabontanám ha nem használom ;)

(#121718) Rotyi válasza lemmy71 (#121717) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A lényeg, hogy nem kötelező visszabontani. Csaladi ház esetében a tulajdonosnak kell eldönteni, hogy akarja visszabontani vagy sem. Amúgy teljesen felesleges bontani szerintem.
Családi házba ha nincs vállakozás az adott címre bejelentve, csak akkor mehet a kéményseprő ha hívják, ha van bejelentve vállalkozás akkor sem mehet hívás nélkül, de abban az esetben a tulajnak hívni kell évente.
Vagyis semmilyen jogszabály vagy törvény nem írja elő a bontást, de ha a tulajnak van erre szánt forrása, hát tegye.

Ami majdnem az, az nem az!

(#121719) d@minator válasza tothjozsi96 (#121712) üzenetére


d@minator
addikt

& 0python1: Ez elég egyöntetű volt, köszönöm! :R

(#121720) tothjozsi96 válasza Rotyi (#121718) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Célszerű visszabontani, tetőfelújításnál meg pláne.

(#121721) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

konyhai elszívó kivezető csövénél mi a minimum átmérő ami még jó?

Vasbetont kellene fúrni és nem találok szakembert aki vállalná, a légkondi szerelő talán megcsinálja, de neki sincs céleszköze, így lehet csak 60-80mm-es lenne a nyílás.

Kérdés, hogy ez így működhet-e?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#121722) tothjozsi96 válasza AXisBOLD (#121721) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az zsenge, min. 100mm kellene szerintem.

(#121723) Morris válasza AXisBOLD (#121721) üzenetére


Morris
veterán

Akkora elvezető cső kell amekkora az elszívó kivezetése. Ha 150-es, akkor 150-es.
Ha kisebbet fúrtok, akkor egy axiális (talán ? jól emlékszem, hogy ilyen kell) ventilátort kell a rendszerbe rakni. Az csinál majd nyomást is.
Az elszívó ventije egy nagy szar. Ha szűkíted a csövet, drasztikusan esik a kinyomott levegő mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#121724) AXisBOLD válasza tothjozsi96 (#121722) üzenetére


AXisBOLD
addikt

& #121723Morris

kösz, akkor futok még egy sokadik kört, már azt is keresem, hogy hol lehet ilyen gépet bérelni, nem mintha ennek kifúrása olyan könnyű mutatvány lenne...

de ha ekkora (60-80mm) nem lenne megfelelő, akkor sok hűhó semmiért alapon ki se fúratom. A pára elszívás nem lényeg (száraz a lakás), csak a szagokat akarom mérsékelni, a semminél egy szénszűrős is jobb lesz. Cata GT-Plus 45 BK/L -t ajánlották.

Aurea mediocritas

(#121725) Morris válasza AXisBOLD (#121724) üzenetére


Morris
veterán

A szagelszívó nem pármentesítő. Persze megmozgatja a levegőt, ezáltal valóban csökkenteni tudja a párát, de ...

(#121726) gyumo


gyumo
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Adott egy 12 nm-es kerti faház, amit le kellene szigetelnem, mivel megváltozik a funkciója.
Szeretném mindenképp elkerülni a penészedést. Ez fontos lenne, de nem tudom ehhez melyik lenne a legmegfelelőbb szigetelési megoldás. Ez egy elég egyszerű szerkezetű faház: az 5x10-es gerendákra lambéria van szögelve, a tetőn 5x10-es gerendákon OSB lap és zsindely. Tehát legfeljebb 10 cm vastag szigetelést tudok elhelyezni.

Ti mit javasolnátok?

Köszönöm,
Gyuri

(#121727) elessar válasza AXisBOLD (#121724) üzenetére


elessar
tag

Ha két lyukat fúratsz egymás mellé, a kettő közti részt áttörve tehetsz lapos csövet.

(#121728) AXisBOLD válasza elessar (#121727) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a tippet, ezen az úton is elindulok!

#121725Morris: jogos, de nekem az a funkció pont nem is kell.

