Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) dunc


dunc
nagyúr

Néhány hetes windows 8 64 bit egyszer csak nem indult el ,párszor ki kellet nyomi resettel,majd bejött egy automatikus helyreállítás,ami végül is sikeres volt ,de az ok érdekelne ..... :U

(#28302) brd válasza Sub-ZeRo (#28291) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a korábbi Windowsokban úgy működött, hogy volt GP (persze csak azok az opciók, amelyeknek volt értelme, pl. Home verzióknál a domainben értelmezhető beállítások nyilván nem működtek), csak a szerkesztő nem volt futtatható. A GP által módosított regkulcsok kézi változtatása viszont ugyanazt csinálta. Biztos vagy benne, hogy ez változott? (Nincs a kezem ügyében nem Pro, úgyhogy én nem tudom most megnézni.)

The only real valuable thing is intuition.

(#28303) kororo válasza Ninja Chick. (#28298) üzenetére


kororo
tag

Szia!
10.0.0.222-est guglizd ki.Sajna elég gyatrák az Atheros wifi driverek mostanság,ezért írják át őket havonta.Üdv!

in gold,we trust

(#28304) Sub-ZeRo válasza brd (#28302) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#28305) brd válasza Sub-ZeRo (#28304) üzenetére


brd
nagyúr

Ebben nincs válasz a feltevésre. Mint mondtam, eddig is ezt hirdették, de ha a registryben az olcsóbb kiadásban ugyanazt átírtad, amit a hivatalosan is GP-vel bíró változatban a GP-szerkesztő változtatott, ugyanazt csinálta (persze csak annál a funkciónál, amit a gyíkabb verzió is támogatott).

The only real valuable thing is intuition.

(#28306) rgeorge válasza dunc (#28301) üzenetére


rgeorge
addikt

Van más oprendszer is a gépen?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#28307) bon válasza LLKobe (#28296) üzenetére


bon
őstag

Nem. Kipróbálásra ott van az Enterpirse változat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#28308) dunc válasza rgeorge (#28306) üzenetére


dunc
nagyúr

Nincs
semmi csak az Enterpirse .

[ Szerkesztve ]

(#28309) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok.
Ez miért lehet?

2 x 2 giga van a gépben, az aida is felismeri, 1 giga van dedikált vga-nak, de miért írja hogy 1.5 használható?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#28310) Ninja Chick. válasza sysrq (#28309) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Msconfig -> Rendszerindítás -> Speciális -> Memória elől vedd ki a pipát

(#28311) Neoka válasza Marci__ (#28280) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm szépen.
Ezzel sikerült.

(#28312) megema


megema
őstag

Lenne egy érdekes kérdésem. A Win 8 is olyan "buta" energiagazdálkodás terén, mint a Win 7? Az egyik gépet újraraktam, majd elkezdtem leszedetni 145 frissítést Win 7-re. Aztán gondolt egyet és elaludt a folyamat közben... :U Ez azért elég ciki.

(#28313) dnsi válasza megema (#28312) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nálam soha nem csinált a win7 ilyet , persze a win8-se.

(#28314) dejaris válasza megema (#28312) üzenetére


dejaris
addikt

Mintha te soha nem aludtal volna bele semmibe;]

(#28315) sysrq válasza Ninja Chick. (#28310) üzenetére


sysrq
őstag

Köszi. Ott volt valami, de nem volt pipa, raktam egyet, restart, kivettem, restart és most jó.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#28316) megema válasza dnsi (#28313) üzenetére


megema
őstag

Nekem is fura volt, mert nem észleltem még máskor... Lehet beleunt, mivel ilyen sok volt. :)

dejaris: Jogos... :D

(#28317) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bitlockert lehet win7-win8 dual-bootos rendszeren használni? Valami miatt nem akarja cryptelni a win8 partíciót, és nem tudom, hogy a BIOS-ban, UEFI-ben vagy magában a rendszerösszeállításban keressem a problémát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28318) Fecogame


Fecogame
veterán

A háttértár méretén kívül a beépített hangfelvevőn van bármiféle korlátozás a felvétel hosszát illetően?

Másképp: ha van egy elég nagy hdd-m, akkor bármilyen hosszan fel tudok venni hangot?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28319) xxSanchez válasza Fecogame (#28318) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nincs korlátja, amennyi helyed van.

Heyho.

