Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) Rudiman


Rudiman
csendes tag

Bocs, ha túl gyakran feltett kérdést teszek fel újra, de nem találtam róla infót a keresőben.

Kérdésem az lenne, hogy Windows 8.1 alatt mi a helyzet a játékokkal? Mert sokat hallottam róla, hogy nem fekszik a játékoknak és csak nagyon kevés indul el alatta. Ez igaz?
Régebbi játékok is futnak, amik win 7 alat is futottak? Csak kevés ami nem indul vagy rengeteg?
Illetve halottam valami olyan hibáról is fél évvel ezelőtt, hogy 8.1 alatt laggol az egér, azt már megoldották valami patchhel?

Előre is köszi a válaszokat!

(#52602) quailstorm válasza Rudiman (#52601) üzenetére


quailstorm
nagyúr

egeret már régen...
Mennyire régi játék izgat? Az én kollekciómban ami Vistán még hibátlan, az itt is. Ami Vistán már szar az itt se megy. (Prince SoT)
Win98-ra tervezettek is elmennek. Én személy szerint SEMMI különbséget nem tapasztalok 7-hez képest.

(#52603) Rudiman


Rudiman
csendes tag

Köszi, ez jó hír... ;)

(#52604) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Asphalt 8 képet várjak még valakitől? Logout cikket akarnék írni, és mivel nekem van még 2, nem akarom elverni hogy meglássam az árát...

(#52605) CJ4567 válasza quailstorm (#52604) üzenetére


CJ4567
veterán

Mindjárt készítek képet, 960x540-ben tudok készíteni.

No Sana No Life

(#52606) quailstorm válasza CJ4567 (#52605) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is jó nagyon. Csak Windowson legyen. Droidról kaptam havertól. (az csak 800x480-as)
Elvileg más az ára.
A duplapénznek tuti.

[ Szerkesztve ]

(#52607) CJ4567 válasza quailstorm (#52606) üzenetére


CJ4567
veterán

Csak Androidon tudok készíteni :(

No Sana No Life

(#52608) quailstorm


quailstorm
nagyúr

De miért olyan nehéz feltelepíteni PC-re? Senki nem használ online fiókot?

Sehol a neten nem látok infó arról mibe kerül. Arra is nehezen jöttem rá hogy fizetős...

[ Szerkesztve ]

(#52609) CJ4567 válasza quailstorm (#52608) üzenetére


CJ4567
veterán

Én szívesen feltelepíteném, de Windows 7-et használok.

No Sana No Life

(#52610) quailstorm válasza CJ4567 (#52609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszi azért. Remélhetőleg idővel mégis lesz valaki...

(#52611) Воланд válasza quailstorm (#52608) üzenetére


Воланд
titán

ingyenes

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52612) quailstorm válasza Воланд (#52611) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#52613) cattus válasza quailstorm (#52612) üzenetére


cattus
őstag

Maga az app ingyenes, csak vannak be mikrotranzakciók.

Do the thing!

(#52614) quailstorm válasza cattus (#52613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem mondod :U
Elolvastátok ti egyáltalán mit kértem?
Annak a mikrotranzakciónak az árát...

(#52615) Dumi86 válasza pmheros (#52599) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nyugodtan felteheted a 64bitest :) Nálam 6000+os x2 van és tökéletesen megy :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#52616) rgeorge válasza quailstorm (#52614) üzenetére


rgeorge
addikt

Íme:

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#52617) atoka1 válasza rgeorge (#52616) üzenetére


atoka1
tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyan problémával, hogy 8.1 alatt friss telepítésnél megvan a full sávszélem, de miután felrakom a drivereket az 50 Mbit helyett csak max 4-5 el szed, a feltöltés meg maxos 30 Mbit. Eddig semmi bajom nem volt vele, régóta használom a 8.1 et. Eddig upc net volt, de 2 napja váltottam digire, ez összefügghet? :)

(#52618) atoka1 válasza atoka1 (#52617) üzenetére


atoka1
tag

Bocs, nem neked akartam válaszolni rgeorge :). Na végülis úgy néz ki megoldódott, egy régebbi lan driverrel megy frankón. Lehet a friss driver bugos volt. :DDD

(#52619) quailstorm válasza rgeorge (#52616) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NAGYON KÖSZÖNÖM! amúgy droidon csak 450HUF, de a dupla pénz is annyi ott, majd írok egy cikket a játékról

(#52617) atoka1: igen, épp a drivercserét akartam forszírozni, illetve Win7 hálózati drivert nem szabad 8.1-re rakni.
nem mintha azt csináltad volna csak megjegyeztem

