Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48601) DeadMeat válasza DeadMeat (#48600) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jah igen..
Fx 6100 + 5750 tripla radival egy ventivel 7V-on prime + furmark 52C cpu 47C gpu 40C vízhő mellett.
Ami volt :42C víz 62-64C CPU és 50-51C GPU

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#48602) F e Z o válasza BearGOD (#48595) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem bármelyik 775-ös fém hátlapmerevítő megteszi. 3-as menet van az én swieftech hátlapomon. Tennem kellett bele hosszabb csavart, mikor felraktam a z68 extreme3gen3 lapomra, mert a távtartót sem érte el a gyári csavar, mivel kisebb volt a 775-ös furat, mint a 1155-ösé. Az xx flow 2.0-ának milyen a gyári lefogatója?

H2O über alles!

(#48603) blasko92 válasza BearGOD (#48595) üzenetére


blasko92
őstag

Sok fajta olcsó hátlapi merevítőt lehet venni 775-höz. Van, ami menettel van ellátva, van amiben csak furatok vannak, és anyacsavarral kell rögzíteni.

Persze, hogy le lehet a pöckös megoldást cserélni csavarosra.
Nekem az egyik gyári 775-ös hűtőmről letört az egyik kis műanyag pöcök, és az összes helyére M3-as csavarokat raktam + rugókat.

Elég brutál volt a rugó, meg is húztam rendesen, de nekem nem domborodott ki az alaplap hátulja. Illetve amikor picit púpos lett, akkor lazítottam rajta, de hőfokban nem volt változás.

(#48604) OC válasza BearGOD (#48595) üzenetére


OC
őstag

(#48605) nemethati válasza DeadMeat (#48600) üzenetére


nemethati
senior tag

Nemrég adtam el a Watercool Silentbox-omat.
Amit tudok ajánlani, hogy szabályozd le. Nálam kb. 2200rpm-en megy 6-7V körül. Az is elég és teljesen halk. Konfig az adatlapomon.

(#48606) Drizzt01


Drizzt01
őstag

hali, erről mi a véleményetek , persze kibővítve gpu blokkal + radi

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48607) Drizzt01


Drizzt01
őstag

vagy inkább ez?
Thermaltake PW 850i

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48608) blasko92 válasza Drizzt01 (#48607) üzenetére


blasko92
őstag

Az előzőből semmi nem jött át.

A PW 850i pedig attól függ mire szeretnéd, és mennyiért tudsz hozzájutni.
Eredetileg csak 1 120-as radija van.

(#48609) Drizzt01 válasza blasko92 (#48608) üzenetére


Drizzt01
őstag

az előző :Thermaltake Bigwater SE
lenne még rajta +radi és +vga blokk

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48610) Drizzt01


Drizzt01
őstag

ez Thermaltake PW 850i elvileg 15K

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#48611) F e Z o


F e Z o
veterán

Azon agyalok, hogy lecserélem a 550*350mm-es kétsoros 8mm-es radimat - ez a legszűkebb részegység, a többi 12mm-es belsővel rendelkezik -, egy 3*120-as 45mm vastag radira, amit rádobok a ház tetejére, 3 Artic Cooling F12 pro PWM-es ventivel. Van esetleg valakinek ilyen ventije? Legalacsonyabb fordulaton (400rpm) mennyi levegő jutna át a lamellákon? Magasabb fordulaton, meg gondolom nagy lenne a szélzaj?

H2O über alles!

(#48612) ---Lasali--- válasza DeadMeat (#48600) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Vegyél rá egy phobya fém tetőt! Rá teszed vastag, puha szivacsra, és Kb eltűnik tőle a hangja!
Dobozba nagyon bele lehet bukni, motor hangot el tudja mulasztani, de nálam, meg másoknál is iszonyúan felerősítette a rezgéseket.