Aurea mediocritas

(#121729) mezis válasza Morris (#121723) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az elszívó ventije egy nagy szar."
Egy Cata 3 sebességes és egy hasonló nevű, konstrukciójú kétsebességes konyhai elszívó ventilátort nem találtam gyengének. Igaz a kifújásnál ellenőriztem, falon túl. A konyhában a tűzhely fölött nem érezni a szelet, de amit kifújt, azt onnan szedte össze!

mezis

(#121730) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok. Megyeszekhelyen szerintetek mennyi a reális ár külső homlokzati halozasra, színezésre? Szigetelést feltettem, becsiszoltam, dubel helyeket kiflekkoltam.
Mar csak be kéne szépen halozni és szinezni. Anyag mar megvan, munkadijra lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#121731) b.


b.
félisten

hello. Erre nincs ötletetek? [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#121732) tothjozsi96 válasza b. (#121692) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem magasnyomású mosóval kellene megpróbálni. De egy valamit nem értek, miért ártana a betonnak? Vagy miben ártana?

(#121733) macilaci78 válasza Victoryus (#121711) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy darab téglával töltsd ki a nyílás nagyját, aztán mehet mellé gipsz, vagy vakolóanyag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121734) b. válasza tothjozsi96 (#121732) üzenetére


b.
félisten

Esztétikailag mert ez ugye így marad, látszik és így szürke foltos néhol.
Pont azzal próbáltam most délután, sajnos nem sok sikerrel, úgy nézem beivódott a felületébe.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#121735) tothjozsi96 válasza b. (#121734) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor kevertess ki egy ilyen színt a festékboltban és ahol kifolyt ott kend csak be vele, minél kevésbé üssön el. Ettől jobb megoldás szerintem nem lesz.

(#121736) Morris válasza mezis (#121729) üzenetére


Morris
veterán

Én nem vagyok megelégedve a konyhai elszívókkal. :(

(#121737) mezis válasza Morris (#121736) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg egy ilyet falon kívülre, elszívó üzemmódban? :D
A leveses fazekat azért csavarozd le! ;]

mezis

(#121738) tothjozsi96 válasza Morris (#121736) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk egy tök régi, márkáját sem tudom milyen elszívó van, 100-as csőátmérője van, 110-es csőbe van kivezetve, és úgy hogy régi kéménybe van beleállítva a 110-es PVC, nem tettem könyököt a kéménybe, tehát nincs is összekötve a 110-es cső az elszívóval, felmentem a padlásra, 2 méter 110-es cső volt ledugva a kéményben és körbe purhabbal kifújva. Az a régi elszívó úgy tolta kifelé a levegőt, rendesen meglepődtem. Bramac helyiség-kiszellőztető cseréppel van kivezetve, mikor főznek bent és kimegyek a ház elé, rendesen dől kifele a szag, vagyis az illat. :B

(#121739) A Zéé válasza kicsi kecske (#121730) üzenetére


A Zéé
addikt

4500-5000/m2, ha fel van állványozva az épület.

Just a simple Lineman...

(#121740) Victoryus válasza kicsi kecske (#121730) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Békéscsaba: 5000/nm vakolás, legalábbis akik nálam voltak annyit kalkuláltak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#121741) concret_hp


concret_hp
addikt

egyik szoba falának a túloldalán egy lift van, nem atom vészes amennyire behallatszik, de jó lenne valamennyire szigetelni... milyen dolgokkal álljak neki? a terv az, hogy rakok oda majdnem plafonig érő szekrényt kezdésnek + esetleg a hátára ilyen zajelnyelő szivacsokat?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#121742) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ki szeretnék venni egy ajtót a fürdőszobából (kettő van). Ytong falat húznék fel, viszont van két dolog ami nem tiszta:
- Mivel elég kicsi felületről van szó (kb. 200x70), kell-e nagyon foglalkoznom a meglévő falba bekötéssel, vagy majd a habarcs megfogja amennyire kell?
- Rakjak alá valamit a falnak szigetelés gyanánt (pl. kátránypapír)? Nem tudom eredetileg van-e alatta... Ha igen, akkor mit? Egy videóban R500as szalagot láttam, de sehol nem találok, kátránypapírt is csak 10m2-es verzióban árulnak, ennyire sose lesz szükségem...

