Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) katt777 válasza zs-mate (#53794) üzenetére


katt777
félisten

Vinyós topicban ment válasz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#53802) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

olyan gondom lenne, hogy jött egy doksi Univers betűtípussal, ami w7 alatt 2010ben nem jól jelenik meg, de a saját laptopomon w8.1 2010 ben meg jól...
A fontmappámat installáltam a w7-en és nem lett jó, ezért kérnék tanácsot vagy ötleteket...
:F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#53803) sgery


sgery
őstag

A segítségeteket szeretném kérni mert nem találok megoldást.
A hiba így írható le: Legjobban akkor észrevehtö, mikor kijelölök egy szöveget. Kattintok, nyomva tartom, húzom és különbözö idöközönként (1-2mp) elveszti a dolgot és úgy érzi mint ha újra kattintana. Persze közben nem kattintok, kicsit olyan érzésre, mint ha a windows megakadna és frissítene egyet magán.
Logitech M705-röl van szó, akkor is ez a hiba a vevöje közvetlenül mellette van. Egyébként a kurzor mozgása egyenletes, a klikkelés is általában okés bár van amikor duplának érzékeli.
Ha kilövök a logitech szoftware-t akkor is ez a gond. Mi más lehet még?

Az fontos még, hogy mikor megszakad és elengedi a kijelölést a kurzor még megy tovább, tehát a jel nem szakad meg

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#53804) F_Zolee válasza sgery (#53803) üzenetére


F_Zolee
veterán

" a klikkelés is általában okés bár van amikor duplának érzékeli."

Akkor felesleges tovább keresgetned. Haldoklik a mikrokapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#53805) sgery válasza F_Zolee (#53804) üzenetére


sgery
őstag

Tönkre tud menni ebben ilyen módon a kapcsoló?
Csalódott lennék, sok logitech egerem volt, ilyet még egyik sem produkált :(
Ez az egér sem egy idös darab

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#53806) F_Zolee válasza sgery (#53805) üzenetére


F_Zolee
veterán

Simán tönkre tud menni. De ha kipróbálnál másik egeret akkor egyből kiderülne, hogy az a rossz. De a leírtak alapján tuti. Ismerős is hívott, hogy szar a win, mert van, hogy hiába kattint valamire nem megy vagy van 2x veszi. Ez egyértelmű egér hibára utalt...

Ha garis még akkor olcsón megúszod.

[ Szerkesztve ]

(#53807) Csontoshun


Csontoshun
tag

üdv!

Más topikot nem találtam Szóval itt a legreálisabb feltenni a kérdést.

Tudnátok nekem mondani egy olyan programot win8.1 ami hasonló mint android rendszereken az applocker? mert iskolába kellene és nem akarom lecsukogatni.

válaszokat előre is köszönöm. :R

"->, *, & "

(#53808) sgery válasza F_Zolee (#53806) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm a gyors választ. Sajnos nincs másik egér amivel kipróbálhatnám :(
Nézeg garit, ha lejárt akkor elugrom egy újért. Ha megoldódott szólok :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#53809) F_Zolee válasza sgery (#53808) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vész megoldásként állítsd balkezesre az egeret, valszeg a másik gomb nincs kinyírva még. Tesztelni így olcsóbb. :)

(#53810) sgery válasza F_Zolee (#53809) üzenetére


sgery
őstag

Mondasz valamit :) Így már nincs gond, akkor az egér a kukás.
Köszi

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#53811) ollie válasza klambi (#53802) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van MS Office a gépen? Akkor a 8.1 alatt, ahol jól jelenik meg, menj a Word beállításaihoz, ott a Mentés opciókhoz, és van egy olyan beállítás, hogy mentse el a fontot a dokumentumban. Ez után csak le kell megint mentened a doksit, és mindenhol jól fog megjelenni.

(#53807) Csontoshun: konkrétan mit csinál az applocker? A rendszergazda felhasználóval sok mindent meg lehet ám oldani.

