Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) szabonagyur válasza premete (#52150) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaa ahogy nézem itt a VPN bizonyos adatkerettel megy? Akkor ilyenem sem lesz még.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52152) Nite


Nite
őstag

gyerekek, miota nem lehet "lehuzni" a desktopot es ezzel visszajutni a "metro"-s "startmenure"? :F

update 1? :F

mar ugy megszoktam... :O

Paid my dues!

(#52153) King Unique válasza Nite (#52152) üzenetére


King Unique
titán

Most éppen sima 8-on vagyok, ott valóban műxik ez a "lehúzás", 8.1 U1-et is használok, de ott nem is figyeltem annyira, úgyis Windows gombbal szoktam a 2 felület közt váltani, egyszerűbb és gyorsabb. :)
Abban egyetértek, h az Update 1-ben sok olyan ficsör látott napvilágot, amire talán nem is lett volna akkora szükség, mert végülis a sima 8-cason is el lehet lenni, de azért nem rossz és megszokható ez az új is.

(#52154) EarL 007: csak ízlés kérdése, kinek mi...bár tényleg nem rossz, de nekem háttér nem tetszik, persze van más is a pakkban gondolom. Összességében tényleg pofás. :K

[ Szerkesztve ]

(#52154) #19617792


#19617792
törölt tag

heh, valamikor panaszkodtam, hogy kicsit csúnya a default Windows 8 desktop téma, erre tessék: Snowy8 téma, ezzel már döfi! :D

[ Szerkesztve ]

(#52155) jeni válasza traktorgumi (#52133) üzenetére


jeni
félisten

tisztább és nem drágább ha megveszed az eredeti kiadást a Win 8.1.t a boltban.
Az XP-re semmikép nem frissítenék egy Win 8-t sem.

(#52156) King Unique válasza jeni (#52155) üzenetére


King Unique
titán

XP-ről nem is lehet közvetlenül frissíteni, hanem csak tiszta telepítéssel én úgy tudom...max XP--->Vista--->Win7--->Win8/ 8.1, ha ezt jól tudom.

(#52157) daimonion válasza Balathruin (#52143) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem anno régen azt mondták, / mivel nem számítástechnikus a szakmám/ , hogy mindig két azonos kapacitású modult használjak ha dualban rakom a memóriákat..Azt sem árt ha a frekvenciájuk is stimmel a memóriamoduloknak ..Én ezek után arra tippelnék, hogy a két különböző memória miatt lassul a rendszered.
De mint mondtam nem vagyok számítástechnikus..Meg kéne még kérdezni egy szakembert is.
Egyébként Nálam a biosban van egy olyan mód hogy optimalized..Azzal is símán és tökéletesen elmegy a cuccosom..Neked miért nem jó ha optimálisan mennek a memóriák ?

Esetleg a tunningal annyival több sebességet kapsz ? hogy megéri a buherálást ?

(#52158) jeni válasza King Unique (#52156) üzenetére


jeni
félisten

valahol írták de sose próbáltam XP-ről,csak Vistáról csináltam frissítést,de amúgy a frissítő Win 8 csomagot tisztán is fel lehetett telepíteni és aktiválni.

(#52159) Nite válasza King Unique (#52153) üzenetére


Nite
őstag

nezd mar meg legyszi u1-en is :K

Paid my dues!

(#52160) kispx válasza Nite (#52159) üzenetére


kispx
addikt

u1-en is működik.

(#52161) Balathruin válasza daimonion (#52157) üzenetére


Balathruin
veterán

Pénz hiányában csak így tudtam megoldani és alapon tökéletesen mennek dualban. Tuning meg APU miatt van, prociban az igp-nek kell a gyorsabb memória. Van is hatása, Hitman Absolution benchmarkban legalább 4 fps jött ami pont elég a játszható szinthez.

(#52162) Balathruin


Balathruin
veterán

Átállítottam AHCI-t IDE-re és most már csak 1 perc kell a betöltéshez, nem 3... Még jó, hogy nem használok SSD-t.

