Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#121051) Exodion válasza salieri. (#121050) üzenetére


Exodion
aktív tag

Az nincs benne :DDD . Az en lakasom 83nm. A teljes lakas villanyszerelese a bovitessel egyutt >1.5mFt volt. Marmint az alapszereles, szamla nelkul. Ehhez jottek a szerelvenyek lampak kapcsolok. Meg hatra van a furdo, wc jovore. A villanyszerelesen kivul mindent magunk csinaltunk, betonig szetszedtuk az egesz lakast es ujra mindent rendesen. Hat... meg igy se mondanam meg hogy mennyit koltottem ra eddig.

A villanyszereles ara:
- bovites dija: 168eft (eon)
- reg szerelo koltsege: 200eft
- 4szoba + kapcsoloszekreny (~50nm), 4 aramkor: 700eFt
- eloszoba + konyha + vizesblokk villantszerelese, sok aramkor (32A indukcios fozolap kerult be): 500eFt

Ebben bennevan a szerelvenyezes is, de nincs benne a szerelvenyek ara.

[ Szerkesztve ]

(#121052) Blackmate válasza Morris (#121048) üzenetére


Blackmate
senior tag

Na ezt még sose hallottam, kipróbálom. Mit csinál a borotvahab az ablakkal, hogy nem fog bepárásodni?

(#121053) Ispy válasza zsolt008 (#120987) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk korábban ravak tálca és üveg kabin volt, 12 évig használtuk, amíg ott laktunk, mikor eladtuk a lakást még semmi baja nem volt. A mostani épített süllyesztett lefolyóval, ez is ravak, érzésre ég és föld, nekem sokkal jobban bejön az épített. A mostaninak csak egy üveg ajtaja van, az egyik oldala nyított, de ezt csináltattam, nem készt vettem végül.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#121054) Morris válasza Blackmate (#121052) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, de működik! :)

(#121055) Intel fan11 válasza pjen (#121049) üzenetére


Intel fan11
őstag

Cserepkefni van. 65-os dobozt epitenek a mennyezetbe. Abba elfer vezetekestol a lampa?

Battletag: hojszi#2983

(#121056) szotyika77 válasza Morris (#121048) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom! :)

(#121057) mezis válasza Intel fan11 (#121045) üzenetére


mezis
nagyúr

Mennyezetbe süllyesztett spot lámpák: Ha a vakítás a célod, akkor csináld.
Ha a szobákban, nappaliban kellemes világítást szeretnél, akkor szórt világítás a mennyezetről. Vagyis falikarokból lövöd a fényt a mennyezetre.
Az étkező asztal fölé pedig elég alacsonyra lelógatott, lefelé világító lámpák.

mezis

(#121058) vzozo válasza vzozo (#120964) üzenetére


vzozo
senior tag

Sziasztok, erre valaki? Erkélyre árnyékolóhoz fogadnék szívesen tippet ajánlott kivitelezőhöz, illetve egy kb. árat. Tényleg fogalmam sincs, hogy ez 50e vagy 500e forint lenne.

Nyugat Magyarország / Szombathely.

Köszönöm.

(#121059) Ispy válasza mezis (#121057) üzenetére


Ispy
veterán

Azért a fürdőbe egy csillár, na, persze ízlések... ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#121060) alcsa válasza Ispy (#121059) üzenetére


alcsa
senior tag

Most miért, nálunk elfért a csillár is a spotok mellett.

;]

(#121061) Ispy válasza alcsa (#121060) üzenetére


Ispy
veterán

Jó, hát nekünk a házunk kisebb, mint ez a fürdő. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#121062) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok, villamos gégecsövet (D=20mm) (ami beltérből jön ki a teraszra) mivel lehetne hőszigetelni, hogy a csövön keresztül belefelé ne jöjjön a hideg? Természetesen olyan megoldás kellene, hogy egy későbbi vezeték behuzás még megoldható legyen, amennyiben szükség lenne rá.
Retegrend: 10cm eps, 2cm osb, 15cm gyapot.
Előre is köszönöm

