Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) Elemental válasza Gubek-Einste (#48148) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#48152) Gubek-Einste válasza Formaster (#48150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nincsen ennél optimálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48153) TeChNoRby válasza Gubek-Einste (#48149) üzenetére


TeChNoRby
tag

Köszönöm szépen működik! :C

"..The music starts where the end of the words.."

(#48154) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
A következőben szeretnék segítséget kérni. :B Adott egy telephelyen lévő betongarázs, amiben t-home gyári routeres net van, ettől 60-70 méterre levő téglaházban szeretnék elfogadható jelerősséget kapni. Tehát a kérdés, hogy mivel célszerű megoldani, jelerősítő vagy egy bika router? :(( köszi előre is :R :U

[ Szerkesztve ]

(#48155) Gubek-Einste válasza herhi (#48154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a két helyszín között meg van a tiszta/zavarmentes rálátás akkor egy ilyen szintű rendszert kellene kiépíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48156) Formaster válasza Gubek-Einste (#48152) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, sajnos az extenderen a jel így is folyton crashel. Azon gondolkodom, hogy nézek valamilyen ágyút és átrakom a ConnectBox-ot bridge módba. Gondolom a Wi-Free-t így sem lövi ki, de ha előtte másik csatornára kapcsolok, akkor azt nem a számomra optimálisan fogja küldeni. Milyen routert ajánlotok jó ár/érték arányban? Jelenleg 100-as netem van, de jó lenne, ha időt álló maradna pár évig. :R Ha ez jó helyre rakom akkor az extender sem fog kelleni. A connect box jelerőssége egy kalap...

[ Szerkesztve ]

(#48157) Gubek-Einste válasza Formaster (#48156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48158) herhi válasza Gubek-Einste (#48155) üzenetére


herhi
tag

Köszi. Annyit hagytam csak ki, hogy egy kisebb facsoport van félúton... :DDD az gond? :F ill. őszintén, egyszerűbb, olcsóbb megoldással ne is próbálkozzak? köszi :B

(#48159) Gubek-Einste válasza herhi (#48158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen bizonytalan az eredmény ha nincsen meg a tiszta/zavarmentes rálátás.
Ennél egyszerűbb/olcsóbb megoldás nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48160) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mitől lehet az, hogy ha 3 szobával arrébb megyek, akkor elmegy az internet a laptopon. Egy le-fel csatlakozás megjavítja. És egyértelműen a mozgással hozható összefüggésbe. (másik antennához fogok csatlakozni?)
asus ac87u, lenovo z500 azurewave aw-ce123h, 5GHz-en (lehet hogy 2.4GHz-n is csinálja, de azt nem használom)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48161) szabifotos válasza herhi (#48158) üzenetére


szabifotos
senior tag

Esetleg ugyan ezzel a konstrukcióval, csak router+ antenna helyett kültéri AP-t lehetne feltenni. Árban nem jobb, de így nem esik a jel a koaxon.

[ Szerkesztve ]

(#48162) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#48160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48163) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#48162) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A környéken nincs másik 5GHz, fal van több is.
Mondom, az érdekesség az, hogy helyváltoztatás után van csak internet probléma. Egyébként azon a helyen betonstabil.[link]
De ha odamegyek a router mellé, és vissza, utána "elromlik" a net, amit egy le-fel csatlakozás megold.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48164) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#48163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért mutass egy mérést onnan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48165) sujgojo


sujgojo
csendes tag

Sziasztok,
haveromnal van egy tplink 741 es egy rakas eszkoz .evek ota megy gond nelkul. par hete egy androidos tablet, egy telo es egy windows telo nem kap ip cimet wifi csatlakozaskor. kozben egy masik androidos mobil es ket w pc siman megy tovabb.

semmi valtoztatas nem volt a halon.

amit eddig megprobaltam:

-minden reboot minden fele sorrendben
-wifi elfelejt, torol, ujra felvesz
-csatorna valtas routerben 1-rol 3-ra
-mac filter beallitas fix ip cimre routerben

amikor ezt a legutobbit megcsinaltam, mind 3 megtalalta a netet! orultunk, hazamentem.

10 perc mulva mind eldobta es azota sem talalt vissza.

mit lehet meg tenni?

koszi
peti

(#48166) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#48164) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48167) krealon válasza sujgojo (#48165) üzenetére


krealon
Topikgazda

"haveromnal van egy tplink 741 es egy rakas eszkoz .evek ota megy gond nelkul. par hete egy androidos tablet, egy telo es egy windows telo nem kap ip cimet wifi csatlakozaskor."

Oreg router GY.I.K.

(#48168) sujgojo válasza krealon (#48167) üzenetére


sujgojo
csendes tag

koszonom!
megprobalom eloszor a tapegyseget cserelni, ugyis van belole egy szatyorral, mert en is ilyeneket hasznaltam.

