Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) norbi0604 válasza t72killer (#28547) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ezt most így elsőre nem nagyon vágom, de biztosan nem bonyolult. Mármint arra gondolok, hogy ehez nincs valami konkrétabb leírás? Az odáig oké, hogy letöltöm a frissítéseket tartalmazó pakkot, de ezután kb 0 infóm van, hogy mit-hogyan kellene tenni. :R

@Zoktondi: thx :)

(#28552) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

valamiért nem látja a dvd írómat a win8.
Eszközezelő ezt írja:
A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)

Valakinek van ötlete?
Köszi

(#28553) Lolek válasza Lolek (#28552) üzenetére


Lolek
aktív tag

Próbáltam egy usb*s dvd-vel is, sajnos azzal is ugyanez a helyzet :(

(#28554) Lolek válasza Lolek (#28553) üzenetére


Lolek
aktív tag

Sikerült!

Itt a megoldás:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28555) Zoktondi válasza norbi0604 (#28551) üzenetére


Zoktondi
csendes tag

t72killer nagyon jókat ír csak az guruknak való ,ott elég 1 karakrernyi hiba az egészben és borul a bili.
Ezt a módszert Én soha nem mertem bevállalni, pontosabban csak egyszer de akkor is elcsesztem.

(#28556) t72killer válasza norbi0604 (#28551) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha ezt karakterről-karakterre végigcsinálod/kimented egy txt-be, működni fog:

0. Legyen a D-n minimum 25-30GB szabad helyed dolgozni.

1. Létrehozol 3 (4) mappát, egyszerűség kedvéért pl D:\ gyökérben:
D:\win7
D:\update
D:\wim
+ha drivereket is akarsz integrálni: D:\driver

2. Kicsomagolod az updatepakkot (pl 7zip-pel), az .msu-kat tartalmazó mappa tartalmát kimásolod a D:\update -be. (A DISM tud msu-kkal és az ezekből kinyert .cab-okkal is dolgozni, mind1 melyik formátumban vannak a frissítések)
A win8 iso-t is kicsomagolod a D:\win7 -be.

A driverek integrálása macerásabb, mindenképp hivatalos, whql driverekkel érdemes próbálkozni. A drivereket először simán kicsomagolod pl 7zip-pel, majd az expand-paranccsal teljesen kitömörítesz mindent a D:\driver-en belül külön alkönyvtárakba.
nVidiás példa:
Drivert letöltötted .exe formában, 7zippel kicsomagoltad a D:\Nvidia-mappába. Ezután parancssorban:

cd D:\Nvidia
mkdir D:\driver\displaydriver
expand *.* D:\driver\displaydriver

3. Adminisztrátorként futtatod a cmd.exe-t (adminjogú parancssor-ablak)

4. Mountolod a wim-file-t a D:\wim könyvtárba (parancs innen a cmd-ablakba bemásol, végrehajt):
dism /mount-wim /wimfile:D:\Win7\sources\install.wim /mountdir:D:\wim /index:1

5. Integrálod a frissítéseket:
dism /image:D:\wim /Add-Package /PackagePath:D:\update

6. Integrálod a drivereket: dism /image:D:\wim /Add-Driver /Driver:D:\driver /Recurse

7. Lezárod a telepítőt, unmountolod a wim-filet:
dism /Unmount-Wim /MountDir:D:\wim /commit

Ezzel frissül a D:\win7-ben lévő csomag, amit ellenőrizhetsz a csomag méretén.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28557) t72killer válasza Zoktondi (#28555) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevés dolog van, ami csúnyán kisiklathatja a dolgot:
1. Rendszermeghajtón (C) fog neki az ember kevés hellyel
2. Nem unmountolja a wim-et, ezáltal az elfoglal egy csomó helyet
3. Driverekkel kísérletezik, ami befuccsol. (sajna előfordul - különösen VGA-driverekkel, ezért tettem off-topicba a driveres részt)

ja, #28556-hoz 8-as pont: ISO-filet csinálsz az elkészült D:\win7 tartalmából, ezt win 7 download tool-lal ráteszed egy gyors pendrivra és mehet is a buli.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28558) norbi0604 válasza t72killer (#28556) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Kösz szépen! Majd akkor a leírás alapján később neki esek.. :)
:R

(#28559) Gerisz


Gerisz
addikt

Van arra lehetőség, hogy letöltsem a Win8 Pro-t és pendrive-ról telepítsem. A gépemben nincs olvasó, de a közelben sincs ahová elvihetném mikor ráérek megcsinálni.

