Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) copaca válasza ollie (#52900) üzenetére


copaca
csendes tag

Próbáltam ISO-val is és kicsomagolva is. Egyik sem volt nyerő. Aztán a Windows 7 USB/DVD download tool programról olvastam, hogy azzal kell "megírni". Nos ez egy hibát dobott ki, ami után olvasva azt találtam, hogy "uefi" gépeken a Rufus nevű programmal kell kiírni a telepítőt.. most jön ennek a próbája.

(#52902) nbware válasza Dot (#52871) üzenetére


nbware
senior tag

Szamitogep, jobb egergomb halozati meghajto csatlakoztatasa

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52903) Dot válasza nbware (#52902) üzenetére


Dot
őstag

Ja, nem jó helyen néztem! Megvan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#52904) Renesanz


Renesanz
csendes tag

Üdv!
Tulajdonosa lettem egy Toshiba L-50-B-16 típusú gépnek. Úgy gondoltam adok egy lehetőséget az új Win. 8.1-nek viszont a wireless driverrel sehogy sem boldogulok ugyanis még az eszközkezelő sem látja, pedig próbáltam már mindhárom driver felrakni ( Intel, Atheros, Broadcom és mindegyik támogatja a Win 8.1et mielőtt valaki azt mondaná rossz oprendszerhez való drivert töltöttem le ). Fn bill.vel ki és bekapcsolt állapotban is próbálkoztam, de csak a bluetootht jelzi a rendszer. Elindítom a programot, kicsomagolja magát, majd eltűnik, maga az installáció nem indul el egyiknél sem, nem úgy mint a chipsetnel.
Valakinek ötlet esetleg tapasztalt már hasonlót?
:R

(#52905) King Unique válasza Renesanz (#52904) üzenetére


King Unique
titán

Először is, gondolom az adott modellhez csak egyik fajta driver jó, amit meg is adnak gyártói oldalon, h adott modellszámhoz melyik tartozik. Másrészt nálam Lenovo notin, az Atheros LAN és WIFi drivereket fel sem kellett rakni, mert gyárilag tartalmazta a 8.1 (a sima 8 nem).
Olyan én is tapasztaltam, h egy adott driver telepítője nem futott le, ilyenkor jobb-klikk rendszergazként indítottam, v másikkal próbálkoztam, de akár antivírus is bekavarhat.

(#52906) TheProb válasza xxSanchez (#52646) üzenetére


TheProb
veterán

Próbáltam képet lőni, de ha futott a rammap a játékok alatt akkor persze hogy nem jött elő a hiba... Most megint felugrott az ablak... Játék közben megállt a kép 30 mp-re, majd pittyent a hibaüzenet is.. ezután hiába zártam be az ablakot utána már szaggatott csak... Sajnos csak a hibaüzenet után tudtam képeket lőni rammap-ról, így nem tudom mennyire ad valós képet. Elég idegesítő és ami a vicc, múltkor syberia 2 alatt jött elő, amiek aztán tényleg nem kell atomerőmű.. Valami driver gond lehet?

Itt vannak a képet:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52907) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv !

Szeretnék pendrájval erre : GIGABYTE GA-VM900-M alaplapra 8.1-t telepíteni.
Lemezről tökéletesen működik bármikor. De USB-vel 2. napja küszködöm.
Abszolút nem reagál.

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52908) ludus válasza tagagaba53 (#52907) üzenetére


ludus
aktív tag

Alaplapra elég nehéz 8.1-et telepíteni mondhatni lehetetlen ;]
Komolyra fordítva a szót, bootolható a pendriveod?

(#52909) tagagaba53 válasza ludus (#52908) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali!

Akitől kaptam, ő telepített vele.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52910) ludus válasza tagagaba53 (#52909) üzenetére


ludus
aktív tag

Szia!

Másik géppel próbáltad? Elindul a telepítő?

(#52911) tagagaba53 válasza ludus (#52910) üzenetére


tagagaba53
tag

Sajna, nincs a közelemben másik gép.
De közben, most a sima 8-t próbáltam, az sem megy.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52912) ludus válasza tagagaba53 (#52911) üzenetére


ludus
aktív tag

Boot sorrend? Bootolásnál F12 és ott kiválasztod az USB sticket (USB HDD engedélyezve van BIOS szinten)? Más tippem nekem sincs így elsőre...

