Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) #41133696 válasza polonic (#29648) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam abból ez van feltelepítve:

Ehhez nekem nem jött frissítés. Egyelőre csak a másodlagos gép Windows 7 rendszerén van, mert még elég friss build - Enterprise verzió - és még nincs kész belőle a honosított. Fényképezni meg majd elvileg azt kell, szóval kaptam egy egy éves 5 gépes licencet belőle az MS-től, feltettem az angolt a W7 -re és várom a honosítottat, hogy azt meg tehessem fel a Windows 8 -ra. Mivel elég friss így ki is maradt a Windows Update-ből:

(#29652) Sub-ZeRo válasza s8109csa (#29649) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ssd miért nem jó rendszernek? Miért kell szétszedni valamit 2 felé? Ha úgy csinálod meg a raid-et hogy 2 felé, az egyik vinyó bedöglik, akkor buktad a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29653) t72killer válasza polonic (#29648) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"És most is vannak update-ek olyan programokhoz, amik fel sincsenek telepítve. Mi a fenéért van ez."

Számomra is rejtély... Életemben nem tettem fel Access-t, külön kiszedtem az Outlookot, de mindig ott sorakoznak frissítéskor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29654) Ice&Lime válasza arnyekxxx (#29650) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem baj, elfogadom. egyébként nekem nem a szögletességgel van a problémám, hanem az aero hiányával, amit nem akarok még azt is külső programmal megváltoztatni, mert így is elég volt a metro képernyőt letiltani. szóval én csak az aerot hiányolom, jobb lett volna ha benne marad, mint egy pár másik dolog is, ami szintén hiányzik nekem. a jó dolgokat miért kell eltüntetni-ezen akadtam ki.

(#29655) #41133696


#41133696
törölt tag

Amúgy a Defender-es Update-nél én is elbizonytalanodtam kicsit, de mondom nem lesz belőle gond ha lefrissül, nem is lett, a cucc ugyanúgy ki van kapcsolva, és a frissítést sem kell elrejteni.

(#29656) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Adott egy Dell Latitude E6430 noti beépített HD4000-es GPU-val és egy nVidia NVS 5200M 1 GB GPU-val.
Mikor kikötöm HDMI-n keresztül, akkor az Nvidia kártya dolgozik, ha pedig simán a notit használom, akkor a HD4000. (legalábbis legtöbbször)

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható lenne az, hogyha kikötöm a notit HDMI-n keresztül akkor használjon másik .ICC profilt, mint amikor simán a noti kijelzőjét nézem?

Ha igen hogy?

(#29657) nicu71 válasza Ice&Lime (#29654) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem,amióta a win8 van,az az érzésem,hogy ezt a felületet,mind a desktop,mind a metro ui,annyira jól eltalálta a MS,hogy bármi más divatjamúltnak,ósdinak tűnik mellette.
Havernak win7 van,néha karban tartom,és annyira zavar az a lekerekített ablak...:)
aero-t én is hiányoltam sokáig,de el tudom fogadni hogy nincs,eszembe se jut már.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29658) Ice&Lime válasza nicu71 (#29657) üzenetére


Ice&Lime
veterán

majd én is lassan megszokom, hogy nincs aero, csak még hiányzik.

(#29659) #41133696 válasza Ice&Lime (#29658) üzenetére


#41133696
törölt tag

Harmadik féltől származó megbízható megoldásokkal megoldható.

Pl: http://www.stardock.com/products/windowblinds/

(#29660) Ice&Lime válasza #41133696 (#29659) üzenetére


Ice&Lime
veterán

kösz a linket.
kár hogy ezt kihagyta a ms., amit mások velük ellentétben készségesen és jól megcsináltak, ez azért minősíti őket. csak benne kellett volna hagyni a lehetőséget, hogy akinek tetszik bekapcsolja és akinek nem az ki tudja kapcsolni az aero-t, úgy mint 7-nél is volt.

[ Szerkesztve ]

(#29661) #67544576


#67544576
törölt tag

Miért van az,hogy kikapcsolom a jelszókérést, de mégis kéri belépésnél? :W
Online rendszergazda account

(#29662) szabjan válasza #67544576 (#29661) üzenetére


szabjan
tag

A jelszót is kéri, vagy csak rá kel kattintani az ikonra, hogy belépj?

a vizesember

(#29663) #67544576 válasza szabjan (#29662) üzenetére


#67544576
törölt tag

A jelszót is kéri!

(#29664) ImpersonatoR

Regen felkínált egy lehetőséget a beépített mail, hogy a 2 hétnél régebbi maileket is megjelenítse de most nem találom sehol. Hol tudom ezt átállítani saját fiók kezelése meg gépházban sem latok ilyet.