[ Szerkesztve ]

(#48613) Satyricon válasza DigitXT (#48597) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Nem is tudom mit csináljak a cuccal... A térfogatáram(nyomás? :F ) jelen pillanatban pont félen van, vagyis 0,75-ön. De valamikor fentebb megy, viszont fogalmam sincs, ez mitől függ. Az áramlásmérő propellereit nem is lehet látni, olyan gyors. :) Viszont én olyasmit szeretnék elérni, hogy a plexi tartályban lévő cső, a plexi tetejére löje fel a vizet. Vagy ez csak álom marad? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de annyira nem vagyok otthon a témában,. igyekszem bővíteni az ezzel kapcsolatos tudásom! :K Am a cuccot nem szándékozom eladni, és szerintem komolyabban moddolni sem egy darabig, mert félek, h elcseszem. Szeretek szerelni meg ilyen dolgokkal foglalkozni, de nem szeretek úgy babrálni valamit, hogy nem ismerem! Szóval egyelőre maradok a takarításnál, meg az olyan fojtások kiiktatásánál, ami egyszerű. Ha egyáltalán van ilyen benne! :D Ami a fojtást és a sok akadályokat illeti... Ha jól tudom, van az XT-ben egy pumpa, ami elég gyengécske... És ha gyengébb, mint a DDC(márpedig sokkal gyengébb), akkor az is csak lassítja az áramlást nem? Ha igen, akkor azt biztos kiiktatom!

Am adnék én is egy-két ötletet Nektek, amire rájöttem: Ha nagyon berezonál a pumpátok, akkor tegyetek alá ál-mennyezet darabot. Vágtok pont olyan darabot, ami a pumpa aljára kell, majd rárögzítitek valami ragasztóval(én nem emlékszem már mivel csináltam). Nekem nagyon bejött. Vékony is(3-5 mm) és baromi jól felfogja a rezgéseket! A gumi rezgésgátló vagy mi a franc elmehet a p*csába!(bocs).Ha valakinek nincs otthon és ki szeretné próbálni, akkor tudok felvinni darabokat Pestre, mert nekünk sok maradt meg, szal ne vegyetek! :N
A másik dolog, amire régebben jöttem rá: A rendszert úgy is meg lehet nézni hogy nem-e szivárog valahol, hogy üres állapotban befogjátok a cső egyik végét, a másik végét a szátokba és szívjátok addig, amíg kisebb-nagyobb vákuum nem keletkezik. Majd a nyelveteket odateszitek a cső végéhez, és köbö 10-20 másodpercig úgy tartjátok. Így könnyebb megnézni hogy jól zár-e a rendszer!. Szerintem egyszerűbb, mint belefújni és hallgatni, hogy sziszeg-e valahol! :U Csak jó tanácsként írtam le, nem okoskodni akartam!

Am mi lenne az a HF csati? Többször írtad már, meg olvastam is a topicban... Minek a rövidítése? :F

Mellesleg... Nem tudom mennyire zavaró/vagy szabályba ütköző, hogy egy témáról beszélünk oldalakon keresztül, de mindig eszembe jut valami kérdés, amire szeretnék választ kapni. Sorry!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#48614) TaaT válasza DigitXT (#48599) üzenetére


TaaT
veterán

"Ez az, aminek már csak a dobozát árulod?"

jaja :D

amúgy én is elgondolkoztam hogy lecserélem a csövezést és üzembe állítom, csak hát kiárulva többet ért :B

---Lasali---: van olyan DDC amin az sem segít (némelyik rohadt hangos)...

nemethati: van olyan DDC ami nem indul 10V alatt, ezt mondjuk könnyen le lehet tesztelni...

