Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) slice14


slice14
veterán

Üdv

Hogy tudom felcsatolni a skydrive-t, hogy a számítógépnél a meghajtóknál látszodjon? Fent van a skydrive destop client, de nem lehet ilyet csinálni vele.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#28652) Psychonaut válasza slice14 (#28651) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#28653) Dilikutya válasza Psychonaut (#28647) üzenetére


Dilikutya
félisten

BsPlayer vagy MPC mellé teljesen fölösleges bármilyen codec pack, előbbi az ffdshow-val, utóbbi a saját library-vel tökéletesen lefedi az összes elterjedt, sőt a kevésbé elterjedt video és audio formátumokat is. Amik meg otthonra filmezéshez kellhetnek, végképp.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28654) Psychonaut válasza Dilikutya (#28653) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt már megbeszéltük, ez volt az első tanács, amit adtunk a kollégának - kukázza a kodekcsomagot. Most azt próbáljuk megállapítani, hogy az uninstall után miért áll fenn továbbra is a jelenség. :)

(#28655) t72killer válasza vati182 (#28650) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Valamelyik progi zavarhat be, vagy maga a rendszer. Ha vmelyik rendszerkomponens haldoklik, akkor valszleg ujratelepítés lesz a buliból.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28656) slice14 válasza Psychonaut (#28652) üzenetére


slice14
veterán

Köszi :)

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#28657) Marci__ válasza vati182 (#28650) üzenetére


Marci__
tag

Mások is panaszkodnak a hang "berobotosodására", itt is volt már szó róla.
[link]

Én ms helyett felraktam a legújabb Realtek hang drivert (R2.70), azóta sokkal jobb a helyzet, de nem tűnt el teljesen. (Nézz utána először, hogy neked is Realtek hangchiped van-e, de lefogadom, hogy igen).

Viszont a teljes képernyőről ablakra váltással és háttérbe kerüléssel nem találkoztam.

(#28658) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbálta már valaki Win8 x64 alatt használni a Java-s ÁNYK (magyarorszag.hu féle nyomtatványkitöltő) programot?
Fent van a legújabb Java, és nagy nehezen (a java.exe-nek admin jogot adva) sikerült lefuttatni a JAR filet, majd el is indul a bat file, de azt mondja legalább Windows 2000 és JRE 1.6-ra lenne szüksége. Ha pedig kapcsolódnék az ügyfélkapuhoz, akkor lefagy az Internet Explorer x86 vagy az Oprea x64 is belépés után (mindkettőt megpróbáltam), és nem tudok vele mit kezdeni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28659) polonic válasza janos666 (#28658) üzenetére


polonic
félisten

A 64 bites java programot kell letölteni 64 bites oprendszerhez.
Ezt az ÁNYK oldalon külön ki is emelik.

(#28660) janos666 válasza polonic (#28659) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Telepítve van mindkettő, a 64 és 32 bites is, legújabb v7-es verziók (talán r15?).
De megoldódott. Lefutottam a melléket visual basic scriptet, ami beírt a bat fileba egy hibás elérési utat a java.exe-hez, amit én kézileg átjavítottam. A 32-bites exe-t adtam meg és ezzel látszólag nincs gond, hibaüzenet nélkül indul a program.

Az pedig már nagyon offtopic, hogy rohadtul nem tudom hogy töltsem le a korábban könyvelő által kitöltött nyomtatványokat. Nem kitölteni akarom, hanem megnézni, mit csinált. Vagyis ő mondta, hogy nézzem meg így, de szerintem hülyének néz, vagy ő sem vágja, hogy az neki a HDD-re van lementve, netről visszafelé nem olvassa ki ez a program. Vagy mégis...? :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28661) StLui válasza janos666 (#28660) üzenetére


StLui
veterán

Netről megnézni csak ügyfélkapun belépve tudod, mi le szoktuk menteni a kész, elküldött bevallást pdf-be a nyomtatványkitöltőből, kérd meg csinálja azt ő is, és küldje el emailben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28662) janos666 válasza StLui (#28661) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen... Úgy kéne... De kicsit fura ez a könyvelő. Csak azért vagyok nála, mert kedvezményt ad így, hogy apámnak is ő könyvel.

