Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#48900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48902) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
A routerem mostanában hülyéskedik, 1-2 óránkánt elmegy a net, a hibaelhárításra nyomva a Windows végginéz mindent, a végén alaphelyzetve állítj az adaptert és utána megint jó. (lásd kép)
Kérdésem az lenne, hogy ez mitől lehet és hogyan lehetne kiküszöbölni?
Köszi!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#48903) kuyarashi válasza Gubek-Einste (#48901) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez kb. mind lényegtelen, mert (látszólag) semmi nem változott az ég világon és eddig 70-80 Mb/s letöltési sebességet mértem mindig. Durván 1 hete viszont észrevettem, hogy lassú a net.
Egyedüli változás, hogy új USB wifit kezdtem használni úgy 2 hete. Persze beüzemelést követően azonnal speedtesttel kezdtem. Nem is volt gond, sőt legalább egy bő hétig hibátlanul használtam. Most viszont a régi (NetGear WNA3100) eszközt visszarakva is lassú a netem.
Tehát a itthon csak az én gépemen lassú az internet és csakis wifin keresztül, annak ellenére, hogy a jel ugyanolyan erős, mint eddig volt. Ismétlem; az utóbbi 1 hétben (a probléma fennállása óta) semmi nem változott. Kérdés, hogy melyik az a háttérjátékos, amelyik elkerülheti el a figyelmemet és ezt problémát okozhatja. Pl.: vírus, stb. (Nem mondom, hogy az, csak egy lehetőség.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48904) Gubek-Einste válasza lumpy92 (#48902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen adapter van használatban?
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48905) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#48903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több mindentől is lehet ez, a kérdések alapján talán közelebb kerülhetünk a válaszhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48906) mezis válasza kuyarashi (#48903) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ez kb. mind lényegtelen, mert (látszólag) semmi nem változott az ég világon...."

Szomszédoknál sem ?

Lássuk azért azt a láthatatlant !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48907) lumpy92 válasza Gubek-Einste (#48904) üzenetére


lumpy92
aktív tag

OS driver van használatban jelenleg, Broadcom 802.11n hálózati adaptert jelet a gépem.
A router egy igen olcsó darab, egy aprócska Tenda 3N néven futó router.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#48908) Gubek-Einste válasza lumpy92 (#48907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen gyártói/chipset driver-t kellene használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48909) kuyarashi válasza mezis (#48906) üzenetére


kuyarashi
őstag

Windows 10 által telepített drivereket használok.
Van egy NetGear WNA3100 adapterem, amihez a gyári drivert raktam fel, valamint egy MediaTek MT7601UN chipes adapterem is (ezt a rendszer kb. 3 mp alatt felismerte és telepítette). Mindkettővel ugyanaz a helyzet, ami a sebességet illeti. Ismétlem, kb. 1 hete van csak ilyen problémám. Előtte is ezeket a hardvereket használtam és mindig hozták a megszokott sebességet.
Ubee EVW3226 routerem van, amin nyomtam gyári visszaállítást, majd manuális resetet, áramtalanítást, Windowson belül pedig hálózati visszaállítást, amikor is minden adapterbeállítás, stb. törlődik, gép újraindul. Majd csináltam egy mérést.

Mérési eredmények LAN kábelen keresztül.


[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48910) Doky586 válasza kuyarashi (#48909) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lássuk azért azt a láthatatlant !

(#48911) kuyarashi válasza Doky586 (#48910) üzenetére


kuyarashi
őstag

Konkrétan?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48912) Doky586 válasza kuyarashi (#48911) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

inSSIDer 3 vagy Wifi Analyzer ...

(#48913) kuyarashi válasza Doky586 (#48912) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szóval nem erre a WiFi Analyzerre gondoltatok. Mondjuk ebből számomra sem sok derült ki.
Bár ahogy elnézem, ebből sem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48914) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#48913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tiszta a spektrum így ez nem lehet gond de a Wi-Free-t kikapcsoltathatnád ha nem használod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48915) kuyarashi válasza Gubek-Einste (#48914) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, ezt eddig is tudtam. Szóval valakinek valami ötlete?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48916) mezis válasza kuyarashi (#48915) üzenetére


mezis
nagyúr

- Kapcsold ki a klienseken az IPv6-ot.

- Ha nem használod, kapcsoltasd le a UPC WiFree-t.

