Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) premete válasza szabonagyur (#52481) üzenetére


premete
veterán

Nálam kicsit hosszabb már a w8.1 "bűnlajstroma". :)
1, wwan 3g only nem megy.
2, dvb-t tunerhez letöltött drivert, látszólag jó, de csatornakeresés közben kifagy BSOD.
3, vettem újabb dvb-t tunert ezzel megy a saját szoftverével, de a mediacenter nem működik, a "playready" letöltésnél meghal.
3, online rádió se tunein, se másik sw nem ad hangot, esetleg 3-4 perc múlva igen.
4, bootup time 18-25 sec, w7-nél 12-13 sec.
5, energiatakarékos állapotban már weboldal görgetésekor kikockázza a képet.
Még szerencse, hogy van hozzá w7 is dvd-n, úgyhogy a nyócegy megy a levesbe, utolsó szolgálataként most írj 3 iso fájlt multibootban egy stickre (w7, elementary os és acronis boot iso. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52502) CJ4567 válasza premete (#52501) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a bootidő Win7-nél 29-30mp, Win8-nál 14mp, 8.1-nél meg ugyan úgy 30mp :DDD

No Sana No Life

(#52503) szabonagyur válasza premete (#52501) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem most nicns idő újra rakni, elmegyek most nyaralni, majd utána talán...

Igazából bajom nem lenne mivel nekem tuner megy rendesen, meg minden más... Csak ez a most felbukkanó kékhalál szerű dolog ami zavar, és ez is az U1-el jelent meg.
Na meg nekem csak Win8.1 van egyelőre, a Win7-et átruháztam öcsémre.. :én hülye...:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52504) premete válasza CJ4567 (#52502) üzenetére


premete
veterán

Gondolom, hardverfüggő is lehet, nekem samsung 841 512 GB-os ssd-ről ment mind2, 8 GB ddr3-1600-as rammal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52505) CJ4567 válasza premete (#52504) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem egy Western Digital 5000AAKS (Caviar Blue 500GB) van rendszernek berakva, azon mérek ekkora bootidőt jópár alkalmazással az autorunban.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#52506) szabonagyur válasza CJ4567 (#52505) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor neked a HDD miatt van az, hogy a Win8 alatt javult az idő. Így már érthető, igazából engem ez zavar legkevésbé, hogy 10 vagy 20 másodperc...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52507) CJ4567 válasza szabonagyur (#52506) üzenetére


CJ4567
veterán

Engem se zavar, addig átöltözök vagy ilyesmi :)

No Sana No Life

(#52508) premete válasza szabonagyur (#52506) üzenetére


premete
veterán

Az a +10 sec engem sem zavarna annyira, a céges laptopomon amire minden betöltődik, az kb. 10 perc. :)
Igaz, azon w7 lesz még vagy 10 évig. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52509) szabonagyur válasza premete (#52508) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na mindegy majd lesz valami, csak legyen időm neki állok és kipróbálom a dolgokat, vagy visszaállok most asztali gépen WIn7re aztán majd ha U2 vagy 8.2 kijön megnézem mit tud.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52510) King Unique válasza premete (#52508) üzenetére


King Unique
titán

Nálam is 8.1 U1 boot ideje mintha kicsit hosszabb lenne, mint pl. a sima 8.1 és a 8 volt, de nem zavar különösebben.
Amiket felsoroltál, azok elgondolkodtatóak, bár az is igaz, h van benne pár nem éppen általános használatú dolog is.
Max 6 évig fogsz Win7-ezni, mert 2020-ban annak is lejár a supportja, bár az is igaz utána is lehet... :D

(#52511) szabonagyur válasza King Unique (#52510) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért az a vicces amit felsorolt annyira nem is kirívó hardver vagy szoftver. DVB-T tuner szerintem nem ritkaság, 3g WAN meg határeset még.

Neked nincs valami tipped a kékhalálomra amit fentebb linkeltem?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52512) King Unique válasza szabonagyur (#52511) üzenetére


King Unique
titán

3G WAN tényleg nem, de azért DVDB-T tunert nem annyira sokan használnak vele, de attól még valóban hiba, h nem kezeli rendesen.

Nézegettem korábban is problémádat, de sajna nem tudok mit hozzászólni... :(
Vsz hardver/ driver függő lehet ez is, mert én is van, h magára hagyom több órára, olyankor alvóba megy és nálam is van jelszókérés, de szerencsére nem futottam bele ilyenbe.
Nekem korábban inkompatibilis WIFI driverek és multibbot rendszer esetén 8-casnál a gyors indítás bekapcsolása okozott kékhalált. Illetve azt a fura jelenséget figyeltem meg otthoni notin, h több rendszer egy gépre telepítése esetén, először 7 ---> 8 ---> 8.1 (VHD) volt a sorrend (ahogy elvileg kell) és 8-casnál havonta 1-2x dobott egy smiley-t, holott fenti dolog ki volt kapcsolva. Mióta a Win7-et telepítettem a notira utoljára, azóta nincs gond, de h így mért jobb, arra nem sikerült rájönnöm.... :F
Lehet talán az volt a baj, h Win7, annak boot loaderje volt az default, mert a 8 féle "kettős rendszerindítás" nem tetszett.

