Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) zsozsoka1974


zsozsoka1974
csendes tag

Sziasztok !

Ha volt ,ár ez a kérdés akkor bocsi , de nem találtam hozzászólást.
Problémám az lenne, hogy van egy samsung laptopom (win8) és egy samsung i9000 telóm.
A gond az , hogy win7 -en ha a laptopon töltöttem a telót akkor ki tudtam - a hadrver biztonságos eltávolítása menüpont alól - biztonságosan húzni ha teljesen feltöltött.
Van rá valami driver , hogy ismét "lássam" a telefont mert ugyan megpróbáltam az eszközök menüpont alatt kerestetni neten illesztőprogit de sajnos nem talált semmit. :F

(#29902) PiciKenny válasza zsozsoka1974 (#29901) üzenetére


PiciKenny
senior tag

próbáld meg a telefonhoz kapott cdt feltelepíteni a kompatibilis mód alkalmazásával :K

(#29903) t72killer válasza a1200 (#29897) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A TPL lista nem működik? Ez elég fura...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29904) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha telepítek egy programot, és a normális asztalra nem rak ikont, csak a retardált Start képernyőre, akkor onnan hogy tudom kivarázsolni az asztalra? Nem Modern UI-s alkalmazás, hanem a Samsung Kies, a Lite ikon kikerül, a normál nem. Annyira jó, hogy ömlesztve kerül egybe minden ikon, ami ide kikerül telepítéskor, ráadásul semmi következetesség nincs benne. Röhej. Pedig már majdnem normálisan használható, de ezt a két kezelőfelület egyben dolgot nem lehet megszokni. Ez aberráció.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29905) viperabácsi


viperabácsi
addikt

(#29891) viperabácsi

erre valaki még ötlet?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29906) xxSanchez válasza Dilikutya (#29904) üzenetére


xxSanchez
őstag

Jobb klikk az alkalmazáson és Küldés > Asztalra (parancsikon létrehozása)

Heyho.

(#29907) Dilikutya válasza xxSanchez (#29906) üzenetére


Dilikutya
félisten

Anélkül, hogy TC-ből/Fájlkezelőből parancsikont küldjek az asztalra, amit utána átnevezgetni kell... neadjisten paraméterezett parancsikonok is adódhatnak, az úgy nem kényelmes. Mond azt, hogy a Start képernyőről nem lehet és kész. Jobb gombbal csak a start képernyős rögzítés van az összes alkalmazásnál is.
Azért a jobb gombos küldés menüvel ne nézz ennyire hülyének...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29908) xxSanchez válasza Dilikutya (#29907) üzenetére


xxSanchez
őstag

Modern UI-ról nem tudod az asztalra küldeni egy kattintással. Paraméterezés pedig nem gond mivel, ha a Modern UI-n jobb klikket nyomsz az alkalmazásra majd a "Fájl mappájának megnyitása" gombra nyomsz akkor a parancsikont adja be. Így is megpróbálhatod, itt vannak a parancsikonok: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Heyho.

(#29909) tknof1871 válasza bon (#29848) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha telepítem a 8-at, akkor lehetséges a most használt programokat a mostani állapotukban átemelni? Például a Firefox böngészőt úgy, hogy kimásolom a
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla
és a
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\Mozilla
mappákat mondjuk egy flash drive-ra és a 8-as (most XP van) majd a Firefox telepítése után a flash drive-on lévő mappákat másolom a rendszer partíciójára és felülírok mindent? Szeretném vinni a böngésző kiegészítéseit, mentett jelszavait, könyvjelzőt, szóval mindent. Ez működik a többi programmal is, mint Winamp, Miranda, Google Chrome, stb?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#29910) Dilikutya válasza xxSanchez (#29908) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor nem hiába nem jöttem rá a mikéntjére. Olyan jó, hogy gyakorlatilag semmit nem lehet egy kattintással elintézni, amit eddig el lehetett. És ez esetben elég nehéz azzal dobálózni, hogy el vagyok kényelmesedve (amúgy de: amit lehet egy kattintással, azt miért kéne többel, pláne, ha eddig így volt), mivel ettől nem lett szakértőibb, profibb a kezelése a Windows-nak, sőt. Ez nem innováció, ez előre egy lépés, hátra kettő.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29911) xxSanchez válasza tknof1871 (#29909) üzenetére