- Nem került a közelbe újabb vezeték nélküli eszköz ? (Egér, billentyűzet, füles,....)

mezis

(#48917) kuyarashi válasza mezis (#48916) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha ezekkel eddig nem volt gond, akkor most miért lenne?
Belépve a My UPC fiókomba, a Wi-Free kikapcsoló gombja nálam szürke, nem aktív. Milyen mód létezik még a kiiktatására?

Egyébként továbbra sincs változás sebesség téren és nem hiszem, hogy ennek bármi köze volna hozzá.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48918) Gubek-Einste válasza kuyarashi (#48917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1221-n kell kikapcsoltatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48919) mezis válasza kuyarashi (#48917) üzenetére


mezis
nagyúr

Mint írtam volt: "... kapcsoltasd ..."

Honnan gondolod azt, hogy a UPC nem változtatott semmit, beleértve ebbe a modem-routered firmware-jét is ? (IPv6)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48920) woodworm válasza kuyarashi (#48909) üzenetére


woodworm
veterán

Nem frissült a napokban a windowsod? Nekem a video nullázta le, kilőtte a háttérképet stb.
Rakj fel a gyártótól származó drivert, ha működik, kapcsold ki a frissítést rajta.

(#48921) kuyarashi válasza mezis (#48919) üzenetére


kuyarashi
őstag

mezis
Onnan, hogy mint írtam, a laptopjainkal 100 Mb/s letöltési sebességet mérek (Windows 7 alatt). Sőt a saját adapteremet laptopba dugva sincs gond.

Szóval konkrétan is leírom, hogy a probléma a gépem belsejében történik, de nem valószínű, hogy hardveres volna.

woodworm
Frissült a Windows, szóval ez lehet reális ok, mert időben talán egybe is esik az internet belassulásával.

UI.: Kérdeztétek, hogy bármi más változás, mint vezeték nélküli egér, billentyűzet, stb. került-e a rendszerbe. Erre nem válaszoltam, de nincs ilyen és ehhez hasonló változás sem.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48922) #19482368 válasza kuyarashi (#48921) üzenetére


#19482368
törölt tag

Szerintem az van, amire gondolok, de bizonyítékok hiányában spekuláció.
Egyszóval, nem tudom milyen módon, de nagy valószínűséggel valamilyen proxy megy a gépeden. Ezt a Windows beállításokban nem fogod megtalálni, ne is keresd. Nálam a hálózati eszközökben tiltva vannak a proxy, és Tor címek, és annak használata, ezért a logokban egyből észre veszem, az ilyen próbálkozásokat.Sajna így időnként azt látom, átjáró ház az internet előfizetésem. :( A megoldását sajna nem tudom, elég nehéz észrevenni, és védekezni is ellene. Én is úgy veszem észre, hogy Lakossági szinten elég drága eszközökön keresztül internetezek. És mivel tiltva vannak, ezért látom annak nyomait.

[ Szerkesztve ]

(#48923) mezis válasza kuyarashi (#48921) üzenetére


mezis
nagyúr

A korábbi InSSIDer képet a saját gépeddel készítetted ?

Egy (Live) Linux-al milyen sebességet mérsz ?

mezis

(#48924) kuyarashi válasza #19482368 (#48922) üzenetére


kuyarashi
őstag

mezis
Igen, saját gépemmel készítettem. Közben telepítettem egy laptopra Windows 10-et. Azzal is kipróbáltam az adapteremet, de szintén nem csalódtam sebességben, ergo a gépemmel van valami.
Ha majd tudok rá szánni időt, akkor nyomok egy Linux tesztet is.

k.feri80
Köszi, lehetséges, hogy ezzel lesz a gond.
Én is vehetek Cisco routert 40-ért. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48925) Samifiu


Samifiu
tag

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni hozzáértőktől, hogy létezik bármilyen szimulációs program(mint pl Cisco Packet Tracer) amivel valamilyen szinten meg lehet becsülni egy bizonyos Access Point hatótávolságát. Pl a Cisco honlapján nézve egy eszközt, mondjuk Aironet 1815i-t a 802.11ac szabvánnyal, indoor ~140méter a hatótávja..nyilván ezt befolyásolja, hogy mennyi és milyen falak állnak a kommunikáció közé. Mi alapján lehetne megbecsülni tesztek hiányában, hogy mondjuk egy 50x50es épületet milyen szinten képes lefedni, mely tartalmaz elválasztó falakat?

