Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) rgeorge válasza worxland (#28348) üzenetére


rgeorge
addikt

Windows 7-ben elindítod a ClearType varázslót. Az első, amit látsz, az a ClearType engedélyezése pipa.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#28352) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Hozzá tudjátok adni a Google keresést az IE10-hez?

(#28353) Drag77 válasza Ice&Lime (#28339) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Nwkem még Win 7 en volt hasonló. Ha esetleg ATI vgad van egy próbát megér ez: link

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#28354) krisz073


krisz073
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Tegnapi friss Win8 telepítés. Az eddig használt és tökéletesen futó PotPlayer, indításkor flash.ocx hibát dob :(
Valakinek valami ötlete a megoldásra? Legújabb Chrome béta van feltéve böngészőnek!

Mindig jelezz vissza ha kell, ha nem!!!

(#28355) Ice&Lime válasza brd (#28347) üzenetére


Ice&Lime
veterán

cleartype-al már beállítottam mindent szépen, a win intéző és ikonok betűi szép élesek, szerintem alapból ilyen gagyi az ie10 betűmegjelenítése, ja és a metro ui-n is látszik. :F
ha cleartype-al beállítom a legvékonyabbra a betűket, akkor meg az intézőben és ikonok alatti betűk lesznek túl vékonyak-olvashatatlanabbak. de ismét megcsináltam a cleartype-ot és ugyan az, de nem vastagra vannak állítva a betűk cleartype-ban, ha vastagra állítottam volna, akkor igaz is lehetne.
ha cleartype lenne a probléma azt a firefox egyből ki is zárja, mert firefoxban, amit lenkeltem képet látszik a nagy különbség, hogy ott bizony jók a betűk, úgy mint intéző és ikonok.

Drag77: nekem meg win7-nél semmi ilyen problémám nem volt ie-vel, egyébként intel hd graphics 2500-al használom most a wint.

[ Szerkesztve ]

(#28356) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

és még mindig ilyen, ez rá a legjobb példám/képem:

[ Szerkesztve ]

(#28357) skyli válasza t72killer (#28350) üzenetére


skyli
senior tag

Kipróbáltam, de sajna úgy se megy:/ A telepítés sikertelen.

[ Szerkesztve ]

(#28358) brd válasza Ice&Lime (#28355) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor már bizonyíték is van rá, hogy gagyi az IE, megnyugodtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#28359) skyli válasza Ice&Lime (#28356) üzenetére


skyli
senior tag

Itt sztem pont a firefox rossz, homályosak a vonalai. Az IE-n erősek a vonalak

(#28360) Ice&Lime válasza brd (#28358) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az ie-ben csak a betűmegjelenítése nem tetszik, az szerintem élvezhetetlen./és hogy nem tűnt még fel a gyártónak és nem adott ki rá javítást-az külön érdekes.
a többi része viszont tetszik, gyors, gördülékeny és nem akadozik, a firefox viszont sokszor akadozik nekem flash tartalmaknál és sok kép megjelenítésnél, ezért meg a firefoxot nem szeretem.

végkövetkeztetés=ie10 - youtube és gyors szörfölés, firefox - neten olvasgatás

elég gagyi, de hát ez van 2013-ban kérem szépen.

skyli: "IE-n erősek a vonalak" - igen oly annyira, hogy csúnya tőle és élvezhetetlen, pláne ha még kisebb betűk vannak a honlapon.
egyébként tény, hogy a firefox is lehetne tökéletesebb az biztos, de még így is szebb, mint ie-ben.

[ Szerkesztve ]

(#28361) zzola válasza Ice&Lime (#28360) üzenetére


zzola
félisten

Nekem nem jött be az IE, évekig a FF volt a kedvencem, de mivel a flash player tucatszor összeomlott egy nap, azóta áttértem a Chrome-ra. Bejött, gyors, letisztult + a mobilon is alapban ez a böngésző, így a könyvjelzőkkel sincsen probléma egyik platformon sem...

(#28362) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

A kérdésem még megoldatlan.

