Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) szabonagyur válasza Petyyyyy (#53650) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírást nem tudom most hirtelen, de működik, többet is írtuk már itt a fórumban, tapasztaltam is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53652) Petyyyyy válasza szabonagyur (#53651) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem gond, majd visszakeresem. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53653) Thome


Thome
addikt

Elmondom a pontos menetet. A laptopomon (nevezzük Y570-nek) Win8 volt (beaktiválva) amit megvettem, de gondoltam egyszerű mint a szög, leformáztam, feltettem az Y570-re Win7-et, a gép alján levő Win7 kóddal beaktiváltam.

A Win8 kulcsot amit kaptam egy papíron (amivel futott az Y570) azt pedig egy másik notira szeretném beaktiválni, mivel olvastam hogy lehetséges ilyet csinálni.

Szóval a kulcs nincs használatban már mivel a gépről le lett törölve. De ezekszerint ez nem elég neki, szóval mit tudok tenni annak érdekében hogy a másik gépre beaktiválhassam?

Próbáljam meg a Win8->aktivál->frissít 8.1-re metódust vagy mindenképp menne a 8.1-re aktiválás? Akkor viszont nem tudom hol a hiba, hívjam fel a microsoft ügyfélszolgálatot amit ír aktiválásnál? (Az nem gond hogy nem én vásároltam a kulcsot?)
A kulcs 2013.októberi vétel, ennyit tudok.

[ Szerkesztve ]

(#53654) kraftxld válasza Thome (#53653) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha OEM kulcs nem VL akkor így jártál, nem vihető át másik gépre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53655) szabonagyur válasza Thome (#53653) üzenetére


szabonagyur
félisten

A letörlés volt a probléma, mivel deaktiválás nem ártott volna. Attól, hogy nincs rajta nem azt jelenti, hogy nincs aktiválva. Jelen esetben is használatban van szerintem így.
Meg kéne próbálni laptopra vissza rakni a Win8-at és azon deaktiválni.

De a Win8 az gyárilag a laptopon volt vagy csak az illető vette rá külön? Valami papír arról, hogy megvette stb? Anélkül nehéz lesz szerintem MS-nél bármit is intézned. Főleg, hogy csak egy papíron volt rajta.... bárki használhatja még most is.
Ha a laptophoz járt akkor jogszerűen csak azzal tudod használni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53656) Thome válasza szabonagyur (#53655) üzenetére


Thome
addikt

Akkor megpróbálom feltenni a sajátomra a win8-at, deaktiválni s ezt követően a másikon aktiválni.

De előtte akkor még ezt is tisztázzuk:
A géphez Win7 HP oem járt, ez lett upgradelve Win8-ra. Ez a Win8 is oem így, vagy pedig akárhol felhasználható?
Nem használja senki más, ezt biztosan állíthatom, mivel ezen a gépen volt beaktiválva, s erről lett letörölve, Win7 telepítve. S most egy másik gépre tenném fel, de akkor a deaktiválás lehetett a hiba.

(#53657) szabonagyur válasza Thome (#53656) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az a baj szerintem már keverednek a dolgok....
Ha a laptophoz adott Win8 van upgradelve akkor vagy az egyiket használod vagy a másikat.
Olyan nincs, hogy van Win7-ed, megveszed mondjuk a legelején a Win8-at 5000 Ft-ért és van egy Win8-ad is másik gépre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53658) cattus válasza Thome (#53656) üzenetére


cattus
őstag

Akkor a 8 is OEM-nek számít - gondolom - és így csak az adott gépen használható, nem vihető át.

Do the thing!

(#53659) Thome


Thome
addikt

Értem. Akkor ez bukta dolog így, úgy gondoltam (rosszul) hogy 2 külön kulcs = 2 külön licensz. De ezek szerint egy.

Mindenesetre köszönöm a segítséget, legalább informálódtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#53660) King Unique válasza #41133696 (#53642) üzenetére


King Unique
titán

Ezt én értem, csak , ha ennyire "jelentéktelen", akkor minek harangozzák be ilyen nagy hévvel.... :F Ennyi erővel máskor is voltak hasonló opcionális frissítések, amik javítottak ilyen-olyan kompatibilitáson stb.