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#48926) Gubek-Einste válasza Samifiu (#48925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmilyen módon nem lehet pontos becslést csinálni, minden környezet más és más így csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy valójában mi is a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48927) Samifiu válasza Gubek-Einste (#48926) üzenetére


Samifiu
tag

Köszönöm gyors válaszod!
Még annyi lenne a kérdésem, hogy az "alapvető akadálymentes" hatótávot a wifi szabvány határozza meg?

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#48928) Doky586 válasza Samifiu (#48927) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valóban van olyan paraméter [kép] ami meghatározza a maximális hatótávolságot, de a gyakorlatban nem ez a meghatározó.. :K

(#48929) And válasza Samifiu (#48927) üzenetére


And
veterán

Ez egy nagyon sok tényezős játék, amelyben benne van a frekvencia(-sáv), a moduláció és a jelzési sebesség, tehát igen, sok áttételen keresztül a wifi-szabvány is. De ezek a gyártó által megadott hatótávadatok általában véve még erős becslésnek sem nevezhetők, annyira távol állnak a gyakorlati értéktől. Ez persze nem a gyártók hibája, az viszont igen, hogy egyáltalán megadnak ilyeneket, mert a felhasználók egy része ezt elvárja. De ettől még nincs és ne mis lehet jelentőségük.
#48928: (Ezt gondolom te is tudod), de ez csak áttételesen igaz, hiszen ez a paraméter csak a nyugta csomagok beérkezéséig számított maximális várakozási időt takarja.

(#48930) Samifiu válasza And (#48929) üzenetére


Samifiu
tag

hümm.. így próbáljon meg egy ebben a témában nem jártas ember a szakdolgozatába keresni megfelelő Access Pointot :DDD Bár alapból baromságnak tartom, hogy helyszíni méréseket kérnek egy általam kitalált telephelyről. Lényegében akkor az egy erős túlzás lenne, hogy egy ilyen small-midsize business AP lefedjen(minimális jelveszteséggel is) egy kisebb irodaházat, amelyben nem használ más eszköz azonos frekvenciát.

Regisztrált 2007-03-31 11:39 ||| Samifiu felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!(phmegbizhatosag.atw.hu) ||| Malacka nem akadt be a kamionjával a híd alá...csupán hidat szállít!

(#48931) And válasza Samifiu (#48930) üzenetére


And
veterán

Bizonyos méret felett egyetlen eszközre több okból sem szokás bízni egy egész telephely lefedését, és ennek nem csak az AP 'hatótávolsága' az oka. Eleve a hatótáv annak sokváltozós jellege miatt nem csak az AP-tól, hanem a kliens-eszközöktől is függ, és utóbbiak darabszáma is korlátozást jelenthet, legyenek akármilyen kis távolságon belül.

(#48932) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Ki-milyen megoldást választana az alábbi esetben:
Adott egy Digi-s (100/100 Mbit/s) net előfizetés. És váltani fogok 1000/200 Mbit/s-es netre.
2 épületbe lesz vezetve, egy felső és egy alsó. A felsőben korlátlan net kéne, innen lesz átvezetve az alsó épületbe egy másik routerhez a net. Az alsóban korlátozni kéne mind a letöltést, mind a feltöltést, hogy max 100/20 Mbit/s legyen. Az alsó épületnél jó erős wifire is szükség lenne, a felsőnél egy közepes is megfelel, persze jobb, ha ott is erős. Meg még valami: nem tudom, hogy hülyeség-e: egyik haveromnak mondtam, hogy néha el szokott menni a net pár másodpercre, ő azt mondta rá, hogy nem megy az el, hanem a router szar és vegyek egy jobb minőségűt, az megoldja a problémát. Tehát olyan routerek kellenének, aminél nincsenek ilyen pár másodperces kiesések, ha nem mondott hülyeséget a haverom.

Ki milyen routert venne a fenti épületbe és milyet lentre ebben az esetben?

[ Szerkesztve ]

(#48933) Innos


Innos
csendes tag

Szép napot.