Köszönöm a segítséget :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#121743) Donki Hóte válasza LógaGéza (#121742) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ytong elemeket ytong ragasztóval ragassz, ne habarcsba rakd a falat. Egy ajtó helyére rakott falnál nem kell foglalkozni az oldalra való bekötéssel, elég ha oldalt meg fent is rendesen beragasztod a meglévő falhoz. Alá meg tegyél két réteg építési fóliát, nem kell bitumenlemezzel/kátránypapírral bajlódni.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#121744) Morris válasza LógaGéza (#121742) üzenetére


Morris
veterán

Csemperagasztóval nyugodtan ragaszthatod. Előtte nedvesítsd majd meg az ytongokat.
Oldalt én sarokvasakkal rögzítettem minden második sort.
Alulra mehet kenhető szigetelés is. Két réteg és annyi.

(#121745) A Zéé válasza LógaGéza (#121742) üzenetére


A Zéé
addikt

rakj minden sorba minden oldalra 2-2 120-as szeget, vagy egy darab betonvasat aztán a bekötés meg is van oldva.
Ha nagyon precízkedni akarsz, és olyan a falad, hogy engedi a beütődübelezést, akkor Hilti szalagot befúrsz a tégla falba, egy 6x60-as beütő dübellel, a Hilti szalagot olyan 10-15 cm hosszon ráhajtod az Ytongra, és 2 rövidebb szeggel rögzíted.
Ne rakj alá semmit, ha csak nem földszinten vagy, és az aljzatbeton alatti rétegről indítasz. Az első sort célszerű hagyományos falazóhabarcsba rakni, mert az jobban kiegyenlíti az egyenetlenségeket. A többi az mehet vékony ágyazóval.
Számolj még arra is, hogy az Ytong-öt is teljes felületén, és az Ytong-téglafal csatlakozást is körben, mindkét oldalon át kell hálózni dryvit hálóval, hogy ne repedjen ki a csatlakozás.

Just a simple Lineman...

(#121746) mezis válasza concret_hp (#121741) üzenetére


mezis
nagyúr

Sokat hangszigetel egy falat beborító bútor, akár könyvespolc is, jól megpakolva (tömeg nyeli a hangot).
Az egyes rétegek is csökkentik a hangot.

mezis

(#121747) A Zéé válasza concret_hp (#121741) üzenetére


A Zéé
addikt

A zajelnyeló szivacs a te szobádban keletkező léghangokat tompítja igazán, és ezért rakják pl. a stúdiók falára is, nem a kintről jövő hangok miatt.
A lift inkább testhangot visz be (azaz az épület szerkezete remeg). Ezt tompítani egy, a tartószerkezettől teljesen eldilatált külön szerkezettel lehet. Pl: gipszkarton fal, a profilváz és a szerkezet közé tett szivacs alátéttel rendesen kitömve kőzetgyapot szigeteléssel, és hanggátló karton lappal. Csak hát ez elvesz a térből oldalanként 8 cm-t, ami a kis alapterületű szobáknál már sok lehet.

Just a simple Lineman...

(#121748) Blackmate


Blackmate
senior tag

Mi a véleményetek a lenti vízelvezetésről? A kerítés az én tulajdonom, tőle balra a telkem. Jobbra pedig a kedves szomszéd vízelvezetési megoldása kb. 60m2 tetőfelületről.

A 2 db KPE cső a kültéri világításnak lesz, nem víznek :D

(#121749) tothjozsi96 válasza Blackmate (#121748) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mond neki hogy hívsz egy statikust és kiállít egy szakértői véleményt hogy ez mennyire káros és fényképekkel lesz dokumentálva minden. Lehet odébb áll a csövével. :B

(#121750) mezis válasza Blackmate (#121748) üzenetére


mezis
nagyúr

Addig örülj neki, amíg a szomszédod nem kér öntözési díjat. :D
Csapadékszegény ország vagyunk...

Ugye a világításoddal nem fogod fényszennyezni a szomszéd telket? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.