Ja, majd meglátjuk a Win9-cet, illetve Office 2015-öt várom, remélem annál csiszolnak ezen a WU-s update pakkokon, mert ami a 2013-asnál van, az már lassan "kriminális"...

(#53661) #41133696 válasza King Unique (#53660) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Ezt én értem, csak , ha ennyire "jelentéktelen", akkor minek harangozzák be ilyen nagy hévvel...."

Hogy:
- megdobják az eladásokat,
- azok akik a Windows 8.1 U1 után sem szánták el magukat a váltásra, hátha így megteszik.

szerk: Valamint a négy hónapja nyugdíjazott XP-ről átvándorlók, lehetőleg ne Windows 7-re tegyék azt, hanem 8.1U2-re. Persze az érdekes kérdés, hogy aki annyira nem haladt a korral, hogy egészen áprilisig Windows XP-t használt annak egyfelől a Windows 7 is túl modern, másfelől ha mégis Windows 8.x-nél kötne ki valami csoda folytán, akkor nem e játszaná el az amit XP-vel, azaz 2023-ig, ezt használná :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53662) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a billentyű kombinációja az érintőbillentyűzetnek? Az a gondom,hogy a notin időről időre, az óra mellett, mint eszköztár, egy sipolás mellett megjelenik. Csak még nem tudtam rájönni, hogy gépírás közben mivel kapcsolhatom be. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53663) worxland válasza King Unique (#53660) üzenetére


worxland
addikt

Nem a Microsoft harangozta be, hanem összevissza pletykált mindenki, a bennfentesekkel (Mary Jo Foley és Paul Thurrott) az élen, tuti fülesekre hivatkozva, aztán az MS végül meggondolta magát és csak ennyit rakott bele az augusztusi frissítésbe. Hivatalos infó nem volt.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53664) havri1


havri1
félisten

Hali!

A SkyDrive-ba (Vagy OneDrive) alapvetően mennyi tárhely áll rendelkezésre?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#53665) VoidXs válasza havri1 (#53664) üzenetére


VoidXs
nagyúr

15 GB.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53666) havri1 válasza VoidXs (#53665) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. És ez melyik tárhellyel olvadt össze?
A sima Drive ami volt? Mert vannak fent képeim, amik nagyon régiek, és nem tudom már hol volt..
:R

havri

(#53667) King Unique válasza #41133696 (#53661) üzenetére


King Unique
titán

Ez igaz, persze, h a sok híresztelés felkelti az emberek érdeklődését, csak pont annál a bizonyos Windows home user rétegnél meg ugyan mindegy, mert bekerült a köztudatba a "xaranyóc" és frissítés is alapból ki van nála kapcsolva....mert az is a nagy mítoszok közé tartozik :D

Szerintem XP-t is lesz aki még évekig... :) Pont nemrég ismeretségi körben egyik srácnak XP volt laptopján, felvetettük, h talán váltani kéne már Win7/ 8.1-re, lejárt az XP támogatása, de ő mondta erővel, h nem járt az le, mert olvasta a neten, h mégis lesz....vsz csak a cikk címét olvasta el, mikor IE-hez kiadták XP-re is a foltozást, a többi már nem érdekelte, de neki bőven elég volt ennyi is, ahogy sok mkinek, h használja tovább...meg eddig se frissítettek, tehát végülis oly mindegy nekik. :D

(#53663) worxland: csak amit ez a 2 összehord, azt első lehozza sok oldal és majdnem hogy tényként tárja elénk....arra jó, h összezavarják vele az embert.

(#53668) vlevi válasza King Unique (#53667) üzenetére


vlevi
nagyúr

"meg eddig se frissítettek"
Hát, végülis el lehet lenni egy 2001-ben kiadott rendszerrel, ez tény :DDD
Gondolom azért néha 1-2 Servicepakkot csak feltettek :)
És tényleg így van, ha a windows updatet kikapcsolja (nagyon okosan) akkor nem tökmindegy neki, hogy küld-e javítást a Microsoft a WU-en keresztül vagy sem?

