Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) krealon válasza 05Steve (#48450) üzenetére


krealon
Topikgazda

"az eddigi 120Mbps helyett 500Mbps lesz a net,

jól gondolom, hogy az asztali gépemben lévő TL-WN822N - el, már nem tudom kihasználni ezt a sebességet?

milyen megbízható belső vagy külső eszközt tudnátok helyette ajánlani?"

El kell, hogy szomoritsalak.
Megbizhatoan csak kabeles kapcsolattal lesz 500 Mbps atviteled.
Ha csak wifi-t hasznalsz, teljesen felesleges volt a valtas. :((

(#48452) Gyurka6 válasza 05Steve (#48450) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Cat5e v. cat6...

Gyurka

(#48453) 05Steve válasza krealon (#48451) üzenetére


05Steve
tag

értelek, de sajnos az utp nincs behúzva a falakba így marad a wifi,

márkánál maradva: http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-11_Archer-T4UH.html

egy ilyennel érhetek el gyorsulást a régihez képest?

(#48454) krealon válasza 05Steve (#48453) üzenetére


krealon
Topikgazda

"értelek, de sajnos az utp nincs behúzva a falakba így marad a wifi,
márkánál maradva: tp-link Archer-T4UH

egy ilyennel érhetek el gyorsulást a régihez képest?
"

Ha sikrul a korabbinal magasabb kapcsolodasi sebesseget osszehozni, akkor igen.
Kozvetlen ralatas eseten 866 Mbps kapcsolat is osszejohet, AC uzemmodban, amin keresztul 400-450 Mbps atvitel elkepzelheto.
De stabil atvitelre, semilyen radios kapcsolat sem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#48455) forbexx


forbexx
csendes tag

Sziasztok,
tudnátok segíteni?
Pc-hez csatlakoztatott usb-s wifi adapterhez bármilyen usb hosszabbító kábelt alkalmazhatok?

(#48456) 05Steve válasza krealon (#48454) üzenetére


05Steve
tag

rendben köszi, akkor lehet beruházok ez ilyenre, nincs messze a router max 3 métere van,

vagy esetleg más márkából valami hasonló vagy nagyobb tudású?

(#48457) Gubek-Einste válasza forbexx (#48455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyet

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48458) Gubek-Einste válasza 05Steve (#48456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E

Érdemes lenne saját router használni a szolgáltatói eszköz helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48459) 05Steve válasza Gubek-Einste (#48458) üzenetére


05Steve
tag

ez most akciós, ár/érték arányban milyen lehet? ez márt a nagyon max amit költenék rá

D-Link DWA-192

(#48460) Gubek-Einste válasza 05Steve (#48459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdekesen néz ki.
Nem tűnik rossz eszköznek, egy próbát lehet vele tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48461) 05Steve válasza Gubek-Einste (#48460) üzenetére


05Steve
tag

szerinted megérheti az a pár ezer forint plusz ehhez a TP-LINK ARCHER T4UH V2 képest?

(#48462) Gubek-Einste válasza 05Steve (#48461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, ki kellene próbálni mind a kettőt mert nagyjából egy szinten lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48463) 05Steve válasza Gubek-Einste (#48462) üzenetére


05Steve
tag

az a gond próbálgatni sajnos nem tudok, te 16 ezerig melyiket választanád?

(#48464) Gubek-Einste válasza 05Steve (#48463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két kinézett megfelelő lehet, válasszál, hogy melyik tetszik neked jobban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48465) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok van olyan beállítás a routeren ha valaki feltöri a jelszavát a wifinek letiltsa a hálózatot ?

(#48466) ngabor94


ngabor94
tag

Hali
Van egy új D-link dsl 321b modem (az álló fajta) és egy Lb-link bl-wr-1100 router. Legelső nap amikor összekötöttem őket akkor rendben volt minden. Router cd-jében ppoe, név jelszó, majd ugyanaz weben is, ennyit csináltam, tablet fogta is a wifit. Utána viszont pár nappal elment a net, akkor órákig kötözgettem és próbálgattam visszahozni. Aztán a modem webes részében ppoe-ra állitva sikerült visszahozni, de a wifi elment, nem hozza be a mienkét. CD-vel próbáltam visszarakni, de azt írja hogy hálozati kábel nincs bedugva, router webes felület se jön be. Azóta reseteltem mindkettőt, átdugtam másik lan portba, átraktam static, dynamic, bridge módba hátha, de semmi, kábelek is rendbe lehetnek
Kérlek segítsetek!