Én még TESCO-Zsömle-től vettem az enyémeket anno, legjobb DDC-k amik nálam jártak eddig :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#48615) ---Lasali--- válasza TaaT (#48614) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azért ez fura amit mondasz, nem gondoltam volna hogy ennyire különböznek.
Én anno Zagaran tól vettem valami nagyon potom pénzért (postával 4500) egy 18wattosat.
Ez még a régebbi barna lapátkerekes, fordulatszám kijelző nélküli.
Engem is zavart a hangja, mert alapvetően egy passzív, csendes rendszer volt a terv.
Aztán Bacsis LAN -on rábeszélt egy srác a fém tetőre. Nem hittem annyira benne, de megvettem Tody tól, aztán kellemes meglepetésben volt részem. Mert most kb 70% al halkabb lett, de 50% -al tutira.
Jelenleg a gépből ami zajforrás kihallatszik, az az enermaxba bepakolt coolink swif2 venti. Mondjuk ezen kívül már nem sok zajforrás van benne. Két 5400 as winyó, meg még egy swif2, de az csak 600 al forog.
Szóval ezek alapján szerintem megdönthető az a legenda, hogy a ddc hangos.
Mondjuk az még hozzá tartozik hogy kb 2.5 liter víz van a rendszerben, plusz az egész 30 méter 9.5 ös cső. Szóval van munkája a ddc-nek.

(#48616) sinya85


sinya85
senior tag

Van egy bits power 120x240es müanyag rácsom ha valakit érdekelne

ஜ۩۞۩ஜ

(#48617) tajcsi válasza ---Lasali--- (#48615) üzenetére


tajcsi
senior tag

ha te hallod a swif2ot akkor nagyon erzekeny a fuled plane ha 600rpm-en megy....maxon is alig hallani...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48618) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Egy kérdés azokhoz, akik jártasak ebben: megéri a rendes, fordulatszámjelzős fullos ddc 18w-ot venni az apróban 4-6k-ért kínált "okosba" megoldások helyett? Vannak előnyei bármelyiknek is? Köszi előre is a mestereknek! :R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#48619) blasko92 válasza kicsipapucs (#48618) üzenetére


blasko92
őstag

A hülyének is megéri, a bolti 20K-s árához képest.

(#48620) tajcsi válasza blasko92 (#48619) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem minden lap tud leadni 18W-ot a venticsatin keresztul, ha pedig nincs normalis ventiszabalyozoja akk pech...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48621) blasko92 válasza tajcsi (#48620) üzenetére


blasko92
őstag

12V molexről.
Fordulatszám visszajelzés pedig ugyan úgy a lapra, cpu cooler csatlakozójára, és akkor még esetleg be is lehet lőni, hogy a pumpa leállása esetén kikapcsolja a gépet.

(#48622) Alcaponee


Alcaponee
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nagy problémám van srácok egy ilyen csatlakozó kellene nekem


Egy darab ami a csőből jön ki,ha van valakinek ötlete hol tudom beszerezni nagyon megköszönőm!

Azonnali vevő lennék rá!

Köszönőm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#48623) DigitXT válasza Alcaponee (#48622) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha jól látom, ez egy Reserator gyors-csati lesz.:K
(Épp most adtam el egyben a Reserator-omat (XT)
alkatrésznek, akinek kellett, főleg az áramlásmérő
miatt vitte el... Esetleg keresd meg őt, hátha.:R)

(#48624) HUfantom


HUfantom
őstag

Máma fogtam magam és leengedtem a rendszert hogy kivegyem belőle a VGA kártyát.

Hát nem volt kis meló mire le tudtam engedni a vizet egy ekkora rendszerből.
Előkészületek Felraktam a konyhaasztalra a gépet ha valami balul sül el még mindig fel lehet mosni :)...
Apa kezdődik...

Ti láttok különbséget a rendszerből leeresztett és az új flakon viz között ?

Kapott a gép egy vadiúj áramlásmérőt.
Van benne egy pici szűkítő, hogy a lapátkerék könnyebben forogjon. Most 1600at teker

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48625) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#48623) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hiába listázod ki neki a privát üzeneteidet, neki nem fogja megmutatni, csak a sajátját. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48626) Alcaponee válasza DigitXT (#48623) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Ment pü.... :R

TESCO-Zsömle :K

Ha lenne ilyened eladó,nagyon megköszönném :R :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#48627) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#48625) üzenetére


DigitXT
félisten

Bocs, elnéztem a linket.:R Ez lett volna...
Ha neki nem kell a csati, biztos tud segíteni.

(#48628) blasko92 válasza HUfantom (#48624) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem halványabb lett.