[ Szerkesztve ]

***

(#53812) poirot


poirot
senior tag

Már vagy 1-2 hete azt csinálja a gépem (win 8.1), hogy alvó módból, "csak úgy" felébred.

Letiltottam az egeret, a hálókártyát, hogy ne ébressze fel a gépet, de kifogytam az ötletekből.

Teljesen rapszódikus, hogy mikor, mennyi idő után éled fel a gép, van mikor 10 perc, van mikor 1-2 óra, nem tudom mi okozhatja.

Ha valakinek van még ötlete, szívesen fogadom.

Köszi előre is.

(#53813) F_Zolee válasza poirot (#53812) üzenetére


F_Zolee
veterán

Billentyűt is tiltsd le, plusz a biosban a különböző eventeket is.

(#53814) Csontoshun válasza ollie (#53811) üzenetére


Csontoshun
tag

hát például hogy van ez a applocker és amikor meg akarok nyitni egy alkalmazást akkor kér egy kódot, és addig nem indul el amíg az nincs beírva. nyilván meglehet oldani ilyen programok nélkül is. Inkább most a praktikusságon van a hangsúly

üdv! Cs.

"->, *, & "

(#53815) poirot válasza F_Zolee (#53813) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi, de eddig mindig billentyűvel ébresztettem fel, ha letiltom, akkor kotorásznom kell a padlón lévő gép bekapcs. gombjánál. A BIOS beállításaihoz már jó pár hónapja nem nyúltam, tehát szerintem az nem kavar be. Hardvert sem cseréltem le mostanában.

:F

(#53816) F_Zolee válasza poirot (#53815) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha ezeket nem zárod ki akkor marad a random indulás...

(#53817) poirot válasza F_Zolee (#53816) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi, egyenlőre elemet cseréltem a billentyűzetben, ugyanis rádiós, hátha az van lemerülőben.

(#53818) Crafter32 válasza #30734848 (#53797) üzenetére


Crafter32
őstag

Nekem pont ez a bajom a Sony-n is. Vagy a külső CD meghajtó tűnik el, vagy az egér. Legutóbb az egér jobb felső sarokban ugrált és le sem lehetett hozni.
Itt olvastam a Bios frissítést keresni. Megtettem a Sony oldaláról. Előszőr teljesen lefagyott a gép.

(#53819) F_Zolee válasza poirot (#53817) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor nem sok értelme volt beírnod a problémád... :F

(#53820) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Van olyan kiegészítők az IE11-hez, amivel úgy tudom nézegetni a RSS feedeket, mint a mozzilában ? Vagy olyan, amilyen a Foxish Reader a Chrome-nál ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#53821) zole72


zole72
tag

Sziasztok.

Hol lehet digitálisan 8.1-et venni(lehetőleg olcsón)
Csak megbízható oldal érdekel,előny ahol pl már többször is vásároltál.

köszi.

(#53822) ollie válasza zole72 (#53821) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

microsoft.com

***

(#53823) margithid


margithid
veterán

Arra szerintetek mikor lehet számítani, hogy a WIN8/WIN RT és a WP egybeolvas, magyarán a T100as tabletemen elérem mind a 300000 alkalmazást amit wp storeban el lehet érni.

(#53824) Воланд válasza margithid (#53823) üzenetére


Воланд
titán

soha. nem fogsz telefonos ui-val rendelkezo alkalmazasokat futtatni a tableteden.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53825) margithid válasza Воланд (#53824) üzenetére


margithid
veterán

Pedig volt valami iylenről szó, hogy egybe gyúrják a win RT-t a wo8cal.

(#53826) Воланд válasza margithid (#53825) üzenetére


Воланд
titán

igen, de ez nem azt jelenti, hogy target-eles nelkul, omlesztve elerheto lesz minden eszkozre minden program. az ui-t azt kulon - kulon el kell kesziteni a kulonbozo eszkozokre. ahogy most is az univerzalis alkalmazasoknal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53827) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Ide is bemásolom, hátha van valaki aki tud segíteni.

