Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) FLx válasza Zirowe (#28900) üzenetére


FLx
addikt

Hivatalosan USB 3.0-s pendrive kell hozzá, abból is az SSD-s fajta. Szóval lassú lesz...

(#28902) bon válasza Zirowe (#28900) üzenetére


bon
őstag

Lassú lesz, gyorsabb pendrive kell hozzá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#28903) Orlin


Orlin
addikt

A Windows Store topicban ajánlottak nekem egy nagyon jó kis programot!
Sorozat függőknek lehet is menteni a csempék közé :D Talán az eddigi egyetlen hasznos számomra :B

TrackSeries

[link]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28904) sirdenis


sirdenis
tag

Flash.ocx hibát dob a rendszerem (Potplayer indításra). Újraraktam a flash-t de nem oldotta meg. Letöltöttem a flash.ocx file-t, regsrv-el próbáltam regisztrálni, de arra is hibát dob. Valakinek valami ötlete a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#28905) pzstm


pzstm
titán

bárcsak be tudnék jelentkezni ezen (Build 9347;) )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28906) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne: a win8 áruházában magyar részen sok kis játék van ingyenesen? Win 8 nélkül be tudok nézni oda? Vagy ha van win8 akkor muszáj belépnem a fiókomba?
(csak szeretném tudni mi van fenn, hogy ezért a szülőket érdemes-e átszoktatni a nyolcasra, hogy maguknak keresgélhessenek játékokat, ne nekem kelljen mindenhonnan összebogarászni a golyós tolós-húzós kis játékokat)
Ráadásul most kapott egyikük androidos telefont és tetszik neki a Google Play játékválasztéka, és hogy milyen egyszerű használni, ezért jutott eszembe a win8.
Nekem az van, csak nekem a metro felület ki van lőve (amit könnyen vissza tudok hozni), de nincs bejelentkezett fiókom, ezen a gépen nincs rá szükségem, előnyét nem látom most.

(#28907) atyaatya


atyaatya
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Adott egy hp g60 214em noti, amire win8 32 bitteset raktamfel.
De az eszközkezelőben a társprocesszor driverét hiányolja, de azt nem találom sehol. Próbáltam a régi drivereket, de nem találtam megoldást. Így egymagosnak mutatja a feladatkezelőben a processzort. És lassabb is.
Mihamarabbi segítségeteket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28908) PiciKenny válasza za0885 (#28897) üzenetére


PiciKenny
senior tag

az ie 10 legyen fent (pipáld be) s úgy rá tudsz menni, ha nem hozná be valamelyik más böngésző!

(#28909) Sub-ZeRo válasza pzstm (#28905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Blue?! :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28910) polonic


polonic
félisten

Az IE10 nem tud webgl-t?

(#28911) pzstm válasza Sub-ZeRo (#28909) üzenetére


pzstm
titán

jaja. M1 ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28912) Sub-ZeRo válasza pzstm (#28911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Várom az őszt! :)
Amúgy ez fizetős less, vagy ingyé less?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28913) pzstm válasza Sub-ZeRo (#28912) üzenetére


pzstm
titán

Win8 tulajoknak jelenlegi tervek szerint állítólag ingyé ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28914) xxSanchez válasza pzstm (#28913) üzenetére


xxSanchez
őstag

Örülnék neki, ha valóban ingyen lenne. :)

Heyho.

(#28915) dejaris


dejaris
addikt

Életemben először kaptam kékhalált.
Írta, hogy meg adatokat gyűjt majd újra fog indulni. Kb fél óra alatt sem akart az adatgyűjtés elindulni, nulla százalékon stagnált. Ráuntam, és manuálisanan kikapcsoltam. Újraindításnál nagyon lassan bejött a win logó majd alul a kis forgópont gyűjtemény. Ezt játsza már egy órája. Tipp?

(#28916) pincehely válasza dejaris (#28915) üzenetére


pincehely
addikt

Reset! Majd reset addig, amíg el nem indul magától a javítás.
Utána jó lesz.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#28917) dejaris válasza pincehely (#28916) üzenetére


dejaris
addikt

Es a resetet mivel tudom megvalositani?

(#28918) ielektros válasza dejaris (#28917) üzenetére


ielektros
senior tag

Hat ha ctrl+alt+del nem eleg akkor reset gomb :D ha nincs mert notebookod van mondjuk akkor meg kikapcs bekapcs. Bar szamomra ez a javitasi mod kicsit furcsa. de ki tudja manapsag :DDD

(#28919) dejaris válasza ielektros (#28918) üzenetére


dejaris
addikt

Mivel nem tudom elinditani igy nehez lesz ctrl alt dlt adni neki.

