Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Huawei B525s-23a típusú router-em van 4G internethez.

Van itt a fórumon, aki jó nyereségű külső antennát használ ehhez a routerhez?

(Gondoltam érdeklődök ez ügyben, hogy milyen külső antennát lenne érdemes hozzá venni, amit fel is ismer.)
Köszi!

(#48752) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, sajnos at kell raknom a PC-m kabelrol Wifi-re :(
Tudtok ajanlani valami usb-s(?) wifi vevot. A gepem USB 2.0, de elvileg az is 480Mbit-et tud, szoval eleg lesz. A net hamarosan Digi 1G-s lesz, de az o routerukkel, ami fogalmam sincs milyen sebesseget tud Wifi-n.
Szoval ha tudja a cucc az 1G-t szuper, de 100Mbit sem vag foldhoz.
A lenyeg, hogy menjen win7 es win10-en is.
:R

OK

(#48753) Multibit válasza Z_A_P (#48752) üzenetére


Multibit
veterán

Még a 480Mbit-et sem fogja tudni az USB 2.0-s adaptered, nem hogy az 1 Gbps-t. Ha AC adaptert veszel, AC-s a routered és jók a beállításaid, szerencsés esetben 20-40 MB/s valós átviteli sebességet érhetsz el (de ez erősen környezetfüggő).

[ Szerkesztve ]

(#48754) Imy válasza Multibit (#48746) üzenetére


Imy
veterán

És az megoldás esetlegesen jó lehetne, hogy a jelenleg üzemelő ASUS rt-n18u router egyik LAN portjára tennék egy 5Gb-os routert?

Ha igen, akkor kellene valami olcsóbb, de jó AC-s router.

Otthon 2 notebook nem támogatja az AC-t, de az összes Apple eszközöm és TV-m tudja az AC-t.

Azért maradna meg az ASUS, mert 2 USB portja van, amit használok.

[ Szerkesztve ]

(#48755) Multibit válasza Imy (#48754) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, az járható út. Ajánlást ITT kaphatsz.

(#48756) Imy válasza Multibit (#48755) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, akkor jól gondoltam.

Az 5Ghz-nél a falak mennyire zavarnak bele? Mert úgy tudom, hogy 5GHz jóval kényesebb a falakra.

(#48757) Multibit válasza Imy (#48756) üzenetére


Multibit
veterán

Így van. Az 5 GHz-es jel érzékenyebb az akadályokra és jobban csillapodik a távolság növekedésével. Viszont gyorsabb az adattovábbítás. Ez van sajnos.

(#48758) Z_A_P válasza Multibit (#48753) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Es egy sima IEEE 802.11n-es vevovel mire szamithatok max?

OK

(#48759) Gubek-Einste válasza Z_A_P (#48758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy N300-as linken kb 80-100 Mbps jöhet össze 2,4 GHz-n, 5 GHz-n egy kicsit több is akár de semmi sem garantált.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48760) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok! Sürgősen kéne segítség, nem tudom jó helyen járok e, de remélem.

Barátnőm vett egy routert a kolijába: TP-Link TL-WR841N v12

Én nem látom a konfigurációs ablakot, és TP-Linket sem konfiguráltam még soha, de olyant meglehet csinálni, hogy pl az ő gépére és telefonjára teljes sávszélességgel menjen a net(wifiről beszélünk ugye csak) viszont más MAC címekre lassítottan?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#48761) krealon válasza minek?:S (#48760) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Barátnőm vett egy routert a kolijába: TP-Link TL-WR841N v12

Én nem látom a konfigurációs ablakot, és TP-Linket sem konfiguráltam még soha, de olyant meglehet csinálni, hogy pl az ő gépére és telefonjára teljes sávszélességgel menjen a net(wifiről beszélünk ugye csak) viszont más MAC címekre lassítottan?"

Lehet "guest network"-ot definialni csokkentett sebesseggel.
A normal wifi jelszavat pedig ne arulja el senkinek.

Igy nez ki az adminisztracios felulet:
http://www.tp-link.com/resources/simulator/EMULATOR_wr841nv12_eu/userRpm/Index.htm

[ Szerkesztve ]

(#48763) Rimuru válasza minek?:S (#48760) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem butabb tp-linkkel ugy volt megoldva hogy mac cim alapjan fix ip-t oszt 1 tartomanyban, ez full speedet kapot masik tartomany pedig lassitva van.
Amugy random jelszo es nem adja meg senkinek.

Vigyázat, csalok!

