Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234601) NB2 válasza Throme (#234600) üzenetére


NB2
aktív tag

Én is előfizettem. Rohadtul dühített, hogy átváltotta GP-re az előfizumat, nekem 5500-at megér az az évi 2-3 játék.

(#234602) Throme válasza NB2 (#234601) üzenetére


Throme
veterán

Ja én pont akkor fizettem elő mikor a picipuha átváltotta nekem Ultimate-re
Nekem az ultimate nem kell mert nem használom ki, de az EA play-t igen (viszonylag).

Szóval, most is elő lehet fizetni EA play-re külön és meg is marad, nem darálja be Ultimatre az M$?

És így van 5,5k huf /év az nagyon baráti, csak kérdés, hogy van-e még ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#234603) Wesder válasza Throme (#234602) üzenetére


Wesder
félisten

Miért ne lenne? Csak akkor vàltódik àt Ultimate-re, ha veszel mellé Ultimate-et.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#234604) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Lehet, hogy késik az új BF? :o
Battlefield 2042: EA Shooter Set To Be Delayed, Insider Warns (gamingbible.co.uk)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234605) Throme válasza Wesder (#234603) üzenetére


Throme
veterán

Anno úgy jött le nekem, hogy megszűnik és az Ultimate-ben él tovább....ultimate előfizetéssel...

thx

(#234606) l.skywalker válasza Throme (#234605) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szerencsére nem. Azzal ráerőszakolnák a GPU-t arra aki nem akarja.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234607) NB2 válasza Throme (#234605) üzenetére


NB2
aktív tag

Egyébként én is így voltam vele, hogy azt hittem megszűnt, de aztán egyszer nyáron rálestem és örömmel tapasztaltam, hogy megvan még.

(#234608) Throme válasza l.skywalker (#234606) üzenetére


Throme
veterán

Pont így éreztem, mikor harmadolta a picipuha az 1 éves EA Play előfizum.

Nekem nem kellett az Ultimate, de rámerőszakolták, legalább 1:1 váltották volna.... végül is beetetés időszaka volt, belefért volna....

Mind1, az a lényeg, hogy van EA play.
Amúgy is csak max a FH5-t használnám ki ultimate-ben., akkor inkább -ha jó lesz az FH5 - megveszem, és még gold, meg semmi franc nem kell hozzá (nem multizom).

(#234609) ρσгτσ válasza Throme (#234608) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Így tudták integrálni. Azért az elég csúnya bukta lett volna a Microsoft -nak, ha 1:1 -ben váltanak. :D 16.5 ezerért 3 év GPU -t kaptál volna.

A legtöbben meg annak nem örültek volna, ha az EA Play -be befizetett összeget bukják el, és nem váltják át.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234610) Throme válasza ρσгτσ (#234609) üzenetére


Throme
veterán

Az így is csúnya volt (és akkor nagyon finoman fogalmaztam), hogy EA Play 1 év helyett 4 hónapot tudtam használni. Franc sem akarta, hogy bevonják az Ultimate-be.
Aki EA play-re befizetett, annak az EA játékok elegendőek.

Az mégcsúnyább lett volna, ha elveszik az EA Play befizetés az Ultimat miatt. Ilyet azért nem lehet megtenni... illetve igen, de csak 1x.

Legegyszerűbb lett volna, ha békén hagyják az EA Play-eseket!
... és igen 1:1 beváltás teljesen korrekt. M$-nek fontos a játékosok behúzása a fizetős szolgáltatásába.
Aki állandóan játszik, azt nem kell sokat győzködni az Ultimate-ről, úgy is előfizet.
Inkább a ritkán játszókat (nem tudom hány százalék lehet) kellett volna még. Engem - pláne ezzel a húzással - nem tudtak.

(#234611) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Assassin's Creed Valhalla's Discovery Tour arrives next month (trueachievements.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234612) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Rocksmith+ is 2022-re csúszik:
An Update on Rocksmith+ (ubisoft.com)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234613) parandroid válasza Throme (#234610) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felhívtad volna, vagy ráírtál volna chaten a supportra, hogy te ezt nem szeretnéd, tuti visszacsinálták volna akkor neked. Ne nekünk háborogj ezen, hanem nekik, és ne most, hanem akkor, időben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234614) Throme válasza parandroid (#234613) üzenetére


Throme
veterán

Nem háborgok, nosztalgiázok. Ez az egész múltidő.

