Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) kukulec válasza Psychonaut (#28150) üzenetére


kukulec
őstag

értem, de nekem az újnál csak mappát dob ki. és nem találom a parancsikonos lehetőséget

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#28152) icons


icons
addikt

Üdv!

Egy digitális képnél a Windows megállapítja, hogy hány DPIs. A kérdésem, hogy ezt mégis mi alapján teszi?
Találtam egy ilyet, de ezt orbitális hülyeségnek találom. Itt azt írja, hogy egy vonalzóval kell lemérni, hogy hány inches a kép. Dehát ez teljes mértékben függ a monitorod dpi-jétől!

(#28153) Psychonaut válasza kukulec (#28151) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pedig ott van. Mappa alatt közvetlen. Érdekes, ha az nincs ott, vajon miért nincs, és hiányzik-e még valami más is a rendszeredből... :D

(#28154) egykettő válasza egykettő (#28131) üzenetére


egykettő
aktív tag

Na sikerült a kamerába életet lehelni, most működik az amcap programmal, de a kamera alkalmazás illetve a skype(az áruházas verzió) alkalmazás nem látja, egyátalán a skypeba nem látok beállítási lehetőséget. Hogy lehet rávenni, hogy működjön a kamera és skype alkalmazásokba?

(#28155) kukulec válasza Psychonaut (#28153) üzenetére


kukulec
őstag

no: az asztalon lehet parancsikont létrehozni, máshol nekem nem engedi. a dolgot sikerült véghezvinni. érdekes, hogy nincs a főkapcsolón hibernálás, a parancssor mégis azt aktiválja, nem az alvást. valahol tehát elvileg engedélyezve van a hibernálás, úgyhogy még azt kiiktatom és kész. köszike

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#28156) arnyekxxx válasza icons (#28152) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy digitális képnek (mondjuk egy jpg-nek) nincs DPI-je, max van valami DPI beleirtva az exifbe aminek semmi jelentéstartalma nincsen akkor se ha 1 DPI akkor se ha 12000DPI van ott.

(#28157) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Kalandvágyból 3 hónap metrozás után feltettem a fentebb linkelt startmenü-visszaállítót. A metro-t első pillanattól utáltam és nem értettem, hogy miért kell ez, de most a startmenüt használva a kökorszakba érzem magam. Nem tudom elképzelni, hogy ezt miért akarják az emberek visszakapni.

(#28158) Ice&Lime válasza arnyekxxx (#28157) üzenetére


Ice&Lime
veterán

talán mert 3hónap után már megszoktad az ui-t és az lett az alap nem a startmenü.
(csak 3hónap kellett, hogy annyira megszokd, hogy ne térj vissza)

(#28159) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#28099) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Oké, most másodszorra játszotta el ugyan ezt, és konkrétan másfél órája szenvedek, míg végre sikerült elindítani a gépet. Elmennek a fenébe az idióta frissítéseikkel..

Hála jó istennek most az 5-6x való boot közbeni reset után felajánlott rendszer visszaállítás se ért semmit, mert a visszaállítás utáni restartnál el is kezdte telepíteni a frissítést, 30%-nál restart, majd megint fekete kép..
Egy nagy nehezen előkaparta csökkentett mód után(miért is működne ugyan úgy indításkor az F8, mint eddig, ez úgyse romlik el :((( ), sikerült valamit mókolni, hogy elinduljon. De vicc, hogy csökkentett módban se rendszer visszaállítás, se win update, se semmi nincs...

Gratulálok a MS-nak a csodás művéhez. Eddig nem szóltam semmi rosszat, de most úgy fe****ott, hogy még egy ilyen, és repül a kukába.. :W

Elvileg ezek közül kell, hogy összehányja valamelyik:

Ötletek?
Most letiltottam a win update-et, nincs kedvem a hétvégém újabb 2-3 óráját erre szánni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28160) negyedes válasza Barthezz2 (#28159) üzenetére


negyedes
addikt

dikk, most megneztem az update-em es van egy csomo failed. :Y de kovetkezo restartkor mar siekres. :Y

de en semmit nem vettem eszre belole.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#28161) egykettő


egykettő
aktív tag

Sikerült belőni a kamerát a skypehoz, desktop alkalmazás lett a vége, mert a marketes skype egy nagy rakás....
Barthezz2: jobb híján ghost a rendszer partíciórol vagy/és rendszervisszaállítási pont és mehetnek egyenként a frissítések, ha tényleg érdekel hogy melyik okozza.

(#28162) Psychonaut válasza kukulec (#28155) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hibernálás kikapcsolásához írd parancssorba: powercfg -h off

(#28163) n@p@lm válasza arnyekxxx (#28157) üzenetére


n@p@lm
őstag

talán mert megszokták.
mint ahogy én is.