(#48764) minek?:S válasza krealon (#48761) üzenetére


minek?:S
őstag

Jó lett köszönöm, és a linket külön köszönöm :R

(#48763) colomb2

neked is Köszönöm, bár egyelőre maradnék a lehető legegyszerűbb megoldásnál, lévén telefonba nem nagyon akarok magyarázkodni.

Üdv.:M.

(#48765) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Hálózati problémára keresek megoldást, remélem tudtok segíteni.

Kb középhaladó szinten járok ..bár lehet hogy túloztam?! :D

Testvérem újabbnál újabb kihívásokkal állít szembe.

Adott neki egy T-home-os net...a hozzá kapott THome-os routerrel. Jópár hónapja kitalálta, hogy gyenge a wifi-jel és a ház másik oldalán is wifit akar látni. Volt neki otthon egy 3 antennás -talán TPlink?!- routere.

Beállítottam neki úgy, hogy a TPlink szolgáltatja a netet, osztja az IP-t, azon lóg a NAS..a THome-os cucc csak átjáró a nagyvilágra.

....DE....most úgy gondolja, hogy a garázsban is kell neki wifi. Vásárolt egy "jelerősítőt"...egy TP-LINK RE350 készüléket. Hálózati aljzatba konnektálta s a leírása alapján "Nyomjon egy WPS butttton-t és nyugodjon békében"....megtette, s majdnem letérdelt a hálózat.

Megodható valahogy, hogy a hálózat jól működjön? A garázsegyik sarkában még épp van wifijel, oda szándékozik a jelerősítót csatlakoztatni. Én úgy gondolom, hogy nem eszik olyan forrón a dolgot, nem lesz ez ilyen egyszerű, de lehet hogy tévedek.

Jah annyi, hogy falusi nete van, tehát olyan hogy a routereket úgy összekötni, hogy felezze a sávszélt, nem játszhat, mert így is egy lassú sz...r.

Tudtok ebben segíteni, vagy mondjam neki, hogy adja el a vacakját, és vegyen egy szokol rádiót meg 2 meztelen nős posztert a garázsba, ahogy az régen volt szokás, és ne akarjon stream-eket nézni/hallgatni.

Előre is nagyon köszönöm a választ.

(ha tudnátok linkelni valami szájbarágós ....itt kapcsold ki a DHCP szolgáltatást, ott konfiguráljam fel a kartert ami bele ver az index-be, az nagyon jó lenne)

(#48766) Core2duo6600 válasza lacam (#48765) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A jelerősítő helyből felez, tehát az nem igazán jó megoldás.

A jó megoldás az lenne, ha kábelen elvinni a jelet oda ahol gyenge a wifi, és rátenne egy AP ét.
Értelmesen csak így lehet megoldani, de a poszterek visszarakása is jó megoldás :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#48767) taky023 válasza Gubek-Einste (#48741) üzenetére


taky023
tag

A 11-esen van, de továbbra sem sikerült a csatlakozás. :(

(#48768) Gubek-Einste válasza lacam (#48765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A reapter-t oda kell tenni ahol még az eredeti jel viszonylag jó vehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48769) lacam válasza Core2duo6600 (#48766) üzenetére


lacam
aktív tag

Ha ez a reprater dolgozik 2.4 ill. 5GHz-n is, elméletileg nem lehetne megoldani hogy ne felezzen?

(#48770) lacam válasza Gubek-Einste (#48768) üzenetére


lacam
aktív tag

Annak úgy jo sok értelme van....5méterenként lehetne pakolni egyet egyet... =-O

(#48771) Gubek-Einste válasza lacam (#48769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abban az esetben igen ha 2,4 GHz-n kliens, 5 GHz-n AP módban működik az eszköz de akkor 2,4 GHz-n nincsen ismétlési funkció.

Annak úgy jo sok értelme van....5méterenként lehetne pakolni egyet egyet... =-O
Sajnos ez így működik, ha gyenge a jel és így alacsony az elérhető akkor még alacsonyabb lesz a sebesség a repeater után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48772) lacam válasza Gubek-Einste (#48771) üzenetére


lacam
aktív tag

Mezei júzernek az, hogy melyik frekvencián kapja az "áldást", nem mindegy? -butakérdés1

Mert ha így megoldható lenne - az, hogy a 2.4GHz kliens illetve az 5GHz AP - teljesen jó lenne...ámbátor, lehet hogy erre ez a konektorba dugható, antennás TP link lehet hogy nem képes.

Személyesen még nem láttam a cuccot, legkorábban hétfőn....de ott és akkor jó lenne valami megoldást találnom, mert csak 2-2.5 órám lesz ezzel foglalkozni...akkor kell "csodát" művelnem..

sajnos sok infót nem találtam a cuccról...de igyekszem megtalálni a megoldást, illetve, a Ti tippjeitek alapján elindulni......