Köszönöm

(#28560) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Hordozható HDD-t másképp kezeli a win8, mint a pendrive-ot? Most futottam bele a hibába cégnél egy kollégánál, a hordozható HDD-jére nem tud másolni és törölni sem, csak olvasni, a pendrivejánál viszont engedi. Rendszergazda joga nincs, de ezt miért tiltja a win a mezei felhasználóknak, és mit tudok ellene tenni?

Gerisz: hogy ne lenne, ha bootolható a pendrive, akkor menni fog gond nélkül, másold az iso tartalmát a pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28561) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Hogy kell lemezt ellenőrizni, javítani?
1.
2.
3.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#28562) Psychonaut válasza Gerisz (#28559) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen. Katt (eredetileg Windows 7-hez van, de 8-hoz is jó)

(#28563) Gerisz válasza A_ScHuLcZ (#28560) üzenetére


Gerisz
addikt

Igazatok van köszönöm!

A lényeg lemaradt. Nekem lemezen van a windows 8 :) , Nem upgrade, de ilyen t*rrentes mókolásokat nem akarok leszedni. Van valami letöltő központ ahonnan letölthetem tiszta telepítéshez, vagy csak ez van, de úgy olvasom, hogy ez "upgrade", nem törli az előzőt, nem lesz format, vagy tévedek?

(#28564) Psychonaut válasza Gerisz (#28563) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amit linkeltem fent, pontosan ezt csinálja. Telepítő DVD-ről pendrive másolja a fájlokat, és a pendriveot bootolhatóvá teszi.

(#28565) Gerisz válasza Psychonaut (#28564) üzenetére


Gerisz
addikt

De nincs mibe tenni a lemezt. :)

(#28566) Psychonaut válasza Gerisz (#28565) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ha upgrade kulcsot vettél, akkor csak az upgrade DVD letöltését fogja felajánlani a telepítő, tudtommal hivatalosan nem tölthetsz le teljes telepítőmédiát a Microsofttól.

Egyébként a licensz a termékkulcs maga, tehát az install fájlokat elvileg bárhonnan beszerezheted.

(#28567) #93794560


#93794560
törölt tag

Tököm kivan ezzel a Windows 8-cal! Az eredeti, nem mókolt Windows-om a leállításra kattintva nem csinál semmit, sem leállni, sem újraindulni nem hajlandó. Csak a bekapcsológomb nyomva tartásával tudom kikapcsolni. De ami még jobban zavar, az a lemezkarbantartás. Ha a Számítógép/C: meghajtó/Tulajdonságok/Lemezkarbantartó gombra kattintok, akkor sem történik semmi! Ez meg mi a f@szom?!

(#28568) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy:

Adott egy HP 650 noti, rajta windows8 előtelepítve. Természetesen a rendszer már aktíválva van, a géphez mellékelve semmilyen licences papír nem volt, se serial se semmi. (Persze ok előtelepített rendszer)

A lényeg, hogy downgradelni szeretném windows 7-re. Hogyan tudom ezt megtenni, hogy legalis windows 7-et kapjak? NINCS LEGÁLIS WINDOWS 7 OPRENDSZEREM. Ezért is kérdezem, hogy egyáltalán lehetséges-e ez valahogyan?

Próbáltam utána olvasni, de még nem találtam használható infót, további keresés folyamatban... :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#28569) Psychonaut válasza Kiskutyák (#28568) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak akkor downgradelhetsz, ha Windows 8 Pro van előtelepítve a gépeden, egyébként nem. Forrás

(#28570) Kiskutyák válasza Psychonaut (#28569) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Köszönöm!

