Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) nbware válasza Kódos (#53499) üzenetére


nbware
senior tag

valszeg nem jó a dns szerver, ami be van állítva, állíts be fixen egyet, pl 8.8.8.8 és akkor menni fog rendesen

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53502) Kódos válasza nbware (#53501) üzenetére


Kódos
aktív tag

azt hol kell?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#53503) Werkly


Werkly
őstag

A 8-as támogatja még az Intel Turbo Memory technológiát? Kösz!

(#53504) nbware válasza Kódos (#53502) üzenetére


nbware
senior tag

ha wifizel, akkor ott kell a dns szervert megadni, hogy ne automatikus legyen, ha lanon vagy, akkor meg ott. vagy elég, ha routerben átállítod fixre a dns-t.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53505) kraftxld válasza Werkly (#53503) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a drivert fel tudod erőszakolni akkor lehet, hogy működni fog. A vista-hoz vagy win7-es drivert ki kell csomagolni és kompatibilitási módban felrakni, hátha utána sikerül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53506) Land


Land
veterán

Üdv!

Van rá mód, hogy a gépről le tudjam törölni az összes eddigi telefonjaim drivereit?
A jelenlegi G3 telefonommal nincs barátságban a Win8 64 bit. Egyik driverrel sem látja MTP módban a telefont. Azon gondolkodom, hogy újrarakom a Win8-at, de ez egy végső megoldás lenne.

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#53507) zsamiatt válasza premete (#53493) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hogy lehet azt beállítani, hogy ne bontsa le a GSM kapcsolatot azért mert a wifi aktiv? Pl ha elmész otthonról ne kelljen állandóan újra "tárcsázni". Legyen aktiv mind a kettő és ha a wifin már nincs forgalom irányitsa át a mobilra.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#53508) premete válasza Land (#53506) üzenetére


premete
veterán

Törlöd a programok közül, w81-nél jobb egér a bal alsó sarokra, és a legfelső menüpont. Persze elegendő lehet a driverek telepítése is: LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3.exe
@zsamiatt: mindegyik kapcsolatot automatikusra teszed.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53509) Werkly válasza kraftxld (#53505) üzenetére


Werkly
őstag

Föl tudom tenni eszközkezelőben meg is van de konzolja vagyis parancsikonja már nincs. Tehát nem jön föl az ablak, hogy futtatni lehetne a programot. Lehet, hogy ez már nem megy nyolcason csak a matrix storage. Az megy!

(#53510) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Olyan kerdesem enne, hogy ha felrakom a win 8.1 X64 pro-t egy virtualis gepbe kiprobalas celjabol, beallitgatom, csempek, programok(ms) testreszabom, adok neki egy liveos accountot, tud e ugy szinkronizalni, hogy ha elesben is felteszem, csak megadom neki a live-os acot es berendezi a gepet ugy ahogy elotte volt?

Koszi!

(#53511) szabonagyur válasza coolpet (#53510) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy tudja ha van MS acc beállítva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53512) quailstorm válasza coolpet (#53510) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fúú, PC-n nem próbáltam, csak telón, de ott tudta.

Itt a PC-s.

(#53513) coolpet válasza quailstorm (#53512) üzenetére


coolpet
senior tag

Koszi sracok, akkor besetupolom virtualis gepben aztan felrakom direktben.

Mennyi helyet foglal? 60 GB-os ssd-m van, eleg neki az office-val es par aprobb programmal?

(#53514) worxland válasza coolpet (#53513) üzenetére


worxland
addikt

Elég. Azt vedd figyelembe, hogy a csempés progik is foglalnak helyet (némelyik nem is keveset).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53515) #93794560 válasza coolpet (#53513) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elfér.