Egyébként meg fordítva ülünk a lovon.
Minek nyúlnak hozzá egy jól működő dologhoz? Ki kérte?
Nem az ultimate szolgáltatásra fizettem be, de mégis ott találtam magam.
A korrekt dolog az lett volna, hogy felajánlják, és a júzer eldönti kell vagy sem.

Mivel téged ez nem érintett ezért tűnik háborgásnak.

(#234615) akooos válasza Throme (#234614) üzenetére


akooos
veterán

Én direkt vettem 3 év EA playt, hogy 1 év ultimatere váltsa át. Szerintem ez az emberek 80-90%-ának jó volt, hogy az 5 játék helyett kapott 300+ darabot. A legtöbb ember az átváltás idején harcolt azért, hogy át legyen váltva neki GPU-ra, de nem kevésszer jelezték is, hogy meg fog történni. Egy darab emaillel ezt tényleg megakadályzohattad volna és akkor nem éreznéd magad átverve.

Milliók kérték amúgy, hogy kerüljenek be az EA play játékok is GPU alá.

(#234616) persil válasza Throme (#234614) üzenetére


persil
nagyúr

Az eg vilagon senkinek nem valtottak at csak ugy szemetsegbol. Egy szavaba kerult minden user-nek megallitania az egyetemes gonoszsagot.

Ha te eltel vele es megis belefutottal egy egyebkent teljesen hihetetlenul ritka hibaba, akkor a support-hoz kellett volna fordulni, meghozza rogton.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#234617) Throme válasza akooos (#234615) üzenetére


Throme
veterán

Azzal nincs baj, ha az EA játékok bekerülnek GPU-ba. Ez egy jó lépés.
Annak is jó aki kihasználja a GPU-t és ezért egy adódó lehetőséggel él, átváltja az EAP-t GPU-ra (direkt ezért vesz EAP-t).
Csak ne meglévő előfizetést variáljanak át kéretlenül, aztán meg a júzer járjon utána, ha neki az éppenséggel nem jó.

Érted, ez olyan, mintha most a GPU-dat beraknák EAP-be, harmadolnák, és te járj utána ha nem tetszik... ja és ha ezt szóváteszed, akkor hőbörögsz.... :DD

Mindegy is, mert megkaptam a kérdésemre a választ korábban.

#234616persil
látom te se érted a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#234618) parandroid válasza Throme (#234617) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Érted, ez olyan, mintha most a GPU-dat beraknák EAP-be, harmadolnák, és te járj utána ha nem tetszik... ja és ha ezt szóváteszed, akkor hőbörögsz....”

Akár a kínálat minőségét, akár a mennyiségét tekintjük: nem. Nagyon nem olyan. ;]

Amúgy én örültem neki, hogy meglépték, volt egy-két ea játék, ami érdekelt, de csak azok miatt nem fizettem volna elő ea playre. Így viszont én is behúztam belőle 3 évet, amikor bejelentették, lett belőle olcsón +1 év gpu. :B

Egyébként meg igazad van, de szvsz a tiéd olyan ritka, és egyedi eset, hogy úgy voltak vele, hogy majd kezelik egyénileg a support vonalon. A nagy átváltósdi után meg maradt a szolgáltatás külön is előfizethető azoknak, akik mégis csak ea playezni akartak, és nem kell nekik a gpu.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#234619) persil válasza Throme (#234617) üzenetére


persil
nagyúr

De tökéletesen értem, csak velem X év alatt sem történt olyan xbox fronton, amit nem szeretnék, mert megfelelő időben ki tudom nyitni a számat.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#234620) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Xbox Live lehalt...ne lepődjetek meg. Még nem írja a hivatalos oldalon.

Én már nem tudok bejelentkezni egy gépről sem. Downdetector -on is jelezték már, meg Twitter -en is jópáran.

Szerk.:
Már kint van a hivatalos oldalon is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234621) Prowler válasza ρσгτσ (#234620) üzenetére


Prowler
senior tag

Biztos Throme bosszúja. :D

Amúgy én is szívtam a boxxal, nem is értettem miért nem tudok belépni... Volt net lekapcsolás, fiók eltávolítás, stb. Erre csak utána láttam, hogy az egész lehalt Microsoft oldalon. :(((

Veremivadék Undorkutya

(#234622) ρσгτσ válasza Prowler (#234621) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Kicsit későn írták ki a hivatalos oldalra.... Addigra a fent említett két helyen már ezerrel jöttek a visszajelzések.