(#48467) And válasza SoundBox (#48465) üzenetére


And
veterán

Ennek így nem sok értelme van mert: 1.) egy normálisan kódolt (WPA/WPA2 + AES + hosszú és értelmetlen jelszó) hálózatot senki nem fog 'csak úgy' feltörni, és 2.) Egy mezei router nem fogja tudni, hogy a jelszó - megosztott kulcs - hogyan jutott a hívatlan felhasználó birtokába, vagyis hogy megtörték. Talán okosabb, nem soho-routerek esetleg (?) tudnak olyat, hogy adott számú kapcsolódási kísérlet után egy adott MAC-című klienst kitiltanak, de sok haszna ennek sincs, mert egy valamirevaló kliens MAC-címe elég könnyen hamisítható. Azt sem tudni ráadásul, miért lenne jó, hogy egy bepróbálkozó kliens okán lényegében lekapcsolnánk a többi, teljesen szabályos eszközt.

(#48468) notafa3


notafa3
tag

Sziasztok!

Telekom 120-as net, ip tv-vel és telefonnal.
Most elegem lett a Cisco 3925-ösből, szóval veszek egy ASUS RT-AC58U-t.

Az a kérdésem, hogy mit hogy kell beállítanom a két eszközben. Illetve jól gondolom hogy a tv/telefon marad a cisco-ban és csak lanon hozzákötöm az új router-t és az lesz a kiszolgáló(adja a netet)?

Eléggé tudatlan vagyok hálózati dolgokban. :F

(#48469) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok,

az alábbi router wifi hatótávolsága nagyobb antennákkal növelhető esetleg?

2 antennás, csak dual band vagy egyik 2,4 másik 5ghz lehet? (antenna)
nem jövök rá...

AC750 Wireless Dual Band
Gigabit Router
Archer C2

[link]

köszönöm :R

(#48470) Gubek-Einste válasza notafa3 (#48468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőség van ha nem tudod bridged módban használni a szolgáltatói eszközt:

1; Dupla NAT - Ekkor mind a szolgáltatói eszköz, minden a saját router-ed router módban működik.
Előnye, hogy a saját router-ed majdnem teljes értékűen működik.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem publikus IP címet kap ami port forward esetén jelent gondot, a szolgáltatói eszközön is át kell irányítani a szükséges portokat, általában ilyen esetben a DMZ használata szokott lenni az ajánlott. Két külön alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed, ez által a kettő között nem lesz teljes az átjárhatóság, nem fog elérni mindenki mindenkit.

2; AP mód - Ekkor a szolgáltatói eszköz router, a saját router AP módban fut (beállítása Adminisztráció/Üzemmód menüpontban).
Előnye, hogy egyetlen alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed is vagyis kettő között teljes lesz az átjárhatóság, mindenki elér mindenkit.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem lesz teljes értékű vagyis csak korlátozottan tudod használni a szolgáltatásait és a szolgáltatói eszköz gyengébb/korlátozottabb képességeire kell majd támaszkodnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48471) Gubek-Einste válasza kanál01 (#48469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band antennái vannak de az antenna csere sokszor nem jelent előre lépést, sokkal jobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése ha nem megfelelő a sebesség/lefedettség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48472) notafa3 válasza Gubek-Einste (#48470) üzenetére


notafa3
tag

Nagyon köszi a részletes választ, bár nem mondom hogy minden fogalmat értek, de tanulok. :) Akkor van még pár kérdésem...

1. Milyen szolgáltatások hiányát érezhetem egyszerű felhasználóként, ha egy AC58U-t AP módban használok?
Sebességre gondolom nincs hatással(?), mert most a maximumot kapom a szomszéd szobában is.

2. nem fog elérni mindenki mindenkit alatt két számítógépet értesz, hogy mondjuk nem látják egymást a hálózaton?

3. Dupla NAT móddal indult ugye alapból a rendszer ahogy bekötöttem, de a feltöltési sebesség nagyon lassú volt, (és aztán örültem a fejemnek amikor megláttam az AP módot, mert az már ismerős volt. :) ) Ezt mi okozza?

[ Szerkesztve ]

(#48473) Gubek-Einste válasza notafa3 (#48472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Sebesség csökkenés nem lesz.
Pontosan nem tudom, hogy mik vannak letiltva AP módban.

2; Csak akkor ha vannak a HGW és a saját router is csatlakozó kliens eszközök mert azok nem látják egymást. Ha minden kliens eszköz csak a saját router-re csatlakozik akkor látni fogják egymást.