Látszik meg is fogta egy picit a blokkot és a pumpát, úgyhogy a többi szín a rendszerben maradt.

Beépítésre került a 6990 és a 8800GTX is? :)

(#48629) TESCO-Zsömle válasza Alcaponee (#48626) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem foglalkozom én ilyen cumókkal... :(

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48630) Alcaponee válasza TESCO-Zsömle (#48629) üzenetére


Alcaponee
csendes tag

Értem köszönőm,csak azt hittem először rád gondol a kolléga ;)

:R

Hogy hívják az informatikus nyomozót? - ??? - Numlock Holmes.

(#48631) DeadMeat válasza ---Lasali--- (#48612) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szivacson van, egy ek tető van rajta.Rezgest nem vesz at a haz az tuti, de a motor hangjat igyvis hallom.. kicsit idegesít. Dobozra en valami gumirozott, hangszigetelt valamire gondoltam. Letezik ilyen?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#48632) becsitibi


becsitibi
senior tag

Skacok az létezik hogy a pumpának szárazon járatáskor másabb a hangja mint amikor vizes rendszerbe megy? :F :F

Ez a pumpa az:[link]

[ Szerkesztve ]

(#48633) blasko92 válasza becsitibi (#48632) üzenetére


blasko92
őstag

Igen, szárazon ezeknek a rotorosoknak olyan korcogó morgós hangjuk van :K

blasko92 ha meg felesben volt a pink és a piros, akkor még sötétebbnek kellene lennie a folyadéknak nem?

A két vizesblokkot mivel kötöd majd össze? Gondolom véletlenül sem vág egybe a két blokk csatlakozójának a helye....

Igen, már látom, hogy ott feszít a böszmeség, de a GTX nem :)
A swif2-es befagyasztja a gépet? :Y Az aztán akkor hűthet rendesen :DDD
Viccet félretéve, ilyenről még nem is hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#48634) HUfantom válasza blasko92 (#48628) üzenetére


HUfantom
őstag

A blokknak talán vagy egy icipici pirosas beütése mert a rendszerben 1-1arányban van piros és rózsaszín víz. / Mikor vettem nem volt két ugyanolyan /. A pumpát nem fogta meg. Ami a képen látszik az a szivacs és azt megfogta egy kicsit..

Tesztüzem van egyik kártya sincs vizezve egyenlőre.
Még ki kell találnom az elrendezésüket. Gondlom a képeken látszik hogy még meg kell tervezni alaposan hogy fér be a két kártya a pici helyre.

Piszok hangos most a gép...

Azonban egy érdekes dolgot fedeztem fel. Amikor meg akartam nyitva az AIDA64 et hogy megnézzem a hőmérsékleteket a gép lefagyott. Többszöri falnak rohanás után rájöttem egy az egyik ventilátor a gépben nem írja ki hogy mennyivel forog. Lehúztam így most azonnal megy minden. Mehetek venni új ventilátort a gép elejébe

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48635) becsitibi válasza blasko92 (#48633) üzenetére


becsitibi
senior tag

1000* köszi a gyors választ,majdnem b@sztam ki az ablakon azt rendeltem egy D5-öt ;] ,de persze idővel úgy is az lesz.

Mégegyszer :R

(#48636) BearGOD válasza F e Z o (#48602) üzenetére


BearGOD
tag

Mindenkinek köszönöm a választ a kérdésemre!

XX-flow 2.0-nak a lefogatásáról képet most nem tudok hirtelen, de az alaplapra csatlakozó rész az nagyjából megegyezik az intel gyári hűtőinek lefogatásával.

üdv: BearGOD

(#48637) madamEO


madamEO
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy megoldható-e valahogyan 2 darab Xeon proci + 4 VGA +vizes táp hűtése 4 darab 250*125-ös radiátorral (2-2 darab egybe, 1-1 darab 25 centi körüli, 160 CFM-es ventivel, hogy halk is maradjon.)
tuning nem kell.
Csak mert nemrég láttam ezt [link]
4 vga van + 1 cpu, de minden rendesen húzva... egy 9 ventis hűtővel.
Amit én felvázoltam az 8 ventis lenne hagyományosan, és nem tuningolnám, igaz a tápot is ezzel hűteném szívem szerint, hogy csak a 2 óriás venti (meg a hangtompított szivattyú) legyen az egyetlen zajforrás.

köszi előre is bármiféle választ!

