Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) frankdelgado válasza .LnB (#37407) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ha nem estèl volna àt gerincamputàción ès nem adtad volna el busàs àron a ps5 öt, most nem kène az sx szànalmas szoftverèvel szenvedned ès a ps topikbol sem utàltak volna ki. Ok-okozat. Persze csupàn jellem kèrdèse, hogyan dolgozza fel az ember....

(#37452) Farkassacred válasza Moby (#37449) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hát 400 ezer forint alatt biztosan nem fogsz kapni 48-as oled tévét. ;) Ebben tuti biztos vagyok ám.. :DD

(#37453) 3L1T3 válasza frankdelgado (#37451) üzenetére


3L1T3
addikt

Azért ez erős! Mindenki azt csinál amit akar. Ő eladta , biztos oka volt. Képmutató amit műveltek!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#37454) craftsman01


craftsman01
senior tag

Semmi képmutatás nincs ebben,én sem kereskedtem soha így mint ahogy teszik most. Akkor én képmutató vagyok.Érdekes.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#37455) ρσгτσ válasza frankdelgado (#37450) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk azt nem lehet vitatni, hogy TP Vision elég jól nyomja, és jelenleg egy az egyik legdinamikusabban fejlődő cég ezen a piacon. Ami elsősorban az OLED és a PUS modelleknek köszönhető (plusz a "sound részlegnek"). Előbbi persze sokkal eredményesebb, EISA -tól is hozott díjakat.

Azt butaság mondani, hogy a PUS TV -k szarok (bár ezt senki nem írta). Csak azért, mert nincsenek annyira túlszaturálva, mint **** (inkább nem említem, hogy ne legyen világháború). Ami persze kellemesebb a szemnek, de nem sok köze van a valósághoz. Viszont játékhoz talán jobban illeszkedik...

Az viszont igaz, hogy több modellnél is vannak hiányosságok. Pl. fényerő elég gyengére sikerült. Magasabb fényerőn pedig konkrétan megszűnik létezni a fekete szín. Amivel gyakorlatilag meg is ölte a HDR -t. De...alacsonyabb árkategóriában elég jó alternatívát nyújtanak. Amihez nagyban hozzájárul az ambilight is, ami piacvezető integrált élmény. Főleg HUE rendszerbe fűzve.

-----------

TV -nél én mindig azt szoktam javasolni, hogy el kell menni pl. egy MM -ba (ha van elérhető távolságban) és meg tudja nézni, hogy az ő szemének melyik márka, modell nyújt kellemesebb élményt... mert nem vagyunk egyformák és lehet ami az egyiknek hátrány, a másiknak előny.

Amellett, hogy nagyon más irányba ment el az Xbox Series X|S téma.

Nem szándékoztam senki be sem belekötni. Remélem senki nem veszi annak. :D

Egyébként én használok Sony, Philips és LG TV -t is. Tehát nyitott vagyok mindenre. Nem vagyok márkahű.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#37456) l.skywalker válasza 3L1T3 (#37453) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ezt kérlek ne itt folytassuk...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#37457) szimszonos


szimszonos
őstag

Mennyire valós az hogy q Series S-hez gyárilag csak 1.4 hdmi kábel jár?Már több helyen olvastam.Az kicsit gáz,akkor érdemes lecserélni mert 1080p/120hz még tudja,de a 4k meg a hdr10 azt nem.Még ha 4k nincs is Series S esetén de a hdr10-hez már a hdmi2.0b kell.Még a sima hdmi 2.0 is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#37458) FollowTheORI válasza szimszonos (#37457) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semennyire. High Speed kábel jár hozzá, ami elég ezekhez (meg amire a konzolt szánják).

Egyedül, ha 4K 120Hz-et akarsz, akkor kell venni Ultra High Speed kábelt hozzá, de szerintem Series S-el nem akarsz ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37459) Döglött Róka válasza Farkassacred (#37434) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem "fut" hanem fut. Es olyan. Asztali gepem meg 10 eve nincs mert nincs ra szuksegem a szakmamhoz (it).

Kevered a dolgokat. Xboxon eletben nem lesz explorer shell. De attol meg windows fut rajta.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37460) szimszonos válasza FollowTheORI (#37458) üzenetére


szimszonos
őstag

Igazad van,megnéztem még a hivatalos xbox.com oldalon is írják hogy tartozék a high speed hdmi kábel ami 2.0 és 4k/60hz.A series x-hez pedig az ultra high speed hdmi 2.1 jár.PcWorld meg elmehet a megtévesztő dumájával a p@csába :W Még jó hogy nem vettem másikat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37461) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Végigolvastam a tv hozzászólásokat, köszönöm mindenkinek az ajánlásokat, utánaolvasok az említett modeleknek! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#37462) belan válasza .LnB (#37402) üzenetére


belan
addikt

És a lényeg miért akartál xbox series x? 1,2 ex cím miatt!?