...a garázsba le/átfúrni (lejuttatni a kábelt) csak az utolsó utáni utáni megoldásnak kellene lennie.

(....vagy veszek 2 posztert :D ....hétvégén kirakodóvásár, szokol rádiót is találok :D)

(#48773) lacam válasza lacam (#48772) üzenetére


lacam
aktív tag

Másik kérdés, ami talán megoldhatná, faragás nélkül.

Powerline wifi adapterrel?!

Ennek is erős wifi kell? Ez is felezi a sávszélt?
Lehet hogy ezesetben kukába vágnál a TP-linkes repeater-t és beruházna egy ilyenbe?! (nehogymár ne szóljon a Cocco Jumbo a telefonból?!)

Ilyennel találkoztatok már? Megint csak a "Plug&Play" szöveget olvasom a leírásokban....megnyomja és tadaaammm.... ...jah, mi a helyzet a speciális esetekkel?! A fő-router a DHCP szerver, a THome vacak az átjáró, ha a router mellé konnektálja a cumó egyik felét, az jól feltölti a Zinternetttet a delejkábelbe, és a cucc másik oldalát csatlakoztatja a flex mellé a lengő hosszabbítóba ( :D -persze nem...de közel :D ) akkor az a "másik oldal" képes neki csillió csíkos wifijelet generálni az almástelefonjár?

Mert ha igen, akkor meg van mentve a haza, van solution... e örö e bódottá! :Y

Jó lenne valami megoldást találni. (ami nem a fúrjuk keresztbe a parkettát/járólapot)

Köszönöm!

(#48775) Gubek-Einste válasza lacam (#48773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Powerline is megoldás lehet, nincsen alapból feleződés mint a repater-nél de sok függ az áram hálózat állapotától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48776) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Az létezik, hogy egy ASUS RT-N12 wifi routerrel a 100-as DIGI netet "nem viszi át" rendesen a Smart Tv-re?
A router a TV mögött van 1 cm-re és a Smart TV-be épített YT folyamatosan akadozik... olyan, mintha nem tudná átvinni a YT-hoz szükséges adat mennyiséget. Telefonon, pedig minden megy rendesen...

Tudom, hogy ez nem egy jó router van másik lakásban Archer C5 és C7 is, de azt gondoltam ezzel a feladattal megbirkózik.

Mi lehet a gond?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#48777) krealon válasza h1mpi (#48776) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Az létezik, hogy egy ASUS RT-N12 wifi routerrel a 100-as DIGI netet "nem viszi át" rendesen a Smart Tv-re?
A router a TV mögött van 1 cm-re és a Smart TV-be épített YT folyamatosan akadozik.
"

Mivel a TV mogott elhelyezett router (Access Point) a leheto legrosszabb hely Wifi-szempontbol, igy boritekolhato az igen valasz. :((

Ha mar egyszer olyan kozel van hozza, mi akadalyoz abban, hogy UTP kabellel kosd ossze oket? :F

(#48778) h1mpi válasza krealon (#48777) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszi ez eszembe se jutott :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#48779) felhasználóx


felhasználóx
tag

Sziasztok,
elakadtam, szeretnék kérni segítséget Tőletek.
adott egy asus rt-n12 router jelerősítőnek használva (Ti javasoltátok anno :R )
akadozva, bizonytalanul ment ezért a router és a szolgáltatói modem/router is lereszetelve, újra beállítva, jelerősítő üzemmód beállítása után IP kiosztás átírva.
Wifis eszköz csatlakozik, jelerősség, vonalsebesség megfelő, DE nem jön át rajta a net, speedtest nem talál szervert, böngésző timeout-ol.
Időzóna ellenőrizve, Firmware a legfrissebb, dignosztikánál nincs csomagvesztés.
Mi lehet a baj? Kuka lett? Vagy én vagyok kuka?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#48780) Gubek-Einste válasza felhasználóx (#48779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48781) vadasz70 válasza bambano (#48617) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor inkább antennát vegyek? Az jó lesz igen vagy nem? Vagy mi a megoldás? Nem kérek magyarázatokat csak ez és ez kell hozzá és működni fog. Köszönöm

(#48782) Kékes525


Kékes525
félisten

Ebben tudnátok segíteni? Az első kérdésemre már kaptam választ. A második lényegesebb: Miért, mitől lehet rosszabb most a 13-as, pedig minden (jel erősség, zavaró jelek) ugyanazok mint voltak. Részletesebben a linken.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48783) felhasználóx válasza Gubek-Einste (#48780) üzenetére


felhasználóx
tag

eddig kb. 1-1,5 évig működött jelerősítőként, megbízhatóan.(kevés wifi-3-4db, sok szabad csatorna, wifi analyzer jó értékeket mutat) Szép lassan, de egyre többször kellett újindítani mert elvesztette a jelet.