(#53516) szabonagyur válasza coolpet (#53513) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bőven elég neki, asztaliban nekem is 60Gb van, és kb. a fele szabad, pedig rajta a teljes Office 2k10 csomag, programok amik kellenek, illetve van 4Gb lapozófájlom és ugyanekkora hibernáló fájlom is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53517) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Windows 8.1-es tabletem és folyton bekapcsolódik rajta a narrátor. Érthetetlen számomra miért, a hangerő fel gombra előjöna narrátor a hangerő le gombra pedig csinál egy screenshot-ot és eközben a érintős win gombom nem működik. Utánanéztem már google-ba is de használható dolgot nem találtam. A narrátort hiába kapcsolom ki semmit sem ér. Ha kikapcsolom és bekapcsolom a tabletet akkor újra normálisan működnek a gombok de újraindításnál marad a narrátor. Kezd az őrületbe kergetni a narrátor, egyszerűen nem tudok rájönni hogyan kapcsolódik be ,de ami még lényegesebb, hogy hogy a francba kapcsoljam ki a gép kikapcsolása nélkül.

(#53518) coolpet válasza worxland (#53514) üzenetére


coolpet
senior tag

Van az alabbiak kozul olyan progi, ami bugos/nem kompatibilis win 8.1 alatt tapasztalatok alapjan?

Steam
firefox/chrome/opera
total commander
gimp
7zip
filezilla server
foxit reader
GO2bot
imgburn
notepad++
Radmin server/client
VLC Mediaplayer

Kb ennyi amit hasznalok, a tobbi MS cucc gondolom kompatibilis :)

(#53519) kispx válasza coolpet (#53518) üzenetére


kispx
addikt

firefox/chrome/opera, total commander, gimp, 7zip, filezilla server, imgburn, notepad++, VLC Mediaplayer programokat próbáltam és semmi gond nem volt vele. Már egy ideje kint van a 8 és volt elég idejük megcsinálni a fejlesztőknek a 8-assal való kompatibilitást, szóval a többinek is menni kéne.

(#53520) coolpet válasza kispx (#53519) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali!

A windows defender az antivirus is egyben vag csak kartevok ellen ved? fel kell tenni melle a security esentials-t is?

[ Szerkesztve ]

(#53521) quailstorm válasza coolpet (#53520) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem vírusirtó, kémprogram eltávolító. De leginkább egy lassító nagy 0. MSE úgyszintén. Ha jót akarsz, keresel valami normális vírusirtót. Főleg ha tudod hogy érheti fenyegetés a géped.

(#53522) rgeorge válasza coolpet (#53520) üzenetére


rgeorge
addikt

A Windows 8-as Defender már antivírus is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53523) quailstorm válasza rgeorge (#53522) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, azt mutatja magáról. De azért nem érdemes rábíznod magad. Hacsak nem proxy és tűzfal mögött egy office only gép.

(#53524) Dhampir válasza coolpet (#53520) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennyit ér a Defender "védelme" az AV-TEST szerint (a lista alján pirossal aláhúztam és bekereteztem):

[ Szerkesztve ]

(#53525) King Unique válasza coolpet (#53520) üzenetére


King Unique
titán

Úgy van, ahogy kollega is mondja, egy nagy 0....fáradj át a Vírusirtó topic-ba és ott kérdezd meg, de ingyenesek közül is akad számtalan, sokkal jobb védelmet adó AV.

(#53526) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Felraktam virtualis gepkent.
Nem tud bejelentkezni a skype-ba, mert regi a verzio.
Behozza a shop-ot, a telepitett alkalmazasokkal, hogy ezeket tudja frissiteni.

Ha en akarom megkeresni azt a menut, hol lehet elohozni, milyen progik nem frissek a gepen?
Alkalmazasfrissitesek a csempe vagy mi a szosz neve. Merre talalom?

Kozben megtalaltam :) Shop, Jobbra, es beallitasok, alkalmazasfrissitesek.

[ Szerkesztve ]

(#53527) coolpet válasza Dhampir (#53524) üzenetére


coolpet
senior tag

Szep es jo, ezek alapjan az Avira-t valasztanam, de internet security es nem antivirus.

Az antivirusok nem teljesitenek valami jol, igaz a defender ez alapjan egy fos.