xxSanchez
őstag

Itt le van írva, hogy hogyan lehet kimenteni majd betölteni a Firefox profilt.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#29912) n@p@lm válasza tknof1871 (#29909) üzenetére


n@p@lm
őstag

mozbackup, tökéletes.
[link]

(#29913) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Már borzasztóan kezd idegesíteni ez a dolog :((( Arról van szó, hogy a Win 8 fél pecekre kifagyogat. Egeret lehet mozgatni, de nem reagál. Ma ez 5-ször fordult elő, mondhatom nem unom :( Ha valaki tudná mi a probléma és segítene, nagyon jól jönne :K Nem tudom, hogy köze lehet-e hozzá, hogy a procimon feloldottam az eredetileg zárolt 4. magot.

(#29914) pincehely válasza Dinter (#29913) üzenetére


pincehely
addikt

ÖHMM! Nagy valószínűséggel az lehet a hiba oka!
Teszteld le, hogy stabil-e a processzorod, utána keresd szoftware-es oldalon a problémát!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29915) AtHoS válasza pincehely (#29914) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gyorsabb szerintem a hibakeresés, ha úgy használja egy kis ideig a procit, ahogy gyárilag szánták a használatra. Ha úgy is jelentkezik a probléma, akkor nem a magfeloldás okozza a gondot.

read-only mode on the forum

(#29916) pincehely válasza AtHoS (#29915) üzenetére


pincehely
addikt

Igen, de gondolom erre a következtetésre magától is el tud jutni! :D
Egyébként, ha ilyen szinten turkált a biosban, akkor honnan tudhatjuk, hogy nem változtatott-e esetleg más beállításokon is(amik a magfeloldáshoz kellenek), amik szintén instabilitáshoz vezethettek?
Nem vagyok már otthon AMD fronton.
Mindenesetre abban majd biztos vagyok, hogy nem OS probléma.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29917) Dilikutya válasza pincehely (#29916) üzenetére


Dilikutya
félisten

Proci vissza, és BIOS reset helyből. Simán lehet. Nekem anno hónapokba telt, mire rájöttem, hogy elállítottam valamit a Speedfanban, emiatt ugrált 100%-ra a CPU, hetente telepítettem újra, de a programok konfig fájljait mindig vittem magammal, a Speedfanét is, ezért gyanakodtam hardverhibára. Véletlen tűnt fel egyszer, hogy a Speedfan betöltése utáni része a bootnak gyorsabb, mint amíg azt töltötte. :)
Könnyen el lehet állítani kevésbé szakértőknek, mint ami én voltam 10 éve.
A 4. mag sem mindig véletlenül van letiltva - persze lehet jó is, de a csekély árkülönbségek miatt aligha a sok el nem adott 4 magosban tiltják le a 4. magot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29918) tknof1871 válasza xxSanchez (#29911) üzenetére


tknof1871
őstag

Angolul keveset értek, de ez lényegében nem ugyanaz, mint amit én leírtam? Ha igen, akkor ez a módszer működik más programokkal is, nem csak a Firefoxal?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#29919) Dinter válasza pincehely (#29916) üzenetére


Dinter
addikt

Nem állítottam el semmit sem biosban. EasyTune 6-ban lehet feloldani. Annyi, hogy ott van: 4 Core Enable/Disable, és kész.