Segítségre lenne szükségem! A napokban újrahúztam a Wwin8-amat és azóta azt csinálja a Virtualbox, hogy host gép alvás/ébresztés után egyszerűen nem ismeri fel az AMD-V-t, így nem tudom elindítani a virtuális gépeket, ill. a vagrant boxomat, ha esetleg akkor altatom el a gépet amikor még megy vmi, akkor ébresztéskor egyszerűen újraindul a gép, mindenféle hibaüzenet nélkül.
Az előző telepítésnél nem jelentkezett ez a probléma. Merre tudok elindulni, hogy ezt elhárítsam, mert ez így ebben a formában szinte használhatatlan nekem.
Próbáltam a 4.3.12-öt és a 4.3.15-öt is. Plusz annyi, h most magyar wint raktam fel...

Let's begin, de gozaimasu!

(#53828) klambi válasza ollie (#53811) üzenetére


klambi
addikt

huha, ő én nem találtam de angolom van, vagy esetleg a template mentéses?
(aza fura hogy azt a betűtípust nem is találtam meg w7-en... szóval tuti valami ilyen gond lesz!)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#53829) ollie válasza klambi (#53828) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Options -> Save -> Embed fonts in the file

Legalábbis 2010-es Officeban itt van.

***

(#53830) klambi válasza ollie (#53829) üzenetére


klambi
addikt

király de nem oldotta meg :) ez valami fura font típus....

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#53831) ollie válasza klambi (#53830) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ugye azon a gépen mentetted, ahol megvan a betűtípus?

***

(#53832) nbware válasza _ak_ (#53827) üzenetére


nbware
senior tag

Hasznalj ertelmes virtualis gepet, hyper-v. Ha ott is ez a hiba, akkor hardver hiba is lehet akar....

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53833) _ak_ válasza nbware (#53832) üzenetére


_ak_
addikt

Vagrant box-ot használok a fejlesztéshez, nem hiszem hogy össze tudnám hozni. Bár az igazat megvallva sosem foglalkoztam a Hyper-V-vel így nem tudom, hogy mire képes.

Szóval eddig működött, majd a napokban újrahúztam a win-t, kb mindent úgy ahogy szoktam, de most altatás ébresztés után, error-t dob a Virtualbox, miszerint nem elérhető a virtualizáció.

Hirtelen felindulásból átraktam a vinyót egy Inteles gépbe, de ugyan úgy problémázik ébresztés után, ezért gondolom, hogy vmi wines hülyeség lesz itt, de egyszerűen nem találok érdemleges információt ezzel kapcsolatban, csak több éves hibajegyeket, amik le vannak zárva, mert megoldották a problémát. :((

Szerk.: Egyébként megnéztem a Hyper-V-t is a szolgáltatásokba, de altatás után az is kiszürkül, miszerint a cpu-m nem rendelkezik ezzel a képességgel.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#53834) ollie válasza _ak_ (#53833) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kapcsoltad le a biosban?

Egész pontosan, milyen wint tettél fel?

[ Szerkesztve ]

***

(#53835) _ak_ válasza ollie (#53834) üzenetére


_ak_
addikt

Nem nem, restart után tök jól megy minden. Alvás után egyszerűen kikapcsol rendszerszinten ez a funkció, tehát magában a BIOS-ban be van kapcsolva és az előző telepítéssel nem is volt ilyen problémám.
Az alapgép egy AMD-s konfig Asrock lappal, de a próba kedvéért átraktam a hdd egy Inteles Acer lapba, de ott is ugyan ezt csinálja.

Egészen pontosan:
BUILD :6.3.9600.17031.amd64fre.winblue_gdr.140221-1952

FILE :hu_windows_8.1_with_update_x64_dvd_4048260.iso

Prof verzió.