(#52513) worxland válasza King Unique (#52512) üzenetére


worxland
addikt

A 7 loader-e nem okoz gondot, amióta létezik 8 és 8.1, mindig a 7 loaderét használtam a gépen (amin egyszerre volt fenn a Win 7 és az aktuális 8.x).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52514) King Unique válasza worxland (#52513) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem se, csak lehetséges okként említettem meg. Ha nem ez, akkor pedig nem tudom... :F

(#52515) moonguru


moonguru
őstag

Csak halkan jegyzem meg azt a tényt, hogy 3rd programmal azért lehet akár csak LTE használatával internetezni Windows 8.1-en is.

Ui:

Ha nem így lenne, fel is mondtam volna az előfizetésemet! :)

Monitor Guru!

(#52516) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Érdekes problémám akadt. Újratelepítettem teljesen a laptopom, előtte lementettem 123Gb adatot. Most visszamásoltam, beraktam a hdd-t a laptopba és nem látom az adatokat, csak egy töredéküket. A partíción jelzi hogy 123Gb felhasznált de amiket látok azok összesen 6,98Gb. Mi lehet a gond? Ilyennel még sosen találkoztam eddig. Win 8.0 mivel még nem lett frissítve reinstall óta.

Redmi Note 7

(#52517) szabonagyur válasza King Unique (#52512) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak Win8.1 van már a gépen, és nekem pont ez, hogy nem megy el alvóba, ki is van kapcsolva a lehetősége is. Egyszer csak visszajövök és úraindult.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52518) Fire/SOUL/CD válasza megema (#52496) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt az ISO-t a Dell-től lehet beszerezni, de ha a gép előtelepített OS-el volt szállítva, akkor a gyári, beépített recovery/restore funkcióval újratelepítheted a gépet, mindenféle telepítőmédia nélkül(mert ilyenkor az egyik rejtett partíción van egy komplett telepítő)
Nem tudom milyen típusú pontosan a Dell, de itt olvashatsz egy-két gép esetén a recovery használatáról: [link]

Fontos, hogy a factory setting visszaállítása esetén, újraparticionálja és formázza a meghajtó érintett partícióit. Ez esetben létfontosságú, pótolhatatlan adatokról külső eszközre legyen mentésed. Számtalan user szalad bele ilyen esetbe adatvesztésbe, egy tipikus példát had írjak le.
Megvette az előtelepített lapost, azon egy darabban volt a rendszerpartíció, kettéosztotta, hogy az adatok külön partíción legyenek. Ez eddig rendben, viszont factory settings visszaállításnál (igen gyakran) nem foglalkozik a recovery funkció a felosztással, egyszerűen letörli az a 2 partíciót, és az eredeti 1 rendszerpartíciót hozzá létre újra és formázza, azaz a korábbi adatpartíció tartalma elveszik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52519) premete válasza moonguru (#52515) üzenetére


premete
veterán

Azt akarod tényként közölni, hogy minden 3g modemnél tudja a windows 8.1 az LTE-kapcsolatot, és nem vált vissza alacsonyabb sebességre, ha nincs szerinte megfelelő térerő?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52520) mobal


mobal
MODERÁTOR

Lehet valahogy frissíteni a Win8-at 8.1-re anélkül, hogy létrehozzak egy MS fiókot?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#52521) bajzal


bajzal
őstag

Az miért van, hogy ha berakok egy pendriveot a gépbe oké. De ha kihúzom akkor az eltávoltó hang végébe belefagy a gép, megáll az egér beragad a hang és csak az újraindítás segít. Ez előtt meg random lefagyogatott bármi közben, csak azóta wifi kártyát cseréltem a gépben hátha az a hibás, mert hogy rossz drivert tölt le neki a 8. És most már 5. napja megy a másik wifi kártyával hibátlanul a gép, és csak ebbe a pendriveba fagyott eddig bele? Mi a baj? Miért nem tudok már egy 8-at felrakni a gépre?

i5-3330
Asus P8B75-V alaplap (Win8 kompatibilis)
Kingston HyperX predator Ram
Asus R9 270X
és most egy D-Link DWL-G520 Wifi kártya

(#52522) maestro87


maestro87
őstag

Szevasztok!