3; Nem tudom, elvileg a dupla NAT-nak nem kellene sebesség csökkenést okoznia. Más alhálózatban vana HGW és a saját router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48474) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. A nemrég használtan vett számítógépem nem ismeri fel a csatlakoztatott TP-Link TL WN822N USB adaptert. A gépet kábellel a UPC kábelmodemhez csatlakoztatva működött a net. Szerintetek mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget.

(#48475) Intruder2k5 válasza Tappancs2001 (#48474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt több dolog is okozhatja. Lehet rossz az USB port, vagy akár csak nincs, vagy sérült a drivere, de éppúgy lehet rossz a TP-LINK adapter is. Más gépben nem tudod kipróbálni? Esetleg másik USB portban? Hátsó USB portba dugtad? Az elsők nem minden esetben vannak bekötve, illetve a hosszú és gyenge minőségű kábel miatt nem minden eszközt képesek meghajtani.

(#48476) Tappancs2001 válasza Intruder2k5 (#48475) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Egy ennél régebbi gép simán felismerte. A kérdéses gépen 6 USB 2.0 port van, úgyhogy még tovább próbálkozom, illetve megpróbálom feltelepíteni az eszköz driverét. Köszönöm szépen a segítséget.

(#48477) fecus


fecus
őstag

Egy TP-Link C7-es routert hosszabbítok egy ASUS repeaterrel. Automatikusan vagy gyári beállításokkal hagytuk dolgozni.
inSSInsiderrel nézve ugyanazon a csatornán adja a jelét. Ez jól van így? Nem kellene másik csatornára állítani?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#48478) Intruder2k5 válasza fecus (#48477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudod másikra állítani, mert az ASUS-ban is csak egy rádió van, így ha azt elállítod a TP-LINK frekvenciájáról, nem fognak tudni egymással sem kommunikálni.

(#48479) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

nem tudom a topik jó-e, de maximum útbaigazítotok. :B

Szóval adott most egy TP-Link WDR3600-as router (N600), ami kábelen keresztül adja a netet a PC-nek. Minden szép és jó. Van egy NAS is rákötve, amire sűrűn töltök fel nagyobb file-okat; ez jelenleg ~60MB/sec-kel történik, ez is ok. A NAS--->PC irányba kevés mozgás van, ez megy akár 80MB/sec-kel is, így az arra való írásban már a vinyó korlátoz ha jól értem, de ne is foglalkozzunk ezzel, csak mint plusz adat írtam.

Viszont a kábel átmegy a szobán a szőnyeg alatt, és zavar, így kiiktatnám a képből. A cél az, hogy vezeték nélkül elérjem minimum ezt a sebességet (~60MB/sec a NAS felé).

A routert cserélni kell ehhez ha jól gondolom, illetve milyen vevőegységet vegyek ehhez? :F A PC-ben most nincs semmi ami wifi vételre alkalmassá tenné, néztem a TP-Link felhozatalát, de kicsit elvesztem.

Kérlek segítsetek! :R

https://geekpulse.hu

(#48480) woodworm válasza Skynet258 (#48479) üzenetére


woodworm
veterán

Még maximum értéknek is esetleges a teljesíthetősége, nemhogy minimumnak. Vegyél kábelcsatornás padlòzárò sarokelemet.

(#48481) Skynet258 válasza woodworm (#48480) üzenetére


Skynet258
veterán

Mi lenne a maximum, amit el lehetne érni? Tulajdonképpen idő van a másolásra, szóval engednem kell belőle. :) Fele? Az már megoldható gondolom. Csak kérdés mivel...

https://geekpulse.hu

(#48482) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

van egy Lenovo notim,Win Xp van rajta, T-com most cserélt routert,kaptam egy modem-routert egyben,laptop látja is ,beírom a jelszót,csatlakozik,jel erősség kiváló,de nem tölt be egy oldalt sem,nincs net

a régi TP-LINK routert is látja,azon keresztül van net

mi lehet a gond,hogy tudok netezni a T-comos routeren keresztül ?,

:R

(#48483) mezis válasza juve600 (#48482) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán az IPv6 a probléma.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48484) csixy válasza juve600 (#48482) üzenetére


csixy
addikt

Kapcsold ki a tp-linken a DHCP-t , vagy ha nem akkor a TP-link WAN lukába dugjad a szolgáltatói modem-router kábelét és ne a LAN-jába. Ennyi. Így nem fogsz megőrülni. V a l ó s z i n ü l e g.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48485) juve600 válasza csixy (#48484) üzenetére


juve600
nagyúr

de nem akarom használni a tp-linket csak a telekomost

elvittem haverhoz a notit,ott is két router van,a telekomoson nincs net a másik routerral van