(#52913) tagagaba53 válasza ludus (#52912) üzenetére


tagagaba53
tag

Pontosan ilyen sorrendben csináltam.

Rufus-l tettem rá. És ugye NTSF-be formázza.

Köszi a segítséget !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52914) TheProb válasza tagagaba53 (#52907) üzenetére


TheProb
veterán

kérdés, hogy milyen a telepítő uefi vagy legacy módban akar-e telepíteni. továbbá nem 1 mai darab az a deszka, így nem lepődnék meg ha nem tudna usb-ről bootolni

szerk:
Fat32-nek kell lennie

szerk 2:
link, google 1. találat..

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52915) tagagaba53 válasza TheProb (#52914) üzenetére


tagagaba53
tag

Itt: http://www.youtube.com/watch?v=3uZTyqWvvSM
a srácnak működik. Nekem ugyan ilyen van.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52916) tagagaba53


tagagaba53
tag

Fat32-be nem is kezdi el írni.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52917) Tournament


Tournament
aktív tag

Volt ilyen lapom tavaly adtam el.
Kérdésem az lenne milyen cpu van benne ?
illetve 32 vagy 64bitet akartál felrakni ?
Oké hogy ismerősőd telepitet vele de nem mindegy mibe volt formázba . a GPT UEFI vagy MBR bios vagy MBR UEFI Bios ... Rufusal ..

MBR bios a particios séma ennél a lapnál 32bites rendszerel 8.1nél

Ha a cpu támogatja akkor 64bit is mehet rá de ugyan igy MBR bios particio sémával , mert amugy nem bootol be az usbről . Tapasztaltam

+ ennél a lapnál ne USB eszkőzként keresd a boot menübe HDD alatt lesz elérhető

[ Szerkesztve ]

(#52918) tagagaba53 válasza Tournament (#52917) üzenetére


tagagaba53
tag

Szia !

DualCore Intel Core 2 Duo E6400, 2133 MHz (8 x 267)

32 bites.

Rufussal.

MBR particiós séma BIOS vagy UEFI-s.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52919) Tournament


Tournament
aktív tag

Ezzel mennie kell én egy E2200al 64bitet is felbirtam operálni

ISO-t kiválasztod és ezzekel a beállitásokal simán mennie kell ...

Anyi lehet a gond hogy a biosod nem tudom menyire friss esetleg bekéne kapcsolni az executable disable bit

"XD" bit vagy valami hasonló lesz . van vagy 3-4 fajta neve

(#52920) Tournament válasza Tournament (#52919) üzenetére


Tournament
aktív tag

NX, XD and XN
ha nincs bekapvcsolva
http://www.techulator.com/resources/6372-How-enable-NX-or-XD-option-BIOS-install-Windows-8-RP.aspx
felse megy illetve bese bootol

http://www.digital-daily.com/motherboard/gigabyte-8n-sli-royal/index4.htm

itt a válasz bekell kapcsolni és menni fog inkább kerestem egy linket ahol vannak képek igy látod is mit keres :R

[ Szerkesztve ]

(#52921) Rasiel válasza TheProb (#52906) üzenetére


Rasiel
senior tag

Lapozófájlnak csak a "C" meghajtón állíts be egy egyéni méretet, amely mondjuk első körben 2048 MB legyen kezdeti és maximális méretnél egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#52922) tagagaba53 válasza Tournament (#52919) üzenetére


tagagaba53
tag

Ezzel a rufussal csináltam én is. de, csak ntsf-ben írja meg.
az én biosom az más milyen. abban nem lehet turkálni-kavarni.
bios a legutolsó van rajta.

Addig eljutottam, hogy bootol...na !
De mint a lemeznél, hogy nyomj meg egy billentyűt, utána csak a kék logót
mutatja és annyi. sehova tovább.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52923) tagagaba53 válasza Tournament (#52920) üzenetére


tagagaba53
tag

Ja, és amióta létezik a 8.1, azóta az van fent.
Csak eddig lemezről tettem fel mindig.
Csak kaptam ezt a 8GB-s kütyüt és gondoltam kipróbálom.
Eddig sikertelenül.