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#37463) belan válasza 3L1T3 (#37453) üzenetére


belan
addikt

Gyors haszon volt a oka és a nem kevés pénz, vagy tényleg igazat állít és mind a 2 konzolt akarja! De nem látunk senki fejébe bele, ítélkezni meg a legkönnyebb!! Az tény hogy sokszor mondta neki nem kellene box nincs rá játék!!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#37464) Steve1207 válasza belan (#37463) üzenetére


Steve1207
veterán

Már megint ez a téma egyből és elég csak egy hozzászólás... Szerintem mindkét csoportból elő lehetne venni elég sok emberkét, az előrendeléseket nézve, mert látta, hogy egy hét múlva kap/lesz más/másik, de mindig egy emberen csattan az ostor... :DDD Bezzeg Xbo-nál mindenki szent volt, nem volt fent egy-egy embernél 3-4 gép akár, (CP-s MM bundleket ne is mondjuk később, amikor írták a hirdetésben, ha beleolvastunk, hogy miből hány db, vagy bontva is), menjünk már... De már a Kv-s előrendeléseket is lehet említeni, itt is ment a rinya, hogy "mi van a rendelésemmel", aztán utána már aprón csücsült a gép.
Igazából azt is mondhatta volna, hogy minden csúcsszuper, de akkor is ugyanúgy ez lesz a vége.

.

(#37465) Wesder válasza Steve1207 (#37464) üzenetére


Wesder
félisten

Én sem értem, miért basztatjàk. Egy gépet adott el, nem hatot, mint màsok. Én is eladtam volna, ha màr van olyan hülye, aki megvegye.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#37466) szimszonos válasza Bogyi007 (#37397) üzenetére


szimszonos
őstag

Mi a baj a Playit Carddal?Nekem is az van,én azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#37467) F.B.I. válasza Moby (#37440) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor csak leírom, egy plazma és egy VA paneles Sony csicsmodell mellett (van itthon): kibaxott kurva jó képe van, főleg 107.000,-Ft-ért amennyibe volt az újra csomagolt. HDR kevés nappal, estére elég, kibaxott mély feketével.
Így jó lesz?
Médiában soha nem fogsz róla ilyen képet látni SE. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#37468) .LnB válasza belan (#37463) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mi okom lenne hazudni?
"vagy tényleg igazat állít és mind a 2 konzolt akarja"
Keress vissza itt, ebben a topikban. Bőven a PS5 megjelenése (és így az ez eladása) előtt írtam, itt róla, hogy akarok majd Xbox Series X-et. Ha az neked nem elég bizonyíték, akkor más mondandóm nincs.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37469) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nem unjátok még ezt a konzol eladásos témát? :F Amikor benézek a topikba, lassan kezd olyan érzésem lenni, mint anno a PS topikban. Nem volt olyan nap, hogy valaki ne kötött volna bele a másikba ezért vagy azért. Ne csináljuk már ezt, pedig novemberben még tök normális volt a brigád. :F

Sic Parvis Magna

(#37470) .LnB válasza belan (#37462) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mert a Series S szerintem komolytalan.
És mivel az látszik, hogy az MS stúdióvásárlásainak gyümölcse csak évek múlva fog beérni. Szerintem valamikor 22-23-ban lesznek ebből igazán ex címek. Ezért alapból az erősebb konzollal terveztem. Egy szóban, időtállóbb.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37471) Hubba12 válasza .LnB (#37470) üzenetére


Hubba12
senior tag

Nem tartozol senkinek magyarázattal. Kit érdekel mit írt...
Semmivel sem jobb.

Csak az ASUS!

(#37473) F.B.I. válasza F.B.I. (#37467) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egyébként tudom ajánlani, bárkinek, aki kisméretű készüléket keres, 1080p-ről vált és most nincs felesleges 400K a kezében. Később jó lesz monitornak, PC mellé. Addig meg gyűjtök és várom az új modelleket, mert ehhez a konzolos történethez, nálam már a 75" is elfér lassan, a 43" szigorúan 1.5 méterig, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#37474) NoOne1976 válasza F.B.I. (#37473) üzenetére


NoOne1976
őstag

Elvesztettem a fonalat, melyik tvt ajánlod pontosan?

(#37475) Bogyi007 válasza szimszonos (#37466) üzenetére


Bogyi007
veterán

Pl az alábbi levelemben írtak és az arra adott válasz miatt:

"Van egy ismerősöm akinek odaadtam az Aliexpress fiókom belépési adatait, a fiókhoz társítva van a Playit Cardom is.