(#53528) CJ4567 válasza coolpet (#53527) üzenetére


CJ4567
veterán

Az Internet Securityban benne van az Antivírus minden ilyen termékben.

No Sana No Life

(#53530) Eulogyxx14


Eulogyxx14
csendes tag

Ûdv, segítséget szeretnék kérni Windows 8.1 Pro 64bittel kapcsolatvan. 2 napja vettem egy ssd-t,és úgy gondoltam, hogy azon lesz a rendszer a HDD-n pedig a többi adatom. Előtte is 8.1 pro volt. Csináltam egy usb bootot és elkezdtem a megszokott telepítést miután a hdd-t átraktam másodlagos, az ssd-t pedig primary sata portba. Elindul a telepítés- licensz- particionálásnál viszont kiírja, hogy Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni. Az ssd-t leformáztam, megpróbltam rábízni a windows telepítőre Unallocated Spacekent is,de az sem ment. Utánna diskpartban próbáltam clean- create partition primary align=1024-format fs=ntfs quick- active- assign műveletsorral végigmenni de így sem fogadja el, cmos resetet is csináltam. Megpróbaltam az adattárolásra szánt hdd-t, és már arra sem engedi telepíteni a windowst. Esetleg valami tipp? Asrock n68c-s ucc alaplap, tudom nem ahci-s de ez kizárható ok véleményem szerint mert a hdd-nek ugyanúgy működnie kellene. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#53531) Tournament


Tournament
aktív tag

Ha minden igaz ez az Agusztusi Update 2 ... De majd este WU-n jön és kiderül :)

Frissítés Windows 8.1 rendszerhez (KB2975719)

Frissítés Windows 8.1 for x64-based Systems rendszerhez (KB2975719)

9600.17238.x86fre.winblue_gdr.140723-2018

http://www.microsoft.com/hu-HU/download/details.aspx?id=43746 32bit

http://www.microsoft.com/hu-HU/download/details.aspx?id=43753 64bit

:R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53532) nbware válasza Eulogyxx14 (#53530) üzenetére


nbware
senior tag

ne Te hozz létre partíciót, ne csinálj semmit az ssdvel, törölj minden partíciót és úgy telepítsd a windowst, úgy mennie kéne. A telepítőnél töröld a partíciót, előtte jobb, ha a régi vinyót ki is veszed...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53533) Eulogyxx14 válasza nbware (#53532) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Próbáltam úgy is, a hdd is ki van húzva de minden eshetőségnél fennáll a hiba :S

[ Szerkesztve ]

(#53534) nbware válasza Eulogyxx14 (#53533) üzenetére


nbware
senior tag

mekkora ssdt vettél?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53535) Eulogyxx14 válasza nbware (#53534) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Kingston ssdnow v300 120 gb

(#53536) nbware válasza Eulogyxx14 (#53535) üzenetére


nbware
senior tag

ha windows alatt megpartícionálod és megformázod, akkor megy rendesen, tudsz rá írni? Ha windowsból kitörölsz minden partíciót ami az ssdn van, akkor sem megy? Mennie kéne pedig, esetleg úgy formázd meg, hogy bootolható legyen, lehet az a baja. Más ötletem nincsen.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53537) Eulogyxx14 válasza nbware (#53536) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Mielőtt clean installba fogtam volna, igen megformáztam/ particionáltam windowson belül és működőképes volt, de jelenleg már a hdd-re sem engedi feltelepíteni a windowst.

(#53538) nbware válasza Eulogyxx14 (#53537) üzenetére


nbware
senior tag

akkor ott más a baj, lehet az uefi miatt, és nincs engedélyezve a biosban az uefi mód, ő meg úgy indul el...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53539) Eulogyxx14 válasza nbware (#53538) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Sajnos az alaplapom még nem Uefi támogatott, egyszerű Bios.