(#28164) nicu71 válasza Barthezz2 (#28159) üzenetére


nicu71
addikt

nekem up to date a win8,a legutolsó frissités nekem 29 tételból állt office2013-al együtt,és a rendszer él és virul hálistennek/amit el is várok.Nem tudom nálad mi lehet a gond :F de nem az első,azt tudom.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28165) Maxentius válasza Barthezz2 (#28159) üzenetére


Maxentius
addikt

Ugyanez a 11 frissítés nálam gond nélkül lefutott,"a hiba az Ön készülékében van".

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28166) Fire/SOUL/CD válasza Maxentius (#28165) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kár, hogy minden frissítés alkalmával valakinek mindig hiba van a készülékében, és ez azóta így van, mióta létezik WU...(előbb-utóbb te is sorra kerülsz) ;]
(Az előző havi .net frissítések hazavágták RAD XE3 fejlesztőkörnyezetemet(mondjuk nálam ez egy gép restart + 10sec és máris nincs gond újra), ugyanakkor az e havi .net frissítések (ami csak 2 darab a korább 4-el ellentétben, mert javították, összevonták őket stb) nem okoztak gondot...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28167) Sanya válasza Barthezz2 (#28159) üzenetére


Sanya
nagyúr

egyesével felrakod őket. nekem semmi bajom nem volt velük.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28168) arnyekxxx válasza n@p@lm (#28163) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én is megszoktam, mindenki megszokta, de ez nem jelenti azt, hogy jobb is. Pár hónap után már kifejezeten kínlódás visszatérni rá.

(#28169) zzola válasza Fire/SOUL/CD (#28166) üzenetére


zzola
félisten

Nekem ez már túl sok volt, valahogy úgy érzem, talán majd SP1 után teljesen jó lesz a rendszer, addig is visszatértem a W7-re...

(#28170) pzstm válasza zzola (#28169) üzenetére


pzstm
titán

Kár, hogy teljesen reális esély van arra hogy egy darab SP nem fog készülni;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28171) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehet teljesen átlátszatlanná tenni a tálcát?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28172) Maxentius válasza Fire/SOUL/CD (#28166) üzenetére


Maxentius
addikt

Jogos! :K :D

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28173) Psychonaut válasza r4z (#28171) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jobb klikk, Presonalize/Személyre szabás, ha itt kiválasztasz egy másik színt, megjelenik egy "color intensity" csúszka, illetve lenyithatóvá válik egy "color mixer" menü. Csak itt tudsz vele játszani tudtommal.

(#28174) < CyberBob > válasza pzstm (#28170) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Pedig nem lenne rossz, mert egy új gépre tiszta telepítés után rengeteg idő megy el a frissítésekkel hiába megy fel gyorsan a nyolcas.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28175) r4z válasza Psychonaut (#28173) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem nyert, így is áttetsző maradt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28176) Fire/SOUL/CD válasza < CyberBob > (#28174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így van, ráadásul sajnos az ország frekventált területein kívül jó ha 1-4Mbit-es hálózatok vannak, de vannak, ahol még ennél is rosszabb a helyzet. Ezeken a területeken már most is rémálom lefrissíteni egy OS-t.
(Az eddig kiadott frissítések verdesik az 1GB-t)
Nyilván erről nem az MS tehet, de annyit azért megtehetne, hogy SP csomagokat kiad időnként(mondjuk én erősen kétlem, hogy ne jönne SP idővel, de majd kiderül)

pzstm
Ez az infó honnan származik? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28177) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Az Easybcd programhoz elérhető magyarítás, vagy részletes magyar nyelvű leírás? Nekem nem sikerült találnom, de lehet, hogy én vagyok béna :W Előre is köszi a segítséget

(#28178) Barthezz2 válasza Maxentius (#28165) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Persze, nyilván valami hw hibám van, ami soha, semmilyen más környezetben nem jelentkezik, csak a frissítés felrakásánál. Pont így hiszem én is.
Az, hogy nálad nem volt gond, még nem jelenti, hogy a gépemben a hiba..

(#28167) Sanya: Az lesz, csak most így hétvégén nem igazán érzek késztetést rá.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28179) Maxentius válasza Barthezz2 (#28178) üzenetére


Maxentius
addikt

Csak tippeltem, de ezek szerint véletlenszerűen jöhet elő bárkinél... :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28180) r4z válasza r4z (#28175) üzenetére


r4z
nagyúr

Na, megtaláltam a megoldást, ha esetleg valaki mást is zavarna az átlátszóság: [link]
Csak le kell tölteni, rendszergazdaként futtatni, és tetszőlegesen ki-be lehet kapcsolni az átlátszóságot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#28181) < CyberBob > válasza Fire/SOUL/CD (#28176) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Na igen egy frissítésekkel integrált telepítő nélkül bele sem kezdek a nyolcas felrakásába ahol kis net/lassú hdd van. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28182) zzola válasza pzstm (#28170) üzenetére


zzola
félisten

Hát nem tudom, én még nem láttam olyan windows-t, amihez ne készült volna SP.... :DDD