Véletlenül az ismerős a kosárba helyezés helyett a Vásárlás gombra nyomott az oldalon. Ez még nem is lenne baj, mivel jó ismerős akiben megbízok, de az nem tetszik, hogy a Playit applikáció már csak arról adott értesítést, hogy a termék ki lett fizetve...

Ez főleg a január 1-től érvényes szabályozások után MIKÉNT LEHETSÉGES???

Minimum egy fizetés engedélyezési jóváhagyást elvárnék tőletek és ha azt elfogadom, utána lehessen már pénzt levonni az egyenlegemről.

Mi van ha valaki feltöri az Aliexpress fiókomat és bevásárol majd mindenféle terméket és aztán az Aliexpressen a kiszállítási címet is megváltoztatja és Önmagának szállítatja ki, akkor neki is ugyanígy engedélyezni fogjátok az egyenlegemről a kifizetést???
Ilyenkor a felelősségvállalás hova lesz?

Így sem vagyok elégedett veletek, mert közel egy év alatt sem tudtátok megoldani a számlára a kp befizetést sehol. "

A válasz:

"Kedves Zoltán!

Köszönjük, hogy felvetted a kapcsolatot a DiPocket-tel.

Az Aliexpress nem támagatja a 3D Secure biztonsági szolgáltatást.
Kérjük jelezd ha további segítségre van szükséged.

Üdvözlettel,
DiPocket Ügyfélszolgálata"

A probléma hogy ugyanez van, ha a Simple fiókkal fizetek, ha Vodafone számlát fizetem ki a mobil ég applikációban.

Egyszóval magasról tesznek az új szabályozásokra és nem érzem azt hogy vigyáznának az ember pénzére..

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37476) F.B.I. válasza NoOne1976 (#37474) üzenetére


F.B.I.
veterán

Samsung 43TU8502, 130K alatt, sötétebb szobába.
Tényleg nagyon jó képe van, jók a színek, van komoly fekete, egyedül a HDR találom kevésnek, bár főleg FPS megy, nincs időm nézelődni. NETFLIX, HBOGO adott, azok is elég szép minőségében produkálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#37477) ρσгτσ válasza Bogyi007 (#37475) üzenetére


ρσгτσ
őstag

EU -n belül kötelező a kétfaktoros azonosítás. Azon kívül senki nem kötelezi a cégeket. Mivel ezt nem a bankok kérik, hanem az adott szolgáltató vagy kereskedő. Számukra kötelező.

Másszóval ez a fajta kétlépcsős azonosítás azért valósul meg, mert maga a cég kéri, nem pedig a bank vagy valamilyen számlaszolgáltató. Az kéri, akitől vásárolsz.

Már ha jól értem a problémád. Legalábbis az Ali részére ez a válasz.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#37478) Moby válasza A21 (#37441) üzenetére


Moby
addikt

Ha nem lenne jó, nem lenne az aláírásomban :DDD Játékra, filmre jó, pc monitornak nem. Igen, ha nem vigyázol rá beég (erről az oled topikban tudnak részletesen okosítani), pc monitorként viszont nem tudsz rá vigyázni.

(#37479) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tegnap durván 4 órát tettem a Medium-ba, rohadt jó ez a játék! Grafika is, story is, már tuti hogy a végén vagyok. Marienne gyerekkori házában csatangolok, már ami megmaradt belőle. A pincében van egy szoba, amit csak kóddal lehet kinyitni. Na ott akadtam el, de már nem voltam fitt, mire oda eljutottam. Szerintem holnap nekiülök frissebben és csak rájövök. Lehet ott volt végig az orrom előtt, csak már fáradt voltam. :D Viszont amikor Henry elméjében voltunk, ott elég nagyon nem volt meg a fix 30fps.

Sic Parvis Magna

(#37480) Farkassacred válasza Moby (#37440) üzenetére


Farkassacred
őstag

Annak a boltnak a nevében alapból benne van az "Outlet" szó, nem nehéz kikövetkeztetni, hogy pontosan miért is. A kövi 48-as oled szériákkal is ugyanaz lesz a helyzet idén, gyártási okokból sajnos drágább lesz az 55-höz képest (vagy ugyanannyiról indulnak majd, de az 55-nek rohamosan csökken majd az ára, míg a másiknak marad). De várom már én is, hogy olcsóbbak legyenek végre, viszont ilyen Forint mellett jelenleg ez csak egy szép álom.

[ Szerkesztve ]

(#37481) Moby válasza Farkassacred (#37480) üzenetére


Moby
addikt

Van egy a hardveraprón is 350-ért, bontatlan, 3 év gyári garival, de nem akarom erőltetni. Ha valaki drágábban akarja venni, mint az 55-öt, biztos meg tudja oldani :)

(#37482) NJanika


NJanika
aktív tag

Milyen 3rd party továbbfejlesztett Xbox One/series controller-ek vannak a piacon amik könnyen beszerezhető-ek és nem 40+ az áruk ? A mostani 2 opció elég nevetséges van gyári amiből a Series nem áll kézre meg a 40+is Elite , Scuf és társai.