(#28920) ielektros válasza dejaris (#28919) üzenetére


ielektros
senior tag

miert is?? letakarja eloled a gombokat? ctrl-alt-del meg bios szinten is ismert...

(#28921) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#28888) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem, csak ugye 60 GB -os SSD-m van amiből 30 GB a szabad, jó esetben :)

(#28898) pzstm: Talán majd nagyobb patch-el változtatnak rajta, vagy ilyen nagy modern UI-s appot nem pakolgatok :D

(#28922) dejaris válasza ielektros (#28920) üzenetére


dejaris
addikt

Miket nem tudok :R

(#28923) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

a windows 8 Professional-nek elég egy 60GB-os SSD? Csak a rendszer lenne rajta, most win 7 van fent

(#28924) soundsonic válasza pzstm (#28905) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Gondolom ez a kép csak Koncept nem? Pedig tetszene nagyon :(

(#28925) TRob1 válasza kungzi (#28923) üzenetére


TRob1
veterán

Természetesen bőven elég. Mehet mellé még office meg jó sok egyéb app is...

¤ R'n'R ¤

(#28926) Mikulásbá válasza kungzi (#28923) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,elég.

(#28927) Воланд válasza soundsonic (#28924) üzenetére


Воланд
titán

igen, az.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28928) ielektros válasza TRob1 (#28925) üzenetére


ielektros
senior tag

Azert olyan marha sok app nem :DDD

Win8 cirka 17GB
hyberfil.sys ramtol fuggo meretu, tehat ha 4GB ramod van akkor + ~4GB
pagefile.sys 1-2GB minimum 4GB ram mellett
swapfile.sys nem nagy 250MB
Ott az allandoan novekvo C:\Windows\WinSxS folder ami nekem most 10GB (decemberi telepitesu rendszer)
Ez igy csak 33GB de vedd figyelembe, hogy ugy szamoltam, hogy semmi nincs telepitve csak a rendszer es az altala foglalt frissitesek.

Ezek fenyeben, inkabb azt mondanam, hogy elfer 60GB-os SSD-n de nagyon esszel kell hasznalni. Mivel az SSD-n "kell" hagyni szabad helyet is, hogy a TRIM tudjon hatekonyan dolgozni es ne fekudjon ki a drive egy ev utan. Nomeg a sebessege is hatvanyozottan csokken ha fullra van irva.

[ Szerkesztve ]

(#28929) pzstm válasza soundsonic (#28924) üzenetére


pzstm
titán

totálisan koncept. Kinézetre jelenleg szinte semmi változás nincs még...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28930) kungzi válasza TRob1 (#28925) üzenetére


kungzi
veterán

király :R

(#28931) TRob1 válasza ielektros (#28928) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem hiába számolod, hisz vagy 2 éve 60as ssd-n terpeszkedik a winem (eddig a 7es, dec óta win8 64 bit)
+ Office + PS + számtalan app (ugye az appok többsége nem giga méretű, ilyenekre gondolok...)
Mondjuk az is igaz hogy a page nekem a "d"-n van egy hdd-n.
"Hibert" meg ugye ki lehet kapcsolni ha vkinek nem kell (nekem az is ott van, 6,5 gigányi)
Majd 15Gb üres helyem van a 62-ből perpill (winSxS 10,5 Gb nálam is)

De azért köszi. :R :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#28932) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Játszik itt valaki nividia grafikával, aki win7-ről váltott/vagy még jobb, dual-bootban nyomja? Van érdemi különbség a két rendszer között mostanában? (aktuális driverekkel)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28933) Sanya válasza t72killer (#28932) üzenetére


Sanya
nagyúr

a driverek tökéletesek, nem érezni semmiféle lassulást, vagy lagolást. Egyedül az nvidia gyári tuningja nem működik ( nvidia performance driver), amivel tuningolni lehetett a kártyákat. De az MSI afterburner simán teszi a dolgát.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28934) ielektros válasza TRob1 (#28931) üzenetére


ielektros
senior tag

nem neked szamoltam.... csak neked valaszoltam arra, hogy egy csomo app. Modern UI appokbol nyilvan csomo elfer. En nem hasznalok ilyen App-okat. Erre nem gondoltam.

A 15GB ures hely a 62-bol meg ugye azt jelenti, hogy elerted az SSD egeszseges hatarat. Jeleznem, hogy ez az en velemenyem. Nalam munka gep miatt ami nagyon sokat uzemel, fontos a biztonsag es a megbizhatosag.