[ Szerkesztve ]

(#52620) polonic


polonic
félisten

Nagyon nem emlékszem már, hogy a helyesírásellenőrzőt hol kell kikapcsolni. Segítséget kérnék ezügyben. :)

(#52621) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!
Lehet hogy hülye kérdés, de nem hagy nyugodni. Épp reinstallálom a Win 8.1-emet a másik gépemen, és felmerült 2 kérdés:

1. Érdemes az Enterprise-t használni, vagy jó bőven a Pro változat is? (természetesen eredeti rendszerekről van szó)

2. Regisztráljak új fiókot a gépnek, vagy használhatom nyugodtam a fő fiókomat (ami kvázi a hivatalos emailem)? Illetve itt egy 3. is: az mennyire jó/biztonságos megoldás, ha a hivatalos címem alatt hozok létre aliasokat egyéb célokra, mint pl regisztrációkra, esetleg más online accountok kezelésére, stb?

(#52622) cattus


cattus
őstag

Megoldást keresnék az alábbi problémára:

Adatlapomon szereplő konfiggal és 8.1 U1-gyel nem sikerül sehogy sem Bluetooth kapcsolatot kiépítenem a gép és egy TDK A33 hangfal között. A Gépházban megjelenik, az Eszköz telepítése is végigmegy hibaüzenet nélkül, de nem kapcsolódik, azt írja ki mindig a Gépházban, hogy sikertelen kapcsolódás, opciók közt meg csak a eltávolítás szerepel.

Telefonnal (WP 8.1) simán párosítható és megy a zenelejátszás.

Do the thing!

(#52623) quailstorm válasza Yiggdrasil (#52621) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kell-e Windows to go? Mert kb ennyi a kérdés.

Unokatesóm a hivatalos e-mailjét regisztrálta, baj nem történt. Énnekem eddig nem volt MSmailem, spamet most se kapok rá. Szóval szerintem mehet a főfiók.
Szemétre meg freemailt használok ;]

(#52624) pászka válasza daimonion (#52572) üzenetére


pászka
aktív tag

Hát ez az, már ott is szanaszét nyomkodtam mindent de ott sem találtam!!!!

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#52625) Balathruin válasza polonic (#52620) üzenetére


Balathruin
veterán

Milyen helyesírás ellenőrzőt? :F

(#52626) Dot


Dot
őstag

Hali!

Mi lehet a baj a következő sorral:
net use Z: \\192.168.1.20\samba /user:dot jelszavam /persistent:YES
újraindítom a gépet és elfelejti a Z: meghajtót.
Próbáltam /persistent elhagyásával, vagy no-val is, de sehogy se jó!
Eddig a routeremen futott a fálj megosztás, de új routerem van ami nem tudja, most egy ubuntu szerveren fut. Eddig tökéletes volt, kb 2 hónapja beírtam a net use z: \\192.168.1.1\nas a parancssorba és azóta jó volt. Ma ezt kitöröltem a "net use z: /delete"-el, majd beírtam a fentit. Természetesen rendszergazdai parancssorba, vagy ép csináltam bat fájt amit rendszergazdaként futtattam. Tehát a szerverrel nem lehet gond, mert felcsatolja. Csak a win elfelejti kövi indításnál!
W8.1 Enterprise x64

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#52627) rita7107 válasza quailstorm (#52619) üzenetére


rita7107
aktív tag

Itt egy mai friss kép:

Nálam ha jól látom más árak vannak.

(#52628) quailstorm válasza rita7107 (#52627) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kössz, ez más miatt lesz jó, mégpedig tudom szemléltetni az árváltozásokat a játékpénzes cuccoknál.
A Tuning kit vége 40 000 a Nitroé meg 15 000

(#52629) Sonja


Sonja
veterán

Tegnap minden jó volt, ma mikor elindítottam a gépet, a 2 optikai meghatóm nem látszódott az intézőben. :F Eszközkezelőt megnyitva, sárga felkiáltójeles a két megható, és ezt írja az eszközállapotnál (mind a kettőnél):

"A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)"

Mi a fenétől lett ilyen? Hogy lehet viszaállítani, hogy használni is tudjam őket?

