Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) vlevi válasza tagagaba53 (#52950) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Csak közben F1-t néztem."
Nem F2 boot menü?
Bocs, ezt nem bírtam kihagyni :D

(#52952) tagagaba53 válasza vlevi (#52951) üzenetére


tagagaba53
tag

Ez jó !!! :C

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52953) tagagaba53 válasza Tournament (#52949) üzenetére


tagagaba53
tag

Nos, a " no-execute memory protect " eddig is engedélyezve volt.
A " virtualizáciot technologia " is. De telepítés előtt majd kikapcsolom akkor.

Most felteszem újra a "pendire" a cuccost.
Ezzel a beállítással.
Ezt is el kéne találni melyik lesz jó.

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52954) CJ4567 válasza tagagaba53 (#52953) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem ide tartozik, de hasonló téma van Windows 7-re?

No Sana No Life

(#52955) tagagaba53 válasza CJ4567 (#52954) üzenetére


tagagaba53
tag

Nem emlékszem, de megkeresem honnan szedtem le.
Ha meg van, akkor átküldöm privátba.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52956) szabonagyur válasza tagagaba53 (#52953) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne haragudj, hogy közbeugatok.... de próbáltad már más fajta telepítővel? Biztos jó a Kori féle Windows kiadás, de nem lehet nálad az hibázik?
(A kori kiadást a képed alapján látom, mivel azt a nevet kapja a pendrive ami az ISO neve..:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52957) tagagaba53 válasza szabonagyur (#52956) üzenetére


tagagaba53
tag

Már tőle is kérdeztem. Senki nem panaszkodott még !
De próbáltam sima 8-t angolt, nem buheráltat és az sem ment fel.
Szerintem az övé a legjobb. Próbaként raktam már fel egy párat és mindegyikkel szívtam !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52958) szabonagyur válasza tagagaba53 (#52957) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az azért elég vicces, hogy egy buherált jobban megy nálad, gond nélkül mint a gyári...
Bár nem tudom mit integráltak bele..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52959) tagagaba53 válasza tagagaba53 (#52953) üzenetére


tagagaba53
tag

Így sem megy, ezekkel a beállításokkal. :(

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52960) tagagaba53 válasza szabonagyur (#52958) üzenetére


tagagaba53
tag

Amióta a 8-t és a 8.1-t csinálja, én csak ezt használom és eddig soha semmi gondom nem volt vele.
Tényleg mint a svájci óra ! Legalább is nálam.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#52961) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Alig tudom leállítani a gépemet. A leállítás bármelyik verzióját választom, akkor is újraindul. 2x, 3x, mire hajlandó leállni. Az update óta csinálja ezt, elég idegesítő ez a bug. Nincs rá valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#52962) Pikkolo^^ válasza cattus (#52937) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm.

(#52963) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Hogyan lehet megcsinálni, hogy most letölteném az összes frissítést updateről és mindet beletenném egy fájlba és a következő os telepítésnél egyszerre feltelepíteném az updatet így kihagyva. Ezt hogyan kell?

(#52964) Воланд válasza Ice&Lime (#52963) üzenetére


Воланд
titán

sehogy. max a telepitomediaba tudod integralni a frissiteseket, de annak sincs sok ertelme, mert a defender pl naponta kap frissitest, az os meg havonta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52965) Ice&Lime válasza Воланд (#52964) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor minden telepítésnél ugyan az kell eljátszani újból és újból ugyan azokat letölteni, több szám mega...
Miért nincs erre valami megoldás?

(#52966) Воланд válasza Ice&Lime (#52965) üzenetére


Воланд
titán

hat mondjuk nem kell ujratelepiteni az os-t havonta. vagy lehet mentest is csinalni rola (visszaallitasi pont, teljes os mentese)....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52967) Ice&Lime válasza Воланд (#52966) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az oké, de amikor másnak segítek már unalmas mindig eljátszani ugyan azt. Azért lenne jó összegyűjteni és önkicsomagolóból egy indítással feltelepíteni mind.