Érdekes issueval találkoztam itthon és egyszerűen nem bírok rájönni a megoldásra szóval gondoltam megosztom:

Adva van egy gigás digi net frissen bekötve vezetéken minde oké. Előtte 100 mega kisseb tudású routerrel minden hiba nélkül működött.
A gigás portok miatt vennem kellett egy D-link DIR-842 W AC1200 as dual bandos soho routert.
Nos a probléma a következő, távolságtól függetlenül androidos telefonokon egyszerűen használhatatlan a net.
Notebookon is érezhetően lassabb (egy skype hívás már lehetetlen).

Troubleshooting eddig:

- SSID 2.4 és 5 gh-zn chanelek módosítva.
- Eltérő SSID név adva 2.4 és 5 GHZ-n
- Jel erősség változtatva chanel width mindkettőn autora állítva.

Tesztek:
- 2.4 nél átlag -57 DBM-et 5 GHz-nél -60 körül mérek.
- Chanelek telítettek de a sajátomon kívül ilyen -70 körül vannak szóval nem hiszem hogy bezavarnak.
- Speedtest kb másfél óra után meg is leli a szervert onnantól minta az álom 100 mega fölött le és fel a ping pedig 5 ms alatt.

Egyéb:
-Mac adress filtering be van lőve szóval idegen gép nincs a hálón, guest wifi nincs beállítva.

Ha bárkinek van ötlete szeretettel várom.

(#48934) Gubek-Einste válasza Kal-El (#48932) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n lenne összekötve a két épület?
Ha wifi-n akkor egy ilyen rendszert kellene kialakítani. Az AP1 és AP2 külső antennával egybeépített AP-val kis kiváltható.
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48935) #19482368 válasza Innos (#48933) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mac adress filtering be van lőve szóval idegen gép nincs a hálón

Semmit nem jelent, simán be lehet hamisítani mint a csatlakozott gépeket, de akár a wifi router mac címét is.
Csak érdekesség kedvéért, én 220db AP jelenlétét látom, amiből 8db 5Ghz. Ennek a 220db AP-nek a 90% kamu AP-k. Nyilván nem véletlen futnak, és persze olyat is látni hogy bizonyos AP a 2,4 Ghz ugyanolyan SSID futnak, ugyanazon csatornán. :D Gondolom, nem véletlen. Persze, minden lakókörnyezet más, és nem jelenti azt, hogy esetleg a közeledben lakik valami hülye, aki ezzel szórakozik. Persze 1000+1 oka lehet még. De az esetek X% nem jó jelek.

[ Szerkesztve ]

(#48936) Doky586 válasza Innos (#48933) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"5 GHz-nél -60 körül mérek. Chanelek telítettek..."
Az azért szokatlan ha már az 5GHz sáv is telve. :F

(#48937) Kal-El válasza Gubek-Einste (#48934) üzenetére


Kal-El
senior tag

Természetesen kábellel lennének összekötve.
Amúgy az eszközajánlóban lévő routerek közül mind alkalmasak lennének azokra, amiket elvárnék tőlük a leírás alapján?

(#48938) Gubek-Einste válasza Kal-El (#48937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem kellene, hogy gond legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48939) greenface


greenface
aktív tag

Sziasztok, egy TPLINK TL-WR740N router-t használunk egy panellakásban, két kérdés:

1. A távoli szobákban bár használható, de elég gyenge a jel. Lehet-e ehhez a routerhez nagyobb (pl. 8dB-es) antennát tenni?

2. Időközönként a wifi hálózat megszakad (a vezetékessel nincs gond). Ezt látom ilyenkor a laptopon:

Van, hogy semmilyen mobil eszközön nincs net ilyenkor (tehát nem kliens oldali a probléma). Ilyenkor reset-elnem kell a router-t, és megoldódik.
De van, hogy csak egy eszköz dobja el a wifi-t (de ez csak ott fordul elő, ahol már gyengébb a jel), ilyenkor ha egész közel megyek a routerhez, és ott próbálok újracsatlakozni, általában megoldódik.

Mit tehetnék, hogy stabilabb legyen a wifi hálózat?
A channel-t úgy lőttem be, hogy a legkevésbé forgalmas legyen.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#48940) Gubek-Einste válasza greenface (#48939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Ennek a típusnak nem cserélhetőek az antennái.
Antenna csere helyett inkább másodlagos eszköznek a beüzemelése ajánlott, leginkább kábeles kapcsolattal az elsődlegeshez.