Szerk.:
Illetve még nem teljesen oké. A feltöltött képeim nem jelennek meg online.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234623) homerhamm


homerhamm
addikt

Free Play Days

és déltől gondolom tölthető a GwG is.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#234624) homerhamm válasza homerhamm (#234623) üzenetére


homerhamm
addikt

A Judgment nem jelent meg Xbox One-ra, PS4-re meg igen? :Y

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#234625) oriic válasza homerhamm (#234624) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

One-ra nem jött, csak Series X/S-re.

Live-Die-Respawn

(#234626) Wesder válasza oriic (#234625) üzenetére


Wesder
félisten

A folytatàs meg igen. Ki érti ezt? :F
Mindenesetre nagyon jó jàték. Aki teheti próbálja ki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#234627) homerhamm válasza Wesder (#234626) üzenetére


homerhamm
addikt

Mint a FM5/FH2. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#234628) Zeki


Zeki
nagyúr

Mi az az oldal, ahol össze van gyűjtve a többen offline játszható játékok listája?
Köszi!

(#234629) icemad válasza Zeki (#234628) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én a Co-optimus-t ismerem: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#234630) Zeki válasza icemad (#234629) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

Sajnos nem találom azt a játékot, amiben akár 4 nyuszik is lehettünk, voltak akadályok, meg legyilkolandó szörnyek. Nem split screen volt. Game passban benne volt az év elején.

[ Szerkesztve ]

(#234631) T0rnad0 válasza Zeki (#234630) üzenetére


T0rnad0
addikt

Esetleg ha átböngészed így és eszedbe jut a neve:[link]

Z Fold 4

(#234632) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Wasteland 3: Cult of the Holy Detonation

megjelenés: október 5.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234633) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Korábban csak Series kontrollerekre elérhető frissítések érkeztek One kontrollerekhez Insider tagoknak:
Xbox Controller Firmware Update Rolling Out to Insiders Starting Today - Xbox Wire

Alpha Skip-Ahead és Alpha Insider tagoknak

• Bluetooth Low Energy támogatás: ez a feature eddig Series kontrollereken már elérhető volt, most már elérhető One kontrollereken is. A kontroller el tud tárolni 1 Xbox Wiereless kapcsolatot és 1 Bluetooth kapcsolatot, ha valaki váltani szeretne a 2 végpont között csak 2x meg kell nyomni a kapcsolódás gombot [link]. 2 BT vagy 2 Xbox Wireless végpont között ez nem működik.

• Reduced Latency: Dynamic Latency Input (DLI) bevezetése One kontrollerekre is.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#234634) szimszonos válasza homerhamm (#234596) üzenetére


szimszonos
őstag

Az FH2 játékot xbox 360 és xbox one konzolokra 2 különböző cég csinálta.A 360-as változatban még a tartalom is kevesebb volt.Az FH5 esetében mivel egy cég fejlszti minden konzolra ugyanazt kapjuk tartalomban.Grafikábam persze jelentős eltérések lesznek gépek teljesítménye miatt.Full hd felbontás mellett kapunk egy 30fps módot One S-en kb,még Series X-en 4k/60fps is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#234635) negyven2 válasza szimszonos (#234634) üzenetére


negyven2
veterán

A Sumo Digital-nak nincs sok köze ahhoz, hogy miért úgy sikerült a FH2 Xbox 360-on. Igen, ők fejlesztették, de a One-ra megjelent FH2-t nem lehetett 1:1-ben átültetni 360-ra. Ennek kettő legfontosabb technikai oka az, hogy a One-os FH2 a Forza Motorsport 5 grafikus engine-jét használta, ami Xbox One-ra lett kifejezetten kifejlesztve. A 360-as kiadás, meg a első FH engine-re épült. Aminél szintén nem tudták megoldani a full open-World-öt. Így a Sumo lényegében csinált egy hasonló játékot (ami megoldás már elég régi konzolszinten, hogy egy adott játékból csinálunk egy hasonlót, és nem port-ot mint ma).

A másik tech. ok, lényegében fakad az elsőből. Miszerint a FM5 engine egy olyan gépre lett fejlesztve amiben többek között 8GB RAM van, ebből 5.5GB használható a játékok számára. A 360-ban 512MB ram volt amiből 500MB volt használható a játékok számára. 1/10 akkora memória mennyiségbe nem fért bele egyszerűen a játék, így maradt ez a megoldás.