Más :
Jól tette az aki eladta a gépet. Én a második rendelésemet ingyen átadtam december közepén.

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#37483) Farkassacred válasza Moby (#37481) üzenetére


Farkassacred
őstag

Tévénél én nem szórakozok kibontott termékekkel, egy újnál is túl sok a hibaszázelék, nem hogy még azoknál.. Bár többet nem érdemes erre offolni. :B

[ Szerkesztve ]

(#37484) AxBattler válasza F.B.I. (#37467) üzenetére


AxBattler
félisten

Fizess elő prémium tagságra, és tiltsd le azt a pár embert.
Nekem is csak így van cérnám... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37485) Moby válasza Farkassacred (#37483) üzenetére


Moby
addikt

"bontatlan" :)

(#37486) Norb79 válasza Farkassacred (#37483) üzenetére


Norb79
őstag

Teljes jogos amit írsz, nekem is az a tapasztalatom, hogy sokkal több tv hibásodik meg azok közül, amiknek kinyitják a dobozát, mint aminek sose nyitják ki. Én is ezért tartom lezárt dobozban az oled tv-m, se beégés nincs, se egyéb probléma. Tárolni körülményes kicsit így a dobozzal, meg hülyén néz ki, de garanciális ügyintézés az nem lesz az tuti.
De mondom én is ettől rettegek, hogy kinyitom a dobozt és attól ugrik fel a hibaszázalék! Mert a tv működése szempontjából legkritikusabb időpont, a doboznyitás, attól vannak a hibák!
Amúgy ezt nem tudod véletlenül, hogy a doboz nyitása érinti a 3 év garanciát is, szóval ha nyitott dobozost veszel akkor nem pont ugyanazt kell gariban intézni, mint a bontatlannál?
:DDD

(#37487) axod válasza Zoleee83 (#37384) üzenetére


axod
tag

Most vettem 50NANO793NE-et, pontosan erre a célra, Series X mellé. Eddig nagyon elégedett vagyok vele, HDR kompatibilis (Samsung HDR10+ pl. nem az). Egy 40"-os, 8 éves, sima Full HD TV-t váltott, ahhoz képest ég és föld. Engedi a 1080p120hz módot is vele. Ár-érték arányban nekem nagyon rendben van, Edigitalban most 160k volt.

(#37488) belan válasza Steve1207 (#37464) üzenetére


belan
addikt

Jogos :R

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#37491) F.B.I. válasza AxBattler (#37484) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én már öreg vagyok bohócnak, ezért ilyennel nem szórakozok...egyszer mindenki felnő és talán bölcsebbé és segítőkészebbé válik, amivé minden fórumtagnak, majd válnia kell, azért vannak fórumok.... hogy segítsünk egymásnak. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#37492) Farkassacred válasza Moby (#37485) üzenetére


Farkassacred
őstag

Melyik bontatlan? Ami aprón fent van van az ugyanaz az outlet bolt, akitől likentél ide korábban. Biztosan bontott csomag.. ;)

(#37493) belan válasza .LnB (#37468) üzenetére


belan
addikt

Hiszek neked témát zárjuk le! Sokan nekem se hitték el mibe voltam és miért adtam el ez van! Remélem ps5-is lesz neked, nekem elég bőven egy konzol témát le zártam én! :R És örülök hogy a sors úgy hozta hogy vissza kaptam szeretet konzolom!

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#37495) vendingo válasza axod (#37487) üzenetére


vendingo
veterán

Hiába van HDR10+ benne, ha kevés hozzá a tv. Nagyon sötét a kép, nekem élvezhetetlen hdr-ben a játék és a filmezés is. Nano793 van nekem is. Hdr-t leszámítva nagyon jó képe van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#37496) Bogyi007 válasza ρσгτσ (#37477) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az sem segít hogy a legutóbbi OTP-s számláról indított utalás összege 2 munkanap után sem érkezett meg hozzájuk, és amikor szóltam nekik még nekem kellett bizonyítani az utalás megtörténtét, ami után persze kiderült hogy Ők ültek rajta...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#37499) F.B.I. válasza vendingo (#37495) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen, ez a HDR dolog engem is zavar de be lehet kapcsolni (legalábbis Samsungon) a kontrasztjavítót (2 fokozat), ami eléggé odatol a fényerőnek. Amit ilyenkor észre lehet venni ha nagyon közel ülsz, hogy picit szemcsésebb a kép (filmeknél, játéknál semmi).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.