(#48169) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, meg van bolondulva a hálózatom. Csak wifin vagyok, szóval ezért itt a téma. Minden tetves lassan és megszakadozva tölt be, gyakran második nekifutásra sikerül betölteni dolokat. Speedtest alapján mégis simán 50-60mbit van, meg 9ms ping. Ez miért lehet? Annyi, hogy futtatok raspberry-n torrent szervert ~100db torrentel. De a routerem egy tp link tl-wr1043nd ami gigabites, elvileg nem kellene gondot okoznia neki. Vagy talán a szolgáltató eszközét terhelné le? Bár a torrentre én nem gyanakszom, hiába 100db torrent fut, abból 10-15db van folyamatosan seed-ben.

(#48170) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#48169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48171) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#48170) üzenetére


kmisi99
addikt

A környék dugig wifiel, csatornákat váltogattam, de attól még stabil volt. 20Hz en használom természetesen. Olyan 2 hete bolondult meg. És ezért nem értem, hogy a sávszélesség tökéletes, mégis kínlódás minden, a youtube megfagy, újra kell tölteni. Közvetlen rálátás van egyébként. Kliens eszköz/adapter? Mire gondolsz?

Egyébként gondoltam arra, hogy a szolgáltató eszköze nem bírja routeolni a forgalmat, és lehet a tp-linkre terhelem át a routeolást azért az combosabb. Mert jelenleg csak switch és wireless access point funkciója van. Egyébként valószínű, hogy ez a helyzet, ha bekapcsolom a telekomos dlink eszközön a wifi-t ott se sokkal jobb az internetezési élmény.

(#48172) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#48166) üzenetére


ArthurShelby
addikt

@Gubek-Einste
Van ötleted?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48173) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#48171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens eszköz/adapter: Amivel használod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48174) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#48172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48175) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#48172) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vélhetően "út közben" van egy pont, ahol sötét folt van, és nincs elegendő jel. Esetleg próbáld meg a routert - akár ideiglenesen egy teszt erejéig - más pontra tenni, vagy lassan átmenni A-ból B-be, akár lépésenként, és közben figyelni, hogy hol szakad meg a kapcsolat. Az meg, hogy nem csatlakozik vissza automatikusan, valami kliens oldali hiba (driver?) lehet. A kliens beállításaiban be van jelölve, hogy kapcsolódjon automatikusan az elérhető hálózatra?

[ Szerkesztve ]

(#48176) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#48173) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja az egy intel centrino advanced-n 6205

(#48177) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#48175) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A nappali (router helye) és a szobám között van tényleg egy "sötét folt" (a hallban). Az érdekes az, hogy azon a részen jobb a router "rálátása" (igaz, ott sosem netezik senki, lehet az airdar tényleg ér valamit), mint a szobámban (ott a legrosszabb). A másik érdekesség, hogy a szobámból kimenve a nappaliba nem volt gond, viszont a szobámba visszamenve igen (vagy többször vettem észre). A tünet ugye az volt, hogy nem tudtam semmit betölteni semmit, és egy idő után megjelent a sárga kis háromszög (tehát fel volt csatlakozva).

Most kipipáltam, hogy csatlakozzon automatikusan (eddig valamiért nem volt, vagy kivettem valamiért), és most tényleg jobb.
A tesztet egy nagy méretű, rövid videóval teszteltem (nas-ról lejátszás).
A driver az OS sajátja (win8.1 pro), a router asus ac87u,a laptop lenovo z500 (moddolt bios a whitelist miatt), a wifi kártya azurewave aw-ce123h

szerk:
A pipa nem oldotta meg. Ha sokáig vagyok a nappaliban, és úgy megyek vissza, akkor megint bejön a probléma. Amikor rövid ideig, akkor nem.
Esetleg van ehhez a kártyához egy jó driver (nem os sajátja)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48178) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#48177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én most telóról biztosan nem fogom megkeresni neked, de gyartói drivernek kell, hogy legyen.

(#48179) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#48178) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én nem találom a hivatalos oldalon, csak így innen, onnan, és nem tudom miben bízhatok meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48180) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#48179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a Lenovo oldalán is nézd meg, vagy ha ez nem gyári kártya benne, akkor sajnos nem tudok segíteni, kell venni egy olyat, amihez van elérhető driver.