(#29665) r92king


r92king
tag

Van egy kis baj, átállítottam a témát és nem tudom visszaállítani, ha rámegyek valami .theme fájlra akkor is ezt
hozza be
Tudnak valaki segíteni? mert így használhatatlan a Winfos, mert most azt se látom , hogy mit írok ide.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#29666) r92king válasza r92king (#29665) üzenetére


r92king
tag

mindegy megoldottam

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#29667) pilóta válasza r92king (#29666) üzenetére


pilóta
nagyúr

És hogyan oldottad meg? Csak ha előfordulna másnál is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29668) TRob1 válasza ImpersonatoR (#29664) üzenetére


TRob1
veterán

Jobb alsó (vagy felső) sarok, Beállítások/Fiókok, itt katt a fiókra és E-mail-ek letöltése

¤ R'n'R ¤

(#29669) btudos válasza pilóta (#29667) üzenetére


btudos
veterán

Be volt kapcsolva a high contrast mód, ezt kell kikapcsolni ha valaki ilyen problémába ütközik.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#29670) BigManus válasza r92king (#29665) üzenetére


BigManus
addikt

Könyörgöm, írd már ki, hogy Windows! Ha "Winfos", akkor miért használod?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#29671) TRob1 válasza BigManus (#29670) üzenetére


TRob1
veterán

¤ R'n'R ¤

(#29672) Orlin válasza BigManus (#29670) üzenetére


Orlin
addikt

+1
Én sem szoktam érteni...Ha nem tetszik valakinek egy rendszer lehet váltani.Van pár alternatíva.Ha meg tetszik akkor miért fikázza?!

Nagyon off:Ez kb kicsit olyan mint ha valaki egy beszélgetésben az asszonyt aki mos főz rá és együtt élnek r ....nak nevezné :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#29673) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
A Windows 8-as tableteket a sima desktop-os dvd-vel újralehet telepíteni? A Tabletbe Intel Atom cpu van de számomra nem tiszta, hogy ezt miként lehet újratelepíteni.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#29674) t72killer válasza Orlin (#29672) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos van rá példa:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29675) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ném értem, hogy most miért nem lehet kézzel letölteni a frissítéseket? Csak a flash-t tették ki tegnap...

Át kéne vinnem egy net nélküli gépre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29676) Psychonaut válasza BigManus (#29670) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mert átállított valamit, nem tudja visszaállítani, és mindezért a rendszer a hibás. Fos, teljesen egyértelmű.

... :(

(#29677) barnam_


barnam_
nagyúr

Segítsetek aktiválni a windows-t.
Egyetemi licenszes (DreamSpark) X64 Pro, eddig semmi gond nem volt vele. Aztán tegnap a gépházban kiírta hogy aktiválni kell a rendszert. Rákattintottam, de valami hibaüzenetet írt. Azóta nem tudom aktiválni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy harmadszor telepítettem fel, mert módosítottam a partíció méreten.

(#29678) t72killer válasza barnam_ (#29677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom egyetemi IP kell hozzá. Ha laptop, sztem ugorj be vele a suliba, ha asztali, akkor vpn.

Ha egyszer sikerül aktiválni, érdemes kimenteni az aktivációs fileokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29679) barnam_ válasza t72killer (#29678) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért fura, mert az első két telepítésnél nem volt gond az aktiválássál. Vagyis soha nem figyelmeztetett hogy aktiváljam, minden ment flottul. Sőt, az eddigi sulis (akkor még msdnaa) windows-ok soha nem kértem egyetemi IP-t aktiváláshoz. De majd zargatom az egyetemet :D

(#29680) TRob1 válasza barnam_ (#29679) üzenetére


TRob1
veterán

Amúgy meg partíció átméretezéshez nem kell újrarakni a rendszert (általában :D)

¤ R'n'R ¤

(#29681) brd válasza Orlin (#29672) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tud mást használni (hogyan futtatod a Battlefield20.exe-t máshol?). Vagy nem akar (lusta, vagy nincsenek meg a képességei, hogy másik OS-t megismerjen). Rossz neki, de még mindig ez a legkevésbé rossz.

The only real valuable thing is intuition.

(#29682) barnam_ válasza TRob1 (#29680) üzenetére


barnam_
nagyúr

Működő rendszer partícióit nem szívesen piszkálom. SSD-re amúgy is felmegy kb. 10 perc alatt, nem számít :D

(#29683) TRob1 válasza barnam_ (#29682) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs azzal semmi gond, de te tudod. Mondjuk ha eleve újraraktad, akkor előtte simán megért volna egy próbát, már csak kíváncsiságból is, nem? Hisz ha nem jön össze, akkor még mindig újrarakhatod. :D

Mondjuk nekem egy újrarakás se 10 perc (függetlenül az ssd-től), hisz milliónyi program meg beállítás is van... Ugyanis én nem csak a Win-t használom csupaszon, ahogy felmegy, hanem egyéb programokat is (plusz updatek) :P

Na és ugye most még ott az aktivációs probléma is mellé, amivel együtt már bőven nem 10 percben vagy. :U :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29684) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Volt egy fagyásom egy játék után, ami olyan volt, hogy reset gombot kellett nyomnom a gépen, tehát újraindítottam, viszont ezután fényes maradt a kijelző. Úgy értem, hogy túl világos, és nem lehet jobb oldali metro részen se változtatni, mert azt írja, hogy nem elérhető. Be van kapcsolva az adaptív fényerő vagy mi a vezérlőpultban de semmi változás.

