Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) ntomtb válasza AtHoS (#29800) üzenetére


ntomtb
tag

Akkor csak az operációs rendszer a rossz. :)

(#29802) jimmy399 válasza dokaan (#29797) üzenetére


jimmy399
senior tag

nincs mit, igaz milyen egyszerű volt? Pár gombnyomás. :)

--- N/A ---

(#29803) AtHoS válasza ntomtb (#29801) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért hülyeséget sem kell állítani ;]

Még, ha a legnagyobb gonddal is készülnek a meghajtóprogramok gyakran előfordulnak problémák velük. Néha a sokáig problémamentes alap funkciók kavarodnak be az új verziókban.

De nem csak meghajtóprogramokkal vannak problémák. Nézz csak be pl. a vírusirtós topikba. Tudnak érdekes jelenségeket produkálni az addig egyébként jól működő védelmi szoftok is. Nem mindig az OS a probléma okozója. Elég sok összetevő van, ami bekavarhat.

Driver cserénél pedig főleg így van, bár nagyon sokszor rásegít a júzer mindenféle pucolgató programokkal (aminek az eredménye lehet csak pár hét múlva jelentkezik), amiről a hiba fellépésekor persze említést sem tesz.

Szóval igaz, hogy vannak még apróbb hibák a W8-nál, de ettől még összességében jól használható OS. Szvsz

read-only mode on the forum

(#29804) ntomtb válasza AtHoS (#29803) üzenetére


ntomtb
tag

Mert egy összességében jól használható rendszert ki lehet adni az MS részéről. :)
Win 98-óta soha nem nyafogtam egyik rendszer miatt sem. De ez, hogy hetente előjön, hogy semmire nem tudom használni a gépet, na ez már sok...

(#29805) mexel válasza xxSanchez (#29766) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Én nem találok jobb felül semmilyen beállítást :( Bejön egy zöld sáv, de beállítás semmi.
Tudnál pontosítani hogy hol, milyen képernyőnél kell ilyesmit csinálnom?

(#29806) xxSanchez válasza mexel (#29805) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nyisd meg az Áruházat és vidd jobb fenntre az egeret. Tartsd ott egy kicsit majd húzd le.

Heyho.

(#29807) AtHoS válasza ntomtb (#29804) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk nem egy szívderítő dolog, ha nem is indul be az OS.

Cuccinfódat kitölthetnéd ill. leírhatnád milyen verziójú meghajtót használsz a VGA-hoz

read-only mode on the forum

(#29808) ntomtb válasza AtHoS (#29807) üzenetére


ntomtb
tag

Speciel ez egy laptop lenne. HP Compaq Presario CQ61-410SH, egy ATI Radeon HD4200 kártyával. És a 13.1-es Catalyst volt rajta, bár így fekete képernyő miatt nem tudom biztosra mondani.

(#29809) AtHoS válasza ntomtb (#29808) üzenetére


AtHoS
nagyúr

13.1-el többeknél probléma jelentkezik.

Próbáld meg a 13.2b7-est [link]

Most látom, hogy közben kikerült a 13.3 beta is [link]

Viszont mivel laposról van szó, lehet ezeket nem is tudod hozzá telepíteni.
Akkor viszont 12.6 [link]

read-only mode on the forum

(#29810) ntomtb válasza AtHoS (#29809) üzenetére


ntomtb
tag

Közben sikerült a hibakeresési módott (vagy pontosan nem tudom hogy hívják) előhoznom, az update előtti visszaállítási ponttal használva a gépet rendesen működik a Win8.
És adódik a kérdés, hogy akkor egyessével pakolgassam fel megint az updateket?

[ Szerkesztve ]

(#29811) t72killer válasza ntomtb (#29810) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam alapban csak a frissítések felajánlása van bekapcsolva, és a drivereket mindig kihagyom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29812) ntomtb válasza t72killer (#29811) üzenetére


ntomtb
tag

Mármint a mostani keddi frissítés zavart be.

(#29813) AtHoS válasza ntomtb (#29810) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az egyesével telepítés nem rossz ötlet a problémát okozó frissítés kiderítéséhez.

read-only mode on the forum

(#29814) mexel válasza xxSanchez (#29806) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben rájöttem hogy nem voltam bejelentkezve.
Így megvan a kb 2600 ingyenes játék. Bár talán jobb lett volna ha nincs meg :( Számítottam egy legalább android színvonalra, de ez hihetetlen pocsék kínálat szvsz. Ami majdnem használható az fizetős, és relatív drága is. Úgy érzem nem kell erőltetnem szülőnek sem ezt az áruház dolgot.