Ma is elmentem apámmal együtt, aki számlákat hozott tőle vissza, mert határidőre tovább kell őket vinnie egy másik hivatalnokhoz. De nekem ez tegnapra kellett volna, csak telefonon nem elérhető, oda kell állni a kapujába, ha akarsz valamit. Beültem tehát a kocsiba, elmentünk kettesben apámmal, aztán legalább 5 perc felesleges trécselés követte azt, ahogy előnyálazta apám papírjait. Utána udvariasan elhajtott minket, pedig ott volt a kezében az a papír, amiről nekem kéne most egy másolat. Mikor az ajtóban viszakoztam, hogy "na de az adóbevallás...?", akkor mondta, hogy nézzem meg ügyfélkapun, ha sürgős, vagy majd elküldi. Levelet még persze nem kaptam, és ma már nem is igen fogok, de ott is vége a napnak, ahová tovább kéne küldenem.

Ma ráment az egész délutánom arra, hogy beüzemeltem a Java-s szoftvert, és elolvastam a doksija nagy részét. Még jó, hogy fizetek egy könyvelőnek, hogy ezt ne nekem kelljen. :DDD

Arra jutottam, hogy itt van nálam a .kr file, de ez titkosított, nekem pedig nincs hozzá kulcsom. Az bizonyára a könyvelő gépén van, és csak remélhetem, hogy ő tud ennek a létezéséről, nem siklik át felette úgy, hogy neki automatikusan behelyezi a tárolóba a program, mikor feltöltéskor generálja, és így kézileg sohasem kell betallóznia, mint most nekem kéne, mert akkor legalább el tudom majd kérni tőle. Noha nem tudom dokumentumonként egyedi-e a kulcs, mert akkor baszhatom, hisz mindegy hogy PDF-re várok, vagy friss kulcsra. Ez a papír meg tuti nem lesz ma elküldve, de talán holnap se.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28663) matyi19


matyi19
őstag

És nem jó!
Akinek eladtam, azt írja, hogy ez a kód már használatban van egy másik számítógépen :W :W
És ha most nem eladni szeretnem, hanem laptopot cserélnek????
Milyen butaság ez :W :W

(#28664) Primary92


Primary92
senior tag

Hibaelhárításban kérném a segítségetek!
Van egy Dell bluetooth egerem, és egy Acer 3820TG laptop beépített BT modullal. Szépen is ment az egész dolog, tegnap viszont használtam az egeret egy másik géppel (a gépemről nem távolítottam el, csak a másikkal párosítottam). Azzal működött rendesen. Nem tudtam újra csatlakoztatni a gépemhez, mert még mindig úgy látja a rendszer, mintha csatlakoztatva lenne. Eltávolításkor azt mondja, hogy sikertelen, ha az Eszközök és nyomtatókból próbálom, semmi nem történik. Próbáltam csökkentett módban eszközkezelőből eltávolítani, ami látszólag sikerült is.
Újraindítás után telepítette a drivereket, mintha most csatlakoztattam az egeret, és megjelent az eszközkezelőben.
Nincs ötletem, hogy mit kellene tenni. Egyébként más bluetooth eszközt sem talál, illetve jobb klikkel az értesítési területen lévő BT ikonra kattintva, azon belül a beállítások megnyitásására, nem történik semmi, az eszköz csatlakoztatásának engedélyezése, pedig inaktív.

Az egérrel úgy működött a csatlakozás, hogy megnyomtatm az egér alján a bt gombot, majd a metro menüben az eszközöknél új eszközt kerestettem, az kidobta. Rákkattintottam és párosodott.

(#28665) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a hír csempénél hogyan lehet azt beállítani hogy Magyar nyelvű híreket jelenítsen meg? Ugyanez a kérdésem a pénzügyek csempére is.

Köszönöm.

(#28666) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Valaki használ Maxthon Cloud Browser (4.0.3.6000) -t?
Jobb-e vagy sem mint a Chrome vagy az IE10 ?