Hozzá tudjátok adni a Google keresést az IE10-hez?

(#28363) skyli válasza zzola (#28361) üzenetére


skyli
senior tag

Chrome-on nekem csak az nem tetszik, hogy nem témázható annyira(pl a tabok alakja). De én is ezt használom egy jó ideje.

(#28364) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni...
Google calendart szeretnék a naptár funkcióban.
Win7 alatt a windows live calendarral megtudtam tenni.
Jól érzem, hogy ez már nem megy win8 alatt? ill. nem tudom fiókként betenni...
köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28365) Ice&Lime válasza zzola (#28361) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igazat kell, hogy adjak neked.
az ie, a firefox és a chrome közül tényleg a chrome tűnik a jobb választásnak.

(#28366) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

tudom nem ide tartozik, de mégis hátha tudja valaki a választ.
ez mit jelent, a pendrive kezd behalni?

(#28367) nicu71 válasza Ninja Chick. (#28362) üzenetére


nicu71
addikt

nekem azt írja,hogy "nem sikerült" .
De nálam már régóta fennt van,úgyhogy nem tudom.
Javaslom,tedd fel a google toolbart,nálam IE alatt erősen ajánlott.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28368) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#28366) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ok, már máshol megkaptam a választ.

(#28369) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

azt sem értem, hogy win 8-ban miért nem rakták bele azt a funkciót, amit win7-ből és talán még xp-ből is kihagytak, ami csak klasszikus stílusban elérhető, hogy a win ablak fehér hátterét lehessen változtatni.
miből tartott volna beletenni? :U

(#28370) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

a 90napos próbaverziós letölthető változatnál nem lehet valahogy arra a 90napra eltüntetni azt a 3 szöveg sort a kép jobb alsó sarkából?

[ Szerkesztve ]

(#28371) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28370) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#28372) Ice&Lime válasza Psychonaut (#28371) üzenetére


Ice&Lime
veterán

1.nekem nem is úgy néznek ki azok a fileok, amik a fórumban vannak példának adva,így nem tudom megcsinálni.
2.azok a programok, szerintem nem biztonságosak, azokat meg sem próbálom.

kár, hogy regedit-ben nem lehet kitörölni, az lett volna a jó.

(#28373) zoli62 válasza skyli (#28349) üzenetére


zoli62
addikt

Próbáld meg ezt. [link]

(#28374) Zoktondi


Zoktondi
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene. Windows 8 oprendszerem van. Sok olyan beépített alkalmazás van benne,amelyeket nem használok és sok helyet foglalnak (kb. 1.7 GB) a "c:\Program Files\WindowsApp" mappában.
Olyanok, mint: Microsoft Bing, - Bing Finance, -Bing Maps, -Bing News, -Bing Sports, -Bing Travel, -XBox Live Games, -Zune Music, -Zune Video stb. Ezeket soha nem használom, mert vagy mást használok helyettük vagy egyszerűen nem kellenek. Miért van mindegyikből két vagy három verzió is?
A Microsoft Reader még jó lenne ha nem lenne ennyire fapados hogy még a kilépés is csak (Alt + F4) ill. Win gombbal megy. Ezek a metro progik csak teljes képernyős módban működnek vagy valahogy rá lehet venni őket,hogy közben látsszon a tálca is és esetleg a menüsáv?
Végezetül ebből a mappából mely programokat biztosan nem szabad törölni (gondolok itt az instabilitásra rosszabb esetben rendszer összeomlásra?
Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#28375) Psychonaut válasza Zoktondi (#28374) üzenetére


Psychonaut
addikt

...hogy még a kilépés is csak (Alt + F4) ill. Win gombbal megy.
Vagy bal alsó sarokra kattintással, vagy jobb felülre viszed az egeret, ha bármi mást akarsz indítani, vagy bal felülre, ha fut más alkalmazás is, és arra akarsz váltani. És persze a bal oldali programsávon jobbklikk-->bezárás opcióval is ki tudsz lépni a Modern UI-s programokból, ha zavar, hogy fut.