(#121063) csemberlen válasza RexpecT (#121042) üzenetére


csemberlen
őstag

Már több éve nem kell a kkv hozzájárulása.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#121064) csemberlen válasza Intel fan11 (#121055) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem fér el. Menj be egy boltba/nagyáruházba. Vedd a kezedbe, vagy neten nézz méretet.
A hagyományosnak 68-as lukat szoktunk vágni, és van 2 rugó is, meg a mélység. Vagy tegyél ledpanelt az elég lapos, csak van neki tápja is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#121065) Intel fan11 válasza mezis (#121057) üzenetére


Intel fan11
őstag

1,8×2,8as furdoszobaba kellene. Ami tuti lesz felfalazott tusolo. Viszont ott semmi feny nem lesz mivel 1 kozpontos lampatest van. Ezertgondoltam 3 sulyesztettet1et a tusoloba 1 marad kozpontosan 1et meg a mosora allitani. 3w nem hinnem h vakit! Igy nem kene pl mosdohoz se lampa. Vagy van jobb otleted?

Battletag: hojszi#2983

(#121066) pjen válasza Intel fan11 (#121065) üzenetére


pjen
félisten

Szia, ha lehet ne falazd fel teljesen, inkább kösd meg egy áthidalóval. Be tud menni a fény és ki tud jönni a pára.Én felfalaztam és jött a penész, nem győztem szellőzőket vágni.Lebontottam, vettem helyette komplett zuhany kabint.

(#121067) Intel fan11 válasza pjen (#121066) üzenetére


Intel fan11
őstag

2,6 a belmeret. 2,2 meterig tuti felfalaznam hogy ne pancsoljunk ki. Most az a 40 centi lyuk hogy nezki?Es a beepitett spotos tema? Meg nem talaltak ki hozza falbasulyesztett gyari dobozt hozza?

Battletag: hojszi#2983

(#121068) macilaci78 válasza Intel fan11 (#121065) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a 3W vakít, hanem a pontszerű fényforrás.
Nekem most ilyen a fürdőszobám. Kb 1,4×4 méter, jobb oldalt a kiradírozott falon is van egy ajtó.
A zuhanyzót határoló pengefalakon kívül van két mennyezeti lámpa, egyik a bojlertől kicsit jobbra, de a pengefaltól balra, a másik a tükör jobb szélének vonalában. Tehát a zuhanyzó csak a falakról visszaverődő fényt kap.

Személyes tapasztalatom szerint az a kosz, ami ilyen fényben nem látszik, az lejön általános tusolás során is, nem kell subickolni.
Viszont a tükör kerülete savmart és hátulról van megvilágítva kb 2 méter 5050/60 WW leddel. Ha ez nem lenne, a mennyezeti lámpa kevés lenne, mert magamat árnyékolom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121069) betyarr


betyarr
veterán

mi az ajánlott fűtés szempontjából,ha pl. takarékoskodni is akarok az elfogyasztott gázmennyiséggel,ha folyamatosan megy bizonyos hőfokon és napközben is be-bekapcsol a kazán és szinten tart,vagy ha teljesen kikapcsolom és hazaérkezés előtt kezd el fűteni?
eddig ugye nem volt probléma amíg a lakásban voltunk,mert nem hűltek ki a helyiségek különösebben,azonban most a családi házban lemegy rendesen a hőmérséklet pillanatnyilag 15 fok alá is (még nem vagyunk ott,idén csak próbaképp volt bekapcsolva a kazán).mezei on-off kazánról van szó.

(#121070) Intel fan11 válasza macilaci78 (#121068) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mennyezet es a tusolo fal kozt mekkora tavolsag van? Tamasztek nelkul nem dol ki a fal? Gondolom ytong fal.

Battletag: hojszi#2983

(#121071) pjen válasza Intel fan11 (#121070) üzenetére


pjen
félisten

Szoktak tenni az elejére egy összekötőt, akár egy rozsdamentes csőből.Amire esetleg egy zuhany függöny is feltehető. Az én két méter magas üveg falamhoz gyári szerelvény volt.

(#121072) zoli03 válasza betyarr (#121069) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor gazdaságos, ha kb 2 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, amikor nem vagy otthon. Ezt még kisebb energia visszafűteni, mintha szinten tartottad volna. Veszel egy programozható termosztátot, aztán simán vissza tudod fűteni a házat, mire hazaérsz.