(#53669) szabonagyur válasza King Unique (#53667) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak home userek ilyenek... volt egyetemen mai napig használják az XP-t rendszeresen, pedig a gépen menne a 7 vagy 8 is simán..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53670) Dolphine válasza szabonagyur (#53669) üzenetére


Dolphine
addikt

Bizonyos szempontból egyetértek veletek az XP-vel kapcsolatban, bizonyos szempontból nem.
Anyum gépére nemrég az XP-t tettem fel. Miért? Mert van olyan hardver elem, amihez nincs Win7-es normális driver, azt viszont nem kukáznám, ráadásul neki bőven megteszi az XP is. Vígan el van vele. Az alapgép egy Core2Duo E8400 2GB Rammal.
A két driver elem: Audigy2 ZS, Pinnacle PCTV Pro - ezekhez normális driver nincs (a PCTV-hez egyáltalán nincs!), pedig mindkettőre szükség van!

Mielőtt maradinak tartanátok, az én gépeimen már a Win8 és a Win8.1 duruzsul, páromnak a Win7.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53671) VoidXs válasza havri1 (#53666) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanaz a kettő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53672) King Unique válasza vlevi (#53668) üzenetére


King Unique
titán

Átlaguser nem pakol fel SP-ket se, max, ha vmi szaki felteszi neki, meg WU-n se tudja, ha ki van kapcsolva... :)
Tökmindegy nekik az tény, ameddig megy a net, megy a Skype, addig nincs gond. :D

(#53669) szabonagyur : vsz ez inkább anyagi keret, támogatás függő is lehet, nálunk egyetemen most tavaszi szemeszterben már Win7 került mindegyikre.
De persze akadnak nagy okosságok ilyen helyeken is....mert nemtom ki mesélte már, de vmi középsuliban számtech tanárok diskuráltak váltás/ maradás kapcsán, és ők a 3. félnek azt javasolták, h még nem kötelező váltani, lehet még
XP-t hajtani egy ideig... :U

(#53670) Dolphine : hát igen hardver és a driverek....+ a megszokás, mert főleg idősebb korosztály nehezebben vált. A Linux meg hiába egyre felhasználóbarátabb, régi gépen is pattogósan menne, nekik nem alternatíva, mivel nem fog megszokni új dolgokat, tanulni kicsit, mert nem is akar :D

[ Szerkesztve ]

(#53673) szabonagyur válasza King Unique (#53672) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rajta van az összes gépen a Win7 matrica és serial is... :D Szóval itt csak az emberi hülyeség a határ. Ezeken a gépeken konkrétan egy SPSS fut ami már 64 bitre is tökéletesen optimalizált..

De nekem 8 mit csinálnak az emberek, egészen addig amíg nem nekem kell a géppel foglalkozni/szenvedni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53674) King Unique válasza szabonagyur (#53673) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akkor az más... :D ,de ilyenkor hogyan is van, nem előtelepítve van rájuk a Win7, v külön kapják a telepítő médiát felrakásra és nekik kell felpakolni, de erővel XP-t tesz rá ??

(#53675) szabonagyur válasza King Unique (#53674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Stock Dell gépek, mind ugyanolyan, Win7-el jön hozzájuk. De őket nem érdekli és mást rak rá. :D
Gondolom fel lehet majd rakni rá hiszen kulcs van, lehet telepítő média is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53676) havri1


havri1
félisten

Köszi az infókat.
Ha már idetévedtem, lenne még 1 kérdésem:
Asztalin és notin is 8.1 van fent.
Asztali ha indul, akkor a csempés felület fogad. A noti meg az asztallal kezd. Miért?
Nem használom a csempéket, ezért nekem default az asztal lenne a jó.
Hol tudom ezt állítani?

Más: Eladó a laptop, vagyis eladom. Ha leszedem a fiókomat a win alól, akkor a személyes adataim is ugranak, vagy érdemes újrarakni az egészet?

:R

havri

(#53677) King Unique válasza havri1 (#53676) üzenetére


King Unique
titán

Ha fent van a 8.1 Update 1, akkor az alapból asztalra bootol, ha nincs érintőképernyő, illetve tálcán katt--->Tukajdonságok--->Navigáció fülnél is be lehet régóta állítani...