Tudja valaki, hogy a "Fast StartUp" MB-ban kb. mekkora helyet használ a meghajtón és hogy át lehet-e helyezni másik partícióra/lemezre?

[ Szerkesztve ]

(#52523) megema válasza Fire/SOUL/CD (#52518) üzenetére


megema
őstag

Dell Inspiron 15-3537 a pontos modell, és a service tag alapján gyárilag 8.1-gyel jött. Az Advanced Boot menüben nincs Dell Backup and Restore opció. Hagyományos recovery partíció sincs, csak egy 500 MB-os.

Nem tudom, hogy adtak-e hozzá lemezeket, de ez most nem is opció. Mindjárt lementem az egész meghajtót, aztán próbálkozom... Felújításhoz, és egyéb Windows funkciókhoz nem jó egy általános 8.1 telepítő? Ilyenkor kell a product key, vagy aktivált marad? Mert akkor ki kéne nyerni BIOS-ból (láttam már rá megoldást).

(#52524) maestro87


maestro87
őstag

Még egy kérdés eszembe jutott. Mennyire hatásos a beépített rendszer visszaállítás? Képes egy rendszert úgy visszaállítani, hogy az úgy nézzen ki mintha hozzá se nyúltak volna a visszaállítási időpont után, akármennyire szemeteltek rá a programok? Gondolom a fájl/registry módosításokkal nem tud mit kezdeni, de nem is tudom, hogy mennyire szokták a programok a windows fájljait módosítgatni...
Mert most finomhangolnám a windowst és miután végeztem gondoltam vagy lementem az egész partíciót norton ghost-tal vagy csinálok egy rendszer visszaállítási pontot, mivel az mégsem foglalna annyi helyet. Melyik megoldást javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#52525) kispx válasza maestro87 (#52524) üzenetére


kispx
addikt

Ghost

(#52526) maestro87 válasza kispx (#52525) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, én is inkább efelé hajlottam. Legfeljebb feltöltöm majd a képfájlt a Megára, hogy ne nekem foglalja a helyet.:)
De akkor ezek szerint erre a célra nem éppen felel meg a rendszer-visszaállítás...

(#52527) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez a fájl egy másik számítógépről érkezett, és előfordulhat, hogy a számítógép védelme érdekében a rendszer blokkolja azt.

Ezt a cuccot ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne kelljen egyesével végignyomogatni a Tiltás feloldása gombot?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52528) kispx válasza maestro87 (#52526) üzenetére


kispx
addikt

Az is megfelel. Ami miatt a ghostot javaslom:
- mindig működik
- 100%-ig a lementett rendszert állítja vissza. (hirtelen nem találom a kommentet, de az egyik kolléga egyszer elpanaszolta, hogy a rendszer visszaállítás után többet foglalt a rendszere.)

(#52530) karlkani válasza Bjørgersson (#52527) üzenetére


karlkani
aktív tag

Én már az XP-s korszakban is ezt a regisztrációs bejegyzést használtam, melynek köszönhetően ilyen nem jelenik meg... :N

Windows Registry Editor Version 5.00

; Ne őrizze meg a zónainformációkat a fájlmellékletekben
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Attachments]
"SaveZoneInformation"=dword:00000001

(#52531) Fire/SOUL/CD válasza megema (#52523) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Leírva (rögtön az elején) | Videó (ehhez nagyon hasonló módon zajlik a dolog.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52532) bercesb


bercesb
csendes tag

MSI MS-7254
Intel Celeron D 352, 3200 MHz
2 GBN DDR2-533 RAM
ATI Radeon Xpress 200

Tudom nem mai darab, de azt hiszem ez nem lényeges. Minden driver telepítve van.
Windows 8.1 x86 van rajta.

Kérdés: induláskor miért nem lép túl a fekete képernyőn (még a fiók betöltése előtt). Helyi fiókot használok. Csak úgy tudok belépni, hogy a sleep gomb megnyomásával alvó állapotba küldöm, majd felélesztem. Az az érdekes, hogy látszólag betölt, mivel van, hogy egy-egy gomb lenyomására bevillan a az asztal, a tálca, de ennyi. Feladatkezelőbe nem tudok belépni, szóval onnan sem tudom betölteni az explorert.
Még valami: ha egy-egy szolgáltatást letiltok, vagy újra engedélyezek, akkor az újraindításoknál nem csinálja ezt, viszont amint leállítom pár percre, onnantól kezdve végig ezt csinálja.
Eseménynaplóban egyelőre nem találtam meg miért akad el.

Ötletek?

(#52533) Balathruin válasza bercesb (#52532) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem driver baja lehet, nem hinném, hogy ehhez a géphez van Win8 támogatás...