(#52163) szabonagyur válasza Balathruin (#52162) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez mondjuk elég érdekes, hogy neked IDE alatt gyorsabb... maximum egyenrangúnak kellene lennie.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52164) Balathruin válasza szabonagyur (#52163) üzenetére


Balathruin
veterán

Lehet azért mert ideiglenesen 40GB-s IDE lemezen van a rendszer. :D

(#52165) Fire/SOUL/CD válasza Balathruin (#52162) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Nem megfelelő AHCI driver-t használsz(egyes chipset+HDD párosításnál az OS alap AHCI drivere is okoz ilyen anomáliát, meg az ész nélkül telepített all in one chipset driverek által felpakolt hulladékok is)

2. SSD esetén az IDE üzemmódnak annyiban van kihatása az SSD-re, hogy 4KQD32 szegmensben lassabb sebességértékek mérhetőek(Az OS alap IDE driver-ével(vagy megfelelő egyéb gyártó IDE driver-ével a TRIM is megy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52166) CJ4567 válasza Balathruin (#52162) üzenetére


CJ4567
veterán

Érdekes, mert az AHCI gyrosabb mint az IDE, talán SSD alatt jobban látszik.
(#52165) Fire/SOUL/CD 1.-es pontra: ha nem szabványos van, az nem baj?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#52167) Balathruin válasza Fire/SOUL/CD (#52165) üzenetére


Balathruin
veterán

Az első elég valószínű, a 14.4-ből kiszedték a hibásat, így az nem ment fel. Még lehet megpróbálom leszedni az AMD-s AHCI-t, hátha.

(#52168) Fire/SOUL/CD válasza CJ4567 (#52166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSDOK(csak SSD-t használóknak) - itt kijelzésre kerül mi a szitu.

Balathruin
Meg lehet próbálni, mert AMD-nél gyakoribb jelenség (pl 970-es deszkák általában produkálnak ilyet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52169) CJ4567 válasza Fire/SOUL/CD (#52168) üzenetére


CJ4567
veterán

HDD-m van csak :(

No Sana No Life

(#52170) Nite válasza kispx (#52160) üzenetére


Nite
őstag

igen, kozben mar nekem is jo, de kellett hozza egy ujrainditas :F

Paid my dues!

(#52171) premete válasza szabonagyur (#52163) üzenetére


premete
veterán

Az szerinted mitől lehet, hogy ugyanaz a hardver, ugyanazokkal a programokkal, ugyanarról az ssd particióról, windows 8.1 esetén mindig 50%-kal hosszabb a boot idő. mint windows 7 esetén?
Valamint többet megy a venti és érezhetően lassabb a rendszer.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52172) szabonagyur válasza premete (#52171) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom vannak furcsaságok, főleg az U1 óta.... és nincs olyan, hogy nem rakom fel mert akkor nem jön t9bb frissítés már... Erősen gondolkozok, hogy visszaállok Win7-re egy időre, legalább is U2/8.2 megjelenéséig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52173) King Unique válasza szabonagyur (#52172) üzenetére


King Unique
titán

Visszaállsz, pont te, mit történt...? :U
Ráadásul U2 is mindjárt itt van, mert augusztus-szeptember környékén lesz a megjelenése.
Nem tudom egyeseknél mi okozza a lassulást, talán a sok rendszer upgrade (8.-->8.1 --->8.1 U1), alavult driverek, vírusírtók, v fene tudja... :F

(#52174) szabonagyur válasza King Unique (#52173) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam asztali gépen a TV tuner és videókártya nagyon nem stabil. Win7 alatt hibátlan minden, de 8.1 alatt a 2013-2014-ben megjelent összes AMD drivert próbáltam már de néha hibásan jeleníti meg a TV kártya tartalmát.

Illetve a laptopon első indításra nem megy fel wifi-re, eddig ez is jó volt.