(#29920) pincehely válasza Dinter (#29919) üzenetére


pincehely
addikt

Attól még lehet instabil. Sőt, ha software-esen csináltad, még nagyobb az esélye.
És ha letiltod a + magot, akkor nem csinálja?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29921) Dinter válasza pincehely (#29920) üzenetére


Dinter
addikt

Tegnap este letiltottam, most így fogom használni. Majd meglátjuk, hogy mi lesz. A videókártyám is húzva van, ha túlhúztam az is okozhatta?

(#29922) pincehely válasza Dinter (#29921) üzenetére


pincehely
addikt

Ha azóta megszűntek a panaszok, mióta letiltottad a magot, akkor egyértelműen az okozta.
Egyébként egy kis utánajárással, stabilizálni tudod azt a + magot.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#29923) Dilikutya válasza Dinter (#29921) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akár az is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29924) rita7107


rita7107
aktív tag

Azt meg tudom csinálni, hogy a feleségem van bejelentkezve a saját fiókjával, de a naptár az én hotmail-es fiókommal szinkronizáljon? Nem akarok mindig felmenni a hotmailre. Vagy ez már nagyon elvetemült gondolat.

(#29925) Mr.Pioneer


Mr.Pioneer
csendes tag

Csá! Felraktam a win 8-at és a gépem állandóan bekapcsol magától a win 7-el nem volt ilyen gond.Lehet ennek köze a win 8-hoz? Segítsetek! Előre is köszi.

(#29926) bulikavagyok válasza Mr.Pioneer (#29925) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Eszközkezelőben tiltsd le az egeret illetve a billentyűzetet, h felébreszthesse a géped. És az energiagazd. lehetőségeknél(speciális beállítások) kapcsold ki a felébr. időzítőket. Nekem ez megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#29927) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Valaki elmondaná miért drágább a win7 -> win8 upgrade mintha vennék oem win8-at?

(#29929) Mr.Pioneer válasza bulikavagyok (#29926) üzenetére


Mr.Pioneer
csendes tag

Hálás köszönet!Ki próbálom.

(#29930) TRob1 válasza rita7107 (#29924) üzenetére


TRob1
veterán

Rita vagy és feleséged van? Az jóóóó... :))

Katt naptárra, jobb alsó (vagy felső) sarok, Beállítások/Fiókok/Fiók felvétele. Bepipálod amit akarsz "szinkelni", majd a Beállításokon belül a naptárakat is beállítod a fiókokra hogy mi látszódjon, mi ne. (Elvileg :B )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29931) zsozsoka1974


zsozsoka1974
csendes tag

Sziasztok !

Most vettem egy Samsung laptopot Win 8 van rajta.
Van egy Samsung i9000 telóm és nem látja a gép amikor rácsatlakoztatom.
Nem tudom sajnos biztonságosan eltávolítani így hanem csak kihúzom.
Már letöltöttem hozzá a motorola usb drivert mert úgy emlékszem, hogy Win 7 -en ezzel a progival látta a gép.
Tudtok erre valami megoldást? Már jött egy válasz , hogy telefonhoz kapott cd-vel próbáljam de nem kaptam hozzá semmit.
Előre is köszönöm.
Zsolt :)

[ Szerkesztve ]

(#29932) nicu71 válasza zsozsoka1974 (#29931) üzenetére


nicu71
addikt

talán keress egy samsung usb drivert?
ezsközök és nyomtatók menüpontban kéne látni egyébként,ha csatlakoztattad,ha nem müxik,de ott van,akkor lehet egy gyors hibajavítás is segit.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#29933) gg72


gg72
veterán

3 hét laptopos tesztelés után a hétvégén feltettem a PC-re is a Win8-at, eleinte minden okés volt, de tegnap óta azt a hibajelenséget tapasztalom, hogy a win felállásakor a hálózati meghajtókat nem csatlakoztatja fel a rendszer, hibát jelez, ugyanakkor ha rákattintok a meghajtókra, azok rendben megnyílnak. Ugyanezen mappák hálózati helyként simán, hibaüzenet nékül felcsatlakoznak, ill. a laptopon sem kapok semmiféle hibaüzenetet, a hálózati meghajtók esetében sem. A két konfig nagyjából ugyanolyan beállításokkal megy, a laptop wifin, a PC LAN-on csatlakozik a hálózathoz. Eléggé tanácstalan vagyok... :F

(#29934) #40553216 válasza rita7107 (#29924) üzenetére


#40553216
törölt tag

Te is csinálsz egy felhasználót, ott beállítod, mindketten beléptek, és ha kell, átlépsz, megnézed. Akkor nem kell egybefolyni.