(#52534) bercesb válasza Balathruin (#52533) üzenetére


bercesb
csendes tag

Persze nincs, de Win7 driverek még nagyrészt vannak hozzá (kivéve az integrált hangcucc, arra emlékszem), amivel én úgy tudom, hogy mennie kéne azért.

(#52535) Bjørgersson válasza karlkani (#52530) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm!

Ezt elég csak bemásolnom Jegyzettömbbe és elmenteni .reg fájlként, majd mindig csak két kattintással rendeződik?

(#52529) EarL 007: Köszönöm neked is, de ez egyszerűbbnek tűnik. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52536) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.

Ma belefutottam az alábbi hibába.
Telepítettem a gameloft gt racing 2 nevű játékot az áruházból. (tudom nem kellene, de a fiamnak ez elegendő)
A hiba: Ha elindítom a játékot, akkor a menü nem látszik rendesen, de ha belépek soksokenternyomogatásokkal a versenyhez akkor utána már csak a feliratok képével van probléma. Tehát nem látszik hogy milyen messze van a hátsó autó.

Lehetséges valami kódolás hiba? Billentyű kódolásra, vagy hely, vagy valami más..

(#52537) kispx válasza Bjørgersson (#52535) üzenetére


kispx
addikt

3
2 kattintás a fájlra, és majd az igen-re is kell egyet kattintani. :D

[ Szerkesztve ]

(#52538) karlkani válasza Bjørgersson (#52535) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen, de ahogy kispx is írta, 3 kattintás... :DDD
Van egy tweaks.reg fájlom, amit telepítés után azonnal hozzá szoktam adni a regisztrációs adatbázishoz, így megspórolok jó néhány beállítást, meg némi időt.

(#52539) Bjørgersson válasza karlkani (#52538) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is volt már egy (! :DDD) ilyenem, ez lesz a második. :D

(#52537) kispx: ... :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52540) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#52539) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudtok még ilyen trükköt az Automatikus oszlopszélesség minden oszlopnál-ra? Tehát mondjuk ahova bemásolom a .reg fájlt, ami végrehajtja ezt a műveletet, az adott mappában és az összes almappában elvégzi ugyanezt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52541) #19617792 válasza Bjørgersson (#52535) üzenetére


#19617792
törölt tag

gyakorlatilag ugyanaz a két módszer. se nem egyszerűbb, se nem bonyolultabb. :P a Group Policy Editort előbb-utóbb mindenkinek meg kell ismernie. :P

[ Szerkesztve ]

(#52542) Bjørgersson válasza #19617792 (#52541) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A te módszereddel a csoportházirendben kell turkálni, ez meg kettő három kattintás. :D

Szakmai éven foglalkoztunk vele, annyi elég volt belőle, köszönöm. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52543) #19617792 válasza Bjørgersson (#52542) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a reg bejegyzés nem a csoportházirendben turkál? há'dehogynem. :P

azt meghiszem, bár nekem a registrytől volt időnként migrénem. így inkább óvatosan nyúlkálok benne. :Đ

(#52544) kovy29: hmm, valóban.

[ Szerkesztve ]

(#52544) Bjørgersson válasza #19617792 (#52543) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pontosan, a .reg bejegyzés turkál helyettem. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#52545) bajzal


bajzal
őstag

Erre valaki?

(#52546) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Adva van egy Win 7 meg Win 8-as gép. A külső HDD-t ha rádugom a 2 gépre, akkor felismeri rendesen. Ismerősömnek odaadtam hogy másoljon rá dolgokat, neki Win 8 van, még ott felismerte. Viszont nálam már csak a Win 7-es gép ismerte fel a külső HDD-m, a Win 8-as csak lemezkezelőbe ismerte fel.

Ilyen mégis mi miatt lehetett? Nem lett semmi sem módosítva a külső HDD-n. Ezért értetlenül állok a dolog előtt.

Köszönöm előre is a segítséget :R

iPhone 13 Pro Max

(#52547) Balathruin válasza jozsi252 (#52546) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem lehet, hogy nem volt betűjele és azért nem láttad?

(#52548) jozsi252 válasza Balathruin (#52547) üzenetére


jozsi252
veterán

De az hogy tűnhet el? Mielőtt ismerősnek odaadtam tökéletesen működött WIn 8-as gépen is. Miután visszajött azóta nem. Viszont Win 7-es gép felismeri tökéletesen. Ha a fájlrendszerrel lenne valami, akkor Win 7 sem ismerné fel.

Nem értem..

iPhone 13 Pro Max

(#52549) Balathruin válasza jozsi252 (#52548) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem tudom, de az se biztos, hogy az a baja. Meg kellene nézni...

(#52550) premete válasza #19617792 (#52541) üzenetére


premete
veterán

Nekem is a kedvenc parancsaim között van a gpedit.msc és a netplwiz. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.