Amúgy az nem jelent semmit, hogy a különböző platformokra érkező kiadásokat más, akár külsös fejlesztő csinálja. Pl. a Sony most megvásárolt Nixxes, az többek között az új generációs Tomb Raider részeket csinálta PC-re (illetve a Rise-ot 360-ra). És akkor nekik nem sok közül volt a Square Enix-hez.

De hogy a FH5-röl is szó essen. Azért jön ki One-ra is 0 tartalmi hátránnyal, mert a FH5 alatti ForzaTech engine az még a One-ra fejlesztett grafikus motor (ami nem azt jelenti, hogy ne tudna kihasználni egy csomó Series konzolban lévő tudást). Így igazából olyan nagy technológia különbség nincs One/Series között. Ráadásul egyrészt itt még akkora nagy memória különbség sincs (16Gb van a SX-ben), illetve a modern - pl. Horion 5 alatti - grafikus motorok sokkal jobban tudnak skálázódni, mint a régiek (UE5 is simán fut akár One-on, Switch-en, vagy akár mobilon is).

Lényegében a One-os ForzaTech-ből, SX-en (meg PC-n) most hozzák ki a maximumot. A következő Horizon (Horizon 6?) meg ugyis már az új Motorsport motorjával érkezik, amit már a Series konzolokhoz fejlesztenek.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#234636) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy FIFA 14 XBOX ONE magyar ?

360 on megvolt nekem és Magyar nyelven volt.

Xbox one kiadás is Magyar ?

(#234637) balazs025 válasza jenei1994 (#234636) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem. One-on egyik fifa-ban sincs magyar nyelv/kommentátor.

(#234638) ρσгτσ válasza balazs025 (#234637) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt nem is tudtam. Pedig 360 -ra megjelent pár magyar FIFA lemezen.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234639) jenei1994 válasza balazs025 (#234637) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem köszi!

(#234640) balazs025 válasza ρσгτσ (#234638) üzenetére


balazs025
senior tag

A fifa 14-gyel one-on egy engine váltás is volt, és ekkor az ea elengedte a magyar lokalizációt. 360-on azért maradhatott még a továbbiakban is, mert ott már érdemi fejlesztés nem történt, így a már elkészült magyar feliratot és kommentárt változatlanul fel lehetett használni.

[ Szerkesztve ]

(#234641) ρσгτσ válasza balazs025 (#234640) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem mondjuk a magyar kommentár az izgalmas, vagy inkább a poénos része. Azért akarom összeszedni 360 -ra. Bár azt hiszem ott 15 után engedték el a magyar nyelvet.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234642) hpeti2 válasza ρσгτσ (#234641) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Hivatalosan elengedték. Nem hivatalosan talan még a fifa 18ba is bele lehetett rakni.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#234643) ρσгτσ válasza hpeti2 (#234642) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Kizárólag hivatalos, Xbox -ra elérhető verziókkal foglalkozom. Nem használok PC -t.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234644) hpeti2 válasza ρσгτσ (#234643) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Jó neked. Attól még x360ra van fifa magyarítás a későbbi verziókhoz is.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#234645) homerhamm válasza ρσгτσ (#234643) üzenetére


homerhamm
addikt

Én már egy éve be se kapcsoltam a számítógépet. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#234646) ρσгτσ válasza hpeti2 (#234644) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Legális módon? Amit megenged a fórum szabályzata?

homerhamm:
Van nekem is itthon egy laptop, de amit lehet én inkább kiváltok más, kényelmesebb megoldással. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234647) homerhamm válasza ρσгτσ (#234646) üzenetére


homerhamm
addikt

Az enyémen (laptop) az internet nem működik, mert már régi. :) 9 éves.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#234648) ρσгτσ válasza homerhamm (#234647) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Az enyém sem mai darab. :D Szerencsére nincs szükségem olyan dolgokra a munkához, amire ne lenne jó egy droid desktop jellegű felület. Legalábbis akkor, amikor távol vagyok az irodától.

Játékra meg ott a konzol. Illetve alkalmanként a cloud gaming.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#234649) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Régebben mintha olvastam volna itt, de akkor annyira nem érdekelt, most viszont igen.
Sima magyar accounttal, magyar bankkártyával lehet az Xbox store-ban játékot venni Izlandon? Most pl. a Gears Tactics-ot nézném, ott 3500 Ft körülre jönne ki.

(#234650) Wesder válasza eL Geri (#234649) üzenetére


Wesder
félisten

Igen

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.