(#48784) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#48781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobban járnál ha tényleg egy AP-t vennél, rugalmasabb használati lehetőségeid lennének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48785) Gubek-Einste válasza Kékes525 (#48782) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A 14-es csatorna csak Japánban használható és csak B-s hálózatra.

2; Nem minden kliens kezeli megfelelően (van amelyik egyáltalán nem) a 12-es és 13-as csatornákat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48786) Gubek-Einste válasza felhasználóx (#48783) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48787) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#48785) üzenetére


Kékes525
félisten

Samsugn Galaxy S6-om van és eddig is a 13-ason volt és eddig jól kezelte a 13-as csatornát. Más eszközöknél is probléma van, amelyek eddig ugyancsak jól kezelték a 13-as csatornát. Tehát szerintem nem a fogadó eszköz oldalán lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48788) Gubek-Einste válasza Kékes525 (#48787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán egy reset segít de jobb lenne a wifi-t saját eszközre bízni.
Ha nincsen IPTV előfizetés akkor kérheted a bridged módot és akkor a saját router-ed publikus IP címet kaphatna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48789) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#48788) üzenetére


Kékes525
félisten

"de jobb lenne a wifi-t saját eszközre bízni" Bocs, ezt nem értem.

Van IPTV és előfizetésem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48790) Gubek-Einste válasza Kékes525 (#48789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

HGW-n wifi kikapcsolása, kábellel egy saját router bekötése AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48791) felhasználóx válasza Gubek-Einste (#48786) üzenetére


felhasználóx
tag

Köszönöm a tippet, de az az érdekes, hogy router üzemmódban nincs vele gond, minden probléma nélkül átviszi a netet. Továbbra is lehet "öreg router" gond?

(#48792) Kékes525 válasza Gubek-Einste (#48790) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, lehet hogy ez lesz a megoldás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48793) Gubek-Einste válasza felhasználóx (#48791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megnézni nem árthat.
Egy firmware frissítést csinálhatnál hátha.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48794) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok

az mitől lehet, hogy router és modemcsere után megnőtt wifin a ping? Eddig wifin és kábelen is 15 körül volt speedtest szerint, most wifin nem megy 30ms alá. Mindkét routeren az 1-es csatornát használtam, mert az üres.

[ Szerkesztve ]

(#48795) Gubek-Einste válasza n000rbi (#48794) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú volt a régi és milyen az új?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48796) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!!
Tönkre ment az itthoni router,szerencsére volt egy TP Link wr741-es tartalékba,beállítottam,működik.
Viszont most nem tudok belépni 2 db másik AP módban működő Asus router felületére. A meghibásodott tp link működő képes korában elértem mindkettőt,de most,csere után nem. Tulajdonképpen működnek,mert mindkettő Asusra lehet csatlakozni,de a kezelő felületét egyiknek sem érem el a régebbi ip címen. Hogy tudom kideríteni,hogy most milyen címen dolgoznak? Köszi előre is a választ!!

Üdv: Attila

(#48797) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tiszteletem egyik ismerősnél következő a hibajelenség:

Viber kép küldés Win kliensen notebook-on működik (WiFi), viszont mobilról (WiFi) nem megy. Üzenetek minden további probléma nélkül átmennek.

A WiFi-t elvileg egy UPC Connect Box szolgáltatja.

Esetleg hasonlóval találkozott már valaki? :F :F :F

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#48798) Intruder2k5 válasza tillatrilla (#48796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TP-LINK DHCP kliens listájában benne kell legyenek az ASUS-ok.

(#48799) tillatrilla válasza Intruder2k5 (#48798) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!!
Köszönöm,megtaláltam így. Azok az ip címek,amiket a TP Link kioszt az utána lévő Asus routeroknak,milyen gyakran változnak?Mindig így kell őket megkeresnem,ahogy most is?

Üdv: Attila

(#48800) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Megérkezett az ASUS RT n12+ router. Sajnos a WIFI sebesség 50Mb-nél nem több. Az internetem sebessége kábelen 80/15Mb. Ugyanez volt a bajom a Telekomos HGW WIFI-jével is. Mi lehet a gond? Végig próbáltam a csatornákat, de nem segített. AP módban használom. A routertől kb 2,5 méterre vagyok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.