(#121073) macilaci78 válasza Intel fan11 (#121070) üzenetére


macilaci78
nagyúr

240 cm magas a pengefal, 265-270 cm közt van a belmagasság.
5 cm ytong fal két oldalt felcsempézve, minden sor egy dróttal van a hátsó falba vert szöghöz kötve. Ha a mosogató melletti falhoz támaszkodok, akkor kattan egyet a fal, de nincs elrepedve a fuga egyik oldalt sem, a kétszárnyú lengőajtó sem áll csálén.
Persze nagyon figyelek arra, hogy ne essek neki, mert hab testemmel biztos ki tudnám dönteni. 55 cm van a pengefal éle és a kiradírozott fal között. Külön öröm a mosógépek kivenni, betenni a helyére...

Az összekötőn én is gondolkodtam, ha megrepedt volna a fuga, akkor vagy előre, vagy oldalra csavaroztam volna zártszelvényből valami távtartót. Mivel szűk a hely, eszedbe sem jut lendületből menni, főleg nem szennyesosárral a kézben, így azért védettebb a fal. Nálad az 1,8×2,8 m-en már több tánctér lesz, könnyebb lendületet venni egy falat megborítani.

Nálam az épített zuhanynál azzal hibáztak, hogy a folyékony fóliarétegre tették az 5×5 cm ytongból a küszöböt, amit burkoltak. Mivel a fóliát nem kenték rá a küszöbre, a csemperagasztó pedig porózus, ezért a burkolat és a küszöb alatt elszivárgott a víz. A mosógép felőli ajtó küszöbe alatt a régi folyosói padlólap és az új furdőszobai padlólap találkozásánál jött fel a víz. Mivel az ajtó új volt és a küszöb mindkét oldalán le volt szilózva, ezért csak a tok ázásából és a küszöb két oldalán lévő kis tócsából tudtuk, hogy gond van. Először azt hittük, hogy az ajtóról lecsurgó víz nem a tálcába folyik vissza, hanem az épített küszöbön kívülre is jut.
Ezért mondtam, hogy vagy legyél ott, amikor csinálják, vagy minden részfeladatról kérj fotódokumentációt.
Persze miután feltéptem a küszöböt - kínomban a 3 sikertelen javítási kísérlet után - az akkor második szaki már onnan indulva kezdte el felbontani a padlólapot és követte a víz útját. Pogácsára ragasztott lapok közt kb 5-7 deci vizet itatott fel ronggyal a zuhanykabin ajtajáig. Miután visszaépítette, az ajtó alatti küszön 5 centin 5 mm-t lejt befelé, azóta csak akkor jön ki víz a csukott kabinajtó alatt, ha a kabint direktbe locsolod.
A hosszú folyóka szűrője 1-2 hét alatt megtelik hosszú hajszálakkal és bokáig ér a víz egy hosszabb fürcsi végére. Itt van létjogosultsága az 5×5 cm küszöbnek. Negyedköríves alu profillal nem vág az éle, ha rálépnél, amúgy ilyet tetettem a pengefalak éleire is, illetve a pengefal felső síkja is burkolt. A topikban megoszlanak a vélemények a szűrő létjogosultságáról, hasznosságáról. Fülbevaló is megakad rajta, nem csak hajszál...
A mosdókagyló előtt van egy padlóösszefolyó. A kezdeti víztócsák tanúsága szerint ez a fürdő és alighanem a lakás padlójának legamasabb pontja. A bejárati ajtóhoz lejt a hidegburkolat...

pjen: üvegfalhoz persze, hogy kell támaszték, de nekem a 2 méter alacsony. 196 cm vagyok, egy hajmosásnál 220 cm-ig csapom össze a falat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121074) macilaci78 válasza zoli03 (#121072) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez attól függ, mennyi ideig nem vagy otthon. 2 hét síelés alatt a 20°C helyett 18°C megoldástól lehet, van olcsóbb, de érdemes időt hagyni a felfűtésre is.
Viszont anno (20-25 éve) a Szegedi Tudományegyetemen a téli két hetes "szénszünet" kudarc volt. Teljesen leállították a fűtést és többe került a felfűtés, mint a korábbiévekben a temperálás.