[ Szerkesztve ]

(#48638) tajcsi válasza madamEO (#48637) üzenetére


tajcsi
senior tag

1,6Vn a proci, na ne már.... :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48639) TaaT válasza madamEO (#48637) üzenetére


TaaT
veterán

azért az egyenletből egy nagyon fontos dolog hiányzik... milyen videokártyából lesz 4db?

"160 CFM-es ventivel, hogy halk is maradjon"

ezt hogy is?

Give them hell Ukraine!

(#48640) DigitXT válasza Satyricon (#48613) üzenetére


DigitXT
félisten

0,75 l/min s 12V-ról jár egy DDC pluszban, kívül? Pucold ki, tuti nagy a gebasz:
úgy már "akasztania" a mérőt (>2 l/min). Na persze a pucolás után sem várható akkora a térfogatáram, hogy lövöldözzön a vízzel a rendszer. Nem arra van.:R

sokkal gyengébb), akkor az is csak lassítja az áramlást nem?
Csak ha áll, de akkor sem jelentősen: nincs túl nagy ellenállása...:N Ha már jár, mindenképpen segíti (a DDC-t is, igen!), tehát nagyobb lesz az áramlás.:K Nem adódik össze, de közelítésnek számolhatsz vele. (Nálam jó +0,5 l/min tudott.:D) Volt egy időszak, amikor megszorult a DDC*, és nem akart indulni, akkor derült ki, hogy mennyit tud az XT szivattyúja magában, a HF átalakítások után persze.

Ja igen: HF=High Flow, azaz nagy áramlást "biztosító", nagy keresztmetszetű (legalább 10 mm-es belső átmérő) csatlakozó. Lényeg, hogy kevésbé "fojt", így ugyanazon szivattyúval, de HF csatlakozókkal, és a 8-as helyett 10-es belsejű csővel nagyobb térfogatáram érhető el. Igaz, hogy a blokkok ellenállása "brutál" nagy lehet, főleg ha valamelyik eldugult... (Olyankor hiába cseréled a csövezést, a rendszerben lévő szűk keresztmetszetet kell megszüntetni: pl. ki kell pucolni.)

*: most, hogy visszaolvasok, ez a szitu is elősegítette, hogy a teljes rendszert átalakítsam. Persze, ki kellett próbálni, de ma már biztosan másképp csinálnám.

Szerk: a belefújós tesztnél is meg kell tartani (arcból) a nyomást, pont az a lényege.:DDD
Ha te tartod, de a rendszer nem, azt jó esetben simán megérezni (sőt, ha sziszeg, akkor még hallani is), és akkor át lehet nézni újra, meghúzni a csatikat, stb. (Még mielőtt feltöltöd, és csak a szivárgás jelzi, hogy hibáztál...) Most az nagyjából mindegy, hogy szívod, vagy fújod: a nyomáskülönbség a lényeg. Ha nem zárt a rendszer, az adott stádiumában összeszerelve, akkor a szívásnál is "sziszegni" fog, mert akkor meg befelé fog áramlani a levegő. (Mondhatni falsot szív...;]) Ami miatt nem olyan jó ötlet szívni: ha maradt a rendszerben itt-ott némi fagyállós keverék, az egy rossz mozdulat után pont a szádban fog kikötni... Persze, kellemes édeskés íze van, csak hát enyhén mérgező, ezért szerintem ellenjavalt a kóstolgatása.:R Zsír új rendszernél mindegy, de egy ki tudja, mit tartalmazónál már nem biztos, hogy szívni kell.:DDD (Nem mellesleg fújásra egy pumpa is megteszi, csak ügyelni kell, hogy véletlenül ne küldd szét a rendszert túlnyomással. Igaz, ahhoz eléggé elvetemültnek kéne lenni, de az ördög nem alszik: lezáródugó az egyik felére, kompresszor a másikra, és tuti felrobban az egész hóbelevanc.;])