(#29815) mzso válasza Sub-ZeRo (#29743) üzenetére


mzso
veterán

Eleve rejtett. De nem lenne megoldás rejtetté tenni. Eleve attól még ott van és útban ha valamivel egy mappát olvastatok be. A másik meg, hogy megint csak a szopás van, ha sok másik fájlt rejtett nem látok.

(#29816) ntomtb válasza AtHoS (#29813) üzenetére


ntomtb
tag

Úgy látszik az IE10 frissítés nem tetszik neki...

(#29817) nábob


nábob
tag

Tudnátok vmi ingyenes antivirus ajánlani win 8 alá? Vagy simán töltsek le valamit mintha win 7 ról volna szó?

[ Szerkesztve ]

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#29818) pilóta válasza nábob (#29817) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ami eleve benne van nem jó?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29819) nábob válasza pilóta (#29818) üzenetére


nábob
tag

Kicsi szokatlan nekem ez a Ms-be fektetett bizalom...😊 A multkor tomkodtek win 8 alatt is egy csomo biztonsagi rest... Akkor kozuletek senki sem hasznal a Defenderen kivul semmit sem?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#29820) Marci__ válasza mzso (#29815) üzenetére


Marci__
tag

TC-ben beállíthatsz ignore list-et, mással attól még ott lesznek, de ez is valami.

[ Szerkesztve ]

(#29821) gg72


gg72
veterán

Pár hete tesztelem a win8-at és úgy döntöttem, hogy felteszem a PC-mre is, amiben van a rendszer SSD mellett 2db HDD, ill. 4db optikai meghajtó. Telepítésnél érdemes a HDD-ket és az optikai meghajtókat lehúzkodni?

(#29822) TRob1 válasza gg72 (#29821) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem szoktam lehúzkodni. De ha le is akarod, elég a hdd-ket, optikaikat felesleges.

(#29819) nábob :
Míg léteznek oprendszerek, mindig is fognak találni bizt. réseket... Sőt, továbbmegyek, soha nem volt és valszeg soha nem is lesz teljesen hibamentes, "bizt. rés mentes" program/rendszer/játék/app (ki mit hogy hív) a világon. :U :)

Amúgy én teljesen jól elvagyok a beépítettel mindkét gépemen, és eddig is elvoltam az MSE-vel évekig a win7-en, ahogy a környezetemben is sokan. Persze ez a víruskergető dolog mindig is vitatéma volt és marad is. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29823) bon válasza gg72 (#29821) üzenetére


bon
őstag

Felesleges lehúzni, nekem még soha se volt problémám, pedig van ssd-n kívül van 4 winyom és 2 optikai meghajtóm.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29824) gg72 válasza TRob1 (#29822) üzenetére


gg72
veterán

OK kösz. ;)

(#29825) hurrikan


hurrikan
addikt

Sziasztok.

Nemrég cseréltem le Samsung laptopomat egy ASUS UX32A Ultrabook-ra, melyen már előre telepített Windows8 fut. Elég nehézkes az új rendszer megszokása. Probléma már igen sok merült fel, de a többségét megoldottam, addig turkáltam benne. Megszoktam Androidnál, hogy mindent magamnak csinálok,oldok meg. De míg abban guru vagyok, ebben kezdő. És van egy két dolog ami még idegesít, illetve egy két kérdésem is volna.

1. Nálatok mennyire stabil a rendszer? Nálam Szinte majdnem minden nap lefagy egyszer-kétszer, frissítések természetesen be vannak kapcsolva, amint jelzi mindig telepítem, újraindítom.
2. A rendszer valamiért nem érzékeli, hogy a tűzfalak be vannak kapcsolva. Ez mitől lehet? Folyamatosan nyafog nekem a művelet központ, hogy kapcsoljam be az Mcaffe vagy a Windows tűzfalat, miközben kezdetek óta be van kapcsolva.
3. A Windows Deffender-t valamiért nem engedi, pontosabban nem tudja bekapcsolni. Mindig azt írja ki hosszas gondolkodás után, hogy a rendszer túllépte a rendelkezésre állási időt, próbáljam újra. Sem újraindítás semmi nem segít, frissítve ez is le lett, a vírus definiciók is a legfrisebbek.
4. Windows Store gondok is vannak. Egyrészt első nap mutatott több dolgot amit azóta nem látok. Igaz, fizetős alkalmazások voltak, mint pl az AngryBirds stb. Ezek mostmár rákereséssel sem jelennek meg. Miértr? És mit lehet teni?
5. Oldalsáv, menü. Ami elvileg akkor jelenik meg ugye ha az egérrel lemegyek a jobb alsó sarokba. De sajnos a valóságban nem így van, elég ha a jobb szélére viszem az egeret. És ilyenkor borzasztóan zavaró, hogy mindig előugrik, pl böngészés vagy szövegszerkesztés közben. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni és gombnyomást rendelni hozzá helyette, mert ez borzasztó....