(#28320) LLKobe


LLKobe
veterán

Erre esetleg valaki? :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28321) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Eredeti, boltban vásárolt Windows 8-am van, sima, nem pro változat. Időnként olyan dolgokat csinál, hogy bizonyos kattintásokra nem reagál. Például ha a leállításra kattintok, van, hogy nem is csinál semmit. Ilyenkor az újraindítás sem működik. Ilyenkor csak a bekapcsológomb nyomva tartásával tudom kikapcsolni.
De előfordult már ugyanez a lemezkarbantartóval is. A Számítógép/C: meghajtó/Tulajdonságok/Lemezkarbantartó gombra kattintva is előfordul, hogy nem történik semmi. Az egér jó.
Mint írtam, a Windows eredeti, nem kókányolt. Valaki tapasztalt már hasonlót? A frissítések is le voltak rá töltve. Talán valamelyik frissítés kavar be?

(#28322) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Valaki probalt/tudott Win8 mellet Ubuntu 12.10-et felrakni? En probaltam, am az installalas inditasa utan egyszerun csak a Win8 bootolt be.
Kicsit utanna neztem, es ezt talatam.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28323) soundsonic válasza gzbotii (#28322) üzenetére


soundsonic
aktív tag

Tömörebben, de Magyarul: [link]

(#28324) Ribi


Ribi
nagyúr

Lenne 1 olyan gondom, hogy notepaddal kellene tudnom elmenteni ISO-8859-2-ba szöveget, de nemtudom ezt hogy lehet megoldani. Valami ölet?

(#28325) konyvt01 válasza dunc (#28301) üzenetére


konyvt01
csendes tag

vegyél be nyugtatót. nekem 3x volt ilyen. kétszer megoldottam auto recoveryvel, egyszer csak full reinstall segített.
az ok a legalaposabb nyomozás után sem lelhető fel, ne is erőlködj. mindent de mindent teszteltem elölről hátulról. még jó hogy azonos gépen van egy linux is, így hardverteszt megy pillanat alatt.

már gondolkodom a visszaváltáson win7-re.

>>>>
Néhány hetes windows 8 64 bit egyszer csak nem indult el ,párszor ki kellet nyomi resettel,majd bejött egy automatikus helyreállítás,ami végül is sikeres volt ,de az ok érdekelne .....

(#28326) #41133696 válasza #41133696 (#27816) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért ezek a varázslatok csak jól jöttek, mert már magától is lemegy alvómódba a Windows 8-as gép :K

(#28327) Pisztillus válasza LLKobe (#28320) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Úgy tűnik, átsiklottál felette... ;)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#28328) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok van egy Asus vivobook s400-am (i5 proci, windows8). 2 Kérdésem lenne:
1) hogy lehet energiasémát beállítani alapértelmezésre (hogy amikor aksiról megy akkor melyik legyen aktív, illetve ha hálózatról akkor melyik (most elég random váltogatja).
2) Ez normális hogy energiaséma beállításoknál a min. processzor teljesítmény 100%?

(#28329) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

feltettem próbaként a 8-at 3 hónapra, ismerkedek vele.
pár dolog már most nem tetszik, de most a legjobban ez "zavar":
internet explorer-böngészésnél a betűk kicsit ocsmányak, lehet ezzel valamit csinálni?

(#28330) bon válasza Ice&Lime (#28329) üzenetére


bon
őstag

A kijelzőt natív felbontásban használod?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#28331) Ice&Lime válasza bon (#28330) üzenetére


Ice&Lime
veterán

persze, mindenhol jók a betűk (asztali ikonok, intéző) csak internet explorerben megjelenített betűk nem tetszenek, pl.itt a fórumon a betűk.

[ Szerkesztve ]

(#28332) HZoli87 válasza Ice&Lime (#28331) üzenetére


HZoli87
veterán

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást. IE9 esetén így, szerintem 10 alatt is.

Internetbeállítások \ Speciális \ Grafikus gyorsítás \ Szoftveres feldolgozás használata ...

(#28333) Ice&Lime válasza HZoli87 (#28332) üzenetére


Ice&Lime
veterán

megtudod mondani, hogy it hol van? (win8-ie10-angol-nem találom a speciális fület)

[ Szerkesztve ]

(#28334) G-lader válasza Ice&Lime (#28333) üzenetére


G-lader
tag

csak tipp, de az advanced fület nézted?