[ Szerkesztve ]

(#28667) dannyl válasza Nagymelák (#28665) üzenetére


dannyl
addikt

Meg az időjárásra is... Mert ha rákattintok, akkor jó várost ad ki, de a csempén New York van :S

(#28668) Ice&Lime válasza Ninja Chick. (#28666) üzenetére


Ice&Lime
veterán

bocs mindenkinek!
tudom, hogy nem ide tartozik, de felkeltetted az érdeklődésemet és én is megnéztem chrome-mal mennyit ad, nekem ennyit adott:

[ Szerkesztve ]

(#28669) StLui válasza matyi19 (#28663) üzenetére


StLui
veterán

Win8? mert az gyakran előfordult ezeknél a ssd-khez csomagoltaknál, enyémnél is, telefonon kell végigcsinálni az automata utasításai alapján az aktívációt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28670) dannyl válasza dannyl (#28667) üzenetére


dannyl
addikt

Megjavult, bocsi a vaklármáért. Viszont a többi infó nekem is jól jönne.

(#28671) Valed


Valed
tag

A windows8-ba beépített hyper-v-n hol tudok a virtuális géphez usb-s eszközt csatlakoztatni?

(#28672) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Hogyan tudom megváltoztatni a CMD-ben a betüméretet? WIn7-ben egyszerű volt de 8-ban nem tudom, kérlek segítsetek fontos lenne, köszi. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#28673) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

nem tudjátok van olyan lehetőség, hogy win8-at nem dvd-n, hanem letölthető formában megvásárolni, van ilyen?

(#28674) Tauren45 válasza Ice&Lime (#28673) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Digitális várásrlásnak hívják ha jól tudok, de nem tudom van e. Biztos van.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#28675) vati182 válasza Marci__ (#28657) üzenetére


vati182
aktív tag

Szerintem úgyis rakok, bele ssd-t újra fogom rakni akkor a rendszert addig még kihúzom, de ha a hiba akkor is fent áll akkor érdekes lesz.. o.O

(#28676) FLx válasza Valed (#28671) üzenetére


FLx
addikt

Sehogy, USB nem támogatott mint virtualizált eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#28677) FLx válasza Ice&Lime (#28673) üzenetére


FLx
addikt

Csak upgrade, de az már nagyon drága lesz. Boltban érdemes most OEM vagy upgrade verziót venni.

(#28678) matyi19 válasza StLui (#28669) üzenetére


matyi19
őstag

Igen win8!
Mit lehet csinálni ilyenkor?

(#28679) Ice&Lime válasza FLx (#28677) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azt hogy érted hogy most, miért később megdrágul? már így is drága, de ez szubjektív.
(gondoltam hátha van letölthető ami olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#28680) bon válasza matyi19 (#28678) üzenetére


bon
őstag

Telefonos aktiválás?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#28681) StLui válasza matyi19 (#28678) üzenetére


StLui
veterán

Írtam azt is :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28682) FLx válasza Ice&Lime (#28679) üzenetére


FLx
addikt

Online már most drága, szerintem ha boltban kifogynak a készletek, akkor ott is drágább lesz.

(#28683) Ice&Lime válasza FLx (#28682) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha 25-ért van, az jó ár a simáért?

(#28684) FLx válasza Ice&Lime (#28683) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen jó, főleg ehhez képest. :D

http://www.edigital.hu/Windows_operacios_rendszer/Microsoft_Windows_Pro_8_32-bit/64-bit_Eng_Intl_VUP_DVD_(3UR-00006)-p339799.html?bid=&partner=10002

(#28685) Ice&Lime válasza FLx (#28684) üzenetére


Ice&Lime
veterán

:)
najó, de én nem pro-ra és nem dobozosra gondoltam ;) , mondjuk ezzel nem is tudnék mit kezdeni.

(#28686) FLx válasza Ice&Lime (#28685) üzenetére


FLx
addikt

Amit 25-ért dobálnak az dobozos és teljes verzió, bár nem Pro. Amit én küldtem az dobozos Pro, de csak upgrade. Kb. ennyire drágult meg február óta.

(#28687) Ice&Lime válasza FLx (#28686) üzenetére


Ice&Lime
veterán

"Amit 25-ért dobálnak az dobozos és teljes verzió, bár nem Pro."

azok szerintem nem dobozos verziók, hanem papírtokosak.