Hááát...úgy fest, hogy ezen sima Windows 8 van előtelepítve. :(((

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#28571) t72killer válasza #93794560 (#28567) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

0. Nyugi, mély levegő, kifúj, mély levegő :))

"eredeti, nem mókolt Windows-om a leállításra kattintva nem csinál semmit, "
=dual boot rendszered van?

Esetleg próbálj meg egy startup repair-t. Gondolom az energiabeállításoknál (mind2 os alatt) be van állítva, hogy gombnyomásra kapcsoljon ki.

Lemezkarbantartás: CD/DVD kivesz, friss SATA+chipset driver nem segít?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28572) dudu5130


dudu5130
őstag

Üdv!

Nekem olyan problémám adódott, hogy így random egyszer csak nagyon belaggol a rendszer. Ez kb 5-10 mp és utána megy minden faszán tovább. Mindegy, hogy mit csinálok, zenét hallgatok, játszok, filmet nézek, netezek, szöveget írok. Nem emlékszem, hogy valami programot telepítettem volna, ami okozhatná. Töredezettség mentesítettem, vírus ellenőrzést is futtattam, de nem oldódott meg. Rakjam újra a rendszert?

(#28573) t72killer válasza dudu5130 (#28572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kikapcsolod a superfetch-et, nem javul?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28574) Taifa Díaz válasza t72killer (#28573) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mi lenne ez a superfetch? És hol, hogyan lehet kikapcsolni? Gyanús, hogy ugyanaz a jelenség, mint a fórumtársnál, nálam is fennáll, és akkor könnyen lehet, hogy emiatt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#28575) dudu5130 válasza t72killer (#28573) üzenetére


dudu5130
őstag

Folyamatokban?

(#28576) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit érdekes a problémám, remélem vki tud segíteni rajtam, illetve nem tiltanak ki innen :)
Vettem egy pár hetes laptopot ami Svájcból származik, és eredetileg Win8 pro volt rajta. Ez le lett cserélve egy magyar nyelvű kalóz Win8-ra, amit szeretnék legalizálni.. A gép hátulján nincs serial key, csak az arany Win logo, de elvileg a BIOS tartalmazza azt, és simán újra kéne tudnom rakni. Sajnos a recovery partíció már nincs a gépen, így ahogy a Microsoft Magyarország is javasolta, egy eredeti Win8 pro dvd-ről próbáltam telepíteni, -amit az asztali gépemhez vettem-, de sajnos már a telepítés legelején elakadok. Ez a hibaüzenet: "A megadott termékkulcs a telepítésre elérhető windows-lemezképek egyikéhez sem illik. Adjon meg másik termékkulcsot." (nincs is lehetőségem beírni termékkulcsot) Ez az aktivátor miatt lehet? Nekem nincs ötletem. Esetleg hajlok rá, hogy ha muszáj megvásárlom újra a programot, de így azt se tudnám felrakni...

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#28577) netpeti98 válasza bulikavagyok (#28576) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak egy tipp: nem tudom hogy az N-es Windows-hoz más kulcs tartozik-e, de ha igen az is lehet a probléma forrása hogy a laptopon N-es verzió volt az eredeti Windows.
Amúgy a magyartanításért teljesen felesleges volt legyalulni, mert utólag is feltehető nyelvi csomag.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#28578) FLx válasza bulikavagyok (#28576) üzenetére


FLx
addikt

A telepítő a folyamat kezdetén megnézi milyen kulcs van a BIOS-ban, majd megpróbálja a kulcshoz tartozó verziót felrakni a lemezről. Úgy tűnik, neked az a verzió nincsen a lemezen ami kéne. Milyen Windows volt a gépen gyárilag és milyen a mostani média?