Igazan nincs mit, maskor is :DDD :DD :)) :Y :C

Nyilvan ez az egesz nagyon relativ. En csak leirtam egy masik megkozelitest. Nekem 128-as SSD-van annak a fele szabad, kb. 61GB ugy hogy csak 4-5 fontosabb es izmosabb alkalmazas van az SSD-re telepitve, hogy gyorsan induljon. Mas nem. Es nincs hyberfil.sys. mert az rohadt nagy lenne a sok ram miatt.

[ Szerkesztve ]

(#28935) TRob1 válasza TRob1 (#28931) üzenetére


TRob1
veterán

Bocs, javítok, perpill még sincs számtalan appom, csak kb 22-25 kisebb a felsoroltakon kívül (ami alapból nem a win része). :B

(#28934) ielektros:
Igen, felhasználói szokások, programok függvénye az egész.

Az üres hely hagyása meg megintcsak na... vki szerint 10%, vki szerint 20%, de van aki 15-öt mond... Na ha a 15%ot veszem (középút), akkor még bőven 5 gigát elhasználhatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#28936) pzstm


pzstm
titán

hiszem, ha látom :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#28937) t72killer válasza Sanya (#28933) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi! Hja, én is extra progival gondoltam a tuningot, evga precision vagy afterburner.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28938) polonic válasza pzstm (#28936) üzenetére


polonic
félisten

Ez mi lenne?
Nincs kép.

(#28939) TRob1 válasza polonic (#28938) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam van kép. :K
Ez (lehet most se látod :B ):

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#28940) polonic válasza TRob1 (#28939) üzenetére


polonic
félisten

Akkor a céges hálózat miatt.

(#28941) cigam válasza polonic (#28938) üzenetére


cigam
félisten

Hogy egy warez csapat nemsokára kiszivárogtatja a blue egy korai verzióját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#28942) Orlin


Orlin
addikt

Ezt a blue úgy kell elképzelni mint egy service pack-ot? :B

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28943) ielektros válasza Orlin (#28942) üzenetére


ielektros
senior tag

olyasmi. De inkabb kepzeld el ugy mint egy hype-ot. :) Amire most jol raizgulunk :DDD

De komolyra forditva, igen igazabol ez egy komolyabb SP elvileg. A hirek szerint a Win8 tulajok "ingyen" kapjak majd. Szerintem itt arrol van szo, hogy kicsit nagyobb feneket keritenek a szokasos SP kiadasanak. Nagyon nagy dobbenetes dolog nem lehet benne mivel jon a Win9 is majd utana.

(#28944) t72killer válasza Orlin (#28942) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Kicsit combosabb SP, új IE-el (szokatlan). Remélhetőleg az optimalizálásra mennek rá, és nem új csilivilike.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28945) Orlin válasza ielektros (#28943) üzenetére


Orlin
addikt

Hát remélem ingyen lesz ha már kiadtam a "nagy" pénzt a 8-ra ;]
Jól láttam,hogy van benne start menü?Mondjuk annyira nem hiányzik.
Mondjuk nekem sem nagyon világos,hogy miért kell majd 9 lassan.Így tényleg azt érik el,hogy a következőt már nem fogják annyian megvenni.
Pl én most tuti kihagyom ha csak nem veszek new gépet amin rajta lesz :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28946) t72killer válasza Orlin (#28945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"9"-nek/OS átszabásnak SzVSz semmi értelme sincs. SP-nek/frissítésgyűjteménynek annál inkább.

A start menüt egyelőre urban legend kategóriába sorolnám. Még az is lehet, hogy egy ügybuzgó M$ projektmenedzser elindított egy ilyen irányt, de kétlem, hogy a végső verzióba beletennék. Ha átszoknak a népek, nem fog már senkinek sem hiányozni a régi jó start-menü.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28947) ielektros válasza Orlin (#28945) üzenetére


ielektros
senior tag

Nezd az Apple filozofiajabol kiindulva, szerintem nem rossz dontes a surubb termek megjelenesi ciklus. Vagy mi a francnak mondjak. :DDD Szerintem hosszu tavon nem veszitenek vele semmit, viszont a poziciojukat konnyebben stabilizaljak egy jelenleg nagyon ingovanyos talajon. Ha evente van egy kis hype meg uj windows nagy frissites mizeria, akkor azert toben felfigyelnek, az is lehet, hogy valamivel tobben vasarolnak hivatalos szoftvert.