[ Szerkesztve ]

(#52968) Воланд válasza Ice&Lime (#52967) üzenetére


Воланд
titán

[link] :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52969) Ice&Lime válasza Воланд (#52968) üzenetére


Ice&Lime
veterán

De nekem olyan kellene, hogy ha másnak segítek telepíteni wint, akkor úgy feltudjam egyúttal telepíteni a frissítéseket, mint pl. xp, win7-nél az sp1,2,3 csomagokat. Nincs ilyen lehetőség, hogy házilag csináljon valaki ilyesmi telepítőt?

(#52970) #19617792 válasza Ice&Lime (#52969) üzenetére


#19617792
törölt tag

házilag lehet barkácsolni ilyen telepítőt, amibe az addigi frissítéseket (leszámítva a defenderét) belelapátolod. nem reklám célból: egyik áldott jótét-lélek fórumtársunk csinál ilyen telepítőket. westlake
Windows 7 esetén az SP1-en felül nincs ilyen gyűjtőcsomag, ahogy 8/8.1 esetén sincs. az Update 1-2 meg csak részben gyűjtőcsomagok.

[ Szerkesztve ]

(#52971) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

W7 alatt be lehetett állítani, hogy legyenek olyan mappák amelyek csak online elérhetők. Ez W8 alatt hogyan oldható meg? Csak teljes szinkronizációt találtam.

(#52972) szabonagyur válasza Pikkolo^^ (#52971) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre gondolsz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52973) Ice&Lime válasza #19617792 (#52970) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, akkor majd ilyet megkérdezem tőle hogyan is kell ezt csinálni.

(#52974) daimonion válasza szabonagyur (#52958) üzenetére


daimonion
senior tag

Bár nem tudom mit integráltak bele..

EZT

Eredeti, az MSDN halozatarol letoltott kepfajbol keszult! A stabilitas megorzese erdekeben csak a Windows Update-rol erkezo frissitesek kerultek integralasra! A rendszerhez kiadott osszes biztonsagi es egyeb frissites integralasra kerult a 2014 Majusi frissitesekkel bezarolag! (Updated 2014.05.16.)

Osszesen 20 db (618 MB) frissites kerult integralasra, a rendszergazdak altal hasznalt technologiaval! (A frissitesek telepitese egy atlagos (Core i3 - 4GB RAM) konfiguracioval, es internetkapcsolattal (10 MBit/s) rendelkezo gepnel kb. 34m-et venne igenybe. Ez az integralt valtozat, ezt az idot sporolja meg nekunk.)

A telepitett Windows 8.1 rendszer tartalmazza a Windows kartevo-eltavolito eszkoz (v5.12) legfrissebb valtozatat, illetve frissitesre kerultek a Windows Defender (v4.5.218) virus- es kemprogram-definicioi is. Helyet kapott a rendszerben a Camera Codec Pack legfrissebb valtozata, de a Silverlight (v5.1.30214) is megkapta biztonsagi javitasat.

Bekapcsolasra kerult a .Net keretrendszer 3.5-os valtozata, hogy az ezt igenylo programokat problema nelkul tudjuk telepiteni! (Integralasra kerult a .Net keretrendszer 4.5.2-es valtozata is.) A rendszer tartalmazza az Internet Explorer 11 bongeszot, illetve annak biztonsagi es egyeb javitasait is. (v11.0.8)

Frissitesre kerultek az ActiveX-tiltobitek, valamint a Adobe Flash Player (v13.0.0.214) is megkapta legfrissebb biztonsagi javitasat. A feltelepitett rendszer tartalmazza a legfrissebb DirectX (2010 Junius) verziot, de a Microsoft Visual C++ (2005-2013) valtozatok telepitesevel sem kell mar bajlodnunk!

Ez egy All in One verzio. Telepiteskor, a kovetkezo 64 bites (x64) Windows 8.1 (Update) verziok valaszthatoak:
Windows 8.1, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Enterprise (Ha bizonytalan vagy, valaszd a Pro-t.)

(#52975) daimonion válasza Ice&Lime (#52973) üzenetére


daimonion
senior tag

[link] itt is találsz integrált rendszereket ami Neked kell sztem

(#52976) Ice&Lime válasza daimonion (#52975) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a segítséget, de ilyenekkel nem foglalkozom, csak hivatalosakkal.