Ezek a metro progik csak teljes képernyős módban működnek vagy valahogy rá lehet venni őket,hogy közben látsszon a tálca is és esetleg a menüsáv?
Nem, mivel nincs tálca Modern UI-n. Ezek a programok csak teljes képernyőn működnek.

(#28376) brd válasza Ice&Lime (#28360) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg az Opera, azt próbáltad már?

The only real valuable thing is intuition.

(#28377) Zoktondi válasza Ninja Chick. (#28362) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

Én, Igen.
Fontos, hogy nem a "Hozzáadás az Internet Explorer szoftverhez" szövegre kell kattintani,hanem a "Vissza ide beépülő modulok" -ra utána a "Google" ikonra.

(#28378) wdtwrd


wdtwrd
tag

Üdv,
Egy éve lett vásárolva újonnan laptop, win7-el, 5 napja feltettem a win8-at (egy driverfrissítés miatt a win7 besokallt)
Tetszik a rendszer, de mintha fura vinyóhangokat hallottam volna, ezért ránéztem SMART értékekre HDSentinel-el.
100%-os állapot semmi hiba, DE:

előtte win7-el egy egész év alatt nulláról:
start/stop count - 1009 (felpörgések száma)
load/unload cycle count - 5828 (parkolások száma)

win8 telepítés óta 5 nap alatt felment szép egyenletesen:
start/stop count - 5340
load/unload cycle count - 21162

24 órában megy a gép, készenlét kikapcsolva, újraindítást amíg lehet kerülöm.

Mi lehet a gond? A parkolások még nem is aggasztanak annyira, hanem inkább a felpörgések száma.
Egyébként semmi bajom a rendszerrel, de így nem merem tovább használni, mert ez a vinyó rovására mehet.
Azt hiszem ha pár napon belül nem találok valami megoldást, visszakerül a 7-es.
Köszönöm előre is a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#28379) wdtwrd válasza wdtwrd (#28378) üzenetére


wdtwrd
tag

Elfelejtettem írni, hogy energiatakarékos energiasémára kapcsolom amikor nem vagyok a gép mellett és csak akkor kapcsolom kiegyensúlyozottra amikor lassúnak érzem.
Az állandó használat miatt mindig be van dugva a töltő.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#28380) Drag77 válasza wdtwrd (#28379) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

A Energia sémában, próbáld meg, hogy ki kapcsolod a hdd elmenjen aludni lehetőséget. Illetve esetleg a hddn is ha lehet állítani ott is magasabbra veheted az értéket. Nem tudom milyen hdd van benne, de wd esetén ilyeen megoldás létezhet: link, d elehet a te hdd-nek más progi kel.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#28381) worxland válasza wdtwrd (#28378) üzenetére


worxland
addikt

[link]

Itt néz körül. Ha WD vinyód van, akkor a wdidle3.exe a barátod. Ha nem, akkor le van írva, milyen segédprogikat kell használnod, hogy megoldódjon a problémád.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28382) wdtwrd


wdtwrd
tag

Drag77 és worxland

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igen, WD vinyó van benne:
-Lemez modelszám,WDC WD5000BEVT-22A0RT0
-Lemez revízió,01.01A01
-Energiatakarékossági üzemmód,Aktív

Kipróbálom a beállításokat és a programokat, ha holnapig estig is ilyen ütemben nönek a számok, akkor win7 vissza és megnézem azzal lesz-e a változás.

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#28383) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defendernek van-e felhő alapú védelme?
Tehát, hogy gyorsabban reagál az iesmeretlen fertőzésekre (pl.Kaspersky,NOD)?

(#28384) klambi válasza pzstm (#28235) üzenetére


klambi
addikt

hát ez semmit nem ért...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28385) dnsi válasza GEPESZ66 (#28383) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nincsen

(#28386) Gorneck válasza GEPESZ66 (#28383) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs.