(#28335) HZoli87 válasza Ice&Lime (#28333) üzenetére


HZoli87
veterán

Advanced fül \ Accelerated graphics \ Use software rendering ...

(#28336) xxSanchez válasza HZoli87 (#28335) üzenetére


xxSanchez
őstag

Rendering [link]

- Upsz, nem neked akartam.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#28337) Ice&Lime válasza HZoli87 (#28335) üzenetére


Ice&Lime
veterán

megtaláltam.
nem is volt bekapcsolva és még is csúnya, de megpróbáltam hogy bekapcsolom, de ugyan az.
akkor ie10-nek ilyen ocsmányak a betűi?

(#28338) xxSanchez válasza Ice&Lime (#28337) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nekem ilyen IE-ben:

Heyho.

(#28339) Ice&Lime válasza xxSanchez (#28338) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nem lehet kinagyítani.

én is belinkelek képeket, hogy nekem hogyan néz ki
(az ie-ben még a címsáv és a fülek betűi is élesek és természetesen a win intéző, de a honlapokon megjelenített betű mosott, csúnya:

[ Szerkesztve ]

(#28340) xxSanchez válasza Ice&Lime (#28339) üzenetére


xxSanchez
őstag

[link]

Heyho.

(#28341) Ice&Lime válasza xxSanchez (#28340) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a tiéden keskenyebbek a betűk, az enyémen meg mosottabbak.

(#28342) HZoli87 válasza Ice&Lime (#28337) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze hogy nem volt. Alapból használja a GPU gyorsítást, ha bepipálod akkor kapcsolja ki ...

Természetesen a böngészőt is újra kell indítani ha átkapcsolod.

(#28343) Ice&Lime válasza HZoli87 (#28342) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ugyan ilyen ocsmány marad, csak a címsáv és a fülek betűje a normális.

[ Szerkesztve ]

(#28344) ETOM válasza Ice&Lime (#28343) üzenetére


ETOM
addikt

Ez ha jól emlékszem nálam is ilyen volt, de több helyen is elehet kapni ezt a gpu gyorsítást a metros cuccokon is van egy kis rece. :DDD

(#28345) Ice&Lime válasza ETOM (#28344) üzenetére


Ice&Lime
veterán

igazad van, a metro ui-n is lehet látni.
de win asztalon, intézőben és ie címsávban, füleknél nem, ott élesek a betűk.
ezt nem értem, így elég ocsmány olvasgatni ie-ben, lehet firefox lesz megint belőle, ha normális betűket akarok, a firefox megtudta csinálni a betúket a micr...nem. hát...erről ennyit.

(#28346) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

na, feltettem a firefoxot és összehasonlítottam, íme, ja és ennyit az ie-ről betű kezelésileg, abban gagyi, a többiben oké, de ebben silány, nem értem én a fejlesztőket, nem tűnik fel?...: :U

(úgy, hogy hiába kapcsolgatom akár be vagy ki azt a gpu szoftver kezelő opciót, nem változik)

[ Szerkesztve ]

(#28347) brd válasza Ice&Lime (#28346) üzenetére


brd
nagyúr

A ClearType-ot próbáltad már beállítani? (Igen a leírás Win7-re, de 8-on is ugyanígy működik a beállítása.)

The only real valuable thing is intuition.

(#28348) worxland válasza brd (#28347) üzenetére


worxland
addikt

Na, a cleartype az egyetlen dolog, ami nekem telibesz@rta a Windows 7-et. Egyszer kíváncsiságból elindítottam (addig jó volt a betűk megjelenítése), a kalibrálás után soha többé nem lettek élesek a betűim (csak vagy 20x próbáltam végigmenni a varázslón). Reset/default opció nem volt, rendszer-újratelepítés lett a vége. :W
Azóta bottal se piszkálom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28349) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Ez mitől lehet? Tegnapvmiért kicsit befagyott a gépem, csak szürkeség volt kb és nem nagyon reagált csak készenlétibe lehetett tenni. Kikapcsoltam manuálisan és azóta nem megy a windows update.

Ilyen hibákat ad ki:

Mit próbálhatnék meg?

(#28350) t72killer válasza skyli (#28349) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Manuálisan letölteni pár darabot a M$ download centerből és úgy telepíteni pl?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.