Neked is köszi az eddigi segítséget !

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52924) vlevi


vlevi
nagyúr

Én úgy tudom (hogy pontos legyek, a logouton olvastam), UEFI telepítőt nagyon könnyű csinálni.

Windows 7 - UEFI Install

Azt mondjuk nem értem, miért írjátok, hogy a rufusz leformázza ntfs-re a pendriveot. Arról elvileg nem fog menni az UEFI telepítés, mert az UEFI BIOS csak FAT(32) partícióról tud elindulni.

(#52925) tagagaba53 válasza vlevi (#52924) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

Ez szép és jó, csak 64bittel működik.

" 2. UEFI használat feltételei

# EFI/UEFI támogatottsággal rendelkező alaplap
# GPT partícióstílust használó meghajtó(HDD/SSD)
# Kizárólag 64 bites OS, amely Vista/W7/W8 lehet, XP nem "

vagy én értem rosszul.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52926) vlevi válasza tagagaba53 (#52925) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, akkor, egyértelmű a válasz, nálad UEFI-t semmiképpen se.
Biztos van valami bizgerentyű az alaplapod beállításaiban (UEFI BIOSban), ahol Legacy boot-hoz hasonló nevű dolgot lehet beállítani.

De miért 32bites? Mondjuk, ha csak 2G memória van, akkor megértem. Processzor már talán nem nagyon van olyan, ami nem támogatná a 64 bitet.

(#52927) Renesanz válasza King Unique (#52905) üzenetére


Renesanz
csendes tag

Mindhárom drivert az adott típushoz adták meg ezt én sem értettem... Mindenesetre sikerült orvosolni a problémát, az eszközkezelőben illesztőprogram frissítésnél megadtam neki a mappát ahova kicsomagolta a drivereket :)

(#52928) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kissebb nagyobb problémám ami Win7 alatt nem volt. Adott HD7850 grafkártya meg DELL U2412M. A probléma abból adódik hogy mikor energiatakarékossági okokból lekapcsol a monitor akkor nem mindíg hajlandó visszajönni a kép, csak restart hatására. Energiagazdálkodásnál kivan kapcsolva az alvó mód, a hibrid alvás is ki van kapcsolva. Találkozott már ezzel a problémával valaki? nagyon frusztráló...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#52929) Bjørgersson válasza SutPet (#52928) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem a zerocore cuccos zavar be?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52930) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Paralell használok más-más gépeken XP, Vista, Win7-et és pár hómapja Win8.1-et.
Win8.1-et képtelen vagyok megszokni és kiigazodni rajta.
Kérdésem: Hogyan tudom kideríteni, hogy a Win8.1 laptop milyen elméleti sebességel kapcsolódik wifi-n a routerhez?
Win7-nél egyszerű: -ctrl-alt-del- feladatkezelő szerint 144Mbpp (helyesen: Mbps)

Win8.1 alatt hogy a bánatban tudom megállapítani, hogy mennyi az elméleti Mbps (Mbpp)?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#52931) CirrMee válasza VGYke (#52930) üzenetére


CirrMee
addikt

Win8: feladatkezelőben valamelyik hálózatos grafikonra jobb katt, majd ott "Hálózat adatainak megtekintése".

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52932) SutPet válasza Bjørgersson (#52929) üzenetére


SutPet
aktív tag

na ezt nemtudom, nem is igazán tudtam hogy van ilyen fícsöre(esetemben bug-ja :D). azt ki tudom valahol kapcsolni?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#52933) szabonagyur válasza VGYke (#52930) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Én ezt minden rendszernél úgy oldottam eddig meg, hogy megnyitottam a hálózati kapcsolatoknál a wifi tulajdonságait és ott is kiírja jelerősséggel együtt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52934) Bjørgersson válasza SutPet (#52932) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fú, nem tudom, nem ismerem az AMD lelkivilágát. :N Kérdezz rá inkább itt szerintem, hogy a zerocore okozhatja-e ezt a problémát.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52935) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Meg lehet oldani, hogy live fiók esetén induláskor ne kérjen jelszót?