(#53678) havri1 válasza King Unique (#53677) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, sose kerestem, csak most tűnt fel a különbség..

havri

(#53679) #41133696 válasza King Unique (#53667) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos vannak olyanok, akiket a veszélyeztettség sem tántorít el, de rajtuk majd segít az, ha 4GB vagy annál több memória kerül a gépükbe, illetve SSD-t fognak használni HDD helyett. Az általad említett illetőnek egyébként ha a CPU utasításkészletei már megfeleltek a Windows 8.1 rendszer által megköveteltnek, akkor 5-6 évesnél nem igen régebbi a gépe. Mondjuk a RAM nem feltétlen jelentenek gondot neki, ha a 64-bites XP-hez is ragaszkodna :DDD

Vannak olyanok is, akik azt vallják - igazából csak az XP-re értik, de majd az eméletet csak idő kérdése, és az újabb MS rendszerekre is átültetik -, miszerint a WU-ról egy idő után lassító frissítések érkeznek :DDD

(#53668) vlevi : Jaj igen azt "bírom", hogy vannak akik nem tették fel már az SP3-at sem, mert minek... ismertem egy olyan srácot egy másik fórumról, aki olyan 2007-2008 környékén még Windows XP SP1-et használt, mert ő ilyen önjelölt modder féle volt. Szóval megheggesztett pár rendszerállományt, hogy az asztala úgy nézzen ki ahogyan ő akarja, meg minek használna WindowBlinds-et és társait... szóval mondta, hogy ő nem teszi fel még az SP2-őt sem (akkor még az SP3 nem is nagyon volt kint, hiszen 2008 májusában érkezett), mert felülírná az ő stukkolt állományait, és az neki nem lenne jó :D

(#53669) szabonagyur: Akkor még akceptálható is lenne ez a hozzáállás ha az egyetemnek vasra még volt pénze, szoftverre meg nem, abból használná a korábban vásároltat. Bár akkor is tizen pár év alatt illene erre is gyűjteni.

(#53680) szabonagyur válasza #41133696 (#53679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ez van sajnos, ha nekik jó nekem aztán mindegy. De talán még az egyetemek is megkaphatják kb. ingyen a Windows verziókat használatra, MSDNAA jelleggel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53681) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hali!

Megoldható e ,hogy bootolás után ne kérjen microsoft fiókat hanem egyből az asztalt hozza be ? Ha igen ,hogyan lehetséges :) .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53682) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#53681) üzenetére


CJ4567
veterán

Futtatásba: netplwiz, és ott autómatikus bejelentkezés, beírod a MS fiók emailját, majd a jelszavát, és kész.

No Sana No Life

(#53683) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem. Mobilinternetet kellene megosztanom win 8.1 alatt. Próbáltam már a parancssorból és külön szoftverrel is, de egyik sem működött megfelelően. A hálózat létrejön ugyan, más eszközök látják és fel is tudnak rá csatlakozni, viszont a felcsatlakozott eszközökön nincs internet, a kapcsolat állapota "Korlátozott".
Mi okozhatja ezt, hogyan oldjam meg a problémát? :F

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#53684) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Notebooknál van olyan funkció vagy parancs, vagy létrehozható parancsikon, amivel ki lehet kapcsolni a képernyőt manuálisan?

(#53685) Balathruin


Balathruin
veterán

Szerintetek lehetne olyat csinálni, hogy az IDE RAID vezérlőmre rákötött merevlemezekről bootoljon a win? Van rajta 2db 40-es, RAID 0-ban vannak, működik, minden szép és jó, de driver nélkül nem érzékeli a Win, így bootolni sem tud róla, mert nem tölti be a drivert ami kell hozzá.

(#53686) dReFiX


dReFiX
senior tag

SOS

Windows telepítés során miután befejezte a restart után a számítógép nem megfelően indult hiba üzenet fogad .... asus netbook free dosal ? Mit ronhattam el köszi !