[ Szerkesztve ]

(#48641) HUfantom válasza madamEO (#48637) üzenetére


HUfantom
őstag

Ha jól látom a képeken az ott 3 darab tripla radiátor. Mindhárom radiátor extrém vastag. A középső fejjel lefelé áll és vékonyabbank tűnik de ezen a képen látszik hogy ugyanolyan

Gondolom valami jó kis izomkártyából szeretnél 4DB-ot. Fontos, hogy milyen vastagok a radiátoraid? Mondjuk slim / 30mm / az egyértelműen gázosabb mintha / 60mm / extrem változatok. Szerintem a kép magáért beszél...
//Az egyik jóval nagyobb hőleadó felülettel rendelkezik.

A tápegységhez sok sikert hogy találj egy akkora tápot ami tudja ezeket etetni és gyárilag vízhűtéses és nem kérik el a gatyádat is :)

Nagy felületű radiátoroknál szoktunk nagy és csendes ventiket alkalmazni. A 4 venti az enyéim, körülbelül 400-600 között forognak szabályzástól függöen és nem hallod őket.
Persze aki whitefülü :)

DigitXT
Te jó ég szegény CPU :)
Mindig te hozod a legjobb képeket a "már 1000éve takarítani kellett volna" kategoriában...
Ez még durvább mint a MORA 3as poros képed :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48642) DigitXT válasza HUfantom (#48641) üzenetére


DigitXT
félisten

a "már 1000éve takarítani kellett volna" kategoriában...
:DDD Nem mai kép, tegyük hozzá, már vagy másfél éves.

(#48643) OC válasza becsitibi (#48635) üzenetére


OC
őstag

Kb. egy másodpercig szabad szárazon járatni egy szivattyút, amíg megnézed, hogy működik-e. Szárazon gyak. tönkreteszed. :U

(#48644) becsitibi válasza OC (#48643) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia!

Kb annyi is volt,gyorsan ki is húztam a csatiból mert megilyedtem :O ,viszont ma átugranék a feltöltő kupakért,sőt ha neked jó már most is mennék :U

(#48645) OC válasza becsitibi (#48644) üzenetére


OC
őstag

Privi megy...

(#48646) tajcsi válasza OC (#48643) üzenetére


tajcsi
senior tag

Amikor kipróbáltam a d5-met ezt nem tudtam, próbáltam felszivatni vele a vizet de nem ment...kb 3-4-5 percig ment ugy, hogy egy pár csepp viz volt a réztetőben..most összeszereltem és megy. Hozzáteszem, 4es fokozaton TELJESEN HALK.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48647) viperabácsi válasza tajcsi (#48646) üzenetére


viperabácsi
addikt

Arra gondolt OC szerintem , hogy nem ajánlatos szárazon járatni ,mert berágódhat a porceélán gömbje.Nem törvényszerű csak nagy a veszélye.Te megúsztad , örülj neki nem lett kuka a d5-öd. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48648) tajcsi válasza viperabácsi (#48647) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na nem teljesen szárazon ment a pumpában volt víz. De nem verem a csöcsömet, örülök, hogy dolgozik, ráadásul szépen. De ami a legesleglényegesebb /ne ezt jómegaszondtam :DDD /, hogy mindezt halkan teszi.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#48649) viperabácsi válasza tajcsi (#48648) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ez mindenképp a d5 legföbb erénye

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48650) OC válasza tajcsi (#48646) üzenetére


OC
őstag

Én -ahogy viperabácsi is írja- arra gondoltam, hogy szárazon a súrlódás miatt sokkal komolyabb igénybevételnek van kitéve a szivattyú csapágyazása, mint normális (folyadékkal töltött) esetben.

Röviden: jobban kopik. :B

Az is való s igaz, hogy ezek a szivattyúk nem képesek levegő mozgatására, tehát "rá kell tudni kapnia" a vízre ahhoz, hogy működjön a keringetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.