Tegnap csak neteztem, semmi mást nem csináltam. Se program telepítés, se játék, még csak egy pendrive-ot se használtam. Nem értem. :(((

Szerk.: Ja, Win 8.1-ről van szó. :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52630) quailstorm válasza Sonja (#52629) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#52631) Sweet Lou 6 válasza polonic (#52620) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

így

sweetlou6.wordpress.com

(#52632) Sonja válasza quailstorm (#52630) üzenetére


Sonja
veterán

Ez segített! :K Kiderült, hogy az iTunes miatt van, és telepíteni kellett valami Gear driver-t (auggy hozzászólása Aprilis 5-én). Máris vannak meghajtók! :C Az érdekes az, hogy az iTunes-t tegnap előtt telepítettem. Mondjuk nem is néztem tegnap a meghajtókat, szóval lehet már tegnap se voltak. :D

Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52633) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

A következő hibaüzenet minek köszönhető szerintetek? Egy hetes, vadi új gép 8giga rammal, ezáltal a rendszer sincs 1 hetes se. Más játék alatt is kidobja pár perc után. Lapozófájl összesen 7giga (3 SSD-n, 4 HDD-n), bár valszeg ennyi fölösleges.

u.i.: előző gépemen is előjött a dolog

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52634) nbware válasza TheProb (#52633) üzenetére


nbware
senior tag

nézd meg, hogy amikor kiírja az üzenetet, akkor mennyi memóriád szabad és mennyi a használt?
64 bites windowsod van? látja mind a 8 giga ramot?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52635) TheProb válasza nbware (#52634) üzenetére


TheProb
veterán

64es igen, mindig nézem ilyenkor a memória használtsági grafikont és 50% fölött sose láttam még..., látja a 8gigát

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52636) Tournament válasza rita7107 (#52627) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ez milyen játék :D ?

(#52637) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Win 8-hoz vagy 7-hez létezik valamilyen megoldás a "user frendly" felület ellen? Valami anti-felhasználó barát módosítás, vagy bármi, amivel átláthatóbb és használhatóbb a rendszer. Mentesítve mindenféle lenyíló elrejtett advanced módoktól kisablakoktól, a 28 lépésen keresztül eljutható felületig...stb.
Gondolom ez sokaknak probléma, nem csak nekem.

Köszi!

free your mind

(#52638) quailstorm válasza Jazz (#52637) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miről beszélsz? :DDD
XP jobb volt?

(#52639) szabonagyur válasza Jazz (#52637) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ilyet is ritkan hallani, hogy a Win7 sem felhasznalo barat.. Mit nem talasz meg? Az lehetetlen, hogy mindemn ptogram/alkalmazas egy ablakban legyen.. A lepcsos elrendezes elengedhetetlen szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52640) Jazz válasza szabonagyur (#52639) üzenetére


Jazz
veterán

Mert nem is mondott ilyet senki. Valamit félreolvastál. Fuss neki újra.;)
" "user frendly" felület ellen " Ellen. Azaz annak kiiktatására, megölésére, eltüntetésére....stb.

Persze, kell a könyvtár struktúra, csak ezt a sok felesleges egyszerűsítést valahogy eltüntetni lenne jó, mivel információ hiányt okoz, és a részletesebb információkért meg vadászni kell. (mert az nem user-frendly (címezve ezt a MS-nak) hogy-egyszerű pléda-a hálózati kapcsolatokra kattintva neked ott kapásból IP címek, csomagok meg egyéb ilyen "érthetetlen" dolgok jelenjenek meg, és ezt elekellett jól rejteni, hogy az egyszer volt user ha véletlen rákattint 1: ne zavarja össze, 2: ilyedtében nedobja el a laptopt. Cinizmus off.)

(#52638) quailstorm:
Sokkal. Sokkal kevésbé volt felhasználó barát, és ezáltal normális használatra (azaz PC nem egyenlő: e-mail+youtube és ennyi) sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#52641) Jazz válasza szabonagyur (#52639) üzenetére


Jazz
veterán

Mindent meglehet találni, csak ez a túlzott felhasználó barát mód erőltetés miatt (amivel már átestek a ló, de talán a Hold tóloldalára is), megnehezíti, bonyoltá teszi a normális használatot. (anti-usernek biztos jó, de egy legalább usernek nem. Gondolom nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#52642) nbware válasza Jazz (#52641) üzenetére


nbware
senior tag

nem értem mi nem egyszerű a win8.1nél. Amit keresel, azt beírod, ha nem találod összes program és megkeresed. Ha sokat használod, kirakod csempére, asztalra, tálcára.
Nem értem egy xp mitől jobb, hisz abban lófasz sem volt... és nem is tudott semmit se!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52643) quailstorm válasza nbware (#52642) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dehogynem, mindenre alkalmas amire a mai rendszerek csak 6x körülményesebb és 10x rondább.
Startmenü meg egy foshalom...
Vista óta van értelmes start.

(#52644) Jazz válasza quailstorm (#52643) üzenetére


Jazz
veterán

A w7-es startmenüről nem is beszélve. Hidegrázás.