(#28688) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék ilyen irányú tapasztalattal rendelkezőktől.
A jelenlegi konfigomon egy Win 7 64 OEM OS dolgozik (saját, vásárolt).
Ugyancsak van egy tiszta Win 8 upgrade lemez csomagom (Samu SSD -hez kaptam akcióban)
Most tervezek konfig váltást, de kicsit elgondolkodtam, hogy mi legyen a sorrend a telepítéssel, ugyanis a Win 7OEM elvileg nem vihető át más konfigra, viszont a Win 8 csak aktivált eredeti Windows -ról upgrade-elhető.
Telepítsem rá a jelenlegi konfigra (Win 7 aktiválva) a Win 8 -at, majd ezt vigyem át az új konfigra, vagy azon telepítsem először a Win 7 -et, és próbéljam ráhúzni a Win 8 upgrade -et? :F

Kicsit tanácstalan vagyok, és nem szeretnék külön OEM csomagot venni az új konfighoz, ha nem muszáj.

Köszönöm, ha valaki gyakorlati tanáccsal tud segíteni!

(#28689) Fecogame


Fecogame
veterán

Hogyan lehet nem aláírt drivert feltenni? Egyszerűen nem engedi.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28690) Sub-ZeRo válasza Fecogame (#28689) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://www.nextofwindows.com/how-to-install-an-un-signed-3rd-party-driver-in-windows-8/

Angol nyelv + kugli.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28691) matyi19 válasza bon (#28680) üzenetére


matyi19
őstag

Hogy lehet telefonnal aktivalni? Fel kell hivni oket?

(#28692) FLx válasza Ice&Lime (#28687) üzenetére


FLx
addikt

Az a dobozos, nincs más.

(#28693) FLx válasza Acheron (#28688) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen mindegy, mert techinailag mindkettő megy, simán telepíthető a Windows 8 az új gépre, de viszont egyik esetben sem lesz legális a Windows.

(#28694) Acheron válasza FLx (#28693) üzenetére


Acheron
őstag

Szia! Hogy érted, hogy nem lesz legális? Jogtiszta, telepítőlemezes verziókról van szó, és a Win 8 esetén - legjobb tudomásom szerint - nincs megkötés a hardverhez. :F

(#28695) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

Laptop vétel előtt állok, ezért lenne egy win8-as kérdésem.
Ha van egy érintőképernyős laptop, amin ugye a gyári win8 fut hdd-n, és én lecserélném ssd-re, akkor ugyebár újra kell rakni a windowst. ( Remélem, van hozzá valami gyári telepítő, hiszen megveszem a laptoppal együtt a windows8-at is. )
Namármost.
Fogja tudni rögtön kezelni az érintőképernyőt, vagy az még egy vidám szívás lesz?
Asus X202 lenne egyébként a kiszemelt.

(#28696) Mikulásbá válasza Kinder (#28695) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kapsz hozzá csak driver lemezt.
Ilyenkor inkább költöztesd át a rendszert egy az egyben.

Pl. ezzel és így

[ Szerkesztve ]

(#28697) Lnpro válasza toptender (#20241) üzenetére


Lnpro
csendes tag

Kedves toptender,

Én is ezzel a problémaval küzödök. Sikerült neked megoldani a probéla? Ha igen akkor meg irnád a valász ?
Köszönöm!

(#28698) StLui válasza Acheron (#28694) üzenetére


StLui
veterán

Már sokszor leírták itt, ha oem, géphez kötött win7-et upgradelsz, akkor a win8 is géphez kötött marad

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28699) bulikavagyok válasza Kinder (#28695) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerintem nem lesz gyári telepítőlemez, hanem elvileg a hdd-n van recovery rejtett partíció amiről újra tudod telepíteni. Én most raktam újra így Win8-at miután full legyalultam az ssd-t(rejtett partícióval együtt), és nem is ment simán. Be kellet szereznem egy Win8 dvd-t, és azzal tudtam felrakni, a serial key-t pedig a Bios tartalmazza, legalábbis nálam.
Az érintővel nem lesz gáz, azt rögtön fel fogja ismerni..

(#28700) Acheron válasza StLui (#28698) üzenetére


Acheron
őstag

Szia!
Egy ember írta le sokszor. De eddig sehol sem láttam ezt hivatalos oldalon megerősítve.
Végül is majd mindegy - úgy tűnik a régi gép is használatban marad, így mindenképp kell vennem egy másik Win -t. Alighanem ez is 7 lesz, ha nem jönne be a 8 -as akkor még mindig használhatom a bevált 7 -est.
Köszönöm az infókat!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.