(#48181) Tegrinator


Tegrinator
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fórumtagoktól!
Meg szeretnénk oldani egy "wifihálózat" kiépítést egy 12 fős nyaralóba. A ház emeletes, sokszobás, az internet a UPCtől jönne kábelen és olyan rendszert szeretnénk, ami elbír 10nél több eszközt normális sebesség mellett(nyilván csomagfüggő is), használható erősségű jellel(tippre 2 eszköz kellhet ami szórja a netet: 1 földszintre, 1 emeletre). Ehhez keresnénk szakembert, megbeszélés szerinti honoráriumért. Ha érdekel, vagy tudsz olyan embert aki meg tudná oldani A-Z-ig, akkor legyél szíves keress fel privát üzenetben!
(A UPC horror árat mondott erre a kiépítésre, illetve nem is annyira bízunk bennük)

(#48182) V, mint Vikt


V, mint Vikt
újonc

Sziasztok miben jobb az 5Ghz a 2.4 Ghz-nél?
És mi az a 3.7Ghz(y-es)?

(#48183) mezis válasza V, mint Vikt (#48182) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! 5GHz-en nagyobb az elérhető sebesség, kisebb a zsúfoltság az éterben -jelenleg.

mezis

(#48184) Gubek-Einste válasza V, mint Vikt (#48182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 vs 5 GHz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48185) And válasza V, mint Vikt (#48182) üzenetére


And
veterán

802.11y (3,65 GHz): a protokollja és az elérhető átvitele nagyjából megfelel a 802.11a-szabványnak (54 Mbps fizikai jelzési sebesség), az alkalmazható adó- (pontosabban EIRP-) teljesítménye viszont nagyságrendekkel nagyobb lehet (20W / 43 dBm), így a hatótávolsága is. Európában nem használható, csak az FCC-régióban (USA), ezért felénk nincs gyakorlati jelentősége, amúgy sem nyújt annyival többet, mint a nálunk is jelen lévő wifi-szabványok.
5 GHz: egy plusz előnye emelhető még ki, ami a linkelt összefoglalóban nem szerepelt. Ez pedig a kültéri alkalmazásnál jön elő: akadálymentes környezetben a 2,4 GHz-es sávhoz képest nagyobb szabadtéri csillapítása ellenére nagyobb hatótávolság érhető el 5 GHz-en, mivel a gyakorlati antennanyereségek nagyobbak lehetnek (a rövidebb hullámhossz okán ugyanakkora méretű / nyílású antennák nagyobb nyereséget adnak a 5 GHz-en), illetve az 5 GHz-es sáv kültéri szegmensében az engedélyezett EIRP is tízszeres a 2,4 gigás sávon megengedetthez képest.

(#48186) masta_dry


masta_dry
tag

Szevasztok!

Van egy otthoni gépünk, amelyik rendellenesen kapcsolódik a hálózatra.

Így fest a hálózat otthon:
1. wireless router1 (4 utp csatl. + wireless kapcsolatok)
1.a. utp csatl: PC1
1.b. utp csatl: wireless router2
1.c. utp csatl: set top box1
1.d. utp csatl: set top box2
1.w1 - PC2

2. wireless router2 (4 utp csatl. + wireless kapcsolatok)
1.a. utp csatl: PC3

A PC2 számítógép (amely a router1 közvetlen közelében áll, és vezeték nélkül kapcsolódik hozzá - rajta legális, frissített Win 10) 1-2 óránként elveszti a kapcsolatot (webhely nem érhető el) kb. 1 percre, majd folyt. köv. és megint megy kb. 1-2 órát. A hálózat egyetlen másik eleme sem produkál hasonló jelenséget. Ha kikapcsoljuk a router2-t, akkor ez a hiba nem jelentkezik.

A két router eltérő SSID-vel rendelkezik, és pl. amikor tablettel mászkálok otthon, és az egyik routert már árnyékolja a sok fal, akkor van, hogy ledob az egyik router, és a tablet felmegy a másikra, de a PC2 esetében nem erről van szó, hanem webhely nem elérhető hibaüzenetről; akkor, amikor a többi eszköz reccenéstelenül lóg a neten. (sávszélességtől független a dolog - ha minden PC-t lelövünk, csak a PC2 marad, és a teljes sávszél az övé, akkor is leakad)

Van valamilyen log-olási, mérési lehetőség, vagy csomag figyelés, akármi, amivel ki lehet nyomozni, hogy mi az oka a jelenségnek?
(ez öcsém gépe, és amikor a hiba fennáll nem tudom megnézni - arra mondjuk megkérhetem, kattintson egy shortcut-ra az asztalon, ami pl. a hálózat másik eszközére mutat, hogy lássuk, hogy ilyenkor csak a net száll el nála vagy a LAN is...)

Előre is kösz a javaslatokat! :R

(#48187) sujgojo


sujgojo
csendes tag

sziasztok,
az otthoni wifimet hatosugarat megnoveltem egy tp841-gyel (ugyanaz az ssid/psw). jol mukodik.
a ket router
fo router:192.168.1.1 (DHCP)
a seged: 192.168.1.2

most viszont azt kell megoldani, hogy barmelyik routerhez kapcsolodom, lassam a masik alatti eszkozoket. Meg lehet ezt oldani egy-egy statik routinggal mind ket routeren vagy eszkoz paronkent kell egy route-ot definialni?

koszi

(#48188) woodworm válasza sujgojo (#48187) üzenetére


woodworm
veterán

Az ip-k alapján most is látszódni kellene a másikra csatlakozott eszközöknek. Kábelen kötötted össze őket az ap mód leírása szerint? A wifi beállításoknál nincs bekapcsolva az ap isolation?