Egyelőre azt hiszem ennyi....
a többi gondot meg tudtam oldani, bár Wifi gondok vannak még. Sokkal ritkábban mint az elején.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#29826) Sub-ZeRo válasza hurrikan (#29825) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Nálam stabil, az a kérdés, nálad mik vannak felpakolva.
2. A mcaffe-t törld, nem kell az, elég a gyári és a gyári vírusírtó is.
3. A 2-es kérdésben a válasz.
4. Store, beállítások, és ott kell megkeresni, hogy ne cask Magyar app-okat találjon meg. (2 nem-et kell bállítani.)
5. Nem lehete kikapcsolni, vidd le, vagy fel az egeret.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29827) bulikavagyok válasza hurrikan (#29825) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Érdekes amiket írsz, én újra raknám a W8-at a helyedben. Az én laptopomon is előre telepített volt, de egyszer már újra raktam, mert töröltem a recovery partíciót. Atom stabil a rendszer, nem értem mi lehet nálad a gáz. Egyébként az oldalsáv gondodat sem értem, nálam normálisan működik. Annyi van, hogy ha felrakod a touchpad driverét akkor lehetnek külön beállítások.. Nekem legalábbis vannak.

(#29828) Fire/SOUL/CD válasza hurrikan (#29825) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Kézzel kerestess frissítéseket és ami csak jön azt telepítsd fel. lehet, hogy többször is neki kell futnod. (lehet, hogy valóban egyesével már lejött minden frissítés, de azért próbáld meg)

2. Több tűzfal csak akkor lehet, ha külső víruskergető is van telepítve (tipikusan Norton-al szokták szállítani a W8-as kütyüket). Egyszerre csak egyik tűzfal mehet

3. Defender-t is valószínűleg a külső víruskergető kapcsolta ki és az is akadályozza, hogy visszakapcsold

Többi kérdésre majd válaszolnak mások.

UI: Ha valóban Norton (vagy egyéb) védelmi szoftver van telepítve, akkor azok Trial változatok, amik 60-90 nap múlva úgy is lejárnak, érdemes lehet már most gondolkodni másik védelmen. A Defender-nek csak bizonyos/speciális közegben van létjogosultsága, ha veszélyesebb vizeken is feltűnsz néha, akkor csak placebo.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29829) hurrikan


hurrikan
addikt

Köszönöm a válaszokat.
mcaffe-t töröltem, marketpalace is beállítva a sávot meg akkor majd megszokom.

Stabilitás remélem javulni fog.
Újrarakni nem tudom hogy kell ha telepítő CD-t nem adtak hozzá.
Meg igazából nem is szeretném újra rakni. Telepítve nem sokminden van még, csak Windowsos dolgok.

Jöttek ki Intel driver frissítések is, holnap azokat is felteszem majd. Egyik pont a Wifi drivert frissíti.

Kézi keresések naponta vannak részemről, jelenleg nem található hozzá új frissítés.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#29830) mzso válasza Marci__ (#29820) üzenetére


mzso
veterán

Hát. Talán jobb mint a semmi.

(#29831) xxSanchez válasza pzstm (#29764) üzenetére


xxSanchez
őstag

Most már nekem is jó. :)

Heyho.

(#29832) kungzi


kungzi
veterán

ha sokáig magára hagyom a gépet, akkor hibernálja magát. Ezt hol is lehet kikapcsolni?

(#29833) jimmy399 válasza kungzi (#29832) üzenetére


jimmy399
senior tag

Vezérlőpult - > Energiagazdálodási lehetőségek -> séma beállítások szerkesztése -> speciális energiabeállítási beállítások -> hibernálásnál nullázd ki az időt.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#29834) xxSanchez válasza kungzi (#29832) üzenetére


xxSanchez
őstag

Vezérlőpult > Rendszer és Biztonság > Energiagazdálkodási lehetőségek > Alvó állapotba lépés idejének módosítása.

- Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#29835) Orlin


Orlin
addikt

Dobjatok rám követ,de kezdem egyre többet használni 8 alatt a IE 10-et :B
Chrome elég sokat bénázik mostanában nekem :((

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#29836) kungzi


kungzi
veterán

királyok vagytok thx :R

(#29837) jimmy399 válasza Orlin (#29835) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ó, nekem a 7 alatt meg XP alatt is bénázott... Volt mikor kattintottam linkre és semmi. pörög a ki sör és percekig semmi... Na akkor töröltem...

--- N/A ---

(#29838) #67544576


#67544576
törölt tag

Létezik Windows 8-ra valami, amivel vagy a kezdőképernyőre, vagy az asztalra ki lehet íratni a processzorhasználatot?
Olyanra gondolok, mint a Windows 7-nél a Processzorfigyelő minialkalmazás volt!

(#29839) AtHoS válasza bon (#29823) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vannak olyan esetek (elsősorban kábelezési problémából adódóan), amikor másik háttértárolóra kerül pár rendszerfájl, aztán ezt a tárolót eltávolítva a gépből az OS indulásképtelen lesz mindaddig, míg vissza nem kerül az eltávolított tároló a gépbe.

Ha csak a rendszernek szánt tároló van a gépben a win telepítésekor ilyen gond nem léphet fel

Kis olvasnivaló Fire/SOUL/CD "tollából" [link] természetesen win8-ra is érvényesek a leírtak

read-only mode on the forum

(#29840) Orlin válasza #67544576 (#29838) üzenetére


Orlin
addikt

Ebben van elvileg:

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#29841) #67544576 válasza Orlin (#29840) üzenetére


#67544576
törölt tag

Szuper! Köszönöm! :R

(#29842) Notebook2012


Notebook2012
tag

Sziasztok!

Adott egy Vista amit upgradeltünk Win8-ra egy notebookra. Ez a notebook meghalt. A kérdés az, h hivatalosan ezt a Win8-at át lehet-e rakni egy másik notebookra?

(#29843) xxSanchez válasza Notebook2012 (#29842) üzenetére


xxSanchez
őstag

Át.

Heyho.

(#29844) Bazunga


Bazunga
tag

Hali.

Felnyomtam én is a W8 rendszert, és nekem tetszik is. Egyetlen egy bajom van jelenleg vele.
Ha a böngészőben szól valami zene, pl Youtuberól és átváltok asztalra vagy más progra, pl. excelre, akkor leveszi a hangot és csak akkor adja újra, ha a böngészőt használom vagy ha oldal sávba rakom.
Nem tudom más böngészőnél van-e ez, Chromnál így van nálam. Van ennek valami normális megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#29845) FLx válasza Notebook2012 (#29842) üzenetére


FLx
addikt

Igen, ha a másikon is van mit frissíteni.

(#29846) Notebook2012 válasza FLx (#29845) üzenetére


Notebook2012
tag

Rátapintottál a lényegre. Köszönöm! :R

(#29847) tknof1871 válasza xxSanchez (#29485) üzenetére


tknof1871
őstag

Csak angol nyelvűt lehet kipróbálni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#29848) bon válasza tknof1871 (#29847) üzenetére


bon
őstag

Létezik nyelvi csomag hozzá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#29849) AtHoS válasza Bazunga (#29844) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A lejátszóeszköz tulajdonságainak speciális fülén a kizárólagos mód részen vannak pipák?

Illetve a hang panel kommunikáció fülén mi van beállítva? Bár itt nálam 80%-os csökkentés van mégsem halkít, igaz nem is fut semmilyen kommunikációs program sem a háttérben (pl. skype). Na meg nem is Chrome-ot használok :B

read-only mode on the forum

(#29850) Bazunga válasza AtHoS (#29849) üzenetére


Bazunga
tag

Közben kiderítettem mi van. Chrom-Win8 működési gebasz. Annyi van, hogy a Chrom beállításaiban át kell váltani "Chrom indítása asztalon" és akkor minden klafa. Ilyenkor úgy fut mint mondjuk Win7-en. Mert van neki Win 8 módja is, akkor full képernyőt kap a böngésző, semmi nem látszik a Windowsból.
Lényeg, hogy nemcsak lehalkult, hanem konkrétan elment a hang. A lejátszó ment tovább a háttérben, de hangot már nem adott pl youtube esetében.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.