Munkahelyen (650 m2 egy légtér, 3-3,5 m belmagasság) úgy van beállítva a termosztát, hogy 21°C munkakezdés előtt 2 órával, munkaidő vége előtt 1 órával 18°C, hétvégére 16°C, hétfő hajnalban pedig kezdődik a felfűtés. Tavaly a hidegebb hosszú hétvégéket követő hétindító reggeleken 19°C már megvolt, 2 órával később a beállított 21°C is.
Másik telephelyen pellettel tüzelnek, szóval hétfő délutánra van meg a 18°C. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121075) Intel fan11 válasza macilaci78 (#121073) üzenetére


Intel fan11
őstag

Rajzoltam egy skiccet hogy van tervezve a furdoszoba. Wc nincs benne mosogepse lesz. Felolnezetbol van. En se ajtot se fuggonyt nem szeretnek a tusolora! Velemeny? Csempezes mennyezetig lesz. 260 korul van a belmagassag.

Battletag: hojszi#2983

(#121076) betyarr válasza zoli03 (#121072) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!van thermosztát,tado,szóval az menni fog.

macilaci78: főleg a napi melóra gondolok most.

(#121077) pjen válasza macilaci78 (#121073) üzenetére


pjen
félisten

Csak példának írtam azüvegfal támasztékot, de ami nálam is leázott épitett az 10 es ytongból volt két,oldalt csempézve, mégis votlt összekötő.

(#121078) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok,

felujitas soran a gepesz "Termosztatikus radiátorszelep"-eket ajanlott az osszes radiatorhoz. Abbol is a Herz markajut. Ezzel beallitod a hofokot, es magatol nyit-zar. Ez jol hangzik, plane egy nagyobb ingatlanban, tobb szint, stb, ahol a kazanhoz nalunk lesz 1 termosztat.
Kerdeztem mi a csel, de semmi, nem romlik el (a Herz), mukodik, szuper, megbizhato.

Van nektek ezzel tapasztalat? Ez tenyleg ilyen jo es egyszeru? Megbizhato? Mukodik?
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#121079) pjen válasza Z_A_P (#121078) üzenetére


pjen
félisten

Eljátszol vele sokat akkor többé kevésbé igen.Sajnos nem mindegy hogy nyitott vagy csukott ajtónál állítod be például.

(#121080) macilaci78 válasza Intel fan11 (#121075) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyet is láttam már és alapvetően tetszett.
Én a 175 cm teljes hosszán adnék neki lejtést a pengefal vonalában, a folyókát pedig az ajtó felőli hosszú falra tenném. Így lenne kellő térfogat a víznek arra az esetre, ha a folyóka szűrője elkezdene eldugulni.
A törölközőszárítós radiátorhoz tett kádkilépő szőnyegre pedig nem is fröccsenne víz.

Mennyezetig nem csempézném fel, egy sor csempét (20-30 cm) elhagynék. Egyrészt szerintem így szebb, másrészt engedi szellőzni a falat.

A válaszfalat is mennyezetig gondoltad? Vannak vízmentes ledprofilok, amiket a csempelapok közé lehet fugázni. Ez is ad fényt.
Nálunk az üvegtégla is felmerült, mint opció. Többféle színből akár mintásan is rakható és átengedi a fényt.

Ha nem ér mennyezetig a fal, még megcsinálhatod, hogy padlótól plafonig egy U-vasat rögzítesz és az U belső felébe faragják be az ytongot, kívül pedig egybe burkolják.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121081) macilaci78 válasza pjen (#121077) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is féltem attól, hogy azt a nyeszlett kis pengefalat kidöntöm, de olyan kicsi a hely, hogy egyszerűen nem tudok lendületet venni hozzá.
Intel fan11 fürdőszobájában van kb 160 centi "nekifutni", én meg eldőlni sem tudok, csak összecsuklani a saját fürdőmben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121082) ctrlaltdel13 válasza Z_A_P (#121078) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam az egész ház így van megoldva.
Ahol a termosztàt van ott nincs is, a többi helyiséget meg azzal állítom.
Egyszer kell csak ki kisérletezni, utána öröm bódogság.

(#121083) macilaci78 válasza Z_A_P (#121078) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tavaly, tavalyelőtt szezonban több fórumtárs felújíátásával kapcsolatban átrágtuk ezt.
A beállítása, "finomhangolása" beletelik pár hétbe és utána meg kell tanulnia a családnak használni.