(#53540) vlevi válasza Eulogyxx14 (#53539) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor pont az lehet a baj. Hogy a windows alatti partícionálás GPT-t rakott rá, neked pedig MBR-re van szükséges. Azt próbáltad már, hogy windows telepítése közben letörölöd az összes partíciót, és rábízod a windows telepítőre a szükséges partíciók létrehozását? Mert ha ezt nem teszed meg, csak a már meglévő partícióra telepítesz, akkor fordulhat elő az, hogy arra a partícióra, ami már megvan, arra nem tud települni.
Ugyanis, ha windows alól újrapartícionáltad a winyót, és az GPT partíciós táblát hozott létre, a te géped pedig nem UEFI képes, akkor csak MBR partíciós tábláról tud bootolni. Ezért kell telepítés közben törölni minden partíciót, hogy a telepítő letörölje a GPT táblát is, és tegyen helyére egy MBR-t.

[ Szerkesztve ]

(#53541) Bjørgersson válasza Eulogyxx14 (#53539) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sajnos? Örülj neki!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53542) Eulogyxx14 válasza vlevi (#53540) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Igen, tudom hogy windows alatt GPTre formázta, de disk parton belül át is konvertáltam MBR-re, próbáltam a tekepítővel is partícionáltatni de az sem járt sikerrel, bootrec.exe \fixmbr sem oldott meg semmit, viszont ami fura hogy csak quick ntfs formázást hajlandó elvégezni diskpartban, ha pedig sima nfts lassú formázást indítok akkor végigmegy, majd a végén kiáll hibára, és átáll írásvédett + offline üzemmódba.

(#53543) Eulogyxx14 válasza Bjørgersson (#53541) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

A sajnost főképp arra értem, hogy am2+ am3 átmenetes alaplap, így hardverileg is kezd eléggéo elavult lenni :)

(#53544) BluEyes válasza Eulogyxx14 (#53539) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem azt írtad, hogy már a hdd-re se települ?
Csinálj egy másik pendrájvot, mert lehet hogy ez sérült.
Tegyél rá egy olyan iso-t, amit már korábban kipróbáltál, és sikeresen tudott települni. Lehet w7, w8 is, mindegy, csak már lássunk egy működő ssd-t.

szerk: nekem is átmenetes lapom van, semmi gondja a w8.1 telepítésekkel.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#53545) Eulogyxx14 válasza BluEyes (#53544) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Eddig nekem sem volt gondom vele, ugyan ez a verzió volt fenn mielőtt elkedztem volna az egész procedúrát. 2 pendriveon is rajta van a windows, egyik usb 2.0-s a masik pedig 3.0s es mindkettőnél hibádzik.

(#53546) BluEyes válasza Eulogyxx14 (#53545) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, fogadjuk el.
Működő rendszerben kipróbáltad, írtál rá adatot?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#53547) szabonagyur válasza Tournament (#53531) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hajjajj, remélem lesz benne még egy kikapcsoló gomb ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53548) Eulogyxx14 válasza BluEyes (#53546) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Igen

(#53549) Eulogyxx14 válasza BluEyes (#53546) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Találtam egy " régi" win7 ultimate telepítőt és gond nélkül elkezdte telepíteni.

(#53550) vlevi válasza szabonagyur (#53547) üzenetére


vlevi
nagyúr

"lesz benne még egy kikapcsoló gomb"
Jajjderosszvagy :)
Amúgy nekem azzal se lenne baj, ha az egy kikapcsoló gomb, ami a gépem elején van, az működne. Mert, amíg néhány hónapig fenn volt a win 8, és később a 8.1-nek is a 90 napos próbaváltozata, addíg többször eljáccotta, hogy a gépen lévő power gombra nem reagált. Előtte soha, egyik windows verzióban nem volt ilyen gondom a kikapcsoló gombbal. Igaz, korábbi windowsokon nem sűrűn használtam, mert a start menü shutdown könnyen elérhető volt, de a nyócasban ezt is sikeresen eldugták, és egyszerűbb lett volna lenyomni a házon lévő kikapcs gombot. Ha működött volna...
Korábban kaptam olyan ötletet, hogy biztos a házzal van baj. Nemhiszem. Már csak azért se, mert volt házcsere, alaplapcsere is, de azzal is ugyanúgy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.