Itt Nemetorszagban azt latom, hogy bar sok embernek van jogtiszta operacios rendszere otthon az mar messze nem biztos, hogy azt is hasznalja jelenleg es az sem biztos, hogy megvasarolta a kovetkezo verziot amit eppen hasznal. Ezalatt a PC user-eket ertem leginkabb. Nem tudom mennyire elterjedt a dolog, de az igen vegyes ismeretsegi koromben ez egy rendszeresen elofordulo dolog. A MAC -es ismeroseim nagy resze amikor frissiteni akar az uj oprendszerre (95%-uk) akkor klikkel az app store-ra, kifizeti, klikk az upgrade -re aztan var. Jobb esetben mukodik minden frissites utan, rosszab esetben meg pfff.... De ez egy masik tema. Szoval ha egyszerubbe es nem utolso sorban valamelyest olcsobba teszi a dolgot az MS akkor azert az nem rossz huzas. A masik, hogy annak ellenere, hogy nagy volt a hype a windows korul, szinten itteni ismeroseim kb 90%-anak fogalma sem volt a januarban lezarult upgrade akciorol.

t72killer: az igazat megvallva remelem, hogy nem hozza vissza a start menut. Abbol lenne mar csak igazan egy ossze vissza foltozott, keveredett UI.

[ Szerkesztve ]

(#28948) Orlin válasza ielektros (#28947) üzenetére


Orlin
addikt

Mondjuk meglepődtem az átlag emberek körében is mennyire ismert a 8!
Jó sok munkatársamnak akik nem nagyon foglalkoznak annyira a számítógépekkel csak "használják" már 8 van a gépén.
Az más kérdés ,hogy mind warez változat ;]

De mondjuk tudna más termékekkel is képben maradni.
IE 11 vagy a vírusirtóval sem ártana foglalkozni mert szinte minden teszten megbukik. :)

Amúgy valaki mondja már el az emberek nagy része miért nem akarja a frissítéseket engedélyezni?Pont pár napja dicsekedett egy ismerős,hogy neki is 8 van a gépén.

"-ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁááá de a frissítéseket nem engedélyeztem ááám nekii"

:D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28949) t72killer válasza ielektros (#28947) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem sem hiányzik a start menü. Idővel valszleg a hagyományos asztal+tálca is át fog alakulni - bár itt nem szabad elfelejteniük a windowst munkára használó (párhuzamosan 3-5 appot használó) tömegeket.

#28948: A beépített vírusirtó SzVSz tévút volt. A M$ tény, hogy nagyon jól ismeri a saját OS-ét, de a szakosodott biztonsági cégeknek sokkal több tapasztalatuk van malware/védekezés téren. A magam részéről újra különválasztanám az MSE-t (esetleg a böngészőválasztás mellé adják be opciónak). Mondjuk zavarni nem zavar, mert ki lehet kapcsolni...

Frissítések: a vérpistikék ezt csinálják XP óta... Fő érvük, hogy ne nőjön a win mérete (epic fail...), illetve hogy belassul/instabilabb lesz a windows a frissítésektől (mégnikább fail...). Aztán jön a sápítozás, hogy ilyenolyan csilivili antivírus mellett is bejött a vírus.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28950) ielektros válasza Orlin (#28948) üzenetére


ielektros
senior tag

Na a frissitesek kikapcsolasaval itt is ez a helyzet. Ha szolnak, hogy nezzem mar meg a gepuket mert ez meg az nem jo akkor sokszor abba utkozom, hogy update kikapcsolva, es bekapcsolas utan fel evnyi vagy egesz evre valo dozist akar frissiteni ami egy agyontelepitett "nagyoncsaladi" gepnel sokszor nem kis moka. Ezt gondolom a schwarz windows mania hozta divatba.
Itt azon szoktam mosolyogni, hogy allandoan kerdezgetik, hogy mivel kell vigyazni, melyik program "telefonal haza" hogyha feltelepitik feketen. Remegnek, hogy becsenget valaki egyszer es megnezi mi van telepitve. Mondjuk kifejezetten merges vagyok neha amikor a nemet a 2000€-os fizetesevel baszik megvenni egy 100€-os program licenc-et. De legyen 300€ akkor is. Vegye meg a fene bele, telik ra... :Y :C :DDD

A Windows 8-rol itt is sokan tudtak/tudnak, de tobbnyire azert nem foglalkoztak vele sokan, hogy hivatalos uton nezelodjenek mert benne volt a tudatalattiban vagy franc tudja hol, hogy draaaaga...

t72killer: termeszetesen ez izlesek es pofonok, de ha a talca is megvaltozik akkor mar kicsit en is lehet, hogy gorcsolni kezdek :) de majd kiderul.

A virusirto eseteben pedig mivel server oldalon az MS egy igen kiforrott virus vedelmi szolgaltatast kinal, persze ez is relativ. En mar nem tudom kinek higgyem el a tesztjeit. Van itt akkora kartell meg business meg background, en hasznalom az MS beepitett vedelmet es letojom a korulotte megjeleno hireket. Majd idovel kiderul.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.