Persze, minden radiátorra termosztatikus szelep, de a termosztáttal rendelkező helyiségben a radiátorok legyenek teljesen nyitva. Ehhez ugye nem kell termosztatikus szelep, viszont ezen helyiség hőmérsékletéhez lehet/kell viszonyítani a többit. Lesz olyan helyiség, ahol melegebbre van igény, másikban kevésbé.
A legmelegebb helyiségben érdemes elhelyezni a termosztátot, egyrészt mert itt vagytok legtöbbet, másrészt a többi helyiséget könnyebb hüvösebbre állítani, mint melegebbre.

Több szintes ingatlanban érdemes több termosztátot elhelyezni, például szintenként.
Komoly ingatlanokban akár helyiségenként van külön termosztát és szabályzás, de az annyi szivattyút, vagy keverőszelepet jelent.

Nálam van egy központi helyiség (étkező-előszoba, ahol a kazán is van) és minden más helyiség innen nyílik. A kamrát, konyhát leszámítva mindenhol lesz fűtés, mindenhol radiátor. Vezeték nélküli termosztátot vettem és minden radiátorra termosztatikus szelepet. Még nem döntöttük el, hogy a termosztát a nappaliban lesz-e, vagy az étkezőben, voltaképp a radiátorok felszerelése még 1-2 hét... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121084) csemberlen válasza macilaci78 (#121083) üzenetére


csemberlen
őstag

Termosztátot az épület leghidegebb helyiségébe tesszük jellemzően. Északi oldalra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#121085) Intel fan11 válasza macilaci78 (#121080) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ugy van tervezve ahogy irtad a tusolo teljes 175 hosszaban belejtetni a sarokba egy 80 cmes lefolyokaba. En mennyezetig szeretnem csempeztetni es keskeny diszleccel korbe. A lenti furdo is ugyvan es nagyon szep. Csak elbizonytalanodtam, mert elozoekben irtak hogy lefog peneszedni a fal vagy mennyezet ha ytongal felfalazok mennyezetig. Meg nem lesz feny a tusoloba mert egy mennyezeti lampavan. Erre terveztem sullyesztett ledet bepiteni tobbet a mennyezetbe. Csak mindenutt almennyezetbe lattam beepiteni.csak letezik ezekhez vmi sullyesztett doboz. Amugy ha nem lesz ajto es fuggony se a tusolon csak kijon a goz.

Eegy kep a lenti furdorol. Mennyezetig csempezes diszleccel. Sztem az ytong fal is szuper lenne igy korbe diszlecezni ja es stabilabb fal is sztem mintha nem lenne mennyezetig falazva.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#121086) ctrlaltdel13 válasza csemberlen (#121084) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem a legmelegebb helyiségen azt értette, hogy ahol azt akarod elérni.

(#121087) mezis válasza Intel fan11 (#121065) üzenetére


mezis
nagyúr

Fürdőszobánál egyéb mellékhelyiségeknél nem annyira zavaró a "vakítás", de még ott is egyszerűbb csak a fal felső negyedéig vinni a villanyt mint a mennyezetre és a lámpatestet is szabadabban választhatod. A véletlenül spriccelő vízre kell tekintettel lenni.

mezis

(#121088) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#121085) üzenetére


Intel fan11
őstag

Meg annyi ahol a rajzon a mosdo lesz ott van 1 90x60as buko ablak. Szelloztetni is lehet. Majdcsak nem peneszedek le

Battletag: hojszi#2983

(#121089) macilaci78 válasza Intel fan11 (#121085) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem akarsz álmennyezetet a süllyesztett spot-nak, megoldható. A monolit vasbeton födémbe is bevésheted a lámpát. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121090) pjen válasza macilaci78 (#121089) üzenetére


pjen
félisten

Így van, lehet is kapni betonba való dobozt. :), de itt ha jól emlékszem kerámia kefni van.Persze kellő elszántsággal minden megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#121091) Intel fan11 válasza mezis (#121087) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mennyezeten van mar 1 villany kozepen. Azt kellene jobbra ballra vinni. Lehet 3as beepitheto pillenthetos spotot venne 1 vilagitana a mosdot 1 a tusoloba lenne 1 meg maradna a kozpontban ahol most van a lampa.