(#28183) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy win8-nál,hol találom a töredezés mentesitést.Kerestem de egyszerüen nem találom :(

AFFA

(#28184) Psychonaut válasza zzola (#28182) üzenetére


Psychonaut
addikt

De olyat sem láttál eddig, amiben nem volt Start menü... ;)
(és tekintsünk el a 3.1-től meg hasonlóktól)

(#28185) Findzs válasza ETOM (#28126) üzenetére


Findzs
addikt

sajnos még most sem jó

esetleg más ötlet? valaki?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#28186) cigam válasza zzola (#28182) üzenetére


cigam
félisten

Akkor túl fiatal vagy :) Pl. Win3.1?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28187) negyedes válasza cigam (#28186) üzenetére


negyedes
addikt

az inkabb egy dos volt grafikus felulettel. :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#28188) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#28176) üzenetére


pzstm
titán

Csak tippelgetek, spekulálgatok, vizsgálgatom a Blue lehetőségeit és új irányvonalait;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28189) Bodor válasza hunboy1974 (#28183) üzenetére


Bodor
veterán

Keresőbe írd be, hogy : Meghajtók optimalizálása

(#28190) arnyekxxx válasza hunboy1974 (#28183) üzenetére


arnyekxxx
veterán

jobbklikk a hdd-n, Tulajdonságok Eszközök Optimalizálás

(#28191) < CyberBob > válasza pzstm (#28188) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A Blue lesz a Win8.1 :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28192) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Vírusírtó témában döntésképtelen vagyok.Biztosan van köztetek olyan informatikus, aki korrekt választ tud adni arra,hogy érdemes-e a Defendert leváltani NOD 6-ra.Azt tudom,hogy vannak jobb eredményt elérő biztonsági programok.Az utóbbi években többet is kipróbáltam (NIS,KIS), de mindegyik használata során mindig volt kisebb-nagyobb probléma.A NOD-ban gondolom megtalálni a PC használhatóság- védelem minösége közti kompromisszumot.De lehet,hogy nincs igazam,mivel nem vagyok informatikus, nem találkozok különböző védelmet tartalmazó gépekkel.

(#28193) n@p@lm válasza arnyekxxx (#28168) üzenetére


n@p@lm
őstag

öreg vagyok. megszoktam.
maradok a start menünél :)

(#28194) hunboy1974 válasza arnyekxxx (#28190) üzenetére


hunboy1974
tag

Köszi :R Esetleg itt nincs olyan lehetöség mint win7 nél,hogy beállitok egy idöpontot és magától elvégzi a töredezés mentesitést?

AFFA

(#28195) Sub-ZeRo válasza hunboy1974 (#28194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dehogynem, a lemez töredezetségmentesítőnél megtalálod a beállítást.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28196) < CyberBob > válasza GEPESZ66 (#28192) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Normál használatra jó a beépített védelem. Ha viszont kicsit komolyabbat akarsz akkor lehet NOD vagy Comodo.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28197) cigam válasza hunboy1974 (#28194) üzenetére


cigam
félisten

Alapból nem tesz rendet? A számítógépkezelés -» feladatütemező-ben Van egy érdekes bejegyzés
Optimize start menu cache files vmi hosszi kulcs Ezalatt van a defrag is szépen felparaméterezve.
Az érdekes az, hogy ez le van tiltva. Miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28198) kenand


kenand
veterán

Nem vagyok túl elégedett a Windows 8-cal, nem hiába vette ki a MS a 8 esetén már azt, hogy használhatsz egy korábbi változatot jogtisztán....

Tegnap az Xbox Wireless Gaming reciver telepítésével szívtam.
Mivel kínai utángyártottam van, a chipset ID-je más.
Windows 7-en nem okoz gondot, ott a modfikált drivert frissítéssel rá lehet engedni, Windows 8 azonban nem fogadja el, hisztizik, hogy módosított a driver.

Szerencsére van megoldás, amikor drivert frissítesz, nem az kell választani, hogy driver egy adott helyről, hanem, eszköz kiválasztása listáról, itt a Xbox Accesoriest, majd azon belül a Wireless Gaming Receivert kell választani.
Windows 8 küld egy figyelmeztető üzenetet, hogy így nem teszteli/vizsgálja a drivert, de pont ez kell nekünk.
Így már megy a dolog

[ Szerkesztve ]

(#28199) bon válasza kenand (#28198) üzenetére


bon
őstag

Persze a leírt probléma nem a Windows 8 hibája.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#28200) Воланд válasza kenand (#28198) üzenetére


Воланд
titán

"nem hiába vette ki a MS a 8 esetén már azt, hogy használhatsz egy korábbi változatot jogtisztán"

nem vette ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.