(#52642) nbware: Túl butított, túl egyszerű. Az advanced felületek meg elvannak rejtve, vagy kürölményes az előhuzataluk.
...attól jobb amit írtam, akár a példába. Nem tudom ennél jobban leírni. A keresőben mindent meglehet találni. Ez nem is kérdés, de nem is erről van szó.

free your mind

(#52645) nbware válasza Jazz (#52644) üzenetére


nbware
senior tag

akkor használjatok linuxot, ott úgy basszátok szét a rendszert, ahogy kedvetek tartja, szerintem ennél értelmesebben nem lehet megcsinálni. Azt hogy lusta az ember keresni, az már szerintem gáz.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52646) xxSanchez válasza TheProb (#52635) üzenetére


xxSanchez
őstag

A feladatkezelő nem nagyon ad pontos információkat, töltsd le a RamMap-ot és küldj róla képeket.

Heyho.

(#52647) szabonagyur válasza Jazz (#52640) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ertem most mar. Tehat mivel tul egyszeru meg akarod neheziteni valaki dolgat? Ennek ugy mi ertelme van? XP-nel is konnyen megtalaltal mindent.

Javaslom linux vagy DOS hasznalatat

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52648) King Unique válasza Jazz (#52644) üzenetére


King Unique
titán

Nem mondom sok fura dolog, hülyeség fel lett hozva... :D
Viszont amire szabonagyur is célzott, gondolom egy olyan usernek kéne, akinél fontos lenne, h ne tudjon elállítani benne dolgokat. Szerintem e téren jobbak az új Windows-ok, van benne kis korlátozás, mint az UAC, megszűnt az a teljes körű rendszergazda jogkör, mint az XP,nél, ami esetében pont, h el lehetett barmolni ezt-azt...
Szerintem vmi vendég fiókot, v más csökkentett jogosultságú fiókot kell létrehozni az illetőnek.
Az meg, h alapvető dolgokkal nincs tisztában, nem tudja használni még egy Win7 esetében sem, az nem feltétlenül a rendszer hibája, hanem a user tudáshiánya...

[ Szerkesztve ]

(#52649) negyven2


negyven2
veterán

Sziasztok, a napokban többször is el el szál a USB a gépen, intel 2.0-s (de a ASMedia 3.0- is néha). UEFI-ben és a helyreállító menüben viszont gond nélkül működik (csökkentet módban szintén nem működik). Energiával el tudja látni az eszközöket, de ennyiben ki is merül a tudása.

Próbáltam frissíteni, manuálian eltávolítani majd visszatenni, de mindig ugyan ezt a hibát dobja. A kérdésem az lenne, hogy meg tudom-e oldani újratelepítés nélkül, vagy nem.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#52650) Jazz válasza King Unique (#52648) üzenetére


Jazz
veterán

Huhh, nagyon nem. Jéghideg.:) Még egyszer (csak nem akartam ennyire belemenni).

Annak aki részleteiben szeretné látni a W8-at (munkára, külső eszközök vezérlése, portok, akinek az OS ott kezdődik hogy: regedit, services.msc, process explorer, eventvwr.msc, gpedit.msc,....), annak a dolgát megnehezíti, vagy ellehetetleníti a túlzott userfriendly interface. Ez eddig világos.

Az ilyen problémák mindig is voltak és lesznek, és vannak rá megoldások:

- Például W8-ban ellehet tüntetni a színes csempe csodát Classicshell segítségével.
Nagy segítség azoknak akiknek nem "games email web"-ből áll a PC, sem nem lehet bekategorizálni a programokat, nagyszámú, különböző fajtájúakat kell egyszerre kezelni és gyorsan átlátni....nos, oda a Classicshell kiváló mert visszaállítható a w7 vagy az xp rendszerű start menü rendszer.

- Másik példa: w7-ben van lehetőség isten mód-ra. Egy egyszerű .{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} karakterláncos mappa kreálásával létrelehet hozni egy olyan felületet ahol az Összes rendszerbeállítás mind a 270 beállítási lehetősége 1 ablakban jelenik meg. És nem csak azok a beállítások vannak benne amiket vezérlőpultból, innen-onnan elő lehet vadászni, hanem azok is, amiket normálisan el sem lehet érni.

A kérdés arra irányult, hogy ugyan ilyen módon, létezik-e valamilyen megoldás a W8 user friendly felület minél mélyebb kigyomlálására, hogy ezáltal az OS komolyabb használatra minél inkább használhatóbbá váljon. (Hát kb. ennyi. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni.)

[ Szerkesztve ]

free your mind

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.