(#53687) nbware válasza stracker06 (#53683) üzenetére


nbware
senior tag

Szolgaltatot kerdezd meg engedik-e a mobilmegosztast, mivel a rendszeruk erzekelni fogja, hogy belso ipr akarsz kimenni a netre a tobbi keszulekrol.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53688) tagagaba53


tagagaba53
tag

Üdv !

Amióta az OneDrive-t használom, megint jelszóval "zaklat" mikor újra indítom a gépet.
Ki lehet kapcsolni ?
Nagyon jól elvoltam nélküle. :)

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#53689) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#53682) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53690) dlaj válasza tagagaba53 (#53688) üzenetére


dlaj
őstag

Talán ez segít! (A téma összefoglalóból van!)

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

(#53691) tagagaba53 válasza dlaj (#53690) üzenetére


tagagaba53
tag

Már azt is próbálta, de nem reagál ! :((

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#53692) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként úgy volt, hogy a U2-ben fog érkezni Windows 8.1-re az Internet Explorer 12 is nem? Vagy az már 8.2 lesz majd?

(#53693) kispx válasza #41133696 (#53692) üzenetére


kispx
addikt

Semmit nem lehetett még hallani az IE 12-ről. (ami nem pletyka szint)

(#53694) stracker06 válasza nbware (#53687) üzenetére


stracker06
aktív tag

Win 7-tel működött, ugyanezzel a nettel, stickkel, kb. másfél hete. Nem értem, mi lehet a gond...

?? :F :U

[ Szerkesztve ]

SFm™

(#53695) Tournament


Tournament
aktív tag

Update 2 nem fogunk kapni mivel már van : 2014.08.12. ota felrakta a gép és nem update 2 néven szerepel csak egy nagyobb biztonsági update a nem kőtelező kategoriában . : IE / Intéző stb létező bugok letek javitva vele . IE 12 szerintem nem lesz mert tegnap előtt az egyik forumon azt irták hogy kifog menni W9 el aaz IE és valami más lesz

ez az update 2 előző komentemből másoltam innen

az Agusztusi Update 2 ... De majd este WU-n jön és kiderül :)

Frissítés Windows 8.1 rendszerhez (KB2975719)

Frissítés Windows 8.1 for x64-based Systems rendszerhez (KB2975719)

9600.17238.x86fre.winblue_gdr.140723-2018

http://www.microsoft.com/hu-HU/download/details.aspx?id=43746 32bit

http://www.microsoft.com/hu-HU/download/details.aspx?id=43753 64bit

[ Szerkesztve ]

(#53696) juve600


juve600
nagyúr

a következő a gondom

van egy gép amiben a usb-s wifi kártyát kicseréltem egy pci-osra ,utánna bekapcsoltam a gépet de az lefagyott állandóan

gépet ujra telepitettem,visszatettem az usb-s kártyát,driver fel,de nincs net....

2 router van ,nem is látja mindig a kettőt,néha csak az egyiket,de hiába irom be a wifi jelszavát azt irja ki minden esteben hogy nem tud erre a hálózatra csatlakozni

mindkét routerre fel tudok csatalkozni a másik géppel,laptoppal,telefonnal,csak ezzel nem

már kifogytam az ötletekből,a gép a 2 router között van félúton ,mindegyiktől kb 5 méterre,egy fal választja el

ja amig nem tettem bele a pci-os kártyát addig tökéletesen működött :W

(#53697) #41133696 válasza Tournament (#53695) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát azért mert az egyik fórumon azt írták - valakik, mert nem esélyes, hogy Microsoft álláspont lenne -, hogy megszűnik az IE, még nem fog bekövetkezni :D

[ Szerkesztve ]

(#53698) jeni válasza juve600 (#53696) üzenetére


jeni
félisten

alapból törölj minden WIFI egységhez tartozó drivereket,nézd meg az eszközkezelőben mi van ott most?

(#53699) juve600 válasza jeni (#53698) üzenetére


juve600
nagyúr

teljesen újratelepitett gép,ha törlöm az euszközkezelőben ,ujra inditás után ujra látom a usb adaptert

(#53700) dlaj


dlaj
őstag

Szerintetek lehet win7-re metro app-ot telepíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.