(#28579) Mikulásbá válasza bulikavagyok (#28576) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olyan telepítő lemezed van,amiben már van valamilyen aktiváció(van buhera vagy upgradelt Win 8 lemez)
Valahonnan egy teljesen natur DVD-t kell szerezned,máshogy nem fog menni.Azért nem kell újra megvenni,hisz a BIOS-od tartalmazza a jogtiszta Win 8 licenckódját.Ez a GPT partíció és a EFI telepítés miatt van,de úgy tudom Win 8-at máshogy nem is lehet feltenni.

(#28580) Mikulásbá válasza FLx (#28578) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Általában sima Windows 8-at telepítenek előre a mostani gépekre,de ha jól tudom a Pro-verzióból is fel tudja telepíteni ezt-ebben nem vagyok biztos.

(#28581) bulikavagyok válasza FLx (#28578) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen nekem is eszembe jutott, csak nem tudom erre mi lesz a megoldás. Elvileg, -de ebben nem vagyok biztos Pro verzió volt rajta gyárilag(nem tudom, hogy N-es vagy sima), és én is ugyanazt próbáltam rátenni azzal a lemezzel amit a Microsoft oldaláról töltöttem le a Win7-emet frissítve. (ez viszont N-es ha jól tudom, mert nincs Media Centerem).

Mikulásbá: olyan dvd-t honnan lehet beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#28582) FLx válasza bulikavagyok (#28581) üzenetére


FLx
addikt

Valószínűleg N és a sima közötti probléma lesz, mindenképpen olyan lemezt kellene szerezned ami megegyezik a gyári verzióval.

Media center egyikben sem van, upgrade során sima Windows 8-at kapsz. Valahonnan ki kell deríteni az eredetit, vagy próbálgatsz pár különböző telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#28583) bulikavagyok válasza FLx (#28582) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az a baj, hogy a Microsoft a készülék gyártójához küld, a Samsung pedig a Microsofthoz...
A saját lemezemen kívül próbálkoztam még a neten található "Microsoft Windows 8 Professional N x64 MSDN HUN" lemezzel is, de az eredmény ugyanaz. Ez lenne a natúr Win8 Pro dvd??
Honnan tudok nem N-es verziót letölteni, vagy ez már warez? :) Jöhet privátba is! :)
Köszi mindenkinek az eddigi segítséget!

(#28584) Mikulásbá válasza bulikavagyok (#28581) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Microsoft oldaláról valahonnan ?

(#28585) FLx válasza bulikavagyok (#28583) üzenetére


FLx
addikt

Ja ez a szokásos, szeretnek egymásra mutogatni. Próbáld meg azt, hogy az ISO-ban amit kaptál, letörlöd a sources könyvtárban az ei.cfg fájlt. Ha így írod ki és használod, akkor minden verziónak elérhetőnek kell lennie benne, ami fizikailag ott van a lemezen.

[ Szerkesztve ]

(#28586) bulikavagyok válasza Mikulásbá (#28584) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Onnan töltöttem le, de csak azt a verziót engedi, amit megvásároltam..:(

FLx: Ezt kipróbálom!
Sajnos nincs ilyen fájl..

[ Szerkesztve ]

(#28587) t72killer válasza Taifa Díaz (#28574) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A services-ből lehet kilőni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28588) killer095


killer095
őstag

Sziasztok lenne egy olyan problémám hogy most raktam fel először a windows 8at és játék közben kifagy / kékhalált kapok (vagy miaz a sad face :D)
játszom 20-30 percet (BATTLEFIELD 3) és bumm kékhalál!
Win7-nél semmi ilyen problémám nem volt!
Gépem adatai