Gorneck#1239

(#28387) Ice&Lime válasza brd (#28376) üzenetére


Ice&Lime
veterán

most a chrome-mal ismerkedem és egyenlőre jobb választásnak tűnik, mint az ie és a ff.
az operát régebben próbáltam, de azzal akkor nem volt gondom, ha úgy lesz szükség rá, ki fogom próbálni milyen w8-on is.
de azért köszi a tippet.

most azt nem tudom, hogyan lehet egyszerűen és biztonságosan legalább a próbaidőszak alatt eltüntetni a jobb alsó sarokból a következőt (írt egy kedves fórumtárs lehetőségeket, de vagy nem ugyan az, mint az enyém vagy nem látszik biztonságosnak a dolog):

valaki tud segíteni? (valami szép, egyszerű, biztonságos kiszedését, hogy ne legyen ott azalatt a 90 nap alatt.)

(#28388) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Ez? vagy Ez?

[ Szerkesztve ]

(#28389) Ice&Lime válasza Ninja Chick. (#28388) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia!
(máskor majd válaszként írj és ne újként, ha válaszolni szeretnél valakinek, hogy tudja az akinek írtál, hogy ő neki írod)

az első linkednél-ott regfile-ok vannak, nem tartom biztonságosnak
a második linkednél- ott egy program van, hát ki tudja mit csinál még azon kívül, amire elméletileg van...

valami regedites vagy átirkálós megoldás érdekelne, amit nem valaki által megcsinált ki tudja milyen cuccok módosítanak. szóval biztonságos módszer érdekelne.

egyébként köszi a segítséged.

[ Szerkesztve ]

(#28390) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28389) üzenetére


Psychonaut
addikt

.reg fájlokat meg tudod nyitni notepaddel, így láthatod, pontosan mit csinálnak. ;)

(#28391) Ice&Lime válasza Psychonaut (#28390) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem szeretném újratenni az os-t, ha átírna/elrontana valamit.

úgy néz ki akkor...kár, hogy nincs egy egyszerű regedites átírási módja, azt hittem...

(#28392) Psychonaut válasza Ice&Lime (#28391) üzenetére


Psychonaut
addikt

De a reg fájlok pontosan a registryben írnak át dolgokat...ezt mondtam, Notepaddel megnyitod, hogy megnézd, mit is csinál pontosan, és akár kézzel is elvégezheted...a reg fájl csak "automatizálja". :U

(#28393) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Van valami alternatív megoldás a Comodo Time Machine nevű programra Windows 8 64 bites környezetében ?

2010 ben leállt a CTM fejlesztése :(((

(#28394) Ice&Lime válasza Psychonaut (#28392) üzenetére


Ice&Lime
veterán

van ott hozzá még 2db .dll.mui file csere is...

(#28395) Gorneck válasza Ninja Chick. (#28393) üzenetére


Gorneck
titán

A beépített nem jó?

Gorneck#1239

(#28396) mzso


mzso
veterán

A kékhalál üzeneteket vissza lehet nézni valahol?

Folyton a tcpip.sys-szel kapcsolatban halálozik el a windows de az üzenetek nem jelennek meg az eseménynaplóban.

(#28397) n@p@lm válasza mzso (#28396) üzenetére


n@p@lm
őstag

blúszkrínvjuver:
[link]

(#28398) Fire/SOUL/CD válasza Ninja Chick. (#28393) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ingyenest nem tudok (bár a Comodo Time Machine 3 a bétájának hamarosan már jönnie kellene).
A CTM korábbi verziója a TRIM-el nem fért össze(SSD), így már korábban le kellet mondanom róla, ezért anno ezt vettem meg és jelenleg is ezt használom W8 x64 alatt[link].

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28399) Ninja Chick. válasza Fire/SOUL/CD (#28398) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Köszi, megnézem.

És valami Hotspot programot tudtok ? Connectify-t használtam, de a 4.2 megöli a wifi hálózatomat..
mHotspot nem tudott kapcsolatot csinálni, szóval tanácstalan vagyok

(#28400) Fire/SOUL/CD válasza Ninja Chick. (#28399) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Programok után itt kérdezz, ott talán hamarabb is tudnak javasolni megfelelő alkalmazást. (Csak írd le, hogy W8 x64 alá kell)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.