[ Szerkesztve ]

(#48486) csixy válasza juve600 (#48485) üzenetére


csixy
addikt

Akkor meg a telekomoson kapcsold be a DHCP-t, és/vagy írd bele a hozzáférésed USER és passwd párosát.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48487) csixy válasza juve600 (#48482) üzenetére


csixy
addikt

????? Hova írod be a jelszót?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48488) juve600 válasza csixy (#48487) üzenetére


juve600
nagyúr

a telekomos router wifi jelszavát a notin

(#48489) csixy válasza juve600 (#48488) üzenetére


csixy
addikt

Akkor meg az lehet , hogy a telekomos eszközöd PASS-THROUGH módba van konfigurálva mert igen jót akart neked a telekomos ember és mindent a TP-LINK eszközöd csinál. Akkor ez így természetes.
Ha nem akarnád a TP-LINKET használni akkor a telekomosba kell a USER/PASSWD és a DHCP.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48490) Gubek-Einste válasza Skynet258 (#48481) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezeti tényezőktől függ, hogy milyen lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48491) juve600 válasza csixy (#48489) üzenetére


juve600
nagyúr

USER/PASSWD = a telekomos felhasználó név-jelszó ?

de az a érdekes hogy havernál az összes eszközön van net csak ezzel a notival nincs,illetve nálam is a telefonokon-tableten van net de ezen a notin nincs

[ Szerkesztve ]

(#48492) Skynet258 válasza Gubek-Einste (#48490) üzenetére


Skynet258
veterán

OK, ez most egy tök általános dolog, persze, hogy attól fog függeni, de úgy mégis, nagyjából, kb valami? ;] Mindegy, találtam másik topikot, azt olvasgatom inkább, közelebb áll a kérdéskörhöz. :)

https://geekpulse.hu

(#48493) Gubek-Einste válasza Skynet258 (#48492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani mivel minden környezet más és más és a használt eszközök sem ismertek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48494) Skynet258 válasza Gubek-Einste (#48493) üzenetére


Skynet258
veterán

A másik topikba is beírtam, látom ott is aktív vagy. Egy szobában az eszközök, a lakás többi része sebesség szempontjából nem számít. A használt eszközök meg... hát pont azt keresem, hogy milyen router+vevő kombót vegyek. :D PC tök mindegy de alaplapon ott van, a NAS meg szintén mindegy de egy Zyxel NSA 325 v2.

De folytassuk ott. :)

https://geekpulse.hu

(#48495) csixy válasza juve600 (#48491) üzenetére


csixy
addikt

Akkor meg ez nincs jól beállítva a notid hálókártyájának IPv4-es menüjében:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48496) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Köszönöm! Megvettem a kábelt hozzá.

De a TL-WR841N routerem antennáját nem tudom leszedni. Nem simán csavaros, hanem olyan ütközős, hogy csak vízszintestől függőlegesig lehessen tekerni.

Ha túltekerem eltörhet, ha kifele húzom nem jön. Tudja valaki hogy kell leszedni? Nem akarnám tönkretenni...

(#48497) Intruder2k5 válasza magortaltos (#48496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehogy. Az N jelű modell antennája nem cserélhető, az ND-nél a D betű a "detach" rövidítése.

(#48498) csixy válasza juve600 (#48491) üzenetére


csixy
addikt

Igen. illetve mégsem, mert a többi kütyüdön bejön a net. Tehát mégis az ipv4-et és a dns-t kell automatikusra állítani a notin

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48499) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Köszi!!!! Jaj de jó hogy megkérdeztem! :-)

(#48500) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Régebben volt egy routerem amire egy hatalmas (olyan rácsos szvsz 15dBi) antenna volt rákötve és mindenféle free wifiket láttam 10 km-es körzetben, amin keresztül tudtam netezni.

A srác aki összeállította nekem már nem fellelhető, de újra fel kellene állítanom a rendszert. (Vikkendház a világ végén, ezen keresztül távfelügyeleti rendszer menne).

A lényeg, hogy az antenna még megvan, vettem hozzá kábelt is. Most már megtudtam, hogy ND routerre lesz szükségem, hogy az antenna helyére be tudjam tekerni a kábelt...

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kell a routeren beállítani azt, hogy wifi-n keresztül érje el az internetet? Mert ugye alapból a UTP-n várja az internet szolgáltatót és UTP-n vagy antennán keresztül szolgáltatja tovább a lokálisat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.