Szerk.: Igaz ami igaz, az előző telepítésnél egy régebbi verziót telepítettem, de annak most nem tudom ilyen pontosan verzió számát.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#53836) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok!
Most kaptam egy laptopot win 8.1 bing szoftverrel operációs rendszerrel. Ma kiírta hogy talált frissítéseket és kérdezte , hogy telepítem-e. Érdemes a frissítéseket telepíteni, nem fog tőle belassulni a laptop, nem ronthat el semmit? :)
Sosem frissítettem még oprendszert, mindig, amivel megkaptam a gépet, úgy hagytam és kész.

(#53837) szabonagyur válasza #39417856 (#53836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia
Igen, telepítsd csak nyugodtan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53838) #39417856 válasza szabonagyur (#53837) üzenetére


#39417856
törölt tag

köszi a választ :) és kb mennyi időbe telik kb 500mb frissítést telepíteni? elkezdhetem még ma ? :)

(#53839) szabonagyur válasza #39417856 (#53838) üzenetére


szabonagyur
félisten

El persze, nekem pl nagyon hamar le szokta szedni, felrakni is hamar mivel elég gyors a gépem. De átlagos gépen amin WIn8.1 van szerintem nem tart sokáig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53840) #39417856 válasza szabonagyur (#53839) üzenetére


#39417856
törölt tag

rendben. köszi a választ! :)

(#53841) _ak_ válasza _ak_ (#53835) üzenetére


_ak_
addikt

Annyi ég, hogy eddig angol rendszert használtam most magyart, de az előzőn is fent volt minden frissítés.

Let's begin, de gozaimasu!

(#53842) #39417856 válasza szabonagyur (#53839) üzenetére


#39417856
törölt tag

És telepítsem az ajánlott frissítéseket is vagy elég csak a fontosakat? :)

(#53843) szabonagyur válasza #39417856 (#53842) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én szoktam mindent, DE! az ajánlottak között valószínűleg lesznek driverek is, azokat én nem szoktam, szóval erre külön figyelj!!

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53844) zole72


zole72
tag

Sziasztok.
Érdekelne hogy ha felrakom az asztali gépre a rendszert aztán törlöm felrakhatom e pl laptopra.
Vagy hogy működik ez a dolog?
Config hoz kötött vagy hogy megy ez pontosan?

(eredeti szoftver)

(#53845) Casoli


Casoli
őstag

Az OEM konfighoz kötött, a dobozos meg átrakható másik PC-re.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#53846) CJ3


CJ3
senior tag

Ezt meg kell osztanom milyen full-osan megcsináltam a Windows 8.1-em ;]

Crypto

(#53847) V.Stryker válasza CJ3 (#53846) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A jobb oldali minialkalmazásokat mivel tetted ki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53848) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Sziasztok! Windows 7et lehet frissiteni 8ra vagy mindenkepp uj telepites kell? A telepitett progikat meg lehet valahogy tartani? Bocs ha mar volt.
Edit: meg annyi, hogy el lehet erni valahogy hogy legyen start menu es egyeb win7en jol megszokott funkciok?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#53849) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!
Volna egy problémám.
Ha pentdrive os telepítőt készítek (win8,8.1) , akkor még a talepítés elején megáll mert hiányol egy drivert és kéri hogy tallózzam be…ok de milyen drivert hiányol és miért csak pentdrive esetén?

Köszi!!

(#53850) szabonagyur válasza szili.tamas1 (#53848) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Lehet frissíteni, de 64-ről 64bit-re, 32ről 32 bitre, talán valami verzió azonosság is kell, vagy legalábbis alacosnyabb verzióra nem tudsz frissíteni. Tehát Win7 Home Premiumról tudsz bármire frissíteni (Core vagy Pro), de Ultimateról csak Pro-ra tudtommal....erre guglizz rá. Ennek megfelelően a progik is megmaradnak, bár szerintem jobb tiszta lappal indulni.

2. kérdésedre: keress a témában rá, millió lehetőség adott. Más a Start Menün kívül mi hiányozhat?
Off: véleményem szerint adj egy esélyt azért a Win8-as start menünek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.