Alaplap : Gigabyte GA-P31-DS3L ----- nem találtam hozzá win8 drivert ezért a win 7 64bites van felrakva (nem tudom ez gond-e)
Videókártya: HD4770 512mb
ram : 2*2 gb ddr2

valaki help pls :(

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#28589) Taifa Díaz válasza killer095 (#28588) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Bármilyen tuning van? A Win8 nekem először nem szerette az overclockot, ami be volt állítva - és amivel a Windows 7-nek nem volt semmi gondja -, és ezért dobálta sűrűn a kék képernyőket.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#28590) killer095 válasza Taifa Díaz (#28589) üzenetére


killer095
őstag

igen proci 2,8ról 3,4 re van huzva
a videó karin meg 20 mhz+ba

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#28591) Sub-ZeRo válasza killer095 (#28588) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell win7-es driver hozzá, cask akkor ha valamit nem ismer fel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28592) killer095 válasza Sub-ZeRo (#28591) üzenetére


killer095
őstag

Csak a hang driver lett felrakva

ORIGIN/Battlelog: IDaVe_CQCI , PSN: DaVe095hun

(#28593) dudu5130 válasza t72killer (#28587) üzenetére


dudu5130
őstag

Hát én ezt sehol sem találom.

(#28594) bulikavagyok válasza bulikavagyok (#28586) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sikerült feltelepítenem egy nem N-es angol Windows-t, amihez feltettem a magyar nyelvi csomagot, így megoldódott a problémám! :)

Köszönöm a segítséget még1szer mindenkinek! :R

(#28595) #93794560 válasza t72killer (#28571) üzenetére


#93794560
törölt tag

Hali!

Nem dual boot-os a rendszerem, csak a 8-as van rajta. Ezzel a leállítási problémával az a baj, hogy néha megy, aztán hosszú ideig egyáltalán nem. Az energiagazdálkodás majdnem az alap, csak annyi van megváltoztatva, hogy a vinyót ne állítsa le egy idő után. Az újraindítással is ugyanez van. Hol megy, hol nem. Az energiagazdálkodás is kilőve, mert ha beállítom a kikapcsológombra, hogy azzal álljon le, akkor sem csinálja meg. Csak az 5 másodperces nyomással működő vészleállítás megy. A tápnak, lapnak semmi baja, Windows 7-tel minden klappol.
A lemezkarbantartó sem mindig akar működni. Ott is kattintok, de mintha semmit sem csináltam volna vele.
A Windows boltban vásárolt, sima 8-as, nem pro.

(#28596) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Még egy dolgot nem értek: felraktam, beléptem a telepítéskor létrehozott fiókommal, ami elvileg rendszergazda. Akkor miért nincs jogom fájlokat létrehozni a gyökérben? Azzal is meg kellett kínlódnom, hogy a Total Commander a Programfájlok(x86) saját mappájába a tulajdonságait elmenthesse... a többi meghajtón megértem, ha gubanc van a jogosultságokkal, de ide szűz rendszer ment. Engedélyezés, saját tulajdonba vétel már megtörtént.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28597) Dilikutya válasza t72killer (#28549) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az alaplap aktuális Win8-as drivere nem oldotta meg a problémát. Végül kipróbáltam azt, amit az egy-másfél(!!) éves tesztverzióknál írtak megoldásként, a registry kókányolást. Gratulálok Microsoft... megoldotta. Előtte még felengedtem a Windows Update-re is, hátha összeszed valamit. Ez valami vicc, hogy még DP-s bugokat is hagytak benne?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28598) brd válasza Dilikutya (#28597) üzenetére


brd
nagyúr

Dehogy hagytak, még a Vistánál újraírták a bugokat is.

The only real valuable thing is intuition.

(#28599) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kis felmérést szeretnék végezni, főleg olyanok válaszát várom, akiknek hasonló konfigjuk van, mint nekem. Nálatok mennyi memóriát eszik a rendszer, ha nem futtattok semmit? Normális, hogy nálam a 8 giga kis híján felét megeszi úgy, hogy nem is fut semmi? :F

A konfig:
ASUS P8H77-Z
i5-3570
8giga 1600MHz

Feladatkezelőben sehogy nem jön össze az a 46%-os memóriahasználat. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28600) Sub-ZeRo válasza A_ScHuLcZ (#28599) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha valamelyik programod memory leak-es akkor nem is fogja kiírni. Milyen programokat használsz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.