(#48189) sujgojo válasza woodworm (#48188) üzenetére


sujgojo
csendes tag

a fő router lan-jat kotottem a seged router lan-jaba. IP isolation ki van kapcsolva.

mar tobbszor csinaltam igy halot es mindig az volt a tapasztalat, hogy ha az egyik router wifijeben vagyok, nem tudom pingelni a masik alatti eszkozoket. egyik iranyba megy csak a masikba nem.

(#48190) Gubek-Einste válasza masta_dry (#48186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú a router-ek?
Milyen típusú a PC2 wifi adaptere?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48191) Gubek-Einste válasza sujgojo (#48189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48192) masta_dry válasza Gubek-Einste (#48190) üzenetére


masta_dry
tag

Rendben, köszönöm!
InSSIDer megvan, este mérek egyet a PC2-vel. Többi részletet is munka után írom majd.
Még annyi, hogy anno ezer éve meg egy napja, amikor összelőttem a hálózatot, akkor valamiért csak úgy volt hajlandó működni, hogy külön SSID-val lett címezve a két router. (mondjuk az is lehet, hogy korán feladtam az összehangolást)

(#48193) sujgojo


sujgojo
csendes tag

igen, pont igy. koszonom a linket!
ma megprobalom ujra a pingelest mindenhonnan mindenhova, aztan beszamolok

(#48194) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van egy ASUS N12 D1 routerem, ami egy D-Link 2641R modem router kombóval van összekötve, a D-Link modemként üzemel, a WI-Fi ki van kapcsolva rajta. Továbbá van egy TP-link TL-WN781ND V1 az asztali gépemben, ami elég gyakran lecsatlakozik a WI-Fi-ről, ami netezés közben bosszantó tud lenni, ilyenkor manuálisan szoktam újra csatlakozni, mert automatikusan tovább tart neki, mire észreveszi hogy lecsatlakozott. Mi lehet a probléma, Win 10-et használok? Tavaj egy jó ideig csinálta, majd újratettem a rendszert, akkor megszünt a probléma, most néhány hete megint újratettem a wint, és most megint rendszeresen lecsatlakozik. A TP-link hivatalus oldalán nincs win 10-es illesztőprogram a 781ND-hez, csak a V2-höz. Minden más eszköz tökéletesen működik az ASUS routerrel. Az ASUS routert a beépített automatikus internet beállítással csatlakoztattam a modemhez. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget.

(#48195) Gubek-Einste válasza BK87 (#48194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Az adapter antennája ki van vezetve a gépház mögül?

Chipset driver-t innen tudsz leszedni, az AR9285 kell neked.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48196) BK87 válasza Gubek-Einste (#48195) üzenetére


BK87
senior tag

Egy több szintes családi házban lakok, tetőtéri szobám van, a router az alattam lévő szobában van. Egy TP-Link TL-ANT2405C antenna van az adapterre kötve. Az SSID/jelszót és WI-Fi csatornát hol tudom megnézni? Itt a screen A legújabb driver már fent van néhány hete.

[ Szerkesztve ]

(#48197) Gubek-Einste válasza BK87 (#48196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router admin felületén lehet ezeket megnézni/beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48198) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, egy marha fura anomáliát fedeztem fel. A dolog úgy néz ki, hogy adott egy telekomos Dlink eszköz, meg egy tplink router. A dlink hulladék vacak, ugyan van benne wifi, de nem használtam, mert összeomlik. A minap szórakoztam a hálózatommal, a tplinket reseteltem, így ideiglenesen a dlink wifijén lógtam.
Minden bekonfiguráltam ahogy kell, és a dlink wifijét elfelejtettem kikapcsolni, de immár a tplinken voltam. Csináltam egy speedtestet, és egy jó 20mbps megnőtt a wifin lévő sávszélességem.

Elkezdtem játszani, és valóban, ha a dlink wifije ki van kapcsolva, ~60 mbitet bírok wifin, ha be van kapcsolva, 80mbit van. Társasházban lakom, szóval így is erős a wifi szennyezettség.

(#48199) mezis válasza kmisi99 (#48198) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ezzel is játszhatnál.
(Nem csak a kliens antennájának környékén...)

mezis

(#48200) kmisi99 válasza mezis (#48199) üzenetére


kmisi99
addikt

Heló!
Ezt már régen letudtam, az összes létező csatornát végig teszteltem korábban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.