Battletag: hojszi#2983

(#121092) pjen válasza Intel fan11 (#121091) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni sínes spotokat, a sínt arra viszed amerre akarod. Mondjuk fürdőbe,nem raknék ilyent, ha mégis akkor 12V os rendszert, Fi relével és leválasztó trafóval.

(#121093) Z_A_P válasza ctrlaltdel13 (#121082) üzenetére


Z_A_P
addikt

+többiek, koszi :R

Hát nálam a földszinti nappali/konyha lesz a leghidegebb, tehát oda kene rakni termosztátot (rádiós, hordozható).
És utána a termo szelepekkel beallitani a többi helységet (2 emelet).
Viszont!
A nappaliban lesz egy elektromos futoszonyeg is a laminált alatt, annak külön termosztátja/vezérlése van (lesz). Nem fűtési hanem komfort céllal, de nyilván az is emelni fog a hőfokon. Nomeg az is csak időszakosan lesz bekapcsolva.
Na nem lesz egyszerű beloni, már látom.

Ha a termos szelepet maxra rakom, az olyan mintha nem is lenne, ugye? (mert mindenhol az lesz elvileg, nappaliban is, ahol a termosztát, de írjátok oda nem olyan kéne. Akkor miért olyan lesz? Mert lehet mégsem ott lesz termosztát, ha nem válik be..) :R

OK

(#121094) Intel fan11 válasza macilaci78 (#121089) üzenetére


Intel fan11
őstag

Kozben az asszony meghallotta tolem a penesz szot, mar el is vetette a mennyezetig valo falazast. :DD Viszont igy a lampa tema is felejtos! Meddig erdemes vagy szoktak felfalazni? Amugy 10es ytongol lesz a fal. En vagyok a csaladba a legmagasabb 175 cm. Gyerekek meg kitudja meddig nonek.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#121095) Szilofon


Szilofon
tag

Sziasztok!
Elég nagy (hosszú) családi házban lakom,1 szintes és szigetelt.
Nálunk gáz fűtés van,de kezdem nagyon unni,drága és nem hatékony.
Arra gondoltunk,hogy vennénk vízteres kandallót,nappaliba van egy hibátlan kémény,és rá kötnénk pár kisebb radiátort.Nagyon hideg időben jól jönne.
Kérdésem az lenne,van valakinél ilyen fűtés,mai árakban mire számolhatok kb,mennyire hatékony,stb...?
Nem az egész házat akarjuk be fűteni,csak a fontosabb helységeket.
Előre is köszönöm.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#121096) Morris válasza Intel fan11 (#121091) üzenetére


Morris
veterán

Led panel?
Egy gipszkarton lapot rögzítesz a mennyezetre és mehet bele a led panel. Vékony is és a vezeték is el tud menni a gipszkarton vastagságában.

(#121097) macilaci78 válasza Intel fan11 (#121094) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Börtönfilmekben fal sincs, szóval passz. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121098) macilaci78 válasza Morris (#121096) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a trafó?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#121099) Intel fan11 válasza Morris (#121096) üzenetére


Intel fan11
őstag

Már eldöntöttük nem lesz a zuhany kabin mennyezetig falazva, így a meglévő mennyezeti világítást cseréljük tányéros 3-as spotra és azokat oda forgatom ahova akarom. Nem kell a villanyt bonyolítani. Szellőzik is a kabin. Viszont amitől aggódok, hogy egy 10es ytong fal nekem nem tűnik vmi stabilnak főleg ha nincs mennyezetig falazva! Hogy szokták ezt csinálni? Előttem is írták féltek a kidöntéstől :D

Battletag: hojszi#2983

(#121100) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#121099) üzenetére


Intel fan11
őstag

Közben már neten találtam írást ytong falazásról! Egyik, hogy 3 métert meghaladó falnál van szükség speciális falazási megoldásokra! Bár ez nem tudom mit takar! Ez 1 méteres fal lenne hosszra. Magasság meg mondjuk 2,2 méter. Meg vmi acél szalagot olvastam, hogy soroként húznak a kötőanyagba. A fal találkozásánál meg acél tüskéket! Vagy ekkora falnál ezek az eljárások nem szükségesek?

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.