(#29935) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Erre senkinek nincs ötlete?
Van egy olyan problémám win 8 pro x 64 oprendszer alatt az office csomag egyik alkalmazása sem tud kapcsolatot létesíteni a nyomtatómmal.Ez mitől lehet?Minden más helyről képes vagyok nyomtatni csak az office alkalmazásból nem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29936) Sub-ZeRo válasza viperabácsi (#29935) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Beállítottad hogy az legyen az alapértelmezett nyomtató?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29937) bon válasza viperabácsi (#29935) üzenetére


bon
őstag

Nyomtató driver frissítés?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29938) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Win 8 van fenn Egy működö winyót leformáztam Acronis progival. Azóta a sajátgép nem jeleniti meg a winyót! Az eszközkezelőben azt irja müködik , nincs hiba!
Mi lehet a baj?
üdv

(#29939) viperabácsi válasza bon (#29937) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen alapértelmezett a nyomtató ,és a legújabb drivert szedtem le hozzá.Más programokból tudok nyomtatni csak az office-s ekből nem.Pdf -ek msnnek ,és a képeket islehet.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29940) Sub-ZeRo válasza nagyfejü (#29938) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelés, betűjelet adj neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29941) nagyfejü válasza Sub-ZeRo (#29940) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm!

(#29942) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Fontolgatom egy Windows 8 Upgrade lemez megvásárlását ami ugye olcsóbb mint a Full verzió. Felmerült bennem az a kérdés hogy ha most lefrissítem a Win 7-et Win 8-ra és később egy vírus mondjuk hazavágja az op.rendszert akkor hogyan fogom tudni újratelepíteni? Vissza kell rá rakni a Win 7-et és aztán újra lefrissíteni Win 8-ra vagy mi?

(#29943) StLui válasza bopeti98 (#29942) üzenetére


StLui
veterán

Nem, tisztán is lehet telepíteni, legtöbben így csináltuk elsőre is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29944) Dinter


Dinter
addikt

Nos, így a 4. mag letiltása után eddig még nem fagyott.

Viszont: Valamiért semmi sem tud kapcsolódni a nethez (program), még ha rendszergazdaként van indítva, akkor se. Tűzfalat kikapcsoltam, vírusírtót kikapcsoltam, de még most se javult meg. Ez pl MSI Afterburnernél meg most LG Mobile Support tool-nál jött elő. Ha jól emlékszem, régebben is. Tudnátok segíteni?

(#29945) bopeti98 válasza StLui (#29943) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi a választ. :R

(#29946) viperabácsi válasza viperabácsi (#29939) üzenetére


viperabácsi
addikt

Egyszerűen kikészít az office.Azt írja nem sikerűlt csatlakozni a nyomtatóhoz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#29947) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi
Felraktam win8 alá az office 2010-et és azt a hibaüzenetet kapom hogy az operációs rendszer nincs konfigurálva az alkalmazás futtatásához. Ilyenkor mi a gond?

(#29948) gg72 válasza gg72 (#29933) üzenetére


gg72
veterán

[Erre] valaki?

(#29949) PiciKenny válasza metaldog (#29947) üzenetére


PiciKenny
senior tag

net keretrendszer 3.5 be van pipálva a programok hozzáadása/eltávolításánál?

(#29950) metaldog válasza PiciKenny (#29949) üzenetére


metaldog
aktív tag

Azt hogy és hol kell beállítani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.