Mi lehet a megoldás?

(#29685) barnam_ válasza TRob1 (#29683) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezzel sokat segítettél köszi.
Valószínűleg az a baj, hogy adott idő alatt túl sokszor aktiváltam a rendszert, ezért nem engedi.

(#29686) #41133696 válasza barnam_ (#29685) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem feltétlen azért. Már akkor aktivál, amikor telepít.... Elsőnek én sem tudtam, és egy ízben háromszor mentem neki a telepítésnek. Ami három aktiválást jelent 1 órán belül... :) *Lekopogom

[ Szerkesztve ]

(#29687) alienpapa


alienpapa
senior tag

Erre valaki?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#29688) bon válasza alienpapa (#29687) üzenetére


bon
őstag

runas parancsot javaslom inkább

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29689) KonzolKartel

Upgrade-eltem Win 8-ra nem rég. Egy darabig nem volt semmi gondom, de az elmúlt pár napban állandóan megszakad a wifim. Laptopomon Win 7 van, ott semmi gond. Egy tp-link TL-WN721N usb-s wifim van. Win 7 alatt nem volt ilyen gondom:(. Most leszedtem a Netgear WNA 1100-es driverét, és azzal próbálkozom, de nem sok sikerrel. Valakinek valami ötlet? :R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#29690) #41133696 válasza #41133696 (#29630) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez még hozzátartozik... magam is megfeledkeztem róla...

(#29691) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors kérdés: egy 4gb-os Brazos konfira 32 vagy 64bites win8-at ajánlanátok?

#29692: Köszi :R Legalább így harmonizál a környékbeli gépekkel:)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29692) Воланд válasza t72killer (#29691) üzenetére


Воланд
titán

64bit

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29693) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!
kérdésem az lenne a window8 hogy produkál ? érdemes e azt tenni a gépre ?
teljeitményben játékokknal melyik a jobb jelenleg ? win7 vagy8 ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29694) bulikavagyok válasza dvd_R+ (#29693) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Asztalira megvettem a frissítést, így utólag teljesen feleslegesen, mert szerintem kicsit sem lett gyorsabb a gép, a Metro-t meg nem használom. Laptopomon gyárilag ez volt, viszont azon van értelme a gyorsabb boot miatt (9mp helyett 4mp), illetve egy-két plusz szolgáltatás miatt. Tehát én asztalira annyira nem ajánlom, laptopra viszont igen. De más biztos mást mond.
Játékokról sajnos nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#29695) dvd_R+ válasza bulikavagyok (#29694) üzenetére


dvd_R+
őstag

Értem hát igazából én játékkal kapcs érdeklődnék de akkor szerintem marad a window7 :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29696) balazs022 válasza dvd_R+ (#29695) üzenetére


balazs022
csendes tag

Játékokkal kapcsolatban annyit tapasztaltam, hogy a Fifa 13nál megszűntek a microlaggok. Windows 8-nak tulajdonítom mivel semmit nem változtattam a gépen, driverek ugyanazok, catalyst szintén. De persze a jobban hozzáértők lehet hogy megcáfolnak hogy nem amiatt történt. Még talán annyi hogy gyorsabbnak érzem a játékok indítását. Nekem bejön a Win8, nem bántam meg hogy váltottam Win7-ről :)

(#29697) dvd_R+ válasza balazs022 (#29696) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen csak hogy a fifa13 lassan egy iphone-n is elfut :P na jó erős tulzas de ettől izmosabb gamekre gondoltam :C

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29698) balazs022 válasza dvd_R+ (#29697) üzenetére


balazs022
csendes tag

PL? Ha ebben hozott változást akkor másban miért ne hozhatna?

(#29699) #67544576


#67544576
törölt tag

Nekem olyan problémám van, hogy a Feladatkezelőt ha megnyitom, a folyamatoknál a "Lemez" 100%-on van majdnem folyamatosan.
Így néz ki:
Processzor: 25%
Memória: 30%
Lemez: 100%
Hálózat: 0%

De a C negyedéig sincs. Akkor mit jelezhet a lemez? Windows 7 feladatkezelőjében ilyet nem láttam!

(#29700) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Történt már valakivel olyan, hogy a telepítés megakadt a "Getting ready" feliratnál?? A párom új hp dm1-4010-ére próbálok win8-at faragni, de úgy tűnik, a telepítő beadta a kulcsot.

ITT azt írják, hogy a win8 nem szereti a Realtek kártyaolvasót . A jótanács viszont, amit írnak nekem semmit sem segít, uis tiszta installt csinálok, nincs honnan előzetesen takarítani.

Másodjára is lefuttattam a telepítőt rendszerjavító módban: talált javítható rendszert, viszont a problémát nem oldotta meg, sőt, produkált egy extra boot-bejegyzést. most itt vagyok egy félig feltelepült os-sel...

(természetesen a telepítéshez használt pendrive-on kívül semmi más nincs a géphez csatlakoztatva. A bios-ban meg sajna nem lehet kilőni a kártyaolvasót)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.