(#52936) TheProb válasza tagagaba53 (#52925) üzenetére


TheProb
veterán

Ez eddig jó, de mint mondtam már fat32-vel kell formáztatni, csak így fog működni. Plussz kapcsold ki biosban a secure boot-ot a telepítés idejére. És GPT partició sémát állíts be

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52937) cattus válasza Pikkolo^^ (#52935) üzenetére


cattus
őstag

Win+R (Futtatás) --> netplwiz --> enter.

Do the thing!

(#52938) Tournament válasza TheProb (#52936) üzenetére


Tournament
aktív tag

Megnézted a GIGABYTE GA-VM900-M lapját secure boot és gpt-t nem is támogatja . Volt ilyen lapom onnan tudom .

[ Szerkesztve ]

(#52939) TheProb válasza Tournament (#52938) üzenetére


TheProb
veterán

ha nincs secure boot akkor nyílván nincs mi gátolja a telepítést... :)

Akkor meg marad az mbt

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52940) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok lenne egy nagyon nagy gondom valamelyik programmal felkúszott a gépemre a mypcbackup program ami ugye egy nyamvadt vírus és fogta a rendszergazdai jogosultságomat és átrakta nekem szépen vendégfiókra. Azóta bármit akarok csinálni az os valami intelligens kártyát kér, meg kiírja hogy adjam meg a rendszergazdai jelszót, de persze semmi mező ahova be lehetne írni újrarakni nem akarom a rendszert.
Írjatok már valami ötletet hogy hogyan lehetnék újra rendszergazda.

Huawei P20 Pro Black

(#52941) Tournament válasza TheProb (#52939) üzenetére


Tournament
aktív tag

Jaja MBRbe tuti megy mert 8.1 raktam ilyenre ,már csak az Nx bitet kell biosba bekapcsolnia.

[ Szerkesztve ]

(#52942) kispx válasza Levwi (#52940) üzenetére


kispx
addikt

Vírust leirtottad? Kaspersky Rescure Disk-et azért átfuttathatnád.

(#52943) tagagaba53 válasza Tournament (#52941) üzenetére


tagagaba53
tag

" Jaja MBRbe tuti megy mert 8.1 raktam ilyenre ,már csak az Nx bitet kell biosba bekapcsolnia. "

És pontosan melyik részén ?

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52944) Tournament válasza tagagaba53 (#52943) üzenetére


Tournament
aktív tag

CPU menüről van képed ahol vannak a beállitásai ott van ha jól emlékszem

(#52945) tagagaba53 válasza Tournament (#52944) üzenetére


tagagaba53
tag

A CPU-t csak itt, / ami az első képen van / lehet babrálni.
Engedélyezni vagy sem.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52946) Tournament válasza tagagaba53 (#52945) üzenetére


Tournament
aktív tag

bocs 1 kérdés
Gigabyte Motherboard GA-VM900M (rev. 2.0) a tied ? illetve a bios melyik rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#52947) tagagaba53 válasza Tournament (#52946) üzenetére


tagagaba53
tag

A lap stimmel és a 3 kép a BIOS-ról.
A BIOS-ban gyakorlatilag csak tiltás és engedélyezés lehetséges.
Tuning az nuku. Igaz én soha nem húztam semmit.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52948) Tournament válasza tagagaba53 (#52947) üzenetére


Tournament
aktív tag

no-execute memory protect az első képen azt enable-re kell rakni az felelős hogy elindul a betőltő logon tul vagy sem

[ Szerkesztve ]

(#52949) Tournament válasza Tournament (#52948) üzenetére


Tournament
aktív tag

a CPU-d tudja a technologiát az nem lehet akadály max ez no execute memory protect ha kivan kapcsolva

esetleg kapcsold ki a virtualizáciot technologia-t ugyan ott telepités előtt

[ Szerkesztve ]

(#52950) tagagaba53 válasza Tournament (#52949) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi, megnézem ! :R
Csak közben F1-t néztem.
Ezek nem saját beállítások a képeken :) !!!

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.