2; Több minden is okozhatja.
Mennyi idős a router? Öreg router GYIK
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Mennyi és milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Mit tehetnék, hogy stabilabb legyen a wifi hálózat?
Panelos/társasházi környezetben a dual band-re átállás jelentheti a megoldást, illetve amit lehet azt kábelen kellene használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48941) greenface válasza Gubek-Einste (#48940) üzenetére


greenface
aktív tag

Köszi a gyors választ.:)

Antenna csere helyett inkább másodlagos eszköznek a beüzemelése ajánlott, leginkább kábeles kapcsolattal az elsődlegeshez.

Igen, de ez sajnos nem opció, asztali gépek (2db) kábellel csatlakoznak, de pont a lakás 2 végében vannak, tehát azzal nem volnék előrébb, ha ide helyezném a router-t.
A lakás közepére pedig nem tudom elhelyezni (sem LAN, sem táp nem áll rendelkezésre normálisan, bontás/fúrás stb. nélkül...).

Mennyi idős a router?
Hm, 3-4 éves kb.
Öreg tápegység okozhat olyat, hogy CSAK A WIFI szakadozik..?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

Vasbeton falak vannak. :) A legtávolabbi helyiségben 4-5 fal is van a router és a kliensek közt.
De igazából AMIKOR MEGY, akkor alapvetően OK a sebesség, a probléma a random szakadozással van.

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Igen.
A csatorna 3 (ill. most vmiért 3+7).

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Ez OS...?

Mennyi és milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
2 asztali gép (vezetékes), ill. 2-4 mobil eszköz (1 laptop, a tebbi teló) Wifi-n.

Panelos/társasházi környezetben a dual band-re átállás jelentheti a megoldást, illetve amit lehet azt kábelen kellene használni.
OK, viszont azt olvastam 5Ghz-en a hatótáv még kisebb...

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#48942) greenface válasza Gubek-Einste (#48940) üzenetére


greenface
aktív tag

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#48943) Gubek-Einste válasza greenface (#48941) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Öreg tápegység okozhat olyat, hogy CSAK A WIFI szakadozik..?
Igen mivel a wifi-től lesz először elvéve az erőforrás.

Ez OS...?
Ez a vezetékes interfész.

Felül a vonalnál tedd át Channel módba, úgy jobban látszik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48944) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen beállítás szükséges ahhoz, hogy egy A5 (2017) 5ghz-en menjen full 120/10-es sebességgel?
Eszközök UPC Ubee EVW3226 bridge üzemmódban és egy TP-link Archer C50-es router.
Csatornákat körbejártuk nincs zsúfolt helyen.
5ghz-en max 57Mbit/sec mértünk .

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48945) krealon válasza greenface (#48942) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ilyen zsufolt kornyezetben a fix csatorna es a 20 MHz-es savszelesseg beallitas hozhat stabilabb mukodest.
A csatornakat vegig kell probalgatni egyesevel.

(#48946) krealon válasza anonymus89 (#48944) üzenetére


krealon
Topikgazda

"menjen full 120/10-es sebességgel?
Eszközök UPC Ubee EVW3226 bridge üzemmódban és egy TP-link Archer C50-es router.
"

Az elso es megoldhatatlan problema, hogy az Archer C50 100 Mbps vezetekes portokkal rendelkezik, igy a 120 Mbps keptelen atferni rajta.

Csak kivancsisag keppen:
Mi az az alkalmazas, aminek a 57 Mbps sebesseg nem eleg egy mobiltelefonon? :F

(#48947) anonymus89 válasza krealon (#48946) üzenetére


anonymus89
addikt

Na ezt nem is néztem, hogy csak 100-asok a portok. :(((
Igazából ez már nála ilyen betegség soha nem is tudná kihasználni mert még csak nem is töltöget.
Szerintem megkérem vigye vissza mit ajánlanál helyette?
MM-ben vásárolta.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#48948) krealon válasza anonymus89 (#48947) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#48949) greenface válasza Gubek-Einste (#48943) üzenetére


greenface
aktív tag

Bocsi, ez wireless adapter:

Ezt akkor érdemes frissíteni, Intel driver-re?

Ez pedig talán a Channel mód (?), erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#48950) Kal-El válasza Gubek-Einste (#48938) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tehát ha az ajánlóból választok egy routert, akkor azok közül mind megfelel az általam írt kritériumoknak?
Ha 1000 Mbps-es netet akarok majd beköttetni, akkor a listában lévő 800 Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé ajánlott routerek gondolom kevesek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.