Tudom, hogy pont én mondtam de nem tudom mi tévő legyek. Mindkét gépen gyári U1-es lemezről lett felrakva a gép, UEFI módban (ezzel nincs is probléma).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52175) King Unique válasza szabonagyur (#52174) üzenetére


King Unique
titán

Értem, ezek nyilván nem elhanyagolható dolgok, érvnek is megfelelőek, hisz kellően objektívek.
Bár nyilván hardver gyartó sara főleg, h nem teljesen ok a driver...
Nem tudom majd U2 mit hoz, javít e ezeken, de pl. Win9 esetében is vsz lehet majd számítani hasonló inkompatibilitásokra a kezdeti időszakokban.

(#52176) szabonagyur válasza King Unique (#52175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezzel az a baj, hogy a Win8.1 U1 nélkül simán futott, szóval itt jött be valami hülyeség. És elvben az U1 még akkor változást sem jelent mint a Win8.1 megjelenése, főleg nem szoftveresen... Lehet még egyszer újrarakom, csak már annyiszor raktam emiatt a sok driver teszt miatt is, hogy a fél éves SSD-men már 4TB írás van. Esélyt mindenképp adok még a rendszernek ez nem kérdés, mivel amúgy gyorsabb kezelni mint a 7-et nekem, csak ez a sok telepítgetés mindig...:/

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52177) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Valószínűleg butácska kérdés, de így hirtelen nem is tudom. Ma reggel jöttem rá, hogy legális win 8 kulcs van a notimhoz. Ha elkezdem feltelepíteni a win 8.1 U1-et, akkor benyalja azt a kulcsot? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52178) szabonagyur válasza V.Stryker (#52177) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Butácska olyan szempontból, hogy kb minden 200. hozzászólásba leírjuk...
Nem fogadja el alapból, fel rakod a 8.1-et olyan generic kulccsal amilyen típusú a Win8-ad (core vagy pro) majd ha feltelepült aktiváláskor megadod a Win8 kulcsodat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52179) V.Stryker válasza szabonagyur (#52178) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, bocsánat. És honnan szerzek ilyen generic kulcsot ? :U

Hova jutunk, hogy már a legális winfost is crackelni kell? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52180) premete válasza V.Stryker (#52179) üzenetére


premete
veterán

Nem kell crackelni, ha van legális kulcsod, akkor kérj telepítő médiát a notebook gyártójától, és telepítsd azzal. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52181) szabonagyur válasza V.Stryker (#52179) üzenetére


szabonagyur
félisten

Válogass egyéni preferencia szerint: [link] A lényeg, hogy ha Core verziót akarsz olyan kulcsot keress. Ez nem crack egyáltalán, csak a win8 kulcs az Win8 kulcs, a 8.1 meg 8.1.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52182) kispx válasza Nite (#52170) üzenetére


kispx
addikt

Ehhez hasonló nekem is előfordul. Csak nekem a charm bar nem akar megjelenni, csak újraindítás után.

(#52183) xxSanchez válasza kispx (#52182) üzenetére


xxSanchez
őstag

Elég újraindítani az explorer.exe-t, nálam is folyton megőrül, valószínűleg nem bírja ezt a sok működési időt.

Heyho.

(#52184) kispx válasza xxSanchez (#52183) üzenetére


kispx
addikt

Nálam 1-2 óra után is szokta csinálni. Nem kell ilyen hosszú uptime neki.

(#52185) xxSanchez válasza kispx (#52184) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem eddig mindig csak pár nap után hülyült meg.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#52186) King Unique válasza V.Stryker (#52177) üzenetére


King Unique
titán

Áruházas upgrade... :F
Ha sima Win8 van a notidon, akkor az áruházból tudsz ingyen 8.1-re frissíteni és most már egyből a 8.1 U1-et rakja fel.
Ha tiszta meglévőre telepítést, v tiszta telepítést akarsz csinálni külön 8.1 telepítővel, akkor kell a fentebb említett procedúra, mert a 8.1-et a 8 kulcsával csak beaktiválni tudod , telepíteni nem, ahhoz kell a generic key.