[ Szerkesztve ]

(#52977) szabonagyur válasza daimonion (#52974) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben, most már tudom :)

Szerintem az XP-s korszakból maradt meg a bizalmatlanság az integrált telepítők iránt... akkor annyi Blade meg Super Gamer volt, hogy rossz volt ránézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52978) vlevi válasza Pikkolo^^ (#52971) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win8 alatt az Onedrive nem tölt le azonnal mindent. Csak azt, amit egyszer már letöltöttél. Ez tulajdonképpen jó dolog, mert ha van ott néhány gigányi limlom, de abból csak néhány file-t használsz rendszeresen, akkor csak azok lesznek letöltve. És ehhez még állítgatni sem kell. Természetesen az előbb mutatott megoldással te magad is szabályozhatod, hogy mi legyen állandóan szinkronizálva, és mi nem.

(#52979) Pikkolo^^ válasza szabonagyur (#52972) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm, erre pont nem gondoltam.

(#52980) netpeti98 válasza szabonagyur (#52977) üzenetére


netpeti98
addikt

Én is így vagyok, leírva jól hangzik, de nem tudod ellenőrizni, hogy milyen "jóságokat" integráltak meg.

(#52981) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mivel itt jobban pörög a Onedrive téma is, belinkelem ide is a problémámat:[link]

@(#52980) netpeti98: vannak jók nem mondom, hogy nem lehet jó, ki kellene próbálgatni, de maradok a gyárinál egyelőre, nincs annyira vészesen sok, hogy ne lehessen kibírni azt a max fél órát amit eltölt telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52982) daimonion válasza Ice&Lime (#52976) üzenetére


daimonion
senior tag

Osszesen 20 db (618 MB) frissites kerult integralasra, a rendszergazdak altal hasznalt technologiaval!

Nem tudom de ha van egy EREDETI MSDN iso képed majd teljesen legális módszerrel
- Windows Assessment and Deployment Kit (Windows ADK) for Windows 8.1 Update ezzel integrálod frissítéseket magadnak. Itt a leírás hozzá ..Akkor ugyanazt a végeredményt kapod mint amit Kori is csinál...

Vagy maradsz annál a megoldásnál, hogy feltelepíted a win 8.1 update 1-et majd leszeded az update röl a frissitéseket és egy csomó idöt elpazarolsz...ÉN lusta vagyok és a magamnak integrált cuccot használom ugyanúgy elfogadja a kulcsomat mert EREDETI MSDN isoba integráltam..De nem akarok erőszakoskodni
:P

(#52983) Ice&Lime válasza daimonion (#52982) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez így már azért jobban hangzik, hogy saját magának megcsinálja az ember.
Mindenesetre köszi a linket, majd kipróbálom.
De már az elején jobban örültem volna, ha létre lehetett volna hozni egy független önkicsomagoló telepítő csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#52984) TheProb válasza Rasiel (#52921) üzenetére


TheProb
veterán

így se oldódott meg.. :(

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52985) daimonion válasza netpeti98 (#52980) üzenetére


daimonion
senior tag

A Kpri félében semmit .Esetleg mire gondolsz.?

hogy milyen "jóságokat" integráltak meg. Vírus nincs benne jó pár cuccal átnézettem..Vagy mire gondoltál ?

[ Szerkesztve ]

(#52986) netpeti98 válasza daimonion (#52985) üzenetére


netpeti98
addikt

Elhiszem, de én jobban szeretem az MS-től letöltött érintetlen ISO-t. ;)

(#52987) daimonion válasza netpeti98 (#52986) üzenetére


daimonion
senior tag

Neked sem akarok eröszakoskodni de mi a baj azzal hogy az MS oldaláról letöltöd a frissítéseket egy mappába majd egy teljesen legális MS eszközzel beleintegrálod a GYÁRI MSDN isodban amit ugye megvettél...
:B
MS nél ugyanezzel az eszközzel integrálták az update 1 et a Win 8 ban...De mint írtam nem akarok erőszakoskodni..Ki hogyan szereti felrakni a frissítéseket az a jó... :P

(#52988) TheProb válasza TheProb (#52984) üzenetére


TheProb
veterán

lehetséges, hogy az nvidia beta driver memory leakel?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52989) VoidXs válasza TheProb (#52988) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem hiába béta, nagyon bugosak szoktak lenni, van, hogy egyszerűen csak nem működnek dolgok, ShadowPlay, 3D Vision, de volt rá példa, hogy a nyers DirectX-es játékoknál nem volt árnyék vagy AO.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#52990) vlevi válasza daimonion (#52987) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, a tiéd, az lehet, hogy ilyen. És így, hogy már pontosan tudjuk, hogy mi van benne, és mi nincs, így már jó.
Viszont te is tudod, hogy millióféle integrált telepítő kering a neten, amibe gigaegadriverpakkot beletákolnak kodekpakkkókányolással, na, azoktól mentsen meg az ég.

Win7-hez, lehet, hogy nem is lenne rossz csinálni egy ilyen telepítőt, mert ott már az SP1 óta is 200 körül járnak a frissítések. Habár, persze, aki 4-5 évente telepít újra egy windowst, annak lehet, hogy nem éri meg ezzel foglalkozni, de akinek ez a munkája, az valóban rengeteg időt tud spórolni egy ilyen egyszerű húzással.

[ Szerkesztve ]

(#52991) xxSanchez válasza TheProb (#52988) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az nVidia driver vagy az összetevői és a Geforce Experience nincs letiltva a tűzfalban? Nekem legutóbb több mint 10 GB memóriát nyelt el másodpercek alatt amikor nem engedtem ki a netre.

Heyho.

(#52992) daimonion válasza vlevi (#52990) üzenetére


daimonion
senior tag

Nyilvánvaló...Igazatok is van..Ezért is raktam be a dolgokat..nem akarom reklámozni de amit a Kori nevezetű user csinál azok tiszta rendszerek ..és stabilak is..Én is ellenérzéssel vagyok az ilyen rendszerek iránt de mivel ez volt fennt majd egy hónapig kipróbálásra bizton állíthatom, hogy semmi gond sincs vele..nem voltak "anomáliák" stabilitási gondok meg ilyenek..Ez az egy próba hónap után gondoltam azt hogy basszus ilyet talán Én is tudnák csinálni otthonra Magamnak majd amikro már lesz egy csomó frissités..

(#52993) Pikkolo^^ válasza cattus (#52937) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Hiába vettem ki a jelszókérést ugyanúgy kéri.

(#52994) worxland válasza Pikkolo^^ (#52993) üzenetére


worxland
addikt

Akkor rosszul csináltad, a netplwiz tökéletesen működik, évek óta többtucat gépen használtam.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52995) TheProb válasza xxSanchez (#52991) üzenetére


TheProb
veterán

tíltva nem voltak, automatára voltak állítva. Tettem egy próbát hogy engedelyezem őket, ha így se jó akkor megy fel a whql. Bár az májusi az nem most volt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#52996) daimonion válasza Pikkolo^^ (#52993) üzenetére


daimonion
senior tag

netplwiz beütése után amikor kivetted a pipát és felugrott az ablak akkor a felhasználónévhez az emailcímedet írtad ? Mert általában ott szokták elrontani hogy nem az emailcímet írják be..

(#52997) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Lenne 1 kérdésem, hátha valaki tudja,nem olyan rég utólagos particionálás végeztem el az AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.5 programmal,Miért van az, hogy bekapcsolom a gépet és mindig ki írja jobb felsősarokban,hogy Loading System?

Üdv:Balázs

(#52998) szabonagyur válasza TheProb (#52995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért szerintem ki lehet bírni ha egy WHQL driver "csak" májusi.... én akkor problémáznék ha egy éves lenne az utolsó ami megy...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52999) szabonagyur válasza Kezdő Balázs (#52997) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez véletlenül nem a program kiírása? Mert a Win8 nem csinál ilyet...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53000) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, lenne egy olyan probléma, hogy a szüleim gépén valami elállítódott, és azóta (laptop) a 0 gomb nem működik sem a billentyűzeten, se a numerikus billentyűzeten, valami teljesen más (copy/paste jellegű) funkció jön elő. nem csak a magyar, minden más nyelvű billentyűzetkiosztásnál is ezt csinálja.

Gondolom pofon egyszerű, mi lehet a gond? Win 8 van a gépen, magyar nyelvű

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.