[ Szerkesztve ]

(#52187) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Tegnap feltettem egy meglévö win.8 mellé egy külön partícióra egy win7-et.Egy darabig müködött is szépen de amire végeztem volna a win7 drivetei telepítésével összeomlott mind a két rendszer.A win.7 re nem tudtam telepíteni semmit mert csak elkezte a telepítési folyamatot de nem csinálta végig olyan mintha lefagyott volna.A win8 meg be sem töltödött.Odáig eljutott hogy ki kellett választani hogy
hogy melyik rendszert akarom indítani de a win8 nem bootolt be.Újra kellett telepítenem de ezuttal csak win8 került vissza.Valaki járt már így?Mi lehet a baj mert elvileg müködnie kellene mind a két windowsnak?

[ Szerkesztve ]

(#52188) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Az mitől van, hogy a 8GB RAM-ból csak 6 használható?

(#52189) worxland válasza Misi1980 (#52187) üzenetére


worxland
addikt

Kikapcsoltad a Windows 8-ban a fast boot-ot? Mert ha nem, akkor az tönkrevágja mindkét oprenccert.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52190) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

A nyelvi eszköztár magától megjelent az óra mellett, ami zavar. Hogy tudom kikapcsolni? Az eszköztárak között hiába keresem, ott meg sem jelenik.

(#52191) daimonion válasza Dinter (#52188) üzenetére


daimonion
senior tag

esetleg nem alaplapi videokarit használsz aztán lefoglalsz neki a biosba majd 2 gigát ?

(#52192) Dinter válasza daimonion (#52191) üzenetére


Dinter
addikt

Nem, az volt, hogy A2-B2-be raktam a 2 és 4 gigásat, A1-be pedig a másik 2-est. A2-B2 2GB-2GB és A1 4GB megoldódott.

(#52193) Misi1980 válasza worxland (#52189) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azt lehet hogy nem.Tudsz segíteni hogy hol tudom kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#52194) Misi1980 válasza Misi1980 (#52193) üzenetére


Misi1980
senior tag

worxland
Kikapcsoltam és biztos vagyok benne hogy nem volt akkor amikor két windows volt a gépen.Így már mehet rá és nem lesz gond?

[ Szerkesztve ]

(#52195) #41133696 válasza #41133696 (#52031) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mióta szigorítottam a DEP beállításán, azóta nem volt.

Szerk: Ugyanis ez volt a korábbiakhoz képest az egyetlen rendszert érintő változás.

[ Szerkesztve ]

(#52196) V.Stryker válasza szabonagyur (#52181) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezért kell a generic key, hogy ezért ne nyafogjon? Ez pl. sima win 8 telepítő....

Áruházas upgradet azért nem akarok, mert tegnap is újraraktam a párom gépét és laza három órát frissített mire felment az összes frissítés, amiben még az office benne se volt.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52197) szabonagyur válasza V.Stryker (#52196) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor nálad valami nagyon nem kerek. Próbáltam nem régen és működött. De most ha 8.1-et akarsz felrakni akkor minek win8 telepítőt használsz? Telepítőd honnan szedted le?

Pl. megadott linkemről az első találat, Core kiadás generic kulcs Win8.1-hez tökéletesen megy:

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52198) King Unique válasza V.Stryker (#52196) üzenetére


King Unique
titán

Ja, eleve 8.1-hez kell csak a generic key.. ezt a 8 képet én se értem :F
Áruházas update-ről meg annyit, h nyilván eltart egy ideig amíg letölti és megcsinálja a frissítést, + a 8.1-re az azóta kiadott frissítések. Akár reális is lehet a 3 óra (összre, da ha csak a sima WU, akkor kevésbé), de pl. sok függ net sávszélességtől is, illetve most már áruházból egyből a 8.1 U1-et szedi le, tehát + arra való frissítéseknél is lehet spórolni ezáltal.

(#52199) V.Stryker válasza szabonagyur (#52197) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kiváncsiságból az én termékkulcsomat próbáltam ki, ezzel a módszerrel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52200) worxland válasza Misi1980 (#52194) üzenetére


worxland
addikt

Nem lenne szabad, hogy gond legyen. Milliószor raktam